>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

ATP Tour - Dubai, Acapulco (14.03.2021 - 20.03.2021)

Status
Zamknięty.
tarki_16 214,3K

tarki_16

Moderator
Członek Załogi
dubai_tournlogo.png



Miejsce: Dubai, Zjednoczone Emiraty Arabskie
Data rozgrywania: 14.03.2021 - 20.03.2021
Nawierzchnia: Hard
Kategoria: ATP 500
Pula nagród: $2,048,855
Oficjalna strona turnieju: https://dubaidutyfreetennischampionships.com/
Lista Startowa: https://dubaidutyfreetennischampionships.com/players/?assoc=atp&type=singles
Drabinka: https://www.atptour.com/en/scores/current/dubai/495/draws
Plan gier: https://www.atptour.com/en/scores/current/dubai/495/daily-schedule
Zwycięzca singla 2020:
N. Djokovic
Zwycięzcy debla 2020: J. Peers/M. Venus



acapulco_tournlogo.png




Miejsce: Acapulco, Mexico
Data rozgrywania: 15.03.2021 - 20.03.2021
Nawierzchnia: Hard
Kategoria: ATP 500
Pula nagród: $1,053,560
Oficjalna strona turnieju: https://abiertomexicanodetenis.com/en/
Lista Startowa: https://abiertomexicanodetenis.com/en/jugadores-en/
Drabinka: https://www.atptour.com/en/scores/current/acapulco/807/draws
Plan gier: https://www.atptour.com/en/scores/current/acapulco/807/daily-schedule
Zwycięzca singla 2020:
R. Nadal
Zwycięzcy debla 2020: Ł. Kubot/M. Melo



Zapraszam do merytorycznej dyskusji i pisania analiz
 
Ostatnia edycja:
dx2 222,4K

dx2

Użytkownik
Donskoy-Ramanthan 1 @1.9 nie tym razem jednak

Donskoy to co najlepsze ma juz w karierze pewnie i za soba, ale to z pewnoscia jeden z bardziej lubianych turniejow Rosjanina. Donskoy w karierze osiagal 3 rundy szlemow na kortach twardych w Australii i USA, ale tak naprawde jego kariera zdefiniowana jest zwyciestwem w Dubaju nad Rogerem Federerem po dlugim 3-setowym meczu, gdzie oczywiscie nie obylo sie bez dramaturgii i gdzie Donskoy bronil pilek meczowych w 2 i 3 secie. Rosjanin skonczyl wtedy turniej na polfinale porazka z Pouillem, ale tez notowal w Dubaju jeszcze cwiercifnal w karierze i nieraz pokazwyal sie z dobrej strony. W ubieglym sezonie nie przebrnal kwalifikacji, ale w decydujacej rundzie ulegl w dwoch tie-breakach Musettiemu, ktory z pewnoscia zrobil jeden z najwiekszych progresow wsrod mlodych zawodnikow w tamtym roku.

Nie jest to do konca taki typ w ciemno z forma Donksoya, bo Rosjanin w ostatnich miesiacach mial kilka dobrych meczow w challengerach, np. w Bielli byl bodajze jedynym zawodnikiem, ktory urwal seta Kwon Sonowi w challengerze, w ktorym Koreanczyk zdemolowal praktycznie reszte stawki. Pozniej Donskoy co prawda odpadal w meczach otwarcia w dwoch kazachskich challengerach, ale w jednym z nich byl 3-setowy mecz z Machacem, ktory tez gra ostatnio bardzo przyzwocie. Ostatni wystep zaliczyl mniej wiecej dwa tygodnie temu, ale mysle ze Donskoy nie proznowal i licze, ze bedzie chciec jeszcze zaistniec dobra gra w Dubaju. oczywiscie takich wynikow jak w przeszlosci juz raczej nie powtorzy, ale skoro Rosjanin sie tam wybral to mozna spodziewac sie, ze bedzie tam grac jak najlepiej i bedzie probowac odegrac jakas role w kwalifikacjach. Nie wiem jak sie to dokladnei potoczy, ale wcale nie zdziwi mnie nagla lepsza gra Rosjanina.

 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +10
kratta 72,8K

kratta

Użytkownik
Isner - Caruso
John Isner @1.61
Pograłem Johna mimo tego, że nie wiemy jak z jego formą aktualnie ale jestem prawie pewny, że się przygotowywał do tego turnieju.
Patrząc wstecz 2019 rok, półfinał ze zwycięzcą Kyrgiosem po 3 setach gdzie przegrał TB 9:7 i 2020 również półfinał przegrany też po 3 setach z Fritzem. Rok kolejny a w pierwszej rundzie rywal jak najbardziej do przejścia który sukcesy miał raczej większe na ziemnej niż twardej. Kurs dla mnie zadowalający i myślę, że Amerykanin się przyłoży tak w poprzednich latach.
 
Otrzymane punkty reputacji: +204
dx2 222,4K

dx2

Użytkownik
Al.Bedene-Nishikori 2 @1.5

Nishikori wraca do dobrej gry - juz w Rotteramie bylo dobrze. Za chwile turniej w jego Miami, gdzie mieszka i notowal bardzo dobre wyniki, ale tutaj poki co Japonczyk tez wyglada bardzo dobrze. Mysle, ze to moze byc teraz dobry okres dla Keia, ktoremu grozilo przeciez zakonczenie kariery rok temu. W Miami w tym roku pula nagrod spadla z 16 mln do 3 mln dolarow, wiec to ogromny spadek i gratka beda chyab bardzej punkty rankingowe, bo zarobek tym razem duzo mniejszy.

W Dubaju tez idzie jednak calkiem niezle zarobic, a Nishikori moze sobie zrobic przetarcie, a jakis odpoczynek tez powinien zaliczyc, bo drabinki w Miami sa prrzeciez jeszcze wieksze niz w Dubaju i gra sie srednio co dwa dni.
Dzis bylo widac duza mobilzacje i nawet reakcje trenera Keia Maxa Mirnyi'ego mowia, ze on probuje ugrac tu jak najwiecej, wiec Nishikori powinien walczyc dalej bez kalkulacji. Kort niby bardzo szybki, co nie do konca faworyzuje Nishikoriego, ale umiejetnosci tez bez watpnienia wieksze. Jak zwykle trzeba to jedna kudowodnic na korcie i mysle, ze tak sie stanie. Mysle, ze do kombinacyjnego to dobry kurs.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +204
Z 5,6K

zabix00

Użytkownik
Ja dzisiaj idę w stronę Hurkacza, wczorajszy dobry mecz shalpolova o niczym nie świadczy. Polak dwa razy z nim wygrywał czyli ten zawodnik mu pasuje. 2.70 bardzo zachęca. Uważam, ze to będzie trzy setowy mecz i każdy będzie pilnować swojego podania tak wiec over 27.5 gema po 2.60 tez spróbuje
 
piotrex007 91K

piotrex007

Użytkownik
Krajicek/Skugor - Djere/Paire
Typ: Krajicek/Skugor 2:0
Kurs: 1,80 w Superbet
Wynik: 1:2

W tym zestawieniu para Krajicek/Skugor jest dużo bardziej doświadczona, zagrali razem już wiele meczów z różnymi wynikami. Djere/Paire to z kolei debel, który dotychczas rozegrał jeden mecz razem - przegrany mecz kwalifikacyjny do turnieju w Halle w 2019r. Głównie jednak swoje przemyślenia i typ na dwusetowe zwycięstwo opieram na wywiadzie Benoit Paire'a dla francuskiego dziennika L'equipe, w którym powiedział takie słowa:
"Przegrałem w 1. rundzie, więc tym lepiej dla mnie. Mogę szybko wyjść z „bańki” i cieszyć się kilka dni przed turniejem w Miami. Tenis nie jest moim priorytetem w tej chwili. Wyjście z „bańki” to jedyny cel, jaki mam na każdym turnieju."
Pomijam kwestię, że i bez tego wywiadu można by śmiało wysunąć podobny wniosek, że gdyby nie wpisowe, to Francuza byśmy na kortach nie widzieli, bo odstawia błazenadę. Tym większa szkoda, bo pokazywał niejednokrotnie, że jak mu się chce, to naprawdę super ogląda się jego popisy. Dziwić może, że tak bez pardonu wypowiada takie słowa oficjalnie, nie obawiając się żadnej kary. Na jednym z ostatnich turniejów jednak serwując, aby zostać w meczu posłał w środek siatki parę serwisów, skutkujących podwójnymi błędami i w ten sposób zakończył mecz. Smutno oglądało się także jego mecz z młodym Duńczykiem, Rune, który to siedemnastolatek cieszył się po każdej wygranej piłce, a u Francuza widać było totalne olewanie meczu. Gdy chciał raz na czas zagrać z zaangażowaniem, to rozrzucał młodziana po korcie, a potem sam wywalał piłki i zupełnie się tym nie przejmował. Skoro odpadł już z singla, chce uciec z COVIDowej "bańki", w której są tenisiści na turniejach, nie powinien spinać się na jakiś deblowy mecz. Dodatkowo jego kolega z pary wygrał w meczu pierwszej rundy i zagra przed tym meczem deblowym swój singlowy mecz ze Zverevem. Moim zdaniem będzie to szybki mecz dla pary Krajicek/Skugor.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +187
SolarisPL 111,9K

SolarisPL

Użytkownik
Chardy wygra przynajmniej seta @1.86 fortuna

Faworytem spotkania jest oczywiście młody Shapovalov, który ma większą siłę rażenia, jest żywszy i ma więcej w baku, ale... Dziadek Chardy od początku tego sezonu mnie bardzo pozytywnie zaskakuje. Notuje niespodziewane wyniki i ogrywa o wiele lepszych i solidniejszych graczy od siebie, bardzo często w ciasnych 3-setowych meczach, co świadczy o jego poprawionej psychice. Biorąc na tapetę tylko obecny Dubaj, posłał do domu już Ramosa Vinolasa, De Minaura oraz Kaczanowa, a szczególnie te ostatnie 2 nazwiska robią wrażenie. Francuz nie pęknie przed młodym Kanadyjczykiem, ma ogromną przewagę doświadczenia i w ważnych momentach, jak się spodziewam, zachowa chłodniejszą głowę.


Nishikori @1.86 fortuna

Harris notuje tutaj swoje życiowe wyniki, jego serwis wynosi go na wyżyny swojego tenisa, odpalił w ostatnim czasie Wawrinke, Thiema, Krajinovicia, co nawet mnie jako fana jego talentu, trochę zaskoczyło. Nie sposób jednak nie zauważyć i nie cieszyć się z powrotu prawdziwego Nishikoriego. Kei zmienił sekwencje ruchu podczas podania, jest mega skuteczny i pokazuje charakter na korcie. Czystymi umiejętnościami Japończyk wygrywa ten mecz.
 
dx2 222,4K

dx2

Użytkownik
Ten kort w Dubaju jest za szybki. W turnieju pan to podanie nie gra takiej roli i tam mozna bylo pograc, ale u mezczyzn to jednak robi duza roznice.

Jak Shapovalov albo Harris trafiaja tu 1-szym podaniem to tam czesto nie ma czego zbierac na returnie, bo nawet jak nie laduje as to zreturnowac to w kort jest bardzo ciezko. Tak to wyglada we wszystkich ich meczach w tym turnieju w kazdej poprzedniej rundzie.

Kibicuje Nishikoriemu i Kei by go pozamiatal na korcie sredkiej predkosci podejrzewam, ale nie zaryzkowalbym tego typowania tego meczu w Dubaju. Wczoraj Nishikori to niszczyl Bedene prawie w kazdej wymianie 5+, ale nie mogl skasowac szans bo Sloweniec co chwile wyciagal serwis.
Idealny obraz tej sytuacji byl mecz Sinnera z Bautista. Bautista gral powiedzialbym wrecz duzo lepiej, ale Sinner nie dal mu sie rozkrecic, bo co chwile sila robila swoje.
 
Ostatnia edycja:
S 956

stroz890

Użytkownik
Chardy wygra przynajmniej seta @1.86 fortuna

Faworytem spotkania jest oczywiście młody Shapovalov, który ma większą siłę rażenia, jest żywszy i ma więcej w baku, ale... Dziadek Chardy od początku tego sezonu mnie bardzo pozytywnie zaskakuje. Notuje niespodziewane wyniki i ogrywa o wiele lepszych i solidniejszych graczy od siebie, bardzo często w ciasnych 3-setowych meczach, co świadczy o jego poprawionej psychice. Biorąc na tapetę tylko obecny Dubaj, posłał do domu już Ramosa Vinolasa, De Minaura oraz Kaczanowa, a szczególnie te ostatnie 2 nazwiska robią wrażenie. Francuz nie pęknie przed młodym Kanadyjczykiem, ma ogromną przewagę doświadczenia i w ważnych momentach, jak się spodziewam, zachowa chłodniejszą głowę.
Jest jedna ważna rzecz Francuz grał w Dubaju 3 mecze wszystkie 3 setówki a Shapo dwa i wygrywał je gładkie 2-0 po trochę ponad godzinie gry. Wydaje się że zmęczenie też może dać tu o sobie i faworyzować młodego.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom