>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 200 ZŁ!<<<

ATP Challenger Tour 2023 - temat zbiorczy

Status
Zamknięty.
U 0

Usunięty użytkownik 43655

Gość
Dyscyplina: tenis ziemny
Godzina: 00:30
Spotkanie: Durasovic vs Polmans
Typ: 2/1 czyli pierwszy set Polmans dwa następne Durasovic
Kurs: 9.80
Bukmacher: Efortuna

Witam!

Turniej rangi Challenger ATP w Tyler w USA.
Mecz pierwszej rundy do oglądania na stronie https://www.atptour.com/en/scores/current-challenger/tyler/2873/live-scores

Naprzeciw siebie staną tenisiści z Norwegii i Australii. Będzie to pierwszy oficjalny mecz między tymi dwoma zawodnikami.

https://gm.efortuna.pl/zaklady-bukm...er-singiel/durasovic-v-polmans-m--MPL76293222
Podział stawek w Efortuna jest następujący: 1,4% Durasovic i 98,6% Polmans przy czym kurs na Norwega wzrósł o 0,05 z 2,85 na 2,90 zaś na Kangura wzrost o 0,01 z 1,35 na 1,36

https://www.tennisexplorer.com/match-detail/?id=2365351 - osiągnięcia w tym sezonie i dane fizyczne zawodników

https://www.oddsportal.com/tennis/usa/tyler-challenger-men/durasovic-viktor-polmans-marc-j3jGc6d7/ tu jest 100% na Kangura ilościowo jest to 3 typerów

Ja uważam że tu może być łamak - jak zwykle szukam łamaka (takie przeświadczenie że każdy mecz jest robiony).

Pozdrawiam
 
louisarmstrong 1M

louisarmstrong

Użytkownik
Tenis ATP Trava Chellenger Nottingham
godzina 18.15+
spotkanie : N.Borges - H. Chung
Typ wygra pierwszego seta Chung
kurs 3.2
Analiza :
Obaj gracze z trawą delikatnie mówiąc nie mają po drodze.Nuno Borges to ziemniak , nawiasem mówiąc całkiem niezły , Ma 7 meczów na trawie z czego wygrał 4 ,Również 4 rozegrane w ubiegłym sezonie bilans 2:2 i wślizgnął się jako Lucky Loser do ubiegłorocznego Wimbledonu.
Hm H Chung znany jako ślepy , nie ma nawet rankingu i chyba próbuje wrócić do zawodowego tenisa.Jego największe dokonanie to wywalenie Novaka Djokovica z Australian Open kilka lat temu.Jako nastolatek bardzo dobrze radził sobie w Chelengerach , zawsze specializował się w grze na hardzie.W tym roku rozegrał tylko 3 mecze , wszystkie przegrał , 2 na hardzie a jeden kilka dni temu na trawie na innym Chellengerze zAndy Murrayem 6:3 , 6:2 ,
Nie poszaleję ze stawką bo nie wiadomo czego się po nim spodziewać , o mecz będzie raczej bardzo trudno , ale set może być w jego zasięgu.Borges nie grał od roku na trawie , może są szanse na jego słaby początek??
 
U 0

Usunięty użytkownik 43655

Gość
Dyscyplina: tenis ziemny
Godzina: 10:30
Spotkanie: Rudolf Molleker vs Oskar Grzegorzewski
Typ: Grzegorzewski Oskar wygra seta
Kurs: 4,20
Bukmacher: STS

Witam!
Zapraszam na turniej rangi Challenger ATP do Poznania. Mecz kwalifikacyjny, pierwsza runda.
Mecz do oglądania na stronie ATP Challenger Tour.

https://www.atptour.com/en/scores/current-challenger/poznan/786/daily-schedule tu będzie transmisja


https://www.itftennis.com/en/players/oskar-grzegorzewski/800508169/pol/jt/s/ Sprawdziłem i pan Oskar Grzegorzewski na cegle ma bilans dodatni przez ostatnie dwa sezony. ( Ponad 65%)


Nasz młody 18 letni Orzeł z Marek pod Warszawą jest zawodnikiem Mery Warszawa.

https://m.facebook.com/Oskar.Grzegorzewski tu dane o zawodniku z jego Facebooka

pozdrawiam
 
Tenis by Dawid 820,5K

Tenis by Dawid

Znawca - Tenis
Zaproponowane do wyróźnienia:
+1
Typy bez analizy na środę:
👉 Napolitano wygra seta @1,54 (vs. Maestrelli) forBET
👉 Michalski vs. Molleker powyżej 19,5 gemów forBET
👉 Bellucci vs. Kubler powyżej 19,5 gemów @1,45 forBET

Moje analizy znajdziesz w osobnym kanale TUTAJ!
 
dx2 210,8K

dx2

Użytkownik
Nishikori (-2,5 gema)-Walton 1 @1.55
Nishikori @1.36


Nishikori wrocil po 20 miesiacach i wygral dwa tygodnie temu challangera w Puerto Rico, wiec jest w miare w porzadku. Wiadomo ze tutaj startami docelowymi beda pewnie turnieje US Open Series i sam US Open, ale na pewno potrzebna praktyka meczowa. Nishikori zapowiedzial po tym wygranym challangerze w Puerto Rico, ze nastepne przystanki to beda challangery w Bloomfield Hills i Chicago - challangery sredniej jakosci. Nishikori oczywscie dzika karta, ale on praktycznie moze liczyc na ta dzika karte w kazdym turnieju, gdzie o nia poprosi, wiec to sprawa drugorzedna.

Dwa starty challangerowe przed nim, troche odpoczynku bylo, wiec mozna grac. Jako ze zarowno challangery w Bloomfield Hills i Chicago to ta sama ranga, wiec tu nie ma co kombinowac, a wrecz sadze ze skoro Bloomfield Hills lezy w stanie Miami, czyli rodzinnym stanie Kei'a, to jest to tez dodatkowy czynnik wsparcia. Mysle, ze z kazdym meczem bedzie lepiej, a jezlei Nishikori potrafil wygrac challangera od razu po powrocie to tutaj tez zrobi minimum przyzwoity wynik.
 
Otrzymane punkty reputacji: +50
Volleyball_Expert 362,3K

Volleyball_Expert

Typer Miesiaca
Polmans – Nardi typ Nardi Kurs 1.60 Fortuna

Turniej Challenger we Włoszech na nawierzchni zimnej zmierzy się Australijczyk z zawodnikiem z Włoch. Jak wiemy Nardi gra na swoim terenie. Na tej nawierzchni Nardi wygrał m.in: Lestienne, Otte, Svrcina, wygrane seta z Goffinem, również z Tabilo, Polmans na nawierzchni ziemnej we Włoszech jeszcze w tym sezonie nie rozegrsl żadnego spotkania. Polmans skupił się na nawierzchni trawiastej. Na nawierzchni ziemnej Australijczyk rozegrał mecz w maju, natomiast Nardi ciągle jak widać skupią się na nawierzchni ziemnej. Włoch rozgrywa na nawierzchni ziemnej od mają więc według mnie jest to gracz bardziej ograny w tym sezonie na w/w nawierzchni. Nardi mimo ostatniego meczu przegranego to wyglądał całkiem dobrze na serwisie I returnie. Dzisiaj w dodatku rozegra u siebie na swoim terenie, więc myślę jak najbardziej zasłużenie jest faworytem wśród bukmacherów i według mojej osoby również. Pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +1520
Volleyball_Expert 362,3K

Volleyball_Expert

Typer Miesiaca
Dzisiaj na plus za chwile analiza na jutrzejsze spotkanie challengerowe, które wybrałem. Pozdrawiam
Post automatycznie złączony:

Monterio - Krutykh typ Monteiro Kurs 1.45 Superbet

Typ ewenidetnie wybrałem do jakiegoś dubelku. Brazylijczyk na tej nawierzchni czuje się najlepiej. W tym sezonie może nie odnosi na tej nawierzchni jakiś wybornych wynikow, ale pokonał m.in: Mannarino, Verdasco, Gojo, Roja, Pellegrino, Cecchinato, Ramosa, powracającego nadal do optymalnej formy Thiema. Jak widac niektórzy z nich także preferują ta nawierzchnie np. Ramos i Monteiro przeciwstawił sie temu zawodnikowi i wygrał to spotkanie. Jego rywalem Krutykh praktycznie jakieś liczne wygrane mecze, porażki z zawodnikami nawet powyżej 400 rankingu ATP. Monteiro dobrze trzymajacy serwis, troszkę musi jutro poprawić return i myślę, że to spotkanie może zakończyć się nawet w dwóch setach, jeśli te elementy zagraja. Jeśli chodzi o zawodnika z Ukrainy to według mnie Brazylijczyk w tym spotkaniu powinien mieć kilka szans na przełamanie rywala. Patrząc nawet na ostatnie spotkanie Krutykh został przełamany sześciokrotnie w ciągu trzech rozegranych setów - w jednym spotkaniu. Według mnie większe doświadczenie ma zdecydowanie Monteiro i to on powinien wygrać to spotkanie. Pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +1095
Volleyball_Expert 362,3K

Volleyball_Expert

Typer Miesiaca
Monteiro - Trungelliti (Handicap gemowy +4.5 Trungelliti) Kurs 1.71 Betclic

Dzisiaj śledząc mecz Monteiro to mało brakowało, a w jutrzejszym spotkaniu mogliśmy zobaczyć jednak Ukraińca. Wyszło w tym meczu doświadczenie jakie posiada na tej nawierzchni Monteiro, ale także Ukrainiec, który postawił dość trudne warunki to nie jest zawodnikiem, który powinien Monteiro sprawić aż takie trudności. Brazylijczyk w tym spotkaniu byłby trzykrotnie przełamany i Krutykh dwukrotnie serwował na mecz i żadnej szansy nie wykorzystał. Jutro mecz z Argentyńczykiem, który na tej nawierzchni radzi sobie całkiem dobrze. Wygrana w tym sezonie na w/w nawierzchni z Grenierem, Edmundem, Martererem, wyrównane spotkanie z Jarry, który jest aktualnie w bardzo dobrej formie. Dość dobrze wygląda u Argentyńczyka return i serwis chodz. Jedynie co musi poprawić to ilość podwójnych błędów w meczu dość często mu się też zdarza. Argentyńczykowi widać, że zależy na tym turnieju patrząc nawet na fakt, że przegrał pierwszego seta po aż trzech przełamaniach i w drugim secie został praktycznie na początku przełamany również i zdolal odwrócić losy meczu i to spotkań jeszcze wygrać. Próbuje na jutro zagrać bezpieczniej na handicap gemowy w stronę Argentyńczyka mysle, ze jest wstanie powalczyć z Brazylijczykiem. Pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +625
Volleyball_Expert 362,3K

Volleyball_Expert

Typer Miesiaca
Vrbensky - Sachko typ Sachko kurs 1.47 Superbet

Patrząc rankingowo chodz w tenisie nie wolno przywiązywać zbyt dużej wagi na to, ale aktualnie praktycznie o 150 miejsc lepszy jest Ukrainiec. Mój jutrzejszy faworyt gra naprawdę bardzo dobrze na nawierzchni ziemnej. W tym roku może pochwalić się już zwycięstwem na turnieju w Bratysławie, gdzie pokonał naprawdę solidnych zawodników m.in: Kovalika, Marchenko, Coria, Barrios oraz Kuzmanova. W tym turnieju także co prawda po kreczu Machaca, ale już zmierzał po zwyciestwo właśnie z tym zawodnikiem. Sachko dobrze serwuje, ale jeszcze lepiej wychodzi mu return. Gracz myślę, że zbiegiem czasu będzie się starał być wyżej w rankingu. Jeśli chodzi o Czecha to zawodnik grający w turniejach ITF i challengerowych. Ostatnie spotkania pokazują, że potrafili przegrać z zawodnikami o dużo mniejszym potencjale od Niego. Skąd wiec taki kurs na Ukraińca myślę, że ze względu na dość ostatnio dobre spotkanie Czecha, ale patrzac na mecze wcześniejsze to zawodnik, który popelnia także dużo podwójnych bledow serwisowych. Jest kilka jak widać argumentów, które pokazują, że Sachko powinien ten mecz wygrać. Pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +1800
Volleyball_Expert 362,3K

Volleyball_Expert

Typer Miesiaca
Zapata Miralles - Mensik typ Zapata Miralles kurs 1.65 Superbet

Na jutro wybrałem spotkanie challengerowe pomiędzy Hiszpanem, a Czechem. Zapata Miralles to zawodnik, który naprawdę bardzo dobrze czuje się na nawierzchni ziemnej. Próbował coś na nawierzchni trawiastej, ale trzy spotkania przegrał chodz zawodnicy dość wymagający. Powalczył jedynie na Wimbledonie i przegrał po pieciosetowym boju. W tym sezonie nawierzchnia ziemna naprawdę służy Hiszpanowi, który wygrał nie byłem z kim w tym sezonie m.in: Schwartzman, Cerundolo F., Munar, Ramos, Hurkacz, McDonald, Evans, Safiullin. Ewidentnie widać, że ta nawierzchnia mu odpowiada, a przyjdzie mu się jutro zmierzyć z Czechem, który wygrał turniej challengerowy w Pradze. Czy pokonał w tym sezonie zawodnikow, którzy są jakoś bardzo solidnymi tenisistami na tej nawierzchni może kilku bym znalazł, ale patrzac kogo pokonał Hiszpan to zdecydowanie lepiej to wygląda. Mensik ma dopiero siedemnaście lat, natomiast Hiszpan dwadzieścia sześć. Wieksze doświadczenie po stron Hiszpana. Zapata dobrze wygląda na serwisie, jeszcze lepiej returnuje, według mnie dziwne jest to, że nadal kursy na Hiszpana rosną, ale według mnie patrzac na formę z tego sezonu i na ostatnie mecze obu zawodników to według mnie faworytem tego spotkania prawidłowo jest Hiszpan po bardzo dobrym kursie. Myślę, że warto spróbować jak będzie zobaczymy. Pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +1800
Volleyball_Expert 362,3K

Volleyball_Expert

Typer Miesiaca
Tabilo - Paire typ (Handicap gemowy +4.5 Paire) kurs 1.61 Betclic

Ogladalem wczorajszy mecz Francuza i widać, że mu zależy na osiągnięciu dobrego wyniku na tym turnieju, a jak wiemy to już bardzo dużo. Trzeba pamiętać, że Paire ma umiejętności bardzo duże tylko czasami to nie wystarczy ponieważ dość często przegrywa sam że sobą. Wczoraj pokonał Dardieriego, który nie tak dawno pokonał Garina, gdzie ten zawodnik czuje się na nawierzchni ziemnej jak ryba w wodzie. Rankingowo obaj tenisiści wyglądają podobnie. Paire mimo, iż to nawierzchnia ziemna to bardzo dobrze serwuje i mimo ostatnio świetnej gry Tabilo to myślę, że wcale jakoś bardzo nie odstaje od Chilijczyka. Paire jak już wspomniałem dobrze serwuje jak to u niego bywa trochę zdarza mu się w meczu podwójnych błędów, ale myślę, że i tak serwis wychodzi na plus, dobrze returnuje na tym turnieju, agresywny i ryzykowny w tym przypadku popłaca. Tabilo jeszcze serwisem się broni, ale return juz tak dobrze nie wygląda. W poprzednim spotkaniu stracił aż sześciokrotnie swoje podanie. Mysle, ze w jutrzejszym meczu Paire będzie miał okazję na przełamanie i powalczenie w jutrzejszym meczu, a może i coś więcej. Pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +754
dx2 210,8K

dx2

Użytkownik
Gasquet-Paire 2 @2.5

W cieniu finalu Wimbeldonu, ktorego akurat typowac nie chcialem i ktorym interesowali sie wszyscy , to paradoksalnie sprobuej mecz finalowy challangera z San Benedetto. Paire ma bardzo slaby sezon, ale tak licze ze on sie pokaze przynajmniej w tej amerykanskiej czesci, tyle ze cos tu muss sie zaczac dziac juz teraz. Widze tu pozytwy u Paire'a. W niemieckim Karlsruhe Paire przegral w 3 setach z pozniejszym zwyciezca Zeppierim, wiec nie jest tak zle, czy ogral tu Wlocha Darderiego dla ktorego rok temu byl to taki przelomowy turniej.
Gasquet przyjechal sobie z biegu z Wimbledonu, znalazl sie w finale, ale mysle ze moze tu miec trudno. Ja bym zaryzykowal tu na Paire'a, tym bardziej ze jeszcze kursy rosna, a chodzi za mna taki typ na czuja.
 
Otrzymane punkty reputacji: +1382
Volleyball_Expert 362,3K

Volleyball_Expert

Typer Miesiaca
Added - Bellier typ Bellier kurs 1.85 Superbet

Obaj zawodnicy rankingowo wyglądają podobnie. Bellier według mnie patrzac na wyniki i z kim wygrał na nawierzchni twardej to warto myśle wymienić m.in: Grenier, Donskoj, Bergs, Piros. Może nie są to zawodnicy, którzy odnoszą jakieś wielkie wyniki, ale należą do zawodników stabilnych i dość regularnych potrafiący czasami zaskoczyć nie jednego przeciwnika wyżej rankingowo. Added w tym sezonie na w/w nawierzchni nie wygrał z tenisistami, którzy prezentują podobny poziom do chodzby tej czwórki, która wymieniłem wyżej. Bellier występuje nawet w turniejach ATP, jeśli chodzi o Added to raczej na nawierzchni twardej są to turnieje rangi ITF oraz Challenger. Belliera mocna stroną jest dość regularny serwis, chodz przydazaja mu się podwójne błędy serwisowe. Dobrze prezentujący się na returnie. Added i na serwisie i returnie w ostatnich meczach wyglądał mocno przeciętnie. Według mnie na ten moment to Szwajcar jest w lepszej dyspozycji i to on po dość wysokim kursie wygra to spotkanie.
 
Ostatnia edycja:
Volleyball_Expert 362,3K

Volleyball_Expert

Typer Miesiaca
Taberner - Vincent Ruggeri typ (Dokładny wynik meczu 2:0 dla Taberner) kurs 2.13 Betclic

Hiszpan wygrał w tym sezonie na nawierzchni ziemnej z tenistami, których warto wymienić to m.in: Kovalikiem oraz Żukiem. Może Hiszpan nie dysponuje jak na ten moment jakaś wybitna forma, ale nadal jestcto zawodnik dysponujący dobrym serwisem i returnem który jest naprawdę na dość wysokim poziomie. Jeśli chodzi o Włocha dwudziestojednolatek na serwisie jeszcze wygląda dość dobrze, ale na returnie w ostatnich meczach, gdzie tracił seta z zawodnikami z którymi powinien pewnie wygrać spotkanie. Taberner prseplata turnieje challengerowe turniejami również rangi ATP, natomiast Vincent gra bardziej w turniejach rangi ITF oraz Challenger. Taberner jeszcze rok temu na nawierzchni ziemnej potrafił ugrac seta m.in z : Auger-Aliassime, Popyrinem, Coricem na French Open. Jeśli chodzi o wygrane rok temu to warto wymienić zwyciestwo z Janievierem, Grenierem, Korda, Harrisem, Broady oraz Haase. Hiszpan ocierał się o pierwsza setkę rankingu teraz już jest w trzeciej setce. Ma dopiero 25 lat, rok temu wygrał turniej Challengerowy, dwa lata temu wygrał trzykrotnie turniej Challengerowy. Ciężko powiedzieć co przyczynilo się to trochę słabszych wynikow w tym roku, ale jest to tenisista bardziej doświadczony i klasowy od swojego rywala. Włoch według mnie lepiej czuje się na nawierzchni twardej i według mnie dzisiaj Hiszpan powinien pomimo, że Vincent gra na swoim terenie to Taberner powinien pewnie wygrać to spotkanie i na to też liczę. Pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:
Volleyball_Expert 362,3K

Volleyball_Expert

Typer Miesiaca
Rodionov - Madaras typ (Dokładny wynik meczu 2:0 dla Rodionova) kurs 2.04 Betclic

Rodionov gra ostatnio na nawierzchni ziemnej bardzo dobry tenis. Ostatnie zwyciestwo z tenisista, który, zainkasował w ostatnich swoich meczach serię pięciu zwycięstw - Medjedovic. Dobrze utrzymuje serwis i mało błędów serwisowych, dobrze wygląda procentowo na returnie Austryjak. Ostatnie swoje siedem spotkań piec wygrałz przegrał dwa na nawierzchni ziemnej. Rankingowo wygląda lepiej Rodionov myślę, że to kwestia czasu jak zamelduje się w pierwszej setce rankingu ATP. Madarasa ogladalem przed własną publicznościa, gdzie rozgrywal mecz z van Assche. Niesiony dopingiem publiczności i a raczej gromkimi brawami po udabej akcji nie zdołał powalczyć z Francuzem. Słabo wyglądał na returnie, dużo błędów, na serwisie ponizej oczekiwań. Według mnie na ten moment zdecydowanie po pierwsze lepszym tenisista jest Rodionov jeśli chodzi o całość kariery oraz aktualnie jest w lepszej ddyspozycji. Madaras to zawodnik grający glownie w turniejach ITF I tam jeszcze odnosi jakies wyniki, ale patrząc na turnieje rangi Challenger to idzie mu bardzo przeciętnie. Nie ma co według mnie szukać jakiś handicapów w stronę Rodionova, pewne zwyciestwo w dwóch setach powinno dzisiaj interesować Austryjaka z przecietnym rywalem. Pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +1471
donald-young 17,4K

donald-young

Użytkownik
Kenny De Schepper - Miguel Damas @1.52 i DW: 0:2 @2.24 Były 4 piłki setowe w 1 secie, w drugim już Hiszpan się rozleciał. Zdrowia Francuzowi wystarczyło o dziwo.

Uprzejmie donosze, że 36 letni Kenny gra obecnie finał ITF w tym samym mieście. Jest obecnie 2.37 na zegarku meczu i panowie rozpoczynają tiebreaka. Po tym meczu będzie miał ze dwie godziny odpoczynku i będzie musiał podjąć się występu w kwalifikacjach. Po całym tygodniu grania plus prawie trzygodzinnym pojedynku już rozegranego dzisiaj meczu już nie taki młody Francuz da sobie radę? Szczerze wątpię. W normalnych warunkach mecz 60 do 40 dla Francuza. W takich według mnie 20/80. Panowie już grali raz ze sobą w tym roku i górą był Hiszpan, z tym, że to było na nawierzchni ziemnej. Kursy juz po sporych spadkach, ale do dubelka zwycięstwo i dokładny wynik nadal warto dołożyć według mnie. Powodzenia
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +96
Volleyball_Expert 362,3K

Volleyball_Expert

Typer Miesiaca
Coppejans - Madaras typ Coppejans kurs 1.75 Superbet

Piękny kurs na zawodnika, który na nawierzchni ziemnej prezentuje według mnie dużo lepsza formę od tenisisty z Szwecji. Belg w tym sezonie na w/w nawierzchni doszedł do samego półfinału w San Remo w turnieju rangi Challenger. Z takich dobrych spotkań ostatnich to na pewno warto wyroznic ugranie seta z Tabilo i Garinem. Wolę wyroznic ugranie seta z naprawdę dobrze czującymi się na tej nawierzchni tenisistami niż np. wygranie meczu z Tirante lub Kirkinem. Ostatni mecz z Garinem Belg mimo meczu przegranego zagrał naprawdę bardzo dobrze i przegrał dopiero po trzech setach w tie-breaku. Dobrze funkcjonował serwis i return. Patrząc na gre Madarasa np. w ostatnim meczu z Rodionovem, Austryjak czterokrotnie przełamał Szweda. Return na bardzo niskim poziomie. Taka gra Szweckiego zawodnika to już nie pierwszy taki mecz w Jego wykonaniu. Gracz występujący głównie w turniejach rangi ITF i tam jeszcze w miarę to wyglądało, ale mysle, ze jeszcze to nie jest czas, na turnieje rangi Challenger dla tego zawodnika chodz jak wiemy najlepiej grać z najlepszymi. Pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +811
Tenis by Dawid 820,5K

Tenis by Dawid

Znawca - Tenis
ATP Challenger Porto
Kachmazov vs. De Schepper


Bardzo ciekawa sprawa, jeśli chodzi o Francuza i turnieje w Porto, ponieważ weteran, którego na pewno znacie już od tygodnia gra w Portugalii i najpierw osiągnął finał ITF-a, a bezzwłocznie zaczął kwalifikacje do turnieju wyższej rangi czyli ATP Challenger Porto. Finał przegrał, ale kwalifikacje przeszedł bez większych problemów i potwierdził, że forma jest dość wysoka. Kenny ma już 36 lat i najlepsze czasy ma dawno za sobą (szczyt formy w 2014 roku). Obecnie tuła się głównie po ITF-ach i chyba bawi się tenisem. Jego warunki fizyczne sprawiają, że najlepszy tenis prezentuje w hali, lecz tu mamy warunki otwarte. Co ważne w ostatnich sześciu dniach zagrał aż siedem spotkań, więc to dość dużo. Jego rywal co prawda nie ma osiągnięć zbliżonych do De Scheppera, ale będzie bardziej wypoczęty, a najlepsze lata jeszcze przed nim. Ma już kilka zwycięstw godnych odnotowania. Jednak dziś jest faworytem, więc bukmacherzy dość szybko zorientowali się w sytuacji i bez wątpienia nie mamy w tym kursie value! Sytuacja jednak jest godna zauważenia i warto ten mecz obserwować.
 
niewiemnajaki 158K

niewiemnajaki

Znawca - NBA
Frederico Ferreira Silva - Altug Celikbilek

Głównym argumentem dla mnie jest to, że Celikbilek w dwóch ostatnich latach dwa razy wygrywał ten turniej, a nie jest to oczywiście zawodnik, dla którego wygrywanie challengerów jest normą. Ewidentnie te korty mu leżą i nie spodziewam się kolejnej obrony tytułu, natomiast też wątpię, że odpadnie w pierwszej rundzie, tym bardziej, że losowanie było dosyć łaskawe i trafił na zawodnika na zbliżonym poziomie. Turek to zawodnik, który od dwóch lat akurat w tym okresie trafia z formą, w 2021 wygrana Porto i Pozoblanco, w 2022 wygrana Porto i półfinał Malagi, w 2023 w zeszłym tygodniu półfinał w Salinas i zobaczymy co pokaże w Portugalii. Kluczem wydaje mi się ten półfinał w Ekwadorze w zeszłym tygodniu, bo ten sezon jest dla niego średnio udany, ale kilka wygranych meczów z rzędu na pewno pomoże czysto mentalnie. Ferreira Silva co prawda gra u siebie, ale czy to jest jakiś atut w jego przypadku? Nigdy nie robił wyników ponad stan ani w Porto ani generalnie w Portugalii, od Wimbledonu zagrał tylko jeden turniej, w zeszłym tygodniu w Zug, gdzie są kompletnie inne warunki niż w Porto, więc brak ogrania meczowego na hardzie może też mieć znaczenie. Czysto tenisowo to mecz z rodzaju zadecyduje forma dnia, ale biorąc pod uwagę wyniki Turka akurat w tym turnieju wydaje mi się, że warto iść w jego kierunku.

Altug Celikbilek @ 2.10 sts
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +1222
Pablito91 402,4K

Pablito91

Użytkownik
Pucinelli de Almeida - Bonadio 1 @1.78 Fuksiarz

Dzisiaj wziąłem pod lupę turniej w czeskim Libercu. W jednym ze spotkań zmierzą się Brazylijczyk Pucinelli de Almeida z Włochem Bonadio. Spróbuję tutaj pójść w stronę młodego Brazylijczyka, na którego liczę, że dzisiaj się w końcu przełamie po 5 porażkach pod rząd. Brazylijczyk to oczywiście typowy gracz nawierzchni ziemnych. Dwa lata temu rozegrał az 86 spotkań na ziemi z czego wygrał aż 61 spotkań. Wynik robi wrażenie. W tym roku póki co słabo bo bilans ma niekorzystny 10-12, ale aż przegrał 5 ostatnich spotkań z rzędu. Liczę, że w końcu się przełamie. Jego rywalem będzie Włoch Bonadio , który również grywa tylko w chellengerach. Z tego co zaobserwowałem to Włoch wraca do rywalizacji po kontuzji, gdzie w Fińskim tempere skreczowal w meczu z naszym rodakiem. Co ciekawe w lipcu dwukrotnie skreczowal swoje mecze, czyli prawdopodobnie grywał z niedoleczona kontuzją. Nie wiadomo jak teraz z nim będzie, czy już w pełni wyzdrowiał. Dlatego stawiam w tym meczu na Brazylijczyka, który musi się w końcu przełamać.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom