>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Arkusz kalkulacyjny 'zupełny'

d4b 1

d4b

Użytkownik
Witam
Szybkie pytanko. Co muszę wpisać w kolumnie &quot;Rozliczenie&quot; ? Jeżeli wartość wygranej na plusie, zwrot na 0, a wartość przegranej na minusie to w takim wypadku program źle oblicza sumę wygranych w kolumnie P3 (nie wiem czemu 2 kolumny są zsumowane) oraz skuteczność procentową w kolumnie N3. Proszę o wyjaśnienie, bo być może źle interpretuje ten arkusz. ????
Pozdrawiam
 
d4b 1

d4b

Użytkownik
Jeżeli to chodzi o posty Savioli gdzie pytał o yeld to nie jest to odpowiedź na moje pytanie w tym temacie ????

Pytałem dlaczego kolumna &quot;suma wygranych&quot; P3 liczy sumę z 2 kolumn. Jakie działanie miało na celu zsumowanie tych 2 kolumn. Bo wychodzi na to, że komende na zysk (Suma wygranych minus suma stawek) muszę wpisać sam.

Być może staję się natrętny ale, proszę o wyrozumiałość
 
macieqleo 5,3K

macieqleo

Użytkownik
Zysk w arkuszu jest określony przez saldo, nie musisz go dorabiać.
Dlaczego Suma Wygranych liczy sumę z 2 kolumn? Bo liczy sumę wygranych, nie łączny zysk, który jest dopiero obliczany w polu saldo. Zobacz na poniższym przykładzie
 
macieqleo 5,3K

macieqleo

Użytkownik
Zrobiłem wersję dla jednego z użytkowników, m.in poszerzona lista bukmacherów, miejsce na 1000 typów miesięcznie. Wyrzuciłem natomiast tabelę kursową. Może komuś się przyda
KLIK
 
Otrzymane punkty reputacji: +18
dexmark 5

dexmark

Użytkownik
Dość fajny arkusz, przyda się bo z początkiem roku planuję mieć pod kontrolą swoje ruchy w bukmacherce. Jednak brakuje mi po stawce, kolumny potencjalnej wygranej i dopiero później byłoby rozliczenie. Wówczas można by wiedzieć np. że za 5zł mogę wygrać 100. W kolumnie rozliczenie mógłbym już sobie wpisać formułę kolumna H( potencjalna wygrana PW) - kolumna G (stawka). A tak trzeba sobie gdzieś osobno to odejmować, mimo że to działanie matematyczne nie należy do skomplikowanych ????
Ale to już jest troche roboty, należałoby zmienić odnośniki w rozliczeniu miesięcznym, być może rocznym bo kolumna rozliczenie znajdowała by się na literce I.
 
macieqleo 5,3K

macieqleo

Użytkownik
Dość fajny arkusz, przyda się bo z początkiem roku planuję mieć pod kontrolą swoje ruchy w bukmacherce. Jednak brakuje mi po stawce, kolumny potencjalnej wygranej i dopiero później byłoby rozliczenie. Wówczas można by wiedzieć np. że za 5zł mogę wygrać 100. W kolumnie rozliczenie mógłbym już sobie wpisać formułę kolumna H( potencjalna wygrana PW) - kolumna G (stawka). A tak trzeba sobie gdzieś osobno to odejmować, mimo że to działanie matematyczne nie należy do skomplikowanych ????
Ale to już jest troche roboty, należałoby zmienić odnośniki w rozliczeniu miesięcznym, być może rocznym bo kolumna rozliczenie znajdowała by się na literce I.
Robiłem ten arkusz pod siebie i to widać m.in w tym punkcie. Sprawdzam wygraną samemu logując się ponownie na stronie bukmachera. Jest to bardziej czasochłonne, ale z drugiej strony jeśli buk popełni błąd rozliczając np. kupon wygrany jako przegrany to ja o tym wiem i odzyskam pieniądze a ty nawet nie będziesz o tym wiedział.
 
Otrzymane punkty reputacji: +10
darter 134

darter

Użytkownik
Dziś usiadłem do tego arkusza i ma kilka wad - jeśli byłbyś tak miły to możesz poprawić.
- Automatyczna zmiana bukmacherów w każdej &quot;zakładce&quot;. Pozmieniałem nazwy buków w tym rocznym zestawieniu a w styczniu nadal są te które wpisałeś ty. Do tego gdy wpisałem na próbę pierwszy typ to wyskakuje lista tylko podanych przez ciebie buków.
- Powpisywałem salda jakie obecnie mam w każdym buku, po zagraniu kuponu w którymś z nich i rozliczeniu, yield wyszedł 292 ???? Suma stawek ustosunkowała się jakoś do salda i tak wyszło.
Na razie tyle. Pozdro
 
macieqleo 5,3K

macieqleo

Użytkownik
Dziś usiadłem do tego arkusza i ma kilka wad - jeśli byłbyś tak miły to możesz poprawić.

- Automatyczna zmiana bukmacherów w każdej &quot;zakładce&quot;. Pozmieniałem nazwy buków w tym rocznym zestawieniu a w styczniu nadal są te które wpisałeś ty. Do tego gdy wpisałem na próbę pierwszy typ to wyskakuje lista tylko podanych przez ciebie buków.
Nie jest to błąd. Arkusz został zrobiony w 100% ręcznie, bez wykorzystania żadnej technologii, stąd trzeba edytować to co dla danego użytkownika jest niekorzystne.
1) Jak chcesz mieć wszystkie arkusze miesięczne takie same to zrób jeden poprawnie i skopiuj do innych.
2) Lista buków do wyboru jest niezależna od buków w tabelach. Uzupełnia się ją w ten sposób.

- Powpisywałem salda jakie obecnie mam w każdym buku, po zagraniu kuponu w którymś z nich i rozliczeniu, yield wyszedł 292 ???? Suma stawek ustosunkowała się jakoś do salda i tak wyszło.

Na razie tyle. Pozdro
Nie bardzo rozumiem o czym piszesz, bo tabela bukmacherska jest wypełniania przez program, a nie przez użytkownika, a poza tym nie ma w arkuszu miejsca na uzupełnienie salda u buka.
Yield 292 (% :]) - to ma być błąd twoim zdaniem?
 
darter 134

darter

Użytkownik
Wszystko przez to, że powpisywałem salda kont w pierwszej zakładce &quot;rok&quot; (myślałem, że tak to działa). Buki tak jak napisałeś udało się już pozmieniać.
Arkusz fajny, ale właśnie brakuje mi w nim jednej rzeczy - aktualnego stanu konta w każdym z buków. Chciałbym powpisywać aktualne bilanse w każdym z buków i jak zagram jakiś kupon by stawka się od niego odejmowała (lub po wygranym kuponie dodała razem z wygraną). Byłbyś w stanie takie coś &quot;zmącić&quot; lub chociaż podpowiedzieć jak to zrobić? Bo na excelu i tych formułkach słabo się znam ????
PS. oczywiście yield 292% to nie jest błąd - jak pisałem, wpisałem stan konta i tak wyszło ????
 
Do góry Bottom