>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 200 ZŁ!<<<

75% skuteczności a sposób obstawiania

L 0

loocas

Użytkownik
Drodzy,

Obecnie zacząłem obstawiać zdarzenia o kursie w okolicach 1,50. Policzyłem sobie, że moja skuteczność po 100 typach wynosi około 75%. Oceniam skuteczność pojedynczych zdarzeń, nie kuponów.

Podpowiedzcie proszę, co przy mojej skuteczności z matematycznego punktu widzenia jest w dłuższej perspektywie bardziej opłacalne?
- kupony ako z dwoma zdarzeniami dające łączny kurs około 2,25
czy
- kupony ako z trzema zdarzeniami dające łączny kurs około 3,38

Gram u polskich bukmacherów, stawiam zazwyczaj około 1/10 posiadanego bankrollu tj. 100 j.

Dziękuję z góry za wszelkie podpowiedzi.
 
kombajn 164,5K

kombajn

Użytkownik
10% bankrollu na kupon? To b.dużo...

Na tym forum były już to poruszane systemy na kursy 1.4 i 1.5 - no ale to nie w polskich bukach. Poniżej linki...
W Polsce, aby uzyskać kurs 1.5 zdarzenie powinno posiadać kurs min. 1.71 (który po odjęciu podatku "da realnie" 1.5)


 
L 0

loocas

Użytkownik
10% to dużo? Teoretycznie tak, z drugiej strony póki co jestem cały czas na plusie od 2 miesięcy.
Do tej pory praktycznie wyłącznie zawierałem kupony z dwoma zdarzeniami, ale przyrost kapitału jest bardzo powolny, więc pomyślałem czy czasem kupony z trzema zdarzeniami nie mają większego sensu przy mojej 75% skuteczności?
Nie wiem jak to policzyć matematycznie.
 
kombajn 164,5K

kombajn

Użytkownik

kombinacje z powtórzeniami?
 
successful 1,8M

successful

ModTeam
Członek Załogi
Drodzy,

Obecnie zacząłem obstawiać zdarzenia o kursie w okolicach 1,50. Policzyłem sobie, że moja skuteczność po 100 typach wynosi około 75%. Oceniam skuteczność pojedynczych zdarzeń, nie kuponów.

Podpowiedzcie proszę, co przy mojej skuteczności z matematycznego punktu widzenia jest w dłuższej perspektywie bardziej opłacalne?
- kupony ako z dwoma zdarzeniami dające łączny kurs około 2,25
czy
- kupony ako z trzema zdarzeniami dające łączny kurs około 3,38

Gram u polskich bukmacherów, stawiam zazwyczaj około 1/10 posiadanego bankrollu tj. 100 j.

Dziękuję z góry za wszelkie podpowiedzi.
Tak naprawdę zależy czy grasz w bukach z licencją MF z podatkiem, czy też w zagranicznych bez podatku. Natomiast z czysto pragmatycznego podejścia do sprawy osobiście stawiałbym duble. Ale to tylko moja subiektywna opinia. Mniej marży tracisz.
 
G 0

gubernator_nh

Gość
10% to dużo? Teoretycznie tak, z drugiej strony póki co jestem cały czas na plusie od 2 miesięcy.
Do tej pory praktycznie wyłącznie zawierałem kupony z dwoma zdarzeniami, ale przyrost kapitału jest bardzo powolny, więc pomyślałem czy czasem kupony z trzema zdarzeniami nie mają większego sensu przy mojej 75% skuteczności?
Nie wiem jak to policzyć matematycznie.
Póki co to słowo klucz. Przyjdzie gorszy miesiąc lub czarna seria i będzie po temacie. Wg mnie ciężko Tobie będzie utrzymać taką skuteczność - mogę się mylić. Wracając do pytania, szedłbym w duble a nie triple.
 
L 0

loocas

Użytkownik
Ja sobie zdaję sprawę, że marża i podatek mogą mnie zjeść. Chciałbym to jednak dokładnie policzyć, uwzględniając moją skuteczność, ale matematycznie nie wiem jak. Poniżej przykład co mam na myśli, ale dla wyższych kursów.

1636019998298.png
 
kombajn 164,5K

kombajn

Użytkownik
Jednak kombinacje bez powtórzeń będą...

Mamy powiedzmy - 20 zdarzeń

trebli będzie wtedy 1140 do obstawienia
dubli - 190
singli - 20

dalej - 75% skuteczność
- 15 zdarzeń 'wejdzie'
- 5 zdarzeń 'nie wejdzie'

dla trebli 455 zakładów 'wejdzie'

dla uproszczenia kurs 1.5 każdego zdarzenia na kuponie
1.5*1.5*1.5 = 3.375 (2.97 po opodatkowaniu)

przyjmując 1j na zakład 2,97*455=1351,35 przy 1140 postawionych...
+ 211,35j
~ +18,54%

105 dubli 'wejdzie'
1.5*1.5=2.25 (1.98)
(stawka na dubel z bankrolla 1140=6j)
1,98*105*6=1247.40
190 obstawionych
+ 107,40j
~ +9.42%
 
Otrzymane punkty reputacji: +266
L 0

loocas

Użytkownik
Jednak kombinacje bez powtórzeń będą...

Mamy powiedzmy - 20 zdarzeń

trebli będzie wtedy 1140 do obstawienia
dubli - 190
singli - 20
Jeżeli jest 20 zdarzeń (meczów) niepowtarzających się to nie powinno to wyglądać tak? :
- 20 singli
- 10 dubli
- 6 trebli

Skąd 1140 trebli?Jakim wzorem się posłużyłeś jeśli mogę dopytać?
 
L 0

loocas

Użytkownik
Hmm, dla mnie to już "wyższa" matematyka, ale wierząc w Twoje obliczenia wychodzi jednak na to, że bardziej opłacalne będą treble. Mimo, że każdy poleca duble to chyba warto zaufać matematyce, jej się nie oszuka.
 
rodzyn7 5,7K

rodzyn7

Użytkownik
Hmm, dla mnie to już "wyższa" matematyka, ale wierząc w Twoje obliczenia wychodzi jednak na to, że bardziej opłacalne będą treble. Mimo, że każdy poleca duble to chyba warto zaufać matematyce, jej się nie oszuka.
"Niepowtarzające się" o ile dobrze pamiętam oznacza, że nie możesz mieć w jednym treblu dwa razy tego samego zdarzenia. Więc wychodzi tak jak kolega napisał. Ale nie wiem czy do końca możesz ten wzór wykorzystać, bo jeśli dobrze myślę, to musiałbyś mieć powiedzmy mieć 20 typów jednego dnia i wtedy zagrać wszystkie możliwe kombinacje. Wtedy przy Twojej skuteczności treble będą lepsze niż duble. Ale nie wiem, czy o taką sytuację Ci chodziło.

Wydaje mi się, że w Twoim wypadku potrzebny jest raczej podobny wykres, jak ten który wrzuciłeś, ale dla kursów 1.5. I wtedy poziom wyjścia na 0 będzie różny (chyba?).

Nie wiem dokładnie jak to wyliczyć, ale napisałem prosty program i przy zakładanej skuteczności 75% dla 100000 typów przy stawce 1j:
Duble - czyli łączymy ze sobą każde dwa kolejne typy (50000 kuponów): +34000j.
Triple - czyli łączymy ze sobą każde trzy kolejne typy (33333 kuponów): +51000j.

Liczyłem bez podatku i nie gwarantuję na 100%, że wszystko policzyłem dobrze ;)
 
L 0

loocas

Użytkownik
"Niepowtarzające się" o ile dobrze pamiętam oznacza, że nie możesz mieć w jednym treblu dwa razy tego samego zdarzenia. Więc wychodzi tak jak kolega napisał. Ale nie wiem czy do końca możesz ten wzór wykorzystać, bo jeśli dobrze myślę, to musiałbyś mieć powiedzmy mieć 20 typów jednego dnia i wtedy zagrać wszystkie możliwe kombinacje. Wtedy przy Twojej skuteczności treble będą lepsze niż duble. Ale nie wiem, czy o taką sytuację Ci chodziło.

Wydaje mi się, że w Twoim wypadku potrzebny jest raczej podobny wykres, jak ten który wrzuciłeś, ale dla kursów 1.5. I wtedy poziom wyjścia na 0 będzie różny (chyba?).

Nie wiem dokładnie jak to wyliczyć, ale napisałem prosty program i przy zakładanej skuteczności 75% dla 100000 typów przy stawce 1j:
Duble - czyli łączymy ze sobą każde dwa kolejne typy (50000 kuponów): +34000j.
Triple - czyli łączymy ze sobą każde trzy kolejne typy (33333 kuponów): +51000j.

Liczyłem bez podatku i nie gwarantuję na 100%, że wszystko policzyłem dobrze ;)
No właśnie jak ja to sobie liczyłem na piechotę i użyłem jednego zdarzenia w tylko jednym zakładzie to treble były najmniej opłacalne. Liczyłem z podatkiem. Jak najprościej zobrazować 75% skuteczności:

duble - wchodzi co drugi kupon:

1. + +
2. + -
3. + +
4. + -
5. + +
6. + -

treble - wchodzi co czwarty kupon:

1. + + +
2. - + +
3. + - +
4. + + -
5. + + +
6. - + +
7. + - +
8. + + -
9. + + +
 
F 3,5K

Frank de Xymox

Użytkownik
Hmm, dla mnie to już "wyższa" matematyka, ale wierząc w Twoje obliczenia wychodzi jednak na to, że bardziej opłacalne będą treble. Mimo, że każdy poleca duble to chyba warto zaufać matematyce, jej się nie oszuka.
To nie jest żadna wyższa matematyka tylko zwykły wzór na ilość kombinacji. Tylko jeśli Cię dobrze zrozumiałem to Tobie chodziło o sytuacje, w której żadne z tych dwudziestu zdarzeń nie powtarza się. I wtedy faktycznie będziesz miał 6 trebli plus dwa niewykorzystane zdarzenia, z których możesz sobie oczywiście zrobić dubla. Kolega kombajn zapodał Ci wzór na ilość wszystkich możliwych (niepowtarzających się) kombinacji 3 z 20.
 
rodzyn7 5,7K

rodzyn7

Użytkownik
No właśnie jak ja to sobie liczyłem na piechotę i użyłem jednego zdarzenia w tylko jednym zakładzie to treble były najmniej opłacalne. Liczyłem z podatkiem. Jak najprościej zobrazować 75% skuteczności:

duble - wchodzi co drugi kupon:

1. + +
2. + -
3. + +
4. + -
5. + +
6. + -

treble - wchodzi co czwarty kupon:

1. + + +
2. - + +
3. + - +
4. + + -
5. + + +
6. - + +
7. + - +
8. + + -
9. + + +
No tak, ale ręcznie tego nie policzysz, bo jest pewna losowość, potrzebujesz większej liczby danych (np. 100000). Ja Ci to policzyłem, ale fakt, że podszedłem do tego może źle, bo po prostu najpierw policzyłem sobie zyski dla takiego prawdopodobieństwa trafienia pojedynczego zdarzenia (75%) dla dubli, a potem dla trebli, losując dla nich różne zdarzenia. A u Ciebie to powinny być te same. Nie wydaje mi się, żeby to miało duże znaczenie dla ostatecznych wyników, ale może ktoś bardziej biegły w matmie się wypowie, bo mi się juz nie chce tego kodować :p
 
L 0

loocas

Użytkownik
To nie jest żadna wyższa matematyka tylko zwykły wzór na ilość kombinacji. Tylko jeśli Cię dobrze zrozumiałem to Tobie chodziło o sytuacje, w której żadne z tych dwudziestu zdarzeń nie powtarza się. I wtedy faktycznie będziesz miał 6 trebli plus dwa niewykorzystane zdarzenia, z których możesz sobie oczywiście zrobić dubla. Kolega kombajn zapodał Ci wzór na ilość wszystkich możliwych (niepowtarzających się) kombinacji 3 z 20.
Tak, ja generalnie nigdy nie stawiam tego samego zdarzenia na kilku kuponach, bo uważam że to może zwiększyć prawdopodobieństwo przegranej a nie wygranej. Przynajmniej w moim przypadku często tak to wyglądało, choć wiadomo to kwestia prawidłowej oceny zdarzenia.
 
Do góry Bottom