>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 200 ZŁ!<<<

3. Grand Prix Australii [31 marca - 02 kwietnia 2023]

Status
Zamknięty.
ranczo0123 445,3K

ranczo0123

ModTeam
Członek Załogi
Grand Prix Australii 2023
1679595793958.png

Piątek, 31 marca:

#1 Trening ▶ 03:30
#2 Trening ▶ 07:00

Sobota, 01 kwietnia:
#3 Trening ▶ 03:30
#Kwalifikacje ▶ 07:00

Niedziela, 02 kwietnia:
#Wyścig ▶ 07:00


1680180772529.png
Informacje o torze:
Nazwa toru:
Melbourne Grand Prix Circuit
Lokalizacja: Melbourne, Australia
Pierwsze Grand Prix: 1996
Długość toru: 5.278 km
Liczba okrążeń: 58
Całkowity dystans wyścigu: 306.124 km
Rekord okrążenia: Charles Leclerc (2022) - 1:20.260

Zapraszam do dyskusji!
 
Ostatnia edycja:
Parkinson 26,8K

Parkinson

Użytkownik
Po 2. sesji treningowej nie można stwierdzić praktycznie nic, po prostu się odbyła. Jutro pogoda ma być lepsza - będzie sucho.

Alonso - Sainz 1 @1.50 (STS)
Na tym torze tylko Ferrari może wtrącić się do walki o pierwszy rząd pomiędzy Red bullem a Fernando Alonso. Niemniej jednak wątpię by to Carlos odegrał jakąś znaczącą role w tych Q - bardziej celowałbym tu w dobry wynik Leclerca. Alonso pokazywał już nieraz w tym sezonie jaki potrafi być szybki na pojedyńczym okrążeniu, myślę, że Sainza połknie z łatwością.

Hulkenberg - Bottas 1 @1.60 (STS)
Haas w tym sezonie posiada znacznie lepszy bolid niż przed rokiem a wyniki Hulkenberga w sesjach treningowych i kwalifikacjach można uznać za bardzo udane. Bottas z kolei dość przeciętnie. Bolid Alfy praktycznie zamyka stawkę i wątpie, że uda im się powalczyć z Haasami. Awans Bottasa do Q2 będzie dla mnie lekkim zaskoczeniem choć jest to oczywiście bardzo możliwe.

Piastri - Zhou 1 @1.55 (STS)
Bolid McLarena z zaskakująco dobrym tempem na torze w Melbourne. Są najszybsi w tzw. wolnych zakrętach i drudzy (zaraz za RB) w szybkich zakrętach. McLaren powinien włączyć się do walki o Q3 więc bolidy pokroju Alfy Romeo powinni spokojnie pokonać. Piastri w FP1 zajął przyzwoite 12. miejsce z czasem poniżej 1:20. Napawa to optymizmem i jest nadzieja na powtórkę dobrego wyniku w kwalifikacjach.

AKO: 3.72

1680329733076.png
_____________________________________________________________________________

Ciekawym typem (który raczej odpuszcze) jest Alonso w TOP3 (kwalifikacje) - STS proponuje taki zakład z kursem 2.00 natomiast w Betclicu jest to tylko 1.50.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +3312
ranczo0123 445,3K

ranczo0123

ModTeam
Członek Załogi
GP Australii - kwalifikacje, sobota 07:00
Stroll - Leclerc @ 1.35

Ocon - Russel @ 1.40
Gasly - Hamilton @ 1.40

Kurs: 2.64
Bukmacher: forbet
Analiza:

Oba treningi kompletnie niemarodajne dlatego bez kombinowania ide w zaklady najbardziej bezpieczne. Moze nie maja wysokiego kursu ale wszystko co ma niestety jest obarczone sporym wiekszym ryzykiem. To wyglada wg mnie bardzo dobrze.

Wg mnie Ferrari bedzie mocne w kwalifikacjach a biorac pod uwage, ze oni od poczatku sezonu maja problem z silnikiem to skrecaja moc znacznie bardziej niz rywale. Spory zapas tam jeszcze jest i widze tu Leclerca nawet w TOP 3. Mialem grac przeciwko Alonso ale pojde asekuracyjnie w strone Strolla, ktory wybitnym kwalifikantem nie jest.

Dalej mamy pojedynki Mercedesow przeciwko Alpine. Ten tor znacznie bardziej pasuje ekipie z Brackley i w kwalifikacjach powinni byc przed Oconem i Gaslym. O Russela sie nie martwie bo on zawsze dobrze jezdzi w czasowkach. Zobaczymy czy Hamilton da rade ale jesli nie bedzie zadnej sensacji to powinien byc spokojnie przed Fracuzem.
 
Ostatnia edycja:
mark1973 756,8K

mark1973

Znawca - Hokej
Tez nie mam specjalnie pomysłu na te kwalifikccje. Treningi niewiele nam powiedziały . W kwalifikacjach stawiam na Leclerca . W tym sezonie Czerwoni nie cisną w treningach tylko skrecaja silniki i pracuja nad ustawieniami auta. Charles lubi ten tor i mysle ze tylko on i Alonso sa w stanie zagrozic Redbulowi w czasówce. Monakijczyk równiez w tym sezonie pokazuje ze w kwalifikacjach mozna na niego liczyc, licze ze bedzie na pudle a moze pokusi sie o niespodzianke.

Leclerc miejsca 1-3 kurs 2 fortuna ⛔
 
Ostatnia edycja:
ranczo0123 445,3K

ranczo0123

ModTeam
Członek Załogi
GP Australii - wyścig, niedziela 07:00
Perez - Russel @ 1.60

Hamilton - Leclerc @ 1.40
Kurs: 2.24 jak pech to pech :cautious:
Bukmacher: STS
Analiza:

Sprobuje sobie delikatnie cos na wyscig. W parze Russel mamy ogromny handicap juz na starcie bo Perez wystartuje z ostatniego pola. Caly weekend cos nie idzie Checo i watpie zeby az tak mocno przebil sie do przodu. W Australii generalnie bardzo trudno sie wyprzedza wiec to przebijanie z konca wcale tak super moze nie isc. Do pewnego momentu pewnie jakos to bedzie szlo ale pozniej trzeba bedzie sie uporac z Ferrari i Astonem. Uwazam, ze moze byc ciezko nawet o TOP 6.
Mercedes swietnie wypadl w kwalifikacjach a oni zwykle lepsze tempo maja w wyscigu. Leclerc nie poskladal okrazenia w kwalifikacjach a i grande strategia mu nie pomogla bo na finalowym kolku lekko przeszkodzil mu Sainz a do tego Ferrari za malo paliwa mu nalalo bo mysleli, ze deszcz spadnie przez co mimo, ze byl jeszcze czas zeby zrobic jeszcze jedno szybkie kolko to musial odpuscic.
 
Ostatnia edycja:
Parkinson 26,8K

Parkinson

Użytkownik
Sporo ciekawych par zaoferował STS - wybrałem dwie, najbardziej ''pewne'' :cool:

Perez - Russel - 2 @1.60
Typ opisał powyżej ranczo i podpisuje się pod nim w 100%. Dodam jeszcze, że Checo nie błyszczy jeśli chodzi o starty więc już na pierwszych zakrętach możemy mieć lekkie zamieszanie w końcowce stawki.

Leclerc - Stroll - 1 @1.90
Kompletnie nie rozumiem dlaczego bukmacherzy aż tak faworyzują Strolla. Koszmarne tempo wyścigowe, sporo popełnianych błędów, notoryczne przekraczanie limitów toru itd. Pozycja na starcie bardzo dobra ale w mojej ocenie Lance Stroll nie ma szans nawet na punkty w tym wyścigu. Całuje rączki za taką parę i to z takim kursem i mam nadzieje, że Ferrari podejdzie do wyścigu z chłodną głową.

AKO: 3.04

1680384079870.png
 
Ostatnia edycja:
mark1973 756,8K

mark1973

Znawca - Hokej
W wyscigu bede sie przygladał Mercowi. Niby sami sa zaskoczenie dlaczego tak dobrze ale moze cos jest na rzeczy , moze to specyfikacja toru, który bardziej im lezy wespół zespoł z nizsza temperatura. Z tej dwojki licze na Lewisa, mimo ze to RUS startuje wyzej ale licze ze stary Wilk bedzie miał tu lepsze tempo, choc nie wykluczam ze obaj kierowcy Merca moga sie zameldowac na podium. Być moze Max bedzie w swojej lidze ale moze cos jest w tym ze w bolidzie Maxa nie do konca wiadomo co sie stało w Arabii Saudyjskiej i problemy moga sie powtórzyc , zobaczymy. Ja myślę, że skład podium bedzie duzo inny niz w ostatnich dwóch GP.

Hamilton miejsca 1-3 kurs 2,25 STS✅💚
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +925
captainpear 29,7K

captainpear

Użytkownik
Kursy z Forbet

Różnica na mecie pomiędzy zwycięzcą a kierowcą na 2 miejscu: minimum 10 sekund - TAK @2.15

Zważywszy na formę prezentowaną przez Czerwone Byki skłaniam się ku typowi, że zwycięzca wyścigu wygra z przewagą co najmniej 10 sekund nad drugim zawodnikiem. Okoliczności ku temu zakładowi są bardzo sprzyjające, ponieważ Sergio Perez będący najbardziej konkurencyjnym pod względem tempa wyścigowego wystartuje z ostatniego miejsca ze względu na wypadek w pierwszej sesji kwalifikacyjnej. Tuż za Maxem od pierwszego okrążenia rozgrywać się będzie pasjonująca walka między kierowcami Marcedesa, Astona i Ferrari. Pochłonięci walką rywale sprzyjają budowaniu przewagi czasowej przez pierwszego kierowcę. Spodziewam się dominacji Holendra w tym wyścigu, w moim odczuciu pokonać go może tylko usterka techniczna, której w tym wyścigu mu nie życzę. Warto zwrócić uwagę na dotychczasowe wyniki Maxa i Pereza gdy wygrywali wyścigi - w Bahrajnie Max wygrał z przewagą 12 sekund nad drugim Perezem i 38 sekund nad trzecim Alonso, w Arabii Perez wygrał z przewagą 5 sekund nad Maxem (który przypominam, że startował z P15) i 20 sekund nad trzecim Alonso.

H2H Alonso - Leclerc - Alonso lepszy @1.45
W pojedynku Alonso - Leclerc stawiam na doświadczonego Hiszpana, który zrobi wszystko aby zawalczyć o trzecie podium z rzędu w tym sezonie, Ferrari w poprzednich dwóch wyścigach nie było w stanie nawiązać równej rywalizacji z zielonymi bolidami, stawiam że i tym razem tak będzie zwłaszcza, że pomiędzy Alonso a Leclerkiem znajduje się jeszcze dwóch kierowców - Sainz i Stroll.

H2H Norris - Piastri - Norris lepszy @1.40
Norris - Piastri i tutaj większych szans na lepszy rezultat upatruję w bardziej doświadczonym kierowcy czyli Lando. Melbourne należy do trudnych technicznie torów, łącząc to z presją wyniku debiutując przed własną publicznością nie pokładam dużych nadziei w Piastrim, który pomimo niewątpliwie ogromnego talentu musi się wiele nauczyć, szczególnie jeżdżąc w tak słabo dysponowanym bolidzie. Przy okazji jako ciekawostkę można wspomnieć, że Norris znajduje się obecnie na ostatnim miejscu w tabeli generalnej kierowców, nie wygląda to zbyt ładnie. Z obecną formą samochodu ciężko będzie o punkty ale miejsca w mojej opinii z zakresu 11-14 są realnym w zasięgu Norrisa.

H2H Albon - Hulkenberg - Albon lepszy @1.87
Bardzo ładny występ w kwalifikacjach w wykonaniu obydwóch kierowców, Nico wystartuje 10 a Albon 8. Jest to duży sukces dla obydwóch zespołów jednak powtórzę to samo co przy poprzednim weekendzie wyścigowym - Wiliams zasługuje na ogromne pochwały ze względu na poprawę jakości w porównaniu do poprzednich sezonów, to już nie jest taczka, która potrzebuje dużych zbiegów okoliczności żeby walczyć z jakimkolwiek innym zespołem. Albon w kwalifikacjach potrafił kręcić rekordy w sektorach, Wiliams lubi duże prędkości i ogólnie mam wrażenie, że ten tor im siedzi, Haas często miewa różne przygody czy to z winy kierowców czy z winy bolidów przez co nierzadko osuwa się daleko od pierwotnych miejsc startowych. Stawiam w tym pojedynku na kierowcę Wiliamsa.

H2H Zhou - Bottas - Zhou lepszy @1.87
Ponownie stawiam w kierunku Chińczyka w tym zespołowym pojedynku. Bardzo słabe kwalifikacje w wykonaniu Bottasa, mniej doświadczony Zhou objechał go na prawie 0.2 sekundy jednak nie dał rady zakwalifikować się do Q2, przez co Zhou startuje 17 a Bottas 19. Wciąż uważam że Guanyu ma potencjał żeby utrzymać się w stawce na kolejne sezony i mam nadzieję, że pokaże to w tym wyścigu oraz że ukończy go przed swoim zespołowym partnerem. W poprzedni weekend wyścigowy Zhou dojechał na miejscu 13 a Bottas był ostatnim sklasyfikowanym kierowcą wpisując się na 18 lokatę.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +2266
SolarisPL 111,9K

SolarisPL

Użytkownik
Samochód bezpieczeństwa - Nie @3.50 Betclic

Dziwi mnie aż tak wysoki kurs na brak samochodu bezpieczeństwa podczas Grand Prix Australii i jest to dość ciekawy zakład. Okej, trzeba przyznać, że FIA lubi czasem przesadzać i wypuszczać safety car’a, gdy realnie rzecz biorąc nie ma aż takiej potrzeby - przykładem poprzedni wyścig w Dżuddzie, gdzie Stroll po awarii zjechał w bezpieczne miejsce a i tak mieliśmy neutralizację, ale jednak mimo wszystko, zazwyczaj potrzebujemy mocnego crasha lub niefortunnej awarii, aby musiały zostać używane dźwigi itd. Virtual Safety Car nie zalicza się do tego typu, więc jeszcze bardziej rozszerza się pole, aby poszło zgodnie z planem.
 
louisarmstrong 1M

louisarmstrong

Użytkownik
Verstapen pierwszy , Hamilton drugi , Russek trzeci
Kurs 5.00 williamhill restrykcja aco.
Nie mam o tym pojecia , bawie się i słucham brata ( jest z wykształcenia mechanikiem samochodowym i inzynieten maszyn rolniczych)
Jesli dobrze rozumiem Verstapenowi musiało by sie cos przytrafic by nie dowiozł zwyciestwa z kwalifikacji.
W Australi tor uliczny do tego może padac i przewaga mozliwosci redbullii w tym kpntekdcie nieco spada.Ja wierzę w doswiadczenie i umiejetnosci Hamiltona.
Pograłem tez Hamilton bedzie na podium kurs 2.37
Mam tez taką podpowiedź :
Piastrii, Noris , De Vris wszyscy bez punkow kurs 1.8
Dla mnie to nudne ale pograłem i coś tam włozyłem w kupony za bilon.
Screenshot_20230402-005226_Samsung Internet.jpg
 
Ostatnia edycja:
mkl 128,1K

mkl

Znawca - Formuła 1
Przy czerwonej fladze gram live na STS Alonso TOP3 @2,50

Tak w sumie wyścig od nowa, pit stopów już nie będzie każdy wyjedzie na hardach. Sainz 11 odpada z walki, Perez ciągle dopiero 14. Zagrożeniem może by szybki dziś Russell z siódmego. Na plus dla Fernando jest Stroll tuż za nim, który może w razie czego kogoś z tyłu przytrzyma. W dodatku spodziewam się spicy walki między Maxem a Lewisem - może jakiś kontakt! Według mnie Ferandno znów skończy na podium! :)
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +1251
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom