>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 200 ZŁ!<<<

27. kolejka PKO Ekstraklasy (6.04 - 10.04.2022)

Status
Zamknięty.
E 14,4K

enkamillo

Użytkownik
Typy na swiąteczną kolejkę Ekstraklasy :)
Piszę w jednym poście, gdyż ciężko będzie zaglądać w swiąteczny weekend :)
Dla wszystkich odwiedzających temat składam Najserdeczniejsze Życzenia na Święta, Wesołego Alleluja i oby coś z tych typów wpadło na Zajączka :)

Śląsk - Piast

Kursy na Piasta mocno pospadały i wcale nie jestem zaskoczony, jeszcze w sobotę można było złapać nawet 2.90. Piast gra dosyć solidną piłkę, może nie jest ona najwyzszych lotów, ale liczą się punkty. Na wyjazdach, na wiosnę 3 zwycięstwa i tylko jedno skromna porażka z Rakowem. Ogółem 3 zwycięstwa w ostatnich 4 spotkaniach. Śląsk jak to Śląsk słabe mecze przeplata dobrymi, choć ostatnio więcej tych słabszych, nie potrafili wygrać z cienką Lechią z Mielcem też się nie popisali. Czysto piłkarsko w lepszej formie i dyspozycji są piłkarze Piasta plus dodaje under 2,5 bo Piast nie strzela dużo goli i jeśli roztrzyga mecze na swoją stronę to minimalną różnicą bramkową.

Typ: Piast/remis & under 2,5 @ 2.05 totalbet

Górnik - Korona

W poprzednim temacie zostało sporo wypowiedziane na temat gry Górnika. Nie rozumiem aż takich dysproporcji kursowych przy tym spotkaniu. Gdyby ktoś spojrzał tylko w statystyki na papierze, przyjeżdza Korona, która na wyjazdach ostatni raza wygrała w sierpniu z Radomiakiem. Powiedzmy sobie szczerze czy przy obecnej dyspozycji Górnika i kursach wystawionych przez bukmacherów nie kusi pograć w strone Korony ? No kusi. Korona naprawdę nie zagrała złego ostatniego spotkania wyjazdowego w Szczecinie i wydaje się, że może powalczyć o przełamanie wyjazdowej passy meczów bez wygranej a na remis spokojnie ją stać. Osobiścię idę w stronę Korony i dodaje do tego under 3,5 bo kurs jest jak najbardziej okej a jakieś to zabezpieczenie gdyby wynik oscylował wokół 2 lub 3 bramek.

Typ: Korona/remis & under 3,5 @ 2.30 totalbet

Wisła - Zagłębie

Patrząc na grę obydwu zespołów i to gdzie lepiej im idzie, u siebie czy na wyjeździe wydaje się, że większe szanse na przechylenie wygranej na swoją stronę mają piłkarze Zagłębia. Miedziowi na wiosennych wyjazdach 3 zwycięstwa i jeden remis z Jagiellonią. Wisła u siebie w ostatnich spotkaniach strzela przynajmniej po bramce, choć porywającego futbolu nie pokazują albo gonią wynik albo nie potrafią dowieźc 3 punktów tak jak z Widzewem czy Górnikiem. Pasuje mi tutaj bts choć ze wskazaniem na Miedziowych i w tym kierunku pójdę. W historii między obydwoma zespołami pada sporo bramek. Nie zdziwi mnie jeśli to będzie podobny mecz niczym Jagi z Zagłębiem (2:2)

Typ: Zagłębie/remis & bts tak @ 2.41 totalbet

Widzew - Stal Mielec

Przetrzepany kontuzjami w obronie Łodzianie, konkretniej na wahadłach vs Stal która nadal ma problem ze skutecznością, chociaż w ostatnim spotkaniu gola pięknej urody strzelił Mak. Jeśli Widzew planuje utrzymać się w górej połówce tabeli takie mecze jak ze Stalą powinien wygrywać, choć wydaje mi się że nie padnie wiele goli w tym spotkaniu, Widzew również nie grzeszy skutecznością, choć stworzonych sytuacji nie brakuje. Szczerze to nie zdziwi mnie bts, ale pójdę w under. Warto również pomyśleć nad postawienie gola w końcówce spotkania np po 75 minucie. Widzew walczy zawsze do końca i w ostatnich spotkanaich strzela wiele goli w końcówkach.

Typ: Widzew/remis & under 2,5 @ 2.12 totalbet

Pogoń - Cracovia

Patrząc na dyspozycję obydwu zespołów teoretycznie lepiej powinni wyglądać Portowcy, choć kto ogląda Cracovie to wie że lepiej im idzie granie z kontry na mocnego przeciwnika i taką taktykę preferuje Zieliński. Pogoń można mówić w kółko to samo, dużo sytuacji w ofensywie, z wykorzystaniem ich bywa różnie, ostatnio u siebie nie potrafili wygrać z Koroną. Ciekawy jestem czy Stipica dojdzie do siebie, jeśli nie to chyba warto zaryzykować btsa. Cracovia na pewno coś sobie stworzy a i młody Klebaniuk może coś wpuścić. Chłopak często lubi sobie robić wycieczki na przedpolu albo wychodzi do piłek w ciemno. Zastanawiałem się miedzy underem 2,5 a btsem i spróbuje w btsa.

Typ: Pogoń/remis & bts @ 2.38

Lech - Warta

Ciężko stwierdzić jak potoczy się derbowe spotkanie w Poznaniu, teoretycznie Kolejorz będzie przed Fiorentiną, więc mogą wystąpić zmiany w składzie a i trener Szulczek zapewne będzie miał jakiś pomysł by postawić się lokalnemu rywalowi. Warta na wyjazdach całkiem dobrze punktuje. Trochę na czuja idę w under 2,5 ze wskazaniem na Kolejorza.

Typ: Lech/remis & under 2,5 @ 2.0 totalbet

Jagiellonia - Lechia

Spotkanie dwóch zespołów z nowymi "miotłami", nie wiem czy w przeciągu kilku dni nastąpią duże zmiany w ich grze. Czysto piłkarsko patrząc na ostatnie spotkania wydaje się, że ciut lepiej ostatnio prezentowała się Jaga Ze Stalą zagrali do bólu klasycznie na swój ulubiony wyjazdowy wynik czyli 1:1. Dobra ofensywa, ale obrona wyniku była zbyt trudną sprawą. Generalnie Jaga lepiej punktuje na swoim boisku, ostatni mecz z Zagłębiem był całkiem niezły również zakończony remisem. Lechia co tutaj dużo gadać na razie wielkiego progresu nie poczyniła, zagrała totalnego paździocha ze Śląskiem, na wyjazdach 4 porażki i 1 remis. Osobiście trochę dziwi mnie spadek kursów na Lechię. Jeśli Jaga chce odskoczyć od strefy spadkowej to takie spotkania musi wygrywać a przynajmniej go nie przegrać. Raczej na over się nie zanosi, choć strzelców posiadają obydwie drużyny i to spotkanie może pójść w każdą stronę. Ja próbuję under z lekkim wskazaniem na Jagę.

Typ: Jaga/remis & under 2,5 @ 2,52 totalbet

Radomiak - Raków

Podrażniony Raków po porażce w Warszawie kontra Radomiak, który ostatnio słabo punktuje i moim zdaniem obniżył loty. Teoretycznie osiągnęli remis, choć chyba nie ma powodów do optymizmu bo jednak Wisła Płock też obecnie nie pokazuje wiekiego szału swoja grą. Jeśli Raków nie dostanie zaćmienia w obronie lub po SFG nie podaruje gola to trzeba próbować brak btsa.

Typ: Raków/remis & bts nie @ 2.47 totalbet

Miedź - Legia

Najsłabsza druzyna ekstraklasy kontra Legia, która ciagle musi gonić i utrzymywać dystans do lidera licząc że się potknie. Kursy po wygranej nad Rakowem zjechały bardzo szybko a można było łapać ponad 2 na czysty win. Nie ma co tutaj długo się rozwodzić kadra, forma i wiele innych wszystko przemawia za Legią. Legia na wyjazdach lubi zagrać na under 2,5, ale z racji tego że jest to Miedź to nie zdziwi mnie jakiś over, więc mam czuja na brak btsa.

Typ: Legia/remis & bts nie 2.38 totalbet
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +423
Tenis by Dawid 819,9K

Tenis by Dawid

Znawca - Tenis
Witam, krótki opis ode mnie na mecz, który rozpocznie się za kilka chwil:

👉 Śląsk Wrocław wygra lub remis @1,6 (vs. Piast Gliwice) faworyzowani goście przyjeżdżają mocno osłabieni, ponieważ w składzie zabraknie kluczowych graczy jak Kądzior czy Wilczek, ale też Huk i Dziczek. Gospodarze z kolei wzmocnieni i jest to mecz z serii, który trzeba wygrać, bo cały czas walczą o utrzymanie.
 
successful 1,8M

successful

ModTeam
Członek Załogi
Lech - Warta
Typ: Superbets - Lech wygra i będzie miał więcej rzutów rożnych
@2.40 Superbet

Derby Poznania ostatnimi czasy to dla Warty niemal pewna utrata punktów. W ciągu ostatnich trzech sezonów obydwaj rywali grali ze sobą pięciokrotnie i za każdym razem z potyczki zwycięsko wychodził Kolejorz. Gdybyśmy do tego dodali mecz towarzyski z czerwca 2018 roku, to mielibyśmy kolejną wygraną Lecha, i bilans wszystkich spotkań 10:2. To dość mocna statystyka, silnie przemawiająca za kolejnym zwycięstwem gospodarzy. Lech po raz ostatni na swoim stadionie doznał zaskakującej porażki w połowie lutego, przegrywając 1:2 z Zagłębiem. Od tamtej pory - niezależnie od rangi zawodów - na własnym stadionie trzykrotnie wygrał i raz zremisował. Gdyby spojrzeć na statystyki rzutów rożnych Lecha przeciwko Warcie - również te jednoznacznie przemawiają za Kolejorzem. Ostatni mecz: 5:1 w rożnych na korzyść Lecha, zaś przedostatni: 4:0. Warta jest silna w tym sezonie i pod kątem meczów wyjazdowych jest obecnie jedną z najsilniejszych ekip w Ekstraklasie, to jednak może to być za mało na Lecha, który odnosi sukces za sukcesem w LKE. Myślę, że zadowolą się niewysokim, ale jednak zwycięstwem, i zdołają oszczędzić siły na ważny czwartkowy mecz przeciwko Fiorentinie.
 
Ostatnia edycja:
successful 1,8M

successful

ModTeam
Członek Załogi
Miedź - Legia
Typ: Legia
@1.65 Superbet

Legia ma sześć punktów straty do Rakowa i na kilka kolejek przed końcem sezonu nic jeszcze nie jest przesądzone. Jedno jest pewne - Wojskowi bardzo umocnili się na pozycji wicelidera i mają jeszcze czas na to, by wskoczyć na top 1. Jak się stanie - zobaczymy, choć osobiście chciałbym, aby Raków zdobył tytuł mistrzowski. W międzyczasie Legia ma jeden z najłatwiejszych meczów do rozegrania - właśnie w Poniedziałek Wielkanocny. Miedź jest absolutnie najsłabszym zespołem w lidze i niemal murowanym kandydatem do spadku. Na 26 rozegranych spotkań przegrali 15. Trudno więc oczekiwać zatrzymanie rozpędzonych piłkarzy ze stolicy. Na przełomie pięciu sezonów obydwie ekipy grały ze sobą czterokrotnie i za każdym razem wygrywała Legia. Ponadto Legia jest po siedmiu wygranych z rzędu. Osobiście kurs 1.65 uważam za value.
 
Ostatnia edycja:
madman01 12,1K

madman01

Użytkownik
Miedź - Legia
Typ: Legia
@1.65 Superbet

Legia ma sześć punktów straty do Rakowa i na kilka kolejek przed końcem sezonu nic jeszcze nie jest przesądzone. Jedno jest pewne - Wojskowi bardzo umocnili się na pozycji wicelidera i mają jeszcze czas na to, by wskoczyć na top 1. Jak się stanie - zobaczymy, choć osobiście chciałbym, aby Raków zdobył tytuł mistrzowski. W międzyczasie Legia ma jeden z najłatwiejszych meczów do rozegrania - właśnie w Poniedziałek Wielkanocny. Miedź jest absolutnie najsłabszym zespołem w lidze i niemal murowanym kandydatem do spadku. Na 26 rozegranych spotkań przegrali 15. Trudno więc oczekiwać zatrzymanie rozpędzonych piłkarzy ze stolicy. Na przełomie pięciu sezonów obydwie ekipy grały ze sobą czterokrotnie i za każdym razem wygrywała Legia. Ponadto Legia jest po siedmiu wygranych z rzędu. Osobiście kurs 1.65 uważam za value.

Warto mieć na uwadze
 
Waldi1979 1,5M

Waldi1979

Administrator
Członek Załogi
Wisła - Zagłębie

Świerczok powyżej 0,5 gola, @3,25 (2,86) Fortuna
Świerczok powyżej 1,5 gola, @13,00 Unibet / @12,50 Fortuna


Typy miałem w głowie od meczu z Wartą, ale czekałem na składy. Już na konferencji po meczu z zielonymi trener Fornalik powiedział, że Świerczok jest już gotowy, o braku napastnika w Lubinie pisałem wielokrotnie, pamiętając o jego wcześniejszej przygodzie w Zagłębiu, gdzie w jednej rundzie pobił rekord klubu pod względem ilości zdobytych bramek, w ostatnim spotkaniu wszedł na około 20 minut i zrobił więcej niż Doleżal przez resztę spotkania, ma tę zdolność, że zawsze znajduje się w centrum akcji, a piłka spada mu pod nogi. Wiem, ze Miedziowi ostatnio kiepsko sobie radzili w Płocku, dlatego nie zapeszając odpuszczam granie na zwucięstwo, na wiosnę lepiej od Wisły na pewno spisuje się zespół z Lubina, widać rękę trenera Fornalika, największym problemem był brak skuteczności, który mam nadzieję dzisiaj rozwiąże Jakub Świerczok. Mój główny typ na ten mecz to bramka Świeżego, ale po takim kursie żal nie spróbować dubletu za drobne.
 
tarki_16 210,9K

tarki_16

Moderator
Członek Załogi
tenis_de_mesa 1,1M

tenis_de_mesa

Znawca - 1 Liga Polska
Jagiellonia Białystok - Lechia Gdańsk
Typ: over 5.5 kartek @2,20 (etoto) (4)

W wielkanocny poniedziałek w Białymstoku dojdzie to pojedynku o sześć punktów, a w zasadzie dla gdańszczan to już nie jest mecz z gatunku o sześć punktów a o być albo nie być w ekstraklasie w przyszłym sezonie, każda porażka znacznie oddala ekipę bialo-zielonych od utrzymania, w nieciekawej sytuacji również Jagiellonia która jest tuż nad kreską co oznacza, że również jest bardzo zaangażowana w walkę o ligowy byt. W takiej sytuacji zdecydowanie idę w kartki, tym bardziej, że rozjemcą tego pojedynku będzie jeden z bardziej overowych sędziów w ekstraklasie - Damian Sylwestrzak ktory w 20 spotkaniach pokazał 117 żk i 2 czerwone. Na jesień w Gdańsku było pokazanych 8 żółtych kartek, dodać można jeszcze fakt, że Lechia w meczach wyjazdowych zobaczyła najwięcej żółtych kartek w lidze - 39.

Wszystko wskazuje na dużą ilość upomnień.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +781
sunxl 1,8M

sunxl

Typer
Dyscyplina: Piłka nożna/Ekstraklasa
Godzina: 15:00
Spotkanie: Jagiellonia Białystok vs Lechia Gdańsk
Typ: powyżej 8.5 kartek (czerwona=2)
Kurs: 6.50⛔
Bukmacher: Superbet
Analiza:


Młody Sylwestrzak i mecz o utrzymanie to musi być lanie kartek! Nie wiem, co pomyślało sobie kolegium sędziów, wyznaczając takiego arbitra na spotkanie o utrzymanie, ale postaramy się to wykorzystać. Sytuacja Jagiellonii i Lechii jest dramatyczna. Szczególnie u przyjezdnych nie wygląda to najlepiej i przedostatnie miejsce w lidze to tylko potwierdza. Zmiany trenerów nie pomagają i czas wreszcie wyjść z marazmu. Jeżeli umiejętności nie pozwalają na realizowanie celów, to pozostaje walka. Podobnie możemy powiedzieć o gospodarzach, którzy spisują się zdecydowanie poniżej oczekiwań i w lany poniedziałek otrzymujemy spotkanie o 6 punktów.

Nie pozostało nic innego, jak zaproponować kartoniki. Damian Sylwestrzak to młody arbiter, którego karierę obserwuje od jakiegoś czasu i często dziwi mnie jego rozdawanie upomnień na lewo i prawo. Przypominam sobie sytuacje, gdzie sędzia ten nawet za drobne przewinienia karał piłkarzy. Dzisiaj czeka go bardzo trudne zadanie, bo oba kluby potrzebują wygranej jak tlenu i spodziewam się wiele brutalności, nieczystych zagrań oraz prowokacji.

Pan Sylwestrzak w tym sezonie Ekstraklasy sięgał do kieszonki: 3, 4, 6, 8, 4, 3, 5, 10, 9, 10, 9, 7, 3, 9, 6, 10, 8, 4, 3, 3. Jak możemy zauważyć miał okres, gdzie chętniej sięgał do kieszonki, teraz jest to nieco mniej, ale uważam, że w takim spotkaniu pokaże swoją słabość do upomnień. Na 20 prowadzonych meczów aż 6 razy przekraczał linię 8.5 upomnień, a linia i kurs są przecież wysokie, co już daje value. Najbardziej kartkował w takich starciach jak Legia vs Korona, Piast vs Legia, Jagiellona vs Legia, czyli w ostrych rywalizacjach. Dzisiaj w Białymstoku także spodziewamy się przecież meczu walki.

Zajrzyjmy jeszcze do statystyk drużynowych. 5 ostatnich bezpośrednich spotkań tych klubów to odpowiednio 8, 5, 8, 3, 9 kartek. Niemało, a sytuacja Jagiellonii i Lechii jest dramatyczna. Uważam, że mogą posypać się też czerwienie, dlatego warto zastanowić się nad tą propozycją z kursem 4.20.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +1018
IgaŚwiątek 28,7K

IgaŚwiątek

Użytkownik
Kolejny raz w meczu, gdzie kartek powinno być sporo - bo mecz o życie, bo najlepiej kartkujący sędzia w lidze i znowu nie ma. Jeszcze się w sumie dobrze wynikowo układało, bo długo 0-0, a w końcówce przy 1-0 wydawało się, że jest jeszcze nadzieja, że się zacznie prawdziwa rzeźnia.

Tymczasem, jak to w zwyczaju ostatnim większość spotkań, gdzie się kartkami sypać powinno jest tęczowo. Albo piłkarze się umawiają na remis i nie ma walki albo bez umawiania się kości nie trzeszczą albo nawet jak trzeszczą i jest ponad 30 fauli, to sędzia albo zapomni kartek na pierwszą połowę albo na drugą. Takich przykładów z ostatnich dni mogę wymieniać kilkanaście. Nawet wczoraj w Bundeslidze dwa mecze z rejonów walki o utrzymanie, a tam odpowiednio 3 i 4 kartki. W Grecji Panathinaikos-Olympiakos gdzie normalnie rzeźnia, a wczoraj jeszcze jeden z najbardziej kartoników sędziów Soares Dias i całe 3 żółte. W Rumunii Cluj-FCSB 4 żółte, mimo, że mecz cały czas wyrównany i 29 fauli. Ostatnio nawet Orsato w jakimś meczu walki o utrzymanie dał jedną żółtą.

Wszyscy się sprzedali. Trzeba zwijać majdan, bo nawet na kartkach już nie idzie wygrywać.
 
D 7,4K

damianex1

Użytkownik
Nie było w 2 połowie sytuacji do kartek, Lechia grała jak w sparingu, poudawać posciemniac po meczu piweczko i do domu, cała ta liga to patologia ale taka Lechia to patologia wysokiej klasy i niech to spadnie jak najszybciej do 4 ligi bo szkoda oczu na takie mecze
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom