>>>BETFAN - BONUS 200% do 400 ZŁ <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE + 2 FREEBETY!<<<

24 kolejka Serie A [09-12 luty]

Status
Zamknięty.
groven 2,2K

groven

Forum VIP





Zachęcam do pisania analiz oraz podawania swoich typów. Proszę także o merytoryczną dyskusję i podawanie sensownych argumentów, dotyczących poszczególnych drużyn, typów oraz analiz. Mile widziane ciekawostki, informacje o drużynach, kontuzjach, brakach w składach itp.
 
pawelek78 1,7K

pawelek78

Użytkownik
Piłka nożna, Włochy Serie A

SS Lazio Roma - AC Cesena

Typ: Lazio
Kurs: 1,45
bwin
dwudziesta trzecia kolejka spotkań we włoskiej Serie A rozpocznie się już dzisiaj. Pierwszym spotkaniem będzie mecz Lazio Rzym z Ceseną. Ja widzę tutaj tylko jednego faworyta w postaci gospodarzy. Rzymianie dzisiaj raczej bez problemu powinni uporać się z rywalem. Wygrali oni ostatnie dwa domowe pojedynki z Atalantą Bergamo dwa do zera i z AC Milan podobnie dwa do zera. Zaś ostatni ich pojedynek ligowy z Genoą rozgrywany na wyjeździe zakończył się porażką dwa do trzech. Moim zdaniem mecz ten nie powinien zostać rozegrany murawa nie nadawała się do gry była twarda i zmrożona gdzie łatwo o kontuzję. Lazio walczy o podium które to gwarantuje start w Lidze Mistrzów i dzisiaj jakakolwiek strata punktów oddala ich od tego celu. Cesena zajmuje przedostatnie miejsce w tabeli. Wygrała na wyjeździe tylko dwa spotkania z Palermo i Bologna. Nielicząc meczu ostatniej kolejki to przegrali trzy ostatnie wyjazdowe spotkania tracąc w nich aż trzynaście bramek. Cesena w swoich ostatnich ośmiu oficjalnych spotkaniach tylko dwukrotnie nie doznała porażki. Dzisiaj musi być podobnie i Lazio bezproblemowo sobie z nimi poradzi i ja na nich stawiam.
Przewidywane składy:
Lazio: Marchetti – Konko, Biava, Radu, Zauri, Ledesma, Matuzalem, Gonzalez, Hernanes, Lulic, Klose
Cesena: Antonioli – Benalouane, Rodriguez, Rossi, Comotto, Santana, Guana, Parolo, Pudil, Iaquinta, Mutu
 
Otrzymane punkty reputacji: +2
N 1

necrosis

Użytkownik
Bologna FC - Juventus Turyn 2
Dość wysoki kurs na Juve warty uwagi. Bologna połowe swoich spotkań u siebie przegrało [3-2-5]. Juventus nie przegrała jeszcze spotkania w lidze i tym razem też wydzie górą z tego spotkania. Zwycięstwo pozwoli im na spokojną przewagę na 2 w tabeli Milanem.
 
m0nki 187

m0nki

Użytkownik
W dniu dzisiejszym o godz. 20:45 na Stadio Olimpico w Rzymie w ramach 24 kolejki Serie A na przeciwko siebie staną drużyny stołecznego Lazio oraz Ceseny. Przeglądając ofertę moją uwagę zwróciła wystawiona linia kartek na ten mecz, a mianowicie 4,5 (bet365). Sędzią dzisiejszego meczu będzie Pan Andrea Romeo i to właśnie głównie z postacią wyżej wymienionego Pana wiążę moją propozycję - over 4,5 kartki. W dotychczasowych meczach Serie A Romeo pokazał średnio 5,38 kartki na mecz (ponadto 2 razy 4 kartki w Pucharze Włoch, 2 razy 6 kartek w ramach rozgrywek Ligi Mistrzów oraz 11 i 4 kartki w ramach rozgrywek Ligi Europy). Średnia Ceseny w Serie A wynosi 2,59 kartki na mecz, natomiast Lazio 1,77 kartki na mecz. Andrea Romeo w tym sezonie po jednym razie sędziował mecze Lazio i Ceseny:
Lazio Rzym - Atalanta Bergamo -&gt; 5 kartek (w tym 2 dla Lazio)
Cesena - Inter Mediolan -&gt; 2 kartki (obie dla Ceseny)
Domyślam się, że w dniu dzisiejszym głównie stołeczna drużyna będzie dyktowała warunki gry, przez co liczę, że Cesena będzie łapała kartki, jednakże po cichu liczę także na kartki dla gospodarzy wynikające np. z szybkich kontr gości.
Lazio Rzym - Cesena
Typ: over
4,5 kartki
Kurs: 1,90
Bukmacher: Bet365

 
Otrzymane punkty reputacji: +5
niccolo7 3,6K

niccolo7

Użytkownik
Nietypowo, bo w czwartek zainaugurowana zostanie kolejna seria spotkań w Serie A. Faworytem starcia na Stadio Olimpico będą oczywiście gospodarze, ale myślę, że jak mawiał klasyk, goście tanio skóry nie sprzedadzą, choć są jednymi z outsiderów ligi. Granie Biancocelestich po 1,44 to według mnie średni pomysł, więc wolałem zaryzykować i postawić na BTS. Skłoniły mnie do tego w głównej mierze braki w defensywie po stronie Rzymian. Problemy kadrowe z tą formacją mają już od dawna, ale teraz po zwycięskim starciu z Milanem, ze składu wypadli jeszcze Dias i Radu, których zastąpią dzisiaj Zauri oraz nominalny lewy pomocnik Lulic. Szczególnie obawiam się o dyspozycję Zauriego, który kompletnie nie gwarantuje spokoju w tyłach i mimo, że naprzeciwko stanie najgorsza drużyna ligi pod względem strzelonych bramek, to uważam, ze w obecnej sytuacji i oni mogą &quot;ukłuć&quot; miejscowych.
Cesena powoli dryfuje w kierunku Serie B, więc każdy punkt jest na wagę złota. Ostatnio udało im się wywieźć oczko z Neapolu, więc liczę, że powalczą i dzisiaj. Ich atak wzmocniony został niechcianym w Juve (i chwała Bogu!) Iaquintą, który powinien coś dać tej ekipie, bo gorzej w ataku grać już się nie da. Mają jeszcze nieobliczalnego Mutu, który jeśli tylko skupi się na graniu a nie na chamskim faulowaniu to może pokazać, że jeszcze drzemie w nim jakiś potencjał.
Oczywiście w rachubę wchodzi możliwość wyjścia Ceseny z nastawieniem ultradefensywnym, czyli grą na 0:0, ale liczę, że będą chcieli wykorzystać te braki w tyłach Lazio. O gola gospodarzy jakoś mniej się obawiam, bo choć mają właściwie jednego sprawnego napastnika (bo Candrevę nijak nie można nazwać napadziorem), to przecież na boisku będą jeszcze Hernanes, Ledesma czy Matuzalem, których również stać na zdobycie gola.
SS Lazio Rzym – AS Cesena - Gol (obydwie drużyny strzelą gola) # 1,90 bet365 ✅ (3:2)
We Włoszech to wiedzą jak się konkretnie bawić :grin:. HT/FT 2/1, wyciągając w dziesiątkę z 0:2 na 3:2 i niech ktoś spróbuje powiedzieć, że ta liga jest nieciekawa :grin:.
Serie A - Where Amazing Happens!
 
Otrzymane punkty reputacji: +5
krzysiek74 135,2K

krzysiek74

Użytkownik
FC Parma v ACF Fiorentina 2 kurs 3.20
12/02/2012 15:00
24 kolejka Serie A mecz dwóch zespołów środka tabeli.Sędzią głównym meczu,który odbędzie się w niedzielę na stadio &quot;Tardini&quot; będzie 39-letni Domenico Celi z sekcji sędziowskiej w Campobasso. Na liniach pomagać mu będą Grilli i Nicoletti a IV będzie Cervellera.
Zacznijmy od tego że mecz ten poważnie zagrożony poprzez kolejny atak zimy w Italii. Z nadzieją jako kibic ACF Fiorentiny że jednak obie jedenastki się zmierzą ze sobą a nie zimą ???? zapowiem jak widze ten mecz.
Parma w ostatnich 10 meczach ligowych to królowie remisów.Z 10 pojedynków zakończyli oni aż 6 wynikami nierozstrzygniętymi.Normy tu nie ma w ilości goli bo remisują zarówno 0:0 jak i 3:3.
Viola ostatnio zwyżka formy jakby najgorsze było za nami.Wejście do zespołu trenowanego przez Delio Rossiego nowego nabytku Amauriego jakby ożywiło poczynania ekipy znad Arno.Wszyscy fani Fiorentiny czekają na pierwszego gola ex-juve może uda się to w meczu z Parmą?Wyjazdy poza meczem z Novara nie szły nam delikatni mówiąc najlepiej do tej pory ale widać że ta drużyna zaczyna dobrze funkcjonować a Jovetic nadal jest w wysokiej formie i strzela sporo goli.Ciekawie zapowiada się pojedynek obu snajperów czyli Giovinco-Jovetic.Kto będzie górą okaże się w niedzielne popołudnie miejmy nadzieję.
Trochę ciekawostek statystycznych związanych z tym meczem:
Parma nie wygrała w ostatnich 4 meczach w Serie A przeciwko Fiorentinie: 2 remisy na stadio &quot;Tardini&quot; i 2 wygrane Fiorentiny we Florencji.
• Parma wygrała tylko 1 na 6 ostatnich domowych pojedynków z &quot;fioletowymi&quot;, ale z 5 ostatnich z nich strzelała gola
• W I meczu oby drużyn Stevan Jovetic zdobył swoją pierwszą &quot;doppiettę&quot; w Serie A; potem zaliczył kolejne 3 w tym tą przeciwko Udinese z minionej niedzieli.
• Amauri, nadal bez gola w &quot;fioletowych&quot; barwach, grając w Parmie odblokował się właśnie przeciwko Fiorentinie.
• Parma jest niepokonana od 4 kolejek i przegrała tylko 1 mecz na 9 ostatnich w campionato, 0-5 na stadio &quot;San Siro&quot; przeciwko Interowi.
• W każdym razie w tych 9 meczach Parmeńczycy zremisowali aż 6 razy.
• Na stadio &quot;Tardini&quot; gialloblu nie przegrali od 6 spotkań w campionato (3 wygrane) i strzelili w ostatnich 3 po 3 gole.
• Przeciwko Sienie i Udinese, Fiorentina wygrała 2 mecze z rzędu co zdarzyło się po raz pierwszy w tym campionato.
• &quot;Viola&quot; wygrała tylko 1 z 12 ostatnich wyjazdów rozegranych w tym i ubiegłym campionato; 3-0 z Novarą.
• W 5 na 6 ostatnich wyjazdowych spotkań &quot;Toskańczycy&quot; nie strzelili ani jednego gola; wyjątek stanowi cytowany wyżej mecz z ekipą z Piemontu.
PARMA: 1 Pavarini - 29 Paletta, 6 Lucarelli, 5 Zaccardo - 80 Valiani, 15 Mariga, 4 Morrone, 18 Gobbi, 23 Modesto - 10 Giovinco, 11 Floccari. Ławka: 83 Mirante, 24 Musacci, 13 Brandao, 7 Biabiany, 2 Jonathan, 21 Okaka, 25 Valdes. Trener: Donadoni.
Niedysponowani: Santacroce, Galloppa
Zdyskwalifikowani: -
Decyzja trenera: Pereira, Gallinetta, Palladino, Ferrario, Marques, Lofquist
Zagrożeni karą kartkową: Morrone, Valiani
FIORENTINA: 1 Boruc - 5 Gamberini, 14 Natali, 15 Nastasic - 16 Cassani, 85 Behrami, 18 Montolivo, 10 Olivera, 23 Pasqual - 11 Amauri, 8 Jovetic. Ławka: 89 Neto, 31 Camporese (7 Cerci), 29 De Silvestri, 92 Romulo, 17 Salifu, 6 Vargas, 22 Ljajic.
Trener: Rossi
Niedysponowani: Kroldrup (25), Kharja (25)
Zdyskwalifikowany: Lazzari
Decyzja trenera: Marchionni, Felipe, Acosty, Cerci (Camporese), Pazzagli, Ashong, Rozzio
Zagrożeni karą kartkową: Gamberini, Behrami, Cassani, Nastasic, Montolivo
 
M 2,5K

mati89

Forum VIP
Atalanta - Lecce
Zastanawiam się jaki jest haczyk w tak wysokim kursie ale wydaje mi się że jest value ;) W minionej kolejce Atalanta przegrała tylko 2-1, tylko, bo Palermo miażdżyło ich niemiłosiernie. Inna sprawa że grali w dziesiątkę po czerwonej karce dla Consigliego. Obrona się nie popisywała, atak też ale nic dziwnego bo pauzował Denis - facet który strzelił połowę goli dla Bergamo w tym sezonie. Atalanta ostatnie dwa mecze u siebie bez zdobyczy bramkowej lecz trzeba zaznaczyć że grając z Milanem i Juve nawet u siebie cieżko jest coś strzelić. Teraz przeciwnik będzie dużo łatwiejszy do pokonania bo Lecce defensywy mocnej nie ma. Ostatnio tracą mało goli ale nie przypuszczam by to był jakiś trwały trend. Z Interem cuda w bramce wyczyniał Benassi, z Bologną też swoje wybronił ale Di Vaio i spółka nie stworzyli zbyt wielu okazji do wykazania się. W końcówce bramkarz Lecce zszedł z boiska wskutek urazu i pewnie na Stadio Atleti Azzurri zastąpi go Julio Sergio. Co do Lecce to po 0-0 z Bologną piłkarze Cossmiego mogą żałować niewykorzystanych okazji bo mogli zdobyć bezcenne punkty w kontekście utrzymania. Na tle Bologny ofensywa Lecce wyglądała całkiem nieźle, a powinno być jeszcze lepiej gdy do taktyki wkomponuje się Bojinov. W niedziele Atalanta będzie bez zawieszonych Cigariniego i Consigliego więc strzelić im gola może być łatwiej. Nie mniej Lecce stoi przed sporym wyzwaniem i trudno będzie wygrać w Bergamo gdzie na 21 spotkań wygrali zaledwie jedno. Kto wie może historia zatoczy koło i Lecce wygra tam po raz pierwszy od 1994 roku ????
BTS @ 1,95 Unibet ⛔

Czerwona kartka Ibrahimovica z Napoli bardzo mocno komplikuje sprawę zawodnikom Milanu. Bez Szweda tracą w ofensywie mnóstwo potencjału. Udine bez Pinziego i Floro-Floresa ale co to jest przy liście kontuzjowanych/zawieszonych piłkarzach ACM? :p Od dwóch sezonów Udine z Milanem u siebie nie wygrało a kiedy będzie lepsza okazja jak nie teraz? Uważam że draw no bet na Udine to dobra opcja na ten mecz.
Udinese dnb @ 1,70 Unibet ⛔
 
pawelek78 1,7K

pawelek78

Użytkownik
Udinese Calcio - AC Milan
Typ: Udinese
Kurs: 2,65
bwin
Dzisiaj o osiemnastej na Stadio Communale Friuli Udinese podejmie AC Milan. Ja upatruje tutaj faworyta w ekipie gospodarzy. Mediolańczycy przeżywają ostatnio poważny kryzys. Pokazują to wyniki. Porażka w Rzymie z tamtejszym Lazio dwa do zera z którym to walczy bezpośredni o miejsce dające awans do Ligi Mistrzów. Remis na swoim obiekcie z Napoli zero do zera. Ostatnio też porażka w Pucharze Włoch z Juventusem zero do dwóch po dwóch bramkach Caceresa. Te słabe wyniki spowodowane są zapewne tym że w zespole brak kilku graczy z powodu kontuzji. Linia pomocy wygląda wręcz katastrofalnie. Na dzisiejszy mecz zabraknie Boateng, Flamini, Cassano, Yepes, Aquilani, Gattuso, Pato, Merkel, Strasser, Nesta, Van Bommel, Ibrahimovic czyli jak widać graczy którzy wiele dają drużynie. Udinese ma ponadto rewelacyjny bilans spotkań na swoim obiekcie z jedenastu wygrało dziesięć i jedno zremisowało. jak więc widać typ na gospodarzy jest według mnie przekonywujący.
 
P 907

pawel-1

Użytkownik
Cagliari - Palermo Palermo: powyżej 0.5 @ 1.48 Tobet ✅

Zdaję sobie sprawę, że typ nieco ryzykowny ale Tobet uraczył bardzo ciekawym kursem. Palermo gra piach na wyjazdach jednak być może 4-4 z Interem tchnie w nich trochę wiary. Dzisiaj zabraknie Miccoligo co jest bardzo dużą stratą ale ofensywa i tak prezentuje się ciekawie. Nie wiedzieć czemu dobrą formę złapał Budan(ja tego zawodnika przekreśliłem już dawno) i w 4 ostatnich meczach strzelił swoje jedyne 4 bramki w sezonie. Jego partnerem będzie dzisiaj zapewne Urugwajczyk Hernandez który swój ostatni mecz zagrał 5 listopada ubiegłego roku z Bologną jednak z całą pewnością to napastnik o bardzo dużym potencjale. Całkiem przyjemnie prezentuje się również Zahavi. Cagliari u siebie traci mało bramek, ale nie można powiedzieć, że osiąga przy tym dobre wyniki. Obie ekipy powinny zagrać bezkompromisowo i do przodu. Potencjał drużyn porównywalny, może nawet z lekką przewagą gości dlatego ja nie przekreślam Sycylijczyków. Z tego co widzę w prognozach pogoda ma sprzyjać grze w piłkę więc spodziewam się dobrego meczu.
PHP:
 
P 907

pawel-1

Użytkownik
Catania - Genoa Goście zdobędą Gola Tak @ 1.38 Unibet ⛔

Pierwsze co mi przyszło na myśl to jakiś bet w stronę Genoi. Ich talent do masowego tracenia bramek(np w ostatniej kolejce grające w 10 Lazio było w stanie wcisnąć im bramkę) odpycha mnie od X2 lub DNB. Kiedy zobaczyłem, że w ekipie gości zabraknie Gilardino i ten typ miałem odpuścić ale... No własnie. Catania ma dużo większe zmartwienia bo ich szeregi defensywne będą osłabione o bramkarza który wyszedł w podstawowej jedenastce w 3 ostatnich meczach czyli Campagnolo oraz 3 obrońców których z czystym sumieniem można określić jako podstawowych(Potenza, Capuano i Bellusci). Genoa w tej rundzie gra bardzo ciekawy ofensywny futbol. W składzie nie zabraknie miejca dla Palacio - najlepszego strzelca ekipy(już 12 bramek!) oraz Jankovicia który kompletnie nie wiadomo jak, skąd i dlaczego złapał super formę - 4 gole w 4 ostatnich spotkaniach. Ekipa Malesaniego ogólnie lubi ostatnio postrzelać. W ostatnich 4 kolejkach zaaplikowali rywalom 12 bramek ale stracili 11 co pokazuje, że lubią wymianę ciosów. Catania w mojej opinii jest drużyną gorszą od Genoi i wobec poważnych osłabień powinni bramkę stracić. Na Sycylii zapowiadają kilka stopni powyżej zera i pochmurne niebo ale bez opadów więc pogoda spokojnie da pograć. Wybieram bardzo bezpieczny typ na ten mecz - myślę, że śmiało można atakować over 1.5 lub jakieś zdobycze punktowe Genoi. Kursy są zachęcające bo Pinnacle płaci 1.81 jeżeli goście meczu nie przegrają.
 
qozi 4,8K

qozi

Forum VIP
Catania - Genoa | over2.5 - 1,95 (Bet365)✅

Ostatnio bukmacherzy wystawili podobny kurs w meczu z Lazio i typ na starcie drugiej połowy był trafiony, tym razem też nie poszli po rozum do głowy i nadal jest wysoki kurs, a są argumenty ku overowi w tym meczu.Sporo ciekawych informacji przedstawił kolega wyżej, przede wszystkim chciałbym poprzeć tezę, że gości grają bardzo fajny, przyjemny dla oka futbol - to fakt, od pewnego czasu bardzo dobrze ogląda się mecze ekipy Malesaniego_Ostatnie mecze to prostu mnóstwo goli ze strony graczy gości, generalnie dużo strzelają, ale mankamentem jest to, że również tracą stąd takie wysokie wyniki.Widziałem też ostatnie minuty meczu z Romą i bardzo fajnie wyglądała Catania, byli zdeterminowani do tego aby wygrać, niestety zabrakło trochę czasu.Tak jak pisze kolega wyżej, wypadł podstawowy bramkarz, z Romą bronił nominalnie trzeci golkiper, dziś natomiast zanosi się, że wystąpi numer dwa na tej pozycji - Carizzo.Zabraknie również kilku innych graczy, ale szczerze mówiąc to o ich przydatności do zespołu nie wiem za wiele także nie będę tutaj tworzyć sztucznych historii.W Genoi zabraknie zapewne Gilardino, Palacio ma zagrać w duecie ze Scullim, ale dla mnie bardziej znamienny jest brak dwóch bardzo ważnych pomocników - Kucki i Constanta, którzy nie są dostępni na ten mecz, zagra zapewne Beluschi i dalej Malesani będzie musiał pokombinować z ustawieniem składu.Nie mniej jednak Genoa on fire, Genoa mało kalkulująca i taki futbol predestynuje do tego aby oglądać się w stronę overu.W ostatnich dwóch konfrontacjach tych drużyn też padały overy, w tym meczu liczę na to samo - zdolność do gry ofensywnej Catanii oraz walory ofensywne gości są w stanie zapewnić widowisko z wieloma bramkami.
 
Otrzymane punkty reputacji: +20
krzysiek74 135,2K

krzysiek74

Użytkownik
Siena v Roma 2 2.40 ⛔

Roma ma na pewno &quot;na papierze&quot; lepszą drużynę.Jednak w rzeczywistości Siena może okazać się ciężkim rywalem o czym przekonał się Juventus wygrywając tam tylko 1:0.Mimo wszystko stawiam na gości skromne zwycięstwo po ciężkim boju.
Absencje:
Siena - Brkić, Bolzoni
Roma - Osvaldo, Burdisso, De Rossi

13.02.2012, 20:45 AC Siena - AS Roma
Siena: Pegolo - Vitiello, Rossettini, Terzi, Del Grosso, Giorgi, Vergassola, Gazzi, Brienza, Destro, Calaiò
Roma: Stekelenburg - Rosi, Juan, Heinze, Taddei, Simplicio, Gago, Pjanic, Totti, Borini, Lamela
 
psm 921

psm

Użytkownik
Pn 2012-02-13 20:45
Napoli - Chievo
typ 1,50✅
E.Cavani strzeli 2,10✅
expekt
Na zakonczenie 23 kolejki Serii A siodme w tabeli Napoli podejmie druzyne z dolnej czesci tabeli,mianowicie 15 Chievo Verona.Chievo to zespol ktory na wyjazdach zwyciezal dotad dwukrotnie w 11 spotkaniach z takimi zespolami jak Novara i Catania.Z druzynami pokroju Napili (Roma,Inter,Udinese) glownie przegrywal,zdobywajac punkt jedynie z Lazio.Napoli to druzyna ktora byla przed sezonem upatrywana w roli jednego z faworytow i jeszcze na poczatku sezonu potwierdzalo sie to.Przyszedl jednak kryzys i zespol wypadl ze strefy pucharowej do ktorej brakuje im teraz 4pkt.Poczatek spadku formy nastapil po jedynej wygranej w tym roku ze slabo spisujacym sie Palermo,od tamtej pory Napoli nie moze odniesc wygranej od 5 ligowych spotkan w tym dwu u siebie.Forma Chievo takze nie zachwyca,porazki na wlasnym stadionie z Lazio a potem Parma potwierdzaja niska forme zespolu.Sadze ze dzis czas na przelamanie pilkarzy z Neapolu,na czele z najlepszym strzelcem Cavanim.
 
qozi 4,8K

qozi

Forum VIP
Napoli - Chievo | Goście strzelą - 1,70 (Betsafe)

Dość ciekawe zdarzenie zauważyłem w ofercie bukmacherów przeglądając dzisiejszy zestaw par meczów w Serie A.Trochę rozłożona ta kolejka na długi termin, a większość tego jest spowodowana problemami pogodowymi we Włoszech.Dziś dwa mecze, do tych dwóch spotkań mam pomysł, ale zaczynam od tego meczu.W grudniu, po losowaniu LM można było być optymistą co do starcia z Chelsea i ewentualnego dalszego awansu ekipy Mazzariego do kolejnej rundy, im bliżej jednak spotkania tym bardziej jestem przekonany, że będzie to mecz drużyn z dużymi problemami, mecz drużyn, które zatraciły swoją koncepcję gry.Do czego zmierzam - od pewnego czasu Neapolitańczycy zawodzą w lidze, w dodatku grają w Coppa i są w miarę dość blisko finału.O spadku formy w Serie A może świadczyć to, że nie wygrali spotkania od początku roku kiedy to ograli Palermo na Sycylii 3:1, wcześniej było też zwycięstwo z Genoa aż 6:1, ale od tego czasu mocno przeciętne wyniki - remisy, które można uznać za porażki z Bologną,Sieną,Ceseną i ostatni remis na San Siro z Milanem gdzie też szczerze mówiąc nie zachwycili.Coś się ewidentnie zacięło w Neapolu bo mają tylko 31 punktów, tylko siedem zwycięstw w całym sezonie, a aż 10 remisów.Nadal siła ofensywna jest dość spora, ale nawet jeśli coś się uda strzelić to też stracą.Dziś idę również w tym kierunku.Jak wiemy Mazzari preferuję grę trójką z tyłu, dość odważne posunięcie, ale cały czas się sprawdzało, ale dziś zabraknie Cannavaro czyli jednego z głównych filarów tej defensywy.Wiele wskazuje, że za niego zagra Britos, ponadto awizowany w pomocy jest Dossena.Dość duża rotacja bo raczej też nie zagra Hamsik, w przodzie będzie za to Pandev.Myślę, że drużyna z Południa Włoch dostaje mocno w kość grając na trzech frontach stąd takie marne wyniki w lidze.Przyjdzie do starcia ze średniakiem ligowym z Verony.Całkiem ciekawa ekipy, utrzymująca się w okolicach 12. miejsca i raczej z potencjałem na utrzymanie się we włoskiej elicie.Mój typ jest skierowany w stronę gości bo są przesłanki ku temu, że na San Paolo strzelą bramkę.Przede wszystkim bardzo dobry duet napastników jak na realia włoskie tam gra - młody Paloschi oraz Pellissier, a w dodatku Cyril Thereau dokłada bramki.Trójka na, której spoczywa ciężar strzelania bramek w ekipie Chievo i nawet się z tego wywiązując, patrząc na ostatnie spotkania to w zasadzie w każdym z nich nawiązywali walkę z przeciwnikiem, pokonali Palermo, strzelili dwie bramki Lecce, dwie Novarze czy też bramkarza Parmy też udało się pokonać.W miarę dość regularnie strzelają i myślę, że dziś może być podobnie, a ponadto w ostatnich spotkaniach Verona niejako ma patent na Azurrich pokonując ich 1:0, 2:0 czy też 3:1, ale w każdym bądź razie strzelali bramkę i dziś liczę na podobny obrót sprawy, kurs jest całkiem fajny.
AC Siena - AS Roma | over2.5 - 2,08 (Betsafe)

Nie jestem tego typu aż tak pewny jak spotkania na Sycylii [ Catania - Genoa 4:0 ], ale uważam, że realna szansa na co najmniej trzy bramki w meczu jest.Beniaminek podejmuje drużynę Luisa Enrique AS Romę, która z meczu na meczu wygląda coraz lepiej.Może troszeczkę o gospodarzach najpierw - przyznam, że rzadko oglądam beniaminka w akcji bo generalnie mecze nie są zbyt ekscytujące, a doszukać finezji futbolu to tam zapewne się nie doszukam, ale radzą sobie przeciętnie w lidze bo są tuż nad kreską i zapewne będą toczyć bój o utrzymanie do ostatniej kolejki.Bardziej spektakularne są ich mecze w Coppa gdzie rywalizują z Napoli o awans do finału tej imprezy - do przerwy prowadzą 2:1.W lidze idzie przeciętnie gdzie dominują wyniki remisowe czy też nieznaczne porażki czy to z Fiorentiną bądź Parmą, na pewno do sukcesów należy zaliczyć remisy w Turynie z Juve i z Napoli na San Paolo.Dzieli i rządzi w ofensywie Calaio, który ma 9 bramek na swoim koncie, dzielnie supportuje mu Destro z pięcioma trafieniami, ponadto widać, że beniaminek nie jest wcale wystraszony w meczach z lepszymi drużynami we włoskiej lidze bo udaje im się strzelać bramki, dziś o dziwo powinno być to łatwiej bo o ile drużyna Enrique coraz fajniej gra w przedniej formacji to w defensywie nadal jest to faking dżołk.26 straconych bramek, dziurawa obrona, dość dziwne jej zestawienie [ do niedawana grał Kjaer, który się do niczego nie nadaje ] bo na boku gra Taddei, który raczej jest/był pomocnikiem, po drugiej stronie młody Rosi.Dziś nie zagra też De Rossi co można uważać za sporą stratę bo gdy widzę w tym sezonie grę Romy to ten zawodnik imponuje i stara się trzymać jako takę tę defensywę - wraca się po piłkę, inicjuję akcję, dziś w jego miejsce będzie Gago, który jest mniej kreatywnym zawodnikiem od Włocha.Takim sposobem przechodzimy do formacji ofensywnej Rzymian gdzie niewątpliwie ponad przeciętnie wybija się Lamela i jest motorem napędowym tych akcji ekipy Giallorossich, swoje dokłada Il Capitano, ciekawy też jest Borini [ 4 gole w sześciu ostatnich spotkaniach ] także można liczyć, że goście strzelą, ale przy chaosie prezentowanym w obronie raczej bez strat też się nie obejdzie stąd uważam over za prawdopodobne rozwiązanie w tym spotkaniu, kurs w miarę wysoki także w singlu można spróbować.
 
josek90 243

josek90

Użytkownik
AC Siena - AS Roma

Krzysiek74 bardzo wnikliwa analiza z błędnymi osłabieniami i składami, brawo za wysiłek i rewelacyjne poruszanie się po seriea.pl

Ale do rzeczy. Przed nami spotkanie drużyn potrzebujących punktów jak mało które drużyny. Dla Romy to ostatni dzwonek na włączenie się do walki o 3 miejsce gwarantujące start w eliminacjach LM, dla Sieny z kolei to szansa na odskoczenie od strefy spadkowej do której nieubłaganie się zbliżają.
Ekipa prowadzona przez Giuseppe Sannino po świetnym początku sezonu złapała niezłej zadyszki znajdując się przed ta kolejka na ostatnim bezpiecznym - 17 miejscu. Siłą drużyny jest przede wszystkim solidna defensywa, 22 bramki stracone w 21 spotkaniach jak na zespół z dołu tabeli robią spore wrażenie. W ataku prawdopodobnie po raz kolejny zobaczymy duet Emanuele Calaio-Mattia Destro. Pierwszy z nich to już doskonale zaprawiony w bojach w Serie A napastnik, drugi natomiast to utalentowany 20-latek wypożyczony z Genoi. Za sukcesy Robur w bieżącym sezonie należy uznać remisy z Juve i Napoli oraz zasłużone 4-0 z Lazio u siebie na początku tego roku.
Zespół z Rzymu przyjeżdża na Artemio Franchi z myślą o 3 punktach. Po weekendowych porażkach Interu i Udinese przed zespołem prowadzonym przez Luisa Enrique otwiera się szansa na dołączenie do zespołów walczących o 3 miejsce. Aby tak się stało La Magica musi dziś wygrać. O to jednak wcale nie musi być tak łatwo, nie zobaczymy dziś bowiem żadnego z dwóch defensywnych pomocników Romy. De Rossi jest zawieszony za kartki, natomiast Gago zmaga się z kontuzja. W takiej sytuacji Pjanicia w pomocy wspierać będą prawdopodobnie Greco z Simplicio. W obronie kolejny raz ujrzymy zapewne najlepszą możliwa na tą chwilę opcję Giallorossich z Juanem i Heinze w środku, a na bokach ofensywni Taddei i Rosi. Cieszyć musi powrót do kadry meczowej Pablo Daniela Osvaldo. Rozpocznie on jednak mecz niewątpliwie na ławce rezerwowych, bo jak sam wspominał LE ten jeszcze nie jest w 100% gotowy do gry. W wyjściowej 11 w takim wypadku powinniśmy zobaczyć trio Lamela-Totti-Borini.
Mimo, że pierwsze spotkanie na Olimpico zakończyło się bramkowym remisem zdecydowanie większe szansę daje drużynie ze stolicy. Aktualna forma i dużo silniejszy skład po stronie Romy nakazują granie w ich kierunku, a że to spotkanie wyjazdowe zabezpiecze się handicapem azjatyckim 0.

Roma 0.0 bet365 1.63 6/10 ⛔ 6

Wynik: Siena 1-0 Roma
 
krzysiek74 135,2K

krzysiek74

Użytkownik
AC Siena - AS Roma
Krzysiek74 bardzo wnikliwa analiza z błędnymi osłabieniami i składami, brawo za wysiłek i rewelacyjne poruszanie się po seriea.pl
josek90 nie filozofuj seriea.pl nieraz się myli w swoich zestawieniach.Co do analizy nie było czasu więc w skrócie napisałem dlaczego gram dziś giallorossich
//SimonS - po co dajesz info od nich skoro nie raz sie myla ?
 
krzysiek74 135,2K

krzysiek74

Użytkownik
Porażki Romy w Sienie a tym bardziej Interu u siebie z Novarą to największe niespodzianki tej kolejki.Podejrzewam że będzie ich więcej gdyż wraca LM i faworyci będą grali na dwóch frontach a sytuacja kadrowa np Milanu nie do pozazdroszczenia.Nawet obecnie 11 w tabeli Viola może doskoczyć wygrywając dwa zaległe mecze do Romy,Interu i Napoli i powalczyć o LE o czym fani ekipy znad Arno nadal marzą ;)
Na dole sytuacja nadal jest ciekawa Siena,Novara czy Lecce jeszcze nie składają broni a 3 punkty na San Siro mogą beniaminkowi dać pozytywnego &quot;kopa&quot; do dalszej walki o ligowy byt.Póki co nie ma w tabeli drużyn które o nic nie walczą tzn są już pewni utrzymania i &quot;odpuszczają&quot;.
Myślę że w najbliższym czasie liga zapowiada się pasjonująco w walce o scudetto,puchary europejskie czy też utrzymanie.Zima się w Italii kończy więc poprawią się warunki gry na starych nie modernizowanych od lat stadionach włoskich.
 
psm 921

psm

Użytkownik
Porażki Romy w Sienie a tym bardziej Interu u siebie z Novarą to największe niespodzianki tej kolejki.Podejrzewam że będzie ich więcej gdyż wraca LM i faworyci będą grali na dwóch frontach a sytuacja kadrowa np Milanu nie do pozazdroszczenia
Bron Boze zebym sie czepial,ale nie zgodze sie zupelnie.Siena juz w grudniu zaczela sie odbijac od dna pokazujac ze do kandydatow do spadku zbyt pochopnie nie mozna ich zaliczac.Po porazce z Milanem 17.12 (jak najbardziej wliczonej) remis u siebie z Viola,wygrana z Lazio az 4-0,potem remisy z Napoli i Juventusem,o jakiej niespodziance mowimy?.. To ze zespol sie nazywa Roma,nie znaczy ze nie moze przegrac w Sienie,tym bardziej ze dopiero co przegrala w Cagliari.
Co do Intereu oczywiscie racja,wiele pieniedzy zostalo u bukmacherow przez to spotkanie.:-(
A odnosnie sytuacji kadrowej Milanu tez nie ma juz tragedii.W ataku w LM,czy w rewanzu w pucharze bedzie dostepny swierzy Zlatan,ktory ma zawiasy na 3 mecze ligowe,tzn jeszcze 2.Po za tym wrocil Pato,jest Robinho i objawienie El Shaarawy i nowy nabytek Maxi Lopez.Do pomocy wrocil Boateng,Nocerino i Flamini,niezle dysponowany jest ostatnio Ambrosini,Gattuso niedlugo wraca,Clarence takze zagra polowke na wysokim poziomie,do tego Van Bommel,Emmanuelson,mlody Merkel na zmiany... Defensywa-wrocil Nesta,Jest Mexes i Silva na srodek,Abate,Bonera,Zambrotta i Mesbah na boki..To jest sytuacja kadrowa nie do pozazdroszczenia?....Nie zartujmy sobie.Ja rozumiem ze nie sa to sami wirtuozi,ale sa to zawodnicy na niezwykle wyrownanym poziomie i niemal kazdy z nich jest do zastapienia.
Podsumowujac sadze ze kadrowo kto jak kto ale Milan jest w stanie poradzic sobie na 3 frontach.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom