>>>BETFAN - BONUS 200% do 400 ZŁ <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<
  • Polecamy się zapoznać
    Regulamin czatu

  • Nowy Projekt na Forum
    WASZE BETY - MOJE KUPONY!

  • EURO 2024 zbliża się wielkimi krokami, wzorem ostatniego Mundialu również na zbliżające się Mistrzostwa Europy wraz z naszymi parterami przygotowaliśmy konkursy na wszystkie spotkania tego turnieju oraz dwa osobne Typery
    BETFAN Typer EURO Niemcy 2024
    forBET EURO 2024 Expert
    W pierwszym uczestnicy zostali wyłonieni w eliminacjach i nie ma już możliwości dołączenia do Typera, natomiast drugi konkurs jest dla wszystkich użytkowników Forum, więc zachęcam do udziału.

    Ogólnie na wszystkie konkursy jest rekordowa suma nagród wynosząca 12 800 PLN oraz ponad 800k punktów reputacji!

    Do odbioru nagród potrzebne są konta u naszych Partnerów, dlatego jeżeli jeszcze nie masz konta u któregoś ze sponsorów konkursów to zachęcam do założenia ich z linków podanych poniżej

    Betters TUTAJ!
    forBET TUTAJ!
    Betfan TUTAJ!
    Betclic TUTAJ!
    Fortuna TUTAJ!
    Betcris TUTAJ!
    Fuksiarz TUTAJ!

23 kolejka T-Mobile Ekstraklasa 21.02 - 24.02.2014

R 4,1K

robson1416

Forum VIP

Marathonbet

23 Kolejka przed nami. Kilka ciekawy spotkań znajdziemy w tej kolejce, oczywiście na początek w oczy rzuca się spotkanie Górnik Zabrze vs Legia Warszawa, Legia będzie chciała pokona Górnika i odbić sobie porażkę w PP, ale czy mecz będzie na dobrym poziomie? Czy Górnik zdołowany po odejściu Nawałki będzie teraz przegrywał jak to było w Lubinie.

Inne ciekawe spotkania to przede wszystkim Zawisza vs Lechia, oraz Pogoń vs Lech, Poznaniacy po wygranej u Siebie ze Śląskiem będą chcieli podtrzymać passę , jednak Rumak będzie miał problemy ze składem kilku graczy nie obecnych z powodu kartek i kontuzji.

Osobny akapit dla derbów, w tej kolejce Wisła podejmie u siebie Cracovię. Pojedynek drużyn i zwaśnionych kibiców, Cracovia wykartkowana, dodatkowo z kontuzją zszedł Szeliga, Wisła powinna wygrać bez problemów, ale czy tak się stanie zobaczymy.

I jeszcze na koniec mecz, który interesuje mnie najbardziej ze względu na sympatię ;). Śląsk vs Ruch. Gospodarze w nie najlepszej formie nowa runda, stare problemy, kolejna porażka może okazać się końcem sympatycznego trenera na ławce Śląska, podobno prezes szuka już następcy. Jedyne co może go uratować to wygrana, ale czy Ruch który rozegrał dobre spotkanie z Jagiellonią da się Śląskowi, zobaczymy w niedzielę.

Zapraszam do dyskusji.;)
 
Otrzymane punkty reputacji: +11
borntofight 98

borntofight

Użytkownik
Wisła Kraków - Cracovia
Dopiero co wystartowaliśmy z najbardziej emocjonującą ligą,a już w 2 kolejce po przerwie dojdzie do nie małej gratki bo już w niedzielę odbędą się Wielkie Derby Krakowa przy
Reymonta 22.
Jednego można być pewnym w tym meczu z pewnością walki i zaangażowania piłkarzom nie zabraknie w ten mecz każdy grajek daje z siebie 100% na trybunach również będzie ciekawie bo na 6 dni przed meczem w kasach kończą się bilety,a więc będzie komplet kibiców. Będą to także historyczne derby ze względu na ilość przyjezdnych bo będzie ich aż 2000 jeśli wykupią całą dostępną dla nich pulę na ten mecz.
Wracając do czysto piłkarskich aspektów w poprzedniej kolejce Cracovia musiała uznać na własnym boisku wyższość rywala przegrywając 0-2.
Zaś Wisła przełamała swoją niemoc na wyjazdach i pokonała w Gliwicach skromnie ale po meczu pełnym walki i zaangażowania 1-0 miejscowy Piast.
Skład Wisły wygląda obiecująco na ta część sezonu bo poza odejściem Stolarskiego i Małeckiego nikt nie odszedł a drużyna została wzmocniona o Dariusza Dudkę,Semira Stilić&#39;a,Danijela Klaric&#39;a.
Zwłaszcza w Bośniaku są pokładane największe nadzieje wraz z jego powrotem wszyscy kibice Wisły liczą że wykaże się co najmniej formą jaką prezentował,gdy występował jeszcze przy Bułgarskiej gdzie nie tylko strzelał bramki ale i sporo asystował.
Patrząc na grę Wisły z Piastem można było zauważyć ciężką pracę jaką chłopaki przepracowali w okresie przygotowawczym nie od dziś trener Smuda jest znany z tego że u niego w drużynie miejsce w podstawowym składzie sobie trzeba po prostu wybiegać.
Cieszy fakt że w ostatnim meczu sędzia Borski był łaskawy i oszczędził kartek Wiślakom bo zagrożeni brakiem występu w derbach byli Arek Głowacki i D.Guerrier jednak udało im się rozegrać mecz bez nagrody w postaci żółtej kartki w wyniku czego trener Smuda ma wszystkich zawodników do dyspozycji o ile z Łukaszem Gargułą będzie wszystko wporządku i wykuruje się do niedzieli (naciągnięty staw skokowy)
A co słychać u sąsiadki z drugiej strony błoń?

Sytuacja jest kiepska lekko mówiąc w przerwie zimowej odszedł Kosanović ostoja ich defensywy. W niedzielę nie zagra Żytko z powodu kartek a więc na dobrą sprawę zostaje im tylko wariant na stopera ze ściągniętym kilka dni temu Mikulićem . Mało tego nie zagra ich gwiazdor Steblecki który również będzie pauzować za kartki.
Zabraknie również Nowaka ich najlepszego strzelca.
Również jest bardzo prawdopodobne że nie zagra ich najlepszy ,,walczak&quot; S. Szeliga gość po którym jednego można było być pewnym że kto jak kto ale on czuje klimat derbów gra w Cracovii lata i jego brak będzie bardzo widoczny.
Więc zanosi się na rozpierdziel,Cracovia nie ma zbytnio argumentów żeby zrobić krzywdę Wiśle,która gra na własnym stadionie. Samą walką meczu się wygrać nie da.
A linia pomocy robi wrażenie w Wiśle Sarki i Guerrier na skrzydłach środek Garguła,Stilić są gwarancją goli.
Kursy lecą mocno z wyjściowego 2.0 na Wisłę zostało to co mamy 1.77 najwyżej w Marathonie ale w moim przekonaniu jest to propozycja godna uwagi. Biorąc pod uwagę to że Cracovia nie ma żadnych argumentów żeby wygrać ten mecz, nie mają kim straszyć przewiduję że nie strzelą oni nawet bramki stąd moje typy na derby :
Wisła 1,77 Marathon
Wisła -1 2.45 Marathon
 
Otrzymane punkty reputacji: +6
seban7 2

seban7

Użytkownik
Nie przesadzili z tym kursem na Wisłę? Cracovia co prawda dostała z Zawiszą, ale dla mnie kurs na Wisłę nie wart ryzyka. W tej kolejce warto przyjrzeć się Zawiszy Bydgoszcz oraz... o dziwo Śląskowi Wrocław
 
ofensywnie 990

ofensywnie

Użytkownik
Do najbliższej kolejki jeszcze parę dni ale na tą chwilę widzę dwa typy,na które kursy raczej spadną.
Jagiellonia - Podbeskidzie
Co takiego Jaga pokazała w ostatniej kolejce żeby wystawiać tutaj takie kursy to ja nie wiem.W Chorzowie podopieczni Stokowca nie oddali nawet celnego strzału na bramkę Buchalika i tak naprawdę ciężko znaleźć jakieś plusy w tamtym spotkaniu,zwłaszcza jeśli chodzi o ofensywę.Stokowiec w porównaniu do rundy jesiennej trochę pozmieniał w składzie i wyszło krótko mówiąc nie najlepiej.Chciał zrobić miejsce nowym nabytkom i np.cofnął do obrony Pazdana.Nie wiem czy to było dobre posunięcie bo moim zdaniem lepiej ten zawodnik wygląda w pomocy gdzie odpowiadał przede wszystkim za przerywanie ataków rywali i oprócz tego rozgrywanie też źle mu nie wychodziło.Nowi zawodnicy Jagi spisali się raczej przeciętnie,nie wiele wnieśli w tym pierwszym meczu ale ogólnie cała drużyna wypadła blado.Plizga bezproduktywny,Balaj dobrych piłek miał jak na lekarstwo,Quintana jako tako ale on miał akurat utrudnione zadanie bo na niego zawodnicy Ruchu zwracali szczególną uwagę i ostatecznie ofensywa mocno kulała.U siebie powinno być lepiej ale czy rzeczywiście tak będzie to się okaże bo po tym co Jaga zaprezentowała to gra musi się naprawdę mocno zmienić.
Podbeskidzie po przerwie zimowej też nie zachwyciło.Wygrana po rzucie karnym (dość kontrowersyjnym moim zdaniem) i tak jak się można było spodziewać nie zbyt ciekawym spotkaniu.Najważniejsze jednak były tutaj trzy punkty które dały przewagę nad Widzewem i sprawiły,że Zagłębie nie uciekło.Dla tej drużyny każdy punkty jest ważny bo drużyna Ojrzyńskiego będzie broniła się przed spadkiem.Zwycięstwo nad Widzewem na pewno podniosło morale i na początku rundy to jest bardzo istotne.Podbeskidzie w tym spotkaniu było drużyną lepszą ale ze stwarzaniem okazji były jednak problemy i Widzew miał sporą szansę ugrać w tym meczu chociaż ten punkt.Idzie na wyjazdach radziło sobie do tej pory bardzo słabo ale myślę,że z Białegostoku są w stanie wywieźć punkty.Ojrzyński to moim zdaniem trener który bardzo dobrze pasuje do tej drużyny.Mentalność tutaj podobna jak wtedy gdy prowadził Koronę.Twarda gra i walka o każdą piłkę.Jak się dołoży jeszcze trochę pomysłu na ofensywę to powinno być nieźle.Skład wygląda lepiej niż jesienią,przyjście Iwańskiego może pomóc w grze do przodu jeśli będzie w formie.Szansa na punkty wg mnie jest spora i kursy powinny być bardziej wyrównane więc myślę,że w tym przypadku lepiej spróbować,w stronę gości.
Podbeskidzie +1 @ 1.72 ✅ 2-2
Marathonbet

Górnik - Legia
To co Górnik zaprezentował w Lubinie to naprawdę cienizna.Skład który wystawił Wieczorek na mecz z Zagłębiem wyglądał kiepsko i jeszcze przy słabej dyspozycji zawodników którzy powinni tą drużynę pociągnąć to nie mogło po prostu wypalić.W defensywie kanonada błędów.To co zrobił Witkowski przy drugiej bramce to się bramkarzom w okręgówce bardzo rzadko zdarza ale jak sięgnę pamięcią to nie pierwsza jego taka &quot;interwencja&quot;.Przed meczem zestawienie obrony mi się wydawało dość dziwne ale takiej postawy tej formacji to się nie spodziewałem.O ofensywie też wiele dobrego powiedzieć nie można.Brak Olkowskiego,Mączyńskiego,Przybylskiego czy Zachary to są dziury które w tej drużynie jest ciężko załatać i to spotkanie właśnie to pokazało.Z Legią powinno to lepiej wyglądać bo raz,że mecz u siebie a dwa,że dwóch tak słabych meczy zagrać raczej się nie da.
Legia z Koroną można powiedzieć,że zwycięstwo wymęczyła.Grą nie porwali ale na plus jak dla mnie występ Guilherme który może sporo wnieść do zespołu.Legia potencjał ma i tak dużo większy niż obecnie Górnik.Nie zagra Dwalishwili i Bereszyński ale Berg ma ich kim zastąpić bo kadra jak na naszą ligę szeroka.Bilans legionistów na wyjazdach nie najlepszy ale tutaj nadarza się okazja odskoczenia od Zabrzan i wobec tego co prezentuje Górnik,szansa na trzy punkty jest naprawdę duża.Liczę na lepszy występ niż w meczu z Koroną.Typ wydaje się logiczny.
Legia @ 2.12 ✅ 0-3
Marathonbet
 
Otrzymane punkty reputacji: +4
pablo92 531

pablo92

Użytkownik
Pogoń Szczecin - Lech Poznań
Typ : BTS
Kurs: 1.78 Buk: Unibet✅


Wybrałem spotkanie zespołów które w pierwszej kolejce po przerwie zimowej wygrały swoje spotkania i zgarnęły 3 pkt . Pogoń w 22 kolejce pokonała na wyjeździe Lechię Gdańsk 2:3 i powiem szczerze oby więcej takich spotkań w tej naszej Ekstraklasie. Pogoń pod wodzą Wdowczyka prezentuje miłą dla oka grę i jest to przede wszystkim ofensywna gra a przecież to najbardziej lubi kibic . W meczu z Lechem nie zagra podstawowy obrońca Dąbrowski który będzie pauzował za kartki , do kadry powinnien wrócić Golla który w 22 kolejce musiał odpokutować karę za kartki . Pogoń w ofensywie ma takich zawodników jak Akahoshi , Murayama , Małecki oraz zabójczy Robak który może coś strzelić w spotkaniu z Lechem.
Lech w ostatniej kolejce pokonał Śląsk 2:1 ale nie można mówić że Śląsk jest wymagającym przeciwnikiem bo tam w szatni nie jest za różowo . Widać że jest jakiś konflikt pomiędzy trenerem a niektórymi zawodnikami . Lech wystąpi w tym spotkaniu bardziej osłabiony nie zagrają pauzujący za kartki : Douglas , Linetty oraz ważny zawodnik który stanowi o sile ofensywy Lecha Teodorczyk . No i oczywiście zabraknie banitów czyli Ślusarskiego oraz Murawskiego którzy zostali wystawieni na listę transferową. W formie jest Hammalainen i to on wraz z Robakiem powinni przynajmniej po razie pokonać bramkarzy rywali . Obie drużyny preferują ofensywny styl gry i moim zdaniem możemy spodziewać się bardzo żywego i ciekawego spotkania obfitującego w przynajmniej 2 bramki .

Śląsk Wrocław - Ruch Chorzów
Typ : X
Kurs: 3.25 Buk: Unibet


Gram w tym spotkaniu na remis ponieważ na papierze faworytem jest Śląsk ale jeśli ktoś oglądał ostanie spotkanie Wrocławian to wie że nie grają oni nic ciekawego owszem udało im się strzelić bramkę Lechowi ale to tzw. wypadek przy pracy Kolejorza . Kocian tak ustawi Chorzowian że będą oni nastawieni na kontrataki i myślę że uda im się coś strzelić a szczęśliwcem może zostać Jankowski . W Śląsku pauzują tylko kontuzjowani Hołota oraz Przybylski , u Chorzowian pauzuje podstawowy środkowy obrońca Stawarczyk . Dwa ostatnie spotkania pomiędzy tymi zespołami kończyły się wynikami 1:1 i mam nadzieję że i tym razem będzie podobnie .
 
F 4

flejson

Użytkownik
Jagiellonia - PBB 1 1.60
Myślę, że spokojnie do grania Jaga. Co prawda przegrali w Chorzowie, ale ich akcje fajnie się kleiły, troche pod formą wydawał sie Pazdan, ale myślę, że słabo grający Górale, którzy zwycięstwo zawdzięczają panu Marciniakowi polegną w Białymstoku, który jest średnio gościnny dla przyjezdnych.
 
N 2

neron85

Użytkownik
Tez dodam cos od siebie.
Jaga vs PBB typ 1
Tak jak w pierwszej kolejce bylem przekonany ze wygra PBB glownie mecz kondycyjnie tak teraz wiem ze Jaga wygra. Taki urok polskiej pilki ze po wygranym meczu przychodzi przegrany . Ale Jaga potrafi grac , maja calkiem ciekawy sklad i do tego jednego z lepszych trenerow. Balaj plizga i quintana zawiedli w pierwszym meczu ale na ruchy sie ciezko gra i nawet Legia gdy grala dosc dobrze przegrala tam. Co do meczy u siebie to jaga rozjechala wisle , lecha slask i jeszcze kilka innych zespolow . Moim zdaniem pewniak na ta kolejke.
Zawisza vs lechia Typ1
Widzialem wszystkie mecze 22 kolejki i jedyny zespol ktory moim zdaniem jest dobrze poukladany to zawisza. Bez gwiazd , bez indywidualnosci ale za to swietny jak na polska lige kolektyw. Wszyscy chwala Maslowskiego i Vasco ale ja proponuje zwrocic uwage na Lewczuka , ten chlopak jest wyrozniajaca sie postacia w kazdym meczu zawiszy. Skonczy sie ten mecz wynikiem 3:0 moze 4:0 , lechia strzelila 2 bramki u siebie dobrze grajacej pogoni ktora moze w tym sezonie kazdego pokonac, Nie mniej jednak nie maja poprostu napastnika a Tuszynski juz w tym sezonie nie strzeli nic , jedyny chop ktorego gra w Lechii mi sie podoba to Grzelczak ktory teraz i tak wchodzi z lawy. Ja obstawilem Zawisza -1 ale jak ktos sie boi to kurs ponad 2 tez nie jest zly.
Moj kupon http://www.sendspace.pl/file/482f9f2faacfc74f9e551e3
Jezeli ktos mysli o obstawieniu Gornik Legia typ 2 to radze tego nie robic .....
Pogon vs Lech ten mecz jeszcze moze obstawie Over 2,5 albo BTS
Widzew Piast nie wiem kto bedzie strzelal bramki dla widzewa w tym meczu , moze cos Cetnarski pokaze bo Visni kartki nie anulowali i jest wykluczony na ten mecz. dla mnie under 2.5
Korona vs Zaglebie wydaje mi sie ze to bedze mega szalony mecz i nie zdziwie sie jak bedzie over i to duzy
Derby Krakowa , ostatnie chyba wygrala Wisla 2:0 a teraz jest jeszcze mocniejsza i graja u siebie. Niby pewne ale ja tego nie ruszam bo to derby a w derbach .......
Slask vs ruch ktos pisal ze warto sie przyjrzec slaskowi a moim zdaniem jezeli ktos wygra to ruch jednak jest to na tyle niepewne ze nobet
 
interista18 773

interista18

Użytkownik
Górnik Zabrze - Legia Warszawa ✅

W hicie dwudziestej trzeciej kolejce zmierzą się ze sobą Górnik i Legia. Zabrzanie zanotowali bardzo udaną pierwszą część sezonu, w której zajęli drugie miejsce i awansowali do ćwierćfinału pewnie pokonując zdobywcę trzech ostatnich edycji i sobotniego rywala, Legię. Jednak strata trenera Nawałki i wytransferowanie do Chin Mączyńskiego były poważnymi osłabieniami. W pierwszym meczu po przerwie zimowej zostali rozgromieni przez czternaste w tabeli Zagłębie Lubin. Bardzo słaba postawa obrońców plus zła postawa bramkarza pokazuje, że Górnik ma duże problemy z tylu. Z przodu kilka okazji wykreowali, jednak skuteczność zawodziła. Na mecz Legią ma wrócić Zachara, więc pod tym względem może się poprawi, jednak prawdopodobnie zabraknie Olkowskiego, który wciąż zmaga się z kontuzją.
Legia po słabym meczu wygrała z Koroną 1-0. W pierwszej połowie praktycznie nic się nie działo, jedynie Guilherme dwa razy strzelił z daleka pokazując, że jednak można zagrozić bramce rywala po strzałach z dystansu, o czym piłkarze Legii zupełnie zapomnieli jesienią chcąc za wszelką ceną wchodzić z piłką do bramki. W drugiej połowie gra ofensywna Legii wyglądała już lepiej. W meczu z Górnikiem powinien zadebiutować Orlando Sa.
W tym meczu pobieram zakład taki sam, jak w poprzedniej kolejce, czyli na zdobycz bramkową Wojskowych w drugiej połowie. Szesnaście razy Legia strzelała bramki swoim rywalom w drugich połowach i liczę na to też w Zabrzu, co przy takiej postawie defensywnej Górnika jest bardzo możliwe. W internetowych bukach jest ~1,60, więc szału nie robi, ale w @1,94 w Fortunie warto się władować. Dodać coś jeszcze i będzie ładny dubel, pomimo złodziejskiego podatku.

2. drużyna strzeli gola w 2. połowie? TAK @1,94 Fortuna ✅ 2 bramki
 
Otrzymane punkty reputacji: +1
pestka7 7K

pestka7

Forum VIP
Wisła Kraków – Cracovia @ under 2,5 @ 1,65 Unibet

Ja na tą kolejkę wybieram spotkanie w Krakowie, gdzie zostaną rozegrane Wielkie Derby Krakowa. Faworytem wydaje się być drużyna Wisły, lecz jak wiadomo derby rządzą się swoimi prawami i tak szybko Cracovii bym tu nie skreślał. Mimo, że pierwszy mecz tej rundy Pasy przegrały u siebie z Zawiszą 2:0 to wynik mógłby być zupełnie inny gdyby Boljevic wykorzystał świetną okazję w pierwszej połowie. Wisła z kolei po bezbarwnej i nudnej grze w Gliwicach wygrała 1:0 po golu z rzutu karnego.

W meczu gram under z kilku powodów. Po primo Cracovia do derbów przystąpi mocno osłabiona. Zabraknie Mateusza Żytko oraz Dawida Nowaka czyli zawodników, którzy w rundzie jesiennej stanowili o sile Pasów. Poza tym tak jak wspomniał BornToFight prawdopodobnie zabraknie Stebleckiego oraz Sławka Szeligi. Osłabienia duże tak więc wątpię, aby podopieczni Wojtka Stawowego grali tak odważną ticki-take do której nas już w tym sezonie przyzwyczaili. Wisła Smudy gra z kolei świetnie w defensywie, a ilość 19 straconych bramek czyni z nich najlepszą defensywą w lidze.

Oba zespoły zagrają twardo w obronie i będą czyhały na błąd rywala by wyprowadzić tą jedną zabójczą kontrę. Kurs może nie powala na kolana, ale wydaje się być dość pewny. Jako ciekawostkę dorzucę fakt, że od 2009 roku w spotkaniach między tymi zespołami nie padło więcej niż dwie bramki w meczu.
 
duma-pomorza 7

duma-pomorza

Użytkownik
Pogoń Szczecin - Lech Poznań
Typ: Pogoń DNB (zakład bez remisu)
Kurs: 2,20 betclic



Witam, wybrałem chyba najciekawszy ze strony kibicowskiej jak i sportowej mecz pomiędzy Pogonią Szczecin a Lechem Poznań. Sam jestem kibicem Portowców więc wiem co się dzieje u mnie na podwórku ;). Pogoń oraz Lech zebrali po komplecie punktów w 22 kolejce. Pogoń po bardzo emocjonującym meczu pokonała Lechię Gdańsk 3:2 (1:0) bramki: Dąbrowski (obrońca), Robak (napastnik), oraz rezerwowy w tamtym meczu Bąk (pomocnik/napastnik). Należałoby podkreślić, że przy wszystkich bramkach asystował Akahoshi. Natomiast Kolejorz u siebie pokonując słabo spisujący się Śląsk Wrocław 2:1 (1:1) po bramkach Hamalainena i Teodorczyka umocnił się na 4 pozycji. Warto dodać, że w składzie Portowców zabraknie: Adama Frączczaka, Macieja Dąbrowskiego (obaj kartki). Kolejorz do Szczecina przyjedzie bez Barry’ego Douglasa, Karola Linetty’ego oraz Łukasza Teodorczyka (wszyscy kartki). Pogoń ma bardzo duże braki w obronie co skutkowało utratą aż 2 bramek a na dodatek pauzuje 2 kluczowych zawodników formacji obronnej. Można powiedzieć, że wszystko się zrównało ponieważ Lech będzie miał duże braki w ataku. Przypomnę, iż jesienne starcie Pogoni i Lecha zakończyło się historyczną wygraną Portowców. Mimo niekorzystnego wyniku do przerwy, Pogoń odmieniła losy meczu w drugiej połowie. Szczecińscy kibice świętowali pierwsze od niemal 17 lat ligowe zwycięstwo na terenie odwiecznego rywala. Myślę, że Portowcy wykorzystają atut własnego boiska i zaprezentują ciekawe widowisko.

Warto też pomyśleć nad bramkami. Moim zdaniem można dać under 2,5 po kursie 1,62 betclic.
 
Otrzymane punkty reputacji: +4
audi-rs6 50

audi-rs6

Użytkownik
Pogoń Szczecin - Lech Poznań
Sporo osób zaczyna doceniać i nawet stawiać na Portowców. Nic dziwnego, jesienią zagrali świetną rundę i na wiosne myślę będą chcieli utrzymać to tempo. Poprzedni mecz w Poznaniu o dziwo wygrała Pogoń. Myślę, że nikt by się nie obraził, gdyby 3 punkty zostały w Szczecinie ;p Ostatnie mecze u siebie to pasmo remisów. Okazją by wygrać jest spora absencja podopiecznych Rumaka. Największym osłabieniem jest brak Teodorczyka. Nie wiem kogo mają tam na atak ale z pewnością nie będzie to poziom jak u wspomnianego napastnika. I to może wiele zdziałać. Brak argumentów do strzelania. Po pierwszych meczach zdecydowanie lepsze wrażenie zostawili Portowcy i oby to lepsze wrażenie zostało także po tym meczu. Nie widziałem całego meczu ze Śląskiem, ale wygrana jedną bramką z odbijającą się od dna drużyną zasługuje jedynie na pochwałę. Oklaski może dla bramki na wagę zwycięstwa. Jak wiadomo nie od dziś nasza liga jest na tyle nieprzewidywalna, że wszystko może się zdarzyć. Głownie na postawienie na ten mecz skusił mnie kurs oraz brak najlepszego strzelca. Myślę, że będzie to miało przełożenie na grę.
Pogoń - Lech - 1 - 3,30
kurs: Unibet
 
Otrzymane punkty reputacji: +7
P 5

petmay

Użytkownik
Wisła - Cracovia
typ: 1
kurs: 1,79
Pinnacle


Cracovia robi bardzo proste błędy w obronie, co pewnie Wisła skrzętnie wykorzysta - tak jak ma to w zwyczaju u siebie. Nie wiem też jak sobie gracze Cracovii poradzą z wrogą 30-tysięczną widownią. Chyba jeszcze nigdy nie byli pod taką presją. Jeśli szybko stracą bramkę, to będzie z nimi bardzo źle. Powinienem w zasadzie wystawić kurs z minimum 2-bramkową wygraną Wisły, ale zawsze preferuję bezpieczniejszą wersję.
 
R 4,1K

robson1416

Forum VIP
Witajcie, dzisiaj zaproponuję coś nie coś na dwa spotkania piątkowe.
Jagiellonia Białystok vs Podbeskidzie Bielsko Biała
Jaga Over 1.5 @ 1.92 ✅

Marathonbet​
Pierwsze spotkanie dla obu ekip w tej rundzie zupełnie różne. Gospodarze przegrali z Ruchem 0:1, natomiast w meczu &quot;na dole&quot; tabeli Górale pokonali Widzewa. Jeśli chodzi o Jagiellonię to ich gra nie wyglądała najgorzej. Ruch było dobrze zorganizowany w środku pola i konsekwentnie przerywał akcje Jagi, jednak gdyby nie głupi błąd zawodników w murze, Jaga miała szansa na punkt.
Bielsko podejmowało Widzew, tzw mecz za 6 punktów , dość dobrze jak na mecz po długiej przerwie zaprezentował się Iwański. Jego zagrania i wrzutki ze SFG w tym sezonie będą pomocne dla Górali, którzy być może znowu rzutem na taśmę uratują Ekstraklasę.
Jeśli chodzi o kartki i o to kto nie zagra, to na ten moment w Jagiellonii od ostatniego spotkania sytuacja kadrowa nie zmienia się, nikt nie będzie pauzował za kartki. W Podbeskidziu nie zobaczymy Górkiewicza, który obejrzał ostatnio 4. żółtą kartkę w sezonie.
Biorąc pod uwagę statystyki gry u Siebie:
Jagiellonia 11 spotkań bilans bramek 23-14
I na wyjeździe Podbeskidzie:
10 spotkań bilans bramkowy 11-26
Więc wychodzi na to, że Ci strzelają średnio 2 gole, a drudzy tracą średnio 2 ;). Posłużyłem się statami tak jak w w tym przypadku:
http://forum.bukmacherskie.com/f344/22-kolejka-t-mobile-ekstraklasa-14-02-17-02-2014-a-103228-3.html#post4256145
i warto było ;p
Ciekawa wiadomość, pojawiła się w tym tygodniu jakoby strata punktów z Góralami miała być końcem Stokowca w Jagiellonii. Na jego miejsce przymierzani są Jan Urban i Jacek Zieliński, ale ile w tym prawdy nie wiadomo do końca.

Przewidywane składy:

Jagiellonia Białystok:
Słowik - Modelski, Ukah, Pazdan, Popkhadze - Rajalakso, Perovuo(Dźwigała), Dani Quintana, Grzyb, Plizga, Savalnieks - Balaj.
Podbeskidzie Bielsko Biała:
Zajac - Sokołowski, Pietrasiak, Kupczak, Telichowski, Łatka, Iwański, Malinowski, Bartlewski, Chmiel, Nwaogu

Pogoń Szczecin vs Lech Poznań
Over 2.5 @ 2.12
✅
Marathonbet​

Pogoń w pierwszym spotkania pokonała Lechię w Gdańsku, drużyna pokazała charakter. W 10 strzeliła bramkę w końcówce meczu i wygrała. Wdowczyk potrafił stworzyć dobrą drużynę jak na warunki Polskie, jednak ma problemy kadrowe przed meczem z Lechem nie zagra Frączczak i Dąbrowski czyli podstawowi zawodnicy z obrony. To powoduje, że nie zgrana obrona może popełniać błędy.
Lech po wygranej nad Śląskiem rozpoczął walkę o puchary. Jeśli chodzi o mistrzostwo to ciężko im będzie, bo nie sądzę aby zagrozili Legii. Piłkarze ze stolicy Wielkopolski przyjadą bez „kartkowiczów” – Barry’ego Douglasa, Karola Linetty’ego oraz Łukasza Teodorczyka. Do gry po absencjach wracają za to Wojciech Golla (Pogoń) i Luis Henriquez (Lech).

Przewidywane składy:

Pogoń Szczecin:
Janukiewicz - ? , Hernani, Golla , Lewandowski - Ława, Rogalski - Małecki, Akahoshi, Murayama - Robak.
Lech Poznań:
Gostomski – Kędziora, Wołąkiewicz, Kamiński, Henriquez – Trałka, Injac – Pawłowski, Claasen, Lovrencsics – Hamalainen

Znaki zapytania w miejscach Frączczaka , bo ciężko stwierdzić kto zagra. Lisowski kontuzjowany, Koj też.
 
Otrzymane punkty reputacji: +5
N 2

neron85

Użytkownik
Napisze jeszcze raz bo chyba malo kto sie wogole interesuje druzynami na ktore stawiaja.
Robson typu nie neguje a nawet popieram jednak :
Gra Jagi w pierwszym meczy wygladala jakby nigdy w zyciu wczesniej nie grali ,a nie jak to okresliles &quot;nie wygladala najgorzej&quot;. Oczywiscie glownym powodem takiej gry byla murawa . Kto troche sie interesuje to wie o czym pisze.
Drugie co napisales to przewidywane sklady. Jest w nich przynajmniej kilka bledow.
Zaczynajac od podbeskidzia i ich linii defensywnej to na bank nie zagra konieczny i obrona raczej na pewno bedzie wygladac tak : adu(mravec) telichowski pietrasiak i kupczak
Pomoc moze i tak chodz tez raczej nie , no i atak tu raczej juz zagra pawela.
Jaga oczywiscie tez nie wyjdzie takim skladem . Stokowiec to nie jest idiota i nie popelnia 2x tych samych bledow dlatego tylu nowych zawodnikow nie zagra co z ruchem. Na bank nie zagra tez najlepszy strzelec jagi czyli plizga.
 
stratus 2,2K

stratus

Użytkownik
Śląsk Wrocław - Ruch Chorzów
Stawianie Śląska w roli faworyta w spotkaniu z Ruchem jest mocno naciągane. Problemami wrocławskiego zespołu od początku sezonu są zbyt wąska kadra oraz słaba dyspozycja zespołu w ofensywie. Dobrym przykładem było spotkanie w Poznaniu z Lechem. W obliczu absencji kontuzjowanych Pawelca, Hołoty, Kaźmierczaka czy pauzującego za kartki Stevanovica Śląsk po raz kolejny zagrał w eksperymentalnym zestawieniu a na palcu gry pojawiło się sześciu nominalnych obrońców grających na &quot;nie swoich&quot; pozycjach. Mówiło się o zaskoczeniu Lecha przez Levego takim ustawieniem ale patrząc na ławkę rezerwowych Śląska taka niestety jest rzeczywistość i realne możliwości zespołu. Co prawda w spotkaniu z Ruchem do dyspozycji Levego będzie już Stevanović i być może F.Paixao ale to wciąż mało jeśli chodzi o ofensywę gdzie większość rozwiązań sprowadza się do zagrania piłki w stronę M.Paixao. Mało widoczny jest S.Mila, który po kontuzji nie może dojść do dawnej dyspozycji.
Ruch w pierwszym meczu po zimowej przerwie przed własną publicznością pokonał Jagiellonię potwierdzając swoją dobrą dyspozycje z końca ubiegłego roku. Połączenie doświadczenia z młodością daje wymierne rezultaty, zespół może nie gra efektownie ale za to efektywnie skrupulatnie gromadzą punkty.
Dla Śląska spotkanie z Ruchem będzie niezwykle ważne jeśli Wrocławianie chcą jeszcze myśleć o pierwszej ósemce. Kolejna strata punktów mocno skomplikuje te plany ale również sprawi, że coraz bardziej nerwowo trzeba będzie spoglądać &quot;za siebie&quot;. Przedsezonowe sparingi napawały optymizmem i choć pierwszy mecz z Lechem okazał się niewypałem to jeszcze nie można przekreślać zespołu z Wrocławia.
Śląsk w najbliższym spotkaniu już nie ma co kalkulować, musi postawić na atak i zagrać o pełną pulę a to może stworzyć okazje na kontry dla przyjezdnych.
Jak pokazuje historia spotkań między tymi zespołami, w większości z nich padały bramki i na podobne rozstrzygnięcie liczę w niedzielnym spotkaniu. Silną strona obu drużyn są stałe fragmenty gry, obu również przydarzają się błędy w defensywie więc myślę, że jest spora szansa na bramki w tym meczu.
Typ: BTS @2.08 Unibet ✅

Jagiellonia - Podbeskidzie
Jeszcze krótko o drugim spotkaniu, które odbędzie się już jutro. Kursy wystawione na Jagiellonie (~1.65), w spotkaniu z Podbeskidziem są skromnie mówiąc lekkim nieporozumieniem, niewspółmierne do ryzyka. Co prawda po jednym meczu nie można jednoznacznie stwierdzić o dyspozycji danego zespołu, ale to co zaprezentowała Jagiellonia w Chorzowie nie predysponuje ją do bycia zdecydowanym faworytem najbliższego meczu. Podbeskidzie na inauguracje również nie zachwyciło ale z ich perspektywy w meczu z Widzewem najważniejsze były punkty i ten cel został osiągnięty. Ojrzynski przepracowal cały okres przygotowywawczy z zespolem i myślę, że przyniesie to efekty. Moim zdaniem Podbeskidzie nie jest bez szans na wywiezienie punktu(ów) z Białegostoku. Kurs jak najbardziej warty ryzyka.
Typ: Podbeskidzie (+0.75) @1.91 188Bet ✅
 
Otrzymane punkty reputacji: +3
tarki16 5,2K

tarki16

Użytkownik
Pogoń Szczecin - Lech Poznań


Typ. Over 2.5 2.15 Pinnacle Sports✅


Z piątkowych spotkań TMO Ekstraklasy pod lupę biorę mecz pomiędzy zajmującą 6 miejsce w tabeli, Pogonią Szczecin( 37pkt), a zajmującym 4 miejsce z dorobkiem 37pkt, Lechem Poznań. Osobiście mecz Jaga-PDB odpuszczam, bo w mojej ocenie kurs na Jagę nie warty gry, a drużyna z Bielska jest nieobliczalna, więc może się tam wydarzyć wszystko. Bardziej pewne jest dla mnie 2 spotkanie. Wiele już zostało o tym spotkaniu napisane, więc dodam jeszcze parę słów z mojej strony. Oglądałem obydwa mecze tych drużyn we wcześniejszej kolejce, oba zakończone zwycięstwem Pogoni i Lecha. Najciekawiej było w Gdańsku, gdzie Szczecinianie rzutem na taśmę, w dodatku osłabieni zapewnili sobie zwycięstwo w doliczonym czasie gry, po trafieniu rezerwowego Bąka. Lech po niezbyt ciekawym meczu okazał się lepszy od słabiutkiego w tym spotkaniu Śląska, a gola zapewniającego zwycięstwo, pięknym trafieniem zapewnił Teodorczyk. Co można wywnioskować po grze tych drużyn w pierwszej po przerwie kolejce? W skrócie to dobra gra i potencjał w ofensywie, a na minus bardzo słaba gra w obronie, przez co przeciwnicy mają sporo szans na zdobycie bramki. To było widać w obu tych pojedynkach, może nie co mniej sytuacji na zdobycie bramki miał Śląsk, ale powiedzmy sobie szczerze, oprócz Paixao, który zdobywa tam co drugą bramkę, w tym momencie nie widać innych, dobrych ogniw w ofensywie. Jeśli chodzi o kadrę na to spotkanie, to każda drużyna zagra osłabiona. Za kartki w drużynie gospodarzy nie zagrają Maciej Dąbrowski i Adam Frączczak. Obaj defensorzy zostali ukarani w ostatnim ligowym starciu z Lechią Gdańsk. Dodatkowo z potwierdzonych z mojej strony informacji na 100% nie zagra Wojciech Lisowski, który nie zdołał jeszcze wyleczyć kontuzji i zobaczymy go dopiero w następnym spotkaniu. Dodatkowo zabraknie Michała Koja , jednak dobra informacją dla drużyny jest powrót po odpokutowaniu kary za kartki, Wojciecha Golli, który zastąpi na środku obrony Dąbrowskiego. Duży ból głowy będzie miał Dariusz Wdowczyk z zastąpieniem Frączczaka. Lisowski nie jest jeszcze gotowy do gry, więc trener będzie musiał sięgnąć do rezerw, lub możliwe, że zagra nieco bardziej ofensywnie i przesunie do obrony np. Bąka, ale o tym dowiemy się przed samym meczem. W Lechu też spore problemy, kartki wykluczą z przyjazdu do Szczecina Barry’ego Douglasa, Karola Linetty’ego oraz Łukasza Teodorczyka. Czyli Lech w meczu z Pogonią zagra bez nominalnego napastnika, bo Bartosz Ślusarski razem z Rafałem Murawskim zostali odsunięci z pierwszego składu za sprawy pozasportowe. Dodatkowo na liście kontuzjowanych znajdują się Jasmin Burić, Kebba Ceesay i Vojo Ubiparip. Douglasa na lewej stronie obrony zastąpi Luis Henriquez, który powraca do składu za pauzę za kartki. Linetty&#39;ego na środku pomocy zastąpią prawdopodobnie Injac lub Możdzeń, bo trener nie ma innej opcji, bo Hamalainen po raz kolejny będzie musiał zagrać w ataku, bo Teo pauzuje za kartki. Z dużymi szansami na debiut jest nowy nabytek drużyny z Poznania, Fin PAULUS ARAJUURI, jednak nie sądzę, że Rumak zdecyduje się na wystawienie go w pierwszym składzie, ponieważ zmagał się w ostatnim czasie z kontuzją i nie jest jeszcze dobrze zgrany z drużyną. Ale to ból głowy trenera Rumaka, a wszystko będzie jasne godzinę przed meczem.
Podsumowując, w skrócie, duży potencjał w ofensywie w obydwu drużynach, nieco lepiej wygląda to w Pogoni, gdzie duet Samurajów wspomagany jest przez Robaka i ściągniętego w zimowym okienku Małeckiego, który może się okazać strzałem w 10. W Lechu zabraknie Teo, jednak Fin, Lovrencsics czy Pawłowski są zawsze groźni i przy problemach Pogoni w obronie, które były widoczne w Gdańsku, Poznaniacy powinni coś ustrzelić. Tak samo wygląda to w Pogoni, która na pewno nie będzie się broniła przez cały mecz i postawi na ofensywę, która wygląda w drużynie najlepiej. Typowaniem zwycięscy się nie odważę, liczę na bardzo fajne spotkanie, z dużą ilością bramek. Kurs na over bramkowy bardzo atrakcyjny i w moim przekonaniu najpewniejsze ze wszystkich dostępnych zdarzeń dostępnych w ofercie. Pogram jeszcze na pewno BTS, i za drobniaki remis. Powodzenia. Czekam na opinię użytkownika Gujona, bo sądzę, że w tym przypadku się ze mną zgodzi :p .

Przewidywane składy (w mojej opinii):

Pogoń Szczecin:
Janukiewicz - Bąk/Głęboka rezerwa , Hernani, Golla , Lewandowski - Ława(Popara), Rogalski(Popara) - Małecki, Akhoshi, Murayama - Robak.

Lech Poznań:
Gostomski – Kędziora, Wołąkiewicz, Kamiński, Henriquez – Trałka, Injac/Możdżeń – Pawłowski, Claasen, Lovrencsics – Hamalainen
 
Otrzymane punkty reputacji: +9
hayto 631

hayto

Użytkownik
Pogoń Szczecin – Lech POZnan*
Czy Kasper Hämäläinen strzeli bramkę?
TAK 5.00 @ Betsafe⛔

Powinien strzelić... ale tego nie zrobił, trudno.
Kurs mega, 3.50 to ja bym tu widział max. Przed Kolejorzem ciężkie spotkanie, bo Pogoń to już nie chłopcy do bicia tylko bardzo solidna drużyna, bynajmniej na polskie warunki. Szykuje się zatem bardzo interesujący mecz. Dlaczego gram typ na gola Kaspra? W Szczecinie nie zagra Łukasz Teodorczyk, ponieważ w ostatnim spotkaniu ze Śląskiem dostał żółtą kartkę i będzie pauzował. Kontuzjowany jest Vojo, odsunięty od drużyny Ślusarz tak, więc na ławce zasiądą Dariusz Formella (rocznik 95) oraz Dawid Kownacki (rocznik 97). Są to młodzi zawodnicy i jak wejdą to albo na zmianę taktyczną bądź ostatnie minuty spotkania. Trener Rumak zaskoczył wielu sympatyków Lecha zestawieniem składu na mecz ze Śląskiem, a mianowicie chodzi mi tutaj o zawodnika na szpicy, bowiem znalazł się tam… właśnie Kasper. Fin zaprezentował się bardzo dobrze, strzelił bramkę ba! Powinien strzelić nawet dwie, ponieważ znakomicie w jeden z sytuacji interweniował Marian Kelemen. W Piątkowym spotkaniu nie powinno być niespodzianki,nie gra Teo, więc na 90% na szpicy zagra Hamalainen. Lechici trenowali już wariant z Kasprem na ataku będąc na obozie w Hiszpanii, w meczu ze Spartą Praga grając właśnie na szpicy strzelił bramkę! Kasper na tej pozycji gra również w reprezentacji Finlandii tak, więc z pewnością to ustawienie mu sprzyja. Inne atuty Fina to przegląd pola oraz dobra gra głową. Lech powinien sobie stwarzać sytuacje, a grając z Kasprem na szpicy typ powinien być „pewniejszy”.

Korona Kielce – Zagłębie Lubin
Over 2 gole @ 1.74 Pinnacle ZWROT 2 gole​

Korona u siebie gra bardzo ofensywnie, zaś Zagłębie na wiosnę zawsze się ożywia. W Lubinie sporo zmian przyszedł m.in. ofensywny pomocnik Johan Bertilsson, Łukasz Janoszka, który „kosił” w Chorzowie. Po kontuzji wraca Papadopoulos w ataku jest również Arkadiusz Piech, więc ofensywa Zagłębia wygląda naprawdę imponująco. Do zespołu Kieleckiego w przerwie między rozgrywkami przybył Siergiej Khizniczenko, transfer ten uważany jest za bardzo dobre wzmocnienie w szeregach Korony. Prócz Khizniczenki za siłę w ofensywie odpowiadają Maciej Korzym, Jacek Kiełb oraz Siergiej Pylypczuk. W pierwszym meczu po przerwie pomimo porażki w Warszawie, Korona zaprezentowała się dobrze, zaś Zagłębie rozbiło u siebie Górnik Zabrze. W mojej opinii powinien być to ofensywny mecz i wymiana ciosów z obu stron.

Jakiś internetowy bukmacher posiada ofertę na kartki w meczu ??
Edit. Kurs na gola Hamalainena spadł do 4.00 w Unibecie zaś stoi po 3.35 !
 
madman01 12,5K

madman01

Użytkownik
Pogoń Szczecin – Lech POZnan*
Czy Kasper Hämäläinen strzeli bramkę?
TAK 5.00 @ Betsafe

Kurs mega, 3.50 to ja bym tu widział max. Przed Kolejorzem ciężkie spotkanie, bo Pogoń to już nie chłopcy do bicia tylko bardzo solidna drużyna, bynajmniej na polskie warunki. Szykuje się zatem bardzo interesujący mecz. Dlaczego gram typ na gola Kaspra? W Szczecinie nie zagra Łukasz Teodorczyk, ponieważ w ostatnim spotkaniu ze Śląskiem dostał żółtą kartkę i będzie pauzował. Kontuzjowany jest Vojo, odsunięty od drużyny Ślusarz tak, więc na ławce zasiądą Dariusz Formella (rocznik 95) oraz Dawid Kownacki (rocznik 97). Są to młodzi zawodnicy i jak wejdą to albo na zmianę taktyczną bądź ostatnie minuty spotkania. Trener Rumak zaskoczył wielu sympatyków Lecha zestawieniem składu na mecz ze Śląskiem, a mianowicie chodzi mi tutaj o zawodnika na szpicy, bowiem znalazł się tam… właśnie Kasper. Fin zaprezentował się bardzo dobrze, strzelił bramkę ba! Powinien strzelić nawet dwie, ponieważ znakomicie w jeden z sytuacji interweniował Marian Kelemen. W Piątkowym spotkaniu nie powinno być niespodzianki,nie gra Teo, więc na 90% na szpicy zagra Hamalainen. Lechici trenowali już wariant z Kasprem na ataku będąc na obozie w Hiszpanii, w meczu ze Spartą Praga grając właśnie na szpicy strzelił bramkę! Kasper na tej pozycji gra również w reprezentacji Finlandii tak, więc z pewnością to ustawienie mu sprzyja. Inne atuty Fina to przegląd pola oraz dobra gra głową. Lech powinien sobie stwarzać sytuacje, a grając z Kasprem na szpicy typ powinien być „pewniejszy”.

Korona Kielce – Zagłębie Lubin
Over 2 gole @ 1.74 Pinnacle​

Korona u siebie gra bardzo ofensywnie, zaś Zagłębie na wiosnę zawsze się ożywia. W Lubinie sporo zmian przyszedł m.in. ofensywny pomocnik Johan Bertilsson, Łukasz Janoszka, który „kosił” w Chorzowie. Po kontuzji wraca Papadopoulos w ataku jest również Arkadiusz Piech, więc ofensywa Zagłębia wygląda naprawdę imponująco. Do zespołu Kieleckiego w przerwie między rozgrywkami przybył Siergiej Khizniczenko, transfer ten uważany jest za bardzo dobre wzmocnienie w szeregach Korony. Prócz Khizniczenki za siłę w ofensywie odpowiadają Maciej Korzym, Jacek Kiełb oraz Siergiej Pylypczuk. W pierwszym meczu po przerwie pomimo porażki w Warszawie, Korona zaprezentowała się dobrze, zaś Zagłębie rozbiło u siebie Górnik Zabrze. W mojej opinii powinien być to ofensywny mecz i wymiana ciosów z obu stron.

Jakiś internetowy bukmacher posiada ofertę na kartki w meczu ??
Sprawdź bet365
 
matzab37 164

matzab37

Użytkownik
Jagiellonia Białystok vs. Podbeskidzie Bielsko-Biała
To prawda, że Jaga nie zachwyciła w Chorzowie i przegrała z Ruchem, ale pytania typu : &quot;co pokazała Jaga, że taki niski kurs na nią?&quot; są trochę nie na miejscu. A co pokazało Podbeskidzie? Wymęczona wygrana z innym słabeuszem Ekstraklasy, w dodatku po niesprawiedliwym karnym. Nie oszukujmy się: Podbeskidzie to nadal przedostatnia drużyna tabeli, która punkty zdobywa w głównej mierze na własnym stadionie. Argumenty, że bielszczanie muszą punktować, aby się utrzymać? Równie dobrze można powiedzieć, że białostocczanie muszą wygrywać, jeśli chcą dostać się do czołowej 8. Co do Plizgi, to jego uraz nie jest poważny i nie wiadomo jeszcze czy zagra w meczu. Górale jutro z przetrzebioną defensywą; brak Koniecznego i Górkiewicza zmusi Ojrzyńskiego do wystawienia eksperymentalnej defensywy, co z pewnością wpłynie na wynik meczu. Myślę, że Podbeskidzie nie będzie próbowało gry skrajnie defensywnej, bo prędzej czy później i tak piłka znajdzie drogę do ich bramki. Ekipa Ojrzyńskiego powinna ruszyć do przodu, próbując zdobyć szybką bramkę. Jak będzie naprawdę, przekonamy się jutro, ale sądzę, że bielszczanie, którzy na wyjazdach grają ofensywniej niż u siebie, stracą przynajmniej dwie bramki. Podsumowując, Jaga to, mimo wszystko, ekipa lepsza i według mnie to ona zgarnie jutro 3 punkty.
Jagiellonia @1.75⛔ Expekt
Jagiellonia over 1.5 @1.95✅ Expekt
2:2
To co pod koniec meczu wyprawiali piłkarze Jagi wołało o pomstę do nieba...
 
maciejsokol92 49

maciejsokol92

Użytkownik


Jagiellonia Białystok - Podbeskidzie Bielsko-Biała

W ostatnich meczach tych drużyn na stadionie Podbeskidzia padł wynik 0-1 dla Jagiellonii, w ostatniej kolejce Jagiellonia przegrała 1-0 z Ruchem, a PBB wygrało z Widzewem. W jutrzejszym dniu można spodziewać się nudnego meczu z udziałem tych drużyn, ale zapewne nie obejdzie się bez walki z oby dwu stron by wydrzeć punkty. Białystok nie jest twierdzą nie do zdobycia o czym świadczy fakt, że doznali na swoim stadionie 5 porażek i 1 remis, a jeżeli spojrzymy na statystykę wyjazdową ekipy górali to nie zobaczymy w niej choćby jednego zwycięstwa. Jeżeli by te zwycięstwo spełniło się jutro, można by mówić o małej sensacji. Drużynie Jagiellonii po dobrym wejściu w sezon z meczu na mecz spadła forma i obecnie zajmuję 9 miejsce. O miejscu Podbeskidzia nie ma co pisać bo jest to drużyna, której przed sezonem nie ma nic innego wróżyć jak tylko i wyłącznie spadku. Jedynym światłem w tunelu, które jest w Podbeskidziu jest trener Ojrzyński, który potrafi wskrzesić pozytywną atmosferę i chęć walki boiskowej, co jest moim zdaniem bardzo ważnym elementem w polskiej lidze. I wracając do jutrzejszego meczu to w tym tylko widzę nadzieję na korzystny rezultat górali. W defensywie zabraknie Tomasza Górkiewicza i prawdopodobnie Bartłomieja Koniecznego co może do nerwowych zagrań w obronie.
Rzadko kiedy przy obstawianiu naszej rodzimej ligi stawiam na zwycięstwo którejkolwiek z drużyn bo większość meczy to dla mnie no bety i więcej szczęścia niż rozumu, tak więc jutro pójdę w kierunku kartek i goli. Pierwszą propozycją jest liczba żółtych kartek, ostatnie wyniki Jagi zmuszą ją do wygrania tego spotkania i jeżeli nie zlekceważą swoich przeciwników, a nie powinni to powinni kilka kartek złapać. O zaangażowanie ekipy Ojrzyńskiego nie ma co się martwić bo sytuacja w tabeli zmusi ją do tego żeby wyjść z założeniem zainkasowania 3 punktów. Przeważnie w każdym ich meczu pada bardzo duża liczba żółtych kartek. Sędzią jutrzejszego meczu jest Bartosz Frankowski, który tydzień temu sędziował mecz Lechia - Pogoń i nie popełniał rażących błędów. Pokazał 4 żółte i 1 czerwoną kartkę.
Statystyki Bartosza Frankowskiego w meczach Jagiellonii i Podbeskidzia w sezonie 13/14:
Śląsk - Jaga 7ż, Korona - Jaga 5ż, Jaga - Widzew 5ż
PBB - Piast 7ż, PBB - Legia 3ż
Ostatnie 5 meczów Jagiellonii - liczba żółtych kartek:
Jaga - Lechia 4-3
Jagia - Wisła 0-4
Pogoń - Jaga 1-1
Jaga - Widzew 2-3
Jaga-Ruch 1-1
Ostatnie 5 meczów Podbeskidzia - liczba żółtych kartek:
PBB - Legia 3-1
Zagłębie - PBB 1-3
PBB - Zawisza 4-2
Korona PBB 4-3
PBB - Widzew 4-5
W meczu w rundzie jesiennej Podbeskidzie - Jagiellonia 4-2 w żółtych kartkach.
Moje &quot;pewniaki&quot;:
Typ:ilość żółtych kartek over 4.5 ⛔ 4
Kurs: 1.75
Typ: ilość żółtych kartek over 5.5 ⛔ 4
Kurs: 2.40
Buk: Millenium

Typ: połowa z większą ilością goli ? 2 połowa ⛔ tyle samo
Kurs: 2.10
Buk: bet365

Trzeci typ to może nie pewniak, a przeczucie. Jeżeli padną jutro jakieś gole to optowałbym za opcją, że wydarzy się to w drugiej połowie. W pierwszej powinniśmy zobaczyć zaciętą grę w środku pola ze strzałami celnymi, które można będzie policzyć na palcach jednej ręki, oczywiście jeżeli to będzie ręka drwala. W ekstraklasie co kolejkę panuję trend na to, że drużyny otwierają się w drugich połowach i ten mecz powinniśmy zaliczyć do tego typu. Kopanina, kopanina przerwa kopanina, zmęczenie i bramki z tak zwanej... dupy. Może to dosyć dziwne założenie, ale gdy patrzę na mecze i statystyki tychże meczów i minut w których padają bramki to jak to inaczej nazwać ? Statystyki nie grają, ale też mówią same za siebie:
Ostatnie 5 meczów Jagiellonii - większa liczba bramek w której połowie ?
1 połowa - 1
taka sama liczba bramek - 0
2 połowa - 4
Ostatnie 5 meczów Podbeskidzia - większa liczba bramek w której połowie ?
1 połowa - 0
taka sama liczba bramek - 1
2 połowa - 4

Pogoń Szczecin - Lech Poznań
Ciekawym typem, który jako pierwszy zwrócił moją uwagę przy jutrzejszym meczu w Szczecinie jest ten na ilość rzutów rożnych. Mianowicie spotkają się jutro drużyny, które stawiają na ofensywny futbol w liczbach to wygląda tak, że Lech strzelił w tym sezonie 36 tracąc 23 bramki, a Pogoń 33 strzeliła i 31 straciła. W kadrze Lecha nie wystąpi kilku zawodników z pierwszego składu, ale i tak ta drużyna wygląda okazale. W ostatnim meczu pokonali na swoim boisku Śląsk Wrocław po przeciętnym meczu, ale wystarczył przebłysk Teodorczyka do przechylenia wyniku na korzyść Poznaniaków. Jeżeli chodzi o Pogoń to ma według mnie jeden z najlepszych i najbardziej jakościowych ataków w całej lidze co pokazała zeszła kolejka gdy nawet w przewadze zdołali strzelić i tym samym wygrać mecz. W obronie Pogoni zabraknie Frączczaka i Dąbrowskiego co zawsze powoduję większą ilość nie porozumień w defensywie co sprzyja mojemu typowi. W ostatnim meczu Lech - Śląsk było 15 rzutów rożnych (Lech 10, Śląsk 5), a w meczu Lechia - Pogoń 12 rzutów rożnych (Lechia 5, Pogoń 7). Typ warty grania również za trochę większą liczbę kornerów niż ja proponuję, ale ja nie jestem zachłanny i mi taki kurs i taki over w pełni odpowiada.
Typ: liczba rzutów rożnych over 10.5 ✅ 12
Kurs: 1.90
Buk: bet365
 
Do góry Bottom