>>>BETFAN - BONUS 200% do 400 ZŁ <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<
  • Polecamy się zapoznać
    Regulamin czatu

  • Nowy Projekt na Forum
    WASZE BETY - MOJE KUPONY!

  • EURO 2024 zbliża się wielkimi krokami, wzorem ostatniego Mundialu również na zbliżające się Mistrzostwa Europy wraz z naszymi parterami przygotowaliśmy konkursy na wszystkie spotkania tego turnieju oraz dwa osobne Typery
    BETFAN Typer EURO Niemcy 2024
    forBET EURO 2024 Expert
    W pierwszym uczestnicy zostali wyłonieni w eliminacjach i nie ma już możliwości dołączenia do Typera, natomiast drugi konkurs jest dla wszystkich użytkowników Forum, więc zachęcam do udziału.

    Ogólnie na wszystkie konkursy jest rekordowa suma nagród wynosząca 12 800 PLN oraz ponad 800k punktów reputacji!

    Do odbioru nagród potrzebne są konta u naszych Partnerów, dlatego jeżeli jeszcze nie masz konta u któregoś ze sponsorów konkursów to zachęcam do założenia ich z linków podanych poniżej

    Betters TUTAJ!
    forBET TUTAJ!
    Betfan TUTAJ!
    Betclic TUTAJ!
    Fortuna TUTAJ!
    Betcris TUTAJ!
    Fuksiarz TUTAJ!

2 kolejka fazy grupowej Ligi Europejskiej - czwartek 29.09.2011

Status
Zamknięty.
dawid.400 14K

dawid.400

Forum VIP


kursy: UNIBET
Ciekawe spotkania przed nami w 2 kolejce fazy grupowej. Hitem kolejki niewątpliwie jest spotkanie Athletic Bilbao - PSG. Ciekawe spotkanie również zapowiada się w Glasgow. Gdzie Celtic podejmie włoskie Udinese. Są również spotkania które powinny być tylko formalnością mowa tu o Tottenhamie i Schalke. Jednak niespodzianki to nieodzowna część futbolu i oby tym razem było sporo zaskoczeń gdzie rywal skazywany na pożarcie wywiezie choćby 1 cenny punkt.

ZAPRASZAM DO DYSKUSJI I PISANIA ANALIZ :!:​
 
S 2,4K

soltysiao

Użytkownik
Celtic-Udinese - Udinese strzeli
Szkocka liga spada na psy i jest slabsza niz Polska. Udine ma petarde do strzelania bramek, nie wyobrazam sobie zeby nie strzelili jakiejs na wyspach slabemu Celticowi

Twente-Wisla - bez przesady, Wisla przegrala z Odense ktore zbiera baty w lidze dunskiej. twente to zbyt powazna firma aby stracila punkty z tak slaba druzyna...

Vaslui-Zurich - Vaslui strzeli tutaj moge sie wypowiedziec na temat Rumunow bo widzialem ich w akcji z moim ukochanym Lazio. Ofensywnie mocni, kilka okazji stworzyli, 2 bramki strzelili. Wiecej meczy nie widzialem ale widzac po tabeli u siebie strzelaja jak na zawolanie wiec bramke slabiutkiemu Zurichowi musza strzelic,

Bilbao-PSG X2 - Boje sie jedynie ciezkiego terenu w Bilbao. Ale druzyny na ta chwile dzieli przepasc wiec nie sadze ze Baskowie pokonaja &quot;bogatych&quot; Francuzow ktorzy rozkrecaja sie z meczu na mecz.

Tottenham-Shamrock - komentarz mysle zbedny ;) cuda sa ale nie w takich meczach.
ako ponad 3.

po fatalnym wtorku i rewelacyjnej srodzie uwaza ze powyzsze typy sa jak najbardziej oplacalne do grania
 
samin1 524

samin1

Użytkownik
hm...to może i ja zabiorę głos..... Po kolei :

Lokomotiv - Anderlecht - wydaje mi się że tutaj powinniśmy zobaczyć wygraną gospodarzy. Anderlecht to już dla mnie bardziej nazwa. Wygrane w lidze belgijskiej z roku na rok słabszej już nie robią na mnie osobiście wrażenia. Oglądałem 2-3 mecze w tym roku fiołków i nie porywają grą. Lokomotiv natomiast bardzo dobrze ułożona ekipa. Są nazwiska jest taktyka. O ich sile może świadczyć pokonanie Zenitu w pięknym stylu bodajże 2tygodnie temu. Ogólnie stranieri robią tam grę (Maicon, Da Costa, Obinna, Caicedo) a nie możemy zapomnieć o Syczewie i innych.

AEK Larnacka - Steaua - tutaj widzę jakiś BTS. Obie ekipy nie są jakimiś tuzami. Popełniają błędy w obronie. Do tego dochodzi klimat który jest za gospodarzami a moim zdaniem taktycznie lepiej przygotowani są Rumuni. Ogólnie piłka rumuńska i te 5-6 zespołów z ich topu to tacy średniacy europejscy którzy z Cypryjczykami bramkę powinni zdobyć.

Legia Warszawa - Hapoel Tel Aviv - Tutaj też nie widzę możliwości aby Legia bramki nie straciła a że myślę że coś strzelą to BTS bardzo możliwy. Do tego niedługo mecz z Wisła.....Hapoel podrażniony po porażce u siebie..... będą gryźć trawę.

FC Twente - Wisła Kraków - tutaj osłabienia w Wiśle duże. jedyny argument który spowoduje że HC-1 zostanie pokryty.
 
ivrock 8

ivrock

Użytkownik
Czas przewartościować siłę ekip z Ukrainy. Wczoraj ich najlepsza ekipa, LM, własny stadion i nie dają rady z APOELem? WTF pytam się? Teraz Metalist kontra AZ, ekipa z Holandii, lider w lidze, od ośmiu meczy same wygrane i kurs 3.25 (Expekt)! OK, gram spokojnie x2 - 1.65. Jak dla mnie powoli ukraincy zaczynają odcinać kupony od sukcesów z poprzednich sezonów (takie Dynamo nie przeszło eliminacji do LM) i ich liga to już nie to, nie widzę więc powodów aby będące w gazie AZ dało się ograć kopaczom z Metalista, czy jak tam się zwą.
 
K 2K

kfjatek

Użytkownik
Tottenham-Shamrock
&quot;
W drugiej rundzie rozgrywek grupowych Ligi Europy Tottenham podejmie mistrzów Irlandii, zespół Shamrock Rovers. Dla Irlandczyków spotkanie z przedstawicielem Premier League będzie nagrodą za pierwszy w historii awans do fazy grupowej.
W meczu z Rubinem Kazań Rovers mieli problemy z wypełnieniem swojego, mieszczącego 8000 widzów, stadionu, ale mecz przy White Hart Lane zamierza obejrzeć około 4000 kibiców gości, co pokazuje, która drużyna wzbudza największe emocje wśród fanów biało-zielonych.
Lekkim rozczarowaniem dla gości może być fakt, że Koguty nie wystąpią w najsilniejszym zestawieniu, ponieważ, mając w perspektywie niedzielne derby z Arsenalem, Harry Redknapp oficjalnie zapowiedział, że nie będzie ryzykować zdrowia największych gwiazd.
Nie doczekamy się więc w czwartek występu Adebayora, Bale&#39;a czy Modricia, ale znów będziemy śledzić poczynania Carrolla, Livermore&#39;a, Kane&#39;a czy Rose&#39;a. Najprawdopodobniej zobaczymy również w składzie wracającego po kontuzji Aarona Lennona, który nie ma zbyt wielkich szans na grę od pierwszego gwizdka w niedzielę.
Goście, w przeciwieństwie do przeciwnika, potraktują ten mecz bardzo prestiżowo. Menedżer Michael O&#39;Neill wzmocnił w ostatnim oknie transferowym drużynę zawodnikami mającymi doświadczenie w lidze angielskiej i szkockiej, wśród których znajduje się były zawodnik Kogutów Rohan Ricketts, czy były bramkarz reprezentacji Jamajki Ryan Thompson.
Dla wszystkich piłkarzy Rovers mecz ze Spurs to wielka szansa na zaprezentowanie się w Anglii, dlatego na pewno dołożą wszelkich starań, aby sprawić niespodziankę i wygrać w Londynie. Dlatego, nawet pomimo odmłodzenia składu, Koguty nie mogą sobie pozwolić na dekoncentrację i rozluźnienie.&quot;

tottenham.com.pl
Celtic-Udinese - Udinese strzeli
Szkocka liga spada na psy i jest slabsza niz Polska. Udine ma petarde do strzelania bramek, nie wyobrazam sobie zeby nie strzelili jakiejs na wyspach slabemu Celticowi
Nie neguję, ale podejrzewam że nie sprawdziłeś kadry Udinese na to spotkanie.
Goalkeepers: Handanovic, Padelli, Romo.
Defenders: Armero, Basta, Benatia, Ekstrand, Danilo, Neuton, Pereyra.
Midfielders: Abdi, Asamoah, Badu, Battocchio, Doubai, Isla, Pinzi.
Strikers: Fabbrini, Marsura.
 
tomek18 47

tomek18

Użytkownik
FC Metalist Kharkiv - AZ Alkmaar 2 3,2
Typ ma według mnie bardzo duże prawdopodobieństwo wejścia.
Alkmaar jest liderem holenderskiej ligi. Poniósł tylko 1 porażkę i to w drugiej kolejce ( z obecnym wiceliderem Tweente). W poprzedniej rundzie Holendrzy wygrali pewnie ze szweckim Malmö 4-1. Wynik robi wrażenie.
Metalist zajmuje 3 miejsce w ukraińskiej lidze. Jego średnia zdobycz bramek na mecz wynosi 1,6!!! Jak na takie miejsce jest to bardzo niska średnia. W poprzedniej kolejce wygrali 2:1 na wyjeździe z Austrią Wiedeń. Ta druzyna nie jest mocną europejską ekipą. Wynik nie robi wrażenia.
Po takim kursie trzeba typ grać.
 
typer36 456

typer36

Użytkownik
FC Metalist Kharkiv - AZ Alkmaar 2 3,2

Typ ma według mnie bardzo duże prawdopodobieństwo wejścia.
Alkmaar jest liderem holenderskiej ligi. Poniósł tylko 1 porażkę i to w drugiej kolejce ( z obecnym wiceliderem Tweente). W poprzedniej rundzie Holendrzy wygrali pewnie ze szweckim Malmö 4-1. Wynik robi wrażenie.
Metalist zajmuje 3 miejsce w ukraińskiej lidze. Jego średnia zdobycz bramek na mecz wynosi 1,6!!! Jak na takie miejsce jest to bardzo niska średnia. W poprzedniej kolejce wygrali 2:1 na wyjeździe z Austrią Wiedeń. Ta druzyna nie jest mocną europejską ekipą. Wynik nie robi wrażenia.
Po takim kursie trzeba typ grać.
Metalist gra bardzo twardo, nierzadko defensywnie i z kontry. Atak ma bardzo dobrą skuteczność. Ukraińcy wręcz uwielbiają grać z zespołami grającymi hurrraa atak, a tak gra Alkmaar - typowo holenderska szkoła. Nie daje im większych szans w starciu z Metalistem.

Wspomniany przez Ciebie mecz z Austrią był właśnie najlepszym przykładem, że ekipy grające do przodu to smakowite kąski dla rywali z Ukrainy. Już nie chce wchodzić w szczegóły, ale na jakiej podstawie na Tobie większe wrażenie robi 4:1 z Malmo u siebie niż 2:1 z Austrią na wyjeździe, to trochę nie rozumiem. Mógłbyś tylko to uzasadnić?
 
dudasz 1

dudasz

Użytkownik
Witam.

Chciałbym spytać was co sądzicie o moim kuponie, który wydaję mi się bardzo fajny, ze względu na fajne kursy na podpórki (wygra lub zremisuje) na dość mocne drużyny :

Lokomotiv Moskwa - Anderlecht - 1,85

Malmoe - Austria Wiedeń - 1,60

Maribor - Birmingham - 1,52

Athletic Bilbao - Paris SG - 1,52

Stawka : 200zł EW : 1367,76zł

Patrząc na ostatnie mecze gospodarzy to oni wcale nie czarują, a goście radzą sobie bardzo przyzwoicie. Kursy na owe podpórki jak dla mnie bardzo ładne. Fakt, że to wyjazdy, ale myślę, że gospodarze ugrają dziś dzięki własnemu boisku maksymalnie remisy, które w kuponie zostały przewidziane. Powiedzcie co sądzicie, czy gdzieś jest haczyk? ????

Pozdrawiam
 
Otrzymane punkty reputacji: +1
massacra 0

massacra

Użytkownik
Witam, ja z dzisiejszej oferty LE wybrałem 4 spotkania które zagram na 1 kuponie:
Legia Warszawa - Hapoel Tel Aviv
Typ: X Kurs: 3,15 (bAh)
Athletic Bilbao - PSG
Typ: PSG Kurs 2,85 (bAh)
Vaslui - Zurich
Typ: Vaslui Kurs 2,05 (bAh)
Vorksla - Hannover 96
Typ: H96 Kurs 2,15 (bAh)
AKO kuponu: 39,56
Stawka: 20zł
EWK: 791,20zł
Kupon stworzyłem głównie na wypowiedziach innych użytkownikach TEGO forum, więc nie widzę sensu żebym się teraz powtarzał. Wiele argumentów mnie przekonało do wyboru akurat tych czterech spotkań i na nie właśnie postawiłem. Jeżeli macie jakieś opinie/rady/informację na temat tych właśnie spotkań i znaleźli byście troszkę czasu na podzielenie się nimi ze mną - będę wdzięczny ???? Powodzenia wieczorem życzę i dużych wygranych.
 
enriquess 697

enriquess

Farmaceuta
Dyscyplina: Piłka Nożna, LE
Maribor - Birmingham
2 (-1 AH)
Kurs: 6,1
Bet365

Dziś wieczór druga kolejka fazy grupowej LE. Gospodarze to lider słoweńskiej pierwszej ligi, lecz ostatnie mecze pokazały, że nie są w formie. Najpierw dwa remisy, a ostatnio porażka na własnym stadionie ze słabiutką Naftą. Nie wiem jak wyglądała ich gra, bazuję tylko na statystykach bo ich liga jakoś specjalnie mi nie leży :grin:
Co innego 2 liga angielska, którą regularnie oglądam. Coś co najbardziej lubię, determinacja, waleczność, nieodstawianie nogi, twarda, męska gra, gra do ostatniej minuty... Birmingham nie może narazie się obudzić po dpadku z Premier League, ale myslę, że to kwestia czasu. Ostatnio wszystko na dobrej drodze. Solidny mecz w Carling Cup z ManCity, przegrany co prawda 0:2, ale gra mogła się podobać. W lidze remis z Burnsley. Patrząc na tabele Championship trzeba zauważyć, że BFC ma zaległe 2 mecze.
Oba zespoły przegrały swoje pierwsze mecze w LE. Maribor poległ w Belgii z Cercle Brugge 0:2, a Birmingham przegrał u siebie ze Sportingiem Bragą 1:3. Tylko weźmy pod uwagę klasę obu zespołów. Braga to finalista ostatnich rozgrywek. City w tym meczu nie było gorsze. Mieli nawet widoczną przewagę, którą potwierdzi każdy kto oglądał mecz. Po prostu zabrakło skuteczności, czego nie można powiedzieć o Portugalczykach, bo wszystko co mieli wykorzystać wykorzystali.
Szkoda, że w ekipie The Blues nie ma już Jerome&#39;a, który przeszedł do Stoke. Ale jest Wood (nie tak dawno strzelec hatricka), Rooney i Zigić, który nie raz swoim wejściem potrafił odmienić losy meczu. Zabraknie Stephena Carra, tego charakterystycznego łysego bocznego obrońcy, kapitana Niebieskich. Ale są inni np Ibanez, były reprezentant Hiszpanii, który z powodzeniem załata dziurę.
Stawiam na dominację City i wygraną 2:0
 
robson-united 7,8K

robson-united

Użytkownik
Sporo dzisiejszego dnia meczów w Lidze Europy. Zapewne wszystkiego nie da się ogarnąć samemu, więc oto kilka moich spostrzeżeń na dzisiejsze spotkania. Może komuś się przydadzą;)
VS
STOKE - BESIKTAS
Typ : cz.kartka w meczu @ 4,33 William Hill⛔
Stoke to drużyna kosiarzy. Nie trzeba daleko szukać, wystarczy przypomniec sobie sobotni mecz z MU w PremierLeague. W początkowej fazie wycinali równo z trawą kolejno Chicharito, Evre, Jonesa i Naniego. Co prawda nie dostali za to cz.kartki, ale sędziował Brytyjczyk przecież. Dzisiaj mecz poprowadzi Francuz Antony Gautier. A trzeba sobie powiedizeć, że trochę kartek w tym sezonie już pokazał -&gt; http://www.soccerway.com/referees/antony-gautier/56190/ oto lista meczów jakie prowadził i ile pokazywał tam kartek.
Stoke dzisiejszego dnia bez Kenwyne Jonesa, ale maja Croucha więc ich taktyka gry skrzydłami i wrzutek w pole karne nadal może byc stosowana. W bramce w miejsce Begovica ma zagrać Soerensen. W obronie ma nie być Woodgate więc pewnie zagra Huth z Shawcrossem na środku defensywy.
Besiktas też gra trochę techniczną piłkę. Wkońcu ma w składzie Simao, Quaresme itp. Dzisiaj nie zobaczymy z pewnością Hugo Almeidy.
Nie trzeba chyba nikomu mówić, że Turcy to krewkie charaktery. Dostaną jedną, drugą kosę to się poprostu wkurzą, będą chcieli rewanżu w późniejszym czasiea kto wie czy nie dojdzie do rękoczynów nawet. To taka moja wizja tego meczu. Mało pięknej gry, ale dużo piłkarskiego chamstwa z obu stron. A taki Quaresma jak mu nie idzie potrafi się irytować, potwierdzał to w poprzedniej edycji LE chociazby.
Kurs na czerwo w tym meczu spory, lekko spróbuje.
VS
SPORTING LIZBONA - LAZIO RZYM
Typ : Oba strzelą ?TAK @ 1,70 Sportingbet✅2:1
Lazio w pierwszej kolejce ledwie 2:2 z Vaslui u siebie. Niby wiadomo jak włoskie ekipy podchodzą do Ligi Europejskiej. Pamiętamy to na podstawie poprzednich rozgrywek i wyników Juve czy Palermo. Ale także i w tym roku przez kwalifikacje przecież nie przedarły się zespoły Romy i Palermo.
Lazio może jednak powalczyć. Widać to trochę po składzie. Zresztą ma kto tam strzelac bramki, Klose fajnie się wkomponował do stylu calcio. Chociaz nie wierzyłem,że sobie będzie radził. Ostatni remis 0:0 z Palermo w lidze to poprostu nieskuteczność. W skrócie z tego meczu widać było wiele okazji na gola, jednak marnowane kolejno przez Cisse, Klose czy Hernanesa. Dzisiaj trudny teren na Jose Alvalade.Sporting zaliczył falstart w lidze, ale ostatnie 4 wygrane z rzędu sugerują, że jest coraz lepiej. Składy widać poniżej. ZOstali solidnie wzmocnieni. Bilans goli w lidze to 12:8.
Lazio z wyjątkiem meczu z Palermo za kazdym innym razem notowała bts.
Prawdopodobne składy:
Sporting (4-4-2): Rui Patricio; Joao Pereira, Onyewu, Polga, Insua; Rinaudo, Schaars, Matias Fernandez, Capel; Carrillo, Wolfswinkel.
Lazio (4-3-1-2): Marchetti; Konko, Dias, Diakitè, Lulic; Gonzalez, Cana, Brocchi; Hernanes; Rocchi, Klose.
Póki co te dwa typy mi przyszły do głowy, może coś jeszcze wpadnie ciekawe na myśl;)
A oto jeszcze Program TV czyli co gdzei można dzisiaj obejrzeć ;)
czwartek, 29 września
19:00 Twente Enschede - Wisła Kraków: Polsat Sport HD, Polsat Futbol
19:00 Odense BK - FC Fulham Londyn: Polsat Sport Extra
21:05 Legia Warszawa - Hapoel Tel-Awiw: TV 4, Polsat Sport HD, Polsat Futbol
21:05 Rapid Bukareszt - PSV Eindhoven: Polsat Sport Extra
22:00 Schalke 04 Gelsenkirchen - Maccabi Hajfa: Polsat Sport premiera
00:05 Athletic Bilbao - Paris Saint-Germain: Polsat Sport premiera
Dodatkowo możliwa odkodowana transmisja meczu :
21:05 Sporting Lizbona - Lazio Rzym Italia1
Z tego co widziałem to podczas 1 kolejki na Italia1 mecz nie był zakodowany, a transmitowano starcie Udinese - Rennes.
 
ipococito13 107

ipococito13

Użytkownik
Vaslui - Zurich​

Ciekawym spotkaniem na dziś wydaje się mecz między zespołem z Rumuni Vaslui a Szwajcarami z Zurichu. Drużyna dzisiejszych gospodarzy w pierwszym spotkaniu w Lidze Europa zremisowała 2-2 z Lazio na wyjeździe prezentując ładną ofensywną piłkę, co do meczu Zurich - Sporting CP to spotkanie zakończyło się wygraną 2-0 na korzyść zawodników z Lizbony. Może jeszcze parę słów o tym jak FC Vaslui i FC Zurich radzą sobie na krajowym podwórku. Zurich po 10 kolejkach ma na koncie 10 punktów (3-1-6) i zajmuje 8 miejsce (na 10 drużyn), więc można napisać że fatalnie im idzie w tym sezonie. Ostatni mecz ligowy to porażka 2-1 u siebie z BSC Young Boys. Co do Rumunów to też jakoś nie grają wyśmienicie w tym sezonie bo 13 punktów w 8 meczach i 7 lokata to jak na ich możliwości mało. Ostatni mecz ligowy to wygrana 2-0 z Vointa Sibiu (14 miejsce). Oby kiedyś Polska piłka doczekała się tylu przedstawicieli w Pucharach co Rumunia to było by świetnie. Dziś jestem za zwycięstwem Rumunów bo w pierwszym meczu pokazali że grają ładną piłkę.

Typ: 1
Kurs: 2.15
Expekt

wiecej na http://pro-typ.blogspot.com/
 
enriquess 697

enriquess

Farmaceuta
Legia Warszawa - Hapoel Tel Aviv
Typ: X Kurs: 3,15 (bAh)

Athletic Bilbao - PSG
Typ: PSG Kurs 2,85 (bAh)

Vaslui - Zurich
Typ: Vaslui Kurs 2,05 (bAh)

Vorksla - Hannover 96
Typ: H96 Kurs 2,15 (bAh)

AKO kuponu: 39,56
Stawka: 20zł
EWK: 791,20zł
Dobre typy, ale Legię z Hapoelem jednak radzę odpuścić. Izrael gra ładną piłkę. Co prawda ich główny atut to zazwyczaj własne boisko, ale Hapoel to nie jest zlepek amatorów i nie jadą do stolicy podziwiać Pałacu Kultury ???? A po meczu Warszawiaków w Moskwie powinieneś wiedzieć, że potrafią zaskoczyć. Kto wie co Skorża wymyśli. Ostatnio oglądałem kilka wywiadów z ekspertami i wypowiadali się, że trener Legii nie ma nic do stracenia, a co za tym idzie może wystawić mocno ofensywny skład. Jednak ofensywne granie czasami się odbija kilkoma kontrami i po meczu. Dla mnie typ na spotkanie to co najwyżej over 4,5 kartki.
 
kanonier0392 239

kanonier0392

Forum VIP
Ja wziąłem pod uwagę trzy dzisiejsze spotkania. Mianowicie, Celtic Glasgow - Udinese Calcio, Twente Enschede - Wisła Kraków oraz Legia Warszawa - Hapoel Tel Aviv.
W pierwszym z nich widzę zwycięstwo gospodarzy lub remis. Myślę, że zarówno dla jednych jak i drugich, Liga Europy nie jest ważna. Celtic musi gonić Rangersów, a Udinese z racji dobrego startu w Serie A, chce udaną serię kontynuować. Trener Włochów nie zabrał ze sobą na to spotkanie paru podstawowych zawodników na czele z Antonio Di Natale. To świadczy o tym, że ewentualny remis czy nawet strata trzech punktów nie będzie dla niego tragedią. Bardziej zmotywowani powinni przystąpić do tego meczu Szkocji, bo po pierwsze - grają u siebie, po drugie - dwa tygodnie temu przegrali z Atletico i nie mają w swoim dorobku żadnych punktów, a po trzecie - muszą dać znać swoim sympatykom, że z ich formą nie jest aż tak źle i walka z Rangersami dopiero rozkręca się na dobre. Na Celtic Park goście nigdy nie mają łatwego zadania, Szkotów nie można w żaden sposób lekceważyć, a Udinese nie jest według mnie zespołem, którego należy się przed własną publicznością bać. Zwłaszcza, że tak naprawdę ich formacja ofensywna nie wyglądać będzie zbyt dobrze.
Twente - Wisła
Legia - Hapoel

Moje propozycje:
Twente (-1) - 1,85
Legia lub remis - 1,30
Celtic lub remis - 1,35 / kursy Expekt
 
enriquess 697

enriquess

Farmaceuta
W takim razie X Legii zamienię na X Celticu - większe prawdopodobieństwo trafienia ????
Się uparłeś na te remisy :grin:
Celtic u siebie w lidze może i klepie rywali, ale to już nie ta sama drużyna co ostatnio. W Udine mimo, że zabraknie di Natale to jednak włoska piłka jest o dwie klasy wyższa niż szkocka. I w Celticu też kilka osłabień.
Zamiast tego remisu zagraj na Fulham. To solidna drużyna. Powinna sobie poradzić z Odense, które w Skandynawii nie gra nic.
 
leon92mielonka 355

leon92mielonka

Użytkownik
Rubin - PAOK

Bukmacherzy dość zdecydowanie faworyzują zespół z Rosji. Nie trudno powiedzieć dlaczego. Po pierwsze Rubin gra u siebie, gdzie jest bardzo mocny. Pokazuje to choćby statystyka porażek na własnym terenie w europejskich pucharach. Spośród ostatnich 11 meczów (od 2009 roku) Rubin przegrał tylko raz. Punkty w Rosji traciły m.in. dwukrotnie Barcelona, Inter czy Lyon. A gdzie tu porównywać takie kluby z PAOK-iem. W pierwszym meczu z Shamrock Rubin zagrał bardzo dobrze i skutecznie. W lidze może nie wszystko idzie dobrze, ale rosyjskie zespoły raczej nie mają w zwyczaju olewać nawet Ligi Europejskiej, dlatego liczę na dużą determinację i chęć odniesienia drugiego zwycięstwa ze strony gospodarzy.
Rumuński trener Greków jest zadowolony z osiąganych wyników, szczególnie w lidze, gdzie PAOK jest liderem. Jak się okazuje, chęć wywalczenia po raz pierwszy od 1985 roku mistrzostwa dla PAOK-u jest tak duża, że trener przedkłada sprawy narodowe nad europejskie puchary. Przyznał to sam na konferencji prasowej. Potwierdza to fakt, że do Kazania nie zabrał dwóch bardzo ważnych graczy: Salpingidisa i Pablo Garcii. Jak mniemam PAOK zamknie się i będzie liczył na kontry. Mam jednak nadzieję, dziury w obronie Greków będą nie mniejsze niż w ich budżecie i Rubin zdoła zdobyć jedną lub dwie bramki. To powinno wystarczyć do ogrania rywali.
Rubin Kazań - PAOK Saloniki
Typ: 1 - 1,57 ⛔
Bet365
______________________________
Lokomotiv Moskwa - Anderlecht

Spotykają się ze sobą dwa zespoły w świetnej formie. Lokomotiv jest niepokonany od 14 meczów we wszystkich rozgrywkach. Anderlecht za to nie zaznał goryczy porażki od 11 spotkań, a 5 ostatnich to pasmo samych zwycięstw. Ciężko zatem powiedzieć, kto może wyjść zwycięsko z tego pojedynku. Patrząc jednak na ostatnie osiągnięcia obu drużyn nasuwa się prosty wniosek: nie zabraknie sytuacji bramkowych. Anderlecht ostatni mecz bez strzelonego gola zaliczył w maju br. Lokomotiv strzelał przynajmniej jednego gola w ostatnich 9 potyczkach. Średnia bramek w obu przypadkach jest bardzo dobra. Wszystko wskazuje zatem na... BTS
Lokomotiv Moskwa - Anderlecht
Typ: BTS - 1,80 ⛔
Bet365
______________________________
AEK Ateny - Sturm Graz

Nie da się ukryć, że jeśli oba zespoły myślą poważnie o dalszej grze w Lidze Europejskiej, to powinny to spotkanie bezwarunkowo wygrać. Sturm przegrywając u siebie z Lokomotivem skazał się na ciężki los, bowiem przed nim mecz właśnie w Grecji, a potem dwa spotkania z Anderlechtem. O punkty może zatem być bardzo ciężko, jednak trener gości zapewnił, że jego zespół jest dobrze przygotowany do spotkania i zagra na maksimum swoich możliwości. AEK przed sezonem poczynił konkretne transfery ściągając m.in. Gudjohnsena czy dwóch piłkarzy Sevilii. Stołeczny kolektyw powoli się zgrywa i wygląda to coraz lepiej. Ostatni mecz z PAOK-iem mógłby zaprzeczyć tej teorii, lecz dla mnie jest to tylko dobry argument. AEK najprawdopodobniej skupił się właśnie na meczu ze Sturmem. Wskazywać na to może choćby fakt, że Cala i Liberopulos opuścili boisko już w przerwie, a trener odpuścił walkę z PAOK-iem. Sturm w lidze radzi sobie przeciętnie, ostatnie spotkania to pasmo porażek i remisów, poza pucharowym meczem z zespołem z ligi regionalnej. Kilka dni temu Sturm rozegrał wyczerpujący pojedynek z Austrią Wiedeń, przegrany w końcówce. Mogło to podciąć skrzydła gościom.
Obie drużyny nie pokazały się zbyt dobrze w pierwszym meczu. Wydaje się, że przewaga własnego boiska oraz posiadanie w swoich szeregach bardziej klasowych piłkarzy przechyli szalę zwycięstwa na stronę AEK-u.

AEK Ateny - Sturm Graz
Typ: AEK - 1,83 ⛔
Typ: X (AEK EH -1) - 3,75 ⛔
Bet365
______________________________
AEK Larnaca - Steaua Bukareszt

Postawa zespołu z Cypru to zagadka. Wydaje się, że forma i umiejętności stoją na niezłym poziomie, bowiem ostatnie wyniki w lidze rodzimej jak i rozgrywkach międzynarodowych napawają optymizmem. Udało się wysoko ograć na wyjeździe Apollon (3-0). Wyjazdowa minimalna porażka z Maccabi Haifa też wstydu raczej nie przynosi. Co dziś pokaże AEK? Ciężko powiedzieć. Steaua nie jest zespołem na tyle silnym, aby bez problemu ograć Larnacę. Z drugiej strony Steaua jest bardziej ograna w pucharach europejskich i wydaje się posiadać silniejszy skład. Nie dopisuje za to ostatnio forma, choć domowy remis z Schalke to dobry wynik. Za dużo znaków zapytania - stąd najlepiej ten mecz odpuścić.

AEK Larnaca - Steaua Bukareszt
no bet
______________________________
Braga - Club Brugge

W siłę Bragi trzeba już wierzyć na serio. Po 6 kolejkach 14 punktów na koncie. Do tego pewne zwycięstwo w Birmingham w pierwszej kolejce. Dobrze wyszkoleni technicznie, silnie gracze. Nie bez powodu to właśnie Braga znalazła się w finale LE w ubiegłym roku. Widać, że dla Portugalczyków każde trofeum jest ważne, dlatego spodziewam się dużej determinacji i motywacji ze strony gospodarzy. Club Brugge to na pewno solidny przeciwnik. Wystarczy popatrzeć na jego ostatnie mecze i pozycję zajmowaną w belgijskiej ekstraklasie. W starciu z Mariborem Belgowie pokazali dobrą grę i dość pewnie ograli rywali. Na chwilę obecną zapowiada się starcie dwóch naprawdę silnych ekip. Przewaga własnego boiska to dużo, ale według mnie Braga wcale nie musi mieć łatwo. Biorąc jednak pod uwagę fakt, że Club Brugge grał w ostatnich tygodniach po dwa mecze w tygodniu wydaje się, że zmęczenie może wreszcie dopaść podopiecznych Adrie Kostera. Dlatego też Braga udowadniając swoją przynależność do ścisłej czołówki drugiej półki w Europie raczej zgarnie tu drugi komplet punktów. Liczę na dobre widowisko, a kierując się statystykami strzelonych goli postawię też na BTS.
Braga - Club Brugge
Typ: 1 - 1,57 ⛔
Typ: BTS - 2,00 ✅
Bet365
______________________________
Celtic - Udinese

Jedno z ciekawiej zapowiadających się spotkań w tej kolejce Ligi Europejskiej. Czy Celtic faktycznie jest faworytem konfrontacji ze świetnie dysponowanym Udinese? Nie jestem pewien. Nie da się ukryć, że od zawsze włoskie ekipy nie przykładały takiej wagi do Ligi Europejskiej. Jednak ostatni mecz z Rennes pokazał, że wbrew pozorom Udinese walczyło do końca, a Włochom zależało na zwycięstwie. Goście to gotowa drużyna do osiągania sukcesów na tym poziomie gry. Zatem jeśli tylko Udine podejdzie do meczu skoncentrowane i z odpowiednią mobilizacją, o wynik można być raczej spokojnym. Niestety wiadomo już, że trener nie zabrał do Szkocji Di Natale. To na pewno potwierdza tezę o olewaniu LE. Jednak Celtic na chwilę obecną nie gra wielkiego futbolu. Wyniki w lidze są niezłe, ale wiadomo jak to jest w Szkocji. Dystans do Rangersów jest już duży, a Celtowie według mnie od dłuższego czasu nie grają tak, jak by się tego od nich oczekiwało. Do tego gospodarze wciąż mają problemy z kontuzjami m.in. Scotta Browna czy Cha Doo-Ri. Mimo wszystko uważam, że goście nie przegrają tego meczu. Stawianie za grubszą kasę jednak należy tu stanowczo odradzić.

Celtic - Udinese
Typ: X2 - 1,57 ✅
Bet365
______________________________
Malmoe - Austria Wiedeń

Nie da się ukryć, że Szwedzi są raczej outsiderem tej grupy Ligi Europejskiej. Austria Wiedeń to jednak też nie ten sam zespół, który kilka lat temu wygrywał bez problemu Bundesligę w Austrii. Ciężko powiedzieć, co pokażą oba zespoły. Malmoe nie wygrało u siebie od 3 spotkań, co z pewnością nie świadczy dobrze o tej drużynie. Austria choć ostatnio wydaje się być w formie również nie przekonuje swoimi wynikami. Dlatego też zanosi się na przeciętne widowisko. Jedynym typem jaki nasuwa mi się na ten mecz jest remis. Gospodarze u siebie przegrywają naprawdę rzadko. Austria Wiedeń nie powinna sobie dać odebrać choćby punktu. Dlatego też remis jest całkiem rozsądnym typem w tym przypadku.

Malmoe - Austria Wiedeń
Typ: X - 3,25 ⛔
Bet365
______________________________
Maribor - Birmingham

Dwie drużyny, które nie będą mieć raczej szans na awans z grupy, bowiem za rywali mają Bragę i Club Brugge. Birmingham jest ewenementem, ponieważ gra w LE choć występuje na co dzień w Championship. Pierwszy występ w europejskich pucharach pokazał jednak, że nie będzie to sielanka i Birmingham nie prezentuje poziomu, który mógłby pozwolić mu na awans do dalszych gier. Maribor na co dzień w lidze radzi sobie bardzo dobrze, ale w końcu to nie poziom europejski. Zresztą po świetnym początku sezonu teraz gospodarze spuścili nieco z tonu, być może nie wytrzymują walki na dwóch frontach. Wreszcie Maribor dotknęły poważne osłabienia. W dzisiejszym meczu nie zagrają Ibraimi, Mezga i Rajcević. Po stronie Birmingham nie zagra tylko czołowy obrońca Curtis Davies. Nie sposób przewidzieć, co zdarzy się w tym meczu - po prostu.

Maribor - Birmingham
no bet
______________________________
Metalist Charków - AZ Alkmaar

Metalist zaskoczył pokonując w pierwszym meczu na wyjeździe Austrię Wiedeń. Wyraźnie właśnie te dwa zespoły powinny grać pierwsze skrzypce i najprawdopodobniej oba znajdą się w dalszej fazie. W jakiej kolejności? Metalist rzadko przegrywa na swoim terenie. Ostatnia porażka przytrafiła się w lutym br. (0-4 z Leverkusen). Od tego czasu Charków to prawdziwa twierdza i nikomu nie gra się tam łatwo. Czy Alkmaar będzie w stanie wywieźć komplet punktów z Ukrainy? Ostatnia forma goście jest fenomenalna. Notują oni 8 zwycięstw z rzędu i wydaje się, że będą oni jednymi z najpoważniejszych kandydatów do wygrania Eredivisie. Tak naprawdę to spotkanie jest kolejnym w stylu &quot;wszystko zdarzyć się może&quot;. Nieźle wygląda over 2,5, ale Metalist lubi zagrać bardzo solidnie w defensywie, a Alkmaar też nie należy do ułomków w tej dziedzinie, dlatego lepiej po prostu odpuścić typowanie tego meczu.

Metalist Charków - AZ Alkmaar
no bet
______________________________
Odense - Fulham

Odense poza zwycięstwem z Wisłą wrzesień może uznać za bardzo nieudany. Fatalna postawa w lidze, odpadnięcie z pucharu... Być może to właśnie na europejskich pucharach skupiają się Duńczycy? Na pewno Fulham to nie ogórki i aby ich pokonać nie wystarczy dobrze grać w piłkę. Londyńczycy udowodnili już w tym sezonie, że nie oddają łatwo punktów. Jednak klub ten jest specyficzny z tego powodu, że potrafi się zmobilizować na mecz z ciężkim rywalem, a teoretycznie słabszemu ulega. Forma gości nie jest wybitna, ale stabilna w dobrym tego słowa znaczeniu. Dlatego też dziś wiele wskazuje na remis. Odense nie powinno zagrać jakiegoś mega dobrego meczu. Fulham też nie odpuści, ale do wygrania raczej będzie trochę brakować. Na niekorzyść Anglików przemawia lista nieobecnych. Z różnych powodów na boisku nie obejrzymy dziś m.in. Daviesa, Zamory, Dembele i Hughesa. To naprawdę pokaźne braki. Cierpi głównie formacja ofensywna.Wszystkie te fakty nasuwają dość prosty wniosek: dziś ani Odense ani Fulham nie strzelą raczej zbyt wielu goli, dlatego rozsądnym typem wydaje się być under 2,5.

Odense - Fulham
Typ: under 2,5 - 1,72 ✅
Bet365
______________________________
Rennes - Atletico Madryt

Dla mnie mecz ten powinien przebiegać pod dyktando Atletico. Miałem niewątpliwą przyjemność oglądania spotkań z Santanderem i Gijonem. W oby przypadkach Atletico zaaplikowało rywalom po 4 gole. Oczywiście na wyjeździe gra się trudniej, co goście pokazali w spotkaniu z Barceloną (0-5). Ten wynik nie może jednak być adekwatny do dzisiejszej postawy Atletico. Na pewno goście od początku postawią ciężkie warunki i Rennes nie będzie mogło swobodnie rozgrywać piłki. Francuzów oczywiście nie można lekceważyć, bo to solidny zespół, a u siebie prezentuje się naprawdę dobrze. Strzela dużo goli, jednak nieco gorzej radzi sobie w defensywie. Fragment meczu z Saint-Etiennie, który widziałem, nie przekonał mnie tak jak pokaz gry Atletico, ale na pewno dzisiaj gospodarze bardzo się zmobilizują i postarają się o jak najlepszy wynik. W takim spotkaniu może paść tylko over 2,5. Aha, no i ktoś musi jeszcze te gole strzelać. A będzie to nie kto inny jak Falcao.
Krótko o osłabieniach, które w obu zespołach wykluczyły z gry kilku ważnych graczy: Rennes - John Boye, Yacine Brahimi, Onyekachi Apam, Kader Mangane i Razak Boukari
Atletico - Silvio, Antonio Lopez i Koke.
Rennes - Atletico
Typ: over 2,5 - 1,80 ⛔
Typ: Falcao strzeli - 1,95 ⛔
Bet365
______________________________
Schalke - Maccabi Haifa

Schalke po remisie w Bukareszcie powinno tym razem przełamać się i zgarnąć pełną pulę. Maccabi nie zachwyciło z pewnością w pierwszym meczu, gdzie tylko minimalnie ograło AEK Larnaca. W ostatniej kolejce piłkarze Schalke błysnęli skutecznością wbijając Freiburgowi aż 4 gole. Maccabi jest w podobnej sytuacji. Strata do lidera już dość pokaźna, ale w ostatniej kolejce goście dali pokaz siły pokonując 5-0 Iron Ramat. Nie potrzeba być specjalistą by wiedzieć, że zdecydowanym faworytem tej potyczki jest Schalke. Dzisiaj do dyspozycji nowego trenera są praktycznie wszyscy gracze. No właśnie - ważna rzecz. Schalke będzie prowadzone teraz przez Huuba Stevensa. Tradycją w europejskiej piłce stało się, że pierwszy mecz nowego szkoleniowca zazwyczaj jest wygrany. Poza porażką z Bayernem Schalke wygrało w tym sezonie wszystkie mecze na Veltins Arena. Dzisiaj zapowiada się podobny scenariusz.
Schalke - Maccabi Haifa
Typ: 1 - 1,25 ✅
Bet365
______________________________
Twente - Wisła

Rzadko stawiam przeciw polskim zespołom. Dziś jednak nie ma innego wyjścia. Krakowianie jadą do Holandii na pożarcie. Nie zagrają Małecki, Melikson, Genkow i Jovanović. Sam Biton meczu niestety nie wygra. Twente to uznana europejska marka i po remisie w pierwszym meczu teraz będzie musiała wygrać. Osobiście uważam, że może być to najdotkliwsza klęska polskiej drużyny od czasu Amiki w Pucharze UEFA - zobaczymy... Póki co warto dziś postawić na Twente włącznie z wszelkimi handicapami.
Twente - Wisła
Typ: 1 - 1,28 ✅
Typ: 1 [-1] - 1,80 ✅
Typ: 1 [-2] - 3,00 ✅
Bet365
______________________________

Athletic Bilbao - PSG

Zwycięstwo w pierwszej kolejce Bilbao nie jest miarodajne. Póki co ten zespół spisuje się w rozgrywkach Primera Division bardzo słabo, zajmuje przedostatnie miejsce i nie wygrał jeszcze meczu. PSG jest w zupełnie innej sytuacji. Na chwilę obecną to jeden z najpoważniejszych kandydatów do zdobycia tytułu. PSG z podpórką wygląda wyśmienicie, ale niestety cały obraz psują pogłoski, że w meczu z Bilbao zabraknie Meneza i Gameiro, którzy odpoczywają przed weekendową potyczką z Lyonem. Jeśli ta informacja się potwierdzi, to na pewno osłabi to typ, bo wspomnieni gracze to podstawy podstaw PSG. Mimo tego zdecyduję się zagrać X2, ponieważ w tym sezonie Francuzi zbudowali naprawdę solidny skład i zmiennicy mogą mimo wszystko też sporo wnieść do drużyny.
Athletic Bilbao - PSG
Typ: X2 - 1,57 ⛔
Bet365
______________________________

Legia Warszawa - Hapoel Tel Aviv

Legia na pewno zrobiła lepsze wrażenie niż Wisła w pierwszej kolejce. Hapoel to konkretny przeciwnik, ale na pewno nie może wystraszyć Legionistów. Głęboko wierzę, że gospodarze będą w stanie wyrwać sobie komplet punktów w tym meczu. Porażka z PSV na wyjeździe musiała być wkalkulowana w koszty. Jednak jeśli Legia chce wyjść z grupy to taki mecz po prostu musi wygrać. Mam nadzieję, że gwiazdy europejskiego formatu występujące w Legii w tym pomogą. Wiadomo, że już w weekend gospodarzy czeka ciężki mecz z Wisłą, jednak o odpuszczaniu nie powinno być mowy. Goście też stoją pod ścianą po porażce z Rapidem, ale grają na wyjeździe, a doping kibiców może być nawet kluczowy. Wszyscy bowiem wiemy, że w Warszawie nikomu nie gra się łatwo. Stawiam na Legię, bo jest ona faworytem i, nie ukrywam, przekonania dodaje mi fakt, że jestem Polakiem.
Legia Warszawa - Hapoel Tel Aviv
Typ: 1 - 2,10 ✅
Bet365
______________________________
Starczy mi już tego czasu spędzonego dziś przed kompem, dlatego też bez dłuższego pisania co tam jeszcze dziś warto zagrać:

Tottenham - Shamrock
Większego handi niż -1 bym nie ryzykował, bo Redknapp już zapowiedział, że Tottenham nie wyjdzie najlepszym składem. Część gwiazd oszczędzana jest na mecz z Arsenalem. Oczywiście na wtopę Tottenham pozwolić sobie nie powinien, stąd zagrać można raczej spokojnie. Mecz powinien się zakończyć rezultatem 1-3:0
Typ: 1 - 1,14 ✅
Typ: 1 [-1] - 1,50 ✅
Bet365

Vorskla - Hannover 96
Z rozsądku chyba wypada zagrać na Hannover. W końcu Vorskla to bardzo anonimowy zespół. Choć wiadomo już w Europie, że ukraińskich teamów się nie lekceważy, to po prostu Vorskla raczej nie będzie miała szans, jeśli tylko Hannover zagra z pełną determinacją i w pełnym składzie. Nie ukrywam, że na to liczę. Kurs zachęca.
Typ: 2 - 2,20 ✅
Bet365
 
Otrzymane punkty reputacji: +6
S 408

swergoc

Użytkownik
Od razu zaznaczam, żeby się zbyt mocno nie sugerować moimi propozycjami gdyż ostatnio w ligówkach mi nie idzie zbyt dobrze, ale zawsze europejskie puchary częściej dostarczały z mojej strony trafionych typów. Do rzeczy:

Maribor - Birmingham
Tego typu jeszcze nikt nie podał. Maribor moim zdaniem ma spore szanse na odniesienie zwycięstwa. Przypomnijmy, że Birmingham gra w drugiej lidze angielskiej. W dodatku idzie im tam bardzo słabo, gdyż aktualnie plasują się na 19 miejscu mając 8 punktów w 7 meczach (2 mecze zaległe).
Maribor gra u siebie. W tym przypadku może mieć to znaczenie. Słoweńcy są liderami w swojej lidze i choć ostatnie wyniki nie były zbyt dobre to być może wynikało to z faktu, że chcą się dobrze zaprezentować w LE. Łącząc to z faktem, iż Anglicy musieli kawałek europy pokonać aby do Słowenii dotrzeć, uważam, że jest spora szansa na ich zwycięstwo.
Typ: 1 Kurs: 2,10

Maccabi Tel Aviv - Dynamo Kijów

Ktoś napisał, że główną siłą Izraelczyków są ich własne boiska (czyli mecze u siebie). Ktoś inny natomiast napisał, że poziom ligi ukraińskiej się obniżył i obecne ich wysokie notowania są pochodną dobrych wyników w Europie na przestrzeni ostatnich kilku lat. Ja łącząc te dwa fakty stawiam w tym meczu na Maccabi. Znalazłem w statystykach ciekawy fakt. Maccabi w LE (uefa) rozegrało u siebie 14 spotkań. 2 razy remisowali, a pozostałe spotkania... wygrali!! I to przekonało mnie, że dzisiaj może być podobnie, a po takim kursie grzech nie spróbować. Chociaż mocno prawdopodobny jest tu również remis.
Typ: 1 Kurs: 3,25

Metalist Charków - AZ Alkmaar
Teoretycznie No Bet, ale widząc kurs jaki buki zaproponowały na AZ postanowiłem spróbować. Argumenty już zostały przytoczone. Mi pozostaje się pod nie podpiąć i czekać na mecz. Mała ciekawostka: obsada sędziowska tego spotkania jest z Polski.
Typ: 2 Kurs: 3,40

Poza tym godne uwagi:
Vaslui - Zurich 1 2,10
Celtic - Udinene X2 1,50
Bilabao - PSG X2 1,42
Braga - Club Brugge 1 1,60
 
patrol22 1,4K

patrol22

Użytkownik
Rubin Kazan - PAOK / Over 2.5 gola / 2.25

Dzisiaj o godzinie 17:00 zostanie rozegrany bardzo interesujący mecz w ramach ligi europejskiej. Zmierzy się ze sobą Rubin Kazań i PAOK Saloniki. Jest to mecz w ramach drugiej kolejki spotkań w LE. Gospodarze w poprzednim sezonie walczyli w najważniejszych rozgrywkach jakimi są mecze w Lidze Mistrzów. W tym sezonie trafili w eliminacjach na OL. Lyon i już nie udało im się awansować do elity. W ramach pocieszenia grają w lidze europejskiej. Tutaj póki co radzą sobie bardzo dobrze. Wygrali na wyjeździe z kopciuszkiem grupowym - Shamrock Rovers stosunkiem 3:0. W lidze rosyjskiej grają średnio. Na 5 kolejek przed końcem ligi zajmują dopiero 8 miejsce. Jeśli chodzi o overy to mają w lidze średnio 40% meczy. Goście to ekipa z Grecji. W poprzednim sezonie grali bardzo defensywnie. Obecnie nie co zmienili taktykę i więcej atakują co od razu przełożyło się na więcej zdobytych bramek. W lidze Greckiej na 4 mecze mają 3 razy over 2.5 gola. W lidze europejskiej w pierwszym meczu mieli 0:0 z Tottenhamem u siebie. Zapowiada się ciekawy mecz. Moim zdaniem kibice w Kazaniu zobaczą dzisiaj 3 gole. Stawiam 2:1 dla gospodarzy.
✅
 
radzio_xp 311

radzio_xp

Użytkownik
Metalist - Alkmaar
Wiele zostało napisane o powyższym meczu, ale i tak dodam szczyptę &quot;z mojego punktu widzenia&quot;.
W oczach niektórych typerów następuje i pogłębia się przewartościowanie niektórych lig europejskich, względem innych. Mówimy &quot;poza wielką dwójką w Hiszpanii grają zespoły które z trudem utrzymałyby się w Premier League&quot;, a okazuje się, że Valencia, Villareal (zespół małomiasteczkowy) czy Sevilla potrafią rywalizować z czołowymi klubami na Wyspach. Podobnie mają się sprawy z przewaluowaniem lig nieco słabszych - przeminęły czasy gdy zespoły ze Szkocji, Holandii czy Belgii podbijały rozgrywki europejskie. Uważnie obserwując kilka kolejek w danej lidze, można sobie wyrobić zdanie o takich czynnikach jak tempo gry, zaawansowanie techniczne zawodników, szybkość, &quot;fizyczność&quot; gry etc. Idąc tym tropem mamy przed sobą przedstawicieli dwóch odmiennych stylów - liga ukraińska vs liga holenderska.
W lidze ukraińskiej niepodzielnie królują dwa zespoły - Dynamo Kijów i Szachtar Donieck, a w cieniu za nimi ciągnie się Metalist i dalej kilka innych zespołów. Króluje tam piłka siłowa, okraszona umiejętnościami technicznymi graczy z Ameryki Południowej.
Na początku zastanówmy się jak bardzo &quot;ukraiński&quot; jest Metalist. Pięciu Argentyńczyków, dwóch Brazylijczyków, Senegalczyk i &quot;ukraińskie uzupełnienie kadry meczowej&quot;. Mieszanka iście wybuchowa i... mało ukraińska, a jednak efekty widać. Ograli dość gładko Sochaux, pokonali Austrię Wiedeń, a ich klasę europejską sprawdzi dziś Alkmaar.
Alkmaar, czyli lider ligi holenderskiej. AZ i Twente niejako po latach przerwały mistrzowskie passy takich tuzów jak Ajax, PSV czy Feyenoord i to one liderują w tabeli. Mieszanka Holendersko-Skandynawska gra ładnie, szybko, składnie i do przodu. Są świetnie przygotowani wydolnościowo, ale ich tężyzna fizyczna pozostawia wiele do życzenia, a Ukraińcy nogi nie odstawią...
Czeka nas bardzo ciekawy bój zespołów, które są do siebie dość podobne, ale to Holendrzy mają w ekipie szybszych i lepiej wyszkolonych technicznie zawodników. Wielu mówi, że ciężko gra się na wschodzie - Metalist to nie jest zespół podobny do Szachtara, Rubina czy CSKA!
Moim zdaniem Alkmaar to solidny zespół europejski, który swobodnie może się mierzyć z Szachtarem w Doniecku, czy CSKA w Moskwie.
To prawda, Metalist lubi grać z kontry a AZ atakować, ale ofensywa Alkmaar jest dla mnie świetnie przemyślana i obiecująca. Jeśli oni strzelą gola jako pierwsi, pozostałe będą kwestią czasu. Jeśli strzeli Metalist, nastawią się na kontry i z AZ będzie źle.
Dlatego:
Drużyna która strzeli jako pierwsza wygra @ 1,5 1:1 tak to jest jak AZ próbuje się bronić...
 
grubas 397

grubas

Użytkownik
Stoke v Besiktas - powyżej 2,5 @2,15; 3/10 ✅
Besiktas wygra @4,00; 2/10 ⛔

Besiktasu w akcji nie widziałem dobre kilka lat. Swoją analizę i typy opieram wyłącznie na dyspozycji Stoke. Stoke, które ostatnimi czasy gra wręcz fatalnie w obronie. Proste błędy, słabe krycie, słaby pressing, to główne zmory obronne Pullisa. A przecież ta drużyna sezon temu słynęła z doskonałej organizacji i świetnej defensywy. Teraz jest inaczej. W sobotę Stoke zremisowało z Man United w Premier League. Momentami dominowało nad Czerwonymi Diabłami, jednak wg mnie piłkarze Pullisa zagrali wtedy na wyrost. Taki mecz już się nie zdarzy. W spotkaniu z Manchesterem po prostu była widoczna nadmierna ambicja, która cechuje grę z lepszymi rywalami. Teraz przeciwnik słabszy i mimo, że to Liga Europejska, to podświadomie ambicja będzie mniejsza.
Stoke gra nieźle w ataku, z ManU stworzyło sobie kilka dobrych okazji. Dzisiaj myślę, że też stać ich na strzelenie chociaż jednego gola, a w związku z fatalną postawą defensywy, logicznym wydaje się być typ na over 2,5.

Powodzenia ????


Postawione: 5 j.
Zwrócone: 6,45 j. ✅
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom