>>>BETFAN - BONUS 200% do 400 ZŁ <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE + 2 FREEBETY!<<<

17. kolejka Enea Speedway Ekstraligi - 19 sierpnia 2012

Status
Zamknięty.
J 3,9K

jacques

Forum VIP


Lotos Wybrzeże Gdańsk - Unibax Toruń
niedziala, godzina 17:00

Polonia Bydgoszcz - Dospel CKM Włókniarz Częstochowa
niedziala, godzina 17:00
Unia Leszno - PGE Marma Rzeszów
niedziala, godzina 19:00
Stal Gorzów - Betard Sparta Wrocław
niedziala, godzina 19:00
Azoty Tauron Tarnów - Stelmet Falubaz Zielona Góra
niedziala, godzina 19:30


Bardzo ciekawie zapowiada się przedostatnia kolejka Enea Ekstraligi. Toruń i Leszno wciąż walczą o PO i będą jutro mega zmotywowani do wygrania swoich spotkań. Włókniarz jeszcze wciąż marzy o uniknięcie baraży. Z kolei Polonia będzie chciała zakończyć sezonu na własnym torze zwycięstwem. Szlagierowo zapowiada się jednak mecz w Tarnowie, gdzie będziemy świadkami, kto wie czy nie zapowiedzi finału PO? TVP Sport będzie transmitowac nie tylko to spotkanie, ale również te z Gdańska. Zapowiada się dobra niedziela z żużlem.
Zapraszam do dyskusji i podawania swoich typów (z analizą)​
 
mmatizz 4,9K

mmatizz

Użytkownik
Jako, że kursów jeszcze nie ma, a za godzinę wyjeżdżam, pozwolę sobie wskazać faworyta w każdym meczu.
Gdańsk - Toruń, w pierwszym meczu pogrom, 63-27 dla Torunia. Bonus mają pewny i na pewno zainkasują zwycięstwo ponieważ tylko tak mogą mieć szansę dogonić szalejącą Unię.
Bydgoszcz - Częstochowa, Czewa zmęczona po wczorajszym laniu w Gorzowie, dochodzą jeszcze kontuzje młodzieżowców we wczorajszym meczu, poprzedni mecz to 50-40 dla Częstochowy ale Bdg. powinna sobię poradzić teraz, sprawą otwartą jest punkt bonusowy. W dodatku jak ktoś nie dawno wspomniał Czewie zależy na barażach - kasa.
Leszno - Rzeszów, bardzo ważne spotkanie, Unia musi wygrać jeśli chce grać w play-off, w poprzednim meczu remis zatem kto wygrywa zgarnia całą pulę. Uważam, że skład Unii poradzi sobie na własnym torze z nie najlepszym Rzeszowem, Będę na tym meczu, pogoda dzisiaj upalna wiec tor będzie suchy i ciągle polewany.
Gorzów - Wrocław, tutaj również nie upatrywałbym niespodzianki, Gorzów wczoraj jechał zaległe spotkanie na tym torze i zna go na wylot. Poprzedni mecz to 43-47 dla Gorzowa, jak wygrają zgarniają 3 punkty i mają wielką szansę wyprzedzić Falubaz co ma ważne znaczenie w rozegraniu meczu play-off.
Tarnów - Zielona Góra, cieżko przewidzieć to spotkanie, w poprzednim meczu remis w Zielonej Górze, na papierze Tarnów powinien spokojnie wygrać u siebie ale Falubaz będzie mocno zmotywowany, każda strata punktów może ich wyrzucić na 3 miejsce w tabeli. Tarnów ma 4 punkty przewagi nad Zielonką, ale jeśli przegrają chociaż minimalnie, przewaga stopnieje już tylko do 1 pkt. Przewiduję w tym spotkaniu wynik bardzo zbliżony do remisu ze wskazaniem na Tarnów, nie zdziwię się też jak będzie kolejny remis.
Podsumowując dzisiaj rządzi czołówka tabeli, pytanie jakie linie punktowe są wystawione i czy w ogóle są.
 
matheo1985 8

matheo1985

Użytkownik
Bydgoszcz - Częstochowa, Czewa zmęczona po wczorajszym laniu w Gorzowie, dochodzą jeszcze kontuzje młodzieżowców we wczorajszym meczu, poprzedni mecz to 50-40 dla Częstochowy ale Bdg. powinna sobię poradzić teraz, sprawą otwartą jest punkt bonusowy. W dodatku jak ktoś nie dawno wspomniał Czewie zależy na barażach - kasa.
Jaka kasa?! Teraz w Czewie co raz to mniej ludzi przychodzi, a zawodnikom trzeba zaplacic i sądzę, ze nie mało bo wybrzeze znowu pewnie rozgromia. Więc nie widze tutaj szans na zarobek, prawda jest jedna, poprostu sa tragiczni w tym sezonie.
 
viking 47

viking

Użytkownik
Co do meczu w Lesznie to sadze ze gosp. wygraja gladziutko, dla Rzeszowa jest to odpowiedni moment aby pozbijac sobie ksm-y skoro Marta na lamach prasy zapowiada juz walke o medale w przyszlym sezonie a znajac realia i zycie skaczy sie jak co roku ????
Unia Leszno -12 - Rzeszow 1 @1.72 Tobet ✅ 53-37
 
S 310

slawek-80

Użytkownik
Gorzów - Wrocław
typ: Gorzów -16,5pkt
kurs: 1,85
Betsafe

✅ 57-33​

Nie widzę tu innego rozstrzygnięcia jak wysokiego zwycięstwa gospodarzy. Wrocław jest to drużyna własnego toru, na wyjeździe z każdym wysoko przegrywają i dzisiaj powinno być podobnie.
 
nas 78

nas

Użytkownik
Lotos Wybrzeże Gdańsk - Unibax Toruń @ 1.35 TOBET

No dla mnie typ lokata. Gdańsk nic nie jeździ, nawet u siebie. Dziś bede na zywo na tym meczu i narazie tylko krążą słuchy, że w klubie panuje kiepska atmosfera.

Ja obstawiam 30:60, w porywach 40:50
 
radula 5,4K

radula

Użytkownik
Polonia Bydgoszcz - CKM Wlokniarz Czestochowa 1 1,10
Lotos Wybrzeże Gdańsk - Unibax Toruń 2 1,35
Unia Leszno - PGE Marma Rzeszow 1 1,15

Kurs 1,71 Tobet


Dzisiaj gram na faworytów. Bydgoszczanie spokojnie powinni sobie poradzić z Częstochową. Goście osłabieni bo pojadą tylko 1 juniorem i to w dodatku rezerwowym. Torunianie muszą to wygrać żeby nadal mieć szanse na PO. Po drugie Ward zna znakomicie ten tor i napewno pomoże kolegą w dopasowaniu się. Leszczynianie na własnym torze też nie powinni mieć problemów z Rzeszowianami dla których ten sezon już jest skończony.
Tobet

Ryan Sullivan over9,5 1,55



Ryan w parze z Ząbikiem więc na Nim pkt nie straci. Z rywali problemy będzie miał jedynie z Nickim a tak to powinien sobie radzić. Linia nie jest duża bo wystarczy 5x2pkt i jest na plus.
 
S 310

slawek-80

Użytkownik
Fakt że Częstochowa jedzie bez juniorów, ale handi 16,5 lekko przesadzone według mnie. Po pierwsze w Polonii nie będzie już z/z, pojedzie słaby Kułakow który dostanie szanse, ale nie sądzę aby na rywalach poza juniorem zrobił jakieś punkty. W Częstochowie jest 4 solidnych jeźdźców, większość pojedzie po 6 razy więc nie spodziewam się jakiegoś pogromu. Więc kolejnym moim typem jest:
Bydgoszcz - Częstochowa
typ: Częstochowa +16,5pkt
kurs: 1,85
Betsafe
✅
45-45​
 
pakeroso 0

pakeroso

Użytkownik
Lotos Wybrzeże Gdańsk - Unibax Toruń 2 1,30
Unia Leszno - PGE Marma Rzeszow 1 1,10
Pewniaki z mojego podwórka. W obu meczach faworyci toczą bezpośrednią walkę o to, który z nich wejdzie do play off. Tu nie ma miejsca na przegraną, a i przeciwnicy o ligę niżsi.
Kurs spada, a więc buki też już to widzą (i tak jest wysoki).
 
T 1,5K

torretoo

Użytkownik
Fakt że Częstochowa jedzie bez juniorów, ale handi 16,5 lekko przesadzone według mnie. Po pierwsze w Polonii nie będzie już z/z, pojedzie słaby Kułakow który dostanie szanse, ale nie sądzę aby na rywalach poza juniorem zrobił jakieś punkty. W Częstochowie jest 4 solidnych jeźdźców, większość pojedzie po 6 razy więc nie spodziewam się jakiegoś pogromu. Więc kolejnym moim typem jest:
Bydgoszcz - Częstochowa
typ: Częstochowa +16,5pkt
Betsafe
Stary, Kułakow to pewnie raz pojawi się na torze, reszta to biegi &quot;Mikiego&quot; i Szymona a oni spokojnie mogą objechać każdego z Czewy ???? Do tego meczu się rozpocznie na 99% od 5-1 i kto wie czy w 2 biegu już nie pojedzie Emil plus Szymon lub Mikołaj. Pytanie czy Artiom utrzyma formę sprzętową jeśli utrzyma to Częstochowa dostanie łomot do 35 minimum pewnie.. A Artiom na pewno będzie chciał pokazać co nie co &quot;Griszy&quot;, ponieważ podobno jest między nimi jakiś zgrzyt. Ja czekam na ofertę Bet365 i kompletną ofertę Betsafe. Jeśli ktoś chce grać tak jak ja Polonia + Tauron + Unibax i Leszno to polecam Bwin bo tam jest kurs łączny 1,98 a Tobet np już 1,65 ;)
, - dla Ciebie Jacques ????
 
r_gonzo 7,3K

r_gonzo

Użytkownik
Millenium
Ja gram na dzisiaj same mecze:
Tarnów - Z.Góra 1 @1.20
Leszno - Rzeszów 1 @1.10 ✅ 53:37
Bydgoszcz - Częstochowa 1 @1.08 ⛔ 45:45 ???? Jak Bydgoszcz nie zbijała tutaj ksmu, to nie wiem co to było..Bo po co zrobić ZZ...
Gdańsk - Toruń 2 @ 1.40 ✅ 43:46
Gorzów - Wrocław 1 @1.01 ✅ 57:33
Kurs ogólny: 2.02
Dzisiaj moim zdaniem, kolejka bez niespodzianek, wygrają faworyci. Dużo opisane było już wyżej, nie ma co się powtarzać.
Stawka: 50 zł
 
kapszti 7,3K

kapszti

Forum VIP
Panowie jak macie coś tutaj pisać, to grzeczniej i typy z uzasadnieniem, a jak nie chcecie nic opisywać i podajecie tylko suche typy, to dajcie sobie spokój... Ode mnie dzisiaj póki co taki zestaw:

Unia Tarnów-Falubaz 1✅
Polonia Bydgoszcz-Włókniarz Częstochowa 1????????????
Wybrzeże Gdańsk-Apator Toruń 2✅
Unia Leszno-Stal Rzeszów 1✅
AKO=1,75
⛔
Jak dla mnie super zestaw pewniaków na dzisiejszą kolejkę. Apator i Unia Leszno muszą wygrywać, bo dalej obie te ekipy walczą o pierwszą czwórkę, tak więc jakakolwiek wpadka nie wchodzi w grę, gdyż to praktycznie przekreśliłoby szansę, którejś z drużyn. Polonia dzisiaj żegna się z kibicami i nie powinna mieć problemów z Włókniarzem, który wczoraj oddał mecz w Gorzowie... Dzisiaj przyjadą z jednym juniorem więc o jakiejkolwiek walce nie może być mowy. Jeśli chodzi o Unię Tarnów, to oni dalej muszą wygrywać by zatrzymać to pierwsze miejsce, a dzisiaj przyjeżdża Falubaz, który na wyjazdach nie pokazuję nic wielkiego. Koldi, Herbie, Vaculik i Janowski to dobry zestaw na gości.
Poza tym jeszcze mam dwa typy na zawodników:
Jason Crump under 11,5 @ 2,10 Tobet✅
No kurs naprawdę świetny, a i linia wysoka. Oczywiście, że Rudy jest w stanie zrobić 12pkt i więcej ale dzisiaj nie mają motywacji goście. Jadą o nic i dla nich się praktycznie sezon już skończył. O ile przed własną publicznością nie warto odpuszczać, to na wyjazdach różnie może być. Jeśli pojedzie dzisiaj 5 razy to ten under wejdzie, a jeśli 6 to różnie może być. W parze ma jechać z Michalskim więc na nim punktów nie straci, a potem dostaje do pary Kuciapę. Jednak przecież do niego mogą iść taktyki, a wtedy o stratę punktów z Walaskiem czy Okoniem nie będzie aż tak trudno. Jeśli chodzi o rywali, to w Unii praktycznie cała siódemka u siebie jest w stanie objechać Rudego więc z każdej strony będzie miał zagrożenie. Jak dla mnie warto pobrać taki under zwłaszcza przy takim kursie.
Andreas Jonsson under 11,5 @ 2,00 Tobet✅
Tutaj mamy moim zdaniem jeszcze ciekawszy zakład. AJ to wiadomo, że lider Falubazu ale lepiej spisuję się w ZG. Nie mówię, że na wyjazdach jest cienko ale dzisiaj rywale do prawdy cholernie mocni. Jeśli Unia Tarnów chce zająć pierwsze miejsce, to tego meczu nie odpuści, a wtedy ma z kim AJ przegrywać. Herbie, Vaculik, Kołodziej, Janowski to zawodnicy, z którymi naprawdę nie łatwo wygrywać na Mościcach. Do tego Madsen, który u siebie też jeździ lepiej. AJ dzisiaj w parze z juniorem więc na Dudku jakieś punkty tracić może. Czwarty start ma z Loktaevem, który może na wyjazdach nie jeździ tak jak w ZG ale też na nim punkty jakieś może stracić. Oczywiście jeśli pojedzie 6 razy, a wszystko na to wskazuję, to ciężko będzie o undera ale moim zdaniem linia trochę wysoka jak na takiego przeciwnika i rywali więc po fajnym kursie można spróbować.
 
marasspec 22,6K

marasspec

Użytkownik
Kapszti to co podajesz to dla mnie strzelanka.Po pierwsze skoro pisze ze AJ under 11,5 to dla mnie linia jak na ruletce ,bo AJ pojedzie 6 razy jakby nie było w takim meczu i jeszcze w tv.Także 6 startów czy zrobi ok 10-13.
Podobnie opisujesz Crumpa kompletnie bez sensu.Skoro jedzie w parze z cianiasem czy potem kuciapa to na pewno z nimi wygra.Tuaj nasuwa sie pytanie czy Crump pojedzie w taktycznej i to jest najważniejsze pytanie odnośnie tego zakładu bo jesli tak to granie tego typu bez sensu.&quot; Jednak przecież do niego mogą iść taktyki, a wtedy o stratę punktów z Walaskiem czy Okoniem nie będzie aż tak trudno&quot; to kompletnie sie wyklucza co piszesz ,bo jeslki beda jakiekolwiek taktyki to sam CRUMP pojedzie również za kogoś.Także lepiej zastanów się czy Crump pojedzie na maxa czy po KSM.
 
zksstal 5,4K

zksstal

Użytkownik
Unia Leszno (-12) - Stal Rzeszów 1 tobet ✅ 53-37
W Rzeszowie szykuje się wielkie zbijanie KSM-u. Wszystkie trzy główne ogniwa zespołu będą chciały na pewno mieć mniejszy KSM na przyszły sezon od tego jaki mają aktualnie. Walasek miał sezon konia, więc teraz trzeba pomyśleć o przyszłym roku. To samo Okoń czy Crump, który i tak nie wiadomo czy zostanie na przyszły rok. A innej okazji do takich ruchów taktycznych raczej nie będzie, bo w ostatniej kolejce u siebie Rzeszów jedzie ze słabym Gdańskiem, więc ciężko żeby przegrać ten mecz. Dodatkowo za typem przemawia niewiadoma pod numerem 4. Kylmaekorpi po ostatnim upadku nie będzie zdolny do jazdy, działacze wystawili więc Prokopa. Znając zmysł trenerski i w ogóle organizację w tym klubie nie będzie niespodzianką jeżeli ten zawodnik rzeczywiście będzie &quot;jechał&quot; w meczu. Chodzi oczywiście o zastępstwa ze strony juniorów. Wiadome, dlaczego nie sprawdzić Klinga czy młodego Timo Lahti, żeby zobaczyć jaki poziom prezentują skoro można mniejszym kosztem jechać juniorami?! Leszno walczy o play-offy więc zdecydowanie będzie chciało wygrać mecz i zgarnąć bonus (w pierwszym meczu remis więc teraz wystarczy wygrać mecz i bonus wędruje do Leszna). Jak dla mnie linia zdecydowanie za niska, spodziewałem się ok 16-18, więc nic jak tylko pobierać i się cieszyć.
 
kapszti 7,3K

kapszti

Forum VIP
Kapszti to co podajesz to dla mnie strzelanka.Po pierwsze skoro pisze ze AJ under 11,5 to dla mnie linia jak na ruletce ,bo AJ pojedzie 6 razy jakby nie było w takim meczu i jeszcze w tv.Także 6 startów czy zrobi ok 10-13.
Podobnie opisujesz Crumpa kompletnie bez sensu.Skoro jedzie w parze z cianiasem czy potem kuciapa to na pewno z nimi wygra.Tuaj nasuwa sie pytanie czy Crump pojedzie w taktycznej i to jest najważniejsze pytanie odnośnie tego zakładu bo jesli tak to granie tego typu bez sensu.&quot; Jednak przecież do niego mogą iść taktyki, a wtedy o stratę punktów z Walaskiem czy Okoniem nie będzie aż tak trudno&quot; to kompletnie sie wyklucza co piszesz ,bo jeslki beda jakiekolwiek taktyki to sam CRUMP pojedzie również za kogoś.Także lepiej zastanów się czy Crump pojedzie na maxa czy po KSM.
Podaje i piszę, że warto zagrać, bo linie wysokie i kursy również, a nie piszę, że to pewniaki. Skoro Crump jedzie z cieniasem, to Walasek może z Okoniem jako taktyk, do niego przyjść i wtedy będzie mu ciężej o punkty. Może i Crump jako taktyk pojedzie ale cholera wie... Wczoraj np. Czewa nie robiła zmian więc może i tutaj tak będzie. Z AJ też różnie może być ale po prostu tam liczę na jego super mocnych rywali, bo są w stanie go objechać.

Nie wiem czy słyszałeś o takim czymś jak value ale dla mnie oba te typy właśnie tak uważam i lekko można pograć, a Ty sam byś coś ciekawego zaproponował, a nie krytykował, bo widzę, że od jakiegoś czasu się tym specjalizujesz w tym dziale ale sam nic nie wnosisz...
 
marasspec 22,6K

marasspec

Użytkownik
Fakt że Częstochowa jedzie bez juniorów, ale handi 16,5 lekko przesadzone według mnie. Po pierwsze w Polonii nie będzie już z/z, pojedzie słaby Kułakow który dostanie szanse, ale nie sądzę aby na rywalach poza juniorem zrobił jakieś punkty. W Częstochowie jest 4 solidnych jeźdźców, większość pojedzie po 6 razy więc nie spodziewam się jakiegoś pogromu. Więc kolejnym moim typem jest:
Bydgoszcz - Częstochowa
typ: Częstochowa +16,5pkt
kurs: 1,85
Betsafe
Zgadzam się ze Sławkiem w tym typie.Bydgoszcz ostatni mecz u siebie ale o nic .W dodtaku bez z/z i ze słabym artiomem i kułakowem który pojedzie 4 razy zeby sie objechać zapewne.Bydgoszcz wygra ten mecz ale w granicach 10-ciu oczek.Częstochowa ma o co jechac dla atrakcyjnosci ostatniej kolejki bo jak zdobędzie bonusa to ostatni mecz u siebie bedzie zapewne hitem kolejki z Lesznem! Takze wykorzystaja dzis na maksa Grisze ,Bjerrego,Nermarka także jesli ktos tu pisze o pograomie to sie grubo myli.Tu pogromu nie bedzie jak to miało miejsce w Gorzowie!!!!!!!!11
 
viking 47

viking

Użytkownik
Tylko ze Kulakow przeciez nie musi i zapewne niepojedzie 4 razy, moga go zastepowac mlodzi i to zapewne lepiej dawac im szanse jazdy w/w, Artiom ostatnio tez pokazal ze jechac potrafi i zapewne dzisiaj zrobi wszystko zeby powtorzyc ostatni wynik.
 
nas 78

nas

Użytkownik
Lotos Wybrzeże Gdańsk - Unibax Toruń - 6 @ 1.85 Tobet
Idąć swoim tokiem rozumowania zagram ten typ również z handi.Radula już pisał, że Ward świetnie zna tor i jestem zdania, że będzie mógł nawet urwać co nieco Nickiemu. Za niedługo przejde się na stadion to napisze z telefonu jak jest przygotowany tor bo to też powinno miec znaczenie im bardziej przyczepny typ więcej korzyści dla Gdańska bo bedą mogli próbowac się scigać zważając na fakt, że unibax to niewątpliwie lepsi startowcy. Jak narazie w Gdańsku idealna pogoda.
Podsumowując wcześniejszą analize jestem przekonany, że trójka kangurów poprowadzi swój zespół do zwycięstwa.
 
dawid.400 14K

dawid.400

Forum VIP
Wybrzeże Gdańsk - Unibax Toruń 2 @ 1,35 Betsafe ✅ 43-46
Dzisiaj krótko, gram na drużyny które mają jeszcze szanse na awans do TAP4. Toruń powinien spokojnie objechać słabą drużynę z Gdańska, tam praktycznie oprócz Pedersena nie ma kto punktować. W ekipie z Torunia mocno liczę na Warda który tor zna doskonale bo przecież jeździł w barwach drużyny z Gdańska. Do tego Holder i Sullivan powinni solidnie zapunktować. Rośnie forma Miedzińskiego, co prawda nie wierzę w powtórkę z Szwecji i komplet 15 punktów ale ok dwucyfrowego wyniku może się zakręcić. Juniorzy wyglądają nieźle oby zrobili tylko tyle co zrobi juniorka z Gdańska i będzie gitara.

Unia Leszno -10,5 - Marma Rzeszów
1 @ 1,85 Betsafe ✅ 53-37
Unia Leszno zrobi pewnie kopę po jaja i Rzeszowianie nie istnieją. Do tego bez szans na awans i spadek więc będą zbijali średnie. Nawet jeśli mecz będzie &#39;normalny&#39; to i tak Leszno powinno zrobić ten handicap. Bardzo mocna juniorka powinna załatwić 3/4 tego handicapu. Ballon i Troy na swoim torze powinni ładnie wozić gości. Przemek w formie, Jura na Smoku raczej nie zawodzi. Ja tu widzę 55-35 dla miejscowych byków.
 
S 310

slawek-80

Użytkownik
Tylko ze Kulakow przeciez nie musi i zapewne niepojedzie 4 razy, moga go zastepowac mlodzi i to zapewne lepiej dawac im szanse jazdy w/w, Artiom ostatnio tez pokazal ze jechac potrafi i zapewne dzisiaj zrobi wszystko zeby powtorzyc ostatni wynik.
Jak Polonia wypracuje sobie przewagę punktową na początku, a na to się zanosi, to myślę że Kułakow dostanie szanse na więcej jak jeden czy dwa biegi bo kiedy mają go sprawdzić? Polonia będzie chciała zdobyć bonus czyli wygrać minimum 10pkt i ten cel zapewne osiągnie, ale nie sądzę aby wygrali więcej jak 18pkt. Osobiście wybieram się na to spotkanie i typuje wynik w granicach 52-38.
Jeżeli chodzi o pozostałe mecze to najlepszym rozwiązaniem wydaje się zagranie na ako Toruń-Leszno-Tarnów-Bydgoszcz po kursie ok. 2,0. Trochę niepokoje się o mecz w Gdańsku bo Unibax cieniuje na wyjazdach, ale wkońcu wiedzą o co jadą i nie zdobycie przez nich kompletu punktów będzie sensacją i końcem sezonu dla nich.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom