Feyenoord Rotterdam - Heracles Almelo
Typ handicap (0-1) 1 /![White heavy check mark :white_check_mark: ✅](https://cdn.jsdelivr.net/gh/joypixels/emoji-assets@5.0/png/64/2705.png)
over 2,5 /![White heavy check mark :white_check_mark: ✅](https://cdn.jsdelivr.net/gh/joypixels/emoji-assets@5.0/png/64/2705.png)
1 /![White heavy check mark :white_check_mark: ✅](https://cdn.jsdelivr.net/gh/joypixels/emoji-assets@5.0/png/64/2705.png)
Mój ulubiony holenderski klub,Feyenoord Rotterdam podejmuje na De Kuip Heracles Almelo.Portowcy są aktualnie na trzecim miejscu w tabeli tracąc 3 punkty do prowadzącego Ajaxu z kolei Heracles jest trzeci od końca z siedmioma punktami,mając jednocześnie tylko punkt przewagi nad ostatnią Spartą Rotterdam.Według mnie pewne zwycięstwo odnieść powinni gospodarze.
Dla Feyenoordu ten sezon układa się dobrze choć mogłoby być lepiej.Piłkarze z Rotterdamu tydzień temu nieoczekiwanie przegrali z Groningen 2-3 mimo,że prowadzili już 2-1 a ostatnią bramkę stracili już w doliczonym czasie gry.Można więc powiedzieć,że głupia strata punktów na własne życzenie ale z tego przecież jest znany Feyenoord,że z mocnymi zespołami radzi sobie lepiej niż ze słabeuszami.Na własnym obiekcie piłkarze Berta van Maarwijka są jeszcze nie pokonani i na tą chwilę mają bilans 5-1-0 bramki 14-2.Co ciekawe 4 z 6 spotkań na De Kuip kończyło się zwycięstwem większym niż 1-0.
Heracles to drużyna bardzo dziwna,potrafią wygrać z AZ Alkmaar 2-1 a tydzień póżniej przegrać z Heerenveen 9-0.Jednak na tą chwilę piłkarze prowadzeni przez Ruda Broda są kompletnie bez formy,dość powiedzieć,że od trzech spotkań nie zdobyli bramki.Tak więc zespół ostatnią bramkę zdobył w meczu z Exelsiorem 29.10 a mamy już grudzień.Piłkarze z Almelo na wyjazdach grają tragicznie (0-2-4) i trzy z sześciu spotkań kończyły się porażką większą niż tylko jedna bramka.
Co do historii wyników pomiędzy tymi drużynami to spotykały się one 4-krotnie.Bilans przedstawia się wyraźnie na korzyść Feyenoordu (3-1-0).Zawsze gdy Feyenoord wygrywał były to wyniki wręcz hokejowe(7-1,4-0,4-1).
Jeśli chodzi o kontuzje i zawieszenia do w drużynie Heraclesu nie zobaczymy E.Boakye natomiast u Portowców nie zagra M.Mols(zawodnik prawie 37 lat,praktycznie już nie gra), Chun-Soo Lee, Luigi Bruins.Jedynym zauważalnym brakiem może się okazać nieobecność Henka Timmera,którego jednak godnie zastąpić powinien Erwin Mulder.