>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

1 kolejka Ekstraklasy [25-27 lipca 2008r.]

Status
Zamknięty.
tbm 642

tbm

Forum VIP
Przez wielu nielubiana i wyśmiewana, ale przez innych mimo wszystko kochana i uwielbiana... Już w ten weekend startuje nasza Polska Ekstraklasa !!!

Oto pary pierwszej kolejki wraz z notowaniami u bukmachera Bwin:

 
tbm 642

tbm

Forum VIP
Kursy na nasze eksportowe trio na pewno nie zachwycają i jeśli grać to albo na dokładkę do jakiegoś kuponu. Ogólnie ja jeszcze poczekam z typami na inauguracyjną kolejkę, ale jestem przekonany, że na pewno coś zagram.

Na pierwszy rzut oka zainteresowało mnie spotkanie ŁKS-u Łódź ze Śląskiem Wrocław. Druzyna z Dolnegośląska ma aspiracje wg trenera Tarasiewicza przede wszystkim na bezpieczne utrzymanie, ale wydawane przez klub pieniądze na nowych zawodników swiadczą o tym, ze cele na pewno będą wyzsze. A coz mozna powiedziec o ŁKS-ie? W Łodzi jak zwykle chaos organizacyjny, stracili najlepszych pilkarzy Arifovicia, Szczota, Mysonę, Kłosa i przede wszystkim Madeja. Tyle dobrego, ze trenerem pozostał Marek Chojnacki, a kontrakt przedluzyl Marcin Adamski. Wiele dobrego ŁKS-owi przynajmniej na tą rundę nie wróżę i wydaje mi się, że juz od startu mogą miec problemy ze zdobywaniem punktów. Na pierwszy rzut oka dwójka na Śląsk z lekką podpórką na remis.

To takie pierwsze rozważania...

Zapraszam pozostałych do wyrażania swoich opinii nt. spotkan 1 kolejki Ekstraklasy ;)
 
jacekk 208

jacekk

Użytkownik
Jagiellonia Bialystok - Cracovia Krakow
Typ: Jagiellonia
Kurs: 2.40
Bukmacher: bah
Pierwsza kolejka w polskiej lidze, wielkie nadzieje w Białymstoku. To jak &quot;Jaga&quot; się zmienia na dobre widzą chyba wszyscy. Odmłodzili zespół, doszli nowi zawodnicy. No właśnie powiedzmy kto doszedł: Krzysztof Król, Matuszek, Wyszogrodzki,Skerla, Lech, Thiago, Hermes (kapitan), Everton,Arifović, Stano, Pacan Odeszli: Bruno, Sokołowski, Wasiluk, Kwiek. Ponadto trenerem został Michał Probierz. W zeszłym sezonie ledwo się utrzymali, ale teraz mogą być &quot;czarnym koniem&quot; Szykuje się niezła ekipa ????
Jak Cracovia pokazała się w Intertoto, każdy dobrze wie. Jednak jako kibic &quot;Pasów&quot; widzę, że ta drużyna niestety w tym sezonie może walczyć tylko o utrzymanie... Co prawda przyszedł Wasiluk z Jagi, ale to za mało. Czeka ich bardzo ciężki mecz w Białymstoku. Nie sądzę, żeby w inauguracyjnym spotkaniu byli w stanie wywieźć jakieś punkty.
 
tbm 642

tbm

Forum VIP
Wyszogrodzki mimo wszystko chyba poszedł do Wisły Płock, a do Jagi dołączył tez taki piłkarz jak Robert Szczot, ktory był jedną z jasniejszych postaci w ŁKS-ie. Tak czy siak za największe wzmocnienie Jagielloni uznaję trenera Michała Probierza, ktory potrafi nawet ze slabych pilkarzy zrobic dobry zespoł. W Jagiellonii piłkarzy będzie mial calkiem niezlych i kto wie... moz i faktycznie w Białymstoku wyrasta czarny kon rozgrywek ?

Jednakze uwazam, ze tak duza ilosc nowych zawodnikow... hmm.. to owszem moze zaskoczyc, ale nie od razu, dlatego byłbym powsciagliwy z typowaniem na wygraną Jagi juz na starcie rozgrywek.

Co do Cracovii to mowi się, ze w najblizszych dniach druzynę ma zasilic Marcin Robak za ktorego Pasy ponoc oferują 470tys. Euro. Ile w tym prawdy? Przekonamy się wlasnie w najblizszych dniach ;)
 
jacekk 208

jacekk

Użytkownik
Pomyliło mi się z Wyszogrodzkim. W pierwszej kolejce ciekawe spotkanie w Zabrzu miejscowy Górnik kontra GKS Bełchatów. W Zabrzu widać chcą drużynę z dawnych lat. Pozyskali m.in. Pitrego z Lecha Poznań, Leo Markowskiego (o jego talencie mam nadzieję przekonamy się niedługo), no i wczoraj Grześka Bonina.
Co słychać w Bełchatowie? Garguła zostaje, zmiana także na stanowisku szkoleniowca drużyny - Lenczyka zastąpił Janas. Niestety mają problem z bramkarzami. Odszedł P. Lech do Jagi, jakiś z golkiperów leczy kontuzję - nieciekawie to wygląda, a właśnie w 1 kolejce grają z Górnikiem. Upatrywałbym tutaj albo overu 2.5 albo zwycięstwa gospodarzy.
 
tbm 642

tbm

Forum VIP
Wyszogrodzki przez pewien czas faktycznie był w Jagiellonii, ale ostatecznie chyba będzie graczem Wisły Płock z tego co mi wiadomo i zapewne stąd to zamieszanie.

Górnik jak dla mnie bardzo dobrze zrobił, że zatrudnił Pitrego. To dobry napastnik, który w Lechu nie miał miejsca w podstawowym składzie, ale kiedy już wchodził z ławki to strzelał często ważne bramki jako &quot;joker&quot;. Bełchatów stracił Strąka, ale wg mnie to akurat dobrze, bo on zawsze hamował wszystkie akcje ofensywne druzyny grając wolno. Paweł Janas mimo wszystko, ze przez wielu nie jest lubiany to fach trenerski w ręku ma i kto wie jaką druzynę zrobi z Bełchatowa ;) Dla mnie GKS - niewiadoma, dlatego kursy na Górnika uwazam mimo wszystko za trochę za małe. Chcialbym widziec cos ponad 2,00, bo na chwilę obecną uwazam, ze najlepiej odpuscic ten mecz.

Zachęcam rowniez pozostalych do dyskusji nt. spotkan ;)
 
lukario 0

lukario

Użytkownik
Kurs na Wisłe rzeczywiście strasznie niski. Na bwin 1.15, za to w naziemnych np. w totomixie już 1.3 ale na singla to i tak za mało
 
easy 3,1K

easy

Forum VIP
Powiem krotko bedzie cieakwie w tym sezonie ,m mysle ze Wisla juz nie bedzie miala latwej drogi do mistrzostwa a powalczyc moze Lech Poznan ktory mocno sie wzmocnil przed sezonem , mysle ze Legia tez bedzie mocna ale czy mistrzostwo ? no nie wiem .. a wiec zacznijmy .

Arka Gdynia - Polonia Warszawa || Polonia warszawa lub remis

Polonia po fuzji z Groclinem bedzie walczyla o Europejskie puchary , ale czy im, sie to uda ? Na przykladzie Lecha z Amico widac ze od razu kolorowe nie ebdzie .Druzyna musi sie zgrac aby w dalszych czesciach sezonu nie tracic glupich punktow . Natomaist druzyna Arki jest solidnym zespolem ktory mial zdominowac druga lige lecz im sie to nie udalo , wiadomo druzyna ma kilku doswiadczonych graczy ale czy to wystarczy aby pokonac mocna moim zdaniem druzyne Poloni ? Jedynym mankamentem Czarnych Koszul jest brak dwoch dobrych napastnikow , byla mowa o sciagnieciu Marcina Robaka z Korono ale czy to wypali nie wiem . Obecnie najprawdopodobniej pierwszym napastnikiem Poloni bedzie Kosmalski .

Wisla Krakow - Ruch Chorzow || Wisla Krakow -1
Mecz bedzie transmitowany w Canal + ( tak na marginesie) . Moim zdaniem bardzo fajny mecz jak na poczatek sezonu . Ruch w tym sezonie wzmocnil sie kupujac Zajaca i Scherfena moim zdaniem bardzo dobry transfey a dodajac do tego Grzyba i Cwielonga to naprawde dobra ekipa z dobrym trenerem . Martwi troche odejscie Pavola Balaza ale nie ma ludzi nie zastapionych , raczej na 99% w meczuz Wisla nie zagra piotr Cwielong ktory ma postawione ultimatum w kontrakcie ze nie moze grac przeciwko swojemu klubowi , a watpie ze Ruch zaplaci 100 tys zlotych , choc to nie jest jeszcze przesadzone . Widzialem dotad jeden jedyny mecz i na dodatek rezerwami w pucharze Ekstraklasy. Drugi skald czasami naprawde fajnie sie prezentowal a czasmi byl spychany do obrony , wiadomo gdyby nioe blad Mauro Cantoro moglo by dojsc do dogrywki i losy tego spotkania mogly potoczyc sie inaczej . Sadze ze spokojnie pelnym skaldem pokonaja Chorzowski Ruch .

Piast Gliwice - Polonia Bytom || under 2.5 goals
Polonia wygrale walke o Ekstraklase ???? Wazne ze walczyli i nie poddali sie . A co do meczu powiem szczerze jestem zielony . Mysle ze Piast bedzie staral sie zabespieczyc srodek pola aby nie stracic jak najwiecej bramek a moze nawet wygrac ten mecz. Moim zdaniem beda preferowali kontrataki.W ostantim sparingu Pisat przegral z Arka Gdynia 0:1 i ogolnie wlasnie ta druzyne upatruje do spadku z ligi , ale do tego jeszcze trzeba poczekac. Na pewno duzym wzmocnieniem Piastu jest pozyskanie Marcina Folca. W poloni licze na Grzegorza Podstawka , poneiwaz jest to moim zdnaiem dobry gracz i powinien strzelic kilka goli w tym sezonie .Bardziej byl bym za minimalnym zwyciestwem Poloni Bytom !

Jagielonia Bialystok - Cracovia Krakow || under 2.5
Jagielonia w tym okienku transferowym naprawde nakupywala graczy , a bylo ich az 18 . Z zespolu odeszli Radoslaw Kaluzyn i Banaszynski , i moze to dobrze . Do Jagieloni trafil Trener Michal Probierz . Zobaczymy jak to sie bedzie ukladalo bo az tylu zawodnikow wkomponowac w sklad to nie ladaa wyczyn . Jednym z lepszych wzmocnien to Rober Szczot ,Krol czy Arifovic , ciekawym (wesolym) trransferme jest pozyskanie 40sto letniego bramkarza Piotra Lecha ktory wczesniej bronil barw GKS Belchatow. Cracovia natomaist po dwoch porazkach w pucharze intertoto wziela sie za powazne treningi . A rpzeciez ich trenerem jest Doktor Majewski tak wiec licze na dobre przygotowanie . Cracovia nic nie robila w tym roku na rynku transferowym moze oprocz tego cxo TBM pisal ze stara sie o Marcina Robaka z korony . Zespol sredni i moim zdaniem walka o srodek tabeli .W tym meczuu wskazuje under poniweaz obie druzyny beda staraly ssie zabespieczyc swoja bramke przed strata gola , moze nawet 0:0 ? Ale lepiej nie ;)

Legia Warszawa - Lecha Gdansk || Legia Warszwa
Dotychczas ogladalem dwa mecze legi w Pucharze UEFA i o Superpuchar tu i tu nie zachwycili ale bez przesady na inauguracje na Lazienkowskiej maja dac plamy ? Nie to nie mozliwe . Legia dzialal w tym roku na rynku transferowym kupujac kilku solidnych pilakrzy . min Macieja Iwanskiego lecz obecnie w sredniej formie . Co do Lechi to abrdzo fajnie ze awansowali do Ekstrkalsy klub z kibicami mam nadzieje ze cos ugraja w tym sezonie .Obecnie forma nie zachwycaja ale sa to tylko sparingi a w ostatnim meczu wygrali 2:1 z Kaszubio co nie mozna nazwac wielkim wyczynem , mysle ze mecz bez historii i pewne zwyciestwo Legi.

LKS Lodz - Slask Wroclaw || Slask lub remis
LKS w tym sezonie ostro dzialal na rynku transferowym ... tylko nie w ta strone sprzedal pol skladu i nie wiem jak oni maja zamiar myslec o utrzymaniu oddali swoich dwoch ASow czyli Mile ktory wlasnie trafil do Slaska i Szczota do Jagieloni .Trener Wojciech Borecki naprawde ma ogromny bol glowy jak poukaldac druzyne . Mysle ze w tym meczu moze dojsc do wszystkiego oprocz wygranej pilakrzy LKS ktorzy sa jednym z glownych kandydatow do spadku .

Gornik Zabrze - GKS Belchatow || GKS Belchatow lub remis
Gornik dzialal troche w okienku transferowym sprowadzajac Przemylsawa Pitrego z Lecha czy Grzrgorza Bonina z Korony Kiellce w miejsce Konrada Golosia ktory musial wrocic do Wisly. GKS Belchatow stracil Straka i Piotra Lecha ale to i dobrze , musza na gwalt szukac dobrego bramkarza , a jezeli znajda to widze dobra druzyne Pawel Janas na pewno dobrze pouklada druzyne i mysle ze znowyu odzyskaja swoj blask i beda walczyc o lepsza lokate niz przed rokiem . Mecz na pewno bedzie ciezko bo na stadionie Gornika powinien byc komplecik ale ja bardziej wierze w GKS.

Lech Poznan - Odra Wodzislaw || Lech -1
Lech walczyl w tym sezonie w okienku transferowym o pilakrzy najlepszej klasy , dowodem bnylo przyjscie Arboledy z Zaglebia (wreszcie) i Stilicia c, Peskzo czy Lewadnowskiego , krola strzelcow starej drugiej ligi . Ten ostatni szybko odplacil sie trenerowi Franciszkowi Smudzie strzelajac jedynego gola w Pucharze UEFA dajacego wygrana 1:0 . Oprocz tego meczu Lech abrdzo dobrze prezentowal sie w sparingach wiekszosc wygrywajac, i mysle ze to jest juz ta druzyna ktora mzoe powalczyc o Mistrzosto bo naprawder ogladajac ich mecz A Legi zrobili na mnie wieksze wrazenie , Co doOdry wzmocnili sie troche . min przybyl do nich Marcin Dymkowski z Lecha lecz odeszli Micanski i LInka . Duzych szans Odry nie widze bo Kolejorz niesiony dopingiem swoich kibicow powinien spokojnie wygrac ten mecz.

PS Jak by byly jakies bledy to przyjmijcie to na luzie , bo pisalem to dosc szybko i moglem czegos nie ogarnac .

Pozdrawiam .
Czekam na wasze analizy ;)
 
lukario 0

lukario

Użytkownik
A co do meczów Ekstraklasy w TV to TVP w końcu sie ogarnęli i wykupili od C+ 4 mecze w sezonie i cotygodniowy magazyn ze skrótami wszystkich meczów. Pierwszy mecz w TVP2 to Wisła-Ruch.
 
drago 108

drago

Użytkownik
A co do meczów Ekstraklasy w TV to TVP w końcu sie ogarnęli i wykupili od C+ 4 mecze w sezonie i cotygodniowy magazyn ze skrótami wszystkich meczów. Pierwszy mecz w TVP2 to Wisła-Ruch.
4 mecze w sezonie :| A sie postarali...
Wg mnie oczywiście wygra Lech, Wisła i Legia, chociaz ci ostatni mogą mieć małe problemy.
Co do reszty to liczę na dobry występ Polonii Warszawa. Do tego dobrym typem powinna być Jaga z X i do tego Sląsk, również z X. To taka moja czwórka na ten weekend ;)
 
jacekk 208

jacekk

Użytkownik
Nie byłbym taki pewien zwycięstwa &quot;Dyskoboli Warszawa&quot; nad Arką Gdynia. W Arce widać wiele zmieniają, za Jończyka przyszedł Czesiek Michniewicz - utalentowany trener ???? Ponadto zespół wzmocnili doświadczeni gracze, z mocnych lig europejskich - Żuraw, Zakrzewski, Trytko. Oprócz nich bardzo wyrównana kadra &quot;starych wyjadaczy &quot; - Ława,Moskalewicz, Karwan, Niciński, Sobieraj. Będzie ciekawie :]
 
J 3,9K

jacques

Forum VIP
Ja po tym co widziałem w Superpucharze oraz meczu z Homel Legię odpuszczam. Moim zdaniem nie warto ryzykować po kursie 1.20. Dopingu pewnie znów nie będzie i kto wie czy nie powtórzy się scenariusz z zeszłego sezonu kiedy to Legia będąc mega faworytem przegrywała u siebie ze słabszymi rywalami.
Lech i Wisła tutaj się zgadzam i nie będę się powtarzał. Spróbuję może zagrać ich zwycięstwa z handicapami.
No i Jaga. Grają u siebie z bardzo osłabioną Cracovią. Mimo wszystko to początek ligi więc warto się zabezpieczyć remisem.
Reasumując tripel:
Wisła + Lech + Jagiellonia 1x = 2.20 w milenium.

Kusi mnie też zagranie na Arkę ( Czesio krótko tam pracuje ale może na euforii Arka wygra :p )
 
tbm 642

tbm

Forum VIP
Jacques coś musi być na rzeczy z tą Legią. Mnie podobnie jak i Ciebie swoją grą zarówno z Homelem jak i Wisłą rozczarowała. Na plus tacy gracze jak Rocki, Choto i Janek Mucha, ale zdecydowanie na minus Iwanski, Giza... Iwanski potrzebuje przelomowego meczu. Jak wyjdzie mu jakis mecz potem juz powinno byc tylko lepiej, ale do tego czasu moze mu się nie wiesc w Legii. Krotko podsumowując... Legii po 1,20 raczej nie ma co grać.

Jesli chodzi o pojedynek Arki z Polonią Warszawa to faktycznie moze i Arkowcy będą wstanie tutaj wygrać. Polonia przeciez po fuzji, (czy jak to tam oficjalnie jest w papierach przejęciu klubu...) jeszcze moze nie miec tak zgranej ekipy, zwlaszcza iz kilku graczy Polonii z tego co wiem wskoczy do pierwszego skladu. Choc mogę się mylic. Jednakze jesliby tak bylo to jak najbardziej jakies 1x na Arkę słuszne.

Co do meczu Wisły z Ruchem to moze to byc ofensywny mecz, w ktorym zarowno jedni jak i drudzy będą strzelali bramki, ale z podkresleniem, ze to Wisla będzie przynajmniej o tę jedną lepsza ;)
 
duda 380

duda

Użytkownik
Ja na rozgrzewkę zagrałem taki kuponik:
Arka - Lech - Wisła = Kurs 4,68 w Profie.
Myślę że kupon ma duże szanse wejść, Wisła i Lech powinny bez problemu poradzić sobie kolejno z Ruchem i Odrą.
A Arka? Kurs mnie skusił, solidna drużyna z Gdyni podejmie Polonię, Michniewicz bardzo dobry trener, pewnie poukłada drużynę, pytanie tylko, jak wystartują w nowym sezonie, mam przeczucie że Arka w pierwszym meczu przed swoją publicznością da popis swoich możliwości a Polonia może być jeszcze niezbyt zgrana po fuzji z Groclinem.
 
TommyTSW 47,1K

TommyTSW

Forum VIP
Legia Warszawa-Lechia Gdańsk
Typ:under 2,5 K:1.72
Początek sezonu także niespodzianki nie wykluczone, ale czy niespodzianką będzie chociażby remis na Łazienkowskiej ??Raczej nie Lechia grając dwumecz w Pucharze Polski z Legionistami pokazała się z bardzo dobrej strony.
Faworytem spotkania jest oczywiście Legia, jednak jak już wspomniano wyżej spotkanie to ma zbyt wiele niewniadomych by postawić na gospodarzy i faktycznie pachnie tutaj niespodzianką.

Przewiduje trzy scenariusze na to spotkanie:

1) Legia wymęczy 1-0 dopiero w ostatniej partii spotkania ew strzelając jeszcze jednego gola po odsłonie Lechii która rzuci wszystko na jedną karte

2)Lechia obejmuje prowadzenie w pierwszej połowie Legia wyrównuje pod koniec meczu

3)Mecz kończy sie bezbramkowym remisem

Ten mecz dla Lechii która powraca po długim czasie do ekstraklasy z pewnością będzie ważny jak dla Legii spotkanie z jakąś dobrą europejską drużyną??Jak gracze Legii podejdzie do spotkania?? Pewnie jak do zwykłego meczu ligowego nie mającego większej rangi.Lechia swoją walecznością ma duże szanse osiągnąć dobry rezultat a Legia która myśli o rewanżowym spotkaniu w p.UEFA stracić punkty
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom