>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 200 ZŁ!<<<

1. Grand Prix Austrii [03 - 05 lipca 2020]

Status
Zamknięty.
ranczo0123 439,9K

ranczo0123

ModTeam
Członek Załogi
Grand Prix Austrii 2020

1592749644212.png

Piątek, 03 lipca ▶
#1 Trening ▶ 11:00
#2 Trening ▶ 15:00

Sobota, 04 lipca ▶
#3 Trening ▶ 12:00
#Kwalifikacje ▶ 15:00

Niedziela, 05 lipca ▶
#Wyścig ▶ 15:10


1592750066944.png

Informacje o torze:
Nazwa toru:
Red Bull Ring
Lokalizacja: Spielberg, Austria
Pierwsze Grand Prix: 1970
Długość toru: 4.318 km
Liczba okrążeń: 71
Kierunek jazdy: Prawoskrętny
Całkowity dystans wyścigu: 306.452 km
Rekord okrążenia: Kimi Räikkönen (2018) - 1:06.957

Zapraszam do dyskusji!

 
Otrzymane punkty reputacji: +5
ranczo0123 439,9K

ranczo0123

ModTeam
Członek Załogi
GP Austrii - kwalifikacje, sobota 15:00
ZWYCIĘSKI ZESPÓŁ - Mercedes
Kurs: 2.20
Bukmacher: Fortuna
Analiza:

Gram to juz teraz bo kurs na to jest bardzo dobry. U konkurencji ledwo 1.72 na to placa a w Fortunie az 2.20 wiec trzeba sprobowac. Na starcie sezonu zapowiada sie, ze tylko 2 ekipy beda sie liczyc. Mowa o Mercedesie i Red Bullu. Ferrari borykalo sie ze sporymi problemami podczas testow i nie zdarzyli sie uporac z nimi do czasu rozpoczecia sezonu. Do Austrii przyjezdzaja bez zadnych wiekszych poprawek w bolidzie. Po ugodznie z FIA stracili tez pod wzgledem mocy silnika i na tym polu nie maja juz zadnej przewagi.
Mercedes zawsze jest bardzo tajemniczy w kontekście swoich planów. Z doświadczenia wiemy, że gdy ktoś wysoko postawiony w tym zespole otwarcie zapowiada duży pakiet poprawek, to on faktycznie okazuje się bardzo znaczący. Tym razem James Allison powiedział, że ich bolid z testów to był projekt zatwierdzony w okolicy Bożego Narodzenia. W kolejnych miesiącach pracowali nad nowościami i teraz mamy zobaczyć wiele różnic. Możemy więc spodziewać się po nich konkretnych zmian aerodynamicznych. Mercedes ma także mieć lekarstwo na swój największy problem z testów, czyli awaryjność silnika. Podobno poprawili kwestie chłodzenia, plotkuje się także o nowym paliwie i fizycznych poprawkach dotyczących niezawodności. W tym temacie nie ma konkretów ze strony zespołu. Duży pakiet poprawek ma w Austrii także mieć Red Bull, a w jego skład wejdzie także ulepszony silnik Hondy. Japońskim inżynierom nie udało się wdrożyć wszystkich planowanych zmian, a wzrost mocy ma wynieść 1/3 pierwotnego planu, ale to zawsze konkretna korzyść.
Widzimy więc, że dwa najlepsze zespoły chcą bardzo mocno rozpocząć sezon 2020. One według wszelkich analiz były na czele układu sił. Jeśli szykowane poprawki zadziałają zgodnie z planem, to jeszcze na tym czele się umocnią, bo ich główny rywal Ferrari ma problemy. Moim zdaniem Red Bull powalczy o dobry wynik w wyscigu a kwalifikacje zgarnie ktos z duetu Hamilton - Bottas. Trzeba przypomniec, ze Bottas bardzo lubi ten tor i czuje sie na nim swietnie. W tamtym roku tego nie pokazal i cos poszlo nie tak ale w 2018 roku zgarnal tutaj PP. W Red Bullu mozna tylko liczyc na Verstappena bo Albon chyba tak swietnym kierowca jak Max jeszcze nie jest i raczej juz nie bedzie. Dodatkowo Mercedes ma na swoim pokladzie system DAS co moze miec spory wplyw w kwalifkacjach.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +353
mark1973 754,4K

mark1973

Znawca - Hokej
Witam wszystkich w nowym sezonie :) mam nadzieje, że będzie interesujacy mimo późnego startu i byc może więcej ekip bedzie jeszcze bardziej bliżej siebie i mam na mysli czołówke teź.
Co wiemy na starcie tego sezonu to tak jak zawsze , nic nie wiemy. Testy to testy, wiadomo czemu słuzą, jedni cisna , jedni sie maskują i mówia , że jest źle i konkurencja blisko, jak zawsze tor wszystko zweryfikuje. Jak kolega ranczo0123 wspomniał wyżej dwie ekipy na starcie wydaja sie być bardziej z przodu i ja tez mam takie wrazenie, zobaczymy. Jednak co do czerwonych to róznie sie mówi, niby stracili troche mocy w jednostce napedowej, niby poprawki dopiero na Węgry ale Ferrari z zwłaszcza Leclerc lubi ten tor i mimo swoich problemów może pokazac sie tu z dobrej strony. W Mercu maja swiadomość że ostatniomi czasy im tutaj nie idzie, pomijam kwieste kar, pecha po drodze ale tez czuja ze sama ich jednostka napedowa jakby traciła tutaj swoje atuty. NA GP Austrii ma byc nowa specyfikacja silnika , ma byc niezawodność no i ten system DAS na który wiele ekip spogląda nieprzychylnie a sam Redbull nie wyklucza oprotestowania go jako rozwiazania nielegalnego. Wszystko wyjdzie w praniu i zobaczymy czy pomoże to Mercowi odskoczyć od rywali ale wtedy i inne ekipy z Czerwonymi włącznie podłaczą sie do protestu. Narazie nic nie wiadomo jak co zagra, niemniej jednak Merc jest mocny , pytanie tylko jak bardzo. Teraz Byki . Honda dostarczyła mocniejsza jednostke i jeszcze bardziej niezwodną jak i szereg poprawek, nie ukrywam ze kibicuje Maxowi od dawno i pewnie po typach tez to widać. Na to GP jest to mój faworyt i w ich kierunku pójdę na cały weekend , a jak wiadomo Max wygrał tutaj dwa razy pod rząd wiec liczę że bedzie i trzeci raz ,wiec co do typów ode mnie to wygladaja one tak :

Kwalifikacje: Verstappen win kurs 2,75 fortuna

Wyscig : Verstappen win kurs 3,1 fortuna


Chciałem tez zwrócic uwagę na zespoł ktory moze byc czarnym koniem tego sezonu chodzi mi o Racing Point. Oni juz w końcówce poprzedniego sezonu sygnalizowali zwyzke formy a teraz dysponuja bardzo dobrym samochodem, w padoku mówi sie że bede najbliżej czołówki a nawet w pojedynczych wyscigach beda bic sie o podia , w zwiazku z tym chce tez zaryzykować typ w ich kierunku na wyscig , ktory moze byc szalony a kurs wart jest ryzyka


Wyscig : Perez 1-3 kurs 10 STS
edit:
Wyscig : Perez 1-6 kurs 2 STS


Dla zabawy typuje tez wynik 1 treningu a wiemy ze to bardziej loteria i nikt tutaj sie specjalnie nie spina by sie odkryć. W zwiazku z tym, że Leclerc lubi ten tor i generalnie lezy on czerwonym a w poprzednim sezonie wypadał tu znakomicie postawie w 1 treningu na niego po dobrym kursie z mniejsze stawki:

1 trening : Leclerc kurs 7,5 fortuna

Bliżej kwalifikacji i wyscigu wrzuce jeszcze kilka typów, zobaczymy co sie wydarzy
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +91
ranczo0123 439,9K

ranczo0123

ModTeam
Członek Załogi
Red Bull złożył oficjalny protest na system DAS – układ kierowniczy, który umożliwia zawodnikom zmianę zbieżności przednich kół w trakcie jazdy. Protest Red Bulla oparty jest o zapisy Regulaminu Technicznego, które zabraniają stosowania „ruchomych urządzeń aerodynamicznych” oraz zmiany parametrów zawieszenia w trakcie jazdy.
Wcześniej zespół Mercedes utrzymywał, że w trakcie całego procesu wdrażania systemu DAS konsultował się z FIA i otrzymywał pozytywne opinie dotyczące legalności tego rozwiązania. Wszystko jednak zależy od interpretacji oraz argumentów – może Red Bullowi uda się przekonać sędziów, że DAS nie mieści się w ramach aktualnych przepisów? Wysłuchanie stron odbywa się dziś o 19:10.

Edit:
Sensacji nie było. System DAS w Mercedesie uznany za legalny, protest Red Bulla odrzucony. W skrócie: sędziowie uznali, że DAS nie zalicza się do układu zawieszenia, tylko do układu kierowniczego – zatem korzystanie z niego nie zmienia charakterystyki zawieszenia (w tym długości elementów zawieszenia). Jest to układ sterujący położeniem przednich kół, operowany hydraulicznie przez kierowcę – a związane z nim zmiany w aerodynamice czy wysokości prześwitu odpowiadają korzystaniu z normalnego układu kierowniczego.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +62
mark1973 754,4K

mark1973

Znawca - Hokej
Wobec wydarzeń wokół Merca i po dwóch sesjach treningowych moje typy na kwalifikacje wyglądają tak:

Perez-Sainz 1
Bottas-Leclerc 1
Verstappen-Vettel 1

Ako 2,06 STS

WG mnie i Merc i Byki będą tutaj wyżej niż czerwoni, póki co Ferrari bez mocy i widać że sporo odstają od czołówki. Różowy Merc też mocny i jeszcze z rezerwami
 
Otrzymane punkty reputacji: +30
mark1973 754,4K

mark1973

Znawca - Hokej
Bardzo ciekawie wygląda kurs na miejsca 1-3 Pereza w kwalach. Potencjał spory w aucie i widać że RP są już dogadani z samochodem, to tylko jedno kółko i kurs wart ryzyka

Kwalifikacje Perez 1-3 kurs 4,5 fortuna
 
Otrzymane punkty reputacji: +62
ranczo0123 439,9K

ranczo0123

ModTeam
Członek Załogi
Tez mi sie wydaje, ze RP bedzie tutaj mocny. Perez wczoraj mogl swietny czas wykrecic. Fioletowy pierwszy sektor mial ale w drugim zostal zablokowany. Ja to bede bardziej polowal grac na nich w wyscigu w parach przeciwko Ferrari.
 
zonu 635

zonu

Użytkownik
Jeszcze przed 3 sesją treningową zagrałem h2h na kwalifikacje :)
Hamilton L. - Bottas V. 1
Perez S. - Stroll L. 1
Russell G. - Latifi N. 1
ako wychodzi około 2


Jeszcze miesiąc temu mało interesowało mnie F1, mimo że teściu ogląda i wie wszystko o tym sporcie i wszystkim co z tym związane. Później kolega polecił mi serial na netflixie, który dosłownie zjadłem w kilka dni - od tej pory znacznie wzrosło moje zainteresowanie tym sportem, staram się być na bieżąco. Także witam i życzę udanego oglądania i typowania F1!
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +43
ranczo0123 439,9K

ranczo0123

ModTeam
Członek Załogi
GP Austrii - wyścig, niedziela 15:10
Sainz - Stroll @ 2
Kurs: 2.30
Bukmacher: 1xbet/Bwin/STS
Analiza:

Obaj kierowcy startuja praktycznie obok siebie bo Sainz z P8 a Stroll z P9. Ja ide w tej parze w kierunku zawodnika Racing Point. Te bolidy sa hitem tego sezonu i widac, ze maja ogromny potencjal. Lance standardowo kiepsko wypadl w kwalifikacjach ale to nic nowego w jego przypadku. On generalnie duzo lepiej radzi sobie w wyscigu. Patrzac na symulacje dlugich przejazdow to McLaren nie wygladal zbyt dobrze za to rozowe bolidy mialy tempo bardzo mocne. Norris takze jest tego swiadomy bo po kwalifikacjach powiedzial:
"W piątek byli od nas zdecydowanie szybsi - powiedział kierowca McLarena odnosząc się do Racing Point. RP także pokazało już, że jest w wysokiej formie. Mają dobry bolid, wysoki docisk. Wydaje mi się, że nieco lepiej radzą sobie z dbaniem o opony".
Generalnie wydaje sie, ze czyste tempo i lagodne obchodzenie sie z oponami beda tutaj staly po stronie RP. Obaj kierowcy startuja obok siebie wiec z uwagi na powyzsze argumenty ide tutaj w strone Strolla.
 
Ostatnia edycja:
5xharoldx5 1,3M

5xharoldx5

Znawca - Szachy
Dyscyplina: Formuła 1
Godzina: 15:10
Spotkanie: Grand Prix Austrii - wyścig
Typ: Valtteri Bottas będzie mieć najszybsze okrążenie wyścigu
Kurs: 5,00 na ostatnim okrążeniu lepszy czas wykręcił Norris...
Bukmacher: Fortuna
Analiza:

Co tu dużo mówić- Mercedesy dominowały na treningach, nie inaczej było w kwalifikacjach. Wiele wskazuje na to, że któryś z dwóch kierowców Mercedesa wygra wyścig. Na treningach lepszy był Hamilton, ale w kwalifikacjach Bottas był naprawdę równorzędnym rywalem dla Hamiltona, zresztą to właśnie Bottas został zwycięzcą kwalifikacji. Przewaga tej dwójki nad resztą jest wyraźna i uważam, że Mercedes może osiągnąć również najszybsze okrążenie wyścigu, a z tej dwójki szanse są według mnie 50-50. Wiadomo, że z tym najszybszym okrążeniem to różnie bywa i zdarzają się cuda jak np. najszybsze okrążenie Magnussona w jednym z wyścigów w zeszłym sezonie, ale moim zdaniem kurs 5,00 jest warty spróbowania.

Oprócz tego moim zdaniem warto pograć na to, że któryś z kierowców Ferrari nie zdobędzie punktów.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +30
valverde 9,7K

valverde

Użytkownik
Kto wygra Grand Prix Austrii
Typ: Max Verstappen
Kurs: 4.75
Bukmacher: Fortuna

Max startuje z trzeciej pozycji, ale powinien mieć taktyczną przewagę nad Mercedesami, gdyż wystartuje na bardziej wytrzymałej mieszance opon - medium. Podczas kwalifikacji niemal intencjonalnie RBR zdecydował się na trzeci czas rezygnujac z jazdy Maxa na czerwonych oponach. Widać, że planują wykorzystać strategię mniejszej ilości pitstopów. Mercedesy mają tradyjcyjnie bardzo mocne siliniki oraz dodatkowo system DAS, który mimo protestowania został uznany za legalny. Mimo to mając na uwadze umiejętności Verstappena uważam, że może się on pokusić o zwycięstwo. Kursy na takie rozstrzygnięcie są co najmniej interesujące.
 
Otrzymane punkty reputacji: +30
B 672

budżetowy gracz

Użytkownik
H2H Leclerc - Albon
Typ : 2
Kurs: 1.67 sts.pl
Typ przeciwko Ferrari. Już wcześniej dochodziły słuchy, że bolid włoskiej ekipy jest słabszy od ubiegłorocznego modelu, ale tak słabej dyspozycji jak wczoraj nie spodziewał się chyba nikt. Red bull jest na swoim torze, a Albon pomimo nieco starszej specyfikacji samochodu od zespołowego kolegi (podłoga, przednie skrzydło) wykręcił 5 czas w kwalifikacjach. Ferrari w porównaniu do zeszłego roku straciło trochę na prostych, co na tym torze może się łatwo odbić. Leclerc startuje z 7 pola i liczę, że przyjedzie za kierowcą Rb.

Max Verstappen miejsce 1-3
Kurs: 1.45 sts.pl
Typ raczej bezpieczny. Max wygrał ostatnie 2 wyścigi na tym torze, a wczoraj osiągnął 3 miejsce w kwalifikacjach. Jako strategiczną przewagę Holendra można traktować fakt, iż jako jedyny z pierwszej 10 startuje na pośrednich oponach. Mercedesy mogą być ciężkie do złapania, lecz z tyłu raczej nikt nie powinien zagrozić Maxowi.
 
Otrzymane punkty reputacji: +10
ranczo0123 439,9K

ranczo0123

ModTeam
Członek Załogi
BREAKING: Hamilton cofniety o 3 pozycje za zignorowanie zoltych flag podczas ostatniego przejazdu w Q3. Zawodnik Mercedesa wystartuje z P5.

GP Austrii - wyścig, niedziela 15:10
Hamilton - Verstappen @ 2
Kurs: 2.80
Bukmacher: Totalbet
 
Ostatnia edycja:
mark1973 754,4K

mark1973

Znawca - Hokej
Troche późno ale moje typy na wyscig wygladaja tak:

Ricciardo - Gasly 1
Perez - Leclerc 1
ako 2,36 STS


Renaut wyglada tutaj lepiej niz mały Redbull a sam Ricciardo lubi ten tor . RP solidny i pewny kopia Merca dobrze zrobiona, Czerwoni strasznie sie tutaj męczą. Perez liczy na dobre tempo wyscigowe w zwizku tym ten dubel daje.

Jesli ktos zdazył dał

Hamilton - Bottas 2 kurs 2,45

Jednak jest kara dla Hamiltona . Lewis przesuniety o trzy pozycje, mysle ze Bottas ktory dobrze tutaj sie czuje moze to wykorzystac.

podtrzymuje typ na Maxa i jego zwyciestwo był w pewnym momencie nawet 5,5 i taki tez dołozyłem. Redbull bedzie miec dobre tempo wyscigowe, plus strategia opon z żółtym paskiem plus talent Maxa i moze być pieknie dla Redbulla. Zarzadzanie opnam moze być kluczowe.
Zobaczymy ja spisze sie DAS Merca w tak ktudnym terenie górskim, czy wszystko bdzie działać? Zobaczymy.
Szykuje sie nam piekny wyscig

Poza tym popieram typ na Strolla w parze z Sainzem
Post automatycznie złączony:

Vettel - Leclerc 1 kurs 2,75 STS

moze troche ryzyko ale Seb bedzie zmotywowany, dwa rzedy straty tylko ale zacznie na oponie z żółtym paskiem, widze tu szanse bo Seb chce pokazać ze Ferrari zbyt pochopnie z niego zrezygnowało plus strategia i moze byc róznie
 
Ostatnia edycja:
D 20,9K

daayvit

Użytkownik
Co to był za wyścig. Świetne rozpoczęcie tego sezonu normalnie jak rollercoaster. Super że Norris stanie na pudle.
 
zonu 635

zonu

Użytkownik
No cóż, przegrana Hamiltona o 12 tysięcznych w kwalifikacjach pozbawiła mnie wygranej ponad 1000 PLN...
Sam wyścig, jak kolega wyżej napisał - rollercoaster. Po wycofaniu się Verstappena przyznam, że zwątpiłem w wysoki poziom atrakcji na kolejnych okrążeniach, bo po cichu liczyłem na RedBulla (podium Maxa i Albon w top6).
Cieszy podium Norrisa, oby tak dalej młody!
 
Otrzymane punkty reputacji: +10
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom