>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Ku pamięci. Nestorom.

yar000 9,6K

yar000

Użytkownik
Może są tutaj na Forum osoby, które jak ja, jeszcze &quot;za małolata&quot; i nastolatka
odwiedzały w Krakowie pewną specyficzną kolekturę ówczesnego Totolotka ... Mieściła się (a pewnie i nadal jako &quot;punkt&quot; Toto mieści się?) u zbiegu ul. Basztowej a Rynku Kleparskiego. I godziny swojej pracy miała najdłuższe w Krakowie ale nie tylko dlatego panował w niej ścisk i wiły się doń długie kolejki ...
Kolekturę prowadził starszy pan, będący nestorem polskiej &quot;myśli&quot;, hm ... nazwałbym ją, matematycznej a związanej z zakładami wzajemnymi.
Przyjeżdżali do niego &quot;za komuny&quot; i później, fanatycy hazardu i zakładów sportowych z całej Polski.
Rozdawał im swoje książeczki/broszurki ze swoimi systemami skróconymi (wydane oficjalnie ale i też w postaci zwykłych kartek z naniesionymi na zwykłej maszynie do pisania, drukiem ...) zarówno totolotkowymi jak i tymi na zakłady stricte sportowe. (Nie wiem czy się tak już te &quot;sportowe&quot; nazywały ale w każdym razie odpowiedniki obecnej Toto-Ligi i Toto-Gola).
Osobiście od tego pana, otrzymałem &quot;pęk&quot; takowych systemów. I czułem się wtedy bardzo ... &quot;namaszczony&quot; ;)
Być może już dzisiaj go nie ma pomiędzy nami ale uważam, że warto wspomnieć takich Ludzi, pochłoniętych za życia, pasją. Przypadająca na okres trudny w ogóle, a w szczegółach tym bardziej, że bezinternetowym i bezkomputerowym.
Taką pasją, która i nam nie jest obca.
Być może i w innych polskich ośrodkach mieszkały osoby, które podobnie jak wspomniany pan z krakowskiej Basztowej, poświęciły lwią część swojego życia na walkę z Hydrą.
 
Do góry Bottom