>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Typy Dnia - 24.12.2018 (poniedziałek)

Status
Zamknięty.
psotnick 844,9K

psotnick

ModTeam
Członek Załogi
Tutaj podajemy typy
na poniedziałek - 24. Grudnia
Typy podajemy według wzoru:
Dyscyplina: Piłka Nożna - Australia, A-League
Godzina: 22:00
Spotkanie: Adelaide - Sydney
Typ: over 2.5
Kurs: 1.80
Bukmacher: Nazwa bukmachera
Analiza:
Prosimy kopiować powyższy schemat podawania typów i bezwzględnie się do niego stosować. Po pierwsze, ułatwi to sprawę zarówno uczestnikom konkursu (w podawaniu typów), jak i prowadzącym (w ich rozliczaniu). Po drugie, dzięki temu konkurs będzie bardziej przejrzysty. Każdy typ nie podany według tego wzoru nie będzie sprawdzany i rozliczany, a user otrzymuje automatycznie
100

Jeżeli nie widzisz nazw bukmacherów, to pamiętaj o wyłączeniu blokowania forum.bukmacherskie.com w Adblocku lub innym tego typu programie.

Prosimy o pisanie normalnych analiz (brak pogrubienia, kursyw, podkreśleń, kolorów, dziwnych czcionek czy rozciągania). Takie posty będą karane żółtymi kartkami. Oczywiście możecie zaznaczyć tymi sposobami najważniejsze informacje, ale nie całą analizę.
Mile widziany będzie bezpośredni link do wyniku danego meczu (zwłaszcza w przypadku mniej popularnych dyscyplin) np. z oddsportal.com albo flashscore.pl. Przyśpieszy to rozliczenie typu.
Jeśli nie przeczytałeś jeszcze regulaminu, zrób to jak najszybciej Fortuna
- forBet
- Totolotek
- Lvbet
- Milenium
- Betrally
- ETOTO
W tym temacie obowiązuje całkowity zakaz komentowania! Uporczywe niestosowanie się do tego punktu Regulaminu będzie skutkowało blokadą konta użytkownika.
Przed zatwierdzeniem posta z analizą, zawsze sprawdź przez Podgląd posta czy wszystko w porządku, żeby uniknąć pomyłek.
W przypadku przeniesienia Twojej analizy do działu &quot;kiepskie analizy&quot; nie możesz już podać nowego typu.

Jeżeli podczas podawania typu popełniłeś błąd i chcesz go poprawić zgłoś to w ODPOWIEDNIM TEMACIE -&gt;&gt;&gt; KLIK podając LINK do swojego posta. Możesz to uczynić do chwili zamknięcia tematu.
Zachęcamy także do pisania analiz w działach tematycznych.
W przypadku plagiatu zostajesz wykluczony z konkursu, ukarany czerwoną kartką oraz okresowym banem. Bawimy się Fair Play!
Podany typ musi być określony precyzyjnie i jednoznacznie, w sposób nie pozostawiający żadnego pola do domysłów czy interpretacji. (W polu &quot;Typ:&quot; zaleca się podawanie słownych nazw zespołów, zawodników itp zamiast &quot;1&quot; czy &quot;2&quot;. W ten sposób dużo trudniej o pomyłkę, a przy okazji wszystko wygląda dużo przejrzyściej).
 
chamberlain 446,7K

chamberlain

Moderator
Członek Załogi
Dyscyplina: Koszykówka - NBA
Godzina: 00:00
Spotkanie: Brooklyn Nets - Phoenix Suns
Typ: Brooklyn Nets Handi azjatyckie -14.0 pkt OT
Kurs: 3.00
Bukmacher: Unibet
Analiza:

Na jutro z NBA po raz kolejny typ z samego rana, bo do wieczora istnieje szansa, że kursy polecą w dół. Tym razem starcie pomiędzy Brooklynem Nets z Phoenix Suns, gdzie według mnie Brooklyn powinien zdecydowanie wygrać. W Brooklynie niestety dalej nieobecny LeVert, którego powrót przewidziany jest na luty, dalej nie wystąpi również Crabbe, najbardziej brakuje LeVerta, który odgrywał ważną rolę w zespole. Jednak i bez nich Brooklyn radzi sobie świetnie, dopiero co Indiana zakończyła im serię 7 zwycięstw z rzędu, a nie były to wygrane z jakimiś ogórkami, tylko między innymi Toronto, Sixers czy Lakers. Suns to za to jedna z gorszych ekip w lidze, chociaż w ostatnim czasie kilka spotkań wygrali, mimo tego dalej są bardzo nisko na Zachodzie, ostatnio oddali też chociażby Arizę z myślą o przyszłości, jednak mimo ich serii 4 zwycięstw z rzędu, która została przerwana tej nocy i tak sądzę, że Brooklyn powinien ich dzisiaj roznieść. Słoneczka grają b2b po szalonym spotkaniu z Wizards, który przegrali 149:146, wynik niczym wyniki podczas weekendu gwiazd, w meczu odbyły się aż 3 dogrywki, dwie największe gwiazdy Suns Booker z Warrenem zagrali odpowiednio 55 min i 54 min, czy 39 min, pozostali chociaż zagrali mniej, bo trener chociaż trochę rotował składem, to i tak dostali spore minuty. Phoenix dzisiaj będzie bardzo zmęczone i myślę, że trener da mało pograć Bookerowi z Warrenem, o ile w ogóle zagrać, bo w końcu i tak tankują, a nie ma co narażać zdrowia swoich zawodników, poza tym i tak nie powinni być dzisiaj efektywni. Brooklyn w tym roku już ograł Suns i to na ich własnym terenie 82:104, czyli wygrana 22 pkt, chociaż mecz wtedy z LeVertem w składzie, który był najlepiej punktującym zawodnikiem w meczu. Spodziewam się jednak, że w tym meczu Suns ciężko będzie przekroczyć 100 pkt, za to Brooklyn urządzi sobie niezłe rzucanie i zrobi prezent na święta swoim kibicom, a następny mecz za 3 dni, więc innej okazji nie będzie.
⛔ 100
 
kieran 2,8K

kieran

Użytkownik
Dyscyplina: Koszykówka - NBA
Godzina: 02:30
Spotkanie: Golden State Warriors - Los Angeles Clippers
Typ: Los Angeles Clippers ML
Kurs: 5.40
Bukmacher: etoto
Analiza: Raz na jakiś czas warto spróbować z takim kursem. A, że bukmacherzy totalnie faworyzują Warriors lub handi jest zwykłą podpuchą, ja spróbuje pójść w stronę Clippers. Wszystko wskazuje, że Los Angeles wraca do swojej świetnej dyspozycji z początku sezonu. Pokonali dwie bardzo dobre ofensywy - Mavs i Nuggets w przeciągu kilka dni i teraz wybierają się do Oakland, gdzie tamtejsi Warriors przeżywają nienajlepsze chwile. Wygrali trzy spotkania z pięciu, a mierzyli się z m.in Toronto i Dallas. Nie wspomnę o Sacramento i tam było naprawdę blisko, żeby Sacramento triumfowało. Z kolei przeciwko Mavericks kolejne męczarnie, ale nie byłem absolutnie zdziwiony tym rezultatem. Dallas potrafi rzucać i niejednej drużynie sprawią jeszcze ogromne problemy w defensywie. To drużyna podobna do Clippers, ale w mojej opinii Los Angeles jest w stanie zagrozić dużo bardziej Warriors. Rzuty dystansowe są niezwykle silną mocą ekipy Riversa - Gallinari i Harris prezentują wysoką formę w ostatnich dniach i na pewno zweryfikują obronę rywala. Pod koszem Marcin ostatnio fajnie się zaprezentował - głównie pod kątem defensywnym. Golden State nadal bez Cousinsa, wiec Clipps powinni wykorzystać przewagę w tamtych rejonach parkietu. Dochodzi do tego Harrell będący w dobrej formie. Nie zapominajmy również o wsparciu ławki Los Angeles. Tam są zawodnicy, którzy z powodzeniem graliby w pierwszych piątkach w innych ekipach. Mam tutaj oczywiście na myśli Beverleya czy Williamsa. Inaczej można powiedzieć o dyspozycji graczy rezerwowych Warriors. W tym momencie Golden State nie jest w stanie pokazać w pełni swojego potencjału i przypuszczam, że ich czas nadejdzie przed PO. Teraz nie jestem w stanie patrzeć na nich w roli absolutnych faworytów w meczu z Los Angeles. Nie bez powodu Clippers znajdowali się na pierwszym miejscu w konferencji przez ostatni miesiąc. Podoba mi się uniwersalność w tym zespole. Tam każdy z pierwszej piątki jest w stanie zagrozić Golden State. Oczywiście, nie wykluczam zwycięstwa gospodarzy. Dla mnie jednak zwycięstwo gości nie będzie żadnym zaskoczeniem. Próbuje na niską stawkę.
⛔ 100
 
Z 619,7K
Dyscyplina: Koszykowka Korea kobiety
Godzina: 11:00
Spotkanie:Suwon OK Savingbank OK Shoot - Cheongju KB Stars handicap [5,5-0 ]
Typ: 1
Kurs: 2,60
Bukmacher:Forbet
Analiza:W tym pojedynku jeżeli by tylko patrzec na tabeli i spotkania p
Typ: 1
Kurs: 2,60
Bukmacher:Forbet
Analiza:W tym pojedynku jeżeli by tylko patrzec na tabeli i spotkania p[omiędzy tymi zespołami to zdecydowanymi faworytami do zwycięstwa są koszykarki gości Cheongju KB Stars.Aktualnie zajmują one 2 miejsce w tabeli z 9 odniesionymi zwycięstwami i 5 meczy przegrały.Jednak ostatnio coś się zacięło w ich grze i przegrały 3 pojedynki po kolei.W ostatniej kolejce z ostatnimi w klasyfikacji S-Birds 63-62.Właśnie w słabszej formie tego zespołu upatruje szanse dla zawodniczek :Suwon OK Savingbank OK Shoot i myśle że skutecznie powalczą i będzie to bardzo wyrównane spotkanie,a jak nawet przegraja ten pojedynek to minimalnie.W ostatnim swoim spotkaniu właśnie pokonały one na wyjeżdzie zawodniczki S-Birds 88-77,ale dalej zajmują przedostatnie miejsce w tabeli z 5 zwycięstwami i 9 pojedynków przegrały w tym sezonie.
⛔ 100
 
Semtex 247,7K

Semtex

Użytkownik
Dyscyplina: Koszykówka - NBA
Godzina: 02:30
Spotkanie: Golden State Warriors - Los Angeles Clippers
Typ: +244.5 pts
Kurs: 3.2
Bukmacher: Unibet
Taka linia do zrobienia w starciu tych ekip, jedni i drudzy grają bardzo szybko i oddają dużo rzutów do tego LAC na sporo pozwalają rywalowi i tutaj może być podobny wynik do meczu Clippersów z Pelikanami. Z obu stron potężne strzelby średnio w tym sezonie notują +115 ppg ma kto strzelać z dystansu i atakować z mida, a nie sądzę żeby tutaj któraś ekipa nastawiła się defensywnie na to spotkanie. Obie również w czołówce jeśli chodzi o % zza łuku GSW 38.5, a LAC 37.4 i ja nie widzę powodów dla którego tutaj miało by nie być przynajmniej tych 245 punktów. Standardowo linia wystawiona na 234 więc można śmiało pobierać ale te większe do ~250 punktów też warte rozważenia.
✅ 220
 
Otrzymane punkty reputacji: +44
M 1,5K

marcingal

Użytkownik
Dyscyplina: Koszykówka
Godzina: 0:00
Spotkanie: Sacramento Kings vs New Orleans Pelicans
Typ: Pelicans i over 236,5 punktów (zakłady łączone na forbecie są rozliczane razem z dogrywką)
Kurs: 2,9
Bukmacher: Forbet
Analiza: Starcie dwóch bardzo ofensywnych zespołów. Moim zdaniem zobaczymy na parkiecie w Sacramento strzelaninę. Kings to jedno z najszybszych o ile nie najszybsze tempo w lidze, biegają, rzucają jednym słowem wesoła Koszykówka. Bardzo ciężko ich spowolnić, chyba że nazywasz się Memphis Grizzlies. Pelicans też bardzo dużo rzucają, ale w tym sezonie nie zachwycają. Mają słaby bilans. Zajmują dopiero 13 miejsce na zachodzie i sporo tracą, ale do końca sezonu zasadniczego jeszcze szmat czasu. Pelikany powinny dostosować się do tempa nadawanego przez królów, tak jak było to na początku sezonu gdzie w wymianie ciosów obie ekipy rzuciły łącznie 278 punktów. Dziś nie spodziewam się aż tylu oczek, ale obie ekipy spokojnie stać na 120 punktów. Do overa dokładam zwycięstwo pelikanow, ponieważ uważam ich za lepszy zespół. Sacramento na razie jedzie na takim pozytywnym flow od początku sezonu. Kwestią czasu jest to kiedy osłabną. Pelikany muszą już powoli odrabiać dystans do czołówki konferencji, tak aby załapać się do play offs. Poza tym na poszczególnych pozycjach w ich szeregach grają lepsi gracze, niż w Sacramento.
⛔ 100
 
L 1,5M

lucaxx95

Mistrz Typów Dnia 2023
Dyscyplina: Piłka Nożna - Turcja
Godzina: 18:00
Spotkanie: Antalya - Fenerbahce
Typ: gol Antalya
Kurs: 1.44
Bukmacher: Fortuna
Analiza: Będące w kryzysie Fenerbahce zagra z całkiem niezłym u siebie zespołem Antalyasporu.
W tym sezonie piłkarze Fenerbahce spisują się fatalnie w tym sezonie - w lidze priorytetem na ten moment wydaje się przede wszystkim utrzymanie, a w LE awansowali z 2 miejsca tylko za sprawą równie słabej formy Anderlechtu czy Trnavy.
Gospodarze w meczach domowych spisują się całkiem nieźle - w ostatnich 5 takich meczach zawsze zdobywali przynajmniej 1 gola. W przypadku gości liczba spotkań ze straconym golem jest większa - w ostatnich 6 meczach wyjazdowych zawsze tracili przynajmniej 1 gola.
Opcja z BTS&#39;em także wydaje się bardzo realna, ale ilość meczy w których Fenerbahce przegrywało do zera mnie od tego zniechęciła.
Przewidywany wynik 2-1 / 1-2 / 1-1
⛔ 100
 
stanley-63 782,7K

stanley-63

Typer
Dyscyplina : Piłka nożna / Turcja
Godzina : 18:00
Spotkanie : Antalyaspor A.Ş. : Fenerbahçe
Typ : Antalya over 1.5 gola
Kurs : 3.30
Bukmacher : Unibet
Ach zostałem wyprzedzony z typem na bramkę Antaly to podbijam do 2 bramek , wicemistrz poprzedniego sezonu drużyna Fenerbahce gra fatalnie i jak na dziś spada z Super Lig ale dzisiejszy mecz to dopiero połowa sezonu i wszyscy kibice mają nadzieję że do tego spadku nie dojdzie , w meczach wyjazdowych Fenerbahce także spisuje się żle 1-2-5 i br 4:12 , Fenerbahce traciło już dwie bramki z dużo gorszymy drużynami niż Antalya i tak np , ostatni mecz u siebie z 15 Erzurum BB wynik 2:2 , wyjazd i porażka aż 3:0 z 17 Akhisarspor tak więc jeżeli znów zagrają na takim poziomie jak te mecze to liczę że Antalya wykorzysta słabość gości i zdoła umieścić 2 razy piłkę w bramce Fenerbahce !
⛔ 100
 
ferguson2 652,6K

ferguson2

Typer
Dyscyplina : Piłka nożna mecze towarzyskie
Godzina: 12:35
Spotkanie: Chiny - Irak
Typ : Chiny i powyżej 1.5 goli
Kurs : 4.20
Bukmacher : fortuna
Analiza: Ograniczona oferta spowodowała ze nie było większych opcji niż wybór spotkania Chin i Iraku. Chiny z roku na rok rozwijają się piłkarsko. Ciekaw jestem jak sobie poradza na tle drużyny, nie ludzmy nie będąca potęga. Wyniki obydwu drużyn nie są zadowalajace. H2H wygląda następująco na piec spotkań rozegranych dwukrotnie wygrywali Chińczycy a trzy razy zespół Iraku. Wychodzi na to ze remis jeszcze nie padł i praktycznie zawsze jedna z drużyn wychodziła zwyciesko z tych pojedynków. Jak wiadomo chińska liga stale rozbudowywana i w kadrze są zawodnicy którzy na co dzień trenują z takimi graczami jak Hulk czy Carrasco wiec może pokażą coś więcej kibicom. Koniec końców wyczuwam zwycięstwo Chin oraz ze granica bramek zostanie przekroczona o więcej niż 1.5
⛔ 100
 
karciarz 26,3K

karciarz

Forum VIP
Dyscyplina : Piłka nożna / Turcja - Super Lig
Godzina : 18:00
Spotkanie : Antalyaspor A.Ş. - Fenerbahçe
Typ : Fenerbahçe
Kurs : 1.80
Bukmacher : Unibet
Analiza:
Sprawdzam tabelę tureckiej Super Lig i oczom własnym nie wierzę, że Fenerbahçe tak dołuje. W lidze zajmują dalekie 17. miejsce i mają tylko trzy wygrane.
Liczę, że goście w końcu zagrają tak jak powinni i zgarną dziś komplet punktów. W poprzednim sezonie Fenerbahçe wygrało dwa mecze i zajęło drugie miejsce w lidze, dziś sytuacje się odwróciły jeśli chodzi o ligową tabelę.
Idę w kierunku przyjezdnych, ponieważ gospodarze przystąpią do tego spotkania osłabieni.
-Doukra (12 spotkań, najlepszy zawodnik Antalyasporu)
-Celustka (15 spotkań)
- Diego Angelo (16 spotkań)
-Sinik (16 spotkań)
- Maicon (14 spotkań).
Jak widać gospodarze przystąpią bez pięciu podstawowych zawodników.
Fenerbahçe do tego spotkania przystąpi bez Freya oraz Jailsona.
O powyższych osłabieniach pisała jedna z zagranicznych stron. Uważam, że to świetna okazja, aby Fenerbahçe uzyskało w tym meczu komplet punktów.
⛔ 100
 
W 151,7K

wielki_gracz

Forum VIP
Dyscyplina: Koszykówka - Turcja, Super Ligi
Godzina: 18:00
Spotkanie: Darussafaka - Sakarya Buyuksehir (Włącznie z dogrywką)
Typ: handicap 1 (-13.5)
Kurs: 1,49
Bukmacher: 1xbet
Analiza:
Tabela wygląda tak:

Oba zespoły mają taką samą liczbę punktów i dołują w ligowej tabeli. Jednak Darussafaka według mnie jest zespołem dużo mocniejszym i dzisiaj spodziewam się pogromu i zwycięstwa gospodarzy dużą różnica punktową. Ja wybieram handicap -13.5 i myślę, że zostanie pokryty. Sakarya w ostatnim spotkaniu ligowym u siebie uległ w meczu z Galatasaray aż 56-89 (różnicą 33 punktów) a w przed ostatniej kolejce przegrali na wyjeździe z Afyon Belediye 70-91 (różnica 21 punktów). Dzisiaj spodziewam się podobnej różnicy. Goście tego meczu borykają się z poważnymi problemami finansowymi i to się odbija na wynikach drużyny. Kilku graczy odeszło, pełno wewnętrznych problemów i to skutkuje takimi wynikami. Darussafaka rozczarowuje ale jednak jest zespołem dużo mocniejszym i tutaj spokojnie na własnym parkiecie powinni sobie poradzić z tym rywalem.
✅ 49
 
U 0

Usunięty użytkownik 43655

Gość
Piłka nożna
13:00
Irak vs Chiny
Typ: obie strzelą
Kurs: 2.3
Bukmacher: Unibet
Spodziewam się łamańca w tym meczu. Do łamańca potrzebne jest btts. Także nie zgaduję jaki to na mój nos będzie łamaniec tylko gram bezpiecznej. Także 2.3 jest w etoto, zaś w fortuna 1.98, w ifor bet nie ma meczu tego, zaś w stsie nie ma btts. Jest to mecz towarzyski zatem mniejsza presja na zawodników. Jak będzie to się okaże w praniu. Mecz na live na Unibet. Pozdrawiam
✅ 130
 
daniellw 1,4K

daniellw

Użytkownik
Dyscyplina: Piłka Nożna - Turcja, Super Lig
Godzina: 18:00
Spotkanie: Antalyaspor - Fenerbahce
Typ: X
Kurs: 3.80
Bukmacher: Fortuna
Analiza:

Nie śledzę na co dzień ligi tureckiej, ale od pewnego czasu po wynikach widziałem, że Fenerbahce strasznie dołują. Jednak gdy dzisiaj zerknąłem w tabelę, no trochę się zdziwiłem. Przedostatnie miejsce w tabeli na tym etapie rozgrywek to dla takiego klubu musi być katastrofa. Kiedy zerknie się w statystyki jest po prostu żółto-czerwono. Zieleń zwycięstwa, szczególnie na wyjeździe to rzadkość. Mimo tego wg bukmacherów piłkarze ze Stambułu są faworytem. Ja nie postawiłbym na nich nawet złotówki, tym bardziej po kursie 1,80 w meczu wyjazdowym z 7. ekipą ligi. Nie sądzę by nagle Fenerbahce zaczęło ot tak po prostu wygrywać. Gospodarze są w niezłej formie, choć nie są drużyną ani regularną, ani wygrywającą w sposób zdecydowany. To wszystko zebrane do kupy pozwala mi stwierdzić, że po kursie 3,80 remis to typ wart ryzyka. Miałem dzisiaj nic nie stawiać, ale przeczucie co do tego spotkania mam bardzo wyraźne.
✅ 280
 
Otrzymane punkty reputacji: +23
szympo 9,7K

szympo

Użytkownik
Dyscyplina: Piłka Nożna - Maroko
Godzina: 18:00
Spotkanie: Rapide Oued Zem - FAR Rabat
Typ: remis
Kurs: 2.80
Bukmacher: LVbet
Analiza:
Jak to w Wigilię bywa wybór oszałamiający, większość męczy jeden mecz w Turcji, więc ja się
przenoszę do Maroko, od razu mówię że nie znam się na tej lidze bo kto zna ???? ale patrząc na
tabelę można zauważyć że jest to bardzo wyrównana liga, gdzie pada mało overów i często
są remisy, zresztą kurs poniżej 3 na X zawsze daje do myślenia i warto to spóbować. Różnica
w tabeli pomiędzy tymi drużynami wynosi 1pkt. prosty typ bardziej na przeczucie które
ostatnio nie zawodzi. Typ 0:0, Wesołych świąt! Nie oglądajcie tego meczu ????
✅ 180
 
Otrzymane punkty reputacji: +19
maer 215,2K

maer

Typer A-League
Dyscyplina: Piłka nożna - Maroko - Botola Pro
Godz: 18:00
Spotkanie: Rapide Oued Zem - FAR Rabat
Typ: Rapide Oued Zem
Kurs: 2.75
Bukmacher: Unibet
Analiza:
Zapraszam do Maroko gdzie w tamtejszej Botola Pro na Stade Municipal zmierzą się ze sobą o ligowe punkty w 13 serii gier miejscowe Rapide Club Oued Zem a w gości przyjedzie drużyna Association Sportive des Forces Armées Royales.
Rapide Oued Zem w tym sezonie ligowym w swoich 12 meczach zdobyło 13 punktów co daje obecnie 10 miejsce w tabeli ligowej natomiast FAR Rabat plasuje się na przedostatniej pozycji w marokańskiej Botola Pro zdobywając 12 oczek w swoich 11 spotkaniach ligowych tego sezonu.
Gospodarze w tym sezonie ligowym u siebie 2 zwycięstwa, 3 remisy oraz przegrana i bilans bramek 5-3 zaś goście na wyjazdach wygrana, 2 remisy oraz 2 porażki z bilansem bramkowym 5-4.
Moim typem na to spotkanie jest zwycięstwo gospodarzy którzy do tej pory przegrali tylko z najlepszym wyjazdowym Agadir a zremisowali z Wydad czyli liderem tabeli ligowej a goście na wyjazdach ostatnio 2 porażki i remis i moim zdaniem dobrze u siebie dysponowane Rapide Oued Zem może po walce a może minimalnie jednak wygra to spotkanie gdyż różnice w tabeli ligowej są bardzo niewielkie i nie można sobie pozwolić na przegraną.
⛔ 100
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom