>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<
Fortuna bonus

Biathlon 2014/2015 - Ostersund 30.11-07.12 Inauguracja sezonu

Status
Zamknięty.
radula 5,4K

radula

Użytkownik
Chciałem w jednym miejscu zebrać informacje odnośnie nadchodzącego sezonu, dlatego założyłem ten temat.
Na początek kalendarz Pucharu Świata:

1. Ostersund:

30.11 - 15:30 Sztafeta K+M
03.12 - 17:15 Bieg indywidualny M
04.12 - 17:15 Bieg indywidualny K
06.12 - 11:30 Sprint M
06.12 - 14:45 Sprint K
07.12 - 11:00 Bieg na dochodzenie M
07.12 - 13:30 Bieg na dochodzenie M

2.Hochfilzen :

12.12 - 11:30 Sprint K
12.12 - 14:30 Sprint M
13.12 - 11:00 Sztafeta K
13.12 - 14:30 Sztafeta M
14.12 - 11:30 Bieg na dochodzenie K
14.12 - 14:30 Bieg na dochodzenie M

3. Pokljuka:

18.12 - 14:25 Sprint K
19.12 - 14:25 Sprint M
20.12 - 11:15 Bieg na dochodzenie K
20.12 - 13:30 Bieg na dochodzenie M
21.12 - 11:30 Bieg ze startu wspólnego K
21.12 - 13:30 Bieg ze startu wspólnego M

4. Oberhof:

07.01 - 14:15 Sztafeta K
08.01 - 14:15 Sztafeta M
09.01 - 14:30 Sprint K
10.01 - 12:00 Sprint M
11.01 - 11:15 Bieg ze startu wspólnego K
11.01 - 14:15 Bieg ze startu wspólnego M

5.Ruhpolding:

14.01 - 14:30 Sztafeta K
15.01 - 14:30 Sztafeta M
16.01 - 15:00 Sprint K
17.01 - 14:30 Sprint M
18.01 - 12:30 Bieg ze startu wspólnego K
18.01 - 15:30 Bieg ze startu wspólnego M

6.Anterselwa:

14.01 - 14:30 Sztafeta K
15.01 - 14:30 Sztafeta M
16.01 - 15:00 Sprint K
17.01 - 14:30 Sprint M
18.01 - 12:30 Bieg ze startu wspólnego K
18.01 - 15:30 Bieg ze startu wspólnego M

7.Nowe Mesto:

06.02 - 15:00 Supersprint K+M
06.02 - 17:30 Sztafeta K+M
07.02 - 12:30 Sprint K
07.02 - 15:30 Sprint M
08.02 - 13:00 Bieg na dochodzenie K
08.02 - 15:00 Bieg na dochodzenie M

8. Oslo:

12.02 - 10:30 Bieg indywidualny K
12.02 - 14:15 Bieg indywidualny M
14.02 - 11:15 Sprint K
14.02 - 14:15 Sprint M
15.02 - 12:15 Sztafeta K
15.02 - 14:30 Sztafeta M

9. Mistrzostwa Świata w Kontiolahti:

05.03 - 17:15 Sztafeta K+M
07.03 - 13:00 Sprint M
07.03 - 16:30 Sprint K
08.03 - 13:15 Bieg na dochodzenie M
08.03 - 16:00 Bieg na dochodzenie K
11.03 - 17:15 Bieg indywidualny K
12.03 - 17:15 Bieg indywidualny M
13.03 - 17:15 Sztafeta K
14.03 - 16:30 Sztafeta M
15.03 - 13:30 Bieg ze startu wspólnego K
15.03 - 16:15 Bieg ze startu wspólnego M

10.Chanty Mansyjsk:

19.03 - 14:00 Sprint M
20.03 - 14:00 Sprint K
21.03 - 10:30 Bieg na dochodzenie M
21.03 - 14:00 Bieg na dochodzenie K
22.03 - 10:15 Bieg ze startu wspólnego M
22.03 - 12:15 Bieg ze startu wspólnego K


Charakterystyka poszczególnych ekip:

Francja:

Absencje:
Marie Laure Brunet – koniec kariery.
Marie Dorin Habert – przerwa spowodowana urodzeniem dziecka (być może w trakcie sezonu dołączy do reprezentacji – styczeń - takie informacje wyczytałem)

Skład męski:
Martin Fourcade , Simon Fourcade , Alexis Boeuf , Simon Desthieux , Jean – Giullaume Betarix , Quentin Fillon Maillet.

Skład kobiet:
Anais Bescond , Marie Dorin Habert , Sophie Boilley , Marine Bolliet , Anais Chevalier , Enora Latuilliere.

Niemcy:

Absencje:
Andrea Henkel – koniec kariery.
Uwe Mussiggang – trener, koniec kariery.

Skład męski:
Simon Schempp, Arnd Peiffer, Erik Lesser i Daniel Böhm – ta czwórka jest pewna startu na inauguracje sezonu w Ostersund.
Pozostali którzy będą walczyli o miejsce w składzie: Andreas Birnbacher, Benedykt Doll, Florian Graf i Christoph Stephan.

Skład kobiet:
Miriam Gossner, Laura Dahl Meier, Franziska Hildebrand i Franziska Preuss – ta czwórka jest pewna startu na inauguracje sezonu w Ostersund.
Pozostałe zawodniczki : Annika Knoll, Vanessa Hinz, Marie Heinrich, Nadane Horchler, Tina Bachmann.

Kanada:

Absencje:
Jean-Phillippe Leguellec – koniec kariery.

Skład:
Rosanna Crawford, Brendan Green.


Norwegia:

Absencje:
Tora Berger – koniec kariery
Ann Kristin Flatland -koniec kariery.

Skład męskiej reprezentacji:
Ole Einar Bjorndalen , Emil Hegle Svendsen , Tarje Boe , John Thingnes Boe , Vetle Sjastad Christiansen, Henrik L’Abee-Lund. Z szerokiego składu nie można zapomnieć o : Lars Helge Birkeland , Erlend Bjontegaard, Havard Bogetveit, Kristoffer Skjelvik, Vegard Gjermundshaug.

Skład kobiet:
Hilde Fenne, Tiril Eckhof, Fanny Horn, Marte Olsbu, Elise Ringen, Synnove Solemdal. Z szerokiej kadry warto wspomnieć między innymi o: Frida Strand Kristofferson.

Austria:

Absencje:
Christoph Sumann – koniec kariery.

Skład: Katharina Innerhofer, Lisa Hauser.
Mężczyźni: Dominik Landertinger, Daniel Mesotitsch, Simon Eder, Friedrich Pinter, Julian Eberhard,Tobias Eberhard.

Rosja:

Absencje:
Evgeni Ustyugov – koniec kariery.
Andrey Makoveyev – koniec kariery.
Ekaterina Jurjewa – zawieszona za doping-koniec kariery.
Irena Starykh – zawieszona za doping.

Skład męski:
Anton Shipulin, Dimitry Malyshko, Aleksandr Loginov, Alexey Volkov, Evgeniy Garanichev, Timofey Lapshin, Alexey Slepov, Anton Babikov, Maxim Tsvetkov.

Skład kobiet:
Olga Vilukhina, Olga Zaitseva, Iana Romanova, Ekaterina Shumilova, Ekaterina Glazyrina, Valentina Nazarova, Galina Nechkasova, Olga Podchufarova, Daria Virolaynen.

Szwecja:

Absencje:
Bjorn Ferry – koniec kariery.
Carl Johan Bergman – koniec kariery.

Skład męskiej reprezentacji:
Fredrik Lindstrom, Ted Armgren, Tobias Arwidson, Christoffer Eriksson.

Szwajcaria:

Absencje: Selina Gasparin – przerwa spowodowana ciążą zawodniczki.

Kadra:
Benjamin Weger, Elisa Gasparin, Serafin Weistner, Mario Dolder, Irene Cdurisch, Aita Gasparin.

Słowenia:

Absencje:
Teja Gregorin – koniec kariery.
Andreja Mali – koniec kariery.

Kadra męska:
Jakov Fak, Klemen Bauer, Matej Kazar, Janez Maric.

Czechy:

Absencje:
Zdenek Vitek – koniec kariery, został trenerem reprezentacji.

Kadra męska:
Ondrej Moravec, Jaroslav Soukup, Michal Slesingr, Tomaas Krupcik, Michal Krcmar.
Kadra kobiet:
Gabriela Soukalova, Veronika Vitkova, Eva Puskarcikova, Jitka Landova.

USA:

Kadra mężczyzn:
Tim Burke, Lowell Bailey, Leif Nordgren, Russell Currier.

Kadra kobiet:
Susan Dunklee, Annelies Cook, Hannah Dreissigacker.

Polska:

Krystyna Pałka, Magdalena Gwizdoń, Weronika Nowakowska Ziemniak, Monika Hojnisz, Paulina Bobak o mężczyznach nie warto wspominać.

Białoruś:

Darya Domracheva, Nastassia Dubarezava, Nadzeya Pisareva, z mężczyzn Evgeny Abramenko, Vladimir Chepelin.

Włochy:

Absencje:
Michaela Ponza – koniec kariery.

Kadra:
Lukas Hofer, Dominik Windisch, Christian De Lorenzi, Markus Windisch.

Kobiety:
Dorothea Wierer, Karin Oberhofer, Nicole Gontier.

Ukraina:

Skład mężczyzn:
Serhiy Semenov, Dmytro Pidruchnyi, Andriy Deryzemlya, Artem Pryma, Serguei Sednev.

Skład kobiet:
Valj Semerenko, Vita Semerenko, Olena Pidhrushna, Juliya Dzhyma, Inna Suprun.


Z czołówki kobiecego biathlonu w przyszłym roku zobaczymy również:
Kaisa Makarainen(Finlandia), Anastasyia Kuzmina(Słowacja), Jana Gerekova(Słowacja).
Z mężczyzn ponadto zobaczymy: (Łotwa) Andrejs Rastorgujevs, Krasmir Anev (Bułgaria).

Rzuca się na pewno w oczy to, że osłabione zostały reprezentacje Francji i Norwegii kobiet. Szwajcarki również dużo tracą w związku z brakiem Seliny Gasparin. Słowenki tracąc swoje dwie najlepsze zawodniczki(Teja Gregorin i Andreja Mali) praktycznie przestaną istnieć w tym sezonie no chyba, że któraś z młodych zawodniczek wystrzeli z formą. Włoszki mimo dość wyrównanego składu na pewno też odczują startę w postaci Michaeli Ponzy. Wśród kobiet w sztafecie bardzo rosną szanse na triumf ekipy Niemieckiej, Rosyjskiej jak i Ukraińskiej. Być może i nasze biało czerwone powalczą o jeszcze lepsze wyniki niż w poprzednim sezonie.

Warto odnotować, że Martin Fourcade stracił sporo czasu podczas przygotowań walcząc z chorobą i początek sezonu może nie być najmocniejszy w jego wykonaniu. Patrząc na reprezentacje mężczyzn najbardziej tracą bez wątpienia Szwedzi brak Ferrego i Bergmana będzie bardzo odczuwalny, w sztafecie nie będą się liczyć. Rosjanie mimo straty Ustyugova i Makoveyva aż tak bardzo nie zostaną osłabieni gdyż mają kadrę szeroką i następców widać. Austriaką braknie tego „mocnego” czwartego do sztafety bo brak Sumanna na pewno będzie widoczny.

Dobra to chyba było by na tyle tytułem „wstępu” na nadchodzący sezonu biathlonu.
Mam nadzieję, że sezon 2014/2015 przyniesie nam wszystkim typującym bardzo dużo emocji i co najważniejsze bardzo dużo zysków!
Pozdrawiam RADULA.

Ps. Jeśli macie jakieś informacje których ja tutaj nie wrzuciłem to dopisujcie im więcej wiemy tym lepiej;)
 
Otrzymane punkty reputacji: +23
rymbaba 344

rymbaba

Użytkownik
W końcu sezon czas zacząć. Pierwsze zawody ciekawymi, bo w formie mixu 2x6 K i 2x7,5 M, co pozwoli na wstępne zapoznanie się z formą biatlonistek jak i biatlonistów. Podejście do tego występu widać w składach poszczególnych reprezentacji i głównie na tej podstawie można ocenić prawdopodobieństwo wygranej danej z drużyn. Zakładam, że zawodnicy którzy wystąpią zrobią to z wysoką dozą zaangażowania i będą chcieli się sprawdzić przed indywidualnymi występami na tle reszty. Czemu takie założenie? ano właśnie z tego co mówią na dzielni wynika, że kilka drużyn wystąpi w wersji uszczuplonej o duże (a przynajmniej większe) nazwiska i tu czas najwyższy przejść do par wystawionych przez buki:
Niemcy - Norwegia - bet365 - 1,72 ⛔ achhh minimalnie w końcówce, ale brawa dla drużyny norweskiej jak wróciła do gry
Reprezentacja Norwegii:
Tiril Eckhoff, Synnøve Solemdal, Vetle Christiansen, Lars Helge Birkeland - Jak widać nie wystąpi wielki Ole, oraz żaden z braci Boe. Jak podano wcześniej norweska nimfa Tora Berger przeszła na emeryturkę.
Reprezentacja Niemiec:
Franziska Preuss, Franziska Hildebrand Arnd Peiffer and Simon Schempp
W zestawieniu na papierze drużyna niemiecka jest dla mnie faworytem tego pojedynku, większe wgłębianie się w statystyki z poprzedniego roku nie ma według mnie dużego sensu. Może mało merytorycznie, ale ciężko w tej chwili wyłuskać z tego coś więcej. Najbliższe starty pokażą kto w jakiej jest formie.
typ z serii zagrać, żeby się przyjemniej oglądało. Za małą stawkę po kursie 1,72 wg mnie warto.
Na dokładkę na sucho:
Francja - Rosja - bet365 - 1,57 ✅ mięciutko
Słowenia - Austria - unibet - 1,55 ✅ leciutko, chociaż Fak dał ładny pokaz na końcu ;)
Na pewno interesująca wiele osób nasza sprytna sąsiadka zza południowej granicy Gabi Soukalova nie pokaże swojego zacnego lica na trasie. Zajętej karierą muzyczną i uświadamianiem społeczeństwa w sprawach zdrowia Czeszce będzie trzeba zaufać na słowo odnośnie słabej formy na początku sezonu. Życzymy owocnych treningów i podobnych sesji.
 
al_capone 29K

al_capone

Gangster
Promocja tylko dla naszych użytkowników - warto spróbować:
Postaw i zgarnij Darmowy Zakład 15PLN w Rivalo!


Każdy użytkownik, który w ten weekend (28-30.11.2014) wpłaci minimum 55 PLN i postawi zakład kombi lub systemowy za minimum 10 PLN na dwa lub więcej wydarzeń z kategorii Sporty zimowe, otrzyma freebet o wartości 15 PLN na następny zakład z kategorii Sporty zimowe.

Freebet otrzyma każdy użytkownik forum, który w danym terminie spełni oba warunki, niezależnie od tego, czy jest to jego pierwsza wpłata (wówczas również otrzyma bonus powitalny 100%), niezależnie od tego, czy jego zakład okaże się wygrany, czy przegrany. Użytkowników chętnych do odbioru freebetu prosimy o wysłanie e-mailu na adres: [email protected] z tytułem tematu: Zimowa promocja w Rivalo. W treści wpisać proszę login z Rivalo.

Nie masz konta? Zarejestruj się teraz i odbierz bonus!

www.rivalo.com
 
r-o-b-i-n-h-o 1,4K

r-o-b-i-n-h-o

Użytkownik
Austria vs Ukraina |1| kurs:1,70⛔
Stawiam w tej parze na reprezentacje Austrii.Pierwsze dwie zmiany czyli Burdyga i Valj Semerenko kontra Hauser i Innerhofer w sumie raczej na korzyść Ukrainy.Jednak nieobecność Vity Semerenko sprawia,że Austria nie powinna stracić bardzo dużo do Ukrainek.Kolejne dwie zmiany to ogromna przewaga Austrii.Landertinger oraz Eder powinni skutecznie odrobić stratę z pierwszych dwóch zmian i wyprowadzić na wyższe miejsce swoją reprezentację.Semenov i Pidruchnyi powinni stracić więcej do wspomnianych dwóch wyżej panów niż Hauser i Innerhofer do Burdygi i Semerenko.Stąd myślę,że Austria będzie dziś wyżej.
Czechy vs USA |1| kurs:1,45⛔
Czesi mimo braku Gabi mają jedną z najbardziej wyrównanych i zbalansowanych ekip na dzisiejszą sztafete mieszaną.Moravec i Vitkova wpsarci przez Puskarcikovą i Slesingra wyglądają na pewniejszy zespół od Dunklee,Cook,Baily&#39;ego i Burke&#39;a.Dużej przewagi możliwe,że nie będzie ale na papierze Czesi wyglądają na dużo lepszy zespół i stawiam na nich w tej parze.

Łączny kurs:2,47
Bukmacher:Milenium

Nie ma co szaleć ze stawkami.Pierwsze zawody,masa niewiadomych.Typy oparte głównie na tym co dani zawodnicy prezentowali w poprzednich sezonach i jak ich połączenie wpłynie na realne szanse rywalizacji z daną ekipą.Zobaczymy jak to dziś wyjdzie.
 
malin157 72,4K

malin157

Znawca - Sporty zimowe
dziś gram lekko w stronę Norwegii...
na pierwszy rzut oka ciężko coś przewidzieć, ale jak przyjrzymy się formie to jednak ta biatlonowa potęga wydaje się być faworytem, na pierwszy rzut oka skład nie wygląda na zbyt silny, ale to jest bardzo silna reprezentacja. Tam ciągle trwa walka o miejsce w kadrze, dziś zabraknie Svendsena, Bjoerndalena czy braci Boe, ale i tak Christiansen i Birkeland w moim odczuciu mają spore szanse. U kobiet wystąpią doświadczone Solemdal i Eckhoff, na strzelnicy jak nie będzie jakiejś ogromnej wtopy to będzie dobrze, bo biegowo powinny dać radę. Co do rywali, Czesi bardzo lubią to konkurencję, ale dziś mają Puskarcikovą w składzie, a ona trochę odstaje od reszty. W moim odczuciu Rosjan w tym składzie raczej też na wygraną nie stać, Francja mogła by wygrać gdyby Martin Fourcade był w formie, ale raczej nie można się na początku sezonu po nim spodziewać wielkich rzeczy, jeszcze są Niemcy, ale jakoś nie wierzę zwłaszcza w męską część drużyny. Jak to wszystko zbieram w całość, wychodzi mi na to, że ciągle walczący o miejsce w reprezentacji Norwegowie są dziś faworytami, kurs: 6.00, na miejsce na podium mamy ok. 1.80.
Norwegia wygra 6.00 marathonbet ⛔ mało brakowało, gdyby trochę lepiej na tą ostatnią prostą wyszedł, mógł powalczyć 0,2 sek...
Norwegia podium 1.82 betfair ✅
 
Otrzymane punkty reputacji: +35
dawid.400 14K

dawid.400

Forum VIP
Bieg indywidualny kobiet
Dorothea Wierer - Gabriela Soukalova 1 @ 1,80 Marathonbet
▶ zwrot
Gram na Włoszkę bo w pre sezonie miała bardzo dobre wyniki gdzie wygrywała biegi. Na strzelnicy zawsze bardzo solidna. Soukalova jest w słabej formie biegowej na początku sezonu bo zamiast trenować szukała sponsorów na ten sezon. W przygotowaniach przegrywała z Maakarainen biegowo nawet po 5 minut także formy optymalnej nie ma i sama zaznacza że forma ma przyjść na MŚ w marcu w Kontiolahti. Początek sezonu to typy przeciwko rozśpiewanej Gabi ;)
 
radhu21 4K

radhu21

Użytkownik
Popieram typ dawid.400 w 100 %, jeśli tylko Włoszka nie posypie się na strzelnicy to na pewno będzie lepsza od Gabi, która jak już wszyscy fani biathlonu wiedzą nie przygotowała dobrej formy na początek sezonu i trzeba to wykorzystać grając przeciw Niej. Uprzedził mnie kolega, chciałem podać ten typ, w Milenium niestety niższy kurs 1,70, do tego dokładam po 1,5 T. Eckhoff z M. Goessner, która wraca po długiej przerwie, poza tym nigdy nie była to jej mocna konkurencja, Niemka lubi pudłować. Norweżka w przedsezonowych występach pokazała się z dobrej strony, potwierdziła to w sztafecie mieszanej. Bardzo dobry dubel do gry moim zdaniem!!!
Co do biegu mężczyzn grałbym coś w kierunku Szweda F. Lindstroema, który również wydaje się być w dobrej formie.
 
Otrzymane punkty reputacji: +3
r-o-b-i-n-h-o 1,4K

r-o-b-i-n-h-o

Użytkownik
Bjorndalen vs Landertinger |2| kurs:1,98⛔
Fak vs Rastorgujevs |1| kurs:1,45
Zwrot
Na dzisiejszy bieg indywidualny panów wybrałem takie dwa typy.W pierwszej parze stawiam na Austriaka Dominika Landertingera.Król Ole młodszy nie będzie,w tamtym sezonie często gubił się na strzelnicy,w biegach indywidualnych zajmował dość dalekie pozycje.Biegowo Norweg na pewno będzie jak co sezon przygotowany bdb ale jak dla mnie dziś na Austriaka to będzie za mało.Dominik to w tej chwili według mnie jeden z najrówniejszych i najlepszych zawodników w pucharowej stawce.W sztafecie mieszanej wypadł przyzwoicie.Biegowo przygotowany świetnie.Miał najlepszy czas biegu na swojej zmianie.Landertinger to 5 zawodnik Igrzysk Olimpijskich w Soczi właśnie w biegu indywidualnym na 20 km.Według mnie Austriak jest dużo solidniejszy na strzelnicy od Norwega,a biegowo na pewno nie będzie odstawał i to pozwoli mu dziś na zajęcie lepszej pozycji od Bjorndalena.Druga para to pojedynek Słoweńsko-Łotewski.Według mnie zdecydowanym faworytem jest tutaj Jakov Fak.Trzeba przyznać,że w sztafecie mieszanej Słoweniec lekko mówiąc się nie popisał,bo musiał biegać jedną karną rundę.Jednak według mnie dziś będzie zupełnie inaczej.Fak zawsze spina się na biegi indywidualne na 20 km,bo to jego koronna konkurencja i dziś liczę na całkiem inny,lepszy występ z jego strony.Rastorgujevs to zdolny biatlonista,który już parokrotnie pokazał się z bdb strony.Jednak według mnie rodzaj dzisiejszej konkurencji przemawia tu za Słoweńcem.Rastorgujevs na strzelnicy w mojej opinii jest gorszy od Faka.Biegowo jest przygotowany znakomicie,myślę,że lepiej od Słoweńca jednak wyżej w końcowym rozrachunku widzę Jakova.Dziś liczy się przede wszystkim dobra dyspozycja na strzelnicy,warunki ostatnio nie były łatwe.Stawiam na obecnie lepszych strzelców w tych parach Landertingera i Faka,a jak to wyjdzie zobaczymy.

Bukmacher:STS

Eder vs Weger |1| kurs:1,38⛔
Jeszcze jeden typ.Moim zdaniem dobry na podbicie.Eder jest tutaj zdecydowanym faworytem.W biegach indywidualnych przeważnie jest w czołówce,dobrze strzela i przy okazji bardzo szybko.Biegowo też dobrze przygotowany.W tamtym roku zajął tu drugą pozycję,przegrywając jedynie z Martinem Fourcadem.Dziś na pewno będzie się liczył w walce o miejsca w top 10.Szwajcar Weger to przeciętny zawodnik.W poprzednim sezonie nie wyróżniał się niczym szczególnym.Eder jest od niego lepszy w wielu elementach i jest po prostu lepszym biatlonistą.Stawiam,więc w tej parze na Simona.
Bukmacher:Fortuna
 
X 357

xxxl

Użytkownik
Bjorndalen vs Landertinger |2| kurs:1,98
Fak vs Rastorgujevs |1| kurs:1,45

Na dzisiejszy bieg indywidualny panów wybrałem takie dwa typy.W pierwszej parze stawiam na Austriaka Dominika Landertingera.Król Ole młodszy nie będzie,w tamtym sezonie często gubił się na strzelnicy,w biegach indywidualnych zajmował dość dalekie pozycje.Biegowo Norweg na pewno będzie jak co sezon przygotowany bdb ale jak dla mnie dziś na Austriaka to będzie za mało.Dominik to w tej chwili według mnie jeden z najrówniejszych i najlepszych zawodników w pucharowej stawce.W sztafecie mieszanej wypadł przyzwoicie.Biegowo przygotowany świetnie.Miał najlepszy czas biegu na swojej zmianie.Landertinger to 5 zawodnik Igrzysk Olimpijskich w Soczi właśnie w biegu indywidualnym na 20 km.Według mnie Austriak jest dużo solidniejszy na strzelnicy od Norwega,a biegowo na pewno nie będzie odstawał i to pozwoli mu dziś na zajęcie lepszej pozycji od Bjorndalena.Druga para to pojedynek Słoweńsko-Łotewski.Według mnie zdecydowanym faworytem jest tutaj Jakov Fak.Trzeba przyznać,że w sztafecie mieszanej Słoweniec lekko mówiąc się nie popisał,bo musiał biegać jedną karną rundę.Jednak według mnie dziś będzie zupełnie inaczej.Fak zawsze spina się na biegi indywidualne na 20 km,bo to jego koronna konkurencja i dziś liczę na całkiem inny,lepszy występ z jego strony.Rastorgujevs to zdolny biatlonista,który już parokrotnie pokazał się z bdb strony.Jednak według mnie rodzaj dzisiejszej konkurencji przemawia tu za Słoweńcem.Rastorgujevs na strzelnicy w mojej opinii jest gorszy od Faka.Biegowo jest przygotowany znakomicie,myślę,że lepiej od Słoweńca jednak wyżej w końcowym rozrachunku widzę Jakova.Dziś liczy się przede wszystkim dobra dyspozycja na strzelnicy,warunki ostatnio nie były łatwe.Stawiam na obecnie lepszych strzelców w tych parach Landertingera i Faka,a jak to wyjdzie zobaczymy.

Bukmacher:STS

Eder vs Weger |1| kurs:1,38
Jeszcze jeden typ.Moim zdaniem dobry na podbicie.Eder jest tutaj zdecydowanym faworytem.W biegach indywidualnych przeważnie jest w czołówce,dobrze strzela i przy okazji bardzo szybko.Biegowo też dobrze przygotowany.W tamtym roku zajął tu drugą pozycję,przegrywając jedynie z Martinem Fourcadem.Dziś na pewno będzie się liczył w walce o miejsca w top 10.Szwajcar Weger to przeciętny zawodnik.W poprzednim sezonie nie wyróżniał się niczym szczególnym.Eder jest od niego lepszy w wielu elementach i jest po prostu lepszym biatlonistą.Stawiam,więc w tej parze na Simona.
Bukmacher:Fortuna
Ole Einar wygrał zawody pre w Norge - drugi był Birkeland (stąd nominacja do mieszańca) jednak biegowo ustępował &quot;staremu&quot;. Nie rozumiem jak można proponowac typ przeciwko najlepszemu zawodnikowi w tym momencie z najmocniejszego zespołu biathlonowego na świecie (chodzi mi o kadre Norge mężczyzn oczywiście).Ale powodzenia życze
tu link zeby nie było nieporozumień
http://biathlon.pl/aktualnosci/3990/bjoerndalen-juz-zwycieza.html
Nawet jeśli Martin Furcade tam testował nowe majtki termoaktywne i szczypały go w dupe i dlatego przybiegł 2 i pół minuty za Ole (masówka plus 3 karniaki na ostatnim strzelaniu Martina było powodem) to dla mnie raczej jest to znak , że &quot;Król&quot; jest w gazie a Lander....no równy chłopak, mało pudłuje i co z tego .... typowy zawodnik 5-15 z wyskokami zarówno in plus jak i in minus.
link do sprintu z dnia poprzedniego żeby nie było , że tak super wszystko Ole jeszcze wychodzi
http://biathlon.pl/aktualnosci/3985/os-zagral-na-nosie-faworytom.html
 
Otrzymane punkty reputacji: +31
radula 5,4K

radula

Użytkownik
Na początek proponuje mega tripelek z Mielnium który mimo,że początek sezonu uważam,że można pograć mocniej.
F.Lindstroem TOP-15 -1,17 ✅
D.Landertinger TOP-15 -1,25✅
S.Schempp TOP-15 -1,35⛔
łączny kurs 1,97 po odjęciu podatku = 1,73
Na początek Szwed. W sztafecie mieszanej wyglądał naprawde dobrze a co najwazniejsze na strzelnicy 10/10. W tamtym sezonie największym problemem była skuteczność na strzelnicy (82%). Jednak teraz mimo,że to tylko obraz po pierwszych zawodach zaufam Szwedowi a pierwsza 15 spokojnie jest w Jego zasięgu tym bardziej,że biegowo nie odstaje jakoś specjalnie od najlepszych.
Austriak Landertinger to zawodnik ścisłej czołówki biathlonowej. Na strzelnicy jest naprawdę dobry w poprzednim sezonie 88%. Biegowo również jest jednym z lepszych zawodników i nawet przy 1 pudle więcej jest dzisiaj w stanie tą minute w biegu odrobić do tych &quot;średniaków&quot;.
Niemiec Schempp to solidny na strzelnicy 89% skuteczności i biegowo dość dobry zawodnik. Jeśli dzisiaj będzie strzelał na swoim poziomie to TOP-15 na spokojnie będzie.
Podsumowując wybrałem na dzisiaj zawodników którzy bardzo dobrze strzelają+biegowo napewno nie odstają od czołówki. A jak wiadomo TOP-15 to bardzo duży margines błędu więc polecam!
Totolotek:
S.Fourcade - S.Schempp 2 1,80⛔
S.Eder - F.Lindstroem 2 1,60✅
Kurs 2,88 po odjęciu podatku = 2,53
Pierwsza para i tu stawiam na lepiej strzelającego Niemca. Biegowo panowie podobnie i tu ani jeden ani drugi 1 minuty w biegu zapewne nie odrobi jednak i biegowo ciut lepszy jest Niemiec. Mimo wszystko uważam,że tu sprawa zwycięstwa rozegra się na strzelnicy.
W drugiej parze stawiam na Szweda który w tym sezonie w moim odczuciu może być bardzo wysoko. Biegowo trochę lepszy Szwed. Podczas sztafety Lindstroem na strzelnicy bezbłedny Eder 2pudła. Zobaczymy jak to będzie dzisiaj.
Z internetowych to U.nibet wystawił dość dobrą oferte:
D.Boehm - D.Mesotitsch 1 1,75✅
Jak zobaczyłem taką parę to bardzo się zdziwiłem że zestawiona bardzo dobrego strzelca Niemiec w poprzednim sezonie 90% skuteczności z Austriakiem który zanotował średni wynik w poprzednim sezonie 82% skuteczności. Jak wiadomo w dzisiejszych zawodach bardzo ważne jest strzelanie gdyż każde pudło to minuta karna. Niemiec biegowo nie jest jakiś super zawodnikiem ale jeśłi utrzyma swoją formę strzelecką to spokojnie wyprzedzi Mesotitscha.
D.Landertinger - S.Eder 1 1,72✅
Tu stawiam na Dominika. Strzelecko panowie wygladają naprawdę podobnie może ciut pewniejszy Landertinger. Jednak biegowo to już jest różnica sporawa. Podczas biegu w sztafecie Landertinger na tak krótkim odcinku był lepszy od Edera o 40s.
Na dzisiaj to było by tyle.
✅6/⛔2
 
Otrzymane punkty reputacji: +6
rymbaba 344

rymbaba

Użytkownik
Fak - Landertinger - 1,8 - sts ✅ tak właśnie miało być. Zadecydowała regularność i pewność strzelecka Landiego, a Fak zgodnie z planem zbierał błędy do kupy, żeby ostatecznie potwierdzić swoją przegraną przy czwartym strzelaniu. Zmęczenie, dekoncentracja - długie strzelanie i błędy.
Fak dał ładną plamę na ostatnich zawodach. Z pewnością będzie chciał się dziś odkuć i pokazać z jak najlepszej strony. Czy mu wyjdzie? wątpię, a przynajmniej nie w parze z Dominem. Landi jest świetnym strzelcem, biegowo nie ma wielkiego szału ale trzyma poziom. Powinien się dziś pojawić na mecie w ścisłej czołówce. Regularność! Z kolei &quot;chimeryczny&quot; Fak, może coś odstawić na strzelnicy. Co spowodowało, że ostatnio tak słabo wypadł? &quot;trzęsące się nogi, presja, brak siły..&quot; ciężko stwierdzić jednoznacznie ale mam wrażenie, że Fak nie będzie dziś w stanie pokazać swoich dobrych możliwości w przeciwieństwie do Landiego.
S. Fourcade top 15 - 1,6 - milenium ✅ wszystko się potwierdziło. Simon solidnie na strzelnicy - tylko jeden błąd - trochę słabiej biegowo, ale wystarczyło nawet na top 10 (9 miejsce). Myślę, że Francuz będzie się regularnie meldował w pierwszej piętnastce w tym sezonie.
Nie wiem czemu, ale w totolotku zablokowali możliwość obstawiania miejsc tego zawodnika. Simon ostatnio wyglądał całkiem przyzwoicie. Na konferencji prasowej po wygranej francuskiego teamu stwierdził dość dobitnie, ze jest bardzo dobrze przygotowany do sezonu, a jego celem jest ścisła dziesiątka. Przed rokiem zameldował się tu na miejscu 12. Nie zdziwię się jak dziś będzie nawet lepiej. kurs moze nie powala ale myślę, że warto
w toto
Makarainen - Soukalova - 1,45✅ Finka bardzo przyzwoicie, super biegowo na strzelnicy 2 błędy (myślałem, że będzie więcej ;) ), ale to i tak za mało na Darłę. Soukalova? szkoda gadać. Mam nadzieję, że jeszcze dostaniemy jakieś lokaty przeciw Gabi w najbliższym czasie :cool:
sprawa czeszki została już wielokrotnie omówiona. Kaisa może i ostatnio bez szału na strzelnicy ale jakby nie patrzeć swoje zrobiła. Zdecydowana faworytka tego pojedynku.
 
Otrzymane punkty reputacji: +35
malin157 72,4K

malin157

Znawca - Sporty zimowe
BÖHM Daniel - MESOTITSCH Daniel 1 1.75 Unibet ✅ duża różnica ????
Dziwnie jest zestawiona ta para. Niemiec Bohm, to biegający raczej przeciętnie biatlonista, ale znany jest dobrze ze swoich świetnych występów na strzelnicy. Natomiast Austriak Mesotitsch to jest jeden z weteranów, który ma już blisko do zakończenia kariery, też już biega przeciętnie a strzelecko jest słabszy od tego rywala. Bohm potrafił w zeszłym sezonie łapać się do masówek, a Mesotitsch ani razu tego nie osiągnął. Bohm jeśli się myli na strzelnicy to w jakiejś bezpośredniej rywalizacji, podejmując ryzyko, dziś mamy bieg indywidualny, gdzie każde pudło to minuta dodana do czasu, można liczyć na świetny występ Niemca na strzelnicy, Austriak w tym elemencie powinien być gorszy (zeszły rok Bohm 2 pod względem strzelania -&gt; 90% celnych, Mesotitsch 57 -&gt; 82%), a w biegu jak coś wygra to i tak nie dużo, według mnie mniej niż minutę.
 
Otrzymane punkty reputacji: +35
ted 9,5K

ted

Forum VIP
pierwsze zawody i ciężko cokolwiek wymyślić i napisać , gram na lepszego z Rusków na podstawie tego co prezentowali przez ostatnie sezony, na lepszego po prostu.
Shipulin - Malyshko @ 1,72 bet365 ⛔
jeszcze myślę że warto ✅ Lessera @ 2,37 przeciw Ederowi, zawodnicy na podobnym poziomie i warto spróbować.
 
dawid.400 14K

dawid.400

Forum VIP
Dominik Landertinger TOP10 bieg indywidualny @ 1,65 Marathonbet ✅ 7 miejsce :cool:
Dominik zaliczył najlepszy czas biegowy na sztafetach mieszanych to chyba dobry znak że jest w formie. Na strzelnicy bardzo solidny zazwyczaj, w ubiegłym roku 88% na strzelaniu. TOP10 powinien zrobić spokojnie. Jako że początek sezonu pół płaskiej stawki na ten bet :]
 
Otrzymane punkty reputacji: +4
pedro1994 761

pedro1994

Użytkownik
Eckhoff- Soukalova 1 @1.86 Betsafe✅ Może na sprintach jakiś buk się wychyli z Soukalovą ????
Typy przeciwko Gabi urosły do mega public betów, ale nie ma się co dziwić. Tu zestawiona z solidną Eckhoff, która w sztafecie dobrze wypadła biegowo. W tamtym roku 5 miejsce, Soukalova wygrała na inaugurację, ale wiadomo jaka jest teraz sytuacja. Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem i nic się przez parę dni nie zmieniło(to są wkońcu kobiety) to Norweżka może nadrobić 1-2 karne rundy, nie zdziwiłoby mnie to.
 
Otrzymane punkty reputacji: +55
dawid.400 14K

dawid.400

Forum VIP
Eckhoff- Soukalova 1 @1.86 Betsafe
Typy przeciwko Gabi urosły do mega public betów, ale nie ma się co dziwić. Tu zestawiona z solidną Eckhoff, która w sztafecie dobrze wypadła biegowo. W tamtym roku 5 miejsce, Soukalova wygrała na inaugurację, ale wiadomo jaka jest teraz sytuacja. Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem i nic się przez parę dni nie zmieniło(to są wkońcu kobiety) to Norweżka może nadrobić 1-2 karne rundy, nie zdziwiłoby mnie to.
Nie no kapitalny bet, gamonie z betsyfów znowu nie ogarnęły sytuacji i po raz kolejny sypią takim betem. Również polecam, bo za chwile to oni wycofają z oferty, albo zrobi się @1,45 tak jak w przypadku H2H na Dorotę ;)
 
Otrzymane punkty reputacji: +31
harvey 967

harvey

Użytkownik
Eckhoff- Soukalova 1 @1.86 Betsafe

Typy przeciwko Gabi urosły do mega public betów, ale nie ma się co dziwić. Tu zestawiona z solidną Eckhoff, która w sztafecie dobrze wypadła biegowo. W tamtym roku 5 miejsce, Soukalova wygrała na inaugurację, ale wiadomo jaka jest teraz sytuacja. Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem i nic się przez parę dni nie zmieniło(to są wkońcu kobiety) to Norweżka może nadrobić 1-2 karne rundy, nie zdziwiłoby mnie to.
W Marathonie 2.20 ????
 
radula 5,4K

radula

Użytkownik
V.Vitkova - M.Goessner 1 1,60 Totolotek✅

Jak dla mnie mega nieporozumienie. Nalezy z tego skorzystać. Vitkova to dobrze strzelająca + dobrze biegająca zawodniczka. W poprzednim sezonie osiągnęła 86%skuteczności na strzelnicy a w sztafecie zaliczyła 3pudła.
Niemka powraca po przerwie ale nie widze jej dzisiaj kompletnie. U niej strzelanie wygląda bardzo słabo i nie sądzę aby jakoś zdecydowanie się poprawiła w tym elemencie.

K.Makarainen - G.Soukalova 1 1,45✅

Finka od początku sezonu biegowo rewelacja a na strzelnicy nie jest az tak źle. Myśle,że dzisiaj coś koło 17/20 wystrzela. Czeszka jak wszyscy wiemy na początku sezonu słaba fizycznie i na takim dystansie jej po prostu nie widzę. Kaisa myslę,że jest w stanie w biegu odrobić nawet 2 minuty.

Łączny kurs 2,32 po odjęciu podatku = 2,04 ✅✅✅uważam,że naprawdę warto.

z oferty STS proponuje:

V.Vitkova TOP-6 2,50 po odjęciu podatku 2,20✅:cool:

Kurs naprawdę fajny. Czeszka biegowo podczas sztafety wyglądała naprawdę bardzo dobrze zanotowała 3 czas. Jeśli na strzelnicy będzie strzelała na swoim poziomie to powalczy o podium dzisiaj.

I dubelek:

K.Guzik - M.Gwizdoń 1 1,50✅
D.Domracheva - G.Soukalova 1 1,30 ✅

Łączny kurs 1,95 po odjęciu podatku = 1,71✅

Krysia na strzelnicy wiadomo zdecydowanie lepsza dzisiaj 4 strzelania wię tu sie nie martwie że Magdzie może się &quot;udać&quot; jakiś dobry wynik. Biegowo podczas sztafety Krysia lepsza o 20 sekund. Wybrałem tą która lepiej strzela prosta sprawa.
Druga para to kandydatka do zwycięstwa bardzo dobrze biegająca + dobrze strzelająca Białorusinka kontra Czeszka o której pisałem i nie będzie sie powtarzał. Dubelek warty grania.

efortuna :

Kolejny typ przeciwko Soukalovej a kolejny typ na drugą z Czeszek Vitkova.

G.Soukalova - V.Vitkova 2 1,84✅
F.Hildebrand - A.Bescond 1 1,75 ✅

Łączny kurs 3,22 po odjęciu podatku = 2,83✅

O Czeszka już wspominałem dlatego nie ma już się co więcej rozpisywać. Vitkova biegowo o wiele lepsza a na strzelnicy podobnie chociaż przy tak długim dystansie to Soukalova na ostatnim strzelaniu moze mieć olbrzymie problemy.
Druga para i tu stawiam na lepiej strzelająca Niemke. Hildebrand to solidna zawodniczka ktory na strzelnicy w poprzednim sezonie miała 86% skuteczności i jeśli dzisiaj będzie strzelała podobnie to wygra z Bescond. Francuska biegowo może nawet ciut lepsza jednak na strzelnicy przy 4 strzelaniach może mieć problemy z dobrą skutecznością 16/20 wcale mnie nie zdziwi.

I ostatnia para tym razem Betsafe:

V.Vitkova - Valja Semerenko 1 1,92⛔

Czeszka jak już zauwazyliście w mojej ocenie dzisiaj zakręcić sie powinna bardzo wysoko w okolicach pudła. Ukrainka to ta słabsza z sióstr który na strzelnicy miewa problemy i np podczas sztafety na 10 strzałów 5 razy pudłowała.Dzisiaj 4 strzelania więc wynik może być bardzo podobny. Po takim kursie napewno warto spróbować.

Dzisiaj ✅9/⛔1. Fajna inauguracja sezonu
 
Otrzymane punkty reputacji: +128
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom