>>>BETFAN - BONUS 200% do 400 ZŁ <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

IO Paryż 2024: Siatkówka kobiet i mężczyzn (27.07 - 11.08.2024)

zibi16 1,4M

zibi16

Moderator
Członek Załogi
12 drużyn powalczy o NAJWAŻNIEJSZY złoty medal!

DLA NAS emocje PODWÓJNE gdyż mężczyźni jak i kobiety będą walczyć o medale.

Złoty medal IO bronią Francuzi - gospodarze IO.
3 grupy po 4 drużyny. Dwie pierwsze drużyny mają pewny awans natomiast dwie drużyny z 3 miejsca również awansują do ćwierćfinału.
Pary ćwierćfinałowe stworzone są bardzo prosto 1-8, 2-7, 3-6, 4-5

A.png B.png C.png
FM.png


---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Złoty medal IO bronią Amerykanki.
3 grupy po 4 drużyny. Dwie pierwsze drużyny mają pewny awans natomiast dwie drużyny z 3 miejsca również awansują do ćwierćfinału.
Pary ćwierćfinałowe stworzone są bardzo prosto 1-8, 2-7, 3-6, 4-5


AK.png BK.png CK.png

FK.png
 
Cabron 72,9K

Cabron

Użytkownik
Jakie to jest przykre, że igrzyska są raz na 4 lata i znowu gówno będzie u siatkarzy.
Teraz kiedy jest ogromna szansa, to so bo idę Grbic powołuje gość, którzy piłki przez siatkę przebić nie potrafią.
Śliwka i Kaczmarek to dramat, Kurek też już chyba nie bardzo ? Dlaczego nie wziął chociażby Bednorza? Bołądź też ostatnio top forma a jest rezerwowym. Szkoda gadać. Złoto Włochów to chyba dobra lokata .
 
malin157 72,4K

malin157

Znawca - Sporty zimowe
Zdecydowanie mamy swoje problemy, wielu zawodników jest po słabym sezonie, nie mówiąc o kwestii odpadania 5 razy z rzędu w ćwierćfinale, i to tam będzie kluczowa część tych Igrzysk, trzeba trafić też kogoś z problemami. to będzie decydujący dzień.
 
zibi16 1,4M

zibi16

Moderator
Członek Załogi
Przypomnę, że na ostatnich MŚ gdzie wygraliśmy złoto także mieliśmy ogromne problemy a zakończyło się to złotym medalem :)
 
malin157 72,4K

malin157

Znawca - Sporty zimowe
No i co to zmienia? To jest fakt, że do końca życia nie wejdziemy?
Oczywiście, że nie ale jesteśmy realnymi przegrywami na IO, imprezie która jest dla kibiców najważniejszą na świecie.

I nie rozumiem co tu ma do tego przyrównywanie MŚ, nie ten ciężar gatunkowy.
 
zibi16 1,4M

zibi16

Moderator
Członek Załogi
Oczywiście, że nie ale jesteśmy realnymi przegrywami na IO, imprezie która jest dla kibiców najważniejszą na świecie.

I nie rozumiem co tu ma do tego przyrównywanie MŚ, nie ten ciężar gatunkowy.
Przegrywami? Przypomnę, że ostatnie IO fakt, przegraliśmy w ćwierćfinale ale ze zdobywcami złotego medalu, 4 lata również przegraliśmy ale wcześniej... czy my byliśmy faworytami na IO? Przypomnę, że poprzednie lata zdobycie brązowego medalu na MŚ to był dla nas sukces. Więc nie za bardzo rozumiem... Ale ok kazdy ma swoje zdanie. Można grać na brak medalu po 1,2 kto co lubi
 
malin157 72,4K

malin157

Znawca - Sporty zimowe
Czyli
Przegrywami? Przypomnę, że ostatnie IO fakt, przegraliśmy w ćwierćfinale ale ze zdobywcami złotego medalu, 4 lata również przegraliśmy ale wcześniej... czy my byliśmy faworytami na IO? Przypomnę, że poprzednie lata zdobycie brązowego medalu na MŚ to był dla nas sukces. Więc nie za bardzo rozumiem... Ale ok kazdy ma swoje zdanie. Można grać na brak medalu po 1,2 kto co lubi
Podsumowując to co napisałeś: przegraliśmy 5-krotnie z rzędu w ćwierćfinale IO.
 
AndrzejKoziol 5,4K

AndrzejKoziol

Użytkownik
Nie rozumiem tego pesymizmy w narodzie. Gramy słabo, momentami fatalnie a i tak pozwala to pregrać TB z Japonią, grając na przewagi, odwrócic spotkanie z zawsze groźnymi amerykanami czy przegrać z Francją po TB mając bojdaże 14-11 w tym ostatnim secie. Mamy dwa tygodnie do najważniejszych spotkań- w siatkówce to jest wieczność. Przypomnijcie sobie finał LM Jastrzębski-Trentino gdzie Trentino z drużyny przegrywającej wsystko we Włoszech zmiotło Jastrzębski Węgiel w finale. Przypomnijcie sobie ostatnie IO i spotkanie USA-Francja rozpoczynające turniej. Pewne 3-0 dla amerykanów gdzie Francja praktycznie nie miała nic do powiedzenia. Jak się skończyło? Francja ze złotem, USA nie wyszli z grupy. Ja jestem spokojny o naszych orłów, Grbić jeszcz z żadnej imprezy nie wrócił bez medalu i wierze, że w tym przypadku będzie podobnie.
 
Otrzymane punkty reputacji: +80
korver 124K

korver

Użytkownik
To może ja zacznę, delikatnym dubelkiem dla lepszych emocji. Zaznaczam jednakże, że nie śledziłem zupełni końcówki sezonu klubowego oraz VNL i swoją wiedzę opieram na poprzednich latach, proszę się zatem nie sugerować.

Polska - Egipt

Oglądałem mecz podczas Memoriału Wagnera. Prawda, że Egipt wystąpił rezerwami, jednakże ich obecny I skład sportowo jest poniżej najlepszych lat z Salahem na ataku. Wydaje mi się, że wszystko będzie zależeć w tym spotkaniu od Polaków, a jak wiadomo kolejni rywale będą już bardzo wymagający. Egipt trzeba spakować 3-0 jak najmniejszym wysiłkiem i szykować się na mecze z ITA i BRA.

TYP: Polska PONIŻEJ 75,5 pkt


Słowenia - Kanada

Chodzą głosy o przemęczenie Słoweńców sezonem i może się to wydarzyć, ja jednakże uważam ich za typowych 'walczaków', nawet gdy nogi odmówią posłuszeństwa to będą walczyć do końca. W grupie jeszcze Francja oraz Serbia, wydaje się, że już z Kanadą trzeba zagrać na maksa i zwycięstwo jest konieczne, mając ochotę z grupy awansować. Za drużyną Kanady nigdy szczerze mówiąc nie przepadałem. Jest to drużyna 'rzemieślników' + od czasu do czasu jakiś lepszy grajek (teraz za takiego uznałbym Maara). Jednakże całkiem dobry wynik osiągnęli w ostatniej edycji VNL i być może ich nie doceniam (nie widziałem ich meczu w tym sezonie - znam zawodników oraz wiem, gdzie grają, ale jako kadra nigdy mnie nie przekonywali). W bezpośrednich starciach w ostatnich latach 4-0 dla Słoweńców, w tym sezonie 3-2 w VNL (przy kursie początkowym @1,2 -> urósł na @1,32; tutaj jest >@1,5). Dla mnie mecz z mocnym wskazaniem na Słowenie, a kurs co najmniej zadowalający.

TYP: Słowenia WIN

Za takiego dubelka płacono dzisiaj w granicach @2,2-2,4 w Etoto/Superbet i STS, bo tam akurat grałem i dla mnie jest to zupełnie OK, ale być może można gdzieś znaleźć więcej.
 
Otrzymane punkty reputacji: +646
pinio1111 145,6K

pinio1111

Użytkownik
Japonia - Niemcy
T.Krick over 6,5pkt. 2,00 9pkt
G.Grozer under 21,5pkt. 1,80 24pkt
Y.Nishida under 19,5pkt. 1,75 20pkt. piąty set pogrzebał undery, ale co do Niemców i handi w ich stronę to był dobry kierunek

Fajne kursy wystawił STS na zawodników w tym meczu. Moim zdaniem niektóre z nich są znacznie przeszacowane.
Zaczynam od Tobiasa bo 7+pkt to naprawdę bardzo niska linia. Nie wierzę w wygraną którejś z drużyn w trzech setach, to pierwsze. Drugie to specyfika gry Japonii, która opiera się głównie na skrzydłach, z małym wykorzystaniem środka, a z kolei Niemcy grają bardzo dużo środkiem. Sądzę że Krick i Brehme będą mieli sporo okazji do zapunktowania, nie tylko w ataku, ale również w bloku. Linia na Brehme to 7,5pkt, więc też bardzo niska i można swobodnie grać tu na over.
Z kolei nie chce mi się wierzyć, że Grozer zdoła zdobyć 22+pkt.
Linia powinna oscylować w okolicach 17,5pkt, bo tak jak pisałem, uważam że Niemcy powinni zagrać z dużym wykorzystaniem środkowych. Również nie zdziwi mnie zmiana Georga na Karlitzka, który ostatnio był w świetnej formie. Być może jednak Moritz wyjdzie jako przyjmujący i w razie słabszej postawy Georga, zagra jako atakujący? Tego typu zagrywki taktyczne widzieliśmy już w meczach podopiecznych Winiarskiego. Co by się nie wydarzyło to uważam, że 21,5pkt to zbyt wysoka linia.
Co do Nishidy, to tu również trochę za wysoko ustawiona linia. Wydaje mi się, że to jednak Ishikawa będzie ciągnął grę tej reprezentacji i to on będzie najlepiej punktującym zawodnikiem Japonii. Do gry wrócił Ran, więc on też trochę odciąży Nishide w ataku. Przy wysokim niemieckim bloku, Japonia będzie musiała zagrać bardziej kombinacyjnie, więc atakujący nie powinien tu być główną opcją przy zdobywaniu pkt.
Polecam też handi pkt w pierwszym secie w kierunku Niemiec i ogólnie wszelkie handi w ich kierunku, bo kursy ciekawe, a nie wykluczam niespodzianki i wygranej naszych zachodnich sąsiadów.

Mam sporo przemyśleń i typów na ten turniej, ale brak mi czasu by tu się udzielać bo obecnie wędruję po górach.
Może jutro znajdę chwilę by coś jeszcze wrzucić?
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +884
Do góry Bottom