>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Ważne informacje, newsy, pytania i rozmowy dotyczące skoków narciarskich

irtyko 172,4K

irtyko

Użytkownik
macio106 napisał:
Mam do was takie pytanie, nie znam się na skokach więc może banalne, ale Mnie to zastanawia. Jak to jest możliwe że w sobotnim konkursie Zografski w 1 i 2 serii skacze w tym samym kombinezonie i w 1 serii jest ok, a w 2 go dyskwalifikują?
Tam jest wszystko na milimetry na granicy przepisów. Źle staniesz, zgarbisz się i Ci wyjdzie 1mm za dużo i DSQ. W 1 serii mógł stanąć korzystniej i się zmieścił w ramach przepisowych. Mogło też tak być, że po 1 serii nie miał żadnej kontroli - kontrole na dole są wyrywkowe, nie każdego zawsze sprawdzają.
Dokładnie, zazwyczaj odpadają na mierzeniu stroju w kroku, podstawiają wihajsterek i jak dotykasz jajkami to odpadasz :)
Kiedyś żyła na zawodach drużynowych tak odpadł w pierwszej serii , przez co nasz Team skakał w trójkę , a w drugiej serii Żyła wyszedł w tym samym kostiumie ! i już było ok i co ciekawsze odrobił straty i jak się nie mylę to było wtedy chyba podium ;p
Ogólnie przepisy restrykcyjny ale są zawodnicy którzy rozciągają kostium siadając na belce startowej


edit:
myliłem się tam nie było podium
Koszmar Piotra Żyły. Polacy przeżyli szok, gdy dostali informację - WP SportoweFakty
 
Ostatnia edycja:
jozzy22 568,4K

jozzy22

Użytkownik
W wieku 37 lat zmarł Mateusz Rutkowski. To były mistrz świata juniorów, który przed laty uznawany był za następcę Adama Małysza. Informację o śmierci Rutkowskiego potwierdził Polski Związek Narciarski.
 
Otrzymane punkty reputacji: +1020
irtyko 172,4K

irtyko

Użytkownik
pytanko

jeśli na Fortunie chcę zagrać skoki i wyskakuje komunikat " kupon nie został zapisany" to mnie zablokowali ? bo inne sporty mogę obstawiać
 
donald-young 19,5K

donald-young

Użytkownik
Mam pytanko czy ktoś spotkał się z taką sytuacją jak moja. Postawiony miałem zakład, że Granerud będzie miał wyższe noty za styl od Zajca i Słowniec został zdyskwalifikowany. Superbet rozliczył to jako zwrot. W przypadku zakładów h2h w skokach dyskwalifikacja liczy się normalnie. Z góry dzięki za odpowiedź.

Edit. Po napisaniu do supportu zmienili na plus. Pisze jakby ktoś w przyszłości miał podobną sytuację.
 
Ostatnia edycja:
jozzy22 568,4K

jozzy22

Użytkownik

Co sądzicie o tej imprezie?
Nie.wiem może się mylę ale po mojemu to jest czyste szaleństwo i jak dla mnie z dużym ryzykiem dla samego zawodnika
 
irtyko 172,4K

irtyko

Użytkownik
Co sądzicie o tej imprezie?
Nie.wiem może się mylę ale po mojemu to jest czyste szaleństwo i jak dla mnie z dużym ryzykiem dla samego zawodnika
Wiem że Red Bull przekracza wszystkie granice ale zazwyczaj nagrywają to w 4K ;p a tu klapkiem kubota nagrali ;p
 
X 19,4K

xoli20

Użytkownik
Wiem że Red Bull przekracza wszystkie granice ale zazwyczaj nagrywają to w 4K ;p a tu klapkiem kubota nagrali ;p
To nie jest nagranie Red Bulla :)

Cała akcja odbyła się za "zamkniętymi drzwiami" i nikogo spoza zaangażowanych w projekt nie dopuszczono, a to nagranie z daleka pochodzi od lokalnych dziennikarzy.

Jeśli tylko projekt się udał to pewnie na dniach wypuszczą film ze skoku w 4K ze wszelkich możliwych ujęć :)
 
irtyko 172,4K

irtyko

Użytkownik
<iframe width="315" height="560" src="
" title="Ryoyu Kobayashi - 291 m - Akureyri 24.04.2024 (WORLD RECORD)" frameborder="0" allow="accelerometer; autoplay; clipboard-write; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture; web-share" referrerpolicy="strict-origin-when-cross-origin" allowfullscreen></iframe>
 
Otrzymane punkty reputacji: +317
typerskoki 416,2K

typerskoki

Ekstraklasa Expert
Członek Załogi
Grubo poszli z tą Islandią. To może być spory gamechanger na plus tej dyscypliny. Nie zdziwią mnie eventy organizowane poza FIS za kase 10x większą za pare lat, pod które każdy się będzie przygotowywał, a PŚ Fisowski może mieć status obecnego Letniego Grand Prix.
No chyba że Fis pójdzie po rozum do głowy, wywali Pertile i zmieni politykę działania i jakoś wspólnie ze sponsorami się dogada na rozwój dyscypliny pod szyldem FIS.

Więcej info o wydarzeniach, o których już pisaliście wyżej tutaj: https://www.skijumping.pl/wiadomosci/35222/291-metrow-rekordowy-wyczyn-ryoyu-kobayashiego-wideo/
 
Otrzymane punkty reputacji: +1104
typerskoki 416,2K

typerskoki

Ekstraklasa Expert
Członek Załogi
Najciekawsze info ostatnich tygodni ze świata skoków:






 
irtyko 172,4K

irtyko

Użytkownik
Skoki narciarskie. „Puchar Świata może pójść tą drogą” – Małysz o rekordzie Kobayashiego - Skijumping.pl
Ryoyu Kobayashi znienacka zszokował świat sportu. 27-letni reprezentant Kraju Kwitnącej Wiśni podczas kwietniowego pobytu w Islandii pobił rekord świata w długości skoku narciarskiego, który przed laty dzierżył między innymi Adam Małysz. 46-letni skomentował szalony wyczyn Japończyka za...
www.skijumping.pl
www.skijumping.pl
Ja tam uwielbiam loty ale przy aktualnych zasadach i przelicznikach to skoki w granicach 300 metrów to byłby śmiech, po pierwsze delikatny wiatr i już zawody trwały by dwa dni a do tego przeliczniki ..... już widzę sytuacje gdzie skok 250m jest wyżej plasowany od skoku na 290 m


ogólnie jestem za tym żeby się takie zawody odbyły ale realistycznie patrząc to nie wypali
(zapewne nie znajdziemy informacji ile dni może tygodni czekali na warunki żeby Japonczyk mógł oddać skok , no i jaki miał wiatr xD myślę że wiało z boku bo go do prawej ściągało )
 
Do góry Bottom