>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

DEL - liga niemiecka 2023/2024

sunxl 1,9M

sunxl

Typer
Iserlohn vs Straubing:
Michael Dal Colle punkt @1.63✅
Mike Connolly punkt @1.52✅
AKO @2.48 Fortuna✅


Jeden z wczorajszych kuponów jednak zaliczony, dlatego walczymy dalej z DEL i spodziewam się sporej ilości goli w Iserlohn. Gospodarze walczą o utrzymanie a goście o utrzymanie 3. pozycji przed play-offami. Jedni i drudzy całkiem dobrze czują się w PP, dlatego też warto skorzystać z punktów specjalistów w tym elemencie. Ogólnie w niemieckiej ekstraklasie cenieni są Kanadyjczycy, którzy mają podnieść poziom ligi. Tak jest w przypadku Dal Colle i Connolly. Szczególnie ten drugi występuje już długo w DEL i jest niejako legendą Tygrysów ze Straubing. Liczę tutaj na wynik 2:2 lub 3:3 i tym samym na dwójkę kanadyjskich hokeistów.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +407
sunxl 1,9M

sunxl

Typer
Jan Urbas (Bremerhaven) punkt @1.47✅
Cameron Brace (Frankfurt) punkt @1.62🟥
Matthias Plachta (Mannheim) punkt @1.37🟥
Tylor Spink (Schwenninger) punkt @1.90🟥
AKO @6.38 Fortuna 🟥


Dzisiaj trochę ryzykownej, ale uważam, że zawodnicy gospodarzy postrzelają. Omijam hitowy mecz derbów Bawarii, ale myślę, że Bertrand się przełamie. Stawiam na Płachte i Urbasa. Obaj mają patent na dzisiejszych rywali. Zaliczali gole lub asysty w meczach przeciwko Nürnbergowi i Düsseldorfowi, jak nie byli kontuzjowani. Słoweniec potrzebuje przełamania, a ostatnio w Düsseldorfie pokusił się o gola.

We Frankfurcie będzie ciekawie, bo obie ekipy biją się o utrzymanie. Lwy są podbudowane po wygranych derbach z Mannheim i celuje w Brace'a, który też już dawno nie cieszył się z punktu. Pojawi się wiele PP i tutaj jeden z liderów gospodarzy będzie miał swoje szanse.

Na koniec Schwenninger, który u siebie jest najlepszym zespołem w stawce. Czas na punkt jednego z braci bliźniaków. Wolfsburg ma mocną ofensywę, ale też traci sporo goli.
Post automatycznie złączony:

Jan Urbas (Bremerhaven) gol @2.40✅
Cameron Brace (Frankfurt) gol @3.20🟥
Matthias Plachta (Mannheim) gol @2.20🟥
Tylor Spink (Schwenninger) gol @4.50🟥
Single Fortuna
 
Ostatnia edycja:
sunxl 1,9M

sunxl

Typer
Nürnberg vs München: Nürnberg powyżej 1.5 gola @1.31✅
Schwenninger vs Bremerhaven: Tylor Spink punkt @1.82✅
Straubing vs Frankfurt: Mike Connolly punkt @1.57🟥
AKO @3.74 Fortuna 🟥


Spróbuję z DEL na mecze o godz. 14:00. Jak będzie to dobrze szło to podrzucę jeszcze na kolejne rywalizację. Stawiam na 2 gole Nürnbergu. Trzeba przyznać, że zespół ten bardzo dobrze zaprezentował się w Mannheim. Orły miały takie momenty, że nie potrafili wyjechać z własnej tercji. Tygrysy walczą o play-offy i myślę, że u siebie są w stanie strzelić dwa gole z Bykami z Monachium. RB miało mocną spinę na poprzednie spotkanie, bo były to derby Bawarii i przy okazji udało się zaliczyć 500. zwycięstwo w DEL. Myślę, że gospodarze będą dzisiaj groźni. Allavena w bramce gości będzie łatwiej o trafienia.

Kanadyjka to już Spink i Connolly. Bez tego drugiego nie ma gry Straubing. Frankfurt ma swoje problemy w defensywie od początku kampanii i myślę, że Kanadyjczyk zaliczy tutaj 1 punkt w PP. Do tego Tyson, który dawno nie zaliczył gola lub asysty, a Pingwiny z Bremerhaven mają moim zdaniem zjazd formy. Wild Wings to najlepsza domowa ekipa liczę na tego bliźniaka.
 
Ostatnia edycja:
sunxl 1,9M

sunxl

Typer
Brakuje farta urlop mi się przyda od czwartku, ale dzisiaj jeszcze podrzucę swoje propozycje na DEL. Na kanadyjkę nie mam zbytnio pomysłu, ale myślę, że w obu spotkaniach niemieckiej ekstraklasy ujrzymy gole. Lwy i Byki są po porażkach w weekend i niejako pisałem o Nürnbergu, że mogą pokonać Monachium. Tak się stało w ostatnich sekundach i uważam, że doczekamy się ciekawego widowiska w stolic banków. Frankfurt ma świetną ofensywę, ale za to defensywa kuleje od początku kampanii. Byki też nie przekonują w tym aspekcie, ale dzisiaj do bramki ma wrócić Mathias Niederberger, co jest dobrą wiadomością dla przyjezdnych. Będzie ciekawie, bo oba kluby potrzebują zwyciestwa, aby zrealizować swoje cele.

W Ingolstadt stawiam już na overek 4.5 trafień, ale wynik 2:2 już nas ratuje. Jedyni i drudzy całkiem dobrze radzą sobie w PP i to może być klucz do zwycięstwa. Pingwiny wraz z Niedźwiedziami Polarnymi awansowały do Hokejowej Ligi Mistrzów, ale goście celują w wygranie sezonu zasadniczego, co da też przewagę lodu do samego końca play-off. Pantery zagrają w play-innach, niemniej jednak warto powalczyć również o przewagę lodu w fazie pucharowej. Overek był pokryty w ostatnich 4/5 bezpośrednich starciach, mam nadzieję, że dzisiaj będzie podobnie.

Frankfurt vs München: każda 2+gole @1.56
Ingolstadt vs Bremerhaven: powyżej 4.5 goli ml @1.54
AKO @2.40 Fortuna
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +191
sunxl 1,9M

sunxl

Typer
Augsburg vs Mannheim:
każda drużyna 2+ gole @1.56 Fortuna
remis @4.20 Superbet


Zmiana taktyki pozwoliła wczoraj trafić kupon z DEL, dzisiaj próbuje podobnie. Augsburg zaciekle walczy o utrzymanie i mecz z Frankfurtem był bardzo interesujący. Niestety dla nich zabrakło szczęścia w serii rzutów karnych i Pantery są pod ścianą. Jeszcze kontuzji doznał jeden z najlepszych zawodników ten drużyny TJ Travelyan, co jest bardzo złą wiadomością. Niemniej jednak nie wolno się poddawać i dzisiaj gospodarze zmierzą się z Mannheim, które też ma swoje problemy. Zdecydowałem się na 2 gole obu ekip. W każdym bezpośrednim meczu tych drużyn w tym sezonie oglądaliśmy minimum 2 trafienia i sam remisy. Można pokusić się o remis z kursem @4.20. Pantery nie odpuszczą, szczególnie u siebie.
 
Ostatnia edycja:
Pablito91 530,5K

Pablito91

Użytkownik
Iserlohn X2 @1.85 Fortuna 0:3 :) Mają chłopaki patent na Frankfurt:D

Przed nami przedostatnia kolejka w rundzie zasadniczej w Niemczech. Bardzo wiele jest już rozstrzygnięte. Pozostaje jeszcze sprawa utrzymania się. Tutaj rozgrywa się walka pomiędzy Augsburgiem a właśnie Iserlohn, które ma obecnie 4 punkty przewagi. Augsburg gra dzisiaj u siebie więc jest szansa że wygraja, więc Iserlohn też musi walczyć. Mają ku temu dobrą okazję bo grają z Frankfurtem, który już o nic nie walczy. Utrzymanie mają a na play offy nie mają już szans. Nie wiem czemu spada Kurs na gospo, ale to Iserlohn w tym sezonie ograła ich 3 razy w 3 meczach. 4:0 5:2 i 3:2. Dzisiaj Iserlohn walczy o utrzymanie, więc po takim kursie daje, że nie przegrają w RT.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +2136
Pablito91 530,5K

Pablito91

Użytkownik
Munchen handicap (-1.5) @1.53 superbet 4:5 szok

Ostatnia kolejka rundy zasadniczej w Niemieckiej DEL. Munchen podejmie u siebie najsłabszą drużynę całej ligi a więc Augsburg. Mistrzowie rundy zasadniczej zeszłego sezonu oraz I całych rozgrywek w rym roku spisują się gorzej. I dzisiaj mają o co grać. Ich mecz w ćwierćfinale z ekipą Wolfsburga już jest pewny. Ale dzisiejsze mecze rozstrzygną kto będzie miał ten dodatkowy handicap w postaci jednego meczu więcej u siebie. Uważam, że jest to spory argument by dzisiaj ograć ekipę Augsburga, gdyż jest co najsłabsza drużyna oraz notują serię 7 porażek z rzędu. Wolfsburg dzisiaj ma o wiele gorszą przeprawę gdyż jedzie do Straubing. Obie ekipy dzieli jeden punkt. Bezpośrednio jest rowno, bo Obie ekipy odniosły po 2 zwyciestwa i 2 porażki między sobą. W zeszłym roku munchen ograło Wolfsburg w półfinale 4:3 wygrywając właśnie decydujące spotkanie na własnej tafli. Dlatego właśnie liczę, że dzisiaj Munchen będzie chciało pewnie wygrać i liczyć na potkniecie Wolfsburga. Powodzenia.
 
Ostatnia edycja:
sunxl 1,9M

sunxl

Typer
Eisbären Berlin vs Fischtown Pinguins: każda drużyna 2+gole @1.63🟥 Gudlevskis mvp szczególnie ostatnia obrona
RB München vs Augsburger Panthers: RB München powyżej 3.5 gola @1.56✅
Straubing Tigers vs Grizzlys Wolfsburg: Grizzlys Wolfsburg powyżej 1.5 gola @1.30✅
AKO @3.31 Fortuna 🟥

Matt White strzeli gola @3.50 Fortuna🟥


Jest kilka meczów o coś w DEL i postanowiłem zaatakować kupon na potrojenie. Przede wszystkim ciekawie będzie w stolicy, gdzie Niedźwiedzie Polarne podejmą Bremerhaven. Walka o wygranie sezonu regularnego trwa w najlepsze i Berlin po słabej kampanii 2022/2023, gdzie jako Mistrzowie nie zakwalifikowali się do play-off postanowili zostawić trenera Aubry'ego i to było strzałem w 10. Kilka dobrych transferów, przede wszystkim w bramce, bo szczególnie Jake Hildebrand broni znakomicie i jest jednym z najlepszych goalie w lidze. Na przeciw Pingwiny z Bremerhaven, którzy co roku robią postęp i tym razem wyrównane 5 dają nadzieję nawet na tytuł. Liczę tutaj na gole i stawiam na 2 trafienia po obu stronach.

W stolicy Bawarii dojdzie do derbów Bawarii pomiędzy Bykami a Panterami. RB żegna się powoli ze swoją halą, jest to ostatni mecz sezonu regularnego na tym obiekcie i kibice mogą dzisiaj zakupić kawałek pleksy na pamiątkę. Nowiutkie SAP Garden będzie miało otwarcie późnym latem, gdzie przyjedzie jedna z drużyn NHL, wydaje się, że to będzie Avs, ze względu na Draisaitla. Myślę, że Byki tutaj postrzelają. Augsburg sportowo spadł, tak jak w poprzednim sezonie i zespół ten może uratować mistrzostwo drużyny DEL2, które nie otrzymało licencji na najwyższą klasę rozgrywkową. Augsburg powalczy i ma patent na Byki w tym sezonie, ale cała otoczka dzisiejszego starcia i możliwość wskoczenia przed Grizzlys spowoduje, że gospodarze są tutaj faworytami.

Ostatni typ to już dwa gole Wolfsburga. Tygrysy zmierzą się z Wild Wings w pierwszej rundzie play-off i będzie ciekawie, ale to Grizzlys są bardziej zdeterminowani. W tym sezonie przyjezdni regularnie zaliczali 2 bramki w starciach przeciwko Straubing. Wrócił Matt White, co jest świetną wiadomością i można pograć jego punkt czy gola. Ciekawy jestem jak Stewart wkomponuje go do dobrze działającej ofensywy z Muellerem, Miele i Machackiem, ale to już przyjemny ból głowy.
 
Ostatnia edycja:
sunxl 1,9M

sunxl

Typer
Mannheim vs Nürnberg: Matthias Płachta punkt @1.42❤
Ingolstadt vs Köln: Justin Schutz punkt @1.75✅
AKO @2.49 Fortuna❤

Justin Schutz gol @2.50 Fortuna✅


Mówi się, że play-offy to okres dla liderów poszczególnych drużyn. Tutaj nie ma już miejsca na słabości. Każdy klub daje z siebie więcej niż 100% i to powinniśmy oglądać w najbliższych tygodniach.

Dla Mannheim brak miejsca w czołowej 6 to spore rozczarowanie, ale traf chciał, że pierwszym rywalem będą Tygrysy z Nürnbergu. Uważam, że Orły poradzą sobie dosyc szybko, bo forma rośnie i przede wszystkim liderzy dają radę. Stawiam na punkt Matthiasa Płachty. Po kontuzji nie ma śladu i jest to kluczowy zawodnik w układance trenera Eakinsa. Wraz z Lindenem Veyem tworzą zgraną parę i mam nadzieję, że Polak nie zawiedzie.

Druga seria powinna być już bardziej wyrównana. Ingolstadt w poprzednim sezonie był przecież w finale DEL, teraz musi się przebijać przez fazę wstępna. Ogólnie ciekawostką jest taka, że para ta miała zacząć zmagania w Köln, bo przecież Rekiny były wyżej w tabeli po zasadniczym, ale Lanxess arena jest zajęte z powodu karnawałowego wydarzenia, dlatego dwa mecze z rzędu odbędą się w przyszłym tygodniu.

Na domowe starcia Rekinów przychodzi najwięcej kibiców w DEL bo średnio 17tys. i zauwazylem taka zależność, że przyjezdni lepiej czują się na wyjazdach. Być może domowa publika nie pomaga, lecz bardziej stresuje, powoduje nerwy i dlatego jestem zdania, że dzisiaj Rekiny pokusza się o wygraną. Stawiam na punkt Justina. Schutz w każdym spotkaniu z Ingolstadt w tym sezonie zaliczał oczko, nawet zdarzały mu się gole, więc warto się skusić.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +191
sunxl 1,9M

sunxl

Typer
Nürnberg vs Mannheim:

Matthias Plachta gol @2.40❤
Matthias Plachta 2 punkty @3.20 ❤
Fortuna


Ostatnio Plachta zawiódł, a więc dzisiaj zapewne strzeli gola. Mannheim było zdecydowanie lepszym zespołem od Tygrysów w pierwszym meczu fazy wstępnej play-off. Gdyby skuteczność była lepsza, to można było uniknąć nerwowej końcówki. Bramkarz Nürnbergu dwoił się i troił i ciekawy jestem czy Treutle znów zagra na swoim poziomie. Uważam, że seria się dzisiaj zakończy i Mannheim sięgnie po wygraną, bo ma więcej doświadczenia i jakosci na lodzie. Mam nadzieję, że Matthias dołoży od siebie cegiełkę. Alternatywnie można jego 2 punkty po wyższym kursie spróbować.
 
Ostatnia edycja:
sunxl 1,9M

sunxl

Typer
Dyscyplina: Hokej na lodzie/DEL
Godzina: 19:30
Spotkanie: Kölner Haie vs ERC Ingolstadt
Typ: Justin Schutz strzeli gola
Kurs: 2.30
Bukmacher: Fortuna
Post w dziale:
Analiza:


Tak jak można było się spodziewać. Pierwszy mecz tej serii powędrował do Rekinów, wczorajsze spotkanie dla Panter i mamy remis. Dzisiaj odbędzie się starcie back-to-back w Köln i ciekawy jestem występu gospodarzy. Tak jak pisałem wcześniej Rekiny uzbierały w Europie największą średnia liczbę kibiców na swoich meczach, bo około 17 tys. i uważam, że ta publiczność nieco przytłacza zawodników. Trzeba jednak wziąć się w garść i stawiam na gola Justina. Wczoraj nawet bez punktu, a przecież w Bawarii popisał się 3 trafieniami i 1 asystą. W play-off to liderzy muszą wziąć ciężar gry na swoje barki i wykorzystanie PP będzie kluczowe. Liczę tutaj na Schutza.
 
Ostatnia edycja:
sunxl 1,9M

sunxl

Typer
Straubing vs Schwenninger: każda drużyna 2 gole @1.67✅
Wolfsburg vs München: każda drużyna 2 gole @1.64✅
AKO @2.74 Fortuna ✅


Straubing jest tutaj faworytem, ale nie lekceważyłbym Wild Wings, którzy byli najlepszym zespołem na własnym lodzie w sezonie zasadniczym. Na drugiej pozycji były Tygrysy że Straubing i to pokazuje, że domowe rywalizację będą kluczowe, aby awansować do kolejnej rundy. Stawiam na gole. Uważam, że każda z ekip ma swoje strzelby i może paść overowym wynik. W tej kampanii obie ekipy mierzyły się ze sobą 4-krotnie i typ był pokrywany w 3/4 przypadkach.
Grizzlys vs Byki także liczę na strzelaninę. Wolfsburg to jedna z drużyn, która charakteryzowała dobra defensywa, ale w parze zmierzą się z Monachium, które ma kim straszyć z przodu. Gospodarze nie są bez szans w tej rywalizacji, ale muszą szczególnie u siebie wykorzystywać przewagę lodu. W stolicy Bawarii będzie o to ciężej. Liczę na 2 trafienia z obu stron.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +951
sunxl 1,9M

sunxl

Typer
Bremerhaven vs Ingolstadt: każda drużyna 2 gole @1.85
Berlin vs Mannheim: każda drużyna 2 gole @1.65
AKO @3.05 Fortuna


Dzisiaj niestety mało czasu, jak to w niedzielę i DEL spróbuję to samo, co wczoraj. Stawiam, że wszystkie zespoły pokuszą się o minimum 2 gole. Uważam, że Ingolstadt oraz Mannheim, które musiały przejść rundę wstępną nie są bez szans z Bremerhaven oraz z Berlinem. Są już ograni w tym sezonie play-off i mają swoje strzelby, które pozwolą na trafienia. Wiele będzie zależeć od bramkarzy, ale zazwyczaj pierwsze spotkania serii są obfite w gole, to widzieliśmy wczoraj po overowych wynikach.
 
Ostatnia edycja:
sunxl 1,9M

sunxl

Typer
EHC Red Bull München vs Grizzlys Wolfsburg: każda drużyna 2+ gole @1.64✅
Schwenningen Wild Wings vs Straubing Tigers: każda drużyna 2+gole @1.65🟥
AKO @2.71 Fortuna🟥

W singlach:
EHC Red Bull München vs Grizzlys Wolfsburg: każda drużyna 3+ gole @3.50✅
Schwenningen Wild Wings vs Straubing Tigers: każda drużyna 3+ gole @3.50🟥
Fortuna


Byki pewnie wykorzystały swoje sytuacje w pierwszym spotkaniu w Wolfsburgu. Obserwatorzy byli zdania, że trudniejsze zadanie będzie czekać Mistrza DEL w mieście Volkswagena, ale doświadczenie i ogranie wielu zawodników zaprocentowało w inauguracyjnym meczu. Podobać się mogło zaangażowanie Chrisa DeSousy, który nie tylko zaliczył dwie bramki, ale swoim rywalom sprzedawał wiele bodiczeków. Ogólnie cały zespół ze stolicy Bawarii mógł się podobać, a przecież pamiętamy problemy tego klubu w środku sezonu. Kłopoty były na tyle duże, że z emerytury do sztabu trenerskiego Toni Soderholma sprowadzono ojca niedawnych sukcesów, a więc Dona Jacksona. Amerykanin wniósł wiele swoich pomysłów i to ma przynieść obronę tytułu. Trzeba wspomnieć, że gospodarze już od nowej kampanii przeniosą się do nowiutkiej hali SAP Garden, dlatego zdobycie kolejnego tytułu pozwoli zapełnić tę arenę. Czy Byki wykorzystają atut własnego obiektu?

Grizzlys to długoterminowy projekt, który ma w najbliższych latach przynieść mistrzostwo do Wolfsburga. Od dłuższego czasu trenerem tego zespołu jest Michael Stewart i szkoleniowiec ten regularnie rozwija swój zespół. Jeżeli porównamy obecną kadrę z poprzednimi sezonami, to śmiało możemy powiedzieć, że jest ona mocniejsza i bardziej doświadczona. Pozytywnym transferem był m.in. Peter Mueller, który z miejsca stał się liderem Grizzlys. Takimi synem Stewarta jest Luis Schinko i napastnik ten popisał się golem oraz asystą w pierwszym starciu z Bykami. Mało aktywni byli jednak hokeiści z pierwszego linku i większa odpowiedzialność musi na nich spoczywać, wszak przyjezdni przegrywają już 0:1 w serii. Kibice czekają także na przebudzenie Matta White, który leczył przez dłuższy czas kontuzję. Czy outsider pokusi się o triumf w stolicy Bawarii?

Wolfsburg to zespół, który kojarzył się w tym sezonie z lepszą grą na własnej tafli. Na wyjazdach bywało różnie i dzisiaj może być ciężko, aby sięgnąć o wygraną. Zdecydowałem się jednak na 2 trafienia obu drużyn. Uważam, że pewność siebie oraz doświadczenie w tym najważniejszym momencie sezonu zrobi swoje i gospodarze pójdą za ciosem. W mieście Volkswagena tak naprawdę każdy ofensywny zawodnik RB punktował, co tylko pokazuje potencjał w ataku hokeistów Toniego Soderholma. Niemniej jednak u przyjezdnych pierwszy link się jeszcze nie obudził w play-off i liczę na liderów gości, którzy nie mogą pozwolić sobie na kolejny słabszy występ. Mam nadzieję, że i tym razem skuteczność będzie na wysokim poziomie.

Nieco wcześniej odbędzie się rywalizacja w Villingen-Schwenningen pomiędzy miejscowym Wild Wings a Tygrysami ze Straubing. Gospodarze w sezonie zasadniczym byli najlepszym zespołem w domowych spotkaniach. Trudno to uwierzyć, ale tak właśnie było, mając za plecami takie firmy jak wtorkowy rywal, czy też Pingwiny z Bremerhaven. Wild Wings potrafiło w pełni wykorzystywać ten atut i ciekawy jestem, czy również w play-off zawodnicy Steve Walkera będą mocni we własnej hali. Niestety w pierwszym starciu widoczna była różnica klas i przegrana 2:5 jest w pełni zasłużona. Była nadzieja na początku 3. tercji, aby doprowadzić do remisu, ale ona szybko przeminęła wraz z trafieniem Justina Brauna, który za chwilę zakończy karierę. Wild Wings musi przede wszystkim lepiej zagrać w defensywie, aby myśleć o wyniku 1:1 w serii. Czy kibice pomogą outsiderowi?

Trzeba przyznać, że Tygrysy to ewenement nie tylko w Niemczech, ale także na Świecie. Jest to mały i rodzinny projekt, który stale się rozwija. Nie ma tutaj wielkich sponsorów, ale ciągła praca przynosi odpowiednie owoce i przecież niedawno przyjezdni meldowali się w Hokejowej Lidze Mistrzów, co przyniosło zastrzyk gotówki. Aktualnie jest to stabilna drużyna, która realizuje swoje większe i mniejsze cele, dlatego też kolejnym osiągnięciem będzie półfinał DEL. Wydaje się, że Wild Wings to dobry rywal, aby tej sztuki dokonać i warto pójść za ciosem na tafli przeciwnika. W tej kampanii najbardziej imponować może trio Nicolas Mattinen, JC Lipon, Mike Connolly i każdy z nich robi różnicę na lodzie. Czy dzisiaj będzie podobnie?

W tym spotkaniu także zdecydowałem się na zakład, który w DEL preferuje najbardziej. Stawiam na 2 gole obu drużyn. Tak jak pisałem wyżej, Wild Wings to najlepszy domowy zespół w sezonie zasadniczym i potrzebują wygranej, aby do Straubing nie pojechać z wynikiem 0:2 w serii. Tygrysy to jednak zadziorna ekipa, która potrafi postawić się każdemu, także w delegacji i liczę na obfite strzelanie po obu stronach barykady. W pierwszym starciu oglądaliśmy wysoki rezultat 5:2, myślę, że jest szansa na powtórkę, ale tym razem w Villingen-Schwenningen.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +1276
sunxl 1,9M

sunxl

Typer
  • TOP 3 - Najlepsze analizy miesiąca (Marzec 2024)
  • #155
Dyscyplina: Hokej na lodzie/DEL
Godzina: 19:00
Spotkanie: ERC Ingolstadt vs Pinguins Bremerhaven
Typ: Jan Urbas strzeli gola
Kurs: 2.60✅
Bukmacher: Fortuna
Post w dziale:
Analiza:


Przenosimy się do Bawarii, a konkretnie do miasta Audi, gdzie Ingolstadt podejmie Bremerhaven. Gospodarze starali się wrócić do meczu i wydawało się, że ta sztuka może się ostatecznie powieść. Przegrywając 0:4, udało się doprowadzić do rezultatu 3:4, ale potem przeciwnicy wrzucili swój drugi bieg i wygrana pozostała w Bremerhaven. Szkoda, ale trzeba skupić się na kolejnej rywalizacji, bo jest o co walczyć. Pantery to ekipa, która w poprzedniej kampanii do końca biła się o mistrzostwo i to Byki z Monachium cieszyły się z tytułu. Cel na obecne rozgrywki jest podobny i gospodarze musieli przebijać się przez rundę wstępną play-off. Tam nie bez problemów wyeliminowano Rekiny z Kolonii, ale teraz poprzeczka zawieszona jest bardzo wysoko. Potrzebna jest szybka reakcja na przegraną na północny Niemiec. Czy na własnej tafli uda się doprowadzić do remisu w serii?

Pingwiny to klasa sama w sobie i nie bez powodu klub ten stawiany jest w roli jednego z głównych kandydatów do mistrzostwa. W sezonie zasadniczym przyjezdni po raz pierwszy w historii przekroczyli barierę 100 punktów i to może być wyjątkowa kampania dla Bremerhaven. Projekt ten małymi krokami stale się rozwija i już w poprzednich rozgrywkach sprawiono spore problemy Bykom z Monachium. Wtedy jednak Bawarczycy byli bardzo mocni i skoncentrowano się na obecnym sezonie. Pingwiny zbudowały bardzo równy zespół, który na kilku pozycjach ma klasowych graczy i zdecydowanie wyróżniają się na tle całej DEL. Dobrym przykładem jest fakt, że słoweńska topline zaliczyła łącznie 1 punkt w pierwszym starciu z Ingolstadt, a udało się strzelić aż 6 goli Panterom. Dzisiaj zapewne będzie trudniej i Ziga Jeglic oraz Jan Urbas muszą wziąć sprawy w swoje ręce i nogi. Czy ten duet pozwoli na drugie zwycięstwo w serii?

Nie będę tutaj oryginalny i stawiam na gola Urbasa. Ingolstadt w tej kampanii lepiej prezentował się na obcych taflach i uważam, że ofensywa przyjezdnych poradzi sobie z defensywą rywali. Jeżeli spojrzymy na bezpośrednie mecze z tej kampanii, to Bremerhaven za każdym razem zdobywało minimum 2 trafienia w rywalizacjach ze środowym przeciwnikiem. Tak naprawdę każdy link drużyny z północy Niemiec jest groźny i nie będzie oddechu dla Panter. Na singla można spróbować gola Urbasa. Jest to najlepiej punktujący zawodnik po sezonie zasadniczym w DEL i w pierwszym meczu z Ingolstadt nie zaliczył nawet punktu. Ciekawostką jest, że w tej kampanii w każdym starciu z Panterami strzelił gola (3/3). Wniosek jest jeden, jako że nie zdobył bramki w weekend, to dzisiaj się przełamie.
Post automatycznie złączony:

ERC Ingolstadt vs Pinguins Bremerhaven: Bremerhaven powyżej 1.5 gola ✅
Adler Mannheim vs Eisbären Berlin: Mannheim powyżej 2.5 gola🟥
AKO @2.27 BETFAN 🟥

Orły to zespół, który w czasie kampanii przeżywał wzloty i upadki. Przypomnijmy, że kampanię rozpoczynał szwedzki szkoleniowiec Johan Lundskog.
Niestety wyniki nie były zadowalające i postanowiono zatrudnić trenera zza Oceanu. Wydaje się, ze sprowadzenie doświadczonego Dallasa Eakinsa jest strzałem w 10, ponieważ w mojej opinii Mannheim oraz Bremerhaven to na ten moment najlepiej prezentujące się drużyny.

Potwierdzeniem tego był triumf aż 7:1 z Niedźwiedziami Polarnymi w stolicy i z pewnością taka wysoka wygrana może mieć wpływ na dalsze losy tej serii. Naturalnie należy zwyciężyć jeszcze w 3 kolejnych starciach, ale przewaga psychologiczna jest po stronie gospodarzy. W trakcie obecnych rozgrywek pojawiło się wiele kontuzji w Mannheim, niemniej jednak kluczowi gracze zdążyli się wykurować na najważniejszą część kampanii. Matthias Plachta oraz Linden Vey regularnie punktują i są liderami w ofensywie. Należy także wspomnieć o transferach dokonanych w czasie sezonu i sporym echem odbił powrót Leona Gawanke, który nie zadebiutował w NHL, ale już przerasta niemiecką ekstraklasę. To głównie dzięki niemu udało się dosyć szybko awansować do kolejnej rundy, pokonując drużynę z Nürnbergu. Czy Orły pójdą za ciosem?

O Niedźwiedziach Polarnych z Berlina można napisać książkę. Poprzednie rozgrywki były kompletnie nieudane ze strony przyjezdnych. Jako Mistrz DEL zabrakło awansu do play-off, co było sporą niespodzianką. Wydawało się, że trener Serge Aubin straci pracę, ale postanowiono dalej zaufać Kanadyjczykowi i to przyniosło bardzo pozytywny rezultat. Drugie miejsce po sezonie zasadniczym jest sporym sukcesem i przede wszystkim styl gry powoduje, że jest ochota pojawiać się na meczach gości. Najważniejsze jest jednak to, co dzieje się w play-off i tutaj Niedźwiedzie Polarne kompletnie zawiodły w pierwszym starciu z Orłami z Mannheim. Przegrać można, ale aż 1:7 i to na własnej tafli? Jeden z najlepszych bramkarzy ligi Jake Hildebrand nie pomagał, ale jego koledzy także nie potrafili wyczyścić pola bramkowego, po groźnych strzałach. Tutaj potrzeba zdecydowanej poprawy, aby myśleć o powrocie do serii. Czy stać na to stołecznych?

Dzisiaj spodziewam się bardziej wyrównanego spotkania, niż to było w weekend, niemniej jednak w mojej opinii to Orły są w lepszej dyspozycji do swojego rywala. Wstępna seria z Nürnbergiem pozytywnie nakręciła Mannheim i liczę, że skuteczność z niedzieli zostanie podtrzymana. Stawiam na 3 trafienia gospodarzy. Orły to całkiem inny zespół, niż w trakcie sezonu zasadniczego i pewność siebie jest wysoka. Zadecyduje też wykorzystanie PP, a Mannheim zdobyło 3 bramki na 3 takie szanse w stolicy Niemiec, czyli jest to 100% skuteczności!
Post automatycznie złączony:

Ostatnia hokejowa propozycja na dzisiaj, kanadyjka liderów Mannheim oraz Bremerhaven. Zarówno Matthias Płachta, jak i Ziga Jeglic brylują w tym sezonie w punktacji kanadyjskiej i po fazie zasadniczej zajęli miejsca w czołowej 10. Jako że właśnie ze strony Orłów i Pingwinów spodziewam się bramek, dlatego też liczę na ten duet. Matthias zaliczył 2 asysty w Berlinie, Ziga nie zapunktował w pierwszym starciu z Ingolstadt, a jego zespół zdobył przecież 6 goli. Uważam, że tym razem się to zmieni i szczególnie w PP będzie interesująco.

Ziga Jeglic punkt @1.67✅
Matthias Plachta punkt @1.57✅
AKO @2.62 Fortuna ✅
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +1648
sunxl 1,9M

sunxl

Typer
Schwenninger Wild Wings vs Straubing Tigers: Schwenninger powyżej 2.5 gola @1.75❤
ERC Ingolstadt vs Pinguins Bremerhaven: Bremerhaven powyzej 1.5 gola @1.28✅
AKO bez podatku @2.24 Betclic❤


Niestety Pantery nie dowiozły prowadzenia do końca spotkania. Przypomnijmy, że w ostatnich minutach 2. tercji Charles Bertrand strzelił gola na 3:2 i potrzebne było idealne 20 minut, aby cieszyć się z pierwszej wygranej w serii ze zwycięzcą sezonu regularnego DEL. Tak się nie stało, a rywale w dogrywce popisali się znakomitą akcją i Jan Urbas swoim trafieniem dał 3 triumf faworytowi. Trzeba przyznać, że było to najlepsze spotkanie w wykonaniu Ingolstadt w obecnych play-off, ale nawet taka świetna postawa nie pozwoliła cieszyć się ze zwycięstwa. Przed gospodarzami naprawdę trudny orzech do zgryzienia i ciekawy jestem, co dzisiaj pokażą Pantery. O ile w ofensywie wszystko funkcjonuje, jak należy, tak w defensywie jest wiele do poprawy. Czy Ingolstadt zaskoczy faworyta?

Pingwiny prezentują się świetnie i przede wszystkim mają charakter zwycięzcy. Pomimo beznadziejnej sytuacji przyjezdni nie poddali się i dwukrotnie doprowadzali do remisu, aby w dogrywce zadać decydujący cios. Popisał się pierwszy słoweński link z Janem Urbasem oraz Miha Verlic na czele i jedynie Ziga Jeglic musiał obejść się ze smakiem, jeżeli chodzi o punktację kanadyjską. Bremerhaven ma stabilny i równy zespół. Każdy z zawodników pragnie spełnić marzenie kibiców i po raz pierwszy sięgnąć po mistrzostwo. Pingwiny w swojej historii nigdy nie były tak mocne i doświadczenie z play-off nabite w poprzednich sezonach powinno zaprocentować nie tylko w tej serii, ale także i kolejnej. Czy goście zamkną rywalizację w Ingolstadt?

Myślę, że Bremerhaven jest na tę chwilę nie do powstrzymania. Pingwiny świetnie radzą sobie nawet w kryzysowych sytuacjach, co widzieliśmy w poprzedniej rundzie. Pantery mają swoje problemy w defensywie i stawiam na 2 gole przyjezdnych. Uważam, że Ziga Jeglic dzisiaj zapunktuje i wraz ze swoimi kolegami domknie serię do końca. Nie ma co czekać na rewanż, warto pokusić się o 4 triumf i nabrać świeżości przed półfinałami.

Przenosimy się do Badenii-Wirtembergii i tutaj dojdzie do starcia Wild Wings z Tygrysami. Gospodarze bardzo dobrze spisali się w Straubing, sięgając ostatecznie po wygraną w dogrywce. Przypomnijmy, że po pierwszej tercji pojawiło się już prowadzenie 3:0, ale rywale nie odpuścili i doprowadzili do remisu. To się jednak na nic nie zdało, bo Schwenninger zagrało jedną skuteczną akcję w doliczonym czasie i tym samym w serii ćwierćfinałowej mamy wynik 2:1 dla Wild Wings. Był to bardzo ważny triumf, wszak gospodarze w sezonie zasadniczym byli najlepszą domową ekipą w stawce. Atut własnej hali może mieć spore znaczenie w tej parze i urwanie jednej wygranej na wyjeździe z pewnością pomoże w osiągnięciu sukcesu. Obudzili się bracia bliźniacy Spink, którzy swoim doświadczeniem pomagają Schwenninger. Czy gospodarze pójdą za ciosem?

Tygrysy niestety nie skorzystały z przywileju swojej tafli. Pomimo odrobienia strat z 0:3 na 3:3 zabrakło czasu w 60 minutach, aby swoją dominację zamienić na niezwykły comeback. Przerwa była potrzebna dla rywali i to oni to wykorzystali. Szkoda, bo trzeba pokusić się o triumf na wyjeździe, aby doprowadzić do remisu, inaczej sytuacja będzie bardzo trudna. Wydaje się, że numerem 1 w bramce będzie dzisiaj Hunter Miska, który wraca do składu po drobnej kontuzji, bo Florian Bugl zawiódł i nie był pewny pomiędzy słupkami. Należy przede wszystkim poprawić defensywę, bo ofensywa daje radę, a przecież w play-off decyduje solidna obrona. Czy stać Tygrysy na wyjazdowy triumf?

Ta seria jest bardzo overowa w gole i przede wszystkim gospodarze strzelają ich wiele. Wild Wings to najlepsza domowa ekipa w stawce w sezonie zasadniczym i postaramy się to wykorzystać. Stawiam na 3 bramki Schwenninger. Jeżeli spojrzymy na mecze bezpośrednie, to gdy starcie odbywało się w Villingen-Schwenningen zakład nasz był pokryty w ostatnich 8/10 przypadkach. Tak jak pisałem wyżej przebudzili się bracia bliźniacy Spink, którzy w decydujących momentach biorą ciężar gry na swoje barki. Z zawieszenia wrócił Alexander Karachun i od razu popisał się trafieniem. Liczę mocno na gospodarzy i na ich atut własnej tafli.
Post automatycznie złączony:

Kanadyjka i strzelcy:

Daniel Fischbuch punkt @2.30❤
Daniel Fischbuch gol @3.80❤
Mannheim

Ziga Jeglic punkt @1.62❤
Ziga Jeglic gol @4.00❤
Bremerhaven

Chris DeSousa punkt @1.52✅
Chris DeSousa gol @3.00 ❤
Monachium

Alexander Karachun punkt @1.67❤
Alexander Karachun gol @3.00 ❤
Schwenninger



Fischbuch ostatnio sporo pecha w Berlinie. Jego uderzenie odbiło się od dwóch słupków i bramkarza Hildebranda. Dzisiaj fart dopisze.

Karachun ma patent na Straubing. Regularnie z nimi punktuje. Wild Wings u siebie mocne. Myślę, że urodzony w Gdańsku zawodnik znów będzie się cieszył z trafienia.

Jeglic bez punktu w ostatnim starciu, dzisiaj przełamanie, podobnie jest z DeSousą, który jest byłym zawodnikiem Grizzlys.
 
Ostatnia edycja:
sunxl 1,9M

sunxl

Typer
Berlin vs Mannheim: Berlin powyżej 2.5 gola
Straubing vs Wild Wings: powyżej 4.5 gola
AKO @2.70 STS


Niestety z KHL nie poszło najlepiej, dominacja Loko była widoczna, ale w hokeju decyduje skuteczność i Omsk pięknie wykorzystywał PP.

Spróbujemy z DEL, bo ciekawe spotkania przed nami i stawiam na 3 trafienia Niedźwiedzi Polarnych. Oglądałem ostatnią potyczkę tych zespołów i Orły nie są sobą. Wyraźnie brakuje im pewności siebie, a pamiętamy pierwsze starcie, gdzie w stolicy Mannheim wygrało aż 7:1. Momentum jest po stronie stołecznych, wykorzystują najmniejsze szanse i uważam, że ta seria się dzisiaj zakończy. Hildebrand robi niesamowite parady w bramce i to jest klucz do wygranej.

W Straubing trzeba liczyć tradycyjnie już na gole. Para jest mocno overowa i nie zdziwię się jak tym razem to Wild Wings sięgnie po triumf. Niemniej jednak zarówno gospodarze jak i goście preferują hokej na tak i w każdym starciu tej serii overek był pokryty. Mam nadzieję, że i tym razem będzie podobnie.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +559
sunxl 1,9M

sunxl

Typer
Dyscyplina: Hokej na lodzie/DEL
Godzina: 19:30
Spotkanie: Schwenninger Wild Wings vs Straubing Tigers
Typ: każda drużyna zdobędzie powyżej 2.5 gola
Kurs: 3.55
Bukmacher: Fortuna
Post w dziale:
Analiza:


Przenosimy się do Villingen-Schwenningen i tutaj miejscowy Wild Wings podejmie Tygrysy ze Straubing. Gospodarze dzielnie walczyli na tafli przeciwnika, ale niestety zabrakło czasu, aby doprowadzić do remisu. Skuteczność pojawiła się dopiero pod koniec 3. tercji i szkoda, bo Schwenninger stoi teraz pod ścianą. Najlepszy domowy zespół rundy zasadniczej postara się w pełni wykorzystać atut własnej tafli. Aby tak się stało, trzeba od samego początku poszukać goli, tak jak to było w pierwszych starciach tej rundy. To jest właśnie problem Wild Wings, wykorzystanie dobrych sytuacji, bo okazje są, ale brakuje skutecznego zamknięcia. Nagle niewidoczni są bracia bliźniacy Spinkt, którzy przecież cieszyli oko swoimi zagraniami. Czy Helios Arena okaże się być szczęśliwa dla gospodarzy?

Tygrysy uwolniły swój potencjał ofensywny i to przekłada się na zwycięstwa. Triumf 4 dni temu w Villingen-Schwenningen był w pełni zasłużony. Nieco gorszy występ przytrafił się na własnej tafli we wtorek, ale koniec końców 3 wygrana powędrowała do dzisiejszych gości. Warto w hali rywala poszukać domknięcia, bo jakościowo Straubing jest lepszą ekipą od swojego przeciwnika. To, co brakuje jeszcze u przyjezdnych to skuteczność w PP. Tylko 3 trafienia w grze w przewadze, zaliczone w 5 starciach z Wild Wings nie przynosi chluby i tutaj jest sporo do poprawy. Nawet przy ewentualnym awansie będzie trudno pokazać lepsze od siebie zespoły, jeżeli ten element hokejowego rzemiosła nie zadziała. Czy Tygrysy przechylą szalę zwycięstwa na swoją stronę?

W tej parze warto iść w gole, ponieważ jedni i drudzy preferują ofensywny hokej i to przekłada się na trafienia. Naturalnie skuteczność nie jest może na wysokim poziomie, ale zarówno Schwenninger, jak i Straubing oddają wiele strzałów na bramkę przeciwnika i bramki wpadają. Pobieram próg 2.5 bramek po każdej ze stron. Jest jeszcze sporo do poprawy, jak wykorzystywanie PP, dlatego wierzę, że i dzisiaj ujrzymy wiele goli.
 
Ostatnia edycja:
sunxl 1,9M

sunxl

Typer
Bremerhaven vs München: Ziga Jeglic punkt @1.75✅
Berlin vs Straubing: Marcel Noebels punkt @1.57✅
AKO @2.75 Fortuna✅


Kanadyjka na Czechy wczoraj się nie powiodła, spróbuję z DEL. Uważam, że Berlin jest faworytem w parze ze Straubing i dzisiaj powinno być widoczne kilka dni więcej odpoczynku od rywali. Tygrysy wywalczyły awans dopiero w 7 starciu i myślę, że zmęczenie może dać o sobie znać, szczególnie w bronieniu PK, czy też w końcówkach tercji. Stawiam na punkt Noebelsa. Zawodnik też regularnie punktował z Mannheim, liczę na powtórkę.

Druga para będzie bardziej wyrównana i wielu ekspertów liczy na Pingwiny, ale Byki to doświadczona ekipa. Zadecydują detale i przede wszystkim lepsza gra w defensywie. Monachium ma z tym problem, dlatego nie zdziwię się jak to zwycięzca sezonu zasadniczego awansuje do finału. Liczę na Jeglica. Lider Pingwinów spędza wiele czasu na lodzie w kluczowych momentach. Myślę, że gospodarzy stać u siebie na 2-3 trafienia i przy jednym z nich Ziga popisze się asystą bądź bramką.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +739
verno 663,3K

verno

Znawca - Hokej
Berlin vs Staubing - Berlin over 2.5 @1.61

Tak jak kolega wyżej wspomniał tak samo uważam że gospodarze są dzisiaj faworytem. W poprzednich sezonach 20/21 oraz 21/22 wygrywali żeby w zeszłym sezonie nie dostać się nawet do PO a teraz stać się znowu jednym z faworytów. Ten sezon bardzo udany z 2 pozycją i najlepszą ofensywą. Ćwierćfinał dosyć gładko na Mannheim 4:1 i to właśnie może być ich dużą przewagą gdyż dzisiejszy rywal wygrał dopiero po 7 meczach a zagrają na wyjeździe. W PO kwestia własnej tafli to spora siła i nie tak często zdarza się aby pierwszy mecz wygrywali goście szczególnie po tak ciężkich bojach. Wydaje mi się że ten mecz będzie raczej łatwy dla Miśków a dopiero od 2 spotkania mogą zacząć się większe kłopoty.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +2622
Do góry Bottom