>>>BETFAN - BONUS 200% do 400 ZŁ <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Biathlon 2012/2013 - Chanty Mansyjsk - 14.03 - 17.03

Status
Zamknięty.
radula 5,4K

radula

Użytkownik
Tiril Eckhoff - Laura Dahlmeier 2 1,70 Tobet ✅

Startują praktycznie razem bo 4 sekund to żadna różnica. Niemka na strzelnicy zdecydowanie pewniejsza tym bardziej że będa strzelały 4 razy więc stawiam, na Niemke.Biegowo panie bardzo podobnie ale strzelnica na korzyść Niemki.

Teja Gregorin - Krystyna Palka 2 2,03 Tobet / 2,40 Unibet / 2,50 bet365⛔

Polka startuje 6sekund poźniej więc to nie dużo. Na strzelnicy panie bardzo podobnie ale biegowo Polka powinna wyglądać lepiej niż podczas sprintu gdzie nie trafili ze smarami ci nasi włosi. Jutro mam nadzieję,że narty będą jechać Krysi a wtedy biegowo nadrobi bo w sprincie było widać jak Polki się męczą na trasie.

Gabriela Soukalova - Tora Berger 1 1,65 Tobet ✅ Gabi

Przewaga aż 43sekund to bardzo dużo.Czeszka biegowo wygląda bardzo dobrze podczas tych ostatnich startów a Tora w sprincie już nie była tak szybka. Być może już trochę sobie odpuściła? Bardzo jestem ciekawy postawy Czeszki na strzelnicy bo jesli się nie spali to powinna wygrać tą parę gdyż Tora ostatnio też pudłuje i pewnie 1-2 karne rundy pobiegnie.
 
premqu 8

premqu

Użytkownik
PŚ w biathlonie kobiet, Khanty-Mansyisk, bieg na dochodzenie 10km - 16 marca 11:30

Typ: Zwycięstwo Tory Berger. @ 5,50
Moim zdaniem 40 sekund straty do pierwszej to w przypadku Tory Berger nie jest dużo, będzie starała się gonić i myślę, że jej się to uda. Jeśli strzeli bezbłędnie to już biegiem na pewno odrobi wszystko. Można pokusić się o obstawienie takiego dużego kursu, ponieważ mimo to, że Tora Berger przed wczoraj zajęła 8 miejsce to dziś dogoni swoje rywalki i wygra bieg na dochodzenie.
 
D 2

dziedziczens

Użytkownik
Na bieg pościgowy proponuję dziś taki typ: Magda Gwizdoń - Valj Semerenko 1 @1.67 Pinnacle ✅ biegowo nadal średnio, jutro ostrożnie z typami na Polki
Gwizdoń w czwartkowym sprincie bardzo słabo (w świetle ostatniej dyspozycji) biegowo. Kryśka też. Monika przeszło 2min straty przy bezbłędnym strzelaniu (!). Zgadzam się w pełni z Radulą - uważam, że makaroniarze kiepsko dobrali smar. Wierzę, że dzisiaj zrobią to lepiej. Gwizdoń startuje z niewielką przewagą nad Ukrainką, i liczę na to, że na trasie znacznie ją powiększy. Zagram nieco mocniej.
 
sumada90 19,8K

sumada90

Forum VIP
Emil Hegle Svendsen - Tarjei Bø 1,90 Tobet ✅

Obaj ruszą obok siebie. Bardziej utytułowany Norweg 2 sekundy wcześniej. Svendsen raczej relaksacyjnie traktuje koniec sezonu. Co miał ugrać na mistrzostwach to ugrał, zwycięstwo w pucharze świata się nie udało, więc odpuścił sobie czego dowodem jest jego niepojawienie się w Soczi. Wczoraj słaby bieg w jego wykonaniu. Co innego Boe, który przez problemy zdrowotne zmarnował pół sezonu ale od mistrzostw sobie radzi bardzo dobrze. Wczoraj co prawda wynik tuż za Svendsenem ale z dwoma pudłami przy jednym Emila. Tym bardziej, że po pierwszym pudle zaryzykował i szybko strzelał. Ryzyko sie nie opłaciło i wyszło jak wyszło. Dzisiaj jednak myślę, że młodszy z Norwegów pokaże, że jest w dobrej dyspozycji na koniec sezonu i będzie na mecie wcześniej niż Svendsen, który już swoje zrobił.
 
Otrzymane punkty reputacji: +1
obserwator-m 9,1K

obserwator-m

Forum VIP
Bardzo jestem ciekawy postawy Czeszki na strzelnicy bo jesli się nie spali to powinna wygrać tą parę gdyż Tora ostatnio też pudłuje i pewnie 1-2 karne rundy pobiegnie.
Też jestem ciekaw, jak zaprezentuje się Gabi, jednak mi bliżej do opcji, że trochę karnych rund pobiega...
W trakcie całego sezonu na strzelnicy w biegach na dochodzenie wystrzelała 82.5%, a ogólnie ma 84.3%.
Berger - wiadomo... Jeśli wpadnie w trans, to może wygrać, ale tak czy siak na strzelnicy lepiej od Czeszki, bo 88% w pościgowym i 89.5% ogólnie.
Soukalova - Berger (liczba pudeł) 1 @ 1.55 BetCity
poza tym ma ją kto gonić - Miriam,Kaisa,Tora,Kuzmina, czy też Henkel - wszystkie one są o kilkadziesiąt sekund za Czeszką i jeśli na 1.strzelaniu nie u3ma przewagi, to jakoś nie widzę jej na czołowych miejscach, więc Poza Podium @ 2.00 BetCity
 
D 2

dziedziczens

Użytkownik
Na razie Chanty-Mansyjsk daje zarobić (3/3) i Tim Burke też. Pójdę za ciosem, chociaż Pinnacle jak to ma zwyczaju, dobrał pary dosyć na styku.
Tim Burke - Christoph Sumann 1 @1.92 Pinnacle ⛔ 2sek różnicy. Szkoda.
Dobra pozycja Sumanna dzięki świetnemu strzelaniu. Dobra pozycja Tima dzięki świetnemu biegowi. Dzisiaj na strzelnicy panie pudłowały na potęgę, chorągiewki chwilami szalały szarpane podmuchami wiatru. Dobre strzelanie Sumanna może zapewnić mu wysoką lokatę, ale mnie przekonał wczorajszy występ Tima. Kurs wysoki, pobieram Amerykanina.
Lowell Bailey - Vetle Sjastad Christiansen 2 @1.85 Pinnacle ⛔ Sumann rewelacyjny, spore zaskoczenie
Panowie w bardzo podobnej dyspozycji biegowej (choć mówię to na podstawie tylko wczorajszego występu i 2 startów indywidualnych w Soczi). Zaufam Norwegowi, bo ma rewelacyjne statystyki na strzelnicy. 4 strzelania na 10km, a więc precyzja będzie kluczem do dobrego wyniku. Lekko na Norwega, ale tylko dlatego, że dotychczasowe trafne typowanie dodało mi pewności - w tej parze rodak Bjoerndalena nie jest imo żadnym faworytem.
 
T 1,5K

torretoo

Użytkownik
Trajei Boe - Anton Shipulin 1 1,65 Marathon ✅ a po 3 strzelaniu tak to zle wyglądało.. Ale chyba Antonin spuchł ;)
Boe w lepszej formie w drugiej części sezonu, po kontuzji raczej śladu już nie ma.. Szkoda tych dwóch pudeł w spirncie bo na pewno mogła być lepsza pozycja. Anton w sprincie 10/10 a i tak wybiegnie tylko z 6 sekundami przewagi na Norwegiem. Tarje spokojnie jedną karną rundę odrobi bo biega dużo lepiej. To, że Rosjanin ostatnio strzelał tak nie znaczy, że dzisiaj również tak będzie. Wbrew pozorom nie jest wcale tak pewny na strzelnicy. Bieg to jego lepsza strona ale jednak nie ten poziom co Boe pod względem biegania. Warunki jeśli będą ciężkie na strzelnicy to pewnie obaj będą mieli jakieś pudła, jednak stawiam w tej parze na Norwega który pewnie na strzelnicy podczas 1 strzelania powinien być przed Antonem.
 
S 408

swergoc

Użytkownik
Landertinger Top3 @3,25 Tobet Zwycięzcę biegu chyba wszyscy znamy, ale dalej będzie bardzo ciekawie. Moim zdaniem na podium staną jeszcze Birnbacher oraz Landertinger.
Austriak prezentuje się chyba najsolidniej z rywali z podobną stratą do Martę. Przyzwoicie strzela i bardzo szybko biega. Hofer jest bardzo nierówny na strzelnicy. Jego bezbłędne strzelanie można porównać do wygranej w sprincie Magdy Gwizdoń - trafiło się i tyle. Dzisiaj będzie pudłował.
Summanowi wyszedł bieg, ale Austriak nie jest ogólnie w najlepszej dyspozycji, ani biegowej, ani strzeleckiej. Przeciętny czas biegu w tym sezonie to 43 wynik, a Landertingera 12, przy prawie identycznym procencie na strzelnicy.
Graj, Slesingr czy Bailey raczej będą spadać w klasyfikacji im dłużej bieg będzie trwał. Obawiałbym się jeszcze Burke&#39;a i Edera. Z tym, że Eder wolno biega, a strzela niewiele lepiej. Burke też trochę gorzej biega i strzela.
Największe szanse na podium daję Dominikowi i na niego gram po fajnym kursie.
 
radula 5,4K

radula

Użytkownik
Dzisiaj niestety ostatnie zawody biathlonowe w tym sezonie. O 10:30 panie rozpoczną bieg ze startu wspolnego i mam takie propozycje wszystko Tobet:

Tora Berger - Marie Dorin-Habert 2 2,70 ✅[13-2]

Wiem,że Tora jest faworytką ok ale patrząc na wczorajsze poczynania na trasie to już ta para staje się bardzo wyrównana.Dorę 19/20 bardzo dobrze strzelanie biegowo 27sekund szybsza od Tory Berger więc bardzo dużo! Norweżka wczoraj 18/20 więc można powiedzieć tak na swoim poziomie. Jeśli Dorę utrzyma formę biegową wczoraj i nie spudłuje więcej niż Tora to będzie dobrze. Francuska jest w stanie wygrać z Berger a kurs 2,70 bardzo dobry patrząc na wczorajsze wyniki.

Anastasiya Kuzmina - Kaisa Mäkäräinen 2 1,80✅[24-3]

Tak sobie myslę,że gdyby Kasi powiedzieć że ma dzisiaj 5 strzelań to by po pierwszych 4 była bardzo wysoko z bardzo dobrą skutecznością dlaczego tak napisałem?Dlatego bo ostatnie strzelanie zawsze ma najgorsze...Tak też było wczoraj gdzie po 15 strzałąch miała 14 trafionych a na ostatnim pobycie na strzelnicy 2 pudła i wyniki był jaki był.O świetnym bieganiu Finki chyba nie muszę wspominać bo każdy wie w jakiej świetnej dyspozycji jest.Anastazja wczoraj na strzelnicy spisała się tak jak często to bywało w tym sezonie czyli 14/20.Biegowo 28sekund wolniejsza od Kasi.Finka z szansami na zajęcie 3 miejsca w generalce więc będzie dzisiaj walczyła na maksa.

Olga Zaitseva - Miriam Gössner 2 2,15 ⛔[22-29]

Olga biegowo nadal traci do najlepszych i tak wczoraj do Miriam aż 50sekund więc wychodzi prawie 2 rundy karne! O dziwo wczoraj młoda Niemka bardzo dobrze na strzelanie jak na Nią tylko 3 pudła,Rosjanka 2 razy nie trafiła. Zresztą można zauważyć że tu w Chanty Miriam nieźle wypada na strzelnicy w sprincie 1pudło w biegu na dochodzenie 3 pudła. Rosjanka podczas jednych jak i drugich zawodów po 2 pudła więc strzelanie wychodzi tu na równo i z taką przewaga biegową Niemki po takim kursie warto zagrać!

Tora Berger - Kaisa Mäkäräinen 2 2,95 ✅[13-3]

Koniec sezonu więc poszukuje wysokich kursów;) O oby paniach napisane Kasia szybsza od Tory na trasie a na strzelnicy ostatnio panie podobnie wiec szanse sa.
Kaisa Mäkäräinen TOP3 3,75✅[3msc]
SEZON 2012/2013 UWAŻAM ZA ZAMKNIĘTY:cool:✅
 
Otrzymane punkty reputacji: +2
D 2

dziedziczens

Użytkownik
Magda Gwizdoń - Valentyna Semerenko 1 @1.77 Pinnacle ⛔ Magda...bez komentarza
Krótko: w sprincie Magda lepsza, we wczorajszym pościgowym lepsza (Val koszmarnie dużo pudeł). W przekroju sezonu lepsza, choć Semerenko skuteczność na strzelnicy ma statystycznie wyższą. Ukrainka sprawia wrażenie, że już jej się nie chce. Dziś Gwizdoń znowu będzie lepsza - trzymam kciuki. Kurs moim zdaniem atrakcyjny.
 
cibeles 969

cibeles

Użytkownik
Trzy zakłady ode mnie:

Soukalova - Kuzmina 1 za 1,65 w milenium ✅

Gabryśka pewnie będzie też błyszczeć wieczoram na corocznej imprezie ;-), ale póki trzy jest szansa na zgarnięcie maksa w dalekiej Rosji. Zadecyduje strzelnica, bo biegowo Panie bardzo równo, no z lekkim wskazaniem na Słowaczkę. Kuzmina wczoraj katastrofalne 6 pudeł - palnie dzisiaj ze 3 i powinno spokojnie wejsć.

Birnbacher - Ustyugov 1 za 1,70 w milenium - na szczęście Żenia nie wystartował...

Bimber tu w doskonałej formie, ale niestety wczorja pop... tablice i strzelił 5 pudeł waląc nie do swej tarczy... Dziś więc pewnie będzie podwójnie zmotywowany, dodatkowo masówka to jego koronna dyscyplina. Rosjanin tu nie błyszczy, słabo biega, pudłuje także. Jak Bimber nie pomyli tablic ( hehe ), to typ się zamknie.
Delikatnie można również spróbować TOP 3 w milenium za 2,25.

Sumann Top 10 za 1,75 w milenium - jedno pudło mniej...

Hmmm.... gdzie haczyk... Austriak tu 4 i 1 , dodatkowo 30/30 na strzelnicy. 1,75 za 10 miejsce?? Chyba babol b uka, ale mi pasuje. Pobieram

Powodzenia

Ps. Sezon się kończy niestety :-(. Generalnie jest plus, co cieszy - wszystkim udzielającym się w dziale serdecznie dziękuję za wymianę zdań i poglądów , a Bodescu Tobie życzę byś niedługo biegał w Eurosporcie :).
 
sumada90 19,8K

sumada90

Forum VIP
Ondrej Moravec - Jakov Fak 1,60 Unibet ✅

Fak ogólnie sezon może zaliczyć do udanych ale to co siedzieje w ostatnich startach to szkoda komentować. W piątek w biegu sprinterskim z jednym tylko pudłem na 72 miejscu. Biegowo miejsce 78. Ogólnie od mistrzostw Jakova jakoś niespecjalnie widać w czołowce. Moravec radzi sobie ostatnio dobrze, szczególnie w masówkach. Na mistrzostwach był tuż za podium, w Oslo natomiast taki bieg wygrał. Tutaj w spincie był 21., w pościgu spadł tylko o jedno miejsce mimo czterech pudeł. Biegowo natomiast znakomicie i w tym aspekcie wczoraj był czwarty z całej stawki. Czech tutaj powinien poradzic sobie z Fakiem, który ostatnio formą nie błyszczy, a jego rywal jak najbardziej moze pokusić się o najwyższe miesjca dziś.
 
massimo 215,4K

massimo

Użytkownik
Sumann top 3
6.5
Totomix

Jak kolega zauważam że austriak w ten weekend rewelacyjnie strzela, w tym biegu bezbłędne strzelanie gwarantuje wysoką lokatę. Wśród 30 zawodników Ferry jest też świetnie strzelającym, M. Fourcade i Svendsen pudłują ostatnio, zresztą to Emila norma, do tego odpuścił ostatnie dwa weekendy. Francuz jak Tora może pobiec jak mu się spodoba. Liczę więc Austriaka. Szanse 30 percent
 
D 2

dziedziczens

Użytkownik
Tarjei Bø - Eugenji Ustyugov 1 @1.61 Pinnacle
Z jednej strony nie mam wątpliwości - świetnie biegający Norweg przeciwko Rosjaninowi, który ostatnio w biegu osiąga kiepskie rezultaty. Na strzelnicy w tym sezonie obaj Panowie prezentują się dobrze, ale...no właśnie, ale. W sprincie na drugim strzelaniu Bø 2 pudła, we wczorajszym pościgowym nie trafił trzykrotnie. Mimo jednego więcej pudła i kilkunastu sekund straty na starcie poradził sobie z Ustjugowem, ale czy poradzi sobie i dziś? Mam pewne obawy, i jeszcze chwilę się wstrzymam w nadziei, że ktoś z Was wypowie się nt. szans w tej parze.
 
B 493

bodescu_wampir

Użytkownik
Birnbacher Top 3 @2.75 Tobet
Birnbacher WIN @9 Bwin

Martin nie wiadomo jak bedzie z motywacja, Simon dzisiaj odpalil, Summan 2 takiego wystepu nie zaliczy, jest jeszcze Fak, ale forma katastrofalna. Norwegowie rowniez cos moge namieszac, ale forma jest duzo slabsza od potencjalu.

Reasumujac Birnbacher specjalista od MS jest tutaj poza Martinem faworytem...
Martin-Svendsen@1.3 Bwin

Martin nie jest w najwyzszej formie. Ma zwyciestwo w generalce i notuje standardowo miejsca na podium, jednak dzisiaj zdarzyl mu sie slabszy wystep, mimo wszystko trzyma pewien rowny poziom.

Emil juz siedzi na spakowanych walizkach, gdyz jego wyniki szczegolnie biegowo sa bardzo dalekie od jego mozliwosci. Norwego mial blisko minute straty w biegu na dochodzenie i 80 sekund starty na 10 km do francuza.

Znajac bardzo nierowna forme strzelecka Svendsena i bardzo duze problemy ze strzelaniem na zero raz obecna dyspozycje, to francuz ma 2 rundy karne hc.

Stawka umiarkowana, gdyz Martin o pietruszke, jednak forma znacznie po stronie zwyciezcy PS w tym sezonie.

Birnbacher-Ustyugov @1.65 Bwin

Specjalista od MS i wojownik do ostatnich metrow. Wszyscy dzis widzielismy co sie stalo i jego feralne 5 strzalow podczas 3 proby w tarcze Slesingra (celnych) pozbawilo go wygranej... Mimo to w ostatnim strzelaniu rowniez na zero czyli teoretycznie 20/20.

Birnabacher walczy o 3 miejsce w generelace , gdzie wyprzedza go Fak w bardzo slabej dyspozycji a rosjanin ww ma tych punktow tyle samo.

Birnbacher to oczywiscie specjalista od masowki i nawet podczas slabszej formy jest grozny, a tutaj pokazuje, ze forme ma najwyzsza...

Rosjanin w biegach masowych w przeszlosci juz blyszczal i zdobywal znaczace osiagniecia.

Reasumujac niemiec lepiej strzela, szybciej biega i jest w lepszej formie oraz jest bardziej doswiadczony co sprawia, ze jestem w sklonny powierzyc pieniedzy faworytowi tej pary.
Peiffer-Garanichev @1.7 marathonbet
Forma po stronie niemca, ktory sezon ma bardzo slaby a tutaj w Rosji spisuje sie przyzwoicie, czego nie mozna napisac o Garanichevie.
W sprincie niemiec byl znacznie szybszy o blisko minute, lecz w biegu na dochodzenie niemal rowno. Co dzisiaj bedzie kluczowe to dobre strzelanie niemca, ktore pozwoli mu spokojnie wyprzedzic rywala.
 
T 1,5K

torretoo

Użytkownik
Christoph Sumann - Simon Eder 1 1,88 Marathon ⛔
Sumann można powiedzieć wybornie w ten weekend radzi sobie na strzelnicy(30/30!!) czego już nie można powiedzieć o Ederze. W biegu Eder i w sprincie i w biegu na dochodzenie nadrobił tylko 4 sekundy więc nie ma mowy, żeby nadrobił chociaż jedną karną rundę. Myślę, że dzisiaj Sumann spokojnie jest w stanie strzelać na poziomie 18-19/20 a Eder myślę, że co najmniej jedno pudło więcej zaliczy i nie odrobi tego na trasie. Ten weekend może należeć do Sumanna podobnie jak do Czeszki Soukalovej chociaż ona wygrała spring a Sumann nie.

Andreas Birnbacher - Anton Shipulin 1 1,53 Marathon ⛔
Niemiec z tego co wiem wczoraj podczas trzeciego strzelania nie strzelał do swojej tarczy stąd 0-0-5-0 :grin: Jak widać, radzi sobie bardzo dobrze na strzelnicy czego nie można powiedzieć o Antonie. O ile w sprincie Rosjanin był bez pudła to już wczoraj zaliczył 3 pudła. W sprincie pobiegł Andreas o 50 sekund szybciej a wczoraj o 2 wolniej więc jak widać Shipulin ma marne szanse, żeby odrobić nawet jedną karną rundę na trasie a przecież na strzelnicy prawdopodobieństwo, że będzie lepszy jest znikome.
 
ted 9,5K

ted

Forum VIP
I oto tymi zawodami kończymy kolejny sezon biathlonowy, który trochę został zdominowany przez roboty na nartach ???? ale w którym także pojawiło się kilka ciekawych i młodych zawodników. Wiem jedno że następny sezon będzie również interesujący, m.in. dzi ęk i Naszym Paniom które mam nadzieję zawalczą o jeszcze lepsze lokaty.
Tutaj klasyfikacje generalne, które były wiadome mniej więcej w połowie sezonu :grin:​


 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom