>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Revolut - ogólna dyskusja

PantaRej 0

PantaRej

Użytkownik
Że grasz to nie zgłoszą. Ale US bedzie wiedział że masz tam konto i jeśli bedziesz miał jakieś zarzuty to mogą sprawdzić( ale raczej to musiały by być duże kwoty). Revolut też może zablokować konto i zażyczyć sobie potwierdzenia legalności kasy która tam jest.
Tak czy siak lepiej nie trzymać na Revolucie większych kwot
Dzięki za odpowiedź. Zastanawiam się czy moga przesłać do US informacje gdzie pieniądze były przelewane. Bo jeśli nie - no to problem z głowy.
 
R 2,4K

Roman12345

Użytkownik
Revolut to już normalny bank jak PKO czy ING. Co roku wysyłają raport do Polskich instytucji a kontach użytkowników. Oczywiście nikt nie będzie przegladal Setek tysięcy kont użytkowników. Ale przy jakiś przyszłych problemach typu niezapłacony mandat, itp jakaś pani moze wbić Twoje dane i wydkoczy jej, ze masz konto w revolucie. Z ciekawości się zainteresuje jaki masz tam stan konta, historia transakcji i porwna z twoim rocznym zeznaniem. I może jej wyjść, że zarobiłeś np 100k w danym roku a wpływy na konta miałeś lacznie 140k. I zaczna się problemy.
 
Otrzymane punkty reputacji: +60
A 33,7K

ar0nek

Użytkownik
Us takie rzeczy nie interesują. Swego czasu miałem kontrolę i wiekszosc transakcji robiłem do buków z konta bankowego. Do Uni tez. Us to widział i nie wnikał. Chcieli tylko wiedzieć skąd mam pieniądze które są na koncie. Wszystko im wyjasnilem i ok. Ale od tego czasu już nie używam kont bankowych.
A co było powodem kontroli? U mnie cala kasa na kontach bankowych pochodzi od legalnych bukmacherow ale dowodów z wygranymi kuponami nie mam. Wiec jak wyjść wtedy z takiej sytuacji?
 
R 2,4K

Roman12345

Użytkownik
A co było powodem kontroli? U mnie cala kasa na kontach bankowych pochodzi od legalnych bukmacherow ale dowodów z wygranymi kuponami nie mam. Wiec jak wyjść wtedy z takiej sytuacji?
Rutynowa kontrola w firmie.
Ogólnie z tego co przerabialem to Ty musisz udowodnić swoją niewinnosc a nie urząd Tobie winę. Ale w takim wypadku masz przecież historię przelewów na której widać że pieniądze na koncie przyszły z konta xyz które nalezy do firmy xyz więc tu nie ma problemu.
 
Ostatnia edycja:
Baqu 852,6K

Baqu

Forum VIP
mozesz wkleic caly artykul bo mi nie wyswietla
Od początku kwietnia Revolut prosi użytkowników o wskazanie rezydencji podatkowej, czyli kraju, w którym płacisz podatki oraz numer NIP lub PESEL. Wyjaśniamy, na jakiej podstawie Revolut żąda tych danych, co, jeśli ich nie przekażesz i jakie to może mieć konsekwencje podatkowe.

Wyjaśniamy, czego żąda od użytkowników platforma Revolut
Doradca podatkowy tłumaczy, na jakiej podstawie platforma żąda tych informacji
Wskazuje również, co to może oznaczać dla polskich podatników
Więcej takich informacji znajdziesz na stronie głównej Onet.pl
Revolut to popularna również w Polsce aplikacja do zarządzania finansami, która świadczy też usługi bankowe. Co ciekawe, część osób wykorzystuje konto w niej nie tylko do celów prywatnych, np. inwestycji czy wymiany walut, ale również do działalności, w tym na zagranicznych portalach. Niewinnie wyglądające żądanie, jakie dostaje wielu użytkowników, może sprowadzić na nich problemy.


Czytaj także: Zarabiasz na swoich zdjęciach lub filmikach? Uważaj na fiskusa

Dlaczego Revolut prosi o dane podatkowe
— Platforma informuje, że jeżeli dane podatkowe — o rezydencji podatkowej — nie zostaną przekazane do czerwca 2023 r., to zostanie zablokowana możliwość pełnego korzystania z funkcji aplikacji — wskazuje Krzysztof Burzyński, doradca podatkowy i partner w BTTP.

Revolut prosząc o weryfikację danych podatkowych, uzasadnia, że obowiązują go międzynarodowe standardy OECD CRS (Common Reporting Standard). To oznacza, że aplikacja musi przekazywać organom podatkowym informacje o kontach swoich klientów.

Po co platformie dane podatkowe?
— CRS to zbiór globalnych standardów do automatycznej wymiany informacji podatkowych, który został opracowany przez Organizację Współpracy Gospodarczej i Rozwoju (OECD) już w 2014 r. Unia Europejska wdrożyła te standardy na mocy dyrektywy Rady 2014/107/UE z grudnia 2014 r. – wyjaśnia Krzysztof Burzyński. Polska implementowała dyrektywę w ustawie o wymianie informacji podatkowych z innymi państwami (t.j. Dz.U. z 2022 r., poz. 241). Podobnie postąpiły inne kraje, w tym Litwa, od której Revolut uzyskał licencję fintechu, a potem dzięki temu stał się pełnoprawnym bankiem.

— Powyższe regulacje nakładają na instytucje finansowe (tj. banki, oddziały bankowe, instytucje kredytowe itd.) obowiązek przekazywania do krajowych organów podatkowych informacje o m.in. rezydencji podatkowej swoich klientów oraz o posiadanych przez nich depozytach. Następnie informacje te mogą być automatycznie przekazywane do organów innych krajów – tłumaczy Krzysztof Burzyński.

Revolut to fintech czy bank?
Dotychczas informacje o rezydencji podatkowej swoich klientów przekazywały fiskusowi banki. Dlaczego teraz wystąpiła o nie platforma Revolut?

Jak wyjaśnia Krzysztof Burzyński, Revolut rozpoczął swoją działalność jako fintech, udostępniający platformę finansowych usług elektronicznych. Początkowo był więc to tzw. neobank, który stanowił alternatywę dla banków tradycyjnych. W 2018 r. Revolut otrzymał jednak Europejską Licencję Bankową od Banku Litwy, a następnie w 2021 r. otrzymał pełnowymiarową licencję bankową od Europejskiego Banku Centralnego. Z kolei od 1 lipca 2022 r. nastąpiła migracja wszystkich kont użytkowników do Revolut Bank.

— Zatem Revolut działa jako licencjonowany bank już od kilku lat i obowiązują go również regulacje w zakresie CRS — wyjaśnia doradca podatkowy.

Czytaj też: Twórcy gier bez 50 proc. kosztów? Fiskus rzuca kłody pod nogi.

Jakie dane musi przekazać aplikacja?
Jak czytamy na stronie internetowej platformy, Revolut ma prawny obowiązek corocznego raportowania sald kont użytkowników na koniec roku lokalnym władzom podatkowym na Litwie oraz udzielania innych informacji na ich żądanie. — Revolut nie udostępnia informacji bezpośrednio organom podatkowym innych krajów, a jedynie litewski organ podatkowy jest odpowiedzialny za zbieranie i wysyłanie tych informacji do innych lokalnych organów — tłumaczy Krzysztof Burzyński. Zdaniem eksperta, i tak platforma dość późno wystąpiła o dane podatkowe do swoich klientów.

Co, jeśli użytkownik nie poda danych
Jak informuje Revolut, jeśli użytkownik nie poda informacji o swojej rezydencji, nie będzie mógł otrzymywać nowych wpłat na konto. Nadal będzie mógł jednak dysponować zgromadzonymi środkami.

Co to oznacza dla podatników?
— Jeżeli przekazane zostaną również informacje o saldach, to polski urząd skarbowy może się zainteresować danym podatnikiem i uzyskać więcej informacji w ramach wymiany informacji z litewskim fiskusem. A stąd już tylko krok do pytania o np. nieujawnione (w Polsce) źródło dochodów – ostrzega Burzyński. Jego zdaniem, jeżeli osoba nie rozlicza podatków w Polsce, a na koncie Revolut będzie miała dużą kwotę, np. 200 tys. euro, to można oczekiwać pytań ze strony organu. Innymi słowy, polski fiskus na podstawie otrzymanych danych z Litwy, może dociekać, skąd podatnik ma pieniądze na koncie Revolut.

Jak zastrzega nasz rozmówca, podobne pytania np. o NIP trafiły również do innych obywateli UE.
 
ferdzio1 55,8K

ferdzio1

Użytkownik
Myslę że jak ktoś kupuje nieruchomosci ,auta za wygrane to wtedy zwraca dopiero uwage
Skarbówka obligatoryjnie sprawdza wszystkie transakcje pow 60 tysiecy PLN (pare lat temu taki limit był). Tu to może zainteresowac np. duże obroty na koncie. Zarabiasz np 4 tys a na koncie co miesiąc obrót 10 tyś
 
C 945

celka 40

Użytkownik
Chyba nadal Jest limit wplat 15 tys Euro dlatego grajac szybko zalozylam portfele àle Nie Wiem co bank myśli o takim JETON czY mfinity czY revolut czy te portfele z góry nie kojarza się z bukmacherka czy kasynami?
Post automatycznie złączony:

Banki przechowuja info dla us 5 lat na upartego zdażyli by sprawdzic kazdego
Post automatycznie złączony:

Banki przechowuja info dla us 5 lat na upartego zdażyli by sprawdzic kazdego
 
C 945

celka 40

Użytkownik
Na szczescie nie wiele korzystalam z revolut To wszytko nie jest takie proste ludzie grali i bedą grać czY to w kasynie czy bukmacherce szkoda że nasz kraj jak wiele innych nie może zalegalizowac haZardu...ps nie slyszalam od nikogo o kontroli us Tu tez Nikt Nie pisal
 
H 76,8K

hagi84

Użytkownik
a co ? wzieli sie za kogokolwiek? ze sie tak orasz na kazdym kroku ?
Musieliby juz miec grube podstawy by zabrac sie za kogokolwiek i sprawdzic doglebnie konto

Ja osobiscie nie korzystam z nich od dawien dawna, z ciekawosci napisalem do nich czy moje konto jest dalej dostepne to napisali, ze zamkniete, to pewnie sami to zrobili i dobrze
 
Do góry Bottom