>>>BETFAN - BONUS 200% do 400 ZŁ <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Polska - sezon 2010/2011

Status
Zamknięty.
marjol 102

marjol

Użytkownik
Michał miałeś nosa.
Jednak wróce do meczu Stocznia-Zagłębie. Z relacji wynika, że Wiedźmin wyprawiał cuda w bramce. 3 razy identyczna akcja: Dobitka do pustej bramki i Odrobny wracając odbija łyżwą.
Jeszcze jakby Zagłębie grało lepiej w przewagach to byłaby szansa na punkty. Stocznia za to zabójczo skuteczna w przewagach, bramka w osłabieniu i Zagłębie się posypało.
 
michal1090 1,7K

michal1090

Użytkownik
1#
KTH Krynica - Ciarko Sanok : under 8,5 @ 1.71 Bet365. ✅✅✅
dość fajny typ z dobrym kursem. Sanok przyjezdza dziś do Krynicy , czy rozjedzie gospodarzy ? Jak dla mnie wcale niekoniecznie. Krynica ostatnio bonusowa wygrana w Janowie 4-0 z miejscowym Naprzodem , Sanok natomiast wydaję się że ustabilizował grę i spokojne wygrane w ostatnim czasie 5-1 z Podhalem i 7-1 z Naprzodem. Dziś uważam że kluczowym elementem do dobrego wyniku KTH będzie przede wszystkim defensywa a dopiero potem ofensywa. Muszą zagrać uważnie w obronie bo jeżeli się otworzą to może się posypać worem z bramkami. Do tego ostatnie 4 mecze między nimi to 3/4 undery. Lilnia wysoka. Ja próbuje under.
2#
Cracovia Kraków - Akuna Naprzód Janów (Handicap -5.5) : 1 @ 1.85 ✅✅✅
No cóż o tym meczu można napisać bardzo wiele. Przede wszystkim to ze gra pierwsza drużyna w tabeli z ostatnią , czy zapowiada się konkretny pogrom ? wszystko na to wskazuje. Cracovia ostatnio kapitalna forma , 9 wygranych meczy pod rząd. Drużyna czuje się bardzo pewnie a czołowi zawodnicy mówią tylko o jednym. Utrzymanie 1 miejsca przed Tyskim GKS-em przed Play offami. Obie drużyny w tabeli dzieli po prostu przepaść. Jeśli chodzi o Cracovie to u siebie grają na prawdę znakomicie , z najlepszymi rywalami , do tego dochodzi ostatni świetny mecz w Jastrzębiu i wygrana 3-2 na Jastorze , gdzie wszystkim gra się bardzo ciężko. Dziś sztab szkoleniowy Cracovii będzie mógł skorzystać ze wszystkich zawodników , którzy grali w niedziele z Jastrzębiem , nie zagra prawdopodobnie jedynie :
Grzegorz Pasiut ale nie będzie to miało większego znaczenie. Jeśli chodzi natomiast o drużynę Naprzodu to naprawdę zle się dzieje w zespole z Janowa.Fatalna forma , ostatnio fatalny mecz i bardzo dotkliwa porażka w bardzo ważnym meczu z KTH Krynica u siebie 0-4. Dochodzą coraz większe braki kadrowe , siada również psychika zawodników. Dzis w Krakowie z tak dysponowaną Cracovią nie mają jak dla mnie najmniejszych szans.

I Love this game !
 
Otrzymane punkty reputacji: +2
B 2K

borek149

Użytkownik
Dyscyplina: Hokej, Polska
Spotkanie: Jastrzebie JKH GKS - Zagłębie Sosnowiec FT 7-1
Typ: Jastrzebie JKH GKS H(-2.5)
Kurs: 1.74 ✅✅✅
Bukmacher: Bet365
Analiza:

Spotkanie Ekstraligi pomiędzy JKH GKS Jastrzębie a Zagłębiem Sosnowiec, faworyt tego spotkania jest tylko jeden - oczywiście zespół gospodarzy.
Jastrzębie w poprzednich dwóch spotkaniach u siebie odniosło porażki po zaciętych bojach z dwoma najlepszymi zespołami w lidze - Cracovia i Tychami, warto dodać, iż te dwie porażki są jedynymi jakie na własnych lodowisku ponieśli Jastrzębianie. Pozostałe 15 spotkań rozstrzygneli na swoją korzyść, strzelająć 96 bramek, przy czym stacili tylko 35.
Bilans ten stawia ich za zespół najlepiej grający przed własną publicznością spośród całej Ekstaligi.
Zawodnicy z Sosnowca na wyjazdach radzą sobie bardzo kiepsko, z rozegranych 17 spotkań odnieśli zaledwie 3 zwycięstwa z bilansem bramkowym 42:88, przeliczając średnio na mecz przegrywają niemal 3 bramkami, natomiast Jastrzębie u siebie średnio zwycięża ponad 3,5 bramki.

Oba zespoły rozegrały między sobą już jedno spotkanie w tym sezonie w Jastrzębiu - rezultat 9:0 dla gospodarzy.

Myślę, że siłą napędową Jastrzębia, będzie duet czeskich napastników Petr Lipina oraz Richard Král, który jest zdecydowanym liderem punktacji kanadyjskiej z 27 bramkami i 39 asystami na rozegranych 34 spotkań.
 
michal1090 1,7K

michal1090

Użytkownik
Typ : JKH Jastrzębie -2.5 @ 1.70 || 9/10 ✅✅✅
FT 7-1

dziś przed nami kolejna kolejka PLH.
nie sposób się nie zgodzić z tym co napisał borek149.
popieram zdecydowanie.
Niestety ale dziś Jastrzębie -2.5 to dla mnie takie 9/10. Chciałbym żeby było inaczej ale niestety nie ma podstaw żeby tak myśleć.
Hokeiści JKH przegrali ostatnio 2 mecze u siebie, twierdza Jastor została zdobyta i to 2x pod rząd. Można tłumaczyć to tym że grali z Cracovią i GKS-em Tychy ale dziś na pewno mają coś do udowodnienia. Dotychczas byli u siebie nie pokonani ze świetnym bilansem. Kadra też bardzo dobra , JKH zawdzi też jeśli chodzi o miejsce w tabeli.
Co do Zagłębia to cały czas liczę , nie tylko zresztą ja że sytuacja ulegnie znacznej poprawie , że coś się ruszy do przodu że będzie lepiej. Gdzie to Zagłębie Sosnowiec które walczyło z najlepszymi ? Ostatnio z powodu nie wypłacenia pensji zawodnikom , nawet nie wyjechali na lód w meczu z Unią Oświęcim.
Dziś niestety ale będzie pogrom. Trzeba po prostu wierzyć że jeszcze coś/ktoś będzie w stanie odbudować Zagłębie , które w Hokeja grać naprawdę potrafi.
ooo Zagłębie ooo Sosnowiec !
 
malin157 72,4K

malin157

Znawca - Sporty zimowe
Hokej, PLH, 18:15
KH Sanok - Cracovia
Typ: 2 ✅
Kurs: 2.00
Bet365
Najciekawsze spotkanie 35 kolejki Polskiej Ligi Hokejowej pomiędzy KH Sanok a Cracovią Kraków. Gospodarze zajmują 5 miejsce w tabeli i mają minimalne szanse na przesunięcie się na miejsce 4. Cracovia jest liderem rozgrywek, której zwycięstwo w dzisiejszym meczu zapewni pierwsze miejsce w rundzie zasadniczej. Różnica punktowa pomiędzy tymi zespołami to 22 punkty. Sanok wprawdzie u siebie spisuje się dobrze, ich bilans to 15 zwycięstw (w tym 2 po dogrywce) i 3 porażki, bilans bramkowy 83:48. Cracovia na wyjazdach ma także świetny bilans 14 zwycięstw (w tym 2 po dogrywce) i 3 porażki, bilans bramkowy 70:37. Jednak forma obu zespołów w ostatnim czasie jest diametralnie różna, Sanok od listopada nie wygrał z nikim znaczącym w lidze, a Cracovia wygrywa w świetnym stylu spotkanie za spotkaniem, wygrali już 11 spotkań z rzędu. Gospodarze chyba myślami są już w play-offach, w zeszłej kolejce ledwo udało im się ograć słabą Krynicę. Zdecydowanie lepiej prezentują się goście, a wystąpią w tym samym składzie co w ostatnim meczu, w szeregach gospodarzy ponownie zabraknie bardzo ważnego Zapały. Świetnie dysponowany jest Kostuch do tego po prostu równiejszy i szerszy skład posiada Cracovia, która powinna dziś wygrać.
 
marjol 102

marjol

Użytkownik
Dziś ostatnia kolejka sezonu zasatniczego Polskiej Ligi Hokeja. W zasadzie wszystko jest już jasne, może dość tylko do zmany na 7 i 8 miejscu(Zagłębie 2 pkt straty do Podhala). Jednak nie będzie to miało większego znaczenia, ponieważ Cracovia i tak i tak wybierze Zagłębie w kolejnej fazie.

W oko wpadły mi jednak kursy w spotkaniu Stoczniowiec - JKH Jastrzębie. Kurs na gospodarzy 1,33(tobet)?! Na stronie JKH nie ma żadnych niepokojących informacji odnośnie rezerwowego składu, kontuzji. Ja pobieram w tym meczu X2 po kursie 2,74!

e:kurs 2,92

@panmam2:
W piątek odpuscili mecz? 7-1 z Zagłębiem podstawowym składem.
 
panmam2 78

panmam2

Użytkownik
Dziś ostatnia kolejka sezonu zasatniczego Polskiej Ligi Hokeja. W zasadzie wszystko jest już jasne, może dość tylko do zmany na 7 i 8 miejscu(Zagłębie 2 pkt straty do Podhala). Jednak nie będzie to miało większego znaczenia, ponieważ Cracovia i tak i tak wybierze Zagłębie w kolejnej fazie.

W oko wpadły mi jednak kursy w spotkaniu Stoczniowiec - JKH Jastrzębie. Kurs na gospodarzy 1,33(tobet)?! Na stronie JKH nie ma żadnych niepokojących informacji odnośnie rezerwowego składu, kontuzji. Ja pobieram w tym meczu X2 po kursie 2,74!

e:kurs 2,92
może na stronie ma ,ale JKH ,jedzie słabym składem kilku młodzików 92-93,poza tym jest to wyjazd przez całą Polskę,po prostu JKH odpuszcza mecz tak jak w piątek.
Stoczniowiec dodatni bilans u siebie,ja z chęcią wezmę 1,55 na Gdańsk w betsafe.
e,spadło 1.33
ładny pogrom ,w przyszłym tygodniu mecze mają odbywać się w głównej hali.
 
Otrzymane punkty reputacji: +8
michal1090 1,7K

michal1090

Użytkownik
Comarch Cracovia - KTH Krynica : under 9.5 @ 1.85 || 6/10 Tobet Szalona linia. Trzeba brać póki jeszcze mamy under 9.5. Cracovia szykuje się już na Play Offy z Zagłębiem Sosnowiec. Jedyna szansa KTH na &quot;dobry&quot; wynik to dobra defensywa od początku spotkania. Cracovia nie powinna forsowac tempa od samego początku aż tak jak mogło by się wydawać. W środę 1 runda Play Off i to jest obecnie najważniejszy cel zarówno hokeistów Cracovii i KTH. Dodatkowo dziś w Cracovii pograją pewnie rezerwy KH Zagłębie Sosnowiec - Akuna Naprzód Janów : 1 @ 1.50 || 5/10 Z kim i kiedy jak nie z Naprzodem ? Dziś tylko wygrana w Sosnowcu.Kurs jak na mecz z Janowem dość fajny. Trzeba próbować. Dziś każdy w Sosnowcu liczy na przełamanie ! GKS Tychy - Ciarko KH Sanok : under 6.5 @ 2.05 || 2/10 Tobet Próbuje po raz kolejny under GKS-u który słynie z bardzo dobrej defensywy. Szansa uważam że jest spora. Do tego mecz w Tychach.​
 
B 2K

borek149

Użytkownik
Dyscyplina: Hokej, liga polska
Spotkanie: Zagłębie Sosnowiec - Janów FT 9-4
Typ: Zagłębie Sosnowiec H -1,5
Kurs: 1.71✅✅✅
Bukmacher: Bet365
Analiza:



Data spotkania: 2011-02-06 17:00:00
Lodowisko: Sosnowiec (Sosnowiec)
Sędziowie główni: Jacek Rokicki
Sędziowie liniowi: Piotr Matlakiewicz - Sławomir Szachniewicz

Spotkanie Ekstraligi hokejowej Zagłębie Sosnowiec podejmuje Janów. W moim mniemaniu zdecydowanym faworytem tego spotkania jest zespół gospodarzy. Na swoim lodowisku spisują się dosyć dobrze jak na swoje warunki. Mimo kiepskiej sytuacji w klubie jest to zespół gający bardzo ambitnie. O tym, iż w Sosnowcu ciężko gra się zespołom przyjezdym może świadczyć to, iż poległy tutaj takie zespoły jak Jastrzębie, Tychy a przede wszystki Cracovia. Janów natomiast absolutny outsaider ligi, zespół, który fatalnie spisuję się w obecnym sezonie w ostatnich 10 spotkaniach tylko raz schodził z lodowiska jako zwycięsca.
Dzisiejsze mecz będzie trzecim spotkaniem obu tych zespołów w obecnym sezonie - oba zakończyły się zwycięstwami Zagłębia 5:3 w domu oraz 6:4 na wyjeździe, uważam, iż dzisiejsze spotkanie również zakończy się zwycięstwem gospodarzy minimum dwoma trafieniami.
 
michal1090 1,7K

michal1090

Użytkownik
Pary pierwszej rundy Play Off.

Comarch Cracovia - KH Zagłębie Sosnowiec lub KS KTH Krynica
GKS Tychy - Stoczniowiec Gdańsk S.A.
Aksam Unia - MMKS Podhale
JKH GKS Jastrzębie - Ciarko KH Sanok

W środę zaczynamy ;)
 
nivet 277

nivet

Użytkownik
Najlepsze jest to że przeciwnik Cracovii na tą chwilę nie jest znany. Takie rzeczy tylko w Polsce. Tylko w PZHLu.
 
marjol 102

marjol

Użytkownik
Najlepsze jest to że przeciwnik Cracovii na tą chwilę nie jest znany. Takie rzeczy tylko w Polsce. Tylko w PZHLu.
Ostaatecznie jednak Zagłębie będzie przeciwnikiem Craxy, zresztą dla nich to nie ma większego znaczenia, czy Krynica czy Zagłebie polegnie do zera w tej rywalizacji.

Moje typy na jutrzejsze mecze:
Jakoś cieżko sobie wyobrazić zwycięstwo gości w jakimkolwiek spotkaniu. Cracovia-formalność. Jak narazie kurs 1,15, niestety Tobet jeszcze nie wystawił handicapów.

GKS Tychy również nie powinien mieć większych problemów ze Stocznią. U siebie Gdańszczanie mogą powalczyć

Unia - Podhale. W niedziele Podhale pokonało u siebie Unię, która wystąpiła jednak bez 4 podstawowych zawodników. Podhale Walczyło o 7 miejsce, Unia miała pewną lokate. Dlatego nie ma co się sugerować tym spotkaniem. Jutro Unia powinna bez większych problemów pokonać Szarotki

I na koniec najbardziej wyrównana para Jastrzębie kontra Sanok. Jak wiadomo Jastrzębie u siebie jest bardzo groźne. W sezonie zasadniczym przegrali tylko 2 spotkania z Cracovią i GKSem. Jutro typuje Jastrzębie(ML)@1,5, całą rywalizacje również powinni wygrać mając dodatkowego bonusa za wyższą pozycję w tabeli.
 
odi 2,3K

odi

Forum VIP
I na koniec najbardziej wyrównana para Jastrzębie kontra Sanok. Jak wiadomo Jastrzębie u siebie jest bardzo groźne. W sezonie zasadniczym przegrali tylko 2 spotkania z Cracovią i GKSem. Jutro typuje Jastrzębie(ML)@1,5, całą rywalizacje również powinni wygrać mając dodatkowego bonusa za wyższą pozycję w tabeli.
Przy całej sympatii dla Ciarko, zgadzam się z tym twierdzeniem. Reszta &quot;wróżb&quot; na pierwszą rundę też wygląda bez większych zastrzeżeń. Jako czarnego konia do wyścigu o mistrzostwo Polski widziałbym właśnie zespół JKH.
 
wojas 11

wojas

Użytkownik
JKH - Sanok, bardzo wyrównana para, bonus jest po stronie JKH i dlatego mały plusik dla nich, ale nie skreślałbym Sanoka, JKH gra i strzela praktycznie jedną formacją... Jeśli zatrzymają Krala, Lipinę i Danieluka, mają szanse. Tutaj będzie decydować również wytrzymałość i kondycja bo trzeba będzie zagrać dużą ilość spotkań w bardzo krótkim czasie. Bardzo ciekawy jestem tej pary i naprawdę ciężko tutaj coś typować, dyspozycja dnia zadecyduje. Jak dla mnie tutaj będzie 4-3 lub 3-4. Natomiast JKH nie nazwałbym Czarnym Koniem, nie róbmy z nich jakiegoś wielkiego zespołu, do mistrzostwa trzeba mieć równe formacje i bramkarza, którego JKH niestety nie ma. Kosowski to golkiper numer 6 może 7 w lidze. Wyżej należy cenić umiejętności Odrobnego, Radzika, Rajskiego, Zborowskiego, Sobeckiego. Poza tym JKH trafi w półfinale na Cracovię, która jest zdecydowanie najmocniejsza w tym towarzystwie i ją trzeba tutaj typować do mistrzostwa. Cracovia nie tylko utrzymała skład z zeszłego sezonu, ale zdecydowanie się wzmocniła. Kostuch, Martynowski, Simka, Dvorak, Prokop, plus Sarnik, Wilczek. Craxa ma 4 silne piątki,a mogłaby i 5 wystawić tak naprawdę i dla mnie w tym sezonie nie ma równych w ekstraklasie.
Pozostałe pary jasne i klarowne. Nie ma co się rozpisywać.
 
panmam2 78

panmam2

Użytkownik
Pary pierwszej rundy Play Off.

Comarch Cracovia - KH Zagłębie Sosnowiec lub KS KTH Krynica
GKS Tychy - Stoczniowiec Gdańsk S.A.
Aksam Unia - MMKS Podhale
JKH GKS Jastrzębie - Ciarko KH Sanok
W środę zaczynamy ;)
GKS Tychy - Stoczniowiec Gdańsk S.A.
trochę ciekawych informacji ,może okazać sie ,ze Stoczniowiec nie zostanie rozgromiony ,czekam na jakiś hc.
http://sport.trojmiasto.pl/W-srode-poczatek-play-off-Stoczniowiec-Gdansk-n45350.html
JKH GKS Jastrzębie - Ciarko KH Sanok
JKH zagra mecz na 100% wszyscy podstawowi zawodnicy będą wystawienie ,własny lód ,chyba najpewniejszy zakład na jutro.
 
odi 2,3K

odi

Forum VIP
Cracovia nie tylko utrzymała skład z zeszłego sezonu, ale zdecydowanie się wzmocniła. Kostuch, Martynowski, Simka, Dvorak, Prokop, plus Sarnik, Wilczek. Craxa ma 4 silne piątki,a mogłaby i 5 wystawić tak naprawdę i dla mnie w tym sezonie nie ma równych w ekstraklasie.
Cracovie na żywo udało mi się w tym sezonie widzieć parokrotnie. Dwa razy w Krakowie, raz w Oświęcimiu i raz w Sanoku (najlepszy mecz rundy zasadniczej jak dla mnie). Za każdym razem Pasy pokazały jak na Polskie warunki hokej z kosmosu, najbardziej technicznie i taktycznie zaawansowany i nikt z nimi równać się nie może co nie znaczy że każda rywalizacja jest z góry przesądzona bo to sport i nie tylko te aspekty decydują.
Co do JKH to nie robie z nich wielkiego zespołu, ale imponują mi właśnie tym że bez wielkiego szumu bez wydanych dziesiątek tysięcy złotych (vide Sanok) potrafili zbudować solidny zespół na miare play off. Gdyby nie fakt że wpadną na Craxe wcześniej to myślę że mogliby zasłużenie grać z Krakusami w finale.
 
michal1090 1,7K

michal1090

Użytkownik
widzę że fajna dyskusja w temacie co bardzo cieszy ????
ja trochę popiszę jurto.

ale wydaje się że będzie kilka fajnych/bardzo fajnych betów.
 
wojas 11

wojas

Użytkownik
Cracovie na żywo udało mi się w tym sezonie widzieć parokrotnie. Dwa razy w Krakowie, raz w Oświęcimiu i raz w Sanoku (najlepszy mecz rundy zasadniczej jak dla mnie). Za każdym razem Pasy pokazały jak na Polskie warunki hokej z kosmosu, najbardziej technicznie i taktycznie zaawansowany i nikt z nimi równać się nie może co nie znaczy że każda rywalizacja jest z góry przesądzona bo to sport i nie tylko te aspekty decydują.
Co do JKH to nie robie z nich wielkiego zespołu, ale imponują mi właśnie tym że bez wielkiego szumu bez wydanych dziesiątek tysięcy złotych (vide Sanok) potrafili zbudować solidny zespół na miare play off. Gdyby nie fakt że wpadną na Craxe wcześniej to myślę że mogliby zasłużenie grać z Krakusami w finale.
No tak, Rohacek siedzi w Krakowie już chyba 7 sezon, dlatego Cracovia wypracowała sobie już pewny styl, do którego zawodnicy muszą sie dopasować. Na pewno jak na polskie warunki Cracovia gra poukładany hokej, najmniej chaotyczny. Porównując zeszły sezon i aktualny to jest jednak różnica klasy, w zeszłym sezonie Filipiak trochę poskąpił grosza i mistrza nie miał. W tym już nie powinno być z tym problemu przy takiej kadrze. Craxa gra naprawdę ładnie dla oka.
JKH jakby się przyjrzeć, to też buduje zespół stopniowo, z roku na rok coraz lepszy, w tym sezonie kluczowy był transfer Krala, Furo, no i wzmocnienie obrony Rimmel, Galant. Dlatego nakłady nie musiały być takie duże. W Sanoku niestety nie było nic, żadnych wychowanków praktycznie, zespół pół - amatorski, bez gwiazd, bez dobrego trenera, dlatego trzeba było wydać dużo kasy, a i tak to nie pomoże im w tym sezonie najprawdopodobniej, bo nie jest to zespół na miarę mistrza. Jednak w tym roku uważam, że liga jest najbardziej wyrównana od lat. Ba, można powiedzieć z czystym sumieniem, że poziom ligi się podniósł. Mamy lepszych obcokrajowców i również przez to lepszą ligę. Dawno nie mieliśmy 5 zespołów aspirujących do tytułu i praktycznie śmiało można powiedzieć, że każdy może wygrać z każdym (poza Cracovią generalnie, która jest chyba najmocniejsza od dobrych paru lat).
 
marjol 102

marjol

Użytkownik
Pora na konkretne typy.

#1
Cracovia-4.5 - Zagłębie Sosnowiec 1.85 Tobet

#2
Craxa-3.5 1,55 Tobet


Info ze strony Zagłębia:
&quot;Zagłębie w dalszym ciągu objęte jest zakazem transferowym. Oznacza to, że podczas najbliższych spotkań z Cracovią, na lodzie nie będą się mogli pojawić: Jarosław Dołęga, Rafał Twardy, Martin Voznik, Łukasz Kulik i Rafał Cychowski. WGiD informuje, że wystawienie ww. zawodników skutkować będzie kolejnymi walkowerami.&quot;
Do tego dochodzi chory Zachariasz i Zagłębie będzie miało problem ze skompletowaniem dwóch piątek.
W takim wypadku Zagłębie ma 3 wyjscia:
1)Nie jedzie do Krakowa=walkower
2)Jedzie i gra zawieszonymi zawodnikami=walkowe (taka sytuacja miała już miejsce, ale po ostatnich walkowerach powinni dość do wniosku, że taki ruch nie ma sensu)
3)Jadą takim składem jaki mogą wystawić+kolejni juniorzy których już jest sporo w skłądzie co kończy się srogim łomotem, dwucyfrówką.
 
wojas 11

wojas

Użytkownik
a właśnie, co do tego meczu, to stawiał ktoś ostatnio na Zagłębie - Janów? Tam był walkower, czy w związku z tym były zwroty czy buki zaliczały wynik meczu? Bo tak to szkoda mrozić pieniądze na ten mecz Cracovii, chyba ze wystawia juniorow ???? .
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom