al_capone
Gangster
Emocje po Mistrzostwach Europy w piłce nożnej powoli opadają. Wkrótce będziemy kibicować i przeżywać starty Polaków na Igrzyskach Olimpijskich w Rio. 4 lata temu zdobyliśmy 10 medali (2 złote, 2 srebrne oraz 6 brązowych). Jakie szanse medalowe mamy w tym roku? Wg. holenderskiego serwisu Infostrady Sports Polacy mają szansę na zdobycie 16 krążków. Jestem ciekawy Waszych opinie na ten temat. W grach zespołowych barw Biało-Czerwonych będą reprezentować drużyny siatkarzy oraz piłkarzy ręcznych.
Badminton: Adam Cwalina, Adrian Dziółko, Robert Mateusiak, Przemysław Wacha, Nadieżda Zięba
Boks: Tomasz Jabłoński, Igor Jakubowski
Gimnastyka sportowa: Katarzyna Jurkowska-Kowalska
Jeździectwo: Paweł Spisak
Judo: Katarzyna Kłys, Arleta Podolak, Daria Pogorzelec, Maciej Sarnecki
Kajakarstwo: Grzegorz Hedwig, Maciej Okrąglak, Natalia Pacierpnik, Marcin Pochwała, Piotr Szczepański, Edyta Dzieniszewska, Beata Mikołajczyk, Karolina Naja, Marta Walczykiewicz, Ewelina Wojnarowska, Paweł Kaczmarek, Tomasz Kaczor, Michał Kudła
Kolarstwo: Małgorzata Jasińska, Katarzyna Niewiadoma, Anna Plichta, Maciej Bodnar, Michał Gołaś, Michał Kwiatkowski, Rafał Majka, Edyta Jasińska, Justyna Kaczkowska, Daria Pikulik, Natalia Rutkoska, Małgorzata Wojtyra, Krzysztof Maksel, Rafał Sarnecki, Damian Zieliński, Kamil Kuczyński, Katarzyna Pawłowska, Maja Włoszczowska, Katarzyna Solus-Miśkowicz
Lekkoatletyka: Emilia Ankiewicz, Maria Andrejczyk, Rafał Augustyn, Iga Baumgart, Sylwester Bednarek, Adrian Błocki, Konrad Bukowiecki, Paulina Buziak, Angelika Cichocka, Damian Czykier, Martyna Dąbrowska, Patryk Dobek, Agnieszka Dygacz, Sofia Ennaoui, Paweł Fajdek, Rafał Fedaczyński, Joanna Fiodorow, Agata Forkasiewicz, Żaneta Glanc, Łukasz Grzeszczuk, Paulina Guba, Michał Haratyk, Karol Hoffmann, Anna Jagaciak-Michalska, Jakub Jelonek, Joanna Jóźwik, Anna Kiełbasińska, Karolina Kołeczek, Klaudia Konopko, Malwina Kopron, Matylda Kowal, Katarzyna Kowalska, Artur Kozłowski, Kacper Kozłowski, Łukasz Krawczuk, Marcin Krukowski, Jakub Krzewina, Adam Kszczot, Iwona Lewandowska, Marcin Lewandowski, Kamila Lićwinko, Joanna Linkiewicz, Piotr Lisek, Tomasz Majewski, Piotr Małachowski, Wojciech Nowicki, Rafał Omelko, Michał Pietrzak, Marika Popowicz-Drapała, Ewelina Ptak, Yared Shegumo, Robert Sobera, Katarzyna Sokólska, Monika Stefanowicz, Ewa Swoboda, Henryk Szost, Agnieszka Szwarnóg, Justyna Święty, Wojciech Theiner, Karolina Tymińska, Robert Urbanek, Danuta Urbanik, Paweł Wiesiołek, Anita Włodarczyk, Paweł Wojciechowski, Patrycja Wyciszkiewicz, Karol Zalewski, Krystian Zalewski
Łucznictwo: Karina Lipiarska-Pałka
Pięcobój nowoczesny: Anna Maliszewska, Oktawia Nowacka, Szymon Staśkiewicz
Siatkówka plażowa: Monika Brzostek, Kinga Kołosińska, Grzegorz Fijałek, Mariusz Prudel, Piotr Kantor, Bartosz Łosiak
Pływanie: Katarzyna Baranowska, Konrad Czerniak, Anna Dowgiert, Paweł Juraszek, Radosław Kawęcki, Kacper Klich, Paweł Korzeniowski, Kacper Majchrzak, Tomasz Polewka, Mateusz Sawrymowicz, Marcin Stolarski, Diana Sokołowska, Jan Świtkowski, Alicja Tchórz, Aleksandra Urbańczyk, Paweł Werner, Katarzyna Wilk, Wojciech Wojdak, Filip Wypych, Filip Zaborowski, Joanna Zachoszcz
Podnoszenie ciężarów: Bartłomiej Bonk, Arkadiusz Michalski, Adrian Zieliński, Tomasz Zieliński, Patrycja Piechowiak
Strzelectwo sportowe: Sylwia Bogacka, Klaudia Breś, Piotr Daniluk, Aleksandra Jarmolińska, Agnieszka Nagay
Szermierka: Hanna Łyczbińska, Bogna Jóźwiak, Małgorzata Kozaczuk, Aleksandra Socha, Marta Puda
Taekwondo: Piotr Paziński, Karol Robak
Tenis: Agnieszka Radwańska, Jerzy Janowicz, Łukasz Kubot, Marcin Matkowski
Tenis stołowy: Katarzyna Grzybowska-Franc, Li Qian, Natalia Partyka, Kinga Stefańska, Jakub Dyjas, Daniel Górak, Wang Zeng Yi, Patryk Zatówka
Triathlon: Agnieszka Jerzyk
Wioślarstwo: Krystian Aranowski, Mateusz Biskup, Marcin Brzeziński, Mikołaj Burda, Wiktor Chabel, Monika Ciaciuch, Weronika Deresz, Joanna Dorociak, Robert Fuchs, Magdalena Fularczyk-Kozłowska, Miłosz Jankowski, Piotr Juszczak, Agnieszka Kobus, Joanna Leszczyńska, Natalia Madaj, Artur Mikołajczewski, Dariusz Radosz, Zbigniew Schodowski, Maria Springwald, Michał Szpakowski, Daniel Trojanowski, Natan Węgrzycki-Szymczyk, Anna Wierzbowska, Maria Wierzbowska, Mirosław Ziętarski, Sylwia Lewandowska, Dawid Grabowski
Zapasy: Katarzyna Krawczyk, Iwona Matkowska, Monika Michalik, Agnieszka Wieszczek-Kordus, Radosław Baran, Robert Baran, Zbigniew Baranowski, Magomedmurad Gadżijew
Żeglarstwo: Małgorzata Białecka, Irmina Mrózek-Gliszczynska, Paweł Kołodziński, Piotr Myszka, Łukasz Przybytek, Agnieszka Skrzypulec, Kacper Ziemiński
Według Infostrady Sports – http://www.infostradasports.com największe szanse na zdobycie medali olimpijskich w Brazylii mają: Złote:
- Anita Włodarczyk (lekkoatletyka – rzut młotem)
- Paweł Fajdek (lekkoatletyka – rzut młotem)
- Piotr Małachowski (lekkoatletyka – rzut dyskiem)
Srebrne:
- Reprezentacja Polski (siatkówka – turniej mężczyzn)
- Polska (kajakarstwo – K4 500 m)
- Marta Walczykiewicz (kajakarstwo – K1 200 m)
- Karolina Naja/Beata Mikołajczyk (kajakarstwo – K2 500 m)
- Mateusz Polaczyk (kajakarstwo górskie – K1)
- Polska (wioślarstwo – dwójka podwójna kobiet)
Brązowe:
- Kamila Lićwinko (lekkoatletyka – skok wzwyż)
- Robert Urbanek (lekkoatletyka – rzut dyskiem)
- Konrad Czerniak (pływanie – 100 m stylem motylkowym)
- Radosław Kawęcki (pływanie – 200 m stylem grzbietowym)
- Iwona Matkowska (zapasy – 48 kg)
- Ewelina Wojnarowska (kajakarstwo – K1 500 m)
- Polska (wioślarstwo – czwórka podwójna kobiet)
ZAPRASZAM DO DYSKUSJI NA TEMAT REPREZENTACJI POLSKI NA IO.