>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 200 ZŁ!<<<

18 kolejka Ekstraklasy - początek rundy wiosennej

Status
Zamknięty.
gwiazda 0

gwiazda

Użytkownik
Odra Wodzisław - ŁKS Łódź
W tym spotkaniu zmierza się dwie drużyny które maja jasno postawiony jeden cel - utrzymanie. Wracamy po przerwie na Polskie boiska tak naprawdę nie wiedząc w jakiej kto jest formie. Sparingi mogą podpowiadać ale napewno nie odpowiedzą na to pytanie. Możemy Spojrzeć na składy gdyż tam sie dużo pozmieniało. Do drużyny gospodarzy dołączyło az 10 nowych zawodników sa nimi :
P.Bagnicki (Kmita Z.)
K.Markowski (GKS K-ce)
Ł.Pielorz (GKS J-bie)
M.Wodecki (Górnik Z.)
J.Gruber (FC Nitra)
J.Machovec (FC Ayia Napa)
D.Matulevicius (FC Vilnus)
Sz. Jary (Energetyk R.)
D.Hanzel (wych.)
M.Słodowy (wych.)
Odeszli Natomiast : A.Aleksander (AS Nea Salamis)
D.Seweryn (Piast G.)

B.Radler (rozw.kontr.)
B.Hinc (rozw.kontr)
M.Kardela (rozw. kontr)
W.Cichy (szuka klubu)
P.Szymiczek (szuka klubu)
Ł.Skrobacz (MESA Odra)
J.Bańczyk (MESA Odra)
B.Socha (MESA Odra)
Nie bede komentował tych zawodników którzy odeszli a skupie sie na tych co pozyskał klub z Wodzisławia. Każdy myśli ze Odra będzie miała rewolucje w składzie a z wypowiedzi trenera
Ryszarda Wieczorka wyniki ze tak nie będzie. Do pierwszej &quot;11&quot; na mecz z ŁKSem ma szanse wystąpić najwyżej 3-4 nowych graczy. Najbliżej pierwszej „11” z nowych piłkarzy sa dwaj napastnicy Deivydas Matulevicius oraz Piotr Bagnicki ,trzeci napastnik Maciej Korzym pauzuje za kartki. Na drobne urazy narzekają Daniel Rygel oraz Marcin Wodecki, po kontuzji wraca Jaroslav Machovec i jego występ stoi pod znakiem zapytania. Reszta zawodników powinna być gotowa do starcia z ŁKSem.
Przejdźmy do Gości. Drużyna z Łodzi dokonała 9 Transferów . Przybyli do Łodzi:
Dejan Đenić (N - FK Jedinstvo (Bijelo Polje)
Tomasz Hajto (O - Górnik Zabrze)
Tadas Papečkys (O - Górnik Zabrze)
Nerijus Radžius (O - FBK Kaunas)
Marcin Smoliński (P - Legia Warszawa)
Piotr Świerczewski (P - Polonia Warszawa)
Stanisław Terlecki jr (P - GLKS Nadarzyn)
Robert Sierant (P - Kolejarz Stróże)
Paweł Waśków (B - zespół ME)

Widać ŁKS mając kłopoty finansowe poradził sobie na rynku i zmieszał Rutyniarzy z Młodymi zawodnikami. Wielu Mówi ze Łks ma starych dziadków w skadzie. Ale Ci starzy dziadkowie maja jeszcze chęć do walki i do skutecznej gry.
z Łodzią Pożegnali się natomiast:
Adrian Woźniczka
Nazad Asaad),
Dawid Jarka
Zdzisław Leszczyński
Adam Marciniak
Mariusz Mowlik
Sebastian Przybyszewski
Dariusz Stachowiak
Gábor Vayer
ŁKS w sparingach spisywał się nieźle. Dużo strzelał. Wiec Ofensywa może być w tej rundzie lepsza. Lecz Jako jedyny Polski zespół nie wyjechał za granice. Grał z drużynami z niższych klas wiec nie wiadomo jak to będzie wyglądać w pojedynkach O ligowe punkty. Trener Grzegorz Wesołowski jest zadowolony z transferów lecz żałuję tylko ze nie udało się ściągnąć Błażeja Telichowskiego. W Meczu z Odra wystąpi prawdopodobnie 6 nowych zawodników. W tej rundzie ŁKS-owi będzie trudno strzelić bramkę gdyz będzie jej strzegł Bogus Wyparło a przed nim para stoperów Hajto-Adamski a po bokach będą im pomagać reprezentant Litwy Nerijus Radžius I Tadas Papečkys. Mecz Odry z ŁKSem będzie bardzo zacięty. Nikt nie będzie chciał stracić bramki. Odra będzie chciała się pokazać przed własna publicznością z Bardzo dobrej strony lecz doświadczona defensywa ŁKSu nie pozwoli im na wiele.

Mój Typ
Under 2.5 Kurs 1.60✅✅✅✅✅
X2 Kurs 1.90✅✅✅✅✅

Jest to moja pierwsza Analiza wiec prosze o wyrozumialosc jezeli macie jakies uwagi piszcie na PW.
 
tbm 642

tbm

Forum VIP
O trzech najlepszych moim zdaniem spotkaniach napisałem już na poprzedniej stronie ;)

Polonia Warszawa - Legia Warszawa
Derby Warszawy o najwyższą stawkę jaką jest walka o Mistrzostwo Polski. Ani jedni ani drudzy zbytnio nie mogą sobie pozwolić na porażkę, stąd nie spodziewam się otwartej gry głównie w pierwszej połowie. Polonia według mnie zimą z transferami jak najbardziej na plus. Pożegnano się z piłkarzami, którzy grali mało (Yunisoglu, Bąk, Telichowski) oraz takimi, którzy prochu już nie wymyślą (Świerczewski, Piechniak). Do klubu dołączyli perspektywiczni Trałka i Mierzejewski oraz doświadczony obrońca Dziewicki, który wraz z Tomaszem Jodłowcem ma tworzyć zgraną parę środkowych obrońców. Legia straciła już starych wyjadaczy Edsona, Vukovicia oraz zarobiła sporo gotówki na Wawrzyniaku. Przybyli uniwersalny Jarzębowski, a także Komorowski, Ostrowski i młodzi Majkowski i Paluchowski. Są to na pewno mniej doświadczeni zawodnicy, ale uważam, że wcale nie słabsi od tych, którzy odeszli. Choć wyniki gier sparingowych nie zawsze mają odzwierciedlenie w grach ligowych to warto odnotować korzystny ich bilans Legionstow w okresie zimowym. Dobra, dosyc juz jednak o transferach itp. Powrocę na moment to dzisiejszego spotkania, w ktorym moim zdaniem głównie w pierwszej polowie będzie toczyła się walka w srodku boiska, gdzie trudno będzie zarowno jednym jak i drugim wywalczyc przewagę nad przeciwnikiem. Trio Jarzębowski - Roger - Iwański nie będzie miało łatwej przeprawy z rywalami Kozioł - Trałka - Majewski. Moim zdaniem może to prowadzić do remisu do przerwy, który właśnie typuję.
Mój typ: X do przerwy - 2,00 w Bet365 ✅

Ruch Chorzów - Górnik Zabrze
Wielkie Derby Śląska, kilkadziesiąt tysięcy widzów na trybunach i mimo niskich lokat obu drużyn w tabeli mam nadzieję, że będzie to wspaniałe widowisko. Ruch zimą stratny i to bardzo. Ćwielong i Scherfchen to podstawowi zawodnicy, od których w grze Niebieskich sporo zależało. Do tego strata młodego Sobczaka, który bądź co bądź był najlepszym strzelcem Ruchu. Na domiar złego w derbach nie zagra Marcin Zając również ważny gracz. Henryk Kasperczak w Górniku zimą stworzył praktycznie nowy zespół. Banaś, Gorawski, Przybylski, Strąk, Szczot, Jarka, Marciniak wszyscy wymienieni mogą mieć miejsce w pierwszym składzie. Pożegnano się z doświadczonymi Hajto i Brzęczkiem oraz niewypałami zza granicy Bajiciem, Pavlendą, Papeckysem, Leo czy tez Rivasem. Transfery wydają się być na plus, ale czy to wszystko zaskoczy od pierwszego spotkania ? W Zabrzu mówią, ze jesli wygrają derby z Ruchem to spokojnie się utrzymają. Jeśli nie to walka ta będzie toczyła się do ostatniej kolejki. Ja jestem zdania, że osłabienia Ruchu o których mało się mówi są na tyle znaczące, że to Górnik będzie lepszą drużyną w tych Wielkich Derbach Śląska, ale dla bezpieczeństwa swój typ podpieram remisem.
Mój typ: x2 - 1,44 w Bet365 ✅

Lechia Gdańsk - Śląsk Wrocław
Pojedynek beniaminków, którzy walczą o jakże różne cele. Lechia o utrzymanie, a Śląsk nawet o Mistrzostwo. Lechia zimą straciła podstawowych graczy Kosznika i Trałkę, a w zamian grę klubu z Gdańska mają prowadzić Surma, Bajić czy też Krzysztof Bąk, a lekarstwem na nieskutecznosc ma być Jakub Zabłocki. Czy te wzmocnienia pomogą utrzymać Lechię w Ekstraklasie ? Ciężko jest to ocenić. Sobotni rywale, a więc Śląsk mają za sobą świetną rundę jesienną po której drużynę opuścił Krzysztof Ostrowski. Kadra zespołu została wzmocniona przez młodego obrońcę Fojuta oraz pomocnika Klofika, który grał już w barwach klubu z Wrocławia w II lidze. Prawdopodobnie przez całą rundę nie będzie mógł grać chory na rzadką chorobę Sebastian Dudek, a w meczu z Lechią nie zagrają oprócz niego Sztylka i Sotirović. Trener Ryszard Tarasiewicz w wywiadach mówił, że jego zespół bardzo dobrze przepracował okres przygotowawczy do rundy wiosennej i może walczyć o najwyższe cele. Zespół prezentuje się całkiem solidnie, liderować dalej mu będą Sebastian Mila czy też Janusz Gancarczyk i choć na Mistrza Polski to moim zdaniem mimo wszystko za mało to jednak z Gdańska jakieś punkty Śląsk wywieźć powinien.
Mój typ: x2 - 1,50 w Bet365 ✅

Jagiellonia Białystok - Arka Gdynia
Na dzień dzisiejszy Jagiellonia jest drużyną zdegradowaną po sezonie o jedną klasę rozgrywkową i choć może to się odbić na postawie piłkarzy to mimo wszystko póki jeszcze nic nie jest do końca pewne &lt;działacze zapowiedzieli odwołanie&gt; to trzeba walczyć o ligowe punkty. Teraz o sprawach czysto sportowych... ciekawym posunięciem wydaje się sprowadzenie do zespołu &#39;syna marnotrawnego&#39; Tomasza Frankowskiego oraz Kamila Grosickiego, który nie radził sobie za granicą, a w Polsce swego czasu był uważany za wielki talent. Podobno wysokie umiejętności prezentuje także Brazylijczyk Bruno. Arka Gdynia dowodzona przez Czesława Michniewicza zimą mimo rozstania z głownym inwestorem firmą Polnord moim zdaniem wzmocniła się sprowadzając dobrych znajomych Michniewicza -&gt; Scherfchena oraz Telichowskiego, którzy powinni mieć miejsce w pierwszym składzie. Szeryfa jednak w pierwszym meczu zabraknie, zresztą podobnie jak obroncy Sokołowskiego. Ogólnie rzecz biorąc wydaje mi się, że Jagiellonia jak i Arka są drużynami na bardzo zbliżonym poziomie o czym w tym meczu możemy się przekonać. Nie sądzę aby któraś z drużyn zdominowała przebieg tego spotkania i pewnie ograła rywala. Wynik powinien zakręcić się w okolicy remisu i ja właśnie zatypuję remis z tymże do przerwy, bo w końcowkach spotkan czasami jest dużo stałych fragmentów gry i któraś z drużyn może tą zwycięską bramkę strzelić.
Mój typ: X do przerwy - 2,10 w Bet365 ⛔

Odra Wodzisław - ŁKS Łódź
Jak przed niemal każdą rundą w ŁKS-ie jak i w Odrze znów szerokie rubryki transferowe przybyli/odeszli. W Łodzi postawiono przede wszystkim na doświadczonych graczy, którzy mają uratować Ekstraklasę. Zadanie na pewno nie jest łatwe, ale mimo wszystko do zrealizowania. Już pierwsze spotkanie z Odrą da wiele informacji czy ŁKS jest wstanie się utrzymać. Z racji iż Łodzianie nie posiadają w swojej kadrze graczy ofensywnych, ktorzy potrafiliby pociągnąc grę zespołu do przodu jestem zdania, że mecz ten raczej w nadmiar sytuacji obfitował nie będzie. ŁKS zadba przede wszystkim o skuteczną grę w obronie, bo ta złożona z graczy doświadczonych wydaje się prezentować całkiem nieźle. Z racji iż Odra potentatem w grze atakiem pozycyjnym nie jest, jestem zdania, że tutaj także wynik zakręci się w okolicy remisu. Ja jednak typuję remis do przerwy gdyż wydaje się on być bezpieczniejszym typem niż X na całe spotkanie.
Mój typ: X do przerwy - 2,25 w Bet365 ⛔
 
czorny 0

czorny

Użytkownik
Ja w spotkaniu Polonii z Legia obstawiam under 2.5. Uważam,że jest to najpewniejsze rozwiązanie w tym meczu. Wątpię aby ten mecz dostarczył nam dużo bramek. Po pierwsze Polonia ma najlepszą obronę w lidze u siebie stracili tylko 3 bramki,wzmocnienie pomocy tez na pewno jeszcze bardziej zabezpieczy tyłu. Po drugie to początek sezonu i ciężko tu będzie o ładną, skuteczną grę do przodu z jednej i z drugiej strony. A po trzecie jednemu i drugiemu zespołowi zależy na tym aby nie przegrać(derby i walka o mistrzostwo) pierwszy mecz sezonu więc nawet remis nie był by wielka tragedia. Będzie moim zdaniem długo 0-0 i albo tak się skończy albo zadecyduje 1 bramka.
 
konrad140 2,5K

konrad140

Forum VIP
Polonia Warszawa - Legia Warszawa ✅ 0:0
Typ: X do połowy
Kurs: 2,05
Buk: Unibet
Dziś o 20 przy Konwiktorskiej dojdzie do kolejnych już derbów Warszawy. Inauguracja rundy wiosennej przez obydwie drużyny i bez wątpienia od razu mecz na szczycie. A to dlatego że spotykają się dwa zespoły walczące o mistrzostwo Polski. Polonia w domu ma najlepiej grającą defensywę. W 9 meczach stracili tylko 3 bramki. Wosjkowi natomiast na wyjazdach ani za dużo nie strzelają i mało tracą. (10-6) W historii spotkań po między tymi zespołami można zauważyć że to były bardzo zacięte mecze toczone do jednej badź dwoch bramek. Na 10 spotkań ligowych przy Konwiktorskiej aż 9 razy padał under w tym często nawet bezbramkowy. Po tym widać że w derbach stolicy gra się aby nie przegrać. Dziś obydwie drużyny będą mieli problemy z kontuzjami. W Legii między innymi Dixona Choto oraz do konca rundy nie zagrają już Tito i Grzelak. Peoblemem gospodarzy dziś może być również słaba forma ich najlepszego strzelca Filipa Ivanovskiego. Tak więc stawka oraz prestiż meczu na pewno sprawi że dziś w derbach stolicy mecz będzie bardzo ostry a zarazem wyrównany , a w I połowie po tak długiej przerwsie Oba timy będą się bardziej badać niż szturmować bramke rywala X HT jak najbardziej możliwy.
 
jumpa 0

jumpa

Użytkownik
Jako, ze jestem na tym forum nowy i jest to moj pierwszy post tutaj, wiec witam wszystkich, mam nadzieje, ze bede spedzal tu milo czas.

Nawiazujac do tematu, dla mnie w tej kolejce polskiej Ekstraklasy najpewniejszym typem jest zwyciestwo Cracovii z Piastem Gliwice. Zespol z Krakowa w zimowym oknie transferowym nie marnowal czasu, tylko zakupil kilku dobrych zawodnikow, miedzy innymi Bartosza Ślusarskiego, ktory moim zdaniem jest bardzo dobrym graczem, jak na polskie warunki. Piast zas jest jednym, ze slabszych klubow w lidze i mysle, ze powinni poledz w konfrontacji ze wzmocniona Cracovia.
 
celahim 4

celahim

Użytkownik
Wczesniej nie mialem czasu nic napisac ani skomentowac, a szkoda, bo wczorajsze mecze zupełnie mnie nie zaskoczyly. Jak tylko zobaczylem pary spotkan, to sobie pomyslalem, ze to moze byc kolejka remisow i jak narazie sie sprawdza;-)
Wisla moze miec w tej lidze ciezko z taka gra, jak wczoraj, szczegolnie w pierwszej polowie. Trzeba jednak pamietac, ze to poczatek ligi i zawodnicy musza jeszcze wejsc w rytm meczowy. Czas jednak na dzisiejsze mecze.
Na poczatek cos z derbow Sląska, pomiędzy Ruchem, a Górnikiem.

Ruch Chorzów - Górnik Zabrze
Stadionowi Śląskiemu kolejny raz dane będzie gościć mecz polskiej ekstraklasy. Drugi rok z rzędu, na przełomie lutego i marca 45-tysięcznik odwiedzą ekipu Ruchu Chorzów i Górnika Zabrze. Nazwane przez prasę &quot;Wielkie Derby Śląska&quot; mogą być rzeczywiście wielkie, ale chyba bardziej pod względem kibicowskim, z tego względu, że to jedyne ekstraklasowy mecz, który na żywo obserwować będzie około 40 tysięcy osób. Tyle tytułem wstępu.
Swoja analizę zacznę od gości z Zabrza. Górnik, uważany przed sezonem za jednego z faworytów, zrobił bardzo niemiła niespodziankę swoim kibicom. Ostatnia pozycja w tabeli, jedynie 3 zwyciestwa, zaledwie 8 strzelonych bramek. Co więcej, w ośmiu wyjazdowych jesiennych spotkaniach, Górnik nie wygrał ani razu. Mało tego, nie strzelił w żadnym z tych meczy nawet bramki. Nie pomogła nawet zmiana trenera i zatrudnienie osławionego Henia Kasperczaka. Działacze nie mogli biernie przyglądać się tej sytuacji, więc podczas 3-miesięcznej przerwy zimowej zmienili ponad połowę składu. Od samego początku pracy Kasperczaka w Górniku przyglądałem sie jego działaniom z lekkim przymrużeniem oka. Śmieszyły mnie jego wywiady, w których przekonywał, jaki to Górnik nie będzie wielki, jeśli tylko grac będzie w nim Żurawski, Kosowski i jego stara gwardia z Wisły. Piłkarscy fachowcy wychwalali trenera. Ja mam o nim zupełnie inne zdanie. Nie jest żadnym cudotwórca, jest to typ trenera, który umie zrobić wynik z drużyną, w której piłkarze są na najwyższym poziomie, w którym &quot;trenują się sami&quot;. W Górniku Kasperczak takich dogodności nie ma i zdecydowanie praca tam mu nie idzie.
Jestem bardzo sceptycznie nastawiony do tych wszystkich zmian w Górniku. Nie da się ukryć, że na papierze ten skład wygląda dużo lepiej niż jesienią, ale pamiętajmy, że nazwiska nie grają. Największym wzmocnieniem Górnika to zdecydowanie pozbycie się Tomka Hajty. Swoja drogą, to w ŁKSie chyba lubią się męczyć, skoro przyjęli go do siebie. Piłkarze, którzy moga mieć rzeczywisty pozytywny wpływ na grę Górnika, to przede wszystkim Gorawski i Przybylski. Pierwszy to nieoszlifowany diamient, który wraca do kraju, bo tutaj cos do udowodnienia. Drugi to bardzo sympatyczny i skromny chłopak, z którym miałem okazję kilka razy rozmawiać, kiedy grał w Polonii. Jeszcze ponad rok temu grał w Rakowie Częstochowa, teraz był rozchwytywany przez kilka klubów ekstraklasy. W Polonii grał naprawdę dobrze, kiedy nie grał z powodu kontuzji, środek pola bez niego podwójnie tracił na wartości.
Z tego co wyczytałem, to w Górniku zabraknie dzis Jarki, jednak nie mam pojęcia z jakiego powodu.
Gospodarze to z kolei typowy ligowy średniak. Potrafi z każdym wygrać, jak i z każdym przegrać. W rundzie jesiennej zgromadzili na swoim koncie 22 punkty, z których większość zdobyła grając u siebie. Zdecydowanie widać różnicę w ich grze u siebie i na wyjeździe. Oglądając czasami ich mecze miałem wrażenie, że wychodząc na boisko na obcym stadionie, mają zakodowane w głowach, że przeciez nawet jeśli przegrają nic złego się nie stanie, bo u siebie i tak to pewnie nadrobią. W porównaniu z ich dzisiejszym rywalem ruchy trasferowe były minimalne. Działacze nie zdecydowali sie praktycznie nikim nowym wzmocnić składu. Odeszło kilku piłkarzy. Ćwielong wrócił do Wisły, a buntownika Scherfchena odesłali do Arki.
Wiadomo, że derby rządzą się zawsze swoimi prawami. W tym meczu jako faworyta upatruję drużynę gospodarzy, biorę pod uwage także możliwość remisu. Derby Śląska to głownie gratka i dodatkowe emocje dla kibiców, ale od niedawna i piłkarze zaczynaja rozumiec, ze to te mecze sa najwazniejsze i to te mecze nalezy przede wszystkim wygrywac. Od zawsze własny stadion i duża większość własnych kibicówto dodatkowy plus i argument za daną drużyna. W derbach Śląska będzie to miało jeszcze większe znacznie. Pamiętajmy, że spotuka się dzisiaj drużyna własnego boiska z drużyną, która na wyjazdach jeszcze nie strzeliła bramki. Ja nie wierze w te wszystkie wzmocnienia Górnika, nie wierzę tez w &quot;magię&quot; Kaperczaka. Pół zmienionego składu może beędzie prezentować się lepiej niz na jesień. Na zgranie potrzeba jednak czasu, którego tutaj aż nadto nie było. Ruch to przede wszystkim stabilizacja, konsekwencja w graniu i rozwaga w obronie.
W tym meczu większe sznase na zwyciestwo daję drużynie Ruchu, ale należy pamietać, ze są to derby, dodatkowo pierwsza kolejka rundy, dlatego polecam typ z podórką. Tak czy siak nie widzę tutaj możliwości wygrania meczu przez Górnik, dlatego też stawiam 1X.

typ: 1X
kurs: 1,44
⛔

Do tego dorzucam drugi, według mnie równie pewny typ:
Lechia Gdańsk- Śląsk Wrocław​

Tutaj analiza będzie już krótsza, bo nie spodziewałem się, ze przy poprzedniej aż tak się rozpisze i zaczyna brakować czasu ;-)
Śląsk zaskakuje mnie od początku sezonu, Jak nigdy za Tarasiewiczem nie przepadałem, tak teraz patrzę na niego z co raz większym podziwem. Widać, że chłop zna sie na rzeczy jak mało kto i wykonuje we Wrocławiu naprawde świetną robotę.
Wrocławianie zajmuja na pólmetku rozgrywek 6 miejsce z dorobkiem az 30 punktów. Jak na beniaminka jest to naprawde spory wyczyn. Śląsk gra przede wszystkim poukładany futbol w którym sporo jest polotu i fantazji. Motorem napędowym gości jest niewątpliwie Mila. Kiedy usłyszałem o jego powrocie do ekstraklasy nie chciało mi sie wierzyć,że może on jeszcze prezentowac swój dawny poziom. Teraz to od niego zaczynają się wszystkie akcje Śląska, piłkarz ten może sam przesądzić o losach meczu.
We Wrocłaiu nie są ślepi i widzą, jaka utwiera się przed nimi szansa. Nie mówię tutaj o mistrzostwie, bo na to będzie trzeba jeszcze poczekać, ale europejskie puchary naprawdę stoją na wyciągnięcie ręki. W pierwszym sezonie po powrocie do ektraklasy byłby to na pewno wielki sukces. Dlatego tez Sląsk, chcąc to osiągnąć musi sezon zacząc z wysokiego &quot;C&quot; i pokazać sie z jak najlepszej strony w meczu z Gdańszczanami.
Lechia to z kolei drużyna walcząca o utrzymanie w ekstraklasie. 18 punktów zgromadzonych w rundzie jesiennej napewno tego jeszcze nie gwarantuje. Mała przewaga nad grupą spadkową powoduje, że Lechia musi szukać punktów wszędzie, gdzie się da. Lechiści sciągneli do siebie kilki graczy, między innymi Surmę, Bąka czy Zabłockiego. Ten ostatni prawopodobnie nie wystąpi w tym meczu z powodu kontuzji, jakiej nabawił sie na początku roku.
Najwiekszą zmorą Lechii w zeszłej rundzie był brak skuteczności, czas pokaże, czy 3 miesiące przerwy pozwoliło na wyeliminowanie tego elementu gry.
W tym meczu wiecej szans na zwycięstwo daję drużynie gości. Zdecydowałem sie jednak także podeprzeć tutaj remisem, z racji tego, że to początek sezonu. Jestem głeboko przekonany, że z takimi umiejętnościami Wrocławianie wywiozą jakies punkty z dalekiego Gdańska.
typ: X2
kurs: 1,48 ✅


Mój kupon:
Ruch Chorzów- Górnik Zabrze typ: 1X
Lechia Gdańska - Śląsk Wrocław typ: X2
AKO: 2,13

Taki oto dubelek przygotowałem na początek rundy, lekka stawka z powodu początku sezonu i za kilka godzin siadamy przed Canalem plus ;-)

EDIT: Gram jeszcze takiego małego tasiemca dla zabawy, ale naprawdę widze szanse na wejscie, mozna powiedziec, ze mialem wizje ;-)

Ruch Chorzów- Górnik Zabrze typ: X
Lechia Gdańska - Śląsk Wrocław typ: X
Jagiellonia Bialystok - Arka Gdynia typ: X
ako: 31,25
stawka: 5 zl
wygrana: 156,24
 
piotrex007 91K

piotrex007

Użytkownik
EDIT: Gram jeszcze takiego małego tasiemca dla zabawy, ale naprawdę widze szanse na wejscie, mozna powiedziec, ze mialem wizje ;-)

Ruch Chorzów- Górnik Zabrze typ: X
Lechia Gdańska - Śląsk Wrocław typ: X
Jagiellonia Bialystok - Arka Gdynia typ: X
ako: 31,25
stawka: 5 zl
wygrana: 156,24
Ja również zagrałem na remisy, ale we wszystkich dzisiejszych meczach za lekką stawkę ???? To może być kolejka remisów ;]
 
futro_z_kreta 41

futro_z_kreta

Użytkownik
Cracovia - Piast Gliwice
Typ: 1
Ruch Chorzów - Górnik Zabrze
Typ: 2 ;);)
Lechia Gdańsk - Śląsk Wrocław
Typ: 1X
Jagiellonia Białystok - Arka Gdynia
Typ: X
Odra Wodzisław - ŁKS Łódź
Typ: 1X
GKS Bełchatów - Lech Poznań
Typ: over 2.5
 
celahim 4

celahim

Użytkownik
Cracovia Kraków-Piast Gliwice​

Początek sobotnich meczy to pojedynek dwoch druzyn, walczących o utrzymanie. Już teraz można założyć, że porażka jednej z nich znacznie oddali upragnione utrzymanie w lidze, dlatego będzie to mecz nie o 3, a o 6 punktów. Przypuszczać jednak można, że to na Cracovii leży większa presja dzisiejszego spotkania z racji tego, że są gospodarzami. Grając u siebie nie będą mogli sobie pozwolić na jakąkolwiek stratę punktów z bezpośrednim przeciwnikiem w walce o utrzymanie.
Cracovia poczynila spore zmiany w skladzie w czasie przerwy zimowej. Trener Platek miał wolną rekę w dokonywaniu transferów i myślę, że Cracovia wyjdzie na tym całkiem dobrze. Graczy takich jak Ślusarski czy Sanin specjalnie przedstawiać nie trzeba. Widać zresztą, że dzięki trenerowi Płatkowi Cracovia jest zupełnie odmieniona. Pamiętam, że oglądanie ich meczy za Majewskiego było iście masochistyczne Z Płatkiem gra Craxy wygląda bardzo fajnie. Po tak nieźle przeprowadzonej zimie i transferach, po których spodziewać się można wszystkiego, co najlepsze nie wypada przegrać dziś inauguracji. Cracovia przed rozpoczęciem meczu wydaje się drużyną zdecydowanie lepszą, a przede wszystkim lepiej przygotowaną do walki w rundzie wiosennej.
Piast to drużyna, która nie ma nic do stracenia. Ich pierwszy w historii sezon w ekstraklasie jest naprwdę bardzo trudny. Starają się łapać punkty gdzie tylko mogą, ale mówiąc prawde w oczy nie mają odpowiednich argumentów ku temu, aby coś w tej lidze zwojować. Okres zimowy był dla nich równie trudny. Odejście Banasia może okazać się bardzo trudną dziurą do załatania. Sprowadzenie kilku młodych zawodników niewiele tutaj może pomóc. Sparingi przedsezonowe również nie napawają optymizmem. Wiadomo, że w grach kontrolnych to nie wynik jest najważniejszy, ale on również pokazuje obraz drużyny.
Cracovia miała świetną zimę, która będzie miała kolosalne znaczenie w ich walce o utrzymanie się w ekstraklasie. Piast? Bedzie starał się złapać punkty gdzie tylko sie da. Nie będzie to jednak takie proste w pierwszym meczu po długiej przerwie na trudnym boisku w Krakowie. Cracovia musi dzis wygrać, nowi piłkarze muszą coś udowodnić. Gliwiczanie będą za to czekać na mecze u siebie, gdzie mają realną szansę, aby coś zwojować. Kurs na Cracovie bardzo zachęcający biorąc pod uwagę dyspozycję i kadre obydwu zespołów.
Cracovia Kraków - Piast Gliwice
typ: 1
kurs: 1,65 ✅

unibet
 
celahim 4

celahim

Użytkownik
Arka Gdynia - Jagiellonia Białystok
typ: X

Typ przemyslany i troche &quot;na czuja&quot;. Nie widze jakoś tutaj wygranej któregoś z zespołów. Na porządną analizę niestety nie mam czasu, więc po krótce przedstawie moje zdanie.
Jaga przede wszystkim po sezonie spadnie o klase lub dwie nizej. Powtarza sie wiec sytuacja zeszloroczna, kiedy to Zaglebie Sosnowiec grało w ekstraklasie o to, czy w kolejnym sezonie zagraja w lidze drugiej czy trzeciej. Teraz Jaga również jest w tej mało komfortowej sytuacji. Moze brakowac wiec przede wszystkim wiekszych ambicji i checi do gry. Kolejnym argumentem przemawiającym na niekorzyść Jagi jest osoba jego trenera, mego ulubieńca (;)) Michasia Probierza. W Bytomiu hasło skierowane z trybun do piłkarzy Polonii na jakimś meczu drugiej ligi, &quot; Panowie, nie sluchać Probierza, grać do przodu!!!&quot; będzie wspominane pewnie latami. Jego defensywny styl gry i wpajanie zawodnikom, zeby tylko nie stracili gola, a tamci moze sobie sami wbija bramke nie jest zbyt widowiskowym i atrakcyjnym stylem gry. Jaga bedzie tutaj przede wszystkim bronic i grac z kontry.
A Akra? Po doskonałym poczatku sezonu przyszedł lekki kryzys i bodajże 5 porażek z rzędu. W Gdynii wiedzą, że tamtejszych piłkarzy stac na wiele, ale trzeba ich talenty oszlifować. Mają spokojne utrzymanie zapewnione, a o wyższe cele w tym sezonie juz raczej nie powalczą. Jest to zespół, który będzie chiał sie jak najbardziej zgrac i przygotować do poważnego ataku na lige w przyszłym sezonie.
Jaga u siebie jest mocna, Arka dobrze przepracowała zime. Z wszystkich minusów i plusów wychodzi mi czyste zero, tak więc stawiam na remis.

Dla niechcących ryzykować moja inna propozycja na ten mecz to under 2,5
 
flamaster 875

flamaster

Forum VIP

GKS Bełchatów - Lech Poznań
2:3​


Jutro czekają nas dwa ostatnie spotkania 18 kolejki Ekstraklasy. Bardzo ciekawie zapowiada się spotkanie GKSu Bełchatów z Lechem Poznań. Gospodarze jutrzejszego pojedynku nie dokonali żadnych spektakularnych transferów. Natomiast odszedł do Legii Warszawa Tomasz Jarzębowski. Zespół puścili także Carlos Costly, Jhoel Herrera i Alexander Sánchez Reyes. Jedyny sukces jakim mogą pochwalić się włodarze GKSu to zatrzymanie Łukasza Garguły do końca sezonu (wiemy, że Wisła chciała wypożyczyć piłkarza już na wiosnę). Jednak teraz widzimy, że to bramka samobójcza dla zespołu ponieważ Garguła został kontuzjowany i do końca sezonu nie zagra. Kolejną ważną zmianą w zespole jest odejście trenera Pawła Janasa, który jest budowniczym sukcesów drużyny z Bełchatowa w rundzie jesiennej. Przyczyną tej decyzji szkoleniowca była bierna postawa działaczy, którzy nie potrafili wzmocnić drużyny (a wręcz ją osłabili) o co zabiegał były już trener. Jego miejsce zajął asystent Leo Benhakera Rafał Ulatowski. Warto jeszcze przypomniec, że drużyna GKS zakończyła rundę jesienną na wysokim 5 miejscu.
O jutrzejszym rywalu bełchatowian wiemy już więcej ponieważ Kolejorz rozegrał już dwa spotkania z włoskim Udinese w ramach Pucharu Uefa. Niestety drużyna z Poznania pożegnała się z tymi rozgrywkami. Jednak w obu spotkaniach zaprezentowali się całkiem nieźle udowadniając, że są bardzo dobrze przygotowani do drugiej części sezonu. Jedyne co może nas martwic to fakt, że Franciszek Smuda nie ma ławki rezerwowych. Ale liga Polska to nie poziom Pucharu Uefa więc nie powinno to tak źle wyglądać. Najważniejsze jest to że włodarze Lecha Poznań nie popełnili błędów ich kolegów po fachu z Wisły czy Groclinu, którzy po sukcesach swoich piłkarze z wielką radością ich sprzedawali licząc tylko kasę. Z ekipy Kolejorza nie odszedł żaden ważny piłkarz choć jak pamiętamy swoje zainteresowanie wyrażały nawet takie kluby jak Celtic Glasgow. Do składu doszło trzech nowych zawodników. Jednak jak na razie nie mieliśmy okazji zobaczyć ich w akcji. Jeszcze dla zasady przypomnę, że Lech ukończył rundę jesienną na fotelu lidera.
Jak jutro może potoczyć się mecz? Czy piłkarze Lecha zapomną o porażce z Udinese? Mam nadzieję, że o to zadba już trener Smuda. Zespół pokazał, że może toczyć wyrównane pojedynki z mocnymi drużynami więc teraz powinni zakasać rękawy i wywalczyć mistrzostwo premiujący ich do gry o Ligę Mistrzów. Gdyby udało się osiągnąć cel to na pewno szefowie klubu znowu zrobią wszystko by nie osłabić drużyny a jeszcze ją wzmocnić. Co do GKSu to są oni jedną wielką niewiadomą. Osobiście uważam, że nie będą wstanie grac na takim poziomie jak w jesieni i ich podstawowym celem będzie obrona wysokiej 5 lokaty. Ale to jest tylko gdybanie. Na co ich stać przekonamy się dopiero jutro gdy zmierzą się z poznańską lokomotywą. Jeśli o typowanie to skłaniam się do postawienia na zespół Lecha. Jednak zrezygnuje z „czystej” 2 ponieważ nie można być pewnym w jak zaprezentują się oni po czwartkowej porażce. Chociaż liczę tu na chęć rewanżu za porażkę z rudny jesiennej (GKS wygrał 2:3) ale czy tak będzie – przekonamy się o jutro. Start o 17.00.
Moja propozycja:
Lech (remis nie ma zakładu)✅✅
 
legionista696 1

legionista696

Użytkownik
Spotkanie : Odra Wodzisław - ŁKS Łódź
Analiza : W 18-tej kolejce, jednakże 1-wszej na wiosnę spotkają się zespoły Odry Wodzisław i Łódzkiego Klubu Sportowego. Są to zespoły z dołu tabeli, mianowicie Odra zajmuje 12-te miejsce, a ŁKS 14-te. Są to drużyny które strzelają bardzo mało goli, Odra do tej pory strzeliła bramek 14 a ŁKS tylko 11. W okienku transferowym ŁKS wzmocnił swoją linię defensywną nabywając Tomka Hajtę i Tadasa Papeckysa, obaj z Górnika Zabrze, osłabili się natomiast w ataku nie mając już w swoich szeregach Dawida Jarki, który odszedł do w/w Górnika. Odra nie poczyniła dużych transferów, straciła natomiast ofensywnych : Arkadiusza Aleksandra i Damiana Seweryna oraz już bardziej defensywnego Błażeja Radlera. W akcjach ofensywnych i tworzeniu składnych akcji być może przeszkadzać będzie też zła pogoda, przygotowanie płyty boiska. Ja tu widzę wynik 0-0, maxymalnie 1-1, aczkolwiek sądzę, że w obu połowach drużyny strzelą ( albo nie strzelą ) po tyle samo bramek.​
Moje typy na ten mecz :
- połowa / koniec X/X ⛔
- Remis ⛔
- under 2,5 ✅
Pozdrawiam ????
 
celahim 4

celahim

Użytkownik
GKS Bełchatów-Lech Poznań​

To jedno z ciekawszych spotkan pierwszej kolejki rundy wiosennej. Polski rodzynek w europejskich pucharach( a w sumie to już były rodzynek) gra na wyjeździe z GKSem Bełchatów. To od ekipy gospodarzy zacznę analizę.
GKS zaskakiwał w okresie zimowym zdecydowanie in-minus. Trener Janas, który był jednym z głownych ojców sukcesu GKSu na jesień nie dogadał się z działaczami bełchatowskiego klubu i musiał opuścić swoje stanowisko. Vice-mistrz Polski sprzed dwóch lat zaskakiwał swoją grą, a może bardziej pozycją w tabeli po rundzie jesiennej. 5 miejsce daje przecież realne szanse na walkę w europejskich pucharach. Moim zdaniem będzie o to jednak zdecydowanie trudniej. Bukmacherzy wystawiając kursy na ten mecz chyba za bardzo sugerowali się dokonaniami Bełchatowian w poprzedniej rundzie, nie patrząc na ich sytuację po zimie. Zmiana trenera, z którym GKS grał fajną i ofensywna piłkę nie może wpłynąc pozytywnie na sytuację w klubie.
Patrząc na transfery równiez nie moża powiedzieć o GKSie niczego dobrego. Wzmocnień kadry żadnych dostrzec nie potrafię, za to jest kilka kluczowych ubytków. mam tu na myśli przede wszystkim Tomka Jarzębowskiego i Carlosa Costly. Soali oni popłoch w szeregach rywali, Costly często wchodził z ławki i potrafił odmienić losy meczu. W bełchatowskiej drużynie udało się zatrzymać Łukasza Gargułę. Jak ważny jest to piłkarz dla GKSu wie każdy, kto choć troszkę interesuje sie piłką, z racji tego, ze wszyscy liczą na jego dobre występy równiez w reprezentacji. Jednak co z tego, skoro w jednej z gierek kontrolnych nabawił sie kontuzji, która wyklucza jego wystepy w tej rundzie.
Przy tylu ubytkach, dodatkowo kontuzji swojego najlepszego gracza i playmakera, ciężko patrzeć pozytywnie w przyszłość. Po udanej rundzie jesiennej w Bełchatowie mogą już żałować kiepsko przeprowadzonej zimy, bo przy takiej grze, jak kilka miesięcy temu, byłaby szansa na europejskie puchary. Teraz GKS będzie ligowym średniakiem, na stałym poziomie, bez żadnych &quot;niespodziewanych wyskoków formy&quot;.
O ich dzisiejszych przeciwnikach, Lechu Poznań można powiedzieć już coś wiecej i konkretniej, bo wszyscy widzieliśmy ich dwa mecze z Udinese. Co mozna po nich powiedzieć? Chyba tylko tyle, ze teraz to Lech jest głównym kandydatem do zdobycia mistrzostwa kraju. Poznaniacy byli blisko wyeliminowania Włochów, no ale jeszcze się teraz nie udało. Ich gra za to była naprawde bardzo dobra, a przede wszystkim ładna dla oka. Lech dobrze przepracował okres zimowy, co widac bylo w meczu z Udinese. Pierwsza połowa rewanzowego meczu, to była piłka światowej klasy. W drugiej to raczej nie kondycji zabrakło, a wyszła psychika piłkarzy, którzy grali od 45 minuty tak, jakby był druga minuta doliczonego czasu( czyli krótko mówiąc obrona Częstochowy). Tyle tylko, że jak na polskie warunki w zupełności może to wystarczyć. Wisła zagrała kiepsko, Legia też nic nie zaprezetowała, Polonię Grodzi... znaczy Warszawę pomijam w rozważaniach o mistrzostwo, bo to według mnie nie jest ekipa na Mistrza Polski. Lech w porównaniu do nich wyglądał ponad przeciętnie.
Należy też pamiętać o tym, że w tej kolejce Wisła straciła punkty, Legia straciła punkty.. Lech po prostu musi to wykorzystać i juz teraz zacząc odskok od grupy pościgowej. Jedyną moją obawą na ten mecz jest to, że Lechici moga rozpamiętywać czwartkową porażkę. Myślę jednak, że tutaj już trener Smuda odpowiednio przygotował swoich piłkarzy i w odpowiednich nastrojach wyjdą dzisiaj na boisko.Mogą przecież skupić się juz tylko na lidze i jesli w przyszłym sezonie chcą reprezentowac Polske w Champions League, muszą zacząc wygrywac juz od dzisiaj, tym bardziej, ze rywale pogubili punkty. Kurs 2,20 na Lecha to moim zdaniem dobra okazja i bardzo przyzwoity kurs, dlatego też stawiam dzisiaj na piłkarzy Smudy.

GKS Bełchatów-Lech Poznań
typ: 2
kurs: 2,20 ✅✅
unibet
 
k@jtek 0

k@jtek

Użytkownik
Odra Wodzisław - ŁKS Łódź Jednym z dwóch niedzielnych spotkań pierwszej wiosennej kolejki Ekstraklasy będzie mecz pomiędzy ekipami Odry Wodzisław a ŁKSu. W tabeli różnica między zespołami wynosi zaledwie jeden pkt i każda z drużyn potrzebuje tych punktów jak najwięcej, żeby zapewnić sobie dalekie miejsce od strefy spadkowej.
Podczas przerwy zimowej ŁKS jak i Odra nie próżnowały, w wyniku czego składy obu ekip zasiliło sporo nowych piłkarzy. W Odrze postawiono przede wszystkim na piłkarzy ofensywnych, natomiast ŁKS zmienił diametralnie swój skład. I właśnie dlatego tutaj szukam szansy dla Odry, ponieważ ŁKS jest jedynym klubem ekstraklasy który nie wyjechał na żadne zgrupowanie, nie rozegrał sparingów na boiskach trawiastych i nie rozegrał meczu z żądnym silnym rywalem. To kiedy ta drużyna miała czas na zgranie ?! skoro sporo nowych zawodników dołączyło do drużyny!
To tak w największym skrócie jeśli chodzi o ten mecz.
MÓJ TYP: 1
 
arzoo 63

arzoo

Użytkownik
Spotkanie: GKS Bełchatów - Lech Poznań
Typ: poniżej 2.5 gola ⛔⛔⛔ wynik 2:3
Kurs: 1.72
Bukmacher: Centrebet
Analiza:
Dzisiaj o godzinie 17:00 na stadionie przy ul. Sportowej 3 w Bełchatowie, miejscowy GKS podejmować będzie mistrza rundy jesiennej Polskiej Ekstraklasy - Lecha Poznań. Zmierzą się ze sobą drużyny, które po I rundzie zajmowały miejsca w pierwszej 5-tce naszej ligi.
Przejdźmy do drużyny dzisiejszych gospodarzy. Na swoim stadionie spisywali się do tej pory bardzo dobrze. 19 punktów w 9 meczach (6-1-2) to dorobek przyzwoity. Jednak to na czym się dzisiaj skupiam to liczba bramek. W 9 meczach kibice zobaczyli zaledwie 14 bramek, co daje średnią ok. 1.5 bramki na mecz. Wielkim problemem trenera Pawła Janasa w tym spotkaniu będzie brak najlepszego zawodnika Bełchatowian Łukasza Garguły, który prawdopodobnie nie zagra już w tej rundzie, z powodu kontuzji jakiej nabawił się w meczu Pucharu Ekstraklasy z Legią Warszawa. Co więcej nie zagrają Paweł Kuklis oraz Dawid Nowak na czym na pewno ucierpią ataki GKSu. Kolejnym problemem, który spowodować może problemy z grą do przodu mogą być roszady w klubie. Bełchatowianie sprzedali Tomasza Jarzębowskiego, a klub opuścił Carlos Costly. Wyżej wymienieni zawodnicy odegrali kluczowe role w zdobywaniu bramek przez GKS. W formacji obronnej Bełchatowian wszyscy są na dzisiaj gotowi do gry. W ostatnich 6-ciu meczach gospodarze dzisiejszego spotkania tylko raz uzyskali wynik powyżej 2.5 bramki.
Przejdźmy do drużyny ze stolicy Wielkopolski. Lech Poznań jest drużyną grającą zdecydowanie ofensywny futbol. Podobnie jak GKS, z tą różnicą, że w wyjazdowych spotkaniach, w 9 meczach pierwszej rundy zdobyli 19 punktów (6-1-2), a w meczach tych padły 23 bramki (ok. 2.56 bramki na mecz). W drużynie Lecha raczej nie zagra Sławomir Peszko, który może jeszcze odczuwać skutki kontuzji. Pozostali zawodnicy Franciszka Smudy są gotowi do gry. Jak donosi jeden z serwisów zajmujący się Ekstraklasą, szansę debiutu może dziś uzyskać nowy zawodnik z Bałkan - Gordon Golik. Nie wiadomo jednak, jak wkomponuje się w styl gry &quot;Kolejorza&quot; i czy poradzi sobie w pierwszym meczu w lidze polskiej. Ostatnie wyniki Lecha to głównie wyniki, w których padało więcej niż 2.5 bramki (chociażby dwumecz z Udinese, w którym obejrzeliśmy aż 7 bramek).
Obie drużyny w ostatnich latach spotykały się ze sobą 9-krotnie. W sześciu z tych meczów nie padło więcej niż 2 bramki. Za moim typem przemawiają ponadto wyżej wspomniane problemy kadrowe obu drużyn (są to zawodnicy głównie ofensywni) oraz to, że drużyna Lecha, który ma zdecydowanie większy potencjał w ataku, może odczuwać delikatne skutki zmęczenia po meczach w PUEFA.
Mój typ: 0:2
 
T 0

tajemne_moce

Użytkownik
Spotkanie: GKS Bełchatów - Lech Poznań
Typ: bramki w sumie: 0 lub 1
Kurs: 3.15
Bukmacher: expekt
Analiza: W tym tygodniu powracają na polskie boiska rozgrywki ekstraklasy. Na niedzielne popołudnie zaplanowane jest spotkanie w Bełchatowie, w którym tamtejszy GKS podejmował będzie ekipę Lecha Poznań, dla którego runda wiosenna zaczęła się trochę wcześniej niż dla Bełchatowian z racji występowania poznańskiej ekipy w pucharze uefa. Niestety poznaniacy odpadli po dwumeczu z włoskim Udinese Calcio. W pierwszym spotkaniu w Poznaniu Włosi prowadzili już 2/0, jednak nasza najlepsza obecnie ekipa pokazała klasę i doprowadziła do remisu 2/2. Drugie spotkanie rozpoczeło się niezwykle dobrze dla naszego jedynaka w europejskich pucharach. Już w 12 minucie meczu Rengifo dał prowadzenie naszej druzynie i to Polacy byli stroną dominującą w pierwszej odslonie. Druga połowa to już całkowicie odmienna, dużo gorsza gra Lecha w efekcie czego stracili dwie bramki. W lidze piłkarze Smudy są obecnie na trzeciej lokacie i do liderującej ekipy Legii Warszawy tracą jeden punkt, ale mają jedno spotkanie mniej, które za wszelką cenę będą się starali wygrac. Ostatnie cztery spotkania Lechitów w lidze zakonczyly sie ich zwycięstwami. ich wyższość musieli uznać piłkarze Polonii Bytom, Odry Wodzisław,Cracovii Kraków, czy też Polonii Warszawa. Warto podkreślić, że w tych czterech spotkaniach Lech nie stracił nawet bramki. Ostatni raz bramkarz poznanskiej ekipy został pokonany przez pilkarzy Polonii Bytom, kiedy to Lech stracił ostatnie punkty w lidze. Na wyjazdach z reguły Lech gra konsekwentnie w obronie i jedną czy dwiema akcjami potrafi zapewnić sobie komplet punktów, tak jak to było przy okazji wyjazdowych potyczek z Odrą i Pasami przy ulicy Kałuży.
Bełchatowianie spisują się w tym sezonie niespodziewanie dobrze. Zajmują obecnie szóstą lokatę w lidze ze stratą sześciu punktów do lidera ze stolicy. Także na dzisiejsze spotkanie z najlepszą obecnie polską ekipą wyjdą niezwykle zmotywowani, jednak nie ma co porównywać klasy poszczególnych piłkarzy, bowiem jasną sprawa jest, ze to ekipa gości posiada lepszą, szerszą kadrę. Ostatnie spotkanie w lidze ekipa GKS rozgrywała przy Łazienkowskiej, gdzie uległa 0/3 ekipie Jana Urbana. W Bełchatowie ostatni raz mierzyli się z Górnikiem Zabrze, wygrali 1/0. Nie stracili również bramki w spotkaniu z Jagą, którą ograli przed własną publicznością 2/0. W takim samym stosunku ulegli Arce Gdynia podczas 14 serii spotkań w ekstraklasie. Na swoim boisku prezentują się bardzo dobrze, o czym świadczy bilans 6-1-2. W dziewięciu spotkaniach w Bełchatowie w meczach ekstraklasy padło tylko 14 bramek, co daje bardzo małą ilość bramek na mecz. Spotkanie dziś będzie zacięte i także przewiduję małą liczbę goli. Ostatnie spotkanie w Bełchatowie pomiędzy tymi ekipami wygrał Lech, niezwykle pewnie: 3/0. W Poznaniu przy okazji pierwszej kolejki spotkań w ekstraklasie górą byli piłkarze GKS, którzy wygrali 3/2. Tak wiec dzisiejsze spotkanie zapowiada się niezwykle pasjonująco.
 
futro_z_kreta 41

futro_z_kreta

Użytkownik
Cracovia - Piast Gliwice ✅
Typ: 1
Ruch Chorzów - Górnik Zabrze ✅✅✅
Typ: 2 ;);)
Lechia Gdańsk - Śląsk Wrocław ✅
Typ: 1X
Jagiellonia Białystok - Arka Gdynia ⛔
Typ: X
Odra Wodzisław - ŁKS Łódź ⛔
Typ: 1X
GKS Bełchatów - Lech Poznań ✅
Typ: over 2.5
Kolejka jako pierwsza po przerwie zimowej wzglednie zaskoczyla. Zawód sprawiła Wisła a derby Warszawy nie przyniosly widowiska bramkowego. Niespodziewana wygrana ŁKS która zainkasowała 3 pkt w Wodzisławiu zapewne wielu osobom zepsula kupony. Wbrew typom innych na tym forum wszedl overek w ost. meczu gdzie GKS podejmował LEcha. Goscie całkiem szczesliwie zwyciezyli zdobywajac gola w 90 minucie (a tracąc w 85`). Zapewne umotywuje to pilkarzy kolejorza w meczu nastepnej kolejki! Ciesze się z udanego wystepu Górnika Zabrze który minimalnie wygral na trudnym dla nich terenie Rucha Chorzów!
Duzo osob postawilo na remis Jagieloni ktora dosc nieoczekiwanie wygrala wysoko 3:0 a powracający po latach do zespolu Franek złowil 2 bramek ;) JEstem ciekaw jego formy w tej rundzie i czy naprawde zobaczymy Franka z poprzednich, wiślackich lat?!
 
flamaster 875

flamaster

Forum VIP
Pierwsza kolejka w rundzie wiosennej już za nami. Więc nadszedł najlepszy czas by podsumowac to co działo się na ligowych boiskach i czy nasze oczekiwania co do formy postrzególnych drużyn okazały się trafne.

Ja można wypowiem się na temat spotkania, które miałem zaszczyt oglądac czyli pojedynku Polonii Bytom z krakowską Wisłą. Pierwsze co nasuwa się na myśl to to, że Wiślacy mocno rozczarowali. Pierwsza połowa w ich wykonaniu była bardzo słabo. W tej części spotkania przeważali goście, którzy jednak nie potrafili skutecznie wykończyc ackji. W drugiej połowie Wisła wzięła się do roboty i przejeła inicjatywę. Jednak to gospodarze zdobyli pierwszą bramkę (a dokładniej Michał Zieliński). Długo nie pocieszyli się prowadzeniem ponieważ po błędzie obrońcy na czystą pozycję wyszedł Boguski, który wręcz nie miał prawa zmarnowac takiej sytuacji. Mecz zakończył się podziałem punktów. Z przebiegu spotkania można stwierdzic, że to wynik sprawiedliwy.
Po tym spotkaniu należy docenic zimowe transfery w Polonii. Mimo że jeszcze brakuje pełnego zrozumienia widac, że ten zespół stac na wiele. Nie zmieniła się walecznosc zawodników, którzy nie odpuszczali żadnej piłki. Szokuje więc wyznanie bramkarza Wisły Mariusza Pawełka, który stwierdził, że Polonia zaskoczyła Wiślaków ... zaangażowaniem. Do tego dochodzi wypowiedz Pawła Brożka, który obawia się, że może to byc słaba runda w wykonianiu Wisły. A jak jeszcze do tego dorzucic najprawdopodobniejsze odejscie Clebera to osobiscie nie widzę Wisły jako Mistrza Polski.

Bardzo ciekawe było spotkanie GKSu z Lechem. Kibice, którzy liczyli na świetne widowisko nie mogli czuc się rozczarowani. Kolejorz prowadzenie objął już w 3 minucie kiedy Semir Stilić wykorzystał niezdecydowanie obrońców rywala. Ten sam zawodnik podwyższył na 0:2 również po błędzie obrony. Jednak Lechitom nie było dane długo cieszyc się dwubramkowym prowadzeniem bo minutę później Turinę pokonał Janusz Dziedzic, który miał już w tym spotkaniu kilka świetnych okazji do zdobycia bramki. W końcówce meczu bramkę dającą remis zdobył Mariusz Ujek. Przy stracie tego gola zawalił Ivan Turina, który tylko potwierdził, że do pewnych punktów Lecha nie można go zaliczac. Wydawac by się mogło, że mecz zakończy się remisem ale już w doliczonym czasie gry bramkę zdobył Lewandowski. Czyli wszystko po staremu w Lechu - horror musi byc ;) Po całym spotkaniu można potwierdzic to co Lechici pokazali w Pucharze Uefa czyli że są dobrze przygotowani do sezonu i są w wysokiej formie (za wyjątkiem bramkarza) Pozytywnie zaskoczył natomiast GKS. Prawdę mówiąc spodziewałem się słabszej ich postawy. Jednak w hurra optymizm popadac nie można. Lech po zdobyciu drugiej bramki mógł się rozluźnic (co już im się zdarzało) dlatego Bełchatowianom udało się doprowadzic do remisu. W następnej kolejce zmierzą się z Piastem Gliwice i wtedy na 100% będziemy znac ich formę. Jeśli uda im się zagrac na takim poziomie jak z Lechem sądzę, że spokojnie ten mecz wygrają. Mało tego - będą w stanie walczyc o bronę piątej lokaty z pierwszej częsci sezonu.

A jakie są Wasze odczucia po pierwszej kolejce? Czekamy na opinie - co na pewno pomoże nam lepiej zanalizować spotkania w następnej 19 kolejce.
 
konrad140 2,5K

konrad140

Forum VIP
mi sie podobał mecz lechii ze śląskiem , żywy równy mecz ci zreszta mówi wynik 1:1 , szczególnie podobał mi sie w tym meczu Mila który mimo sentymentów do Lechii zagral dobre spotkanie. śląsk strzelając bramke na 1:0 mógł rozstzygnąć go w ciągu kilku minut na swoja strone lecz nie wykorzystal kilku dobrych sytuacji. mecz sie skonczyl remisem i po meczu obydwa zespoly byly zadowolone. ciekawie bedzie wygladac potyczka w nastepnej kolejce po miedzy slaskiem z polonia bytom. kurs na slask ok 1,60 wydaje mi sie ze w domu i po tym co pokazali w gdansku powinien to byc pewniak aczkolwiek jak pisal flamaster polonia zrobila dobre transfery i teraz tworzy grozny zespol. nie mniej jednal bedzie ciekawie ????
 
nazimek 0

nazimek

Forum VIP
Nie wiem gdzie, to daję tutaj:
długoterminowy
Kto zostanie mistrzem Polski?
Lech Poznań
kurs: 2,75 (Unibet)

Z ciężkim sercem, ale niestety....Wg mnie w tym roku ligę wygra Amico-Lech. Teoretycznie jest 4 kandydatów, ale faktycznie zostaje 2. Wisła niestety już się kończy i w ogóle odradzam granie w rundzie wiosennej Białej Gwiazdy, gdyż będzie wiele takich akcji jak z Polonią Bytom. Wisła nie dysponuje aktualnie kadrą, która da mistrza. Zero wzmocnień, do tego sprzedaż w tym tygodniu Clebera. Wg mnie Wisła skończy w ogóle poza podium. Polonia Warszawa również nie dysponuje aż tak dobrą kadrą by walczyć o mistrzostwo. Czarne koszule mają w swoim składzie zawodników, którzy pewnego poziomu już nie przeskoczą i raczej jedyne o czym mogą marzyć to gra w kwalifikacja do Pucharu UEFA. I teoretycznie główny rywal - Legia Warszawa. Drużyna ze stolicy dysponuje &quot;na papierze&quot; bardzo dobrym składem. W praktyce nie wygląda to już jednak tak dobrze. Roger od kilku sezonów bazuje tylko na opinii. W ataku brak alternatywy dla Chinyamy vel Czarnajama :mrgreen: Wg mnie Legioniści pogubią głupio punkty i w ostatecznym rozrachunku stracą do Lecha. Już mecz inauguracyjny pokazał, że forma Legii nie jest najwyższe. Dlaczego Lech bedzie mistrzem? Otóż dokonał w lecie bardzo dobrych transferów. Każdy z zawodników, którzy wtedy przyszli decyduje o obliczu drużyny. W obrone Arboleda. W pomocy Stilić, który wg mnie bedzie głównym twórcą sukcesu Lecha. Mówiąc krótko gość ma zagrania nie z tej ligi i nawet średniej klasy napastnik jakim jest Rengifo przynajmniej 1 z 2 perfekcyjnych podan Stilica będzie w stanie wykończyć. Do tego dochodzą Peszko i Lewandowski. Może i Lech ma krótką kadrę, ale za to pierwszą jedenastkę ma taką, że nie bedzie na nich mocnych w tym sezonie.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom