>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 200 ZŁ!<<<
Fortuna bonus

Dyskusje o Ekstraklasie w sezonie 2019/2020 - newsy, ciekawostki, pewne transfery

Status
Zamknięty.
ibis 1,2M

ibis

ModTeam
Członek Załogi
Decyzje UEFA dotyczące rozgrywek klubowych:
1. Jeśli sytuacja pozwoli, zostaną podjęte maksymalne wysiłki, aby wszystkie rozgrywki w ligach krajowych oraz europejskich pucharach zostały ukończone do 30 czerwca 2020 roku.
2. Nie będzie ekskluzywności terminów dla poszczególnych rozgrywek: ligi krajowe będą mogły być rozgrywane w środku tygodnia, a mecze w europejskich pucharach w trakcie weekendów.
3. Terminy rund eliminacyjnych do europejskiej pucharów w sezonie 2020/21 zostaną ustalone w zależności od zakończeniu poszczególnych lig krajowych.​
 
ibis 1,2M

ibis

ModTeam
Członek Załogi
Departament Logistyki Rozgrywek Ekstraklasy S.A. informuje, że w związku z aktualną sytuacją związaną z wprowadzonym stanem zagrożenia epidemicznego i wynikającym z tego przedłużającym się brakiem możliwości kontynuacji rozgrywek w zaplanowanym pierwotnie okresie, mecze PKO Bank Polski Ekstraklasy zostają odwołane do 26 kwietnia 2020 r. włącznie.​
 
ibis 1,2M

ibis

ModTeam
Członek Załogi
Michał Świerczewski prezes Rakowa, wyszedł z inicjatywą dogrania obecnego sezonu na kilku obiektach w zachodniej części Polski.
Jak by to miało wyglądać?. Zapraszam do przeczytania tekstu poniżej:​


„Pomysł polega na maksymalnym odizolowaniu na osiem tygodni 16 drużyn Ekstraklasy. Zawodnicy wraz ze sztabami szkoleniowymi zostaliby ulokowani w specjalnie do tego przystosowanych hotelach w północno-zachodniej części Polski (np. Gniewino, Opalenica, Wronki). Mecze odbywałyby się bez publiczności na czterech lub pięciu stadionach (np. Gdańsk, Gdynia, Poznań, Bydgoszcz, Wronki). Na czas trwania rozgrywek hotele zostałyby całkowicie odizolowane, a ich obsługa byłaby zobowiązana do przebywania na miejscu. Projekt miałby być podzielony na etapy.

I etap (10 – 14 dni)

Obowiązkowa kwarantanna w domach z możliwością wychodzenia na treningi indywidualne realizowane na terenie Klubu. Całe zaopatrzenie dla zawodników oraz ich rodzin będzie realizowane przez Klub. W tym samym czasie w hotelach byłaby przeprowadzana kwarantanna obsługi hotelowej. Po tym etapie powinny zostać wykonane badania na obecność koronawirusa. Testy miałby zostać zakupione na rynku komercyjnym, poza granicami naszego kraju. W przypadku wystąpienia koronawirusa u jednego z piłkarzy, projekt byłby kontynuowany pod warunkiem, że nie miał on kontaktu z innymi osobami z klubu. Przy wykryciu koronowirusa u większej liczby osób projekt byłby przerywany.

II etap (14 dni)

Zgrupowanie piłkarskie przygotowujące poszczególne zespoły do rozegrania pozostałych kolejek PKO Ekstraklasy. Pełna izolacja drużyny na terenie hotelu. W przypadku wystąpienia koronowirusa u którejś z osób przebywających w jednym z hoteli, projekt byłby przerywany.

II etap (6 kolejnych tygodni)

Wznowienie rozgrywek PKO Ekstraklasy. Każda drużyna rozegra średnio dwa mecze w tygodniu. W przypadku wystąpienia koronowirusa u któregoś z zawodników projekt byłby przerywany” - czytamy.

***

Podobną kwarantanną zostaliby objęci także sędziowie wyznaczeni do prowadzenia spotkań. Koszt realizacji całego przedsięwzięcia został oszacowany na około 25 milionów złotych, co oznacza, że każdy z klubów musiałby przeznaczyć na niego nieco ponad 1,5 miliona złotych.

Ewentualne dogranie rozgrywek w ten sposób rozważają już także Austriacy, Niemcy czy Anglicy​

A jak wy to widzicie?. Czy za wszelką cenę trzeba dograć ligę?.
Jak dla mnie pomysł jest średni, a to z tego względu, że wystarczy jedno nowe zarażenie wśród zawodników i rozgrywki ponownie zostaną przerwane. 
Na dodatek mam wrażenie, że tylko zespół Rakowa czyt. trener i prezes chcą dokończyć ligę w obliczu tego co się dzieje. 
 
Waldi1979 1,5M

Waldi1979

Administrator
Członek Załogi
cytat z dnia 25 marca 2020 08:48 przez ibis
Michał Świerczewski prezes Rakowa, wyszedł z inicjatywą dogrania obecnego sezonu na kilku obiektach w zachodniej części Polski.
Jak by to miało wyglądać?. Zapraszam do przeczytania tekstu poniżej:​

A jak wy to widzicie?. Czy za wszelką cenę trzeba dograć ligę?.
Jak dla mnie pomysł jest średni, a to z tego względu, że wystarczy jedno nowe zarażenie wśród zawodników i rozgrywki ponownie zostaną przerwane. 
Na dodatek mam wrażenie, że tylko zespół Rakowa czyt. trener i prezes chcą dokończyć ligę w obliczu tego co się dzieje. 
czytałem wczoraj o tym pomyśle, według mnie nie ma szans, wydaje mi się, ze Ekstraklasa nie będzie ryzykowała "takim projektem", który wstępnie wyliczono, że ma kosztować około 25 milionów, a nie ma żadnej gwarancji, że zostanie ukończony. Dla mnie najbardziej realnym scenariuszem jest wznowienie rozgrywek w maju, może na początku czerwca i dogranie tylko brakujących 4 kolejek z sezonu zasadniczego, wtedy każda drużyna będzie miała za sobą mecz i rewanż z każdym przeciwnikiem.
 
ibis 1,2M

ibis

ModTeam
Członek Załogi
Sam prezes z Rakowa zrezygnował z tego pomysłu, natomiast PZPN ciągle szuka rozwiązania jak dokończyć sezon i ma on zostać przedstawiony w najbliższym czasie..

Dobrą informacją jest fakt, że PZPN ustalił dzisiaj Pakiet Pomocniczy dla polskich klubów. Poniżej link jak to będzie wyglądać: 
 
ibis 1,2M

ibis

ModTeam
Członek Załogi
Soufian Benyamina i Zvonimir Kozulj żegnają się już teraz z Pogonią Szczecin. Kozulj rozwiązał kontrakt za porozumieniem stron.
 
– Pogoń nie zdecydowała się na przedłużenie kontraktu o rok, a miała taką możliwość zgodnie z umową, którą podpisałem dwa lata temu. (...) W sytuacji gdy liga nie gra, będzie lepiej dla mnie, jeśli opuszczę klub i wrócę do rodziny w Mostarze– uznał 26-letni pomocnik. 

 
 
bettingekstraklasa 31,2K

bettingekstraklasa

Użytkownik
Jak nie powinno się mówić, na dzień dzisiejszy bardzo trudno przewidzieć kiedy Ekstraklasa wystartuje i czy w ogóle obecny sezon zostanie dokończony. Jednak przewiduję, że może to nastąpić w nieaktualnym już terminie Euro 2020 lub tydzień wcześniej, czyli 5-12 czerwca. W sprawie transferu Michała Karbownika, myślę, że kwota transferu zamknie się w granicach 8,5 mln €, więc jak pojawi się nowy Daniel Chima Chukwu, to akurat będzie na wypłatę.
 
Ostatnia edycja:
ibis 1,2M

ibis

ModTeam
Członek Załogi
Wczoraj pojawiło się sporo informacji, że liga ma wrócić właśnie 31 maja, lecz PZPN szybko zdementowało te plotki.
Wieczorem jednak na jednym z oficjalnych portali PZPN pojawił się komunikat, że po konsultacjach z klubami postanowiono, że decyzja o sposobie kontynuowania lub dokończenia obecnego sezonu, nastąpi napóźniej do 11 maja 2020.
 
psychol32 402,1K

psychol32

Użytkownik
Wczoraj pojawiło się sporo informacji, że liga ma wrócić właśnie 31 maja, lecz PZPN szybko zdementowało te plotki.
Wieczorem jednak na jednym z oficjalnych portali PZPN pojawił się komunikat, że po konsultacjach z klubami postanowiono, że decyzja o sposobie kontynuowania lub dokończenia obecnego sezonu, nastąpi napóźniej do 11 maja 2020.
PZPN nie ma nic do gadania kiedy ruszy liga. Boniek rozmawiał na ten temat z Morawieckim i ma dwa tygodnie na przedstawienie rządowi planu w jaki miałoby to nastąpić. O tym czy ruszą i kiedy zadecyduje rząd na czele z Ministrem Zdrowia.

Ps. Co do Karbownika to nie sądzę by jego odejście było takie pewne za te pieniądze. Jeżeli ligi nie ruszą to dużo klubów może być nie stać płacić 7 mln euro na nouł nejmów z Polski.
 
H 52

hadal

Użytkownik
W mojej skromnej opinii nie ma żadnych szans, że liga ruszy. Po prostu kluby na miejscach dajacych gre w europejskich pucharach, czy też miejscach dających utrzymanie nie maja żadnego interesu w dogranie sezonu przy pustych trybunach. Nawet dla zespołów na miejscach spadkowych nie dokończenie sezonu jest chyba jedyną szansą na pozostanie w ekstraklasie poprzez jej powiększenie. Niby PZPN coś tam uchwalił, że te zespoły spadną ale prawnicy to podważą, że nie zmienia się reguł w trakcie gry, a gdyby jednak jakaś siła wyższa jednak nakazała wznowić rozgrywki to wystarczy, że jakiś piłkarz czy działacz, masażysta, chłopak od podawania piłek poświeci się zachoruje na Covid-19 i powie, że miał kontakt z całą drużyna i zespół trafia na kwarantanne.
 
ibis 1,2M

ibis

ModTeam
Członek Załogi
Ja jednak liczę, że liga zostanie dokończona. Bowiem zakończenie jej w tym momencie i danie Legii mistrzostwa, a spadek zaliczyli by min. Korona i Arka było by to niesprawiedliwe. Legia to nie Liverpool gdzie zdominowała sezon ligowy i powinno im się przyznać mistrza nawet w takich okolicznościach.
Zespoły, które obecnie są zagrożone spadkiem uratować może powiększenie ligi. Gorzej z mistrzostwem...
Dlatego też liczę, że Liga pod koniec maja ruszy, a kluby dostaną odpowiednią kasę z TV.
 
jozzy22 530,3K

jozzy22

Użytkownik
Ja jednak liczę, że liga zostanie dokończona. Bowiem zakończenie jej w tym momencie i danie Legii mistrzostwa, a spadek zaliczyli by min. Korona i Arka było by to niesprawiedliwe. Legia to nie Liverpool gdzie zdominowała sezon ligowy i powinno im się przyznać mistrza nawet w takich okolicznościach.
Zespoły, które obecnie są zagrożone spadkiem uratować może powiększenie ligi. Gorzej z mistrzostwem...
Dlatego też liczę, że Liga pod koniec maja ruszy, a kluby dostaną odpowiednią kasę z TV.
Jeśli liga nie dokonczy to spadków nie będzie jak w każdej innej lidze dlatego właśnie drużyty z dołu tabeli nie chcą już grac
 
rondani 96,5K

rondani

Użytkownik
A jakby wprowadzic zasade kto chce niech gra, kto nie gra nie dostaje wyplaty

To nie byloby tak ze wszyscy zadowoleni? Kto sie boi niech nie wychodzi na boisko i po problemie, a nie kazdy tez wierzyw te bajki i duzo graczy chce grac normalnie wiec tez byliby zadowoleni

Po prostu klub pyta graczy czy chca grac i juz, kto nie chce to do domu
 
ibis 1,2M

ibis

ModTeam
Członek Załogi
No to chyba proste, że dla tych trzech klubów z dołu tabeli jest to najlepsza decyzja.
Pytanie co z mistrzostwem?. Legia?. Mam nadzieje, że tak się nie stanie pomimo nawet tego, że Warszawski klub ma osiem punktów przewagi. Dlatego najlepszym rozwiązaniem jest dokończenie ligi.
Kolejna sprawa to nie rozumiem płaczu w naszych mediach, że dla piłkarzy to będzie mega wysiłek granie co 3 dni. Kluby mają dużą kadrę i od tego są rotacje w składzie aby uniknąć przemęczenia.
Mam nadzieje, że do 11 maja się wszystko wyjaśni.
 
ibis 1,2M

ibis

ModTeam
Członek Załogi
Swoją drogą czy Wisła Kraków z dniem dzisiejszym zacznie się odbudowywać?

Oficjalnie Jakub Błaszczykowski, Tomasz Jażdzyński i Jarosław Królewski zdecydowali się na przejęcie akcji Wisły Kraków SA od Towarzystwa Sportowego, stając się głównymi akcjonariuszami klubu, wspólnie z kibicami, którzy zakupili akcje w kampanii crowdfundingowej.
W związku z faktem przejęcia klubu, zdecydowano o obsadzeniu pozycji prezesa klubu Wisła Kraków SA, które do tej pory pozostawało wolne. Do objęcia funkcji prezesa został delegowany przez Radę Nadzorczą Dawid Błaszczykowski. Dotychczas pełniący obowiązki prezesa piłkarskiej spółki Piotr Obidziński pozostanie w klubie na czas niezbędny do płynnego przekazania zadań.
 
psychol32 402,1K

psychol32

Użytkownik
Jeżeli zapadnie decyzja że gramy to zespoły z miejsc spadkowych nie będą miały nic do powiedzenia. Trzy razy nie wyjdą na boisko i przestaną istnieć.
 
H 52

hadal

Użytkownik
Jeżeli zapadnie decyzja że gramy to zespoły z miejsc spadkowych nie będą miały nic do powiedzenia. Trzy razy nie wyjdą na boisko i przestaną istnieć.
To nie chodzi tylko o zespoły z miejsc spadkowych. Zagłębie Górnik i Wisła K nie ma żadnego interesu w dograniu tego sezonu do końca.Legia w sumie też bo Boniek zdecydował że bedzie mistrzem jak nie dokończą ligi. Piast ma puchary a z trójki Cracovia Śląsk Lech chyba Lech bo ma najlepszy bilans bramek nie wiem czy te zespoły zagrały wszystkie mecze między sobą i będzie mini tabela nie chce mi sie tego szukać. Załóżmy,że w pierwszej kolejce wygra Korona a Wisła K przegra, jestem pewien że w nastepnej ktoś z Wisły zachoruje cała druzyna na kwarantanne, testy zeby były wiarygodne wyniki można zrobić dopiero po 7 dniach, albo Legia przegrywa pierwszy mecz z Lechem wtedy virusa złapie ktoś z Legii. Tu jest tyle możliwości ze ktoś złapie specjalnie lub nawet przypadkowo, że gdyby się u jakiegoś buka pojawił zakład czy dokończą ekstraklase to bym grał gruba że nie. Nawet może jakiś kibic który choruje i ma dobro drużyny na sercu powiedzieć (za zgodą prezesa) ze piłkarze mu podpisywali autografy jak jeszcze nie wiedział, ze jest chory i sanepid robi kwarantanne drużynie.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom