>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 200 ZŁ!<<<

Puchar Forum w szachach?

Camilla P. 34,5K

Camilla P.

Forum VIP
Mam taką dosyć dziwną, a zarazem myślę ciekawą propozycję do rozpatrzenia ale podstawowe pytanie jakie się nasuwa to ile użytkowników z forum lubi grać w szachy?

Ja, jeszcze dwa lata temu, grałam nałogowo w sieci ale przyznaję, że ostatnio zaniedbałam ten sport a wiadomo jak to wygląda gdy się nie trenuje. Nawet zapomniałam danych do logowania i ostatnio musialam założyć nowe konto na lichess.org.
Zastanawiam się czy nie można by się pobawić na forum w szachy?
W końcu to swego rodzaju esport, w którym moglibyśmy brać udział.
Na stronie szachowej można założyć darmowe konto i wybór możliwości jest ogromny.
Można użyć opcji "trening" i wybierając skalę trudności zagrać z komputerem.
Można bez logowania zagrać z losowo wybranym przeciwnikiem. Wszystkie nasze gry są na stronie zapisywane. Ja miałam kiedyś w swoim profilu rozegrane przeszło tysiąc partii z procentowym wyszczególnieniem zwycięstw, remisów i porażek oraz pozycję w konkretnym rankingu. Na stronie grają zawodnicy z całego świata. W chwili gdy piszę te słowa na platformie rozgrywanych jest przeszło 16 tysięcy spotkań ☺

Jak miałaby wyglądać ewentualna rywalizacja?
Różnie. Można się indywidualnie umówić na spotkanie szachowe na daną godzinę i zaprosić danego użytkownika do gry. Na stronie jest opcja gry "zaproś przyjaciela" i trzeba wpisać nick, z którym chcemy zagrać. Tylko kwestia uzgodnienia godziny. Po drugie, smaczku dodaje fakt, że każdy może obserwować poczynania innych na szachownicy. Wystarczy kliknąć "obserwuj" wybranego gracza i już ma się podgląd na jego dokonania i można obserwować "live" jak nasi koledzy i koleżanki z forum obecnie rozgrywają partię między sobą.
Pomyślałam, że w czasach obecnej, wszechogarniającej pustyni w sporcie, taka zabawa miałaby rację bytu.
Np. kolega... @successful albo @waldi1979 , @adamo80 , @psotnick , @malyenter1 lub ktokolwiek inny rejestruje się na wspomnianej platformie i podaje na forum swój nick abyśmy mieli możliwość wzajemnego odszukania się i obserwowania.
Można by nawet na forum utworzyć jakiś dział z uczestnikami w zabawie i wyznaczać po wcześniejszym umówieniu godziny spotkań. 
Kwestia umówienia jakie partie szachowe byśmy rozgrywała, czy rapid10+0 czy np.blitz3+0, kwestia dogadania się.

Jak inni zapatrują się na moją propozycję? 

Ja chętnie bym się pobawiła w wolnej chwili i zagrała z kimś z forum jakiś sparing. ????
Moja forma ostatnio jest tragiczna i chętnie bym znowu się podciągnęła. Kto gra w szachy ten wie, że po roku czy dwóch nieobecności na szachownicy można zapomnieć bardzo wiele schematów i gra wygląda jak u początkującego. Ostatnio w blitzu3+0, jakiś ktosiek z bardzo niskim rankingiem zlał mi tyłek w dwie minuty ???? jeszcze dwa lata temu byłoby to nie do pomyślenia. Ale tak jest gdy się nie trenuje.
 
Otrzymane punkty reputacji: +71
adamo80 17,4K

adamo80

Użytkownik
Dzięki za zaproszenie, ale ja niestety nie umiem grać w szachy :) za to w warcabach zdobyłem kiedyś wicemistrzostwo województwa :)... ale nawet jak by umiał nie mam obecnie kompletnie czasu z racji pracy, która z powodu koronawirusa zwiększyła mi się o 500% :)

Sam pomysł godny uznania.
 
Otrzymane punkty reputacji: +18
malyenter1 2,2K

malyenter1

Użytkownik
cytat z dnia 26 marca 2020 10:04 przez kamilcia21Mam taką dosyć dziwną, a zarazem myślę ciekawą propozycję do rozpatrzenia ale podstawowe pytanie jakie się nasuwa to ile użytkowników z forum lubi grać w szachy?

Ja, jeszcze dwa lata temu, grałam nałogowo w sieci ale przyznaję, że ostatnio zaniedbałam ten sport a wiadomo jak to wygląda gdy się nie trenuje. Nawet zapomniałam danych do logowania i ostatnio musialam założyć nowe konto na lichess.org.
Zastanawiam się czy nie można by się pobawić na forum w szachy?
W końcu to swego rodzaju esport, w którym moglibyśmy brać udział.
Na stronie szachowej można założyć darmowe konto i wybór możliwości jest ogromny.
Można użyć opcji "trening" i wybierając skalę trudności zagrać z komputerem.
Można bez logowania zagrać z losowo wybranym przeciwnikiem. Wszystkie nasze gry są na stronie zapisywane. Ja miałam kiedyś w swoim profilu rozegrane przeszło tysiąc partii z procentowym wyszczególnieniem zwycięstw, remisów i porażek oraz pozycję w konkretnym rankingu. Na stronie grają zawodnicy z całego świata. W chwili gdy piszę te słowa na platformie rozgrywanych jest przeszło 16 tysięcy spotkań ☺

Jak miałaby wyglądać ewentualna rywalizacja?
Różnie. Można się indywidualnie umówić na spotkanie szachowe na daną godzinę i zaprosić danego użytkownika do gry. Na stronie jest opcja gry "zaproś przyjaciela" i trzeba wpisać nick, z którym chcemy zagrać. Tylko kwestia uzgodnienia godziny. Po drugie, smaczku dodaje fakt, że każdy może obserwować poczynania innych na szachownicy. Wystarczy kliknąć "obserwuj" wybranego gracza i już ma się podgląd na jego dokonania i można obserwować "live" jak nasi koledzy i koleżanki z forum obecnie rozgrywają partię między sobą.
Pomyślałam, że w czasach obecnej, wszechogarniającej pustyni w sporcie, taka zabawa miałaby rację bytu.
Np. kolega... @successful albo @waldi1979 , @adamo80 , @psotnick , @malyenter1 lub ktokolwiek inny rejestruje się na wspomnianej platformie i podaje na forum swój nick abyśmy mieli możliwość wzajemnego odszukania się i obserwowania.
Można by nawet na forum utworzyć jakiś dział z uczestnikami w zabawie i wyznaczać po wcześniejszym umówieniu godziny spotkań. 
Kwestia umówienia jakie partie szachowe byśmy rozgrywała, czy rapid10+0 czy np.blitz3+0, kwestia dogadania się.

Jak inni zapatrują się na moją propozycję? 

Ja chętnie bym się pobawiła w wolnej chwili i zagrała z kimś z forum jakiś sparing. ????
Moja forma ostatnio jest tragiczna i chętnie bym znowu się podciągnęła. Kto gra w szachy ten wie, że po roku czy dwóch nieobecności na szachownicy można zapomnieć bardzo wiele schematów i gra wygląda jak u początkującego. Ostatnio w blitzu3+0, jakiś ktosiek z bardzo niskim rankingiem zlał mi tyłek w dwie minuty ???? jeszcze dwa lata temu byłoby to nie do pomyślenia. Ale tak jest gdy się nie trenuje.
Jest mi niezmiernie miło @kamilcia21 że wspomniałaś o mnie. Nie wiem czy to zbieg okoliczności , ale ostatnio ściągnąłem nawet aplikacji do gry . Taka zwykła prosta oczywiście gra tylko z komputerem 10 poziomów trudności ale dosyć fajnie się gra poziomów trudności ale dosyć fajnie się gra . Kiedyś miałem fajne w szafie drewniane dosyć drogie na tamte czasy. I miałem jakieś 10 -12 lat i nawet często grałem. Ale później to latem głównie piłka nożna i pływanie a zimą hokej i narty. Jak człowiek był starszy to chodziło się do sąsiada pograć w tysiąca. No a po podstawówce to wiadomo już zbieranie się z kolegami i kombinacje jak to skrobać coś drobnego na papierosy. 18 lat to samochód o ile takowy można nazwać naszego malucha no i balety i panienki . No i szachy odeszły na wiele wiele lat w zapomnienie. Teraz człowiek zastanawia się 2 razy dłużej po takim okresie przerwy gdzie ma postawić wierzę czy skoczka ,  co ewentualnie zrobi przeciwniki jaki może być następny mój ruch. Jest naprawdę fajnie i miło ale pewnie czas nie pozwoli mi na takie gierki bo pracuję  na dwie zmiany , a w wolnym czasie to też sporo przed komputerem albo inne hobby . Kiedyś bardzo dużo czytałem też i ostatnio  zaniedbane . Nawet moje kochane gotowanie gdzieś uciekło na drugie miejsce .
 
Otrzymane punkty reputacji: +18
Camilla P. 34,5K

Camilla P.

Forum VIP
Wymieniłam kolegów czysto losowo, przecież każdy kto umie, lubi i ma czas, może spróbować swych sił.
Ja nawet pomyślałam, że jeżeli byłoby zainteresowanie tym sportem to nasza droga administracja mogłaby bliżej zainteresować się zorganizowaniem takich wewnątrzforumowych rozgrywek. 
Zawsze jakaś fajna rozrywka w obecnym maraźmie. 
Darmowa platforma lichess.org jest świetnie rozbudowana i może grać każdy. 
Ja kiedyś jak jeszcze grałam 24h to grałam z ludźmi z całego świata. Rosjanami, Japończykami, Niemcami itd.
Kiedyś wygrałam partię rapid30+0 z Rosjaninem z wysokim rankingiem po zaciętym boju, kwiczałam jak głupia ???? Taka gra też wywołuje spore emocje. 
Jeśli ktoś będzie chętny na jakąś partyjkę to proszę napisać. Zawsze można się umówić na jakiś konkretny termin i zagrać online.
 
successful 1,8M

successful

ModTeam
Członek Załogi
Masz pomysły ???? Ja tam mogę zagrać, obojętnie gdzie, choćby na Kurniku
 
Otrzymane punkty reputacji: +18
Waldi1979 1,5M

Waldi1979

Administrator
Członek Załogi
@kamilcia21 osobiście nie gram w szachy, ale jeżeli zebrałaby się wystarczająca ilość chętnych to można ustalić jakieś zasady i zorganizować konkurs o rangę "Mistrz szachów" (może być inna) + jakieś punkty reputacji by się też znalazły dla najlepszych.
 
Otrzymane punkty reputacji: +18
Camilla P. 34,5K

Camilla P.

Forum VIP
cytat z dnia 26 marca 2020 14:06 przez waldi1979@kamilcia21 osobiście nie gram w szachy, ale jeżeli zebrałaby się wystarczająca ilość chętnych to można ustalić jakieś zasady i zorganizować konkurs o rangę "Mistrz szachów" (może być inna) + jakieś punkty reputacji by się też znalazły dla najlepszych.
W tym układzie pozostaje czekać na zgłoszenia.
Z osiem osób? 
Rejestracja na lichess.org zajmuje minutę. Potem użytkownicy chcący pograć musieliby podać swoje nicki szachowe, umawiamy się wspólnie na określoną godzinę i gramy.
Możemy zrobić symulację. Poproszę @successful o zarejestrowanie się. Wtedy wspólnie ustalimy datę i godzinę meczu, podamy ją na forum i będzie można obserwować nasze spotkanie a nawet zakładać się między sobą kto wygra ????
 
Waldi1979 1,5M

Waldi1979

Administrator
Członek Załogi
cytat z dnia 26 marca 2020 16:27 przez kamilcia21

W tym układzie pozostaje czekać na zgłoszenia.
Z osiem osób? 
Rejestracja na lichess.org zajmuje minutę. Potem użytkownicy chcący pograć musieliby podać swoje nicki szachowe, umawiamy się wspólnie na określoną godzinę i gramy.
Możemy zrobić symulację. Poproszę @successful o zarejestrowanie się. Wtedy wspólnie ustalimy datę i godzinę meczu, podamy ją na forum i będzie można obserwować nasze spotkanie a nawet zakładać się między sobą kto wygra ????
osiem osób to takie minimum uważam, żeby zacząć fazę pucharową od 1/4. 3 mecze i mamy podium, będzie więcej chętnych to można zacząć od 1/8 czy 1/16, sam jestem ciekawy czy znajdą się osoby na taki nietypowy w skali forum konkurs ????
 
Do góry Bottom