>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 200 ZŁ!<<<
Fortuna bonus

Droga do zawodowego typera.

valueanalyst 462

valueanalyst

Użytkownik
cytat z dnia 20 marca 2020 16:58 przez przestrzalninja

ja mam. gdzie grasz? polscy/zagraniczni? jesli tu i tu to jakie proporcje?
czy grasz jedna dyscypline sportu czy wiecej? jesli wiecej niz jedna to jakie proporcje?
grasz na zywo czy pre? jesli tu i tu to jakie proporocje?
Zakłady stawiam w punktach naziemnych Brytyjskich bukmacherów oraz oczywiście u bukmacherów internetowych na tym rynku, jednak często z uwagi na indywidualne limity stawkowania po prostu jestem zmuszony jeździć po punktach. 
Gram kilka dyscyplin sportowych ale bardzo rzadko są to tzw. topowe rynki, gdyż tutaj ciężko zarobić. Zwykle są to rynki o niższej kapitalizacji lub dyscypliny, gdzie zwykła analityka bukmacherska stosowana przez bukmacherów się nie najlepiej sprawdza. Nie ograniczam się do konkretnych dyscyplin sportowych jeśli chodzi o typowanie ale mam kilka swoich, z których ROI wychodzi najlepsze. Jeśli chodzi o proporcje to ponad połowa moich zakładów dotyczy zakładów na rynki, które bardzo dobrze znam. Dodam tylko, że "praca" sprawia mi przyjemność gdyż umożliwia mi śledzenie tego czym się faktycznie od kilkunastu lat interesuje. Dlatego też bardzo dużą porcję informacji mam szybciej niż analitycy. Ważne jest też to, że często trzeba działać szybko, gdyż w "świeżo" wystawionych kursach najłatwiej znaleźć value, zanim ustabilizuje je rynek. 
Mieszkam w UK, podatki płacę w UK, dlatego nie korzystam z oferty polskich bukmacherów. 
Zakłady gram pre-live. Live sporadycznie służy do ochrony części zainwestowanego kapitału - kiedy źle ocenię potencjał lub pojawiają się inne okoliczności typu możliwe absencje, kontuzje i inne czynniki o których dowiedziałem się z opóźnieniem. 
​​
 
Otrzymane punkty reputacji: +2
P 102,3K

przestrzalninja

Użytkownik
cytat z dnia 20 marca 2020 19:16 przez malyenter1Taki z niego doktor matematyki i zawodowy typer jak z koziej dupy futerał na skrzypce.
bylo jego imie i nazwisko w reportażu... wystarczy wpisac w google...
 

Dr inż. Marcin Krzywkowski

Urodzony 31 maja 1989 roku w Tczewie. Doktor nauk matematycznych. Pracuje jako naukowiec - matematyk i informatyk teoretyczny, a także jako nauczyciel akademicki.

Absolwent (w wieku 20 lat) matematyki stosowanej na Politechnice Gdańskiej.
W wieku 23 lat obronił doktorat na University of Exeter w Wielkiej Brytanii.
Aktualnie jest pracownikiem naukowym University of Johannesburg; nadal współpracuje z Polską Akademią Nauk oraz z Politechniką Gdańską. Jesienią 2015r. składa habilitację z nauk matematycznych.

Jest autorem kilkudziesięciu publikacji naukowych i popularno-naukowych o zasięgu międzynarodowym.
Biegle włada językiem angielskim, współpracuje z ludźmi z całego świata. Był w kilkudziesięciu krajach na pięciu kontynentach.

Opowiada się za wolnością gospodarczą, jest konserwatywny w kwestiach społecznych.

Jest aktywnym szachistą, posiada pierwszą kategorię szachową. Dużo jeździ na rowerze. Jest katolikiem.

https://www.facebook.com/pg/m.krzywkowski/about/

ps. fajny masz futeral na skrzypce.
 
Otrzymane punkty reputacji: +33
yar000 9,6K

yar000

Użytkownik
cytat z dnia 21 marca 2020 09:56 przez przestrzalninja

bylo jego imie i nazwisko w reportażu... wystarczy wpisac w google...

Dr inż. Marcin Krzywkowski

(...)
W innym  temacie pisałem, że zapewne ten człowiek mówi mniej niż może mówić. Mówi tyle ile chce powiedzieć. A na chłopski tylko rozum...: skoro nie zna się na sporcie a matematykę wykorzystuje do zakładów jedynie śladowo, to ma sobie po prostu takiego farta :D wygrywa i idzie o miliony na noże  z bukami niekumaty żuczek.  Tak?

Nie.

Idąc tak sobie przypadkowo z tragarzami, jest naukowcem z omawianej dziedziny a przy tym jeszcze tak sobie trafił tą drogą swoją do (nazwę katedry polecam) : https://eti.pg.edu.pl/katedra-algorytmow-i-modelowania-systemow/projekty    Nie. To nie ja. Co nie znaczy, że zaraz to nie będę ja.
 
tyrion77+ 726

tyrion77+

Szanowny Pan
Chcesz pomóc i jak zawsze jakiś ignorant bez sprawdzenia czegokolwiek po 8 minutach oglądania juz pisze swoje wnioski ....

"malyenter1" - prawdopodobnie jestes albo geniuszem szybkiej analizy ....albo możesz byc idiota i debilem w jednym 

musisz sobie sam odpowiedzieć bo ja nie znam odpowiedzi na tym polu :)))

PoZdro 

czasami myślę , że wpisanie czegokolwiek w "google" dla większości osób to straszna trudność - a juz przeczytanie 3/4 artykułów złożonych z 500 lub over słów ....niemozliwe 

To Forum przeciez nie może składac sie z samych analfabetów i ludzi idących po najmniejszej linii oporu ...

Prosze - chcecie coś krytykowac ....zdobądźcie jakąkolwiek wiedzę na dany temat - chcecie chwalić ...to samo 
ale nie napierda......cie czegokolwiek bez chocby ...nie wiem , wójka gógle , dziadka ksiązki ...czy może pradziadka manuskryptu .....

to może nie pomóc ...ale banatto nie zaszkodzi !!!!!
 
tyrion77+ 726

tyrion77+

Szanowny Pan
I tak sobie czasem myslę , że dla osób specjalnej troski a tu wszystko wskazuje na to , ze takich jest całe 90% !!!!!!

Nie wygrywa ten co 9 razy na 10 zgadnie kto wygra po kursie 1,09 !!!!

Ale ten co raz na 10 trafi kto wygra po kursie 11 !!!!!!!!

Zawsze byłem pewny, że to oczywiste ....ale jednak ilość i merytoryka postów zamieszczanych tutaj świadczy prawodpodobnie o tym , że ilość ludzi z miernym z matmy przekracza 10-krotnie ilośc tych co z matmy mieli choc 4 (w mojej skali- max 5 ) a 5 (w skali pokolenia przygłupów - max 6...sami rozumiecie ...macie stresy, feta psuje banie itd ......qrwa jakbym ja nie miał w opcji jabola i innych rzeczy)


PoZdro 
-
 
tyrion77+ 726

tyrion77+

Szanowny Pan
cytat z dnia 20 marca 2020 19:16 przez malyenter1Taki z niego doktor matematyki i zawodowy typer jak z koziej dupy futerał na skrzypce.


Żeby nie było , że się uczepiłem i tak czysto niemerytorycznie : 

pokaże Wam 2 sposoby gry dokłdnie tych samych zdarzeń ...

typ numer 1 : gra świerzo po ukazaniu sie typu u bukmacherów bez podatku , łapie value ...ale nie jest mistrzem wiedzy tylko zna sie na matmie (to skąd wie co będzie spadać pozostawcie moejej tajemnicy :) - tj jest 20 stron na ten temat ale tu nieznanych 90% uzytkowników :))) - nie ma nawet działu do ston typiu mega mega mega amatorska oddsportal :)))

efekt 

10 takich samych zdarzeń , ale przed spadkami nieznający się na sporcie mądry , kumaty matematyk gra po 2,20 
10 dokładnie takich samych zdarzeń - supertyper z forum gra w dozwolonych polskich bukach ale 50 minut później po spadkach i z podatkiem po 1,80 średnio i z ...podatkiem - czyli w zaokrągleniu po 1,60 

efekt :

tępy sportowo, aczkolwiek błyskotliwy matematycznie typ ma z tego (założenie : 1 typ =1j ) +22j 
znawca z sts ma +16j 


teraz przychodzi niestety jak u każdego gorszy okres i notujemy 10 porażek  .....(zdarza się ) 

matematyk , ni huhu nic nie kuma ze sportu ale ma +2j
znawca ma -4 ....ale zawsze może sie pochwalic przed kolegami , ...że w sumie zaje.... jest 

Jesli teraz ktoś przemnoży te jednostki przez ...cokolwiek ...ma odpowiedź na pytanie 


"No jak gra ekstraklasę to nie wierzę żeby był do przodu" :)))

"małyenter " - to juz nie z Ciebie cytat - ale to świadczy o poziomie piszących !!!!!!

a co za różnica co kto gra ??? ważne jest jak gra i nic poza tym !!!!

musiałem napisac tą tępą interpretację ...bo chyba inaczej się nie dało :)))) 
 
Camilla P. 34,5K

Camilla P.

Forum VIP
cytat z dnia 20 marca 2020 19:23 przez hagi84Nie trzeba sie znac wogole na sporcie by zarabiac na nim duze pieniadze
Dokładnie. 
Przykład, sama widziałam. "Na żywo" - nie mylić z live.
Giełda.
Mecz drużyn A i B.
Pół godziny przed meczem.
Under 4,5. Ktoś, gdzieś wystawia 1000e po kursie 1,12 pół godziny przed meczem. Back? A może Lay? Ten kto wystawił chyba nie do końca ogarnia temat.
No to trzeba korzystać. Kupujemy! Mecz się zaczyna, kurs spada już na 1,11. Po chwili następny ktosiek nie rozumiejący i nie zbyt potrafiący rozróżnić giełdę od buka wystawia 300e na... 1,13. Okazja! Kupujemy całość. 
Po pięciu minutach kursy lecą na 1,09. Po chwili 1,08. No to dzieła! 1300e wystawiamy po 1,11.
Długo czekać nie trzeba. Sępy skubią. Po sto, po dwieście. Minuta, może dwie i w siódmej minucie ile na czysto? 
Wszystko w temacie ????
 
 
P 102,3K

przestrzalninja

Użytkownik
swiat nie jest czarno-bialy ani zero-jedynkowy. wystarczy mierny - 2 z matematyki, zeby odnalezc sie w bukmacherce i byc dobrym z matematyki. tylko nie moze to byc mierny na poziomie 3 klasy podstawowki. na poziomie 8 klasy juz wystarczy. nie, nie mialem 2, chodzi o program nauczania...

kiedys jak ukryli glosowanie widzow w tzg, ktore mialo decydujacy wplyw na to kto przechodzi dalej to za pomoca nierownosci wykluczajacych sie, chyba tak to sie nazywa, moza bylo przewidziec kto wygra final znajac wyniki poprzednich odcinkow. tzn. dalo sie przewidziec na kogo glosuja widzowie. nie wiem czy dalej to sie da zrobic...

dla mnie, podkreslam dla mnie, bukmacher dziala jak gielda i jest tylko posrednikiem miedzy graczami, ktorzy zakladaja sie miedzy soba, w koncu bukmacher zarabia na marzy.

latwiej jest uznac jakis sposob gry za nierealny niz wykluczyc siebie z jakiegos sposobu gry tzn. przyznac sie, ze czegos sie nie potrafi przed samym soba. 
 
malyenter1 2,2K

malyenter1

Użytkownik
cytat z dnia 21 marca 2020 23:06 przez tyrion77+



Żeby nie było , że się uczepiłem i tak czysto niemerytorycznie : 

pokaże Wam 2 sposoby gry dokłdnie tych samych zdarzeń ...

typ numer 1 : gra świerzo po ukazaniu sie typu u bukmacherów bez podatku , łapie value ...ale nie jest mistrzem wiedzy tylko zna sie na matmie (to skąd wie co będzie spadać pozostawcie moejej tajemnicy :) - tj jest 20 stron na ten temat ale tu nieznanych 90% uzytkowników :))) - nie ma nawet działu do ston typiu mega mega mega amatorska oddsportal :)))

efekt 

10 takich samych zdarzeń , ale przed spadkami nieznający się na sporcie mądry , kumaty matematyk gra po 2,20 
10 dokładnie takich samych zdarzeń - supertyper z forum gra w dozwolonych polskich bukach ale 50 minut później po spadkach i z podatkiem po 1,80 średnio i z ...podatkiem - czyli w zaokrągleniu po 1,60 

efekt :

tępy sportowo, aczkolwiek błyskotliwy matematycznie typ ma z tego (założenie : 1 typ =1j ) +22j 
znawca z sts ma +16j 


teraz przychodzi niestety jak u każdego gorszy okres i notujemy 10 porażek  .....(zdarza się ) 

matematyk , ni huhu nic nie kuma ze sportu ale ma +2j
znawca ma -4 ....ale zawsze może sie pochwalic przed kolegami , ...że w sumie zaje.... jest 

Jesli teraz ktoś przemnoży te jednostki przez ...cokolwiek ...ma odpowiedź na pytanie 


"No jak gra ekstraklasę to nie wierzę żeby był do przodu" :)))

"małyenter " - to juz nie z Ciebie cytat - ale to świadczy o poziomie piszących !!!!!!

a co za różnica co kto gra ??? ważne jest jak gra i nic poza tym !!!!

musiałem napisac tą tępą interpretację ...bo chyba inaczej się nie dało :)))) 
A odpowiedz na pytanie skąd ten twój matematyk będzie wiedział że będą spadki , a nie wzrosty? Zagra typ po 2,2  , a ktoś przeciwstawny za dużo większą kasę i wtedy kurs rośnie na 2,65 i nawet z podatkiem jest 2, 332 . I wtedy kto wygrał więcej geniuszu matematyki?

A i jeszcze jedno odnośnie wyrażeń typu " debil" . 
Trochę powściągliwości ! A poza tym dużo wygranych życzę . Pozdrawiam i życzę miłych przygód z bukmacherką .
 
Otrzymane punkty reputacji: +18
adamo80 17,4K

adamo80

Użytkownik
Wiecie co mi się marzy ? Aby na tym forum ludzie się ze sobą nie kłócili tylko WSPÓŁPRACOWALI ! Wyobraźcie sobie z jednej strony "matematyka" jak @tyrion77+ a z drugiej strony kogoś kto świetnie zna się na sporcie i od lat obserwuje jakiś sport i zna wszystkie możliwe niuanse, a dorzućmy jeszcze kogoś kto zna się na psychologii albo ma informacje niedostępne dla innych. Taki duet czy tandem by rozniósł bukmacherów... :) Przegrane były by bardzo rzadko...

Wiem, że kolega tyrion pisał, że gra na live. Koleżanka kamilcia wspomina o giełdzie, ale jeśli da się systemem matematycznym grać i w pre to może kolego @tyrion77+ zacznij podawać typy, niech jakiś znawca sportowy koryguje pod względem sportowym i wszyscy zaczniemy wygrywać zamiast się spierać. (Oczywiście pomysł jak świat wróci do normy)

Ja osobiście byłem słaby z matematyki... Przyznaję bez bicia... :) Jestem humanistą z krwi i kości, ale nie stosując systemów matematycznych też udawało mi się ładnie wygrywać co udowodniłem w swoim temacie... Zanim odeszli z forum byli też inni - po prostu dobrze się znający na sporcie, którzy to udowadniali. No i od stycznia też jest jedna osoba, która udowadnia, że mając odpowiednie informacje można mieć bardzo dobre wyniki... :)

Niestety na tym forum o czym przekonywałem się boleśnie wiele lat nie ma współpracy tylko zawiść, donoszenie, dowartościowywanie i hejt + oczywiście niezawodni "kosmici" z których można się pośmiać... Jednak na poważnie nie widziałem tematu gdzie ktoś by np. podawał typy np. na progresję, a ktoś inny by np. napisał: chwileczkę - może lepiej zagrać coś innego z over 0,5 gola HT bo w tej drużynie jest tak i tak... Nie ma żadnej współpracy, a forumowicze wolą walczyć ze sobą niż z bukiem co jest niezrozumiałe i irracjonalne...
 
P 102,3K

przestrzalninja

Użytkownik
cytat z dnia 22 marca 2020 10:25 przez malyenter1

A odpowiedz na pytanie skąd ten twój matematyk będzie wiedział że będą spadki , a nie wzrosty? Zagra typ po 2,2  , a ktoś przeciwstawny za dużo większą kasę i wtedy kurs rośnie na 2,65 i nawet z podatkiem jest 2, 332 . I wtedy kto wygrał więcej geniuszu matematyki?

A i jeszcze jedno odnośnie wyrażeń typu " debil" . 
Trochę powściągliwości ! A poza tym dużo wygranych życzę . Pozdrawiam i życzę miłych przygód z bukmacherką .
https://www.betexplorer.com/soccer/europe/champions-league-women/breidablik-w-paris-sg-w/Y9zxwKy0/#bts 
https://www.betexplorer.com/soccer/europe/champions-league-women/twente-w-wolfsburg-w/0pfJkcL5/#bts 
https://www.betexplorer.com/soccer/europe/champions-league-women/lyon-w-fortuna-hjorring-w/SWeBiJjg/#bts 
https://www.betexplorer.com/soccer/europe/champions-league-women/fortuna-hjorring-w-lyon-w/fJyYw0Mg/#bts 
https://www.betexplorer.com/soccer/europe/champions-league-women/wolfsburg-w-twente-w/SWZuxvi6/#bts 
https://www.betexplorer.com/soccer/europe/champions-league-women/twente-w-wolfsburg-w/0pfJkcL5/#bts 
https://www.betexplorer.com/soccer/europe/champions-league-women/paris-sg-w-braga-w/rFdc2pKC/#bts  - w ciemno powiem, ze kursy na to zdarzenie na zywo spadaly... 


kiedy masz taka relacje kursow zwyciestwo/mocny faworyt i bts to bts zawsze spada... jak nie spadnie do live to na live juz spadnie... potem w 19 minucie mniej wiecej nastepuje odbicie i wzrost kursow potem spadek a potem miedzy 29 a 34 znowu ponowny wzrost. nie wiem dlaczego tak sie dzieje, ale tak sie dzieje. sprobuj zagrac to w ziemniakach... jak wchodzily na polski rynek nowe firmy to mialy przez pewien czas kursy pre na takie zdarzenia w ofercie, aktualnie nie maja. chyba tylko pzbuk i etoto to wystawia teraz, ale takich kursow nie uraczysz, bo po korekcie to juz robia co nie zmienia, ze te kursy i tak spadna. pozdrawiam i zycze milych przygod z bukmacherka moge wkleic sto takich linkow z taka sama zaleznoscia albo 1000 jak ktos chce, ale... no nie chce mi sie xd ja to w ciemno gram takie rzeczy.
 
 
Otrzymane punkty reputacji: +9
malyenter1 2,2K

malyenter1

Użytkownik
No ja aż tak dobrze się nie znam. Jesteś po prostu dobry. A mógłbyś założyć jakiś temat i wytłumaczyć nam prostym typerom od początku co i jak . Bo tak od początku to by było bardziej przejrzyste i lepiej zrozumiałe. Byłbym bardzo wdzięczny . Dziękuję .
 
P 102,3K

przestrzalninja

Użytkownik
to bardzo mile, ze mnie dalej trollujesz, ale nie potrafie rozmawiac z ludzmi ani spojnie przekazac tego co mysle. po prostu dostrzegam nieprawidlowosci i anomalie w liczbach. jak chcesz to posprawdzaj sobie wyniki z poprzednich lat w tych spotkaniach tzn w kobiecej lidze mistrzow kobiet. w ciemno stawiam, ze co roku od x lat sie tak dzieje... kobieca lige mistrzow podalem jako przyklad. nie jestem analitykiem nigdy nie pracowalem w banku ani zawodzie zwiazanymi z liczbami... juz ci pisalem kilka razy co jest ze mna nie tak.

'posiada ktos program do oceny prawidlowych wartosci kursow?

chodzi mi o to, ze np. podstawowa linia na u/o jest 2,5 i na tej podstawie wystawia bukmacher pozostale linie biorac odnoszac sie do linii podstawowej. chodzi mi o rozne linie np. linia 8,5 jest podstawowa linia to jaki powinien byc prawidlowy kurs na linie 2,5 zachowujac 'zdrowa' relacje miedzy kursami. chodzi mi o to, ze przy linii 2,5 wklepie sobie kursy i automatycznie wyskocza mi pozostale. '  - jak znasz kogos kto napisze taki program to ci napisze co mniej wiecej mogl grac doktor matematyki i kazdy bedzie mogl to grac jak ma cierpliwosc i samozaparcie. wiem, ze to proste jest napisanie czegos takiego biorac pod uwage rachunek prawdopodobienstwa i jego realny spadek.
 
malyenter1 2,2K

malyenter1

Użytkownik
Ja po prostu wyciągam wnioski z wszystkich twoich stawianych kuponów i po prostu nie kumam w jaki sposób ty oceniasz kursy , czy tak jak napisałeś w ciemno oceniasz czy po prostu masz jakiś program do tego. Siedzę patrzę i po prostu nie wiem.
 
P 102,3K

przestrzalninja

Użytkownik
wykasowali na moja prosbe, bo to moja prywatna sprawa a ty jak chcesz to poczytaj. 

betsafe/betsson regularnie wystawia odwrotne kursy na strzeli nie strzeli, badz spi z kursami jakby ktos chcial skorzystac, ale to zabawa dla cierpliwych. 

dam ci inny przyklad. 

0-14 years: 20.29% (male 3,064 /female 2,915)
15-24 years: 13.76% (male 2,110 /female 1,944)
25-54 years: 40.35% (male 6,094 /female 5,794)
55-64 years: 9.31% (male 1,183 /female 1,560)
65 years and over: 16.28% (male 2,336 /female 2,461) (2018 est.) - struktura demograficzna gibraltaru

2110 mezczyzn w wieku 15-24 to ciekawe ilu jest mezczyzn w wieku do lat 17... do lat 19 do lat 21... a tamte reprezentacje tez graja. a czesto kursy na to, ze te gnojki nie strzela bramki siegaja wartosci 2 - osobiscie wole san marino, bo ich celem co do zasady jest stracenie jak najmniejszej ilosci bramek.

a teraz ciekawostka... te rozgrywki nie sa traktowane przez buki jako niszowe... ze wzgledu na nazwe... i mozna konto dluzej pociagnac niz normalnie... to samo z kwalifikacjami do ms kobiet oraz do me w roznych kategoriach wiekowych. jak cos ma w nazwie mistrzostwo europy swiata albo liga mistrzow to limity sa wieksze na wygrane... nie wspominajac o tym, ze buki przychylniej patrza na ludzi grajacych ako... tak robilem w konia swojego buka. obnizal mi kursy jak gralem single i mielil i mielil... i korygowal kursy albo w ogole nie pozalal ich grac. a jak gralem ako to sekunda i przyjete...  a tak w ogole to w kobiecym futbolu jest wiecej druzyn pokroju 'san marino' a kursy na to, ze te  kobiece 'san marino' sa czasem naprawde bardzo chore...

osobiscie jakbym mial konto w 1xbet - mam w sumie, ale mam najwiekszy z mozliwych limitow czyli 0zl na beta - to bym to gral takie rzeczy i korzystal z opcji cashout przed meczami osiagajac kilkudziesiecioprocentowy zysk...

gdyby jednak sie tak zdarzylo, ze sie boje iz 1xbet mnie okradnie to bym zalozyl sobie konto w william hill ktory stoi z kursami i bym obserwowal inne rynki i tam gral... 


ps. czy tylko dla mnie slowo 'złudny' oznacza wprowadzajacy w blad...

ps2 serio pisalem z tym programem tak wiem niemozliwe, nie da sie daj se spokoj... a czy ktos sprobowal kiedys... 

ps3 widzialem ze 2 zawodowych typerow wykluczylo mojego buka, ciekawe ile osob wie, ze nie ma juz licencji z curcao...tylko z malty i takie tam...

ps4 teraz moge grac tylko single...
 
malyenter1 2,2K

malyenter1

Użytkownik
Normalne że na single obniżają , bo na  ako mają większą prowizję . A nie jest wbrew pozorom łatwiej trafić . Takie same kursy były kilkanaście lat temu na męskie . Teraz trochę się wyrównało.
 
zksstal 5,3K

zksstal

Użytkownik
cytat z dnia 23 marca 2020 16:04 przez przestrzalninja
ps3 widzialem ze 2 zawodowych typerow wykluczylo mojego buka, ciekawe ile osob wie, ze nie ma juz licencji z curcao...tylko z malty i takie tam...

 
Który buk się przeniósł z Curacao na Maltę?
 
Otrzymane punkty reputacji: +2
Do góry Bottom