>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 200 ZŁ!<<<

Kolarstwo 2020 - Pozostałe wyścigi

sumada90 18K

sumada90

Forum VIP
Volta a la Comunitat Valenciana
4. etap
Profil etapu

Michał Kwiatkowski - Gianni Moscon 1,84 STS    34-14
Michał aktywny, jak to często bywa na początku sezonu ale lepiej mu wychodzą sprinty niż wspinaczki. Na 2. etapie przy finałowej ściance odpadł po ataku Moscona. Dziś jeszcze mocniej pod górę, w wyścigu jedzie kilku hartów, którzy narzucą tempo mocne. Dlatego widzę dziś Polaka ze stratami większymi niż kilkanaście sekund.
Moscona traktuje jako lepszego górala na taki podjazd jak dzisiejszy finałowy. Na drugim etapie dojechał w grupce z najlepszymi. Dziś też powinien sobie poradzić. On lubi takie dynamiczne trasy. Początek sezonu, więc ten poziom jest zazwyczaj bardziej spłaszczony niż to jest na wielkich tourach.
 
Otrzymane punkty reputacji: +15
tyrion77+ 726

tyrion77+

Szanowny Pan
749 out of 866 players in the PCS game picked ACKERMANN Pascal as the winner yesterday.


Może warto codziennie zamieścić tu kogo typują na PCS - jak widać wczoraj super rozkminili ? :) co na to moderatorzy ? :) 
 
tyrion77+ 726

tyrion77+

Szanowny Pan

Today's favorites by number of stars in PCS game:
RIDER# 
 EWAN Caleb1873 
 LUTSENKO Alexey828 
 POGAČAR Tadej798 
 VALVERDE Alejandro732 
 ULISSI Diego605 
 BENNETT Sam403 
 MEZGEC Luka389 
 ACKERMANN Pascal299 
 YATES Adam182 
 DÉMARE Arnaud153


Dzis Caleb - niestety super niski kurs, wygrał tu przed rokiem - zero szans dla sprinterów więc te typy na nich to amatorka - ani Ackermann, ani Demar (choc on wieksze szanse, ani Benett dziś nie maja szans) - finisz to 600 metrów ze średnia 7% taki wiadukt - finisz sprzed roku jest na Youtube do oglądniecia, Pogacar albo dziś wygra ...albo oleje i zostawi 100% mocy na 2 górskie etapy - ale UAE ma Ulissiego i Formolo i oni beda dziś zapewne jakąś kombinację ataku kombinować - ja wierze w Mezgeca (5-ty rok temu) , teraz trochę większa forma(wygrał u nas w Katowicach pod góre ale mniejszą ). Powodzenia na live !! :) UB wystawia np 
 
sumada90 18K

sumada90

Forum VIP
cytat z dnia 24 lutego 2020 08:58 przez tyrion77+749 out of 866 players in the PCS game picked ACKERMANN Pascal as the winner yesterday.


Może warto codziennie zamieścić tu kogo typują na PCS - jak widać wczoraj super rozkminili ? :) co na to moderatorzy ? :) 

To jest już chyba niemożliwe, bo od tego roku statystyki są ukryte i można je zobaczyć dopiero po rozpoczęciu etapu. No chyba że do gry live. Po drugie w etapówkach często jest tak, że ludzie typują na cały wyścig z góry i im dalej w wyścig tym częściej te typy są coraz bardziej od czapy. 
Po trzecie wspomniany Ackermann był na pierwszym etapie typowany jako 5. w kolejności jeśli chodzi o liczbę wyborów. 

Jeśli miałbym coś polecić do śledzenia to ten profil: https://twitter.com/WSFR_Cyclisme?s=09
wystawiają gwiazdki przed etapami. Obserwuje ich od początku sezonu i muszę przyznać, że prowadzi to ktoś kumaty. Podobnie często oceniają jak ja.
 
tyrion77+ 726

tyrion77+

Szanowny Pan

Favorites for the final GC, based on awarded stars in the PCS game!
RIDER# 
 POGAČAR Tadej3103 
 BUCHMANN Emanuel750 
 LUTSENKO Alexey650 
 VALVERDE Alejandro625 
 YATES Adam550 
 GAUDU David321 
 POELS Wout313 
 KELDERMAN Wilco305 
 ZAKARIN Ilnur114 
 CICCONE Giulio93


Dziś mamy tak - ja ide wstepnie w stronę ...Rafała z Formolo   . Rafał zna ten podjazd i idzie jako lider (Buchman porysował sie kilkadziesiąt kilometrów temu) - Formolo albo jako uciekinier pójdzie (nie ma go w ucieczce) albo UAE powinno poswięcić go jako 2-gi od końca pracownik dla Pogacara (idzie na generalkę)

A kolarstwo prebetowe mam 1-10 a live to już inna bajka :)  
 
muminiasty 35,7K

muminiasty

Znawca - Kolarstwo


Ja dalej nie mogę się przekonać do tych wyścigów u szejków i ogólnie tego wczesnego ścigania, ale trzeba przyznać, że imponujący wynik Yates'a wczoraj. Odpalił niczym Quintana na niepełnym Mont Ventoux. Oby Rafał spróbował na poważnie powalczyć o podium, jest jutro co jechać i na pewno jest szansa na nadrobienie tych kilku sekund, tylko czy Rafał da radę...

Niepokojące wieści z Italii, mówi się o odwołaniu marcowych wyścigów - na czele z Mediolan - San Remo. Wszystko oczywiście z powodu ogniska koronowirusa w Lombardii. Sytuacja, jak utrzymują organizatorzy jest dynamiczna, ale dla Primavery nawet żadnego wariantu B nie ma i nie będzie.

A z pozytywnych informacji to oczywiście symboliczny początek sezonu w postaci Omloop'u. Oczywistym faworytem u bukmacherów van der Poel (kurs 3). I w teorii można by się zastanawiać czy i gdzie ewentualnie ktoś go pokona w tej całej kampanii wyścigów jednodniowych. Ale no właśnie co jakiś czas jest taki sezon, że wszyscy się zastanawiają, czy główny faworyt gdzieś przegra, a on później niekoniecznie to dźwiga. Ale wracając do Omloop'u, rzut oka na listę startową i przede wszystkim rzuca się słaby skład Bory, trochę szkoda, bo jest tam kilku kolarzy poza Saganem, którzy mogliby o coś powalczyć i dostać tu wolną rękę, ale widocznie padło hasło, że wszystko pod Petera na San Remo. Pozostałe awizowane składy wyglądają na znacznie mocniejsze, część ekip przesyła najmocniejsze zestawienie na takie wyścigi.  Nie wiem jak reszta fanów kolarstwa tutaj, ale ja odliczam godziny już ;) Na razie bez typów ode mnie, ale na Omloop coś już będę szukać :) 
 
tyrion77+ 726

tyrion77+

Szanowny Pan
sumada90 18K

sumada90

Forum VIP
Paryż-Nicea
1. Etap

Peter Sagan - Michael Matthews 2,35 Etoto  30-26 zgodnie z przewidywaniami Sagan nie dał rady się utrzymać

Pierwszy start w sezonie Matthewsa, więc samo to powoduje, że typ ryzykowny, ale i kurs wyższy. Sagan mnie nie przekonywał już w drugiej połowie ubiegłego roku i Vuelta San Juan nie zmienił tego poglądu. Stawka sprinterska nie była najmocniejsza, a tylko raz 2. miejsce zajął. Brakuje tej szybkości.
Matthews tradycyjnie zaczyna dość późno sezon, bo zazwyczaj jest to marzec. Zawsze jednak od początku wchodzi z wysoką formą.
Dziś nie jest to zwykły etap dla sprinterów, bo są fragmenty bruku i przede wszystkim podjazd krótki 4 km przed metą (1,4km, 7,8%). Tu się powinna grupa rozerwać, by finisz rozegrał się z małej grupki. Obu stać, by wytrzymać ataki, chociaż na takim profilu stawiam wyżej umiejętności Matthewsa. Przy średniej formie sprinterskiej Sagana również i na finiszu nie stawiałbym Australijczyka na straconej pozycji.
 
Otrzymane punkty reputacji: +48
sumada90 18K

sumada90

Forum VIP
Strade Bianche

Wznowienie sezonu po ponad 4 miesiącach przerwy - wreszcie. Co prawda dziś już kończy się Vuelta Burgos ale przecież gdyby to był normalny sezon to nikt by do niego nie przykładał większej wagi, bo to byłby tylko wypełniacz tła.

Zdenek Stybar - Peter Sagan 1,83 Fortuna 6-DNF
Powrót po kilku miesiącach przerwy jest trudny do typowania bo ciężko się sugerować wynikami sprzed przerwy. Dla mnie jednak Sagan po II połowie ubiegłego roku i początku tego wygląda na kolarza w dołku. Wiosna średnia moim zdaniem bo co prawda niezłe wyniki jeśli chodzi o miejsca ale patrząc na stawkę, to w dobrej formie by tam wygrywał etapy. Do tego za tydzień Mediolan - San Remo, na który się nastawia. Następnie pod koniec miesiąca Tour de France, gdzie znów chce zdobyć zieloną koszulkę. Z tego powodu uważam, że ta forma dopiero się ma budować i w tym momencie nie będzie najwyższa.
Stybar w cieniu Alaphilippe będzie startował ale to w Quick-Stepie normalne dla niego. W zeszłym roku w takiej konfiguracji Francuz wygrał, a Zdenek przyjechał na 4. miejscu. Były mistrz w przełajach, moim zdaniem to jest chyba wyścig, który mu najbardziej leży. Ilekroć tu startował tyle razy był wysoko, zawsze w TOP10. Dla niego to najważniejszy wyścig tej części sezonu. Na początku roku dobrze mu szło - wygrał na San Juan po ograniu sprinterów i samotnym niespodziewanym ataku, potem na Paryż-Nicea nieźle mu szło. W normalnym terminie na pewno by się liczył mocno. Liczę, że i tym razem jednak będzie w czołówce.

Miejsca w Strade Bianche w ostatnich latach:
RokZdenek StybarPeter Sagan
2012Nie startował26
2013Nie startował2
2014Nie startował2
2015131
201624
20174DNF
201878
20194Nie startował
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +194
sumada90 18K

sumada90

Forum VIP
Mediolan - San Remo

Tydzień temu przy okazji Strade Bianche cofnęliśmy się do marca i zostajemy w nim, ponieważ dziś monument Mediolan-San Remo. Nie wiem, czy tylko ja mam takie wrażenie, że po przerwie wszystko się dzieje o tempo wolniej na wyścigach. To powoduje, że ciężko się odnaleźć bo dużo niewiadomych jeśli chodzi o formę kolarzy.

Wout van Aert - Mathieu van der Poel 1,70 Fortuna 1-13

Van der Poel jedzie tu pierwszy raz. Na Strade Bianche ten wielki talent przez defekt odpadł z grupy faworytów i nie wiemy, jak by sobie poradził w dalszej walce. Do tego wakacyjne temperatury we Włoszech dały o sobie znać. Na Mediolan-Turyn, który był dobrym przetarciem przed dzisiejszym startem 13. miejsce. To pokazało, że wśród sprinterów średnio sobie radzi. Wg mnie trasa tego monumentu średnio mu powinna pasować - podjazd pod Poggio czy wcześniej Cipresse do przejechania w czubie ale nie wydaje mi się, by był w stanie się oderwać. A potem płasko i walka na sprincie - tutaj jego szanse spadają. Dlatego gram na może mniej przebojowego ale bardziej solidnego van Aerta.
Wout wygrał w pięknym stylu Strade Bianche atakując kilka kilometrów przed metą, zgodnie z tym co sam zapowiadał. Uważał, że na Via Santa Catarina nie da rady rywalom i musi odjechać wcześniej. Na Mediolan-Turyn przegrał tylko z Demarem i Ewanem, wyprzedzając choćby Gavirię czy Sagana. Moc jest, szybkość jest, wytrzymałość również. Z atakami na podjazdach powinien sobie poradzić, natomiast na finiszu ze sprintu z wyselekcjonowanej grupy ma duże szansę na wygraną.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +181
sumada90 18K

sumada90

Forum VIP
Il Lombardia

Bauke Mollema - Aleksandr Vlasov 2,01 Fortuna 4-3

Jeden ma w ekipie Nibalego, drugi Fuglsanga. Mollema jest w tej parze faworytem z powodu zwycięstwa w poprzednim roku. Wtedy miał świetny październik, co wyścig to w czubie. W Lombardii natomiast odjechał na solo i wygrał. To taki wyścig, że zazwyczaj pierwszy wjeżdża na metę samotnie, dlatego więc stawiam na Vlasova. Mollema po wznowieniu sezonu na swoim dobrym poziomie - wysoko, ale tam gdzie trzeba się mocno powspinać to traci. Tam, gdzie idzie mocne tempo to nie wytrzymuje. Dla mnie to zawsze był kolarz jednego wyścigu - Clasica San Sebastian, bo taki profil mu najbardziej pasuje. Jeśli to byłby wyścig kończący się krótkim podjazdem to pewnie bym się nie zdecydował na taki typ, bo Mollema jest szybszy niż Vlasov. Tu jednak trzeba atakować na podjeździe, a potem to utrzymać.
Vlasov w świetnej formie. La Route d'Occitane zakończone na 3. miejscu (Mollema 5. miejsce i ponad pół minuty straty). Potem wygrany wyścig na Mount Ventoux w świetnym stylu.
Liczę na mocne tempo na podjazdach i wymęczenie kolarzy jak Mollema. Vlasov jest wytrzymały i powinien sobie poradzić. Przede wszystkim jednak forma wskazuje na Vlasova.

e// Sierpień, a w typach z kolarstwa 100%. Co prawda kilka miesięcy nic nie jeździli ale kto by się przejmował takimi drobiazgami;) Tak czy inaczej 7/7
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +107
muminiasty 35,7K

muminiasty

Znawca - Kolarstwo
Tirreno - Adriatico

Rafał Majka TOP 3 klasyfikacji generalnej - TAK 2,00 STS 3, dokładnie tak jak miało być, przegrał z kim miał przegrać
Rafał imponuje jazdą w wyścigu dwóch mórz. Szczerze jestem zdziwiony, że jeszcze taki kurs na to zdarzenie oferuje nam STS. Polak jedzie bardzo aktywnie, cały czas wśród najlepszych. Dość komfortowa sytuacja w klasyfikacji. Przed nami etap sprinterski dzisiaj, jutro pagórkowaty i 10 km płaska jak stół czasówka. Jak Rafał jutro się nie zgubi, a po tym co pokazał do tej pory to nie powinien, decydować będzie czasówka. Okej, Majka i jazda na czas to nie jest najlepiej spasowane zestawienie, ale trzeba zobaczyć kto się czai za Rafałem, bo z Yatesem raczej też Rafał nie ma szans wygrać, a na pewno nie tyle ile potrzebuje.
Zakładając, że po jutrzejszym etapie nie będzie zmian to Thomas owszem, jest w stanie odrobić te 23 sekundy, ale Vlasow (33sek) i Masnada (38 sek) to kolarze od Rafała gorsi na czas. Kelderman jest lepszy, ale odrobienie 44 sekund na 10 km może być ciężkie (chociaż jest realne, będąc uczciwym).
Do tego wszystkiego dochodzi walka Rafała o kontrakt na przyszły sezon, wiele wskazuje na to, że Kelderman został ściągnięty by Polaka-rodaka zastąpić w barwach BORY, tak nawiasem mówiąc.
Podsumowując, patrząc na dyspozycję Majki na tym wyścigu, wierzę, że wybroni swoje miejsce na podium. Jak trzeba to i czasówkę przyzwoicie potrafi pojechać, handicap ma spory, widzę więcej niż 50% szans, że to się uda, w przeciwieństwie do bukmachera.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +82
sumada90 18K

sumada90

Forum VIP
Liege-Bastogne-Liege
Greg van Avermaet - Benoit Cosnerfroy 2,03 Fortuna DNF-18

Liege po przesunięciu mety zaczął się rozgrywac nie na ostatnim podjezdzie, a wcześniej. To powoduje, że górale coraz bardziej dochodzą do głosu. Greg nigdy w Staruszce nie grał pierwszoplanowej roli. Do tego nie przekonuje mnie wcale - nie potrafi się odnaleźć w kluczowych momentach wyścigów i rzadko walczy o zwycięstwo. Dziś wg mnie po prostu jest za trudno dla niego.
Kto oglądał Wielką Pętlę ten widział aktywność Francuza od początku wyścigu, gdzie zbierał punkty i jeździł w koszulce w grochy. Wielkie góry nie są dla niego ale taka trasa jak dziś - myślę że jak najbardziej. 2. miejsce na Walońskiej Strzale to nie był przypadek, forma jest bardzo wysoka.
 
Ostatnia edycja:
sumada90 18K

sumada90

Forum VIP
Gent-Wevelgem

Wout van Aert
- Mathieu van der Poel 1,82 Betfan 8-9

Po najmniejszej linii oporu czyli dwóch największych faworytów wg bukmacherów. Szczerze mówiąc to dziwię się tak wyrównanym kursom, bo dla mnie wielkim faworytem jest van Aert.
Po odwołaniu Paryż-Roubaix do końca sezonu dla obu zostały tylko dzisiejszy wyścig i Ronde. Dziś jest ten łatwiejszy, gdzie zazwyczaj przyjeżdża grupa sprinterów po wstępnej selekcji. Dlatego też skupiam się na możliwościach sprinterskich przede wszystkim.
Van Aert na TdF wygrał tylko dwa etapy. Piszę tylko, bo gdyby nie praca na rzecz Roglicia to wygrałby pewnie więcej. Tam ścigał się z Benettem, Ewanem i Saganem. Kosmiczna forma została potwierdzona na MŚ, gdzie ITT przegrał tylko z jeszcze bardziej kosmicznym Ganną, a ze startu wspólnego z Alaphilippem. Gdyby Francuz nie urwał się na podjeździe to pewnie na sprincie to Belg by wygrał. Forma jest bardzo wysoka i liczę, że ją dowiedzie do końca sezonu.
Van der Poel na własne życzenie przegrał Barbancką Strzałę, bo dał się na mecie zablokować mistrzowi świata. Tam jednak peleton się rozerwał na trasie, czego tutaj nie przewiduję. Podobnie było na BinckBank Tour, gdzie wygrał cały wyścig dzięki ucieczce na ostatnim etapie. Na dwóch sprinterskich etapach jednak średnio wyglądał i te miejsca były w okolicy 10. pozycji. Moc jest tylko szybkość szwankuje. Słaby to prognostyk przed Gent-Wevelgem, gdzie w ostatnich latach zwycięzca wygrywał ze sporej grupy sprinterów. To powoduje, że nie widzę go w walce o triumf. Bardziej groźni są wg mnie Bennett czy przede wszystkim Mads Pedersen (niestety w parach wystawiany jest tylko z Kristoffem po słabym kursie).
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +123
Do góry Bottom