>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 200 ZŁ!<<<

Luźna dyskusja Żużel 2020 - wrażenia, opinie, luźne rozmowy

Status
Zamknięty.
W 2,9K

wasp40

Użytkownik
Koledzy podali tu swoje przemyslenia , wiec i ja sie podziele.Otoz bedzie tu sporo kontrowersji, gdyz moja pierwsza mysla bylo ze....Unia leszno nie zdobedzie Mistrzostwa, chociaz tu jestem troszke na ta chwile wstrzemiezliwy.Nie chce umniejszac ich doskonalych wynikow w przeciagu ostatnich 3-ch lat- zdobywali tytuly calkowicie zasluzenie, podkreslam - calkowicie zasluzenie !!!! Jest tylko male ale...byli piekielnie mocni , niemniej rywale nie zrobili nic , albo prawie nic by im w tym przeszkodzic.Czesto myslalem ze przeciwnicy przegrywali juz przed meczem.Teraz sytuacja sie zmieni, bowiem wszyscy maja dosc dominacji Unii na zasadzie bij Mistrza! Bywalo ze wygrywali wszedzie(procz Gorzowa i bodajze Grudziadza), wiec morale bylo wysokie.Teraz mysle to sie zmieni i przytrafia sie porazki , a wiec zacznie sie nerwowka i moze nawet jakies kwasy w ekipie(ktos bedzie niezadowolony z roli rezerwowego.Dochodzi tez kwestia przeskoku Smektaly w wiek seniora- to fantastyczny zawodnik ale ...teraz presja bedzie znacznie wieksza i uwazam ze nie w kazdym meczu musi jej podolac.Rywale przegrupowali szyki i teraz podejma walke, nie tak jak ostatnio , gdy kazda ekipa miala swoje problemy i czesto przegrywali przed meczem.No zobaczymy jak to wyjdzie.Teraz moja bomba! Uwazam ze czarnym koniem rozgrywek zostanie........GKM GRUDZIADZ!!! Ta ekipa ma juz wszystko by wlaczyc sie do walki nawet o tytul!!! Wysmienita i wyrownana para seniorow, kapitalna 5.Ktos powie, nia maja juniorow, moze i tak ale...uwazam ze po kilku latach juniorow , nastanie czas ...seniorow.Juz nie beda tak o wyniku meczu decydowac mlodziezowcy.Teraz szanse mlodych sie wyrownaly ale tez poziom sie obnizyl wiec bedz zdobywac pkt tylko na sobie a nie tak jak do tej pory na sobie i seniorach rywali, wiec cala role powinni przejac starsie zawodnicy(pewnie beda wyjatki, ale to sporadycznie)Dodam tylko ze Grudziadz w ub.sezonie byl juz jedna noga w  P.OFF, ale na wlasne zyczenie z nich wysiadl.Teraz wzmocnieni Pedersenem, powinni sie tam zameldowac.Procz Unii , GKM, Czestochowy, widze w 4 jeszcze Gorzow., chociaz Z.Gora potencjalem zblizona, to jednak obstawiam na Gorzow.Przyznaje duze to ryzyko ale mysle ze sukces Bartka napedzi dobra koniunkture, kasa plynie od sponsorow a to najwazniejszy czynnik dla morale zawodnikow.Teraz napisze o najwiekszym moim rozczarowaniu a jest/byl nim K.Kasprzak.Moja anegdota sprzed kilku dobrych lat.Otoz delikatnie sobie drinkowwalem i po kazdym razie ....widzialem K.K coraz wyzej w GP. heheh stanelo na tym ze na innym forum napisalem ze Kasprzak w przeciagu 4-ch lat zostanie...Mistrzem Swiata! Po latach z tego sie smieje, ale z drugiej strony, gdyby nie o jeden za duzo- trafilbym w 10.Jak wiemy Krzysztof byl swego czasu 2-gim rajderem globu.Jeszcze jedna ciekawostka z nim zwiazana.Otoz moim idolem  byl swego czasu J.Crump i pamietam mecz w anglii(chyba Belle Vue-Poole)Krzysiek mojego idola zrobil jak chcial, ostro ale ok, po biegu Crump miaL pretensje , doszlo do przepychanek , ale moj idol nie mial racji Kasper byl lepszy i tyle.Pisze o tym ,  bo zal jak taki gosc ma wszystko w swoich rekach , ma talent i nie potrafi z tego korzystac.Licze wiec ze to sie zmieni, ze sukces Bartka go zmotywuje i znowu bedzie fascynowal swoja jazda- papiery nadal ma nawet (po awansie) na pierwsza 5 GP.Jeszcze moze dwa zdania o Lublinie.Niby paka jest, w dodatku wzmocniona Zagarem, ale chyba nie bedzie szalu.To tylko moja mysl , ale uwazam ze w ub roku pojechali na 120% swoich mozliwosci, rywale juz poznali ich tor i tak sobie mysle ze kolorowo nie bedzie, niemniej chyba bezpiecznie, bo Rybnik do spadku - nie widze dla nich zadnych szans, nie ta ekipa , nie ten level.Najwieksza zagwostke mam z Z.Gora, nie wiem co pokaze.Wszystko zalezy od Pepe.Jesli wroci do formy, beda walczyc o 4 , jesli nie...walka z Rybnikem.To wszystko bardziej intuicja, a jak bedzie - czas pokaze.Pozdrawiam .CDN
 
W 2,9K

wasp40

Użytkownik
Najbardziej boli mnie fakt , ze w dziale zuzel pisze (strzelam 8 osob?) a mam wrazenie ze jest nas min.50 osob!!!!Co mozna zmienic? Otoz napisze cos o sobie.W pierwszym poscie ok. rok temu napisalem ze mam juz swoje lata, ale tez nigdy nie myslalem ze......glupie reputki tak na mnie podzialaja.O co w tym chodzi?Uwazam ze osoby ktore nie pisza obecnie zostaly skrzywdzone, lub niedocenione poprzednio i ja jestem z nimi!!!!!.No bo jak ktos moze czuc sie zadowolony jesli poda  np. 3 trafne typy i dostaje 5 reputek , a drugi napisze. Moja ciocia Hela miala wczoraj urodziny i dostaje 65 reputek?Moze rozwiazaniem jest by kazdy przyznawal sobie sam reputki?To proste np.gosc podaje 5 typow. 3 trafione , 2 pudla wiec +1 i po problemie. nie ma  sciemy, a tak, ludzie ktorzy maja wiedze sa sfrustrowani, a bywa ze farciarze(delikatnie mowiac) sa na szczycie.Szacunek

ps.moze  to jest przyczyna ze forum ...podupada?Czas na refleksje - najwyzszy.
 
 
Otrzymane punkty reputacji: +28
M 62,4K

maciekfansport

Użytkownik
Leszno nie ma rywala w walce o tytuł xD 
Grudziądz? Oni mają jednych z gorszych juniorów w lidze :D nie wiadomo jak wytrzymają obciążenia sezonowe Bjerre oraz Dzik - będą startować w 4 ligach + może ruska niemiecka. 
Policzmy.. Liga angielska to sezon zasadniczy 24 meczów + ew PO + Puchar Supportes Cup to jakieś 6 meczów + ew półfinał/finał to Angielska fajny 30 meczów min gdyby pojechał we wszystkich meczach. Szwedzka 16 zasadnicza + ew PO. 
Razem już 46 meczów. 
Duńska - 12 meczów + ew finał = 58 meczów. 
Polska 14 meczów + ew PO daje razem 72 imprez! 
A Dzik to już stary wyga a Bjerre też nie jest młody. 
W dodatku Dzik pewnie jeszcze wystartuje w Bundeslidze (Niemcy) i w Rosji jak tam nie zakażą zagranicznym. 

SIŁA JUNIORÓW W Ekstralidze wg mnie. 
1. Lublin 8 pkt 
2. Leszno 7 pkt 
3. Czestochowa 6 pkt 
4. Wroclaw 5pkt 
5. ZG 4pkt
6. Gorzow 3 pkt 
7. Grudziadz 2pkt
8. Rybnik na 1pkt


Siła seniorów ( bez Mr. kroplówka) czemu od 9 do 16 pkt? Bo wiadomo ze seniorzy mają większy wpływ na mecz bo wg programu 4 zawodników jedzie 5 biegów i jeden 4 czyli razem 24 biegi a juniorzy? Wg programu 6 biegów i 4 dodatkowe jako RZ jako zmiana za seniora + ew RT to max mogą pojechać w dwójkę w 12 biegach.  Czyli juniorzy min 6 max 12 a seniorzy max 24 min 18 ( gdyby byli zastępowani za juniorów). 

​​
1. Leszno 16pkt
2. Grudziadz 15pkt
3. Gorzow 14pkt
4. Częstochowa 13pkt
5. ZG 12pkt 
6. Lublin 11pkt 
7. Wroclaw 10pkt
8. Rybnik 9pkt

Tabela tak mi wychodzi niespodzianka Lublin będzie walczył o podium :D
1. Leszno 23pkt
2. Częstochowa 19pkt 
3. Lublin 19pkt 
4. GKM 17pkt 
5. Gorzow 17pkt
6. ZG 16pkt
7. Wroclaw 15 pkt
8. Rybnik 2pkt
 
 
C 1K

czleko

Użytkownik
Ten zbliżający się sezon to dla mnie niezwykła zagadka, zwłaszcza przez nową tabelę biegową, a co za tym idzie inne możliwości taktyczne. Tutaj się okaże kto ma prawdziwego stratega za kulisami. Jednak kolega przede mną piszący o tym, że juniorzy już tak nie będą decydować o sile zespołów mija się z prawdą, bo jednak to zespoły posiadające ich wyrównaną parę zdobywają najwyższe miejsca w lidze. Sadzę, że zawsze znajdzie się taki juniorski rodzynek, który będzie w stanie pokonać seniora rywali, przynajmniej na własnym torze, a wiadomo, że takie punkty maja podwójne znaczenie w meczu. 
 
W 2,9K

wasp40

Użytkownik
Moze zle wczesniej napisalem o juniorach  , wiec male sprostowanie.Oczywistym jest miec w skladzie dobrych juniorow niz ich nie miec, bowiem czesto decyduje jeden pkt.Mnie bardziej chodzilo , dam przyklad.Otoz taki Drabik w kazdym meczu praktycznie byl gwarantem 10-12 pkt, jesli taki Liszka dolozyl 2=4 pkt bylo po meczu.To samo bylo w duecie Kubera+Smektala jeden np 8 pkt drugi 10 pkt.Teraz najlepsza para w lidze Lampart+Trofimow z calym szacunkiem do nich , nie osiagneli na ta chwile poziomu Drabika czy Smektaly i ciezko ni uwierzyc by ogrywali seniorow rywali tak jak to czynili Smyk, Maksiu.Owszem beda lac zwlaszcza u siebie junioro gosci, ale juz seniorow niekoniecznie.Taki przyklad z ub.roku z Grudziadza.Lampart 4 pkt+4 pkt Trofimow=8 pkt Motoru, Turowski 4 pkt wiec Motor na plusie 4 pkt(seniorzy Grudziadza nadrobili to z nawiazka i to mialem glownie na uwadze, ze beda zdobywac glownie pkt na juniorach, bo z seniorami bedzie ciezko im wygrywac(pewnie beda wyjatki, ale sporadyczne)To tylko  moje przemyslenia i moge calkowicie nie miec racji, czas pokaze.Teraz takie spostrzezenie.Procz Motoru i Leszna pozostale ekipy nie maja takich mlodziezowcow, wiec tam beda decydowali seniorzy.Zastanawiam sie czy nie popelnilem bledu z .....Czestochowa, bo niby sa trzy armaty, ale co bedzie jesli np. taki Doyle nie wroci do dawnej formy?Zmienil mechanikow, wiec roznie to moze wygladac, ub sezon nie byl jakis okazaly, wiec ciezko wyrokowac.Juniorzy tez zagadka, odszedl Gruchalski, a Miskowiak niby wielki talent ale wcale tego w lidze w ub. roku nie potwierdzil.Coz nadal na papierze sa kandydatem do 4-ki ale pojawil sie u mnie pewien znak zapytania.Pzdr C.D.N
 
C 1K

czleko

Użytkownik
Tutaj bym z Tobą @wasp40 dyskutował czy taki młody Lampart nie rozwinie swojego talentu jeszcze bardziej i nie będzie kąsał seniorów na ich śmieciach. Wiadomo, że potencjału Leszna co do juniorów z poprzednich sezonów żadna ekipa na ten moment nie posiada, ale trzeba poczekać chociażby do marcowych sparingów, aby mniej więcej zobaczyć na co stać poszczególne ekipy. 
 
W 2,9K

wasp40

Użytkownik
Czleko, bardzo sie ciesze ze zwrociles mi uwage, a ja przyznaje Ci racje , ze chyba faktycznie malo docenialem mlodego Lamparta.Wazne aby seniorzy potrafili to wykorzystac,Liga wyglada na b.wyrownana i kazda z 7-miu ekip ma realne szanse na P.OFF-y, a tu tyle jeszcze czekania hehe.Pozdrawiam serdecznie Wszystkich fanow zuzla.
 
G 29,7K

gkskubik

Użytkownik
Za oknem wiosna, w kalendarzu już prawie marzec. Jeszcze chwila i pierwsze jazdy na żużlowych owalach. Ciut później sparingi i przygotowania do jazdy o punkty. Niebawem pewnie i bukmacherzy obudzą się z zimowo-żużlowego snu i zaczną podawać długoterminówki. 

O ekstralidze trochę już napisano. Powiedzcie jak widzicie niższe ligi żużlowe? Postaram się w weekend przy okazji większej ilości wolnego czasu sam się szerzej wypowiedzieć w tej kwestii, ale interesuje mnie bardzo również Wasze zdanie. 

Jak wiadomo nie od dziś PLŻ1 i PLŻ2 to ligi, w których najbardziej boleśnie można ugryźć przeciwnika ze względu na większą nieprzewidywalność rozgrywek i częstsze "błędy" oddsmaker'ów.



Pozdro
 
B 0

bbs

Użytkownik
Zaryzykuję stwierdzenie że skład Lublina jest gorszy niż rok temu, Jamrog i Zagar to mają być wzmocnienia? Proszę was..
 
C 1K

czleko

Użytkownik
@bbs Skład Motoru nie jest mocniejszy, ale trzeba pamiętać, że nie będą mieć od początku rozgrywek takiej dziury seniorskiej jak brak Griszy w poprzednim sezonie, a kto wie na którym miejscu by skończyli wtedy jak Łaguta dorzuciłby parę punktów. @gkskubik  w 1 PLŻ faworytem wydaje się być Apator, groźne powinno być Wybrzeże i Ostrovia, Gniezno raczej się osłabiło, choć jak zwykle ich "beton" będzie stanowił spory handicap i pewnie niejednego odprawią bez punktów. Co do 2 ligi nie wiem jak wygląda sytuacja finansowa w danych ekipach i kto będzie zainteresowany jazdą w wyższej lidze.Ciekawi mnie powrót Rzeszowa, który jak na zespół powracający zbudował dość solidny zespół i myślę że do play- off spokojnie awansuje. Prawdopodobnie Poznań znów powalczy o najwyższe cele, Opole patrząc po nazwiskach wydaje się być słabsze, Niemcy raczej będą objeżdżać swoich młodych i żaden awans w grę wchodzić nie będzie. 
 
 
Otrzymane punkty reputacji: +15
A 300,6K

adams235

Znawca - Żużel
cytat z dnia 28 lutego 2020 11:39 przez gkskubikZa oknem wiosna, w kalendarzu już prawie marzec. Jeszcze chwila i pierwsze jazdy na żużlowych owalach. Ciut później sparingi i przygotowania do jazdy o punkty. Niebawem pewnie i bukmacherzy obudzą się z zimowo-żużlowego snu i zaczną podawać długoterminówki. 

O ekstralidze trochę już napisano. Powiedzcie jak widzicie niższe ligi żużlowe? Postaram się w weekend przy okazji większej ilości wolnego czasu sam się szerzej wypowiedzieć w tej kwestii, ale interesuje mnie bardzo również Wasze zdanie. 

Jak wiadomo nie od dziś PLŻ1 i PLŻ2 to ligi, w których najbardziej boleśnie można ugryźć przeciwnika ze względu na większą nieprzewidywalność rozgrywek i częstsze "błędy" oddsmaker'ów.



Pozdro
Toruń hegemon na papierze i wydaje sie poza zasiegiem,tak na marginesie sporo wogole w tej lidze mozna ugrac ze wzgledu na bledy bukmacherow????zwlaszcza na początku...
Po Toruniu bardzo mocne będa Gniezno i Gdansk, dobra polityka i ciekawe i przemyslane transfery uwazam, do Gniezna doszedl mocny Lahti a w gdansku R.Jensen bardzo ciekawy zawodnik do tego m.in Pieszczek czy Bech czy Thorsell ktory jesli nie zlapie kontuzji bedzie mocny jak na 1 lige no i przyzwoita juniorka...
Ostrów slabszy mimo ze calym sercem za chlopakami bo jestem z osw????Obiektywnie braknie juniorów na poczatku,chlopaki maja talent ale to raczej nie jeszcze na punkty w 1 plz,a seniorka hmmm Grzesiu coraz starszy a Gapa w zimie operacja wiec moze byc różnie dla mnie 4-6 pozycje.
Cieżko ugryzc Lodz bo drugi raz takiego slabego sezonu nie powtorza ale tam tez troche brakuje juniorki, sa liderzy Kosciuch i Jeleniewski ale nazwiska typu Jabol czy Nowak czy Borodulin mnie kompletnie nie przekonuja i napewno beda mieli ciezko...
Bydzia jak dla mnie czarny koń moze byc,sa pieniadze,sa tradycje,namaszczenie Bonka czy Golloba i wbrew pozora bardzo ciekawy sklad tacy mlodzi gniewni którzy stoja przed ogromna szansa typu Bellego Berge Layger czy nawet Huckenbeck wydaje mi sie ze beda glodni zwyciestw i zaistnienia w polskiej lidze na dobre....
Tarnów jak to Tarnów hmm niby sklad dobry,niby jest lider Ljung niby jest mega junior i fajny transfer w postaci Gruchalskiego ale to moze byc malo...organizacyjnie Tarnow traci, plus placenie po sezonie a nie w trakcie...troche dziur w skladzie,przewiduje cieeeeezki sezon dla Tarnowa...cos tam zawsze nie gra a teraz braknie Kulakowa...
Na koncu Loko ktore poza juniorami sklad seniorski to cienizna straszna...az nie ma na kim sie oprzec moze Kudriaszow i to w zasadzie wszystko, w Sunstroema po takiej kontuzji chyba nikt niewierzy....podejrzewam ze Loko sie bedzie wzmacniac bo dla mnie kandydat do spadku...
2 plz hmmm tu krótko faworyt dla mnie to Opole zdecydowanie...zagrozic moze im skladem Poznan ale jakos finansowo nie do konca im ufam i czarny kon Krosno ktory ma bardzo fajny sklad i napewno namieszaja...Rzeszow to Rolnicki i długo dlugo nic,rawicz fajnie ze jedzie i pewnie jakas niespodzianke sprawi a Niemcy to statysci choc tam bede mocno obserwowal rozwój Koscielskiego...no i szkoda Pily bo byloby ciekawiej i wiecej meczy....to tyle na ten moment????
 
Otrzymane punkty reputacji: +15
G 29,7K

gkskubik

Użytkownik
Lubię zabawy z cyferkami więc nie byłbym sobą gdybym do własnej analizy nie dodał trochę statystyk (które nie jeżdżą), średnich biegowych z ostatniego sezonu, które mniej bądź bardziej mogą być miarodajne jak również trochę subiektywnego zdania (jednych trochę niedoszacowałem natomiast innym pododawałem cyferki) które absolutnie nie musi mieć przełożenia na jazdę w sezonie.

Aby ustalić jako tako przelicznik dla zawodników jeżdżących w 2019 roku w EL wziąłem progres pięciu z brzegu zawodników, którzy zdecydowali się na krok jazdy w lidze niżej  wcześniej.
  • Pieszczek 0,923/2,031 2,20
  • Thorssel 1,184/2,05 1,73
  • Musielak 1,109/2,104 1,89
  • Mroczka 1,136/ 1,500 1,32
  • Walasek 1,275/1,976 1,55
Wyszedł mi przelicznik na poziomie około 1,7 który zastosowałem w tej zabawie. Dla zawodników, którzy w ubiegłym roku jechali piętro niżej, a w tym sezonie spróbują szczęścia w PLŻ1 zastosowałem twardy przelicznik średnia biegowa/1,3.

Apator Toruń
 
  • Ch. Holder 2,50
  • J. Holder    2,36
  • Kułakow     2,41
  • Miedziński 2,23
  • Musielak    2,10
  • Igor K.S.    1,20
  • Nizgórski/
  • Rydlewski 0,33
WSPÓŁCZYNNIK 13,13

Jest tu ewidentna nieścisłość z tym co pisałem powyżej. Zaniżyłem (i tak za mało) współczynnik starszego kangura. Chris to nie Marvyn Cox, który potrafił na zapleczu wykręcić średnią 3,00! To nawet nie Doyle, który dobił do "zaledwie" 2,488. Jednak myślę sobie  - nich stracę. Dam mu 2,5 i niech chłopina odzyska radość z życia :p 


Tak jak większość przewiduje Toruń to główny kandydat do awansu. Skład i budżet jaki stworzono bije na głowę pozostałe ekipy. Jasno postawiony cel - awans, a nie jak niektóre ekipy "najpierw PO, a później zobaczymy". Splot naprawdę niekorzystnych okoliczności w fazie PO, jeżeli nie kataklizm może odebrać Apatorowi awans. Małym mankamentem jest drugi junior. O ile IKS wg mnie w pierwszej lidze będzie wyróżniającym się młodzieżowcem o tyle drugie - jakiekolwiek nazwisko szału raczej nie zrobi.

Ostrovia 
 
  • Gapiński     2,03
  • Klindt          1,94
  • Okoniewski 1,94
  • Walasek      1,98
  • Masters/      1,60
  • Cyfer           1,42
  • Szostak       0,50
  • Grzelak/
  • Krawczyk    0,33
WSPÓŁCZYNNIK 10,32

Ostrovia po świetnym sezonie liczy na kolejny "tłusty" rok. Poukładane finanse, zdrowe fundamenty dla funkcjonowania klubu. Zespół oparty na bardzo doświadczonych zawodnikach - przez to również wiekowych. Jak złośliwcy mawiają do zespołu sponsorowanego przez firmę "geriatria" doszedł Rafał Okoniewski. Zawodnik ten może być wartością dodaną pod warunkiem, że trafi ze sprzętem. Ostrowianie mocno osłabili się na pozycjach juniorskich. Duet z zeszłego roku potrafił szczególnie u siebie namieszać. Teraz jeżeli nie dojdzie do wypożyczeń to pozostanie nadzieja - Szostak i kolejny kewlar ze szkółki. 
Osobiście widzę Ostrovię dość wysoko w tabeli, ale o powtórzenie zeszłorocznego wyniku będzie bardzo trudno.

Start Gniezno
 
  • Berntzon   1,98
  • Fajfer        1,89
  • Gała          1,95
  • Lahti          2,11
  • Pavlic        1,72
  • Stalkowski 1,09
  • Studziński  0,58
WSPÓŁCZYNNIK 11,32 

Bardzo mocna ekipa nam się na papierze wytworzyła. Po przyjściu Lahtiego, o którego zabijało się pół ligi zespół wygląda naprawdę obiecująco. Jeśli zawodnicy pojadą na podobnym poziomie do zeszłorocznego to Gniezno widzę nawet w finale. W odwodzie jest jeszcze Jakobsen, który może wykorzystać swoją szansę. Stalkowski i Studziński - zawodnicy z charakterkami i przeszłością, ale jeśli przepracowali zimę i podejdą do sezonu uczciwie to mogą solidnie punktować.


Unia Tarnów
 
  • Gruchalski   2,18
  • Kaczmarek  1,53
  • Ljung           2,34
  • Mroczka      1,50
  • Nilsson        1,31
  • Cierniak       1,12
  • Konieczny    0,48
WSPÓŁCZYNNIK 10,46


Tu mam duży problem. Ewidentnie zawyżyłem współczynnik Gruchalskiego - osobiście widzę go na poziomie 1,5 - 1,8 jak w przypadku Kaczmarka w zeszłym sezonie. Za to swoje średnie powinni podnieść zarówno Mroczka jak i Cierniak, którego widzę w TOP 3 juniorów. Problemy natury organizacyjnej mogą choć nie muszą mieć odzwierciedlenia w jeździe zawodników. JAk to jednak często bywa gdzieś z tyłu głowy kołacze się temat finansów i wiązania końca z końcem u zawodników na dorobku. Utrzymanie wg mnie mają pewne, ale w Play Off drużyny Jaskółek w tym sezonie nie widzę.

Wybrzeże Gdańsk
 
  • Pieszczek  2,03
  • Bech          1,97
  • Gomólski    1,69
  • Thorssel     2,05
  • Kildemand/ 1,66
  • Jensen/      1,54
  • Żupiński      1,02
  • Szczotka/
  • Gryszpiński 0,66
WSPÓŁCZYNNIK 10,99

Ciekawie zbudowany zespół. Do ubiegłorocznego trzonu dobrano zawodników, którzy powinni w teorii pojechać lepiej niż poprzednicy. Zamiast Nilssona mamy kota w worku - Kildemanda, który podpisał mało gwiazdorski kontrakt i jeśli chce zarabiać to tylko poprzez odpowiednie zdobycze punktowe. Jest Rasmus, który kapitalnie pokazał się na torze w Gdańsku w ubiegłorocznym memoriale. Jest też w odwodzie Chmiel, który poszuka swojej szansy. 
Żupiński powinien zrobić krok do przodu, a pozostali juniorzy również powinni dorzucać pojedyncze oczka do punktowego worka. 
Uważam, że zespół z Gdańska po poprzednich fatalnych sezonach awansuje do fazy PO/

Lokomotiv
 
  • Kostygov     1,00
  • Kudriaszow 1,43
  • Puodzuks    1,32
  • Sundstroem 1,69
  • Baran/          1,16
  • Aspgren/      1,00
  • Kurmis         1,25
  • Michaiłow    1,42
  • Trofimow     1,16
WSPÓŁCZYNNIK 9,27

Powiedzieć, że skład jest słaby to jak nic nie powiedzieć... Rozszarpali inni co lepsze kąski, resztę zostawili. I z tej reszty Kokin musi coś ulepić. Młodzież to jedyne światełko w tunelu dla tej drużyny. Prężnie działająca szkółka przynosi od lat profity. Gliny jaką dysponuje trener jest w mojej ocenie zdecydowanie za mało. Zażarta walka o pozostanie w lidze to maks co Loko może wyciągnąć. 

Orzeł Łódź
  • Jeleniewski 2,00
  • Jabłoński     1,80
  • Kościuch     1,76
  • Tungate       1,92
  • Nowak/        1,71
  • Andersen     1,48
  • Pioro            0,75
  • Borczuch     0,33
WSPÓŁCZYNNIK 10,10

Kościuch będzie miał na pewno wyższą średnią, Hans jeżeli będzie w formie to takiego piachu jak w zeszłym sezonie nie pojedzie. Nowak z kolei chyba matematycznie zawyżony. Ogólnie jednak od kilku sezonów coś nie bardzo w tej Łodzi jest. Miała być rewolucja w składzie, a wyszło jak wyszło. W moim odczuciu za mało zrobiono aby sezon zadowolił łódzkiego kibica

Polonia Bydgoszcz
 
  • Brzozowski 1,74
  • Berge          1,56             
  • Bellego        1,88
  • Gajczonek/ 1,68
  • KAI/             1,55
  • Lyager         1,75
  • Orwat           0,85
  • Bartoch        0,62
WSPÓŁCZYNNIK 10,08     

Najbardziej wg mnie niedowartościowana matematycznie drużyna. Francuzi mogą naprawdę fajnie jechać. Do tego efekt beniaminka i wreszcie zdrowa atmosfera. Bydzia może swoim kibicom dać wiele radości.

Subiektywne podsumowanie
  1. Apator
  2. Start/Wybrzeże
  3. Start/Wybrzeże
  4. Ostrów
  5. Bydgoszcz
  6. Łódź
  7. Tarnów
  8. Lokomotiv
​​​​​​​Pozdro
 
Otrzymane punkty reputacji: +34
M 62,4K

maciekfansport

Użytkownik
Ewinner to ten sponsor I ligi? ciekawe kiedy wystawi kursy na 1 lige jak sie okaże że wystartuje :ROFLMAO:
Wystawił kursy bo nie będzie sparingów haha
Mecz Rybnik- ZG marża na handicap aż 8,8%...
Mecz CKM-GKM marża na handicap 9,3% co za gwiany kurs na Częstochowe 1,72... z handicapem..
a doliczcie sobie jeszcze podatek <lol>
Wrocław - Lublin kolejny kurs na handicapy to 1,72-1,95 skopiowany z innego meczu..
 
rodzyn7 5,7K

rodzyn7

Użytkownik
Fortuna też wystawiła kursy - a raczej skopiowała i dorzuciła więcej % marży. :D Ale to oznacza, że można już wyciągać notesy i analizować pierwsze mecze. ;)
Trzeba łapać szybko ewentualne newsy, które mogą wpłynąć na zmiany kursów, bo buki będą pewnie przysypiały.
 
gelo85 743

gelo85

Użytkownik
Moim zdaniem trzeba zwrócić uwagę na sytuację, gdzie wszyscy zawodnicy z drużyny są skoszarowani u siebie. Nie ma żadnych turniejów towarzyskich, lig zagranicznych, itp. Można dwa tygodnie pasować się do domowego toru całą drużyną, do oporu. Może to mieć jakieś znaczenie. Wcześniej na treningu drużyny byli właściwie tylko juniorzy, teraz wszyscy z gwiazdami zagranicznymi na czele.
Zmienił się również regulamin przygotowania nawierzchni (na bardziej powiedzmy elastyczny) i komisarze nie powinni już tak ingerować w to, żeby na całej długości i szerokości toru był beton.
Trzeba poszukać jakiejś niespodzianki w stronę gospodarzy na pierwszą kolejkę. Może beniaminek Rybnik ? Albo wysokie zwycięstwa gospodarzy - faworytów ?
 
rodzyn7 5,7K

rodzyn7

Użytkownik
Nie śledziłem wszystkiego bardzo uważnie - jak kwestia mechaników? Dalej ograniczenia? Tu znowu może być przewaga dla zawodników, lubiących samemu pogrzebać (kto dokładnie?).
Co do skoszarowania - na pewno Emil trenował w Rosji, nie wiem jak to wyglądało w przypadku innych zawodników.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom