>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 200 ZŁ!<<<

26. kolejka La Liga [28.02- 01.03.2020r.]

Status
Zamknięty.
Waldi1979 1,5M

Waldi1979

Administrator
Członek Załogi
Zapraszam do dyskusji, pisania komentarzy
i podawania swoich typów z analizami
 
successful 1,8M

successful

ModTeam
Członek Załogi
Real Madryt - Barcelona
Real Madryt  
@2.30
STS

Szykuje się nam arcyciekawe spotkanie - hiszpański mecz na szczycie klasy, elektryzujący cały piłkarski świat El Clasico. W grudniu w Barcelonie zakończyło się bezbramkowym remisem. Dzisiaj większe szanse na zwycięstwo daję Realowi. Powodów jest kilka. Pierwszy to motywacja. Właściwie obydwa zespoły z ogromnym prawdopodobieństwem pozostały w walce o tytuł. Wprawdzie ten może przypaść w udziale innym zespołom - Atletico, Sevilli czy Getafe, ale odstają na 12-13 punktów od lidera La Liga. Ktoś dzisiaj na pewno pogubi punkty. Real Madryt za sprawą dość rozczarowującej porażki z Levante 1:0 w ostatniej kolejce, odstaje na dwa punkty od Barcelony. Dzisiejsza ewentualna wygrana spowoduje ich powrót na sam szczyt ligi. Madrytczycy nie ukrywają więc, że mecz El Clasico jest meczem o przysłowiowe sześć punktów. Istotnie - ewentualna wygrana gości sprawi, że może być Realowi bardzo ciężko jeszcze włączyć się do gry o tytuł w ostatnich kolejkach. Myślę, że Benzema stanie na wysokości zadania i pomoże kolegom odnieść bardzo cenne zwycięstwo. Dokładnie rok temu w Madrycie jednobramkowe zwycięstwo odniosła Barca. Dzisiaj czas na rewanż.
 
M 12,8K

michael1910

Użytkownik
Real Madryt-Barcelona
Barcelona @2.88 STS

Czas na kolejne Gran Derbi. W tym sezonie sytuacja w tabeli jest bardzo wyrównana. Barcelona ma 2 punkty przewagi nad Realem. Stało się tak dzięki 4 wygranym z rzędu Barcy,a dwóm wpadkom Realu gdzie ugrali tylko jeden punkcik. Ja w tym spotkaniu zdecydowałem zagrać się na zwycięstwo Barcelony. Gracze z Madrytu w bezpośrednich starciach nie wygrali już od 7 spotkań. W trzech ostatnich meczach nie strzelili nawet gola. Podobnie jest w meczach rozgrywanych na Estadio Santiago Bernabéu. Tam Królewscy wygrali zaledwie 1 mecz z ostatnich 6 potyczek. Był to mecz Superpucharu Hiszpanii. W lidze ostatni raz u siebie pokonali Barcelone w 2014 roku.Potem 4 przegrane z rzędu,a w 3 z nich nie potrafili złamać defensywy rywala.  Bilans bramkowych w tych meczach to aż 2-11. Oba zespoły w tym tygodniu grają jeszcze swoje mecze w Lidze Mistrzów:
Wtorek Napoli-Barcelona
Środa Real Madryt-Manchester City

Ostatnio do składu królewskich wrócił Eden Hazard,ale po raz kolejny jest w tym sezonie kontuzjowany. Barcelona wygrała 4 ostatnie spotkania w lidze. Ostanie aż 5-0 z Eibarem. Autorem 4 bramek był Leo Messi,który również w tym spotkaniu może przesądzić losy pojedynku. Wygrana w tym meczu pozwoli odskoczyć na 5 punktów i mieć korzystniejszy bilans bezpośredni w tym sezonie. Liczę na kontynuowanie serii Barcelony i zrobienie kolejnego kroku do Mistrzostwa Hiszpanii.
 
ibis 1,2M

ibis

ModTeam
Członek Załogi
Dzisiaj podano informacje, że sędzią spotkania Real Madryt - Barcelona będzie uwaga Pan Mateu Lahoz!.
Także Panie i Panowie wszystko co związane z kartkami i rzutem karnym radzę pobierać jak najszybciej ;)
 
ranczo0123 445,3K

ranczo0123

ModTeam
Członek Załogi
cytat z dnia 24 lutego 2020 13:37 przez ibisDzisiaj podano informacje, że sędzią spotkania Real Madryt - Barcelona będzie uwaga Pan Mateu Lahoz!.
Także Panie i Panowie wszystko co związane z kartkami i rzutem karnym radzę pobierać jak najszybciej ;)
Nie wiem jak to mozliwe ale dopiero dzisiaj wpadlem na filmik jak nasz ulubiony sedzia podyktowal karnego dla Realu za faul Jamesa na.. Modriciu ????. Czekam z niecierpliwoscia na linie kartkowe bo beda jak najbardziej do gry. Chyba, ze buki jakies zaporowe linie wystawia...

https://www.youtube.com/watch?v=MbQiSuYpBOg
 
kacper091097 192,7K

kacper091097

Użytkownik
Real - Barcelona
Typ: Barcelona DNB
Kurs: 2.20
STS
Choć bukmacherzy bardziej spodziewają się wygranej Realu ja kieruję się w drugą stronę. Uważam, że Barcelona będzie chciała za wszelką cenę wygrać ten mecz, aby zbudować sobie spokojną przewagę w lidze i jeszcze bardziej zaatakować Ligę Mistrzów. Ostatnia prezentowana przez Barcelonę forma daje wg mnie spore szanse na powodzenie tego typu. W ostatnich spotkaniach Barcelona zawsze zbierała komplet punktów i choć nie zawsze grała z czołówką ligi to warto pamiętać, że takimi meczami bardzo często zdobywa się mistrzostwo. Barcelona potrafiła się m.in. dwukrotnie podnieść w starciu w Sevilli z Betisem, a także bez większych problemów rozprawiła się z Eibarem, kiedy to Real męczył się z Celtą Vigo i nie potrafił dowieźć prowadzenia do końca, a także przegrał z Levante. Sądzę, że genialny Messi poprowadzi swoją drużynę do końcowego tryumfu w tym spotkaniu. Warto pamiętać również o tym, że Barcelona będzie miała dzień dłużej przerwy przed starciem z Realem, co nie będzie nie bez znaczenia. 
 
malyenter1 2,2K

malyenter1

Użytkownik
Real Madryt - FC Barcelona
Barcelona strzeli gola w II połowie @ 1,7 STS
W końcu po długiej pogoni Katalończycy wyprzedzili Królewskich . Real w ostatnich 2 spotkaniach tylko 1 punkt zdobyty w meczu na własnym stadionie przeciwko Celta Vigo zespołowi który gra bardzo słabo na wyjazdach.. Jeszcze na dodatek w ostatnim spotkaniu stracili Hazarda z powodu odnowionej kontuzji być może nawet do końca sezonu. W bezpośrednich spotkaniach Real też nie zachwyca. Za to Barcelona wspaniały mecz w ostatniej kolejce z Eibarem wygrany 5:0 i fenomenalny występ Messiego i 4 strzelone bramki . Barcelona zapewne wygra , ale dla pewności postawię na zdobycz bramkową w II połowie.
 
Otrzymane punkty reputacji: +53
zmogu 6,4K

zmogu

Użytkownik
Real Madryt-FC Barcelona
Klasyk byłby o wiele bardziej pikantny, gdyby Real się nie wyłożył w meczu z Levante i gdyby nie zabrakło kontuzjowanych Suareza, Alby czy Hazarda - o Dembele nie ma co gadać :D To właśnie powoduje, że za bardzo nie ma kto strzelać. Gra opiera się głównie na Benzemie i Messim, którzy również miewają swoje gorsze mecze. Ostatnio Messi puścił oczko Napoli zdobywając 4 gole z Eibarem, ale wiele się rozstrzygnie po meczu we Włoszech. Na tę chwilę uważam, że będą to piłkarskie szachy. Barca nie będzie ryzykować, tak samo i Real w obawie straty gola i przegrania meczu. Myślę, że dopiero w drugiej połowie obie ekipy zaczną się otwierać, a cały mecz będzie niemal identyczny do pierwszego spotkania, które mogło rozczarować potencjalnego kibica. Dzielą te ekipy bowiem tylko dwa punkty i mamy już praktycznie decydującą fazę sezonu. Zaskakujące jest to, iż pomimo tak wielu potknięć, to nadal Barca jest numerem jeden w tabeli La Liga. Real, gdyby wykorzystał wszystkie sytuacje, miałby komfort przed Gran Derbi. Według mnie zobaczymy mecz pełen brudnej gry i chaosu, którego głównym aktorem będzie Lahoz. Sędzia bezprecedensowy i jedyny w swoim rodzaju. Mecz może przechylić się na każdą ze stron, ja typowałbym jednak mecz z niewielką ilością goli bądź nawet w ogóle. Niezwykle trudny do wytypowania mecz odnośnie 1 / x / 2.

Typ: poniżej 3,5 goli w meczu @ 1,55  
Sts
 
shadow89 512,2K

shadow89

Użytkownik
Real Madryt-FC Barcelona
Typ: poniżej 2,5 gola w meczu
Kurs: 2.30   
Buk: STS
Ostatnie dwa El Clasico rozczarowały pod względem liczby bramek. Poprzednie starcie obydwu ekip rozgrywane było na Camp Nou, gdzie padł bezbramkowy remis. Patrząc dalej na poprzedni pojedynek, to miał on miejsce na Estadio Santiago Bernabéu, gdzie skromną wygraną popisała się Barcelona 0:1. W 2019 roku odbyły się jeszcze dwa mecze El Clasico, tylko tym razem w Pucharze Króla, gdzie w pierwszym meczu padł remis 1:1 a w rewanżu lepsza okazała się Barcelona zwyciężając 0:3. Obydwa zespoły przystąpią do niedzielnego pojedynku po meczu rozegranym w środku tygodnia w LM. Z tym, że Barcelona grała dzień wcześniej we Włoszech z Napoli, gdzie udało się jej wywalczyć remis 1:1. Z kolei Real rozgrywał swoje spotkanie w czwartek przed własną publicznością. Lecz niestety gracze Zidane'a musieli przełknąć gorycz porażki pomimo tego, że prowadzili już z City 1:0 to w końcowym rozrachunku polegli 1:2. Obydwie ekipy na pewno będą odczuwać w nogach spotkanie w środku tygodnia, do tego dodatkowo dochodzą kontuzje ofensywnych graczy, zarówno u gospodarzy jak i gości, co daje przesłanki że po raz kolejny możemy zobaczyć bardzo mało bramek. Dodatkowo sytuacja w tabli wygląda bardzo ciekawie, Real traci do liderującej Barcelony 2 pkt. Dla Barcelony remis w tym spotkaniu nie będzie złym rezultatem a i Real raczej też nie będzie bardzo narzekał jeśli nie przegra, dlatego nie liczę, żeby któryś zespół od samego początku się otworzył. Raczej zobaczymy partię szachów, w której każda ekipa będzie starała się nie stracić bramki a przy nadarzającej się okazji wykorzystać błąd rywala. 
 
Otrzymane punkty reputacji: +53
tarki_16 210,9K

tarki_16

Moderator
Członek Załogi
cytat z dnia 24 lutego 2020 22:53 przez ranczo0123

Nie wiem jak to mozliwe ale dopiero dzisiaj wpadlem na filmik jak nasz ulubiony sedzia podyktowal karnego dla Realu za faul Jamesa na.. Modriciu ????. Czekam z niecierpliwoscia na linie kartkowe bo beda jak najbardziej do gry. Chyba, ze buki jakies zaporowe linie wystawia...

https://www.youtube.com/watch?v=MbQiSuYpBOg

Przecież buki nie są głupie i wiedząc, że sędziuje Lahoz dadzą linie 7.5 kartek  na poziomie @2.00, co dla mnie nie jest aż tak oczywiste. Pewnie pójdzie jeszcze masówka i kursy będą spadać. Jak dla mnie fajne mecze na kartki to Mallorca Getafe i Granada z Celtą.
 
gats 8,2K

gats

Użytkownik
Real Madryt - FC Barcelona
Typ: Będzie rzut karny w meczu @ TAK
Kurs: 2.90
Buk: STS



Mecz petarda czyli Gran Derbi.
Mecz o honor z najwiekszym przeciwnikiem w lidze dla jednych i drugich.
Sędziować go będzie ANTONIO MIGUEL MATÉU LAHOZ znany nam wszystkim bardzo dobrze.
To jest pan top 3 w lidze hiszpańskiej do grania takich typów więc tym razem też sobie nie odmówię.
Obydwa zespoły są po ciężkich meczach w LM i do tego z czerwonymi kartkami więc będą uważać ale
mimo to widzę rzut karny.
 
ranczo0123 445,3K

ranczo0123

ModTeam
Członek Załogi
cytat z dnia 27 lutego 2020 08:31 przez tarki_16


Przecież buki nie są głupie i wiedząc, że sędziuje Lahoz dadzą linie 7.5 kartek  na poziomie @2.00, co dla mnie nie jest aż tak oczywiste. Pewnie pójdzie jeszcze masówka i kursy będą spadać. Jak dla mnie fajne mecze na kartki to Mallorca Getafe i Granada z Celtą.
Niby tak aczkolwiek w ostatnim meczu Atletico vs Barcelona gdzie sedziowal Lahoz buk dal azjan over 6 po 1.80. Tym razem tak pieknie chyba nie bedzie bo juz widze, ze Betsson wystawil linie na punkty karne na poziomie over 82.5 po 2.29.
 
borys333 278

borys333

Użytkownik
Real Madryt-FC Barcelona
Typ: Barcelona
Kurs: 3.15
Buk: Betfan

Piszę to do konkursu z czystym spojrzeniem bez zbędnych głębszych analiz.
Obserwując Real w LM z City, grali całkiem ok., ale City wydawało się dominować. Po zdobyciu pierwszej bramki zauważyłem większy luz w grze po stronie gospodarzy. Nie wiem czy tylko ja to zauważyłem, ale wydało mi się to trochę dziwne. Luźniejsze piłki, zagrania...straty piłek. Później stracili 2 bramki przez jakże głupie faule w tym rzut karty! Ramos prawie sam wbił sobie piłkę do bramki, ale kolega obok nie dopuścił by tam wpadła. Masakra. Ok. przypadkowa piłka, ale akurat na Ramosie. Taki kozak, taki obrońca a głupie zagrania padają na niego oraz czerwone kartki.
Moim zdaniem  temu zespołowi czegoś brakuje, albo kogoś..by świecić nad Barcą. Trochę zaskoczyła mnie porażka Realu, ale ich styl gry dzięki któremu przegrali mecz wszystko wyjaśnia i w moich oczach osłabia ich w meczu z Barcą. Już widzę chęć wygranej, odrobienia wizerunku, a co jeśli stracą bramkę? Presja czasu, agresywna gra, faule... 
Barca w LM remisuje. Niespodzianka? Nie dla mnie. Inni też stawiali jakieś zakłady w stronę Napoli, ale to nie znaczy, że Barca nie jest faworytem. U siebie zdominują włochów. Taki mój punkt widzenia. Niewiele oglądałem ich mecz, ale widziałem akurat akcje Napoli na 1:0. Ładna kontra z świetnym wykończeniem, ale było tam trochę szczęścia podczas minięcia zawodnika Barcy. Nie wiem czy to było potknięcia czy poślizg, ale zaważyło na tej akcji. 
Barca nadal dominuje na boisku.  Real będzie musiał sobie  kupić Mbappe bo drużyna traci swoją siłę. Widać to wyraźnie w LM.  Jeśli u siebie nie potrafią choćby zremisować z drużyną City, która przecież straciła bramkę pierwsza i wbiła później dwie, to nie mogą zdominować Barcy. Nie widzę tego po takim meczu  w tak krótkim odstępie czasu.  Nie zasługują też na awans w LM
Ostatnie skromne wyniki między Real/Barca utwierdzają mnie w przekonaniu, że padnie kilka bramek. Co z tego, że środek tygodnia w LM. Wezmą kilka masaży i jazda. Przecież to klasa światowa!

Tyle...
 
 
Otrzymane punkty reputacji: +53
R 574,6K

rjastrzab

Użytkownik
Real - Barcelona
Typ poniżej 3,5 gola
Kurs 1,55
STS

Co tu dużo ppisac obie ekipy nie sa w szczytowej formie. W lidze już od wielu sezonow nie pogubiły tak wielu punktów jak w obecnym. Warto zauwazyć, że na 75 możliwych do zdobycia punktów Barca ma ich 55 a Real 53. Niby zajmuja dwie czołowe lokaty, ale nie odjechały tak reszcie stawki jak kiedyś. Druga sprawa to statystyki bramkowe po 25 kolejkach. Barcelona 62:29, a Real 46:17. niby średnia Barcy to powyżej 3 goli w meczu, ale już średnia meczowa Realu to tylko trochę powyżej 2. Jak do tego spojrzeć na oststnie H2H, które kończyły sie wynikami 0:0, 0:1, czy 0:3 w Pucharze Króla to typ na poniżej 3,5 gola wydaje sie coraz bardziej realny. W lidze Barcelona pozwoliła sobie na strzelanie w kilku meczach wyjazdowych jak np: z Betisem, Espanyolem czy Realem Sociedad, ale to spotkania o innym kalibrze. Na Gran Derbi obie ekipy zepną sie , ale myślę, że przeważy pomysł na grę defensywną i spodziewam sie niskiego rezultatu.
 
N 301,6K

niewierny-janek

Użytkownik
Real Madryt - Fc Barcelona
Fc Barcelona @2,85 STS
Fc Barcelona @3,15 Unibet



 ​
Długo wyczekiwane El Clasico. Obie ekipy do meczu przystępują z mniejszymi bądź większymi problemami. Real wpadł w mały kryzys i nie potrafi wygrać od 3 spotkań biorąc pod uwagę La Ligę i LM oraz zagrają bez Hazarda, Asensio (od dłuższego czasu kontuzjowani) oraz Rodrygo (zawieszenie za czerwoną kartkę). Katalończycy natomiast mają spore problemy z  wygrywaniem na obcych stadionach oraz zagrają bez kontuzjowanych - Suareza, Dembele, Alby i Roberto. Jednak w mojej ocenie to goście zwyciężą w tym spotkaniu. Na pewno bardzo im zależy na zwycięstwie na Santiago Bernabeu, Messi łapie formę (4 gole z Eibar) a cały zespół coraz lepiej wygląda pod wodzą Setiena i w trochę innym ustawieniu bez Suareza na szpicy. Katalończycy mają patent na wygrywanie w Madrycie, gdzie wygrali 3 ostatnie spotkania nie tracąc nawet gola. Tym razem bez straty gola raczej się nie obejdzie bo blok defensywny szwankuje, jednak uważam że, osoba lidera jakim jest Messi pozwoli im strzelić o 1 gola więcej i wygrać w tym spotkaniu. W ekipie Zidane nie widzę lidera zdolnego pociągnąć cały zespół. Istotnym aspektem jest fakt, że gracze Blau Grany mają o 1 dzień dłuższy odpoczynek po LM.

 ​
 
ibis 1,2M

ibis

ModTeam
Członek Załogi
21:00 Real Sociedad - Valladolid
Real Sociedad @ 1.56
Real Sociedad + powyżej 1.5 gola w meczu @ 1.80
Fortuna


26. kolejka LA Liga to nie tylko Gran Derbi, ale również pozostała część ciekawych spotkań. Dziwię się, że nikt tutaj nie podał żadnego typu w stronę Realu Sociedad. Gospodarze to obecnie szósta ekipa w lidze, która bije się o awans do europejskich pucharów w przyszłym sezonie. Real Sociedad to naprawdę bardzo dobra ekipa, która jest w ostatnich tygodniach w mocnym gazie. Ostatnie trzy spotkania domowe to ich zwycięstwa i strzelone przynajmniej dwa gole w każdym z spotkań. Gospodarze to przede wszystkim świetna siła ofensywa w postaci Portu, Isak, Odegaarda czy Oyarzabala. Gra Sociedad na prawdę może się podobać a ich tak wysokie miejsce w ligowej tabeli w cale nie jest przypadkiem. Goście obecnie walczą o jak najszybsze utrzymanie się w lidze. Jednak w klubie niema co panikować gdyż Real Valladolid ma obecnie siedem punktów przewagi nad strefą spadkową. Uważam, że gospodarze dzisiaj po raz kolejny udowodnią swoją wyższość nad rywalem i potwierdzą aspiracje na europejskie puchary, a oprócz wygranej strzelą rywalowi przynajmniej dwie bramki. 

Real Sociedad - Real Valladolid, przewidywane składy

Real Sociedad: Remiro - Zaldua, Elustondo, Normand, Monreal - Odegaard, Zubeldia, Merino - Portu, Isak, Oyarzabal

Real Valladolid: Masip - Moyano, Salisu, Olivas, Raul Garcia - Plano, Michel, Alcaraz, Villa - Unal, Guardiola​
 
K 115,3K

kamila365

Typer Ligi Mistrzów
REAL MADRYT - BARCELONA  typ 2.                         kurs 2.85 sts.                                                                   Real po ostatnich meczach mimo że gra na własnym stadionie nie będzie faworytem meczu z Barceloną. Real nie wygrał trzech spotkań z rzędu. Przegrał z Lavente zremisował z Celta na koniec przegrywając mecz w lidze mistrzów z Menchesterem City. Real stracił 1 miejsce w la liga na rzecz Barcelony, do tego doszła kontuzja Edena Hazarda,. Barcelona w lidze nie zawodzi, odniosła czwartą wygraną z rzędu pokonując wysoko Eibar. W lidze mistrzów zremisowali na wyjeździe z Napoli i w rewanżu będą faworytem do awansu. Barcelona w ostatnich latach nie miała problemów na Santiago Bernabeu. Zdecydowany faworyt tego meczu Barcelona która wykorzysta niepewność Realu. 
 
elalma 119,1K

elalma

Olimpijski Mistrz Skoków
Real M. - Barcelona
Typ: Strzeli gola (musi wystąpić od początku meczu) Messi - NIE
Kurs: 1.52 fortuna

Hit hiszpańskiej La Liga, na który czekają chyba wszyscy kibice piłki nożnej na świecie. Real Madryt zagra u siebie z Barceloną. Stawiam tutaj na brak gola Messiego. Gospodarze na ten moment zajmują w ligowej tabeli 2 miejsce i ostatnio mają słabszy okres - 3 mecze i w nich: remis z Celtą u siebie, porażka z Levante na wyjeździe i porażka u siebie z City w Lidze Mistrzów, która przekreśla właściwie szanse Królewskich na ćwierćfinał. Wielu wydawało się, że wobec słabszej postawy Barcelony w tym sezonie, dla graczy Zidane'a to idealna okazja na wywalczenie tytułu. Póki co jednak nic z tego i jeśli na poważnie Real chce powalczyć o fotel lidera, musi ograć Barcelonę. Goście z kolei również nie zachwycają, ale mimo kilku wpadek wyprzedzili ostatnio Królewskich w tabeli i mają nad nimi 2 punkty przewagi. Jeśli jednak chodzi o grę, to na pewno jest ona poniżej oczekiwań fanów katalońskiej ekipy. Mój typ to brak gola Messiego, bo moim zdaniem na wyjazdach nie zdobywa ostatnio już tak łatwo bramek i jest to powiązane ze słabszą postawą zespołu. Argentyńczyk nie zdobył gola w żadnym z ostatnich 8 spotkań z rzędu poza Camp Nou. Barcelonie historycznie idzie świetnie na Bernabeu, ale patrząc na grę obu zespołów spodziewam się nudnego meczu i kto wie, czy nie wyniku 0-0. Tak czy inaczej według mnie warto zaryzykować i zagrać ten typ.   
 
 
S 15,6K

sinus

Użytkownik
A według mnie taki typ po 1.5 nie ma absolutnie żadnego value. Ba, on nie ma sensu. N co  tego jinnego,odbieraja gdyby kurs był koło 2.5, wtedy można by się zastanowić , ale:

1. Każda seria kiedyś się kończy, więc przez to, że w ostatnich 8 meczach wyjazdowych nie strzelił bramki, bardziej sklanialoby mnie do zagrania przeciwnie. Tym bardziej, że to Messi, najlepszy piłkarz świata.
2. Jest on wykonawca rzutów wolnych i karnych (pod nieobecność Suareza tym bardziej), więc szansę na wpisanie się na listę strzelców ma jeszcze większe.
3. Zobacz, w ilu poprzednich Gran Derbi błyszczał, strzelał gole i sam wygrywał mecze? Jak przychodzi takie spotkanie, on jest gotowy na 150% i żadne poprzednie serie wyjazdowe nie mają znaczenia. 

Tyle ode mnie, nie mam na celu krytykować kogokolwiek, po prostu chciałbym przestrzec ludzi od grania, bo po takim kursie jest mnóstwo bardziej prawdopodobnych zdarzeń. 
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom