>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

PlusLiga - sezon 2019/20

Status
Zamknięty.
wrong 115

wrong

Użytkownik


Typ, który chcę Państwu zaproponować jest oparty na statystykach oraz bukmacherskiej intuicji. Myślę, że w meczu pomiędzy obydwoma drużynami, teoretycznie słabszy zespół – skazywany przez bukmacherów na pożarcie, będzie w stanie ugrać w tym meczu co najmniej jednego seta. Napiszę tutaj trochę o statystykach, jakie prezentują odpowiednio trzecia i piąta drużyna Plusligi.

Zaczynając od obecnej formy Skry Bełchatów, trzeba bez wątpienia stwierdzić, że zespół ten gra w ostatnich meczach bardzo dobrą i skuteczną siatkówkę i wygrywa swoje mecze bez straty seta. Skra wygrała cztery ostatnie pojedynki w rodzimej lidze wynikiem 3:0 z Będzinem, Bydgoszczą, Lubinem i Katowicami. Poza Katowicami są to ekipy z dolnych rejonów tabeli, a dwie z nich walczą o utrzymanie. Przed tą serią meczów zaliczyli dwa domowe zwycięstwa z Olsztynem i Suwałkami z wynikiem 3:1. Zarówno Olsztyn jak i Suwałki to drużyny będące niżej w tabeli od Gdańska i teoretycznie grające gorszą siatkówkę, a mimo to były w stanie nawiązać walkę ze Skrą Bełchatów, co przełożyło się na wygranie przez ww. drużyny jednego seta. W moim przekonaniu Bełchatów nie przedłuży trwającej serii do 5 meczów z rzędu bez straty seta i dzisiejsze widowisko nie będzie już tak jednostronnym pojedynkiem jak poprzednie spotkania.

Nawiązując do gry Gdańska, muszę stwierdzić, że jest to ekipa, która obok Suwałk jest dla mnie największym pozytywnym zaskoczeniem tego sezonu, biorąc pod uwagę przedsezonowe przewidywania. Gdańsk personalnie nie wygląda jakoś imponująco, zwłaszcza na tle swojego dzisiejszego przeciwnika, który przyćmiewa swoimi nazwiskami obecny skład drużyny z Trójmiasta, ale także na tle reszty stawki całej Plusligi. To co chyba wyróżnia tę drużynę to w miarę zgrany kolektyw siatkarzy, którzy walczą w każdym meczu o punkty, grają niezłą siatkówkę, która przekłada się na zaskakująco dobre wyniki. W tym sezonie Trefl Gdańsk tylko w jednym na siedemnaście meczów nie wygrał przynajmniej jednego seta, mówię tutaj o przegranym meczu na wyjeździe z obecnym liderem rozgrywek – Vervą Warszawą wynikiem 3:0. W bezpośrednich pojedynkach ze Skrą Bełchatów, biorąc pod uwagę sezony 2018 i 2019, na 10 rozegranych spotkań, tylko w jednym z nich nie potrafili ugrać chociażby jednego seta.

Przytoczę jeszcze słowa obecnego pierwszego trenera Trefla Gdańsk, który bardzo udanie rozpoczął swoją przygodę z zespołem z Trójmiasta. Po sposobie prowadzenia drużyny można stwierdzić, że potrafi on odpowiednio zmotywować swoich zawodników. To, że zespół jest na 5. miejscu w tabeli, jest w dużej mierze zasługą samego trenera, potrafiącego wykorzystać w pełni potencjał drzemiący w poszczególnych zawodnikach tej ekipy. Odnośnie wtorkowego spotkania Michał Winiarski zapowiedział, „że zrobi wszystko, by Trefl Gdańsk urwał jakieś punkty, a może nawet wygrał”. Myślę, że nie są to tylko takie zwyczajowe formułki i czcze słowa, które każdy trener wypowiada przed meczem i jest w tej wypowiedzi sporo prawdy i determinacji, aby tak się właśnie stało. Jak będzie, przekonamy się dzisiaj wieczorem.

 

Proponowane typy:

Bukmacher Betfan - Handicap setowy - +2.5 Trefl Gdańsk – 1,90   

Bukmacher Betfan - powyżej 175.5 punktów – 2,25   
 
Otrzymane punkty reputacji: +60
zibi16 1,1M

zibi16

Moderator
Członek Załogi
Alurona CMC Zawiercie - GKS Katowice 0:3
Zawiercie 1,63   

Zawiercie w końcu musi zacząć coś grać. Ostatnie mecze to słaby styl, słaby poziom i porażki - tak można podsumować ich grę. W Katowicach dziś nie zobaczymy Nowakowskiego a pod znakiem zapytania stoi występ Jarosza. Kontuzje nieco psują Katowicom plany o pierwszej 8emce ale wciąż bardzo dzielnie walczą.
Dziś myślę jednak, że to Zawiercie wyjdzie zwycięsko z tej potyczki.
Co prawda Zawiercie straciło M. Masnego a w jego miejsce jest P. Lipiński jednak uważam, że to nie jest na tyle poważna strata, mają przecież jeszcze rozgrywającego Australijczyka Donsjah, który trzyma poziom.

MKS Będzin - Bydgoszcz 3:1
Bydgoszcz 3,00   
Bydgoszcz +1,5 seta 1,95   
powyżej 179,5 1,84   

Tutaj myślę, że do jutra kursy mocno polecą w dół na gości. Co prawda stracili swoją największą gwiazdę Słoweńskiego atakującego Sterna ale do zespołu zawitali M. Masny i M. Filip na atak. Zaowocowało to już zwycięstwem 3:2 nad Resovią po naprawdę bardzo dobrym meczu. Bydgoszcz traci 5 punktów do Będzina więc tak naprawdę dla nich jest to mecz o "6 oczek". Myślę, że kadrowo wyglądają lepiej bo jest jeszcze kilka nazwisk. Będzin co prawda złapał niezłą formę i nawet 2 ostatnie porażki 0:3 ze SKRĄ i Warszawą nie przyćmią tego jednak uważam, że kurs jest mocno na gości przesadzony. Stawiam na zwycięstwo gości, na handicap w ich stronę oraz punkty w meczu - na 3 setach nie powinien się ten mecz zakończyć.​
 
Otrzymane punkty reputacji: +51
zibi16 1,1M

zibi16

Moderator
Członek Załogi
Czarni Radom - Verwa Warszawa 3:1
Radom +2,5 seta 1,51       
Radom +1,5 seta 2,62       

Kogoś może dziwić typ przeciwko drużynie która ma formę 14-1... Jednak uważam, że typ ma duży sens na pewno na przynajmniej 1 seta dla Radomian, 2 sety już bardziej ryzykowne lecz osiągalne.
Po 1 Warszawa w tygodniu rozegrała fatalne spotkanie z Francuską drużyną Tours przegrywając 0:3 i odpadając już w grupie w Lidze mistrzów, dodajmy, że w słabej grupie gdzie powinni spokojnie zająć 2 miejsce.
B. Kwolek będzie jeszcze pauzował przez około tydzień a nie ukrywajmy jest to zawodnik bardzo dobry i jest to spora strata.
Radom ostatnio pokonał 3:0 Resovie, rozbili ich nie dając żadnych szans.
Do końca rundy zasadniczej pozostało 7 kolejek, Warszawa jest liderem, mają pewne miejsce w pierwszej 3 ale walczą o utrzymanie lidera oczywiście. Radom zajmuje 8 miejsce i oczywiście w tej 8emce będą chcieli się utrzymać więc muszą zbierać punkty bo walka na dole jest "wyrównana".
Myślę, że obejrzymy bardziej wyrównane spotkanie aniżeli pokazują to kursy.

Asseco Resovia Rzeszów - MKS Będzin 2:3
Rzeszów 1,62    
Rzeszów -1,5 seta 2,21   

Ah ta drużyna Resovia...Wydawało by się, że w końcu nabrali wiatru w żagle i spokojnie utrzymają się w 8 nic bardziej mylnego, 4 porażki z rzędu i spadek na 12 miejsce. Mają na tyle szczęścia, że takie drużyny jak Zawiercie, Olsztyn czy Radom również wpadli w dołek i mają nadal bardzo realne szanse na awans do pierwszej 8emki. Zmiana trenera może im tylko pomóc, wiadomo, że nowa miotła czasem w 1 meczu działa cuda. Będzin to moim zdaniem nadal tylko Będzin a kursy już są takie jak by Resovia grała u siebie z co najmniej Gdańskiem, Katowicami czy Zawierciem (oczywiście w dobrej formie).
Porównywać zawodników nie ma co bo Resovia ma lepszą kadrę, niestety póki co nie pokazują tego.
Dziś uważam, że Resovia wygra to spotkanie bo tam naprawdę zrobi się katastrofalnie, trener już został zwolniony, prezes Ignaczak również.
Przypomnę, że obie drużyny grały ze sobą w Grudniu i tam na wyjeździe na Rzeszów był kurs w okolicach 1,3 teraz u siebie ponad 1,6 - warto spróbować.
Również wchodzę, że Rzeszów zdobędzie jakże ważne dla siebie 3 punkty.​
 
Otrzymane punkty reputacji: +51
Sycioss 30,6K

Sycioss

Użytkownik


Typ: Jakub Kochanowski over 10,5 pkt (w przypadku kiedy zawodnik nie wyjdzie w pierwszej szóstce = zwrot)
Kurs: 1.85
Bukmacher: STS
Analiza: 

Witam, w dniu dzisiejszym szykuje nam się absolutny hit PlusLigi Mężczyzn. Naprzeciwko siatki staną dzisiaj siatkarze Skry Bełchatów oraz ZAKSY Kędzierzyn-Koźle, czyli 1 i 3 drużyna w ligowej tabeli. Ja dzisiaj nie skupiam się na wygranej gospodarzy czy też gości, pod lupę wziąłem zakład na over punktowy Kuby Kochanowskiego. Zawodnik Bełchatowskiej Skry, to czołowy środkowy w naszym kraju, który od kilku lat z powodzeniem występuje w kadrze narodowej, a przecież niecałe dwa lata temu został nawet Mistrzem Świata. Przejdźmy jednak do rzeczy, charakterystyką w tym sezonie gospodarzy i przede wszystkim Grześka Łomacza jest bardzo częsta gra środkiem, rozgrywający przy dokładnym przyjęciu bardzo często uruchamia środek siatki, a trzeba przyznać że zawodników na tej pozycji ma naprawdę wyśmienitych. Do tego warto dodać, że Kuba dysponuje bardzo dobrą zagrywką (można śmiało pokusić się o stwierdzenie, że jest w stanie dorzucić w meczu kilka punktów w tym elemencie) oraz jest bardzo aktywnym zawodnikiem  na bloku. To wszystko sprawia, że uważam, że over punktowy Kuba pokryje dzisiaj bez problemu, tym bardziej że spotkanie raczej na pewno nie zakończy się w 3 setach.

      
 
zibi16 1,1M

zibi16

Moderator
Członek Załogi


Aluron CMC Zawiercie - Jastrzębski Węgiel 3:2
powyżej 174,5 1,84       

Coraz bardziej ucieka pierwsza 8emka gospodarzą, zajmują Oni 10 miejsce ze stratą 4 punktów do 8 Radomia, który ograł wczoraj Warszawe w kapitalnym stylu. Myślę, że u gospodarzy podziała "nowa miotła" po zmianie trenera Zawiercie nie może już chyba gorzej grać.
Jastrzębski w euforii po ograniu w lidze mistrzów Zenit Kazań pewnie 3:1 no i oczywiście z szansą na dogonienie czołówki bo tak jak wspomniałem punkty straciła Warszawa a dziś bezpośrednie starcie Bełchatów vs ZAKSA.
Over meczowy nie jest jakiś wysoki bo już w 4 setach spokojnie można go będzie zaliczyć na plus, oczywiście jeśli nie będzie setów do 15.
Goście są w kapitalnej formie, chyba najlepiej w tym momencie grająca drużyna w PlusLidze ale doskonale wiemy, że wpadki się zdarzają.
Może nie uważam, że Zawiercie wygra ten mecz ale jestem w stanie zgodzić się, że powalczą i będą trudnym rywalem dzisiejszego dnia.​
 
zibi16 1,1M

zibi16

Moderator
Członek Załogi
GKS Katowice - BKS Visła Bydgoszcz 3:1
powyżej 178,5 1,84       

Pozostało nam 7 kolejek do końca rundy zasadniczej. Bydgoszcz ma już tylko iluzoryczne szanse na utrzymanie się w lidze, po ostatniej porażce z Będzinem 1:3 te szanse jeszcze zmalały. Ja jednak uważam, że dopóki piłka w grze Bydgoszcz będzie walczyć o każdy punkt. Właśnie po to aby utrzymać drużynę zakontraktowali M. Masnego i M. Filipa.
Katowice zajmują 6 lokatę i są na dobrej drodze aby awansować do Play off. Oczywiście w tym spotkaniu są wyraźnym faworytem ale już ta kolejka pokazała nam, że faworyt wcale  wygrać nie musi dla przykładu przegrali w tej kolejce Verwa Warszawa i Jastrzębski Węgiel.
Katowice rzadko kiedy grają mecz 3 setowy przeważnie te mecze są dużo dłuższe i nieważne z kim grają czy to z drużyną dużo mocniejszą czy to właśnie ze słabszymi drużynami. Na 19 spotkań tylko 2 mecze zakończyły się w 3 setach - zwycięstwo na wyjeździe 3:0 z Zawierciem oraz porażka 0:3 u siebie z Bełchatowem.
Bydgoszcz pomimo dużo porażek bo zanotowali ich aż 17 w 9 tych przegranych meczy wygrali przynajmniej 1 seta a nie licząc np. meczów z Warszawą, Bełchatowem i ZAKSĄ to było tych meczów tylko 3.
Uważam, że dziś również zobaczymy minimum 4 sety.​
 
Otrzymane punkty reputacji: +61
zibi16 1,1M

zibi16

Moderator
Członek Załogi
Cuprum Lubin - AZS Olsztyn 0:3
 Olsztyn 1,85       

Olsztyn ma "świetną" passę 11 meczów przegranych z rzędu - to aż wstyd na taką drużynę. Mimo to nadal mają realne szanse na awans do pierwszej 8emki co jest naprawdę niesamowite... Po takiej ilości porażek.
Do zespołu powoli wraca atakujący J. Hadrava, oczywiście rozegrał już mecze w poprzednich kolejkach ale powrócił po kontuzji i ta forma od razu nie będzie najlepsza, potrzebne są mecze a tych zbiera i myślę, że z meczu na mecz będzie wyglądać to coraz lepiej.
Cuprum co prawda jest wyżej w tabeli od gości ale mają rozegranych więcej o 2 mecze a przewagę mają zaledwie 1 punkt.
Oczywiście dużo lepszą kadrowo jest drużyna gości a po zmianie trenera myślę, że zacznie to w końcu iść coraz lepiej.
Castelani to nie jest przypadkowy trener i wie co zrobić aby drużyna w końcu była drużyną, myślę, że już dziś przerwą tę fatalną passę samych porażek i w końcu wygrają mecz.​
 
Otrzymane punkty reputacji: +61
Q 95

quma1964

Użytkownik
Warszawa-Bełchatów typ 2 kurs 2
Forma Warszawy trochę się zachwiała,natomiast Bełchatów bardzo dobre mecze ostatnio z jedną wpadką.Mecze bezpośrednie zdecydowanie po stronie Bełchatowa
 
zibi16 1,1M

zibi16

Moderator
Członek Załogi
PGE SKRA Bełchatów - Jastrzębski Węgiel 0:3
powyżej 182,5 1,84   

Hit 21 kolejki, SKRA Bełchatów podejmuje Jastrzębski Węgiel. Jastrzębski Węgiel wygrał u siebie 3:2 i wcale nie jest powiedziane, że ten wynik dziś nie będzie powtórzony.
Jastrzębski Węgiel przegrał 3 mecze z rzędu ale wcześniej pokonali w lidze mistrzów Zenit Kazań 2-krotnie, goście mają bardzo mocny skład.
Bełchatów ostatnie 2 spotkania rozegrał z najmocniejszymi drużynami w lidze czyli ZAKSA i Warszawa, z ZAKSĄ wygrali 3:2 natomiast z Warszawą przegrali 1:3 i w każdym z tych meczy pokryty został over.
Dziś myślę, że ponownie obejrzymy minimum 4 sety i over, który uważam, że nie jest zbyt wysoki powinien dość spokojnie zostać pokryty.​
 
S 26,2K

sobolekk

Użytkownik
Slepsk Suwalki vs Czarni Radom 2  2,05 
Zibi na poczatku sezonu pisal ze : Radom wzglednie mocna wyjsciowa szostka a Slepsk o utrzymanie bedzie "ciezko". Bylo to oczywiscie prawidlowe spostrzezenie. Co prawda Slepsk troche zaskoczyl ale nic sie nie moze zmienic o 180 stopni. Kurs na Radom jest po prostu nieporozumieniem. Dla mnie sa wyraznym faworytem tego spotkania. Ba, faworytem by byli nawet bez tych 3 ostatnich meczy gdzie pozamiatali trzy bardzo silne druzyny. W obecnym ukladzie to tutaj kurs powinien byc z 1,50 a nie 2,05.
 
Otrzymane punkty reputacji: +54
Sycioss 30,6K

Sycioss

Użytkownik
Dyscyplina: Siatkówka - Polska, PlusLiga
Godzina: 14:45
Spotkanie: Warta Zawiercie vs PGE Skra Bełchatów
Typ: Karol Kłos powyżej 8,5 pkt (w przypadku braku Karola w pierwszej szóstce zwrot)
Kurs: 1.85
Bukmacher: STS
Analiza:
W dniu dzisiejszym do hali w Zawierciu zawita wielokrotny mistrz Polski z Bełchatowa. Bez wątpienia faworytem spotkania będzie ekipa gości, która w dalszym ciągu mocno walczy w czołowej trójce w tabeli PlusLigi. Z drugiej strony w zupełnie innym położeniu są zawodnicy z Zawiercia, który z pewnością do samego końca sezonu będą walczyć o udział w fazie play-off. My jednak skupiamy się kolejny raz na punktach środkowego Skry Bełchatów. Tym razem pod lupę bierzemy Karola Kłosa. Nie ma się co rozwodzić, środek siatki w ekipie Skry jest ich ogromną siłą. Grzesiek Łomacz posyła do swoich środkowych mnóstwo piłek, a zawodnicy na tej pozycji trzymają naprawdę wysoki procent skuteczności. Dzisiejsza linia na punkty Karola wydaje się naprawdę przyjemną ofertą do grania i właśnie dlatego dzisiejszy swój zakład koncentrujemy na tym zdarzeniu.


      
 
zibi16 1,1M

zibi16

Moderator
Członek Załogi
  Aluron Virtu CMC Zawiercie - PGE SKRA Bełchatów 3:1
Zawiercie +1,5 seta 2,00       

Witam, dzis El Clasico wieczorem i pewnie każdy z nas przysiądzie do telewizora kto będzie miał możliwość, moim typem dnia jednak będzie mecz z siatkówki z naszej rodzimej ligi.
Zacznę od gospodarza dzisiejszego meczu czyli Zawiercia. W tym sezonie nie ma co się oszukiwać spisują się poniżej oczekiwań, zajmują dopiero 11 miejsce ale jeszcze mają możliwość awansować do play offów i zagrać w ćwierćfinale, niby mają stratę 5 punktów ale o 1 spotkanie rozegrane mniej więc w najlepszym możliwym scenariuszu będą tracić już tych punktów tylko 2 po dzisiejszym meczu a jeszcze 4 kolejki do końca przed nami. Zawiercie u siebie to już nie jest tak mocna ekipa jak w poprzednim sezonie, grają bardzo w kratkę, potrafią wygrać w rewelacyjnej formie z Jastrzębskim 3:2 by następnie przegrać 1:3 z Suwałkami.
Bełchatów w ostatnim okresie gorsza forma, na 4 spotkania tylko 1 zwycięstwo, co prawda mieli bardzo trudny kalendarz bo ZAKSE, Warszawe i Jastrzębski.
W dzisiejszym meczu z informacji, które wyszukałem nadal będzie brakować 2óch podstawowych przyjmujących czyli A. Szalpuka i M. Ebadipoura a jaka jest to strata to pokazał ostatni mecz gdzie przegrali u siebie 0:3 z Jastrzębskim.
Bełchatów nie wygrał jeszcze meczu w Zawierciu, co prawda nie było ich dużo bo tylko 2 ale jednak.
Moim typem jest wygranie przez gospodarzy minimum 2 setów po dość fajnym kursie zważając na spore braki kadrowe w ekipie gości. Atakujący M. Wlazły także nie jest w najlepszej formie.​
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom