>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
Fortuna bonus

Kącik dla początkujących - ciekawostki

successful 1,9M

successful

ModTeam
Członek Załogi
Niniejszy temat na celu bezstronną obserwację sytuacji w świecie zakładów bukmacherskich - kursy, ich atrakcyjność, pułapki, ciekawostki. Temat dedykowany głównie na osób stawiających swoje pierwsze kroki w tym trudnym i pełnym bodźców i skrajności rynku.
 
successful 1,9M

successful

ModTeam
Członek Załogi
Na początek zestawienie jakie już w listopadzie wstawiałem w dziale "Dla początkujących".

Niniejsza tabela ma na celu wskazanie, który z największych polskich bukmacherów oferuje najlepszą (pod kontem wysokości kursów) ofertę na zdarzenia under/over 2.5 gola w dzisiejszych spotkaniach Ligi Mistrzów.

Do obliczeń posłużyły obecne (27 listopada, godzina po 15:00) kursy na zdarzenia zarówno under 2,5 gola jak i over 2,5 gola w meczu, i iloczyn obu kursów.
 
 
Jak widzimy, Fortuna nie ma sobie równych jeśli chodzi o atrakcyjność kursów. W przypadku tylko jednego spotkania, korzystniejszy iloczyn przeciwstawnych zdarzeń ma bukmacher eTOTO. Na pewno jeszcze ciekawiej wyglądałoby powyższe zestawienie przy zderzenie ofert wszystkich trzynastu bukmacherów (zaniechałem tego teraz, ale mogę wziąć pod uwagę w przypadku następnych analiz).
 
Otrzymane punkty reputacji: +55
successful 1,9M

successful

ModTeam
Członek Załogi
Wszyscy wiemy że obstawianie live w tenisie wiąże się z pewnym ryzykiem. Niejednokrotnie zdarza się, że w trakcie meczu losy się odwracają o 180 stopni, i przegrywający raz za razem punkty zawodnik nagle zaczyna serię wygranych punktów.

Niniejsze zestawienie zawiera kursy LIVE w tenisie. Każdy z pokazanych niżej meczów miał miejsce w dniach 9 i 10 grudnia 2019 roku. Zanotowałem tymczasowo wyświetlające się kursy LIVE biorąc pod uwagę aktualną sytuację w meczu. Brałem pod uwagę tylko typy dwudrożne o kursach w zakresie 1.03-1.05. Pokazuję moje obserwacje, które mają na celu odpowiedzieć na pytanie jak często takie kursy "wchodzą", a jak często trafione byłyby zdarzenia przeciwstawne (tj. kurs 7.00 lub więcej).

Lista zawiera 52 zdarzenia, każde z innego meczu.
 
 
Kolejno od lewej: Numer zdarzenia, pary (bądź pary deblowe) rozgrywające spotkanie, dodatkowe pytanie do kursu (Tak/Nie; Więcej niż/Mniej niż), na co jest wystawiony kurs (wraz z obecnymi kursami, w tym kolorem czerwonym zaznaczony kurs który "wszedł"), obecny stan meczu (ilość setów, ilość gemów w już rozegranym bądź obecnie rozgrywanym secie), aktualny stan gema (na czas pokazania się kursu).
 
Wnioski:

Na 52 zdarzenia, siedmiokrotnie (13,5%) kursy w granicach 1.01-1.06 okazały się nietrafione. Zakładając, że na każde ze zdarzeń płaciłbym równo po 2 złote na każdy kurs &gt;7.00, wówczas na bazie powyższych typów zapłaciłbym 104 złote, a wygrałbym, po odliczeniu podatku, dokładnie 91,89 złotych. Zanotowałbym więc stratę w wysokości 12,11 złotych, ale gdyby tylko o jeden typ więcej okazał się trafiony, osiągnąłbym zysk. Dlatego też strata była względnie minimalna i... powyższa sytuacja rodzi pewne pole do skonstruowania jakiejś zmyślnej progresji.
 
Jednak nie o progresji tu mowa. Chcę w ten sposób pokazać, że stosunkowo często mamy do czynienia ze zdarzeniami, które na pierwszy rzut oka wydają się nieprawdopodobne, a jednak w rezultacie występują. Często typerzy, którzy chcą sobie podbić delikatnie ewentualną wygraną, dodają kurs LIVE 1,04, będąc przekonanym, że to "siądzie", a dzięki temu jego wygrana wzrośnie ze 100 złotych do 104. Jakże jest złudna to nadzieja, biorąc pod uwagę fakt, że gdyby uczynił to w którymś z powyższych zdarzeń, miałby na to tylko 86,5% szansy. Zdecydowanie za mało, aby ryzykować, że cały kupon pójdzie do kosza.
 
Podsumowując, staram się odradzać początkującym typerom podbijanie kursów bardzo niskimi stawkami. Biorąc pod uwagę rachunek prawdopodobieństwa, jak również marżę bukmachera, która w przypadku kursów LIVE potrafi osiągnąć nawet 30%(!), korzystanie z takich "okazji" może się okazać pułapką.
 
Otrzymane punkty reputacji: +166
successful 1,9M

successful

ModTeam
Członek Załogi
Dzisiaj miało miejsce kuriozalne zdawałoby się zdarzenie. Deblowy mecz tenisa pomiędzy parą: Hsieh Yu Chie / Yonehara, a Hayashi / Uchijima.

W pierwszym secie było już 0:5 dla drugiej pary. W ciągu tych pięciu setów pierwsza para zdobyła zaledwie jeden punkt! Czwarty gem przegrali do 15, resztę do zera.

Kurs LIVE na ich zwycięstwo w tym secie w tym momencie przekraczał 10,0 (a rzeczywiste prawdopodobieństwo wygrania przez nich seta pewnie nie przekraczało 5 punktów procentowych).

Nagle jednak Hsieh i Yonehara zabrały się za siebie. Zdobyły aż osiem kolejnych punktów z rzędu! Zaczęło się robić w gemach 1:5, 2:5... Aż do stanu 5:5.

Ostatecznie jednak set wygrały Hayashi i Uchijima 5:7.

To pokazuje jak nieprzewidywalnym sportem potrafi być tenis i... jak z tego powodu mogą zarabiać firmy bukmacherskie ????
 
 
successful 1,9M

successful

ModTeam
Członek Załogi


Liga Europy w liczbach a różnice kursów na DW

Czy wiesz, że najczęściej występującym wynikiem w zeszłorocznych rozgrywkach Ligi Europy (od rundy grupowej do finału) było 1:0, 0:1 i 2:0? Mowa tu o rezultacie końcowym regulaminowego czasu gry. Spośród 207 meczów, dwudziestojednokrotnie (10,1%) tablica wyników zatrzymała się na wyniku 1:0, tyle samo razy (10,1%) na wyniku 0:1, i dwudziestokrotnie (9,7%) na wyniku 2:0.

Najczęściej zaś występującymi remisami były rezultaty 0:0 oraz 1:1, które wystąpiły po 16 razy (7,7%).

Powyższe rezultaty nie powinny dziwić, wszak powszechnie przyjmuje się, że jednobramkowe zwycięstwa to statystycznie najczęściej występujące wyniki meczów, i praktycznie również najczęściej typowane. Przyjrzyjmy się zatem kursom dla takiego rezultatu na rewanżowe mecze Ligi Europy w ramach 1/16 finału, które odbędą się dzisiaj. Na potrzeby porównania wytypowałem wyrywkowo pięć spotkań, wśród których są zarówno takie, gdzie występuje wyraźny faworyt, jak i takie, w którym szykuje się bardzo wyrównany pojedynek.

Czysto statystycznie szansa na to, że w którymkolwiek z nw. spotkań padnie wynik 1:0, zawiera się w granicach 50%. Pobrałem kursy z największych legalnych firm bukmacherskich i wynikiem porównania jest poniższa tabela:

 





Powyższe dowodzi bardzo dużych różnic w kursach. Co ciekawe, nieco wyżej udowodniłem, że jeśli chodzi o kursy na UNDER/OVER, to Fortuna nie ma sobie różnych. Ta jednak z kolei kursami nie dorasta do Bukmachera eTOTO, który - jeśli chodzi o dokładny wynik - jak się okazuje ma najbardziej atrakcyjne kursy na rynku legalnych Bukmacherów. W dziewięciu na dziesięć przypadków wystawił najwyższy kurs na analizowany typ.

 
 
successful 1,9M

successful

ModTeam
Członek Załogi
Przemnożyłem współczynniki pomiędzy siebie i wyciągnąłem z tego średnią. Powstał z tego ranking Bukmacherów pod kątem najatrakcyjniejszych kursów na DW:
 
 
 
Otrzymane punkty reputacji: +36
P 102,3K

przestrzalninja

Użytkownik
 ten ranking jest złudny, bo na wyzsze wyniki betfan ma 100 procent i wiecej wyzsze kursy niz etoto. no i w samym betfanie jest roznica w kursach na dw 1-0. sadze, ze przy wyzszych wynikach ranking by wygladal odwrotnie. a roznica miedzy 1/76 a 1/150 jest spora... bo daje 2 razy wiecej szans na trafienie dokladnego wyniku.


edit; 

'Czysto statystycznie szansa na to, że w którymkolwiek z nw. spotkań padnie wynik 1:0, zawiera się w granicach 50%.' jakim cudem wyszlo ci 50 procent? to wystarczy grac na pale wynik 1-0. bo kursy sa powyzej 2.

edit; dobra juz wiem z ktoryms z wymienionych.
 
successful 1,9M

successful

ModTeam
Członek Załogi
Widzę, że kolega @przestrzalninja nie zrozumiał przesłania, więc jeszcze raz:

Powyższa tabela przedstawia ranking Bukmacherów tylko i wyłącznie pod kątem najatrakcyjniejszych kursów na Dokładny wynik 1:0 i 0:1 dla losowo wybranych zdarzeń.
Poprzednia tabela (wpis nr 2 powyżej) zawiera atrakcyjność Bukmacherów pod kątem kursów na under/over.
Jeszcze inne zestawienie, które przedstawię jeszcze dziś bądź jutro, zawierać będzie inną zależność.

Ranking w żadnym stopniu nie jest złudny.


Odnosząc się zaś do drugiej kwestii - skoro 1 mecz na 10 kończy się wynikiem 1:0, to czysto statystycznie na 50 meczów typowanych na wynik 1:0, trafię 5. A gdy wytypuję 5 zdarzeń na wynik 1:0, to statystycznie pół meczu zakończy się takim wynikiem.
 
P 102,3K

przestrzalninja

Użytkownik
zrozumialem przeslanie i ranking jest zludny... bo pokazuje wlasnie to, ze warto spojrzec na pozostale kursy czego nie robia 'statystyczni gracze'. malo tego... pewnie malo kto wie dlaczego jest taka roznica w kursach... chodzi o mozliwe dw do zagrania... 

ps. teoria neoklasyczna - bankructwo jest konsekwencją rezygnacji przedsiębiorstwa z maksymalizacji zysku jako nadrzędnego celu istnienia,

i kazde przedsiebiorstwa w domysle dazy do maksymalizacji zyskow.... kazde... nawet jak nie jest to glownym celem to jest to celem mimowolnym...
 
successful 1,9M

successful

ModTeam
Członek Załogi
cytat z dnia 3 marca 2020 12:02 przez przestrzalninjazrozumialem przeslanie i ranking jest zludny... bo pokazuje wlasnie to, ze warto spojrzec na pozostale kursy czego nie robia 'statystyczni gracze'. malo tego... pewnie malo kto wie dlaczego jest taka roznica w kursach... chodzi o mozliwe dw do zagrania... 

ps. teoria neoklasyczna - bankructwo jest konsekwencją rezygnacji przedsiębiorstwa z maksymalizacji zysku jako nadrzędnego celu istnienia,

i kazde przedsiebiorstwa w domysle dazy do maksymalizacji zyskow.... kazde... nawet jak nie jest to glownym celem to jest to celem mimowolnym...
To jest dyskusja na priv. Przechodzimy na rozmowę prywatną. Jeśli publicznie wygłaszasz opinię, że moja praca to są bzdury, to proszę przestań tłumaczyć dlaczego tak uważasz tylko przygotuj swoje zestawienie i poprzyj analizą. Wtedy bardzo chętnie je przedyskutuję.
 
 
successful 1,9M

successful

ModTeam
Członek Załogi
Dzisiaj pokażę rozstrzał kursów Bukmacherów pod kątem BTS vs. NO BTS (tj. typ na zdarzenie, że obie drużyny strzelą gola oraz na to, że co najmniej jedna drużyna nie zdobędzie bramki). Pod lupę wziąłem wszystkie cztery mecze w ramach Ekstraklasy, jakie odbędą się dzisiaj w ramach 5. kolejki Rundy wiosennej. Wynikiem porównania jest poniższa tabela:
 ​
 
 ​
 Tym razem, w przeciwieństwie do poprzednich zestawień, nie ma jednego konkretnego Bukmachera, który wyróżniałby się atrakcyjnością kursów w stosunku do pozostałych. Niemniej jednak, porównując atrakcyjność przeciwstawnych zdarzeń u danego Buka, należy przemnożyć przez siebie oba współczynniki.

Przykład:

U Bukmachera BETFAN kurs na BTS w meczu Lech Poznań - Górnik Zabrze wynosi 1,63, a na NO BTS - 2,14. Iloczyn obu współczynników to 3,49.
Zaś u Bukmachera TOTALbet kurs na BTS w meczu Lech Poznań - Górnik Zabrze wynosi 1,62, a na NO BTS - 2,20. Iloczyn obu współczynników to 3,56. I to już dobrze pokazuje, że atrakcyjność kursów jest zdecydowanie na korzyść tego drugiego.

Po przemnożeniu współczynników i dodaniu ich do siebie względem każdego z ww. spotkań, powstał ranking Bukmacherów pod kątem najatrakcyjniejszych kursów na BTS/NO BTS
 ​
 
P 102,3K

przestrzalninja

Użytkownik
nie uwazam, ze to bzdury... nigdzie tak nie napisalem. po prostu 'statystyczny gracz' spojrzy na kursy bukmachera wlasnie tak jak ty, bo o to chodzi bukmacherowi...  a powinno sie szerzej patrzec... 

https://www.etoto.pl/pi%C5%82ka-no%C5%BCna/polska-ekstraklasa/20200303/lech-pozna%C5%84-vs-g%C3%B3rnik-zabrze/

dw 0-0 kurs 10,5 - statystyczny gracz
ja - liczba bramek w meczu ponizej 0,5 kurs 12,25... jakbym sie postaral pewnie bym wiecej takich roznic znalazl. o to chodzi, zeby szerzej myslec a nie sie obrazac... bo chyba posprawdzales wszystkie mozliwosci pokazujace dw o ktory ci chodzi. 
 
 
successful 1,9M

successful

ModTeam
Członek Załogi
cytat z dnia 3 marca 2020 12:50 przez przestrzalninja
dw 0-0 kurs 10,5 - statystyczny gracz
ja - liczba bramek w meczu ponizej 0,5 kurs 12,25...
Tak, to jest zdecydowanie jeden z tematów które będę chciał opisać za którymś następnym razem. Bardzo często widuje się różnice na takie same typy w ramach jednego zdarzenia, tylko inaczej opisane. A już na LIVE to jest tego zatrzęsienie.
 
bandzbuch 75

bandzbuch

Użytkownik
cytat z dnia 3 marca 2020 12:50 przez przestrzalninjanie uwazam, ze to bzdury... nigdzie tak nie napisalem. po prostu 'statystyczny gracz' spojrzy na kursy bukmachera wlasnie tak jak ty, bo o to chodzi bukmacherowi...  a powinno sie szerzej patrzec... 

https://www.etoto.pl/pi%C5%82ka-no%C5%BCna/polska-ekstraklasa/20200303/lech-pozna%C5%84-vs-g%C3%B3rnik-zabrze/

dw 0-0 kurs 10,5 - statystyczny gracz
ja - liczba bramek w meczu ponizej 0,5 kurs 12,25... jakbym sie postaral pewnie bym wiecej takich roznic znalazl. o to chodzi, zeby szerzej myslec a nie sie obrazac... bo chyba posprawdzales wszystkie mozliwosci pokazujace dw o ktory ci chodzi. 
I co z tego że masz kurs 10,5 lub 12,5. 'statystyczny gracz' połakomi się na ten większy gdzie faktyczne prawdopodobieństwo wystąpienia jest w takim spotkaniu nie większe niż 5% gdzie ten kurs powinien być w granicach 20 :) A tak z ciekawości to jakie to spotkanie było i jaki wynik? 

Pozdro

E: Już znalazłem mecz i jak widać w normalnych bukach jest w obu przyadkach po równo 15+. A jakeś polskie gówno daje takie małe minus podatek to jak trafisz to zamiast kursu 15 zgarniesz jak za kurs 8 :)
 
successful 1,9M

successful

ModTeam
Członek Załogi
@bandzbuch , BetClic daje 16, przykład pierwszy z brzegu ???? Osobiście nie gram u nielegalnych więc nie zrobię researchu w skali globalnej ????
 
P 102,3K

przestrzalninja

Użytkownik
cytat z dnia 3 marca 2020 17:39 przez bandzbuch

I co z tego że masz kurs 10,5 lub 12,5. 'statystyczny gracz' połakomi się na ten większy gdzie faktyczne prawdopodobieństwo wystąpienia jest w takim spotkaniu nie większe niż 5% gdzie ten kurs powinien być w granicach 20 :) A tak z ciekawości to jakie to spotkanie było i jaki wynik? 

Pozdro

E: Już znalazłem mecz i jak widać w normalnych bukach jest w obu przyadkach po równo 15+. A jakeś polskie gówno daje takie małe minus podatek to jak trafisz to zamiast kursu 15 zgarniesz jak za kurs 8 :)
https://www.oddsportal.com/soccer/poland/ekstraklasa/cracovia-wisla-YX0IGJq6/#cs;2;24

https://betfan.pl/zaklady-bukmacherskie/pilka-nozna/polska/ekstraklasa/cracovia-wisla-krakow/1149452/full

betfan np. kurs na 4-3 dla wisly wynosi 264, w internecie najwyzszy 180... na 4-0 dla wisly w betfan kurs 176 w internecie najwyzszy 141, ale byl 180. kursy na wyzsze wyniki w betfan to ewidentna anomalia nawet wzgledem kursow z bukmacherow nielegalnych nawet odejmujac podatek... tak wiem i tak nie wejdzie... jak masz czasem 100 wiecej szans na trafienie dw to pewnie i tak nie wejdzie... im wyzszy wynik tym wieksza anomalia w betfan... 5-0 dla wisly kurs w betfan wynosi 880 w internecie maks byl 500... tak wiem takie kursy nie wchodza... kursy podalem pomniejszone o podatek.
 
malyenter1 2,2K

malyenter1

Użytkownik
cytat z dnia 3 marca 2020 17:39 przez bandzbuch

I co z tego że masz kurs 10,5 lub 12,5. 'statystyczny gracz' połakomi się na ten większy gdzie faktyczne prawdopodobieństwo wystąpienia jest w takim spotkaniu nie większe niż 5% gdzie ten kurs powinien być w granicach 20 :) A tak z ciekawości to jakie to spotkanie było i jaki wynik? 

Pozdro

E: Już znalazłem mecz i jak widać w normalnych bukach jest w obu przyadkach po równo 15+. A jakeś polskie gówno daje takie małe minus podatek to jak trafisz to zamiast kursu 15 zgarniesz jak za kurs 8 :)
Nie zgodzę się z tobą na temat niektórych polskich legalnych buków. Bo tak z ciekawości sprawdzałem  jednego z bukmacherów w Chorwacji gdzie podatek jest 5% , ale kursy na remisy NHL są bardzo mierne stawiając tam na remis SJS 2j tam wygrywam 6,77 , a np u naszego Etoto 7,30 . Więc nie ma aż co tak płakać.

Na piłkę nożną i tenisa kursy porównywalne tam i w naszej Fortunie.
https://www.germaniasport.hr/hr#/
 
successful 1,9M

successful

ModTeam
Członek Załogi
Dzisiejszy odcinek  przedstawia rozstrzał kursów Bukmacherów pod kątem zdobycia (bądź nie) bramki po stronie Gości. Pod lupę wziąłem wszystkie cztery mecze w ramach Ekstraklasy, jakie odbędą się dzisiaj w ramach 5. kolejki Rundy wiosennej. Wynikiem porównania jest poniższa tabela:
 ​
 
 ​
 Podobnie jak we wczorajszym zestawieniu na BTS/NO BTS, również dzisiaj nie ma jednego konkretnego Bukmachera, który wyróżniałby się atrakcyjnością kursów w stosunku do pozostałych. Niemniej jednak, porównując atrakcyjność przeciwstawnych zdarzeń u danego Buka, należy przemnożyć przez siebie oba współczynniki.

Przykład:

U Bukmachera LVBET kurs na brak gola Korony Kielce wynosi 2,11, a na strzelenie gola - 1,66. Iloczyn obu współczynników to 3,50.
Zaś u Bukmachera eWinner kurs na brak gola Korony Kielce wynosi 2,05, a na strzelenie gola - 1,69. Iloczyn obu współczynników to 3,46. I to już dobrze pokazuje, że atrakcyjność kursów jest na korzyść tego pierwszego.

Po przemnożeniu współczynników i dodaniu ich do siebie względem każdego z ww. spotkań, powstał ranking Bukmacherów pod kątem najatrakcyjniejszych kursów na strzelenie bądź nie strzelenie gola przez gościa
 Bukmacher BetClic nie wystawił kursów na strzelenie bramki ze strony Zagłębia Lubin oraz Legię Warszawa, stąd został pominięty w finalnym zestawieniu.
 
Otrzymane punkty reputacji: +61
successful 1,9M

successful

ModTeam
Członek Załogi
W dzisiejszym odcinku chcę poruszyć zagadnienie związane z różnicami kursów na to samo zdarzenie u danego Bukmachera. Rzecz polega na tym, że nierzadko w ramach jednego meczu Bukmacher wystawia kilkadziesiąt bądź nawet kilkaset typów. Często wśród nich kryją się dwa identyczne typy, ale inaczej opisane. Co ciekawe, bardzo często oba różnią się kursami (czasem nawet dość znacząco!).

Poniżej zamieszam kilka przykładów. Wszystkie opisane przypadki to kursy znajdujące się ofercie w jednym czasie, tzn. ich różnica nie wynika ze spadków kursów, tylko jest po prostu błędem Bukmachera.

1) Mecz Lechia Gdańsk - Legia Warszawa rozegrany w dn. 4.03.2020 r.
Bukmacher eWinner wystawił dwa następujące zdarzenia w ramach spotkania:
 
Jak zauważamy powyżej, w pierwszym przypadku kurs na dokładnie zero strzelonych bramek ze strony Legii wynosi 4.86. W drugim - 5.49. Różnica jest kolosalna (rzędu 13%). Żeby to lepiej zobrazować - stawiając singla na drugi typ, wygramy dokładnie tyle samo, co stawiając pierwszy typ w AKO z jakimkolwiek innym zdarzeniem po kursie 1.13.

Prawda że jest różnica?


2) Mecz Górnik Zabrze - Cracovia (zdarzenie na 6.03.2020 r.):
Bukmacher Fortuna wystawił dwa następujące zdarzenia w ramach spotkania:
 

Oba przypadki to typ na odgadnięcie ile będzie goli w meczu. W pierwszym przypadku kurs na maksymalnie jedną bramkę wynosi 3.55. W drugim - 3.40. Różnica rzędu 4%.


3) Mecz Wolfsburg - RB Lipsk (zdarzenie na 7.03.2020 r.):
Bukmacher STS wystawił dwa następujące zdarzenia w ramach spotkania:
 
 
Typujemy zdarzenie, że w drugiej połowie meczu nie padnie gol. Pierwszy przypadek opisany jest jako dokładna liczba goli. Możemy tutaj wybrać opcję zero po kursie 4.90. Drugi przypadek opisany jest jako linia poniżej.powyżej, gdzie możemy wybrać, że będzie poniżej 0.5 gola w drugiej połowie spotkania. Czyli dokładnie zero. To samo zdarzenie, a jak różny kurs!

W pierwszym przypadku kurs na maksymalnie jedną bramkę wynosi 4.90. W drugim - 4.50. Różnica rzędu 9%.
 

4) Mecz Liverpool - Bournemouth (zdarzenie na 7.03.2020 r.):
Bukmacher eTOTO wystawił dwa następujące zdarzenia w ramach spotkania:
 
 
 
Typujemy remis 0:0 w tym spotkaniu, lub inaczej - że nie padnie w nim ani jedna bramka. Różnica w kursach jest znacząca. Na pierwszy przypadek, opisany jako dokładny wynik 0:0, Bukmacher wystawił kurs 13.50. Na drugi - opisany jako mniej niż 0.5 gola - 15.50. Różnica rzędu 15%!


5) Mecz Olympique Marsylia - Amiens (zdarzenie na 6.03.2020 r.):
Bukmacher Betfan wystawił dwa następujące zdarzenia w ramach spotkania:
 
 

 
 ​
Ponownie typujemy bezbramkowy remis 0:0, tym razem spotkaniu w ramach Ligue 1. Na pierwszy przypadek, opisany jako dokładny wynik 0:0, Bukmacher wystawił kurs 6.90. Na drugi - opisany jako poniżej 0.5 gola - 8.00. Różnica rzędu 16%!

A skoro już jesteśmy w temacie bezbramkowych remisów, to na deser taki oto przypadek:

6) Mecz Feyenoord Rotterdam - Willem II Tilburg (zdarzenie na 8.03.2020 r.):
Bukmacher Forbet wystawił dwa następujące zdarzenia w ramach spotkania:
 
 
 
Mamy tutaj do dyspozycji aż trzy możliwości wytypowania bezbramkowego remisu. Pierwsza możliwość opisana jest jako poniżej 0.5 bramki w całym meczu. Drugi - jako dokładny wynik 0:0. Wreszcie ostatni - to po prostu Brak gola. Czy potrafimy zdać sobie sprawę, ile byśmy stracili, gdybyśmy przez nieuwagę postawili na pierwszą propozycję, zamiast na ostatnią? Sprawdźmy. Na pierwszy przypadek Bukmacher wystawił kurs 14.00. Na drugi - 19:00. Na trzeci zaś - 20.00. Różnica pomiędzy pierwszą a ostatnią propozycją na to samo zdarzenie kształtuje się na poziomie 43%!

Innymi słowy, stawiając singla na drugi typ, wygramy dokładnie tyle samo, co stawiając pierwszy typ w AKO z jakimkolwiek innym zdarzeniem po kursie... 1.43. Różnica przeogromna. 
 ​
 Wnioski:

Powyższe przykłady to tylko kilka przypadków z całym gąszczu innych, które można odszukać z dużą łatwością. Co istotne, zdarza się, że nawet jeszcze większe różnice mogą wystąpić na zdarzeniach LIVE. To pokazuje, jak ważne jest uważne przeglądanie oferty w ramach jednego zdarzenia. Czy zdarzało Wam się wygrać sporą kwotę? Teraz pomyślcie, że bardzo możliwe, że wygralibyście kilkanaście procent więcej, gdyby przejrzeć ofertę Bukmachera pod kątem tego samego typu. Często nie zdajemy sobie sprawy, ile moglibyśmy wygrać, gdyby tylko poświęcić odrobinę więcej czasu na obstawianie.

Powyższe przykłady absolutnie nie deprecjonują wartości Bukmacherów, ale pokazują, że nikt nie jest nieomylny. Warto więc grać mądrze, i mając tę wiedzę, wykorzystać to na swoją korzyść ????
 
Otrzymane punkty reputacji: +169
successful 1,9M

successful

ModTeam
Członek Załogi
W dzisiejszym odcinku poruszę kwestię tzw. surebetów. Wielu z nas słyszało o takim określeniu, ale nie każdy wie, co to dokładnie jest. Zagadnienie to jest dość kontrowersyjne i nierzadko tępione przez Bukmacherów (choćby w postaci limitowania stawek u tych gracze, co do których zachodzi podejrzenie że są "zbyt mądrzy").

Surebet to pewna wygrana, niezależnie od wyniku zdarzenia. Trafienie na taką okazję jest trudne, ale od czasu do czasu zdarzają się takie możliwości. W zdecydowanej większości przypadków przeciwstawna para zdarzeń, która tworzy surebet, będzie w ramach różnych Bukmacherów, nie zaś w obrębie jednego.

Przykład:

U Bukmachera X widzimy następujące kursy na dane zdarzenie: under 2.5 gola: 2.04, over 2.5 gola: 1.90.
U Bukmachera Y widzimy kurs na to samo zdarzenie: under 2.5 gola: 1.85, over 2.5 gola: 2.05.

Gdybyśmy zagrali za 100 złotych na typ: under 2.5 gola u Bukmachera X oraz over 2.5 gola u Bukmachera Y, wówczas, niezależnie od tego jakim wynikiem zakończy się spotkanie, wygrywamy 100x2,04 = 204 złote, a więc 4 złote na czysto.

Rzadko ale zdarza się, że można wyłapać surebet w obrębie oferty jednego Buka.
Przykładem na dziś jest mecz Leicester - Aston Villa, i typ na: obie drużyny strzelą gola w ofercie Betfan.

Kurs na NIE jest 2.09 (w ofercie standardowej), zaś kurs na TAK: 2.05 (w ramach promocji MATCHDAY BOOST).
 
 
 
 
 
Czy surebet ma rację bytu w polskich bukach?

Absolutnie nie. Wszystko zabija 12-procentowy podatek. Gdyby chcieć skorzystać z surebetu u polskich Bukmacherów, wówczas musielibyśmy wychwycić dwa przeciwstawne zdarzenia po kursie minimum 2.28 każdy (które dopiero pokryją nasz podatek) co w efekcie jest właściwie niemożliwe. Natomiast gracze internetowych Buków często cenią sobie możliwość skorzystania z pewnego typu i są wprawieni gracze, którzy z łatwością takie perełki wychwytują.
 
Otrzymane punkty reputacji: +107
Do góry Bottom