>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 200 ZŁ!<<<

23. kolejka PKO Ekstraklasy (21.02-23.02.2020)

Status
Zamknięty.
Waldi1979 1,5M

Waldi1979

Administrator
Członek Załogi
Zapraszam do dyskusji, pisania komentarzy
i podawania swoich typów z analizami
 
 
successful 1,8M

successful

ModTeam
Członek Załogi
Legia - Jagiellonia
Legia  
@1.58

Wyrównaną mamy ligę w tym sezonie niemiłosiernie. Dość powiedzieć, że prawie każdy (za wyjątkiem dwóch) zespół zdobył średnio co najmniej jeden punkt w meczu. Liderem jest warszawska Legia z absolutnie największą liczbą zdobytych bramek (45 w 22 meczach). Ale znowu wyjmowali piłkę z siatki 23 razy, a warto zaznaczyć, że zaledwie jedną bramkę więcej straciła... Korona, która jest obecnie na 14. miejscu w Ekstraklasie.

Legia czyni kroki przybliżające ją do wywalczenia kolejnego tytułu. Po piętach depcze Cracovia, która również zdobyła 42 punkty, a tylko ma gorszy współczynnik bramek. Legioniści zremisowali w ostatniej kolejce 2:2 z częstochowskim Rakowem, ale oddać należy, że Raków bardzo przyzwoicie gra u siebie, i obecnie wcale nie jest bez szans na znalezienie się w rundzie o mistrzostwo.

Jagiellonia na wyjeździe absolutnie nie powala. Odnieśli zaledwie dwa wyjazdowe zwycięstwa, i nic nie wskazuje na to aby to trzecie wywieźli z Łazienkowskiej. Myślę, że Legia wygra to spotkanie, a jest to must have, jeśli chce poważnie myśleć o wywalczeniu tytułu w tym sezonie.

 
 
M 12,8K

michael1910

Użytkownik
23.02.2020 15:00
Wisła Kraków-Korona Kielce
Typ: Wisła Kraków   @1.92 Fortuna   


W tej kolejce proponuje mecz sąsiadów z dolnych rejonów tabeli. Mimo,że oba zespoły mają na koncie tylko samo punktów to na pewno są w odmiennych nastrojach. Wisła Kraków zaczyna wygrzebywać się z dna tabeli. Wygrała 4 ostatnie mecze. Zdobyła w nich 12 punktów czyli o jeden więcej niż w pozostałych 18 meczach obecnych rozgrywek. Warto zaznaczyć,że ostatnio tracą bardzo mało goli. W 4 poprzednich kolejkach bilans bramkowy to 9-2. Jeszcze jedna, dwie wygrane i kto wie czy nie włączą się do walki o grupę mistrzowską. Od listopada nowym trenerem jest Artur Skowronek. W zimowym okienku można mówić,że naprawdę sie wzmocnili. Tacy zawodnicy jak Zhukov czy zwłaszcza Turgeman to spore wsparcie.

Korona Kielce co prawda od czterech meczów nie przegrała,ale na pewno nie może być zadowolona z ostatnich występów. Dwa mecze rozegrane już w tym roku zakończyły się bezbramkowymi remisami. Kielczanie to najgorsza ofensywa w całej lidze. Zaledwie 12 strzelonych goli w 22 spotkaniach! Transfery też nie zachwycają. Przyszli m.in Cecaric,który przez ostatni rok w Cracovii w ekstraklasie rozegrał ledwie 400 minut, Spike z IV ligowego zespołu czy Theobalds z VI poziomu rozgrywkowego w Anglii. Do tego kolejny powrót zalicza Jacek Kiełb. Największym wzmocnieniem powinien być Forsell,który w Miedzi Legnica pokazał się z bardzo dobrej strony. Korona Kielce na wyjazdach zgromadziła zaledwie 9 punktów w 11 spotkaniach,w których strzeliła 4 gole! Co warto dodać to 4 punkty i 2 bramki z tego dorobku to efekt 2 pierwszych kolejek. Potem przez 9 spotkań zdołała 1 raz wygrać i zdobyć zaledwie 2 gole! To daje gola średnio co 405 minut. Jest to fatalny wynik. Uważam,że Wisła będąca na fali wygra kolejne spotkanie i odskoczy od strefy spadkowej.
 
loki123 244K

loki123

Użytkownik
Śląsk Wrocław - Górnik Zabrze
Typ; 1
Kurs: 2,10

W piątkowy wieczór na stadionie Wrocław dojdzie do pojedynku pomiędzy Śląskiem i Górnikiem Zabrze w ramach 23 kolejki naszej Ekstraklasy. Gospodarze w tym sezonie spisują się bardzo dobrze w porównaniu z poprzednim sezonie, gdzie na chwilę obecną zajmują 4 miejsce z dorobkiem 36 punktów po tym jak zanotowali 9 zwycięstw, 9 remisów i 4 porażki strzelając przy tym 29-23. Podopieczni trenera Lavicki ostatnio jednak mają serię 5 kolejnych meczy ligowych bez zwycięstwa notując 3 remisy i 2 porażki, więc w tym spotkaniu zechcą przełamać swoją niemoc i pokonać swojego rywala. Śląsk ma problemy kadrowe w formacji defensywnej bo ze składu wypadli Broż, Golla, ( podstawowi gracze) oraz Radecki,Lyszczarz, których czeka długa przerwa.

Ratując sytuację zespół z dolnego śląska sprowadził Guillermo Cotugno, Marka Tamasa ( obrońcy) oraz Filipa Raicevica ( napastnik) ale potrzeba czasu aby ci zawodnicy wkomponowali się w zespół. Górnik Zabrze w tabeli ligowej zajmuje 12 miejsce z dorobkiem 27 punktów mając na koncie 6 zwycięstw,9 remisów i 7 porażek a ich bilans bramkowy to 26-27. Podopieczni trenera Brosza dośc dobrze prezentuje się w lidze gdzie dobre mecze przeplatają złymi. Górnik na swoim boisku jest bardzo groźny gdzie zdobył już 22 punkty ale w meczach wyjazdowych nie wygrali notując zaledwie 5 remisów i 6 porażek. Liczę w tym meczu na gospodarzy, którzy na swoim boisku przegrali tylko raz w tym sezonie , poza tym zechcą przełamać się bo przeciwnik jest jak najbardziej w ich zasięgu.
 
M 1

marek1978

Użytkownik
ŁKS Łodź - Pogoń Szczecin
TYP: 2
Kurs: 2,31 Fortuna

Dzisiaj postanowiłem zająć się tym meczem i spróbuję je zanalizować. 
Jak widzimy ŁKS to beniaminek, który sobie nie radzi tak jak drugi z beniaminków Raków. Na własnym terenie zdobył jak dotąd 11 pkt z 15 które zdobym do tej pory przy bilansie bramkowym 13:16, natomiast Pogoń jest jak na razie trzecim zespołem ekstraklasy i na pewno będzie do końca walczyn o minimum miejsce w europejskich pucharach. Pogoń po remisie ze Śląskiem u siebie 0:0 i wygranej w 1 meczu rundy wiosennej 3:2 w Płocku z tamtejszą Wisłą, można powiedzieć, że wystartowali na wiosnę całkiem przyzwoicie. Dodatkowo dochodzi fakt, że szczecinianie punktują na wyjazdach najlepiej z całej ligi. Przy bilansie 6 zwycięstw, 3 remisach i tylko 2 porażkach z bilansem bramkowym 13:10 stawia ja na pierwszym miejscu wśród wszystkich ligowców grających mecze wyjazdowe. 
Dlatego stawiam na Pogoń
 
kacper091097 192,7K

kacper091097

Użytkownik
Piast - Cracovia 
1/x &amp; poniżej 3.5 gola
Kurs: 1.69
Forbet  
Kolejna trudna kolejka do typowania, dlatego postanowiłem zagrać na mecz, którego jestem w miarę pewny. W meczach wyjazdowych Cracovii padają nieco ponad 2 bramki na mecz. Ostatnie mecze wyjazdowe nie są powodem do dumy. Co prawda ostatnio pokonali Arkę (ale po słabym meczu), a w ostatnich kolejkach 2019 roku m.in. przegrali z druzynami typowanymi do spadku (ŁKS, Korona). Piast w meczach u siebie o czym pisałem już 2 tygodnie temu jest drużyną bardzo pewną i powtarzalną i rzadko kiedy zdarza jej się wpadka w postaci porażki (dwa razy w tym sezonie). Dodatkowo tylko w jednym meczu Piasta padł over 3.5 (Cracovia 3 takie mecze). Piast powinien po raz kolejny dobrze zagrać u siebie, bo w ostatnich dwóch kolejkach zagrali naprawdę nieźle. Po pewnym zwycięstwie nad Lubinem przyszła co prawda porażka w Gdańsku, ale wydaje mi się, że przy tej ilości akcji ofensywnych, które robią Cracovia nie skończy na zero z tyłu i 1x powinien spokojnie wejść.
 
jack13 417,8K

jack13

Użytkownik


18.02.2020, godz.18:00

Spotkanie: ŁKS Łódź – Pogoń Szczecin - WYNIK 0:0   

Typ: over 2.5 bramki

Kurs: 2.20

Bukmacher: STS

Ruszanie w naszej Ekstraklasie ostatnio czegokolwiek to naprawdę ciężka sprawa – tutaj naprawdę każdy może wygrać z każdym, cztery niewykorzystane karne w poprzedniej kolejce, masa kiksów – to ostatnio obraz na boisku.  Liczę jednak, że kolejkę rozpoczniemy bramkowo a zaczniemy w Łodzi gdzie beniaminek będzie podejmować Pogoń Szczecin.  

Gospodarzą przed tygodniem udało się wywalczyć punkt w domu remisująca bezbramkowo z Wisłą Płock i tylko na otwarcie sezonu mieliśmy sytuację, w której w meczu ekipy ŁKS nie padła żadna bramka.  Nie był to jednak mecz w którym by sytuacji bramkowało, ale skuteczność to jest coś co w naszej lidze szwankuje. Co powiedzieć o beniaminku sytuacja sprawia że dla nich każdy mecz to walka o życie bo tak naprawdę ten „1” punkt im nic nie dał, spadli na koniec stawki  tracą już do bezpiecznej pozycji 8 punktów. Tutaj wszyscy doskonale zdają sobie sprawę że trzeba złapać serię zwycięstw a już na pewno trzeba ten komplet punktów zdobywać u siebie. Jedno jest pewne widać to na boisku, że zespół walczy, jest agresywny i wie, o co gra czego dowodem były np. już 3 kartki w pierwszej połowie.  To pociągało za sobą sporo stałych fragmentów gry dla przyjezdnych z którymi po prostu słabo sobie radzą, wiele kłopotów sprawiają im górne piłki, zresztą stracili już 40 bramek to wiele mówi o dyspozycji tej ekipy w tym aspekcie. Jak wspomniałem sytuacja w tabeli sprawia że jest to zespół który z każdą minutą musi bardziej ryzykować, grać odważniej i na pewno takie podejście musimy zobaczyć także dzisiaj w domu. Nawet prowadząc ten zespół nie jest pewny i nie dla nich jest bronienie wyników.  Pogoń też zremisowała ostatnio mecz bezbramkowo i tutaj też napiszę to samo Pogoń miała inicjatywę, miała sytuację tylko też nic nie wpadło a było z czego. Tylko początek w wykonaniu ekipy był nerwowy ale fatalne pudło z karnego uratowało ich przed stratą bramki. To co widać to Pogoń fizycznie jest dobrze przygotowana do wiosny pokazali to w Płocku gdzie w końcówce zrobili swoje i wygrali 2:3. Zespół naprawdę dobrze wyglądał w tych meczach potrafił grać intensywnie, ten mecze ze Śląskiem to dużo gry w ataku pozycyjnym a wiemy jak grają nasze zespoły w tym wariancie, dziś ten wariant powinien wyglądać lepiej bo nie natrafił na taką defensywę a i miejsca na grę z kontry będzie zdecydowanie więcej.  Goście trzeba to powiedzieć walczy o mistrzostwo bo traci tylko trzy punkty do lidera, zespół regularnie punktuje nie ma jakiś kiepskich serii. Imponują w delegacjach gdzie zdobyli najwięcej punktów ze wszystkich 21. Dla mnie jeśli Pogoń zagrać podobnie jak w dwóch pierwszych meczach czyli z tą samą intensywnością to będzie mieć sporo sytuacji do zdobycia kilku bramek.

ŁKS w swoje sytuacji musi ten mecz zrobić otwartym widowiskiem, sytuację jestem przekonany że będą na te trzy bramki…tylko jest ta skuteczność w naszej lidze niestety i to jedyne zmartwienie dla mnie.
 
Otrzymane punkty reputacji: +20
larson90 427

larson90

Użytkownik
23.02.2020 15:00
Wisła Kraków-Korona Kielce
Typ: Wisła Kraków over 1,5 gola   
kurs:
1.77 :plus:
 Fortuna

Spotkanie sąsiadów w tabeli. O dziwo to Wisła jest wyżej. Obie drużyny w ostatnich 4 meczach nie przegrały. Korona w tej rundzie dwa razy remi a Wisła dwie wygrane. To stawia w roli faworyta TS. 
Wisła u siebie ma bilans 5-0-5 w 10 meczach strzeliła 14 goli. Korona na wyjazdach 16 bramek straconych w 11 meczach. 
Można powiedzieć, że Korona nie straciła jeszcze bramki w tej rundzie. OK. Jednak mierzyła się z przeciętnym Górnikiem oraz z Jagą, która jest w kryzysie. Wisła kadrowo ma potencjał ofensywny na to aby strzelać gole i u siebie zawsze gra otwartą piłkę. 

Stawiam tutaj na to, że Wisła wykorzysta atut swojego terenu i strzeli kilka bramek przeciętnej Koronie. Jeśli Wisła strzeli w miarę szybko pierwszą bramkę, najlepiej w 1 połowie to kwestią czasu będzie jak Korona się otworzy a to woda na młyn dla ofensywnie usposobionych gospodarzy. Warto zauważyć, że nowe nabytki jak Żukov czy Izrelski napastnik spisują się dobrze i dają pewną jakość w ofensywie. 
 
R 574,6K

rjastrzab

Użytkownik
Wisła Kraków - Korona Kielce
Typ: będzie rezultat 1:0 w meczu   
Kurs 1,54
Fortuna

Korona ze strzelaniem bramek w tym sezonie radzi sobie nadzwyczaj słabo. Co prawda patrząc na defensywę nie jest najgorzej co potwierdzaja dwa tegoroczne mecze zakończone wynikami 0:0. Jednak warto spojrzeć na Wisłę, która myślę, że przełamała kryzys co potwierdzaja 4 kolejne ligowe wygrane. Są one co prawda rozdzielone przerwa zimową, ale komplet 12 punktów na tle wszystkich zdobytych 23 oczek musi budzić szacunek. Wydaje mi się , że Krakowianie zdobęda kolejne 3 punkty  wygrywajac z Koroną. Poniewaz w naszej lidze niespodzianki się zdarzają to wybieram typ , czy w tym meczy pojawi sie rezultat 1:0, czyli Wiślacy wyjdą w tym meczu na prowadzenie. W pierwszym meczu po zimowej przerwie pewnie pokonali Jagiellonię 3:0 więc liczę, że w kolejnym meczu u siebie też powinni strzelić, a mając za rywala Koronę, która do tej pory strzeliła tylko 12 bramek wydaje mi się to solidnym rozwiązaniem na weekend w ekstraklasie.
 
ibis 1,2M

ibis

ModTeam
Członek Załogi
20:30 Śląsk Wrocław - Górnik Zabrze
Górnik podwójna szansa 2-2 @ 2.74 (24.11)
Górnik z remisem @ 1.81 (15.93). ( Ekstraklasa Expert wiosna 2020)
Fortuna


Górnik Zabrze dobrze wszedł w rundę wiosenną remisując bezbramkowo z Korona oraz tydzień temu pokonując 2:0 u siebie Arkę. Górnik na tle Arki wypadł bardzo dobrze i mogę tu śmiało napisac, że kontrolował przebieg całego spotkania. Niestety trener Brosz ma problem z skutecznością u swoich ofensywnych graczy bowiem wynik powinien być zdecydowanie wyższy. Górnik do Wrocławia jedzie bez prawego obrońcy Sekulića, który odszedł do MLS. W jego miejsce powinien wskoczyć Arnarson, który ostatnie miesiące spędził w rezerwach. Szkoda, że odchodzi ważnego ogniwo Zabrzan, bowiem Górnik w tych dwóch spotkaniach wraz z Chudym na czele wyglądał dobrze w obronie. Do składu powinien wrócić Matuszek, który ostatnio pauzował za kartki. Choć niewiem czy to jest sens coś zmienić bowiem dwójka pomocników Manneh-Prochazka wyglądali nieźle. Czy Górnik jest w stanie ugrać choć jeden punkt w Wrocławiu?. Myślę, że tak. Śląsk pomimo wzmocnień nie wygląda tak dobrze jak Górnik. Atutem tego zespołu na pewno jest gra przy domowym boisku gdzie Śląsk w tym sezonie przegrał zaledwie raz. Nie ujmując gospodarzom to dalej solidna drużyna, która potrafi przysporzyć problemy rywalom. Górnik w tym sezonie jeszcze na wyjeździe nie wygrał, ale ostatnie wizyty w Wrocławiu to dwa zwycięstwa. Kolejną motywacją powinien być fakt, że Górnik do pierwszej ósemki traci zaledwie cztery punkty, a więc przy dobrej mobilizacji jak i skuteczności goście są w stanie jeszcze ugrać coś dobrego przed podziałem na grupy. 
 
malyenter1 2,2K

malyenter1

Użytkownik
Wisła - Korona
podwójna szansa 1-1 @ 1,54 Fortuna   
Wisła po chwilowym kryzysie powoli się odbudowuje i wraca do dobrej formy . Za wygraną Wisły przemawia też fakt że Korona bardzo słabo gra na wyjazdach , tracąc dużo bramek . Wisła u siebie wygrała gładko z Jagiellonią , a Korona zremisowała bezbramkowo . Grali jednak w Białymstoku i wynik ten  można uznać za bardzo dobry , ale z drugiej strony zespół ten ma ostatnio kryzys w defensywie . Chcąc się utrzymać na najwyższym poziomie rozgrywek trzeba wygrywać , co chyba już dotarło do ekipy Wisły. Trener Skowronek powinien wyprowadzić swoich podopiecznych być może nawet do grupy mistrzowskiej.
 
Otrzymane punkty reputacji: +25
T 4,5K

tofik015

Użytkownik
Handicap 0:1
Legia W. - Jagiellonia - Jagiellonia lub remis @1,59 fortuna  

Porównując oba zespoły w dotychczasowych meczach to na pewno lepiej wygląda Legia zdobywając przy tym 4 pkt a Jagiellonia tylko 1 plus porażkę aż 3:0 z Wisłą. Jednak ja tutaj nie skreślałbym Jagiellonii, skład mają ciekawy i mogą w końcu zaskoczyć. Już z Koroną wyglądało to nieźle, mocno zdominowali spotkanie ale brakło wykończenia i precyzji. Na Legię na pewno będą zmobilizowani aby powalczyć o urwanie punktów i nawet jeśli to im się nie uda to wydaje mi się że porażka więcej niż jedną bramką jest mało realna bo Legia też ma swoje problemy. Jednym z głównych problemów Legii będzie tutaj obrona gdzie z ŁKS i Rakowem ich gra w tej formacji zostawiała już wiele do życzenia a w tym meczu będzie pauzował jeszcze za kartki Jędrzejczyk czyli nie najlepiej to wygląda zważywszy na to, że Wieteska(prawdopodobne zastępstwo) jest nie pewny a Lewczuk obecnie wyglądał gorzej niż w poprzedniej rundzie. W ataku też brakuje im trochę skuteczności/dokładności, niby strzelili 5 bramek w dwóch meczach ale mieli mnóstwo sytuacji a tutaj z Jagiellonią powinno być ich mniej niż to miało miejsce z ŁKS czy Rakowem.  Jak dla mnie ciekawy, dość bezpieczny typ po niezłym kursie
 
juve814 71,3K

juve814

Użytkownik
legia-jagielonia typ:legia  kurs:1.51 etoto  
w 3 kolejce rundy wiosennej dojdzie do spotkania legii z jaga.dla mnie faworytem sa gospodarze ktorzy graja bardzo dobra i skuteczna pilke,maja bardzo dobra lawke rezerwowych-potrafia wejsc i wygrac mecz.legia nadal prowadzi choc cracovia ma tyle samo punktow,u siebie bardzo dobry bilans 8-1-2 z czego szesc z rzedu wygranych.jaga gra slabo pod wodza nowego trenera,z wisla 3-0 w plecy  w beznadziejnym stylu i u siebie z korona bezbramkowy remis.jaga takze ma serie ale jest ona niekorzystna bo 5 porazek z rzedu na wyjazdach.legia nie moze pozwolic sobie na strate punktow i przed wlasna publicznoscia powinni wygrac jesli zagraja swoje.
 
tarki_16 210,9K

tarki_16

Moderator
Członek Załogi
cytat z dnia 20 lutego 2020 18:12 przez tofik015Handicap 0:1
Legia W. - Jagiellonia - Jagiellonia lub remis @1,59 fortuna

Porównując oba zespoły w dotychczasowych meczach to na pewno lepiej wygląda Legia zdobywając przy tym 4 pkt a Jagiellonia tylko 1 plus porażkę aż 3:0 z Wisłą. Jednak ja tutaj nie skreślałbym Jagiellonii, skład mają ciekawy i mogą w końcu zaskoczyć. Już z Koroną wyglądało to nieźle, mocno zdominowali spotkanie ale brakło wykończenia i precyzji. Na Legię na pewno będą zmobilizowani aby powalczyć o urwanie punktów i nawet jeśli to im się nie uda to wydaje mi się że porażka więcej niż jedną bramką jest mało realna bo Legia też ma swoje problemy. Jednym z głównych problemów Legii będzie tutaj obrona gdzie z ŁKS i Rakowem ich gra w tej formacji zostawiała już wiele do życzenia a w tym meczu będzie pauzował jeszcze za kartki Jędrzejczyk czyli nie najlepiej to wygląda zważywszy na to, że Wieteska(prawdopodobne zastępstwo) jest nie pewny a Lewczuk obecnie wyglądał gorzej niż w poprzedniej rundzie. W ataku też brakuje im trochę skuteczności/dokładności, niby strzelili 5 bramek w dwóch meczach ale mieli mnóstwo sytuacji a tutaj z Jagiellonią powinno być ich mniej niż to miało miejsce z ŁKS czy Rakowem.  Jak dla mnie ciekawy, dość bezpieczny typ po niezłym kursie

Moim zdaniem kurs nie warty gry. Legia ostatnie 5 spotkań u siebie to przekonujące zwycięstwa i to minimum dwoma bramkami. Zabraknie Jędrzejczyka to fakt, ale Wieteska grywał w sparingach w Turcji, strzelił nawet dwie bramki, przytrafiają mu się słabsze spotkania, ale nadrabia właśnie strzelając jak na obrońcę sporo bramek. Może i Legia jest trochę nieskuteczna to fakt, bo brakuje napastnika z pełnego zdarzenia po odejściu Niezgody. Kante jest w formię, ale on woli się cofać i rozgrywać, ale nie zmienia to faktu, że Legia strzeliła w 2 spotkaniach 5 bramek, z Rakowem nie wygrała, ale grała dobrze i myślę, że po meczu Cracovia - Lech było to najlepsze spotkania dla oka. Skład Jagi może i ciekawy, ale jest w budowie, odeszło sporo piłkarzy, zastępcy jeszcze nie do końca wkomponowali się w taktykę zespołu i o dobry wynik w Warszawie będzie na prawdę ciężko, zwłaszcza, że to oni grzeszą nieskutecznością, bo na wiosnę nie strzelili nawet bramki. Jak już wspominasz o absencjach to chyba zapomniałeś o brakach kadrowych u przyjezdnych, za kartki pauzować będzie podstawowy stoper Arsenic,  drugi podstawowy stoper Runje nie grał w dwóch dotychczasowych meczach i stracił cały okres przygotowawczy z powodu kontuzji łydki i jego brak w składzie był widoczny w Krakowie, i jego występ w Warszawie stoi pod znakiem zapytania. Z tego powodu zagram na bramki gospodarzy, myślę, że Legia po ostatnich domowych występach spokojnie stać na minimum dwie bramki, a nawet trzy. 

Legia over 1.5 bramki @1.51 
Legia over 2.5 bramki @2.61


 
 
kibic-zwierze 42,1K

kibic-zwierze

Użytkownik
Pomijając mizerie w ataku w Legii to co ciekawego jest w składzie Jagiellonii? Kolejny zjazd jakiś przypadkowych zagranicznych gości. Mizeria zagrana w Krakowie, u siebie z Korona też remis gdzie mogli przegrać. 
 
T 4,5K

tofik015

Użytkownik
cytat z dnia 20 lutego 2020 18:52 przez tarki_16


Moim zdaniem kurs nie warty gry. Legia ostatnie 5 spotkań u siebie to przekonujące zwycięstwa i to minimum dwoma bramkami. Zabraknie Jędrzejczyka to fakt, ale Wieteska grywał w sparingach w Turcji, strzelił nawet dwie bramki, przytrafiają mu się słabsze spotkania, ale nadrabia właśnie strzelając jak na obrońcę sporo bramek. Może i Legia jest trochę nieskuteczna to fakt, bo brakuje napastnika z pełnego zdarzenia po odejściu Niezgody. Kante jest w formię, ale on woli się cofać i rozgrywać, ale nie zmienia to faktu, że Legia strzeliła w 2 spotkaniach 5 bramek, z Rakowem nie wygrała, ale grała dobrze i myślę, że po meczu Cracovia - Lech było to najlepsze spotkania dla oka. Skład Jagi może i ciekawy, ale jest w budowie, odeszło sporo piłkarzy, zastępcy jeszcze nie do końca wkomponowali się w taktykę zespołu i o dobry wynik w Warszawie będzie na prawdę ciężko, zwłaszcza, że to oni grzeszą nieskutecznością, bo na wiosnę nie strzelili nawet bramki. Jak już wspominasz o absencjach to chyba zapomniałeś o brakach kadrowych u przyjezdnych, za kartki pauzować będzie podstawowy stoper Arsenic,  drugi podstawowy stoper Runje nie grał w dwóch dotychczasowych meczach i stracił cały okres przygotowawczy z powodu kontuzji łydki i jego brak w składzie był widoczny w Krakowie, i jego występ w Warszawie stoi pod znakiem zapytania. Z tego powodu zagram na bramki gospodarzy, myślę, że Legia po ostatnich domowych występach spokojnie stać na minimum dwie bramki, a nawet trzy. 

Legia over 1.5 bramki @1.51 
Legia over 2.5 bramki @2.61

 
Z tych 5 ostatnich spotkań u siebie to 4 były 2 miesiące temu a to ostatnie szczęśliwie odwrócone w końcówce więc nie nazwał bym tego przekonującym zwycięstwem. Co do Wieteski to może w sparingach wygląda nieźle, ale tam nie miał presji a tutaj jest jednak mecz o stawkę i w nich do tej pory zazwyczaj grał słabo co w porównaniu ze słabą grą drużyny w obronie może zwiastować jeszcze większe problemy. Dla mnie w tych dotychczasowych meczach Legia pomimo niezłej gry jednak rozczarowała a szczególnie z Rakowem i niby bramki strzelali ale sami tracili i to z zespołami raczej o mniejszym potencjale niż Jagiellonia. Fakt, Jagiellonia jeszcze nie strzeliła bramki, ale w końcu musi i myślę, że mecz z Legią będzie dobry na przełamanie, zwłaszcza jak to jest w zwyczaju aby na Legię się spinać żeby ugrać dobry wynik. Za nimi dwa mecze więc powinni również trochę się rozkręcić i nawet jak Legia strzeli 2-3 bramki bo taki scenariusz jest prawdopodobny to jednak Jagiellonia będzie w stanie odpowiedzieć i strzelić 1-2 bramki co pokazały już teoretycznie słabsze zespoły, że jest to możliwe. Zobaczymy też jak to będzie ze skutecznością Legii bo raczej Jagiellonia nie da się tak bardzo zdominować jak ŁKS czy Raków i tyle okazji do strzelenia gola mieć nie powinni    
 
tarki_16 210,9K

tarki_16

Moderator
Członek Załogi
cytat z dnia 20 lutego 2020 22:30 przez tofik015

Z tych 5 ostatnich spotkań u siebie to 4 były 2 miesiące temu a to ostatnie szczęśliwie odwrócone w końcówce więc nie nazwał bym tego przekonującym zwycięstwem. Co do Wieteski to może w sparingach wygląda nieźle, ale tam nie miał presji a tutaj jest jednak mecz o stawkę i w nich do tej pory zazwyczaj grał słabo co w porównaniu ze słabą grą drużyny w obronie może zwiastować jeszcze większe problemy. Dla mnie w tych dotychczasowych meczach Legia pomimo niezłej gry jednak rozczarowała a szczególnie z Rakowem i niby bramki strzelali ale sami tracili i to z zespołami raczej o mniejszym potencjale niż Jagiellonia. Fakt, Jagiellonia jeszcze nie strzeliła bramki, ale w końcu musi i myślę, że mecz z Legią będzie dobry na przełamanie, zwłaszcza jak to jest w zwyczaju aby na Legię się spinać żeby ugrać dobry wynik. Za nimi dwa mecze więc powinni również trochę się rozkręcić i nawet jak Legia strzeli 2-3 bramki bo taki scenariusz jest prawdopodobny to jednak Jagiellonia będzie w stanie odpowiedzieć i strzelić 1-2 bramki co pokazały już teoretycznie słabsze zespoły, że jest to możliwe. Zobaczymy też jak to będzie ze skutecznością Legii bo raczej Jagiellonia nie da się tak bardzo zdominować jak ŁKS czy Raków i tyle okazji do strzelenia gola mieć nie powinni    

Mecz na przełamanie mieli z Koroną, a i z Wisłą powinni coś pokazać.  Poświęcasz czas jaka to Legia słaba w obronie i mizerna w ataku , a o Jadze piszesz,  że muszą się przełamać,  szkoda tylko , że grali straszny piach w 2 ostatnich spotkaniach. Myślę,  że tak grający Raków z Legią przejechałby się jak walec po Jadze. A co powiesz jak zabraknie obok Arsenica jeszcze Runje? 
 
D 28,9K

deenis7

Ekstraklasa Expert


Legia Warszawa - Jagiellonia Białystok

W spotkaniu 23. kolejki w Warszawie, stołeczna Legia podejmie Jagiellonię. Gospodarze w pierwszych dwóch spotkaniach zdobyła 4 punkty, o ile w meczu z ŁKSem byli drużyną dużo lepszą, mimo że przegrywali w tym meczu to widać było, że zwycięstwo to tylko kwestia czasu, z każdą minutą rywale byli coraz słabsi a Legia stwarzała sobie masę sytuacji pod bramką Malarza. W meczu z Rakowem nie wyglądało to już jednak tak kolorowo. Drużyna z Częstochowy postawiła naprawdę twarde warunki i mogła nawet wygrać to spotkanie, gdyby skuteczniej egzekwowała rzuty karne. Drużyna gości spisuje się po przerwie zimowej fatalnie, dotkliwa porażka z krakowską Wisłą aż 3:0 i remis po bardzo słabym meczu z przeciętną Koroną 0:0 u siebie. W drużynie Legii widać zdecydowanie więcej jakości niż w drużynie z Białegostoku i uważam, że bez większego problemu wygrają oni sobotnie spotkanie.

Legia wygra mecz  Kurs: 1.52 Fortuna   

Legia wygra a w meczu padnie powyżej 2.5 gola  Kurs: 2.09 Fortuna   
4:0, pewne zwycięstwo gospodarzy, Jagiellonia nadal w fatalnej dyspozycji
 
T 4,5K

tofik015

Użytkownik
cytat z dnia 20 lutego 2020 22:48 przez tarki_16


Mecz na przełamanie mieli z Koroną, a i z Wisłą powinni coś pokazać.  Poświęcasz czas jaka to Legia słaba w obronie i mizerna w ataku , a o Jadze piszesz,  że muszą się przełamać,  szkoda tylko , że grali straszny piach w 2 ostatnich spotkaniach. Myślę,  że tak grający Raków z Legią przejechałby się jak walec po Jadze. A co powiesz jak zabraknie obok Arsenica jeszcze Runje? 
Każdy ma różne spojrzenia i swoje przewidywania a jak będzie to mecz pokaże. Ostatnie mecze Jagiellonia zagrała słabo, ale to nie oznacza, że z Legią będzie tak samo bo potencjał na pewno mają aby zagrozić Legii większy niż ŁKS czy Raków a jak wyjdzie w praktyce to zobaczymy. Poza tym na Legię się spinają a Legia ma też swoje problemy tak jak i Jagiellonia a kto sobie lepiej poradzi z nimi dowiemy się po meczu. Z Twojego tonu wynika jakbym typował ich zwycięstwo a ja typuję, że jedną bramką mogą przegrać bo Legia jakoś świetnie też nie gra aby byli poza zasięgiem wszystkich w lidze co pokazały te dwa ostatnie mecze. Co do braku Runje to myślę, że bardziej będzie odczuwalny jednak brak Jędrzejczyka po stronie Legii ale to moje przewidywania a Twoje pewnie będą odmienne. Piszesz też, że tak grający Raków przejechał by się po Jadze a tymczasem w pierwszym meczu z Lechem dostali gładko i pewnie 3:0 to w takim razie to chyba słaba gra Rakowa a z Legią jednak musieli zagrać nieźle, że urwali punkty a po Jadze by się przejechali, czyli wychodzi na to, że jednak można poprawić się i zagrać dobrze względem poprzedniego meczu ;) 
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom