>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 200 ZŁ!<<<

Skoki narciarskie 2019/2020 - Rasnov (20.02.2020 - 22.02.2020)

Status
Zamknięty.
typerskoki 398,2K

typerskoki

Ekstraklasa Expert
Członek Załogi


Czwartek, 20.02.2020
8:30 - Odprawa techniczna
10:30 - Oficjalny trening
12:00 - Kwalifikacje

Piątek, 21.02.2020
13:00 - Seria próbna
14:00 - Pierwsza seria konkursowa

Sobota, 22.02.2020
11:00 - Kwalifikacje
12:45 - Pierwsza seria konkursowa
 
tarki_16 210,9K

tarki_16

Moderator
Członek Załogi
Od jutra powracamy do skakania, tym razem inauguracja na średniej skoczni w Rasnov. Pogoda nie przeszkodzi w przeprowadzeniu zawodów, jutro prognozowany jest przelotny opad śniegu i delikatny wiatr pod narty. Parę ciekawych par na kwalifikacje. 

Schlierenzauer - Koudelka 2 @2.03  Fortuna

Dla mnie kursy wystawione kompletnie na odwrót.  Gregor zaliczył fatalny weekend w Kulm, nie zdobył nawet pkt, a nawet raz nie zakwalifikował się do konkursu, a przecież w przeszłości notował bardzo dobre wyniki na tym obiekcie i ogólnie był dobrym lotnikiem. Koudelka też nie zachwycił, jemu można to wybaczyć, ponieważ nigdy nie przepadał za mamutami i notował słabsze wyniki, mimo tego zaprezentował się zdecydowanie lepiej od rywala, i zdobył nawet pkt.  Teraz wracamy na średnią skocznię, porównywać możemy do konkursu z Predazzo, gdzie Czech w każdym skoku był lepszy od Austriaka i zyskuje na pewno notami za styl, które są kluczowe na takich obiektach. Myślę, że w Rumunii Koudelka potwierdzi swoją dobrą formę i będzie lepszy od będącego pod formą rywala. 

Żyła - Forfang 2 @1.95 Forbet

Johanssona nie zobaczymy w tym konkursie, więc wybrałem Forfanga. Jak co tydzień próbuje grać przeciwko Piotrkowi w kwalifikacjach, który przeważnie traktuje ten skok jako kolejny treningowy i dopiero w konkursie pokazuje prawdziwe oblicze. Piotrek zaliczył udany weekend w Kulm i myślę, że nie cieszy go powrót na średni obiekt, bo tam notuje zdecydowanie słabsze rezultaty, pomimo dobrego rezultatu w Predazzo. Forfang skacze w kratkę, nie zachwycił na Kulm, spodziewałem się lepszych skoków tego zawodnika, ale niestety wiatr w z boku i w plecy nie pomagał. Tutaj mają być stabilne warunki, ma  delikatnie podwiewać pod narty, więc na pewno lepiej dla niego i z Norwegów we Włoszech na średnim obiekcie zaprezentował się najlepiej. W konkursie może i bym nie ryzykował takim typem, ale w kwalifikacjach Forfang będzie wyżej od Żyły. 

Tande - Peter Prevc 2 @1.95 Forbet

Również kursy zaskakujące jak dla mnie. W Predazzo Peter skakał lepiej od Norwega, który nie przepada za takimi obiektami. Zresztą Tande po chorobie zaprezentował się poniżej oczekiwań w Kulm, a przecież to aktualny MŚ, widać, że nie jest jeszcze w najlepszej formie. Słoweńcy pojechali do Rumunii w okrojonym składzie, jednak Peter potrafił się odnajdywać na takich skoczniach. W Kulm zaprezentował się dosyć mizernie, ale zauważyłem, że on od 2-3 lat skacze najsłabiej ze Słoweńców na mamutach, lepiej mu się wiedzie właśnie na mniejszych obiektach. Myślę, że zobaczymy powtórkę z Włoch i Prevc spokojnie przeskoczy swojego rywala, a kurs bardzo zachęcający. 



 
 
c1amak 7,2K

c1amak

Użytkownik
cytat z dnia 19 lutego 2020 15:34 przez tarki_16Od jutra powracamy do skakania, tym razem inauguracja na średniej skoczni w Rasnov. Pogoda nie przeszkodzi w przeprowadzeniu zawodów, jutro prognozowany jest przelotny opad śniegu i delikatny wiatr pod narty. Parę ciekawych par na kwalifikacje. 

Schlierenzauer - Koudelka 2 @2.03  Fortuna

Dla mnie kursy wystawione kompletnie na odwrót.  Gregor zaliczył fatalny weekend w Kulm, nie zdobył nawet pkt, a nawet raz nie zakwalifikował się do konkursu, a przecież w przeszłości notował bardzo dobre wyniki na tym obiekcie i ogólnie był dobrym lotnikiem. Koudelka też nie zachwycił, jemu można to wybaczyć, ponieważ nigdy nie przepadał za mamutami i notował słabsze wyniki, mimo tego zaprezentował się zdecydowanie lepiej od rywala, i zdobył nawet pkt.  Teraz wracamy na średnią skocznię, porównywać możemy do konkursu z Predazzo, gdzie Czech w każdym skoku był lepszy od Austriaka i zyskuje na pewno notami za styl, które są kluczowe na takich obiektach. Myślę, że w Rumunii Koudelka potwierdzi swoją dobrą formę i będzie lepszy od będącego pod formą rywala. 

Żyła - Forfang 2 @1.95 Forbet

Johanssona nie zobaczymy w tym konkursie, więc wybrałem Forfanga. Jak co tydzień próbuje grać przeciwko Piotrkowi w kwalifikacjach, który przeważnie traktuje ten skok jako kolejny treningowy i dopiero w konkursie pokazuje prawdziwe oblicze. Piotrek zaliczył udany weekend w Kulm i myślę, że nie cieszy go powrót na średni obiekt, bo tam notuje zdecydowanie słabsze rezultaty, pomimo dobrego rezultatu w Predazzo. Forfang skacze w kratkę, nie zachwycił na Kulm, spodziewałem się lepszych skoków tego zawodnika, ale niestety wiatr w z boku i w plecy nie pomagał. Tutaj mają być stabilne warunki, ma  delikatnie podwiewać pod narty, więc na pewno lepiej dla niego i z Norwegów we Włoszech na średnim obiekcie zaprezentował się najlepiej. W konkursie może i bym nie ryzykował takim typem, ale w kwalifikacjach Forfang będzie wyżej od Żyły. 

Tande - Peter Prevc 2 @1.95 Forbet

Również kursy zaskakujące jak dla mnie. W Predazzo Peter skakał lepiej od Norwega, który nie przepada za takimi obiektami. Zresztą Tande po chorobie zaprezentował się poniżej oczekiwań w Kulm, a przecież to aktualny MŚ, widać, że nie jest jeszcze w najlepszej formie. Słoweńcy pojechali do Rumunii w okrojonym składzie, jednak Peter potrafił się odnajdywać na takich skoczniach. W Kulm zaprezentował się dosyć mizernie, ale zauważyłem, że on od 2-3 lat skacze najsłabiej ze Słoweńców na mamutach, lepiej mu się wiedzie właśnie na mniejszych obiektach. Myślę, że zobaczymy powtórkę z Włoch i Prevc spokojnie przeskoczy swojego rywala, a kurs bardzo zachęcający. 


 
Koudelka zaliczył upadek w ostatnim skoku. Nie wyglądało to dobrze a któryś z komentatorów mówił później o naciągnięciu jakiegoś mięśnia. Lepiej uważać z tą parą. 
 
tarki_16 210,9K

tarki_16

Moderator
Członek Załogi
Gdyby coś było na rzeczy to by nie ryzykował i odpuścił zawody , zwłaszcza , że nie walczy o czołową lokatę w PŚ. 
 
typerskoki 398,2K

typerskoki

Ekstraklasa Expert
Członek Załogi
 
Rasnov skocznia mała, więc gra pod układ sił taki jak w Predazzo, ze wskazaniem na jeszcze poprawę formy od tego czasu Stefana Leyhe. Zatem gram pod podium Geigera, Kubackiego i Leyhe. Geiger w pierwszy dzień może nieco odpuścić i nie pozamiatać tak jak kursy wskazują. Zatem dziś idę bardziej w kierunku Leyhe i Kubackiego i liczę, że jak dzisiaj nie będzie dominacji Geigera to kursy nieco na niego podskoczą i wtedy jutro głównym typem może zostać Geiger. Nie przedłużając bo zaraz treningi najciekawsze pary na kwale poniżej:

Kraft - Geiger @ 2 @ 1,85 @ milenium
O ile pisałem, że Geiger może dzisiaj odpuścić i nie wymiatać tak jak w Predazzo w zawodach czy hipotetycznie jutro i pojutrze, o tyle powinien skoczyć na tyle solidnie by wygrać z Kraftem. Kraft wypadł nadspodziewanie dobrze w Predazzo, gdyż raczej woli skocznie duże i mamucie. Tutaj liczę, że szczególnie dzisiaj może być jeszcze bliżej techniki pod mamuta, niż pod małą i przegra w parze z Geigerem. Nie sposób przejść wobec tak wysokeigo kursu na Niemca w tej parze.

Peier - Wolny 1 @ 1.77 @ milenium
Fajny typ. Bukmacher sugeruje się poprawą formy Wolnego i faktem, że Peier ostatnio przepadł. Ale czy tak jest na prawdę? Wolny skakał ostatnio na swojej ulubionej skoczni z dużych czyli Willingen, oraz na mamucie, na który jest stworzony co pokazał w zeszłym sezonie. Małe skocznie nie są dla niego. Peier odwrotnie. Raczej woli małe skocznie, więc ostatnio w Willingen czy Sapporo nie szło tak jak powinno. Więc na mamuta nawet się nie wybrał skupiając się na treningach. Po treningach raczej gorzej jak przed treningami skakał nie będzie, a już taki poziom jak prezentował chociażby w Zakopanem, czy wcześniej w Predazzo powinien na Wolnego starczyć. Peiera stać na pozycje w okolicy 25-30, a jak poprawił swoja formę to wyżej. Wolny z kolei może nie wypadnie tak tragicznie jak w Predazzo bo jakiś progres jest, ale obawiam się, że na punkty na tej skoczni może go nie być stać. Szczególnie w pierwszy dzień po przesiadce z mamuta.

Żyła - Hayboeck 2 @ 2,75 @ totalbet
Typ pod kolejny słaby pierwszy dzień Piotrka. Przejście z mamuta na małą może być dla niego rozczarowujące. Z drugiej strony Hayboeck który potrafi się pokazać na małych. Szczególnie w kwalach bo zawody to inny temat.

Granerud - Justin 2 @ 1,75 @ milenium
Wraca Granerud. Pytanie czy to jest realny powrót czy zapchanie dziury po Johanssonie. Nawet jak Granerud zaczął prezentować niezłą dyspozycje (na co ostatnie wyniki w kontynentalu nie wskazują) - to jest to jednak zawodnik, które lepsze wyniki osiąga na skoczniach większych i mamutach. Małe skocznie nie są jego domeną. Przeciwnie w przypadku Roka Justina, który pokazał moc na małych juz w Predazzo będąc wysoko po 1 serii. Tutaj mowa o kwalach więc mniejsza presja jeszcze bardziej działać na korzyść Słoweńca.
 
Do tego Typ dnia:
Dyscyplina: Skoki narciarskie - Rasnov KWALIFIKACJE
Godzina: 12:00
Spotkanie: Miejsce S.Leyhe
Typ: 1-3
Kurs: 3,00
Bukmacher: STS
Analiza:

Mała skocznia po raz drugi w tym sezonie zawitała do PŚ w skokach narciarskich. HS 97 powoduje, że to jest mała skocznia wśród małych (poprawnie nazywanych normalnymi). Zatem spodziewam się układu sił innego niż na lotach czy skoczniach dużych, a zbliżonego do tego co było w połowie stycznia w Predazzo. Myślę, że murowani faworyci do podium na tej skoczni to Geiger, Kubacki, Leyhe i ewentualnie Kraft i Stoch. Geiger i Kubacki już nie raz pokazywali, że to co najlepsze zostawiają na zawody. Z kolei Kraft i Stoch nie raz pokazywali i mówili, że wolą skocznie duże. Im większa tym lepiej. Po mamucie tutaj skaczą niemal za karę i dzisiaj mogą jeszcze mieć problem żeby się przestawić. Zostaje się Leyhe, który małe skocznie bardzo lubi i po męczarniach na mamucie w Kulm taki Rasnov potraktuje na zasadzie "w końcu jakaś normalna skocznia" :) W Predazzo gdy miał słabszą formę niż obecnie regularnie kręcił się w okolicach 3-6 miejsca - zwłasza w treningach i kwalifikacjach. Teraz gdy jest w stanie w końcu stawać na podium (2 w Sapporo, 1 w Willingen), na takiej małej skoczni może okazać się nawet najlepszy. A już na pewno stać go na podium. Zwłaszcza dzisiaj, gdzie konkurenci mogą jeszcze nie szarżować. STS natomiast oferuje nam spore value oceniając szanse Niemca wyraźniej niżej od wymienionej czwórki konkurentów (Geiger, Kubacki, Stoch, Kraft). 
 
kamillo91 4,5K

kamillo91

Użytkownik
Moje typy na kwalifikacje które zaraz się zaczną :) kurs 8.42 w ako STS

Typy są loteryjne, na podstawie obserwacji dzisiejszych treningów.



Jaka loteria dziś... masakra
 
tarki_16 210,9K

tarki_16

Moderator
Członek Załogi
Kwalifikacje na minus, próbujemy konkurs i bez kombinowania: 

Geiger 1-3 @2.00 STS

Najmniejsza skocznia z kalendarza sezonu 19/20, więc można powiedzieć, że dla Niemca ulubiona. Już w Predazzo widzieliśmy pełną dominację w jego wykonaniu, gdzie dwa razy okazał się bezkonkurencyjny. Po drodze do Rasnov skakał w kratkę, ale nie zatracił formy z Włoch, bo w Kulm skakał bardzo dobrze, a przecież nie przepada za większymi obiektami. W skokach w Rumunii zajmował odpowiednio 3,5,5 miejsce i jestem przekonany, że to są rezerwy. Myślę, że czołówka ze średniej skoczni w Predazzo się nie zmieni, może z wyjątkiem Kubackiego, który nieco spuścił z tonu i podobno jest przeziębiony, a to może mieć wpływ na jego jutrzejsze skoki. Wracając do Geigera, obok Krafta i Stocha jest najlepiej ocenianym zawodnikiem w stawce, a przy takiej skoczni noty stylowe oprócz rekompensat za wiatr są kluczowe i myślę, że  powinien jutro powrócić na szczyt, a przynajmniej spokojnie zameldować się na podium. 

Stoch 1-3 @2.15 STS

Tutaj myślę, że Kamil zastąpi Dawida i również zamelduje się na pudle, kto wie może nawet wygra. Na treningach 15 i 1, w kwalifikacjach 7 miejsce, ale gdyby nie błąd przy lądowaniu i lekko podparty skok, okazałby się najlepszy. Już bardzo blisko podium było we Włoszech, dwa razy zajął 4 miejsce, najgroźniejsi w walce o zwycięstwo będą oczywiście Geiger i Kraft, ale nie skreślam Polaka, i myślę, że jutro spokojnie stać go na zwycięstwo, a pudło tym bardziej, zwłaszcza po tak fajnym kursie. 

Tande - Peter Prevc 2 @2.45 Forbet

Ponawiam typ z kwalifikacji i gram singlowo. Nieco obawiałem się skoku Petera, bo tragicznie to wyglądało w treningach, jednak już w kwalifikacjach było zdecydowanie lepiej i pokonał rywala. Tande w Kulm nie zachwycił, a  średnie obiekty to nie jego bajka, jeszcze ratuje go mocny podmuch pod narty i czasami potrafi odlecieć, ale brakuje u niego regularności i często zawala skoki. Prevc zajmuje ostatnio podobne lokaty, jednak on na takich obiektach radzi sobie lepiej, w Predazzo dwa razy okazał się lepszy od Tandego i po takim kursie celuje w kolejne zwycięstwo nad rywalem. 
 
Otrzymane punkty reputacji: +10
typerskoki 398,2K

typerskoki

Ekstraklasa Expert
Członek Załogi
Wczoraj dramat. No ale jest nadzieja na dziś, takie próby:

Geiger wygra konkurs @ 6,00 @ sts   
Pragnę tylko przypomnieć Predazzo gdzie Niemiec 2 razy nie pozostawił złudzeń w piątek też nie wymiatając (podobnie jak wczoraj).
Podobnie też było rok temu na LGP właśnie w Rasnovie. Treningi, kwale, serie próbne Geiger w okolicy 3-10. Konkurs? Dwa razy pierwszy ze sporym zapasem. Nie wiem co tu jeszcze napisać, statystyki i przebieg weekendów na małych skoczniach wostatnich 2 latach mówi sam za siebie. Geiger w podobny sposób też skakał na innych małych skoczniach (w LGP). Podobnie było też na MŚ w Seefeld gdzie w treningach skakał solidnie, a w konkursie powinien przegrać tylko z Kobayashim, gdyż po pierwszej normalnej serii był na 2 miejscu. Druga seria do normalnych już nie należała i wyszło jak wyszło. Niemiec jest stworzony na takie skocznie i taki kurs to promocja podobna jak na Kobayashiego kurs 12,00 w zeszłym tygodniu na Kulm. Mam nadzieje, że tym razem jury lub natura nie postanowi mnie okraść z wygranej :) Dla mniej odważnych podium po kursie 2,00 też jest dobrym zakładem, lub poszczególne pary h2h grane w kierunku Niemca.

Lindvik - Kubacki 2 @ 1.90 @ Totalbet    
Kubacki to kolejny zawodnik dobrze radzący sobie na tego typu obiektach. Forma wydaje się ostatnio nieco przygasło, ale Dawid lubi się "naprawić" z dnia na dzień. Dokucza mu przeziębienie, więc wczoraj mogło być 80% mocy. Dzisiaj liczę na poprawę stanu zdrowia i chociaż 90% mocy Dawida. Przeciwnik Lindvik w kwalach odpalił, ale on ma czasem skoki petardy. Szczególnie jak powieje tak jak mu powiało. W treningach jednak bardzo przeciętnie. Liczę, że choć jeden skok odda jak w treningach i zakład wchodzi wtedy z zapasem. Do tego liczę, że nie trafi znowu takiej lufy pod narty jak wczoraj. Kurs bardzo fajny, u konkurencji chodzi znacznie niżej.
 
 
Otrzymane punkty reputacji: +35
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom