Luźne rozmowy o tenisie. Dziwne mecze oraz niewytłumaczalne zwroty akcji

adik1992 391,8K

adik1992

Moderator
Członek Załogi

Co do Dzumhura to gracz który często przechodzi obok meczu. Coś jak Verdasco czy Fognini. Harrison gra dzięki WC. Potrzebuje punktów by odbudować ranking. Czyli według Ciebie ma przegrać ileś tam spotkań bo miał przerwę i ostatnio się z kim męczył.

Ciekawe co powiesz na temat spotkań Ramosa, Moutet, czy Cabal/Farah bo tam cuda się działy. I żeby nie było że pisze o ustawkach ww tych meczach. Chodzi mi że nie zawsze faworyt według buków ma wygrać i ktoś kto ogląda mecze od x lat i je obstawia powinien doskonale wiedzieć.

W tenisie nawet jak przegrywasz 0:6 0:3 to ciągle potrzebujesz tyle samo gemow do wygrania co przed rozpoczęciem meczu. Każdy gem zaczyna się od nowa z równym szansami. W piłce jeżeli przegrywasz 0:4 do przerwy to od 46 minuty nie masz 0:0 dlatego jest tyle zwrotów akcji w meczach tenisowych bo często słabsze 10 minut jednego zawodnika sprawia że przegra 3 gemy.

S 0

syp3k

Robert Farah, ledwo wrócił z "wakacji" i już się bierze za handlowanie! Lider rankingu jest bezkarny!

B 0

bbs

Widzę że na tym patoforum cały czas istnieje cenzura jak na wycieczkach po Korei północnej XDD

mrbrightside 2,6K

mrbrightside

cytat z dnia 18 lutego 2020 07:28 przez adik1992Ta Węgier miał gładko wygrać. W jakim świecie Ty żyjesz. Bublik jest mocny w hali co nie raz pokazał. Mecz miał być wyrównany i taki był. Buki faworyzowaly Fucsovicsa bo ostatnio grał dobrze ale to nie znaczy że będzie wygrywał każdy mecz.

Jesli chodzi o Fucsovicsa to podejrzanie zawiódł po prostu bo patrzac jak grał wczesniej (ostatnie mecze )  i co grał Bublik w ostatnich ( np Kazach poleciał prawie z Laksonenem niecałe dwa tyg tyemu i w ostatnich 5-6 meczach tracił co najmniej seta) to ten wynik ich pojedynku troche dziwi. Fukso np nie wykorzytsał 0:40 3bp po kolei przy serwisie Bublika w 1 secie. no ale ok sport wszystko mozliwe . jak dla mnie troche podejrzane. zaznaczam ze ja tego meczu nie grałem .

Co do Dzumhura to czy Dzumhur nie potrzebuje tez pkt w rankingu ? jest na 108 pozycji obecnie. w ostatnich latach był znacznie wyzej . patrzyłem co grał Harrison wogóle , nie przez ostanie miesiace ale co grał cąły rok. i przez cały ostatni rok wygrał kilka meczów z czego szczytowym osiągnieciem było pokonanie Troickiego i Georga Harrisa którzy obaj bez formy wtedy byli. Harrison w ostatnich tygodniach dostał od chalengerowcow z 3 setki typu Redlicki , Blancaneaux a Dzumhur z kolei walczył jak równy z finalistami turniejów Alliasime ( urwał mu seta)  i Seppim którego prawei ograł serwujac na mecz( byc moze wtedy Dzumhur by doszedł do finału) no i na takim etapie swoich form panowie sie spotkali i Dzumhur dostaje gładkie 0-2 od Ryana kurs pewnie był koło 7 na taki wynik . jak pisałem duzo wczesniej że Dzumhura juz  dawno zauwazyłem że jemu wybitnie czesto zdarzają sie podejrzane mecze i od momentu kiedy o tym wspomniałem w tym temacie ( ze 2 tyg temu ) miał juz dwa mega podejrzane mecze ten z Seppim ( swoją drogą tez kolejny gagatek  o nim warto tez napisac wiecej )  i z Harrisonem . i absolutnie sie nie zgodze z takim stwierdzeniem ze Dzumhur przechodzi czesto obok meczu bo jego walecznosc to jego baza gosc nie ma zbyt dobrych warunkow fizycznych wiec musi nadrabiac walką o kazdy punkt jak chce wygrywac. Co wiecej  ogladałem o nim film dokumentalny jak opowiadał o poczatkach swoich z tenisem o spartanskich warunkach w jakich cwiczył w Bosni o biedzie o tym jak bardzo chciał sie wyrwać pokazywali sale i korty gdzie cwiczył i to wygladało dramatycznie dołownie  jak po wojnie  . Dzumhur sam opowiada jak wazny był jego upór i wola przetrwania i że w Bosni jest bohaterem . to taki bohater przechodzi koło meczu???

Jesli chodzi o mecze Mouteta i Ramosa to miałem o nich sam napisac ale jak juz wspomniałes to sie odniose do tego . Jesli chodzi o francuza to gosc ma talent do ziemi i wogole do tenisa ogladałem jego mecze w poprzednim turnieju ten co wygrał z Pellą a potem ten z Martinem i tam pokazał dwa różne oblicza ( jak Dr Jekyll i Mr Hyde) . Z pellą grał normlanie był skupiony ( w tym meczu Moutet był dogiem)  grali naprawde niesamowite wymiany i francuz dobiegał do wszystkoiego mecz wygrał  . kolejny mecz z MArtinem to zmiana 360 stopni .Ja wczesniej nie ogladałem jego zbyt wielu meczów ale takiego widziałem go pierwszy raz do czego jest zdolny jak widac.  Pajacerka niesamowita co Moutet tam zaczał wyrabiac..  gosc sie chyba nauczył aktorstwa od Paire i wydziwiania na korcie co on odwalał w meczu z Martinem to po prostu parodia .. wtedy Kyrgios przy nim to jest taktowny dzentelmen i dojrząły odpowiedzialny męzczyzna który traktuje gre w tenis bardzo powaznie:) Moutet grał wtedu jako uzasadnoiony faworyt ( po tym co pokazał w meczach z Pella i Thiago Montiero)  i nie przypominał wogóle zawodnika z dwoch poprzednich rund  .Cały czas jakies bezzasadne narzekania taka gra na wyjebce jak Paire dokładnie tak samo .Krzyki rzucanie przy co drugim punkcie rakieta do góry na kilka metrów albo wogóle na ziemie . Moutet tam był faworytem i mecz gładko przegrał. I teraz wczorajszy czy moze nawet dzisiejszy mecz z Corią grał dosc dobrze ( Coria moim zdaniem bez formy ) no i Moutet rozjezdza go w 1 secie i w drugim przełamuje szybko proawdzi 2:0 w drugim secie i od tego momentu zmiana frontu znow cos zaczyna odwalac krzyki to samo co z meczu z Martinem jak tylko Coria miał setowe  w 2 secie postawiełm na jego zwyciestwo bo juz wiedziałem jak to sie skonczy. MOutet jescze serwował na mecz i sie połamał kiedy wydawało sie ze wrocił do meczu i niby chciał wygrac ale jakos czułem ze odda serwis i mecz bo wszystko na to wskazywało ze to wałek.
A jesli chodzi o Ramosa to sam sobie odpowiedz na pytanie kiedy taki ziemniak i wyjadac z jak Ramos ma 16 letniego gowniarza który gra tylko w itfach i w 3 secie Ramos  prowadzi 40:0 i 3:0 i co? ... niech kazdy sam sobie odpowie na pytanie czy taki doswiadczony gracz jak Ramos bez kontuzji ( w meczu z Cuevasem sprzed paru dni poakzał ze jest tez w optymalnej formie)  , duzy turniej wiec motywacja finansowa , mógł tak sie zaciąć  ( zrobił chokea) czy może puścił mecz.

adik1992

Moderator
Rozumiesz że te mecze które podalem z mojej strony to nie było posadzenia o ustawke.
piszesz że zawodnik ma 16 lat. Czyli rozumiem że taki tenisista nie ma prawa przez najbliższe 2-3 lata wygrać w ATP?
Jak sądzisz czemu Hiszpan dostał WC do takiego turnieju a nie jakiś zawodnik z Brazylii?
Bo Alcaraz to wielki talent. I właśnie grając w takich turniejach ma szansę się wybić i przebić wyżej w rankingu przez co opuści itfy na rzecz ATP tak jak Sinner rok temu. Kto 2 lata wstecz słyszał o Włochu? A zaraz będzie w top50 i to w kilkanaście miesięcy. I też będąc  400 w rankingu odgrywał zawodników z top100 aby zajść tam gdzie jest. Nie wykluczone że Alcaraz za 2-3 lata też będzie w top50. Mecz z Ramosem był na dobrym poziomie i młody to wywalczył większą  zawzietoscia i chęcią wygranej.

Piszesz że Moutet zagrał jeden mecz bardzo dobrze a drugi słaby ale wskazywałes na Fucsovicsa jako wyraźnego faworyta bo ostatnio grał dobrze. Przecież ci zawodnicy dlatego są na tych miejscach a nie w top 5 bo potrafią zagrać jeden turniej rewelacyjnie a później przez miesiąc nie wygrają meczu. Bublik w hali jest groźny bo ma mocny serwis i 0:40 to jest nic jak u Isnera czy Opelki.

Ostatnia sprawa to Harison. Wiesz pewnie że wraca po kontuzji. Jeżeli ktoś nie gra kilka miesięcy potrzebuje złapać rytm i często pierwsze mecze wyglądają jak wyglądają. Pisząc że Dzumhur przechodzi obok meczu chodziło mi o fakt że jak nie idzie to nie bardzo stara się za wszelką cenę coś zmienić. Tylko chce jak najszybciej odbebnic mecz.  Dokładnie jak Fognini, Paire, czy paru innych.

B 0

bbs

Jak panowie wytłumaczycie to że Belindka niszczy Rosjankę, lamie w drugim i nagle przestaje grać?

Ah ten czysciutki jak łza sport+ turniej w Dubaju XD
Przecież to nie jest śmieszne, to jest żałosne.

adik1992

Moderator
A co ma Dubaj do tego?
Dziwi Cię że Bencic w słabej formie przegrywa z Pavluczenkova która ostatnio gra dobrze a nie dziwi cię że Belinda przegrała tydzien temu z młodą Kanadyjka u siebie. Ludzie co wy bierzecie.
Rozumiem że jak ktoś jest wyżej w rankingu i buki dadzą na niego mniejszy kurs to nie moze przegrać.
U kobiet często jest że zawodniczka wygrywając wysoko seta kolejnego gładko przegrywa bo tak jak pisałem kolejny set zaczyna się od zera.

Muguruza - Rogers 1R AO 0:6 6:1 6:0.
Ale jak ktoś śledzi tenis od miesiąca to go takie zwroty akcji dziwią

Dla mnie bardziej zasadne pytanie dlaczego i jak to sie stalo ze Pavluchenkowa nie istniała po prostu przez 8 gemow grała wielka kupe wielkie nic (akurat na czas podbicia kursu do dorodnych tlustych jedrnych wartości????????) i w tym momencie przypomniala sobie ze jednak jest w formie:) dzisiaj tez potwierdzają teorie Adika faworytki które odpadają w mniejszych turniejach jadą tam po wpisowe zeby spiac sie na takie dobrze oplacone prestizowe wielkie turnieje Dubaj.

B 0

bbs

@mrbrightside oni i tak ci będą podawać mecz muguruzy jako przykład i dalej żyć w świecie gdzie ich kochany sport jest czysty jak łza. Pewnie wpisała kody i bencic dostała skilla itf.

Ah no i ta zhang, przecież miała dojść do półfinału żeby zarobić sianko więc wywalone w poprzedni turniej nie?

adik1992

Moderator
cytat z dnia 18 lutego 2020 13:44 przez mrbrightsideDla mnie bardziej zasadne pytanie dlaczego i jak to sie stalo ze Pavluchenkowa nie istniała po prostu przez 8 gemow grała wielka kupe wielkie nic (akurat na czas podbicia kursu do dorodnych tlustych jedrnych wartości????????) i w tym momencie przypomniala sobie ze jednak jest w formie:) dzisiaj tez potwierdzają teorie Adika faworytki które odpadają w mniejszych turniejach jadą tam po wpisowe zeby spiac sie na takie dobrze oplacone wielkie turnieje Dubaj.
Duży turniej w tym roku jest w Doha co widać po obsadzie.
Jaka faworytka odpadła bo chyba nie Svitolina która w tym roku jednego dobrego meczu nie zagrała. Sam pogralem przeciwko Ukraince
Porażka Bencic też nie będzie niespodzianka.

Wytłumacz mi dlaczego parę lat temu Muguruza wygrała w finale z Halep 6:1 6:0.
A Ciebie dziwi że jedna zawodniczka gra słabo jeden set a drugi znakomicie.

Ps. Chyba się nie przelogowales

adik1992

Moderator
Aż się śmiać chce. Ta sprzedała, tamta sprzedała, ta puściła a później tekst "Ja i tak tego meczu nie gralem"
:)

cytat z dnia 18 lutego 2020 13:08 przez adik1992Rozumiesz że te mecze które podalem z mojej strony to nie było posadzenia o ustawke.

Adik takim tokiem rozumowania to cały sport jest czysty wszystko tak mozna wytłumaczyc .Pisałem o tym wczesniej . Podajecie przykłady jakis finałów Djokoivica z NAdalem czy Fedem ze tam były podobne zwroty akcji co miedzy  jakimis innymi zawodnikami w turnieju rzedu 250 . Czyli jak był kiedys tam mecz 6:0 40:0 5:0 i ktos wrócił od takiego stanu i wygrał  i mecz nie był ustawiony bo to np finał wielkiego trunieju wiec wszystko jest mozliwe i nie ma co nawet dyskutowac o fixach . Gdyby nie było afer i co raz jakis powaznych pogłosek / podejrzeń ja sam bym na to nie wpadł że na tak wysokim poziomie są możliwe takie rzeczy . Ale temat wraca słyszy sie o tym w kazdym sporcie i na zdrowy chłopski rozum mozna sie spodziewac że to co wychodzi na jaw na swiatło dzinne to jest wierzcholek góry lodowej.  Rozumiem dlaczego niektórym sie to nie podoba i nie chca dopuscic do swiadomosci faktu że to sie dzieje cały czas . Dlatego ze to godzi w wytworzony w swojej głowie obraz samego siebie jako TYPERA , czyli trafiam i wygrywam zakłady bo sie ZNAM to wynika z mojej wiedzy doswiadczenia dobrej obserwacji analizy itp . a zjawisko ustawiania meczów sprawiaja że całą ta obserwacje mozna sobie włozyc do D**Y . daletego u niektórych jest tak silny mechanizm wyparcia ze swiadomosci  nie cha obudzic sie z matrixa bo cześć  poczucia własnej wartosci utożsamiaja z byciem TAJPEREM  .WIem że to są ciezkie i delikatne kwestie dlatego tak ludzie emocjonalnie reaguja na ten temat. .Ja nie uwazam że kazdy mecz który ma dziwny przebieg że to fix ale mysle że jednak duża czesc tych dziwnych meczy to jednak kontrolowane scenariusze nie wiem ile to jest meczy czy 1 na 3 mecze   podejrzane czy 1 na 4  czy 1 na 5 czy 1 na 2 nikt tego nie wie. a swoją drogą nie wiem kto to jest bbs nie znamy sie mysle ze jeden z wielu osob które nie bały sie napisac w tym temacie i wyrazic opinie .

adik1992

Moderator
Napisałem w pierwszym poście tu że korupcja w tenisie jest. Jest zdecydowanie mniejsza niż 10-15 lat temu wręcz znikoma. Może 1 na 100 spotkań jest ustawionych i to gdzieś w mniejszych turniejach. A dla niektórych każdy zwrot  akcji w meczu to Fix albo ustawka co jest paranoją.

Także ja niczego nie wybieram tylko racjonalnie myślę, oglądam mecze oraz interesuje się tym co się dzieje poza meczami a nie pisze odczuć po zobaczeniu suchego wyniku.

ZADEN ZAWODNIK Z TOP100 albo i top200 nie ryzykuje ustawiania przy obecnych instytucjach. A jak pokazuje historia wykrycie ustawek nie zajmuje tydzień czy miesiąc a zawodnicy są karani po 5 latach lub więcej.

B 0

bbs

@mrbrightside problem jest taki że oni myślą że ja to ty XD a innych wyzywają że tworzą teorię spiskowe

dx2 210,2K

dx2

Wraca czlowiek z roboty, a tu Antek z kolegami szaleje ????

Ja mam dla Antka i kolegow taka bardzo rozsadna propozycje.
Jezeli to jest forum bukmacherskie i nie macie typow to moze zalozcie sobie grupe dyskusyjna na FB albo w innym miejscu, bo moze niektorzy nie maja juz ochoty Was czytac.

A zapomnialem, ze macie nadmiar wolnego czasu i okupowanei komputera to Wasz zywiol codzienny.

Czy macie jakies typy ?

Poza tym pozdrawiam, moderatora Rasijkij, ktory wyslal mi ostrzezenie.
Ale panei moderatorze, przeciez sam Administrator zmienil nazwe tematu na "Luzne rozmowy...", wiec to wlasnie sa "luzne" rozmowy. Zapytam szanownego pana modertora, ktory to punkt zostal zmalany.

Ja sadze, ze nawet sam administrator sam w koncu zmadrzeje i zamknie ten temat.

P.S. Czy ktos w moim imieniu moglby napisac do Antka, bo Antek ze swoja mocna psychika jak jego pisownia nazwiska "Cecchinato" wyslalmi 3 wiadomosci w 5 minut. W jednej zapytal ile mam lat, a w drugiej pisal cos o "honorze".
Odpowiadam, ze lat mam 14, a slowa "Antek" i "honor" na tym forum sie wykluczaja.

madman01 12,1K

madman01

tarki_16 210,9K

tarki_16

Moderator
Czy ja mogę prosić o bana na sam dział tenisowy ? Nie chce czytać tych kretyńskich postów Antka i jego kolegów.  @dx2 daj sobie po prostu spokój,  poziom tego działu sięgnął już dna i władza próbuje na siłę coś zmienić tworząc właśnie tak debilne tematy , które nie mają kompletnie sensu, a o poziomie moderatorów to już nawet nie wspomnę. Gdyby nie Ty i Adik to by nikt tutaj nie pisał

cytat z dnia 18 lutego 2020 16:01 przez madman01Pozwole że się wypowiem, te mecze Belindy Bencic i Svitoliny mnie nie dziwią, i nie ruszalem ich wcale bo tak jak sądziłem że może tu byc niespodzianka, ale niestety tego nie pograłem, ale to był błąd bo Pavluchenkova wygrała i Brady wygrała. Ale w rozmiarach duzej niespodzianki bym tego nie nazwał, Pavluchenkova pokazała już w tym sezonie że zrobiła spory progres, a Bencic nie jest bardzo wybitna tenisisitką często mecze dobre przeplata slabymi, po prostu głowa dobrze niefunkcjonuje, Odnośnie Brady to według mnie jest ona bardzo nie doceniana zawodniczką w WTA, a ma papiery na grę dobrze zbudowana, znakomity forhend, wystarczy że nie będzie albe będzie mało popełniac bledow , trafiac w kort, to kazdy moze z nią mieć problemy, Svito w tym roku nie imponuje i ta porażka według to nie jest sensacja, natomiast można przyjrzeć się innym meczom, a mianovicie Anisimovej i Yastremskiej, obie, miały mecz na wyciągniecie ręki, Anisimova prowadziła w decydującym secie 3-1 z przeciętna Strycovą , która grała piach w tym meczu, co druga piłke wywalała, w aut albo w siate i nagle obrót o 360 stopni, Anisimova mając wynik 3-1 przestaje grać i przegrywa decydoującego seta 6-4 i całe spotkanie, Podobna sytuacja z Yastremską, prowadziła 5-2 w decydującym secie z Kuderemtova, i nagle zaczyna walić proste piłki w siate, i ostatecznie seta przegrywa 6-7 i cały mecz, oglądałem te dwa mecze i nie chce sie wierzyć co one odwalały, Yastremska miała ze 3, 4 piłki proste do skończenia decydujące które by jakaś młoda juniorka skończyła to ta perfidnie wali w siate. No można to tłumaczyć młodym wiekiem i brakiem rutyny bo przecież Anisimova i Yastremska to bardzo młode zawodniczki, ale w tourze juz jakis czas są, no ale kto tam wie czy w takich egzotycznych turniejach, gdzie nie brakuje przeciez arabów bogatych, ktoś z zewnątrz nie ma wpływu, może nie na przebieg spotkania ale na wynik,, kto tam wie, różne cuda widział sport,a  nie tak dwano nawet światło dzienne ujrzała przecież afera w tenisie, odnośnie mołdawksiej czy armeńskiej mafii...ustawiające mecze męskiego tenisa...
Dzieki Madman za ten wpis ale może sie od razu przyznasz ze jesteś kolejnym moim alter ego po btts?? ????????Sory bbs pomylilo mi sie z wyrazeniem both team ti score????A jesli chodzi o Twoje wątpliwości to może Adik Ci wytłumaczy ze to normalne bo to wta i tam WSZYSTKO jest mozliwe (oprocz fixow) i NICZEMU sie nie powinienes dziwić. Wiem to troche złośliwe ale chciałbym z ciekawości posłuchać co on powie.
Adik , żeby nie było;) ,  fajnie ze jako jeden z nieiwelu  jak piszesz krytyczniee to masz jakieś argumenty i przemyslenia i rozwijasz wypowiedz  a nie piszesz tylko i wyłącznie ultra ironicznie bez zadnej treści.
Mam dla Ciebie pytanie wyzwanie. załóżmy hipotetycznie ze moja wersja rzeczywistości jest prawdziwa czy myslisz ze dla buków by zrobiło roznice gdyby ludzie grajacy byli swiadomi zjawiska czy myslisz ze to nie miałoby żadnego wplywu czy buki wolalby moze zeby ludzie mieli Twoje podejście czyli fixy jak są to raz na tysiac wiec nawet nie ma co brać tego pod uwagę. Jak myślisz to jest powazne pytanie do Adika.

a do wszystkich TurboHejterów czyli m innymi z kolega XD3 ( zmieniłem celowo inicjały ale kazy wie o kogo chodzi) na czele który obiecywał juz ze nie bedzie pisał ale sie nie kontroluje:) na serio polecam bana bo jesli czytaliscie temat i wiecie ze w najblizszych miesicach moga skazac zawodnika z top 30 ATP za ustawki (wg raportow wina jest niewpodwazalna) i wg waszego mniemania temat nie ma racji bytu to juz was nic nie przekona jak siedzice w tym tyle lat i nic nie widzicie