>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Sposób na drogie OC

dawid1892 2,1K

dawid1892

Użytkownik
Mam możliwość kupna samochodu za grosze. Nie jest najnowszy, ja sam nie mam długo prawka i tak można wymieniać Co za tym idzie, ubezpieczenie tego samochodu to koszt ok. 2,5 tysiąca złotych. Chcę nim pojeździć parę miesięcy ale nie dam tyle za ubezpieczenie, nie mam możliwości wzięcia ubezpieczenia na kogoś, więc o zniżkach mogę pomarzyć. Tak więc pytanie czy znacie jakiś sposób żebym nie łamał prawa i nie dawał za to ubezpieczenie tyle kasy?
 
shingper 563

shingper

Użytkownik
Jak nie masz kogoś do spółki ze zniżkami to niestety raczej nie ma innej opcji. Ostatnio jak kupowałem OC to agent u którego kupowałem mówił, że miał przypadek jak gośc kupił golfa za 2000zł, a najniższe oc mu wyszło 3000zł i nie miał wyjścia, wziął na raty, też nie miał nikogo ze zniżkami aby się podpiąć.
 
gonsack 1,1K

gonsack

Użytkownik
Bez współwłaściciela to w zasadzie nie ma mocy żeby coś dużo ugrać na ubezpieczenie tym bardziej z małym stażem z prawkiem. Jedyne co mogę zapytać, to który rocznik tego nie najnowszego auta?
 
gonsack 1,1K

gonsack

Użytkownik
To za bardzo nie pomogę, bo gdyby był trochę starszy to są specjalne zniżki, ale to inna kategoria wiekowa.
Jedyne co zostaje to popytać w różnych ubezpieczalniach (nie u agentów, tylko bezpośrednio u konkretnych ubezpieczycieli) czy przy przepisywaniu ubezpieczenia z poprzedniego właściciela robią rekalkulację składki. W zasadzie jest to norma, ale ja mając auto ubezpieczone w pzu (a w zasadzie ojciec, bo miałem 2 auta więc na jednym będąc współwłaścicielem leciały mi zniżki, a drugi był tylko na ojca) nie dopłacałem nic przy przepisaniu ubezpieczenia. Tylko, że u mnie była taka sytuacja, że drugi samochód &quot;zabierałem&quot; tacie za pomocą darowizny, ale mimo wszystko miałem w tamtym momencie nabite ledwo 40%, przy full zniżkach ojca, a ubezpieczenie kilka dni po wykupieniu było przepisywane na mnie i gość, który to robił rekalkulacji nie zrobił i nic dopłacać nie musiałem więc mógłbyś popytać, bo kupując auto z ubezpieczeniem wcale nie musisz wykupować nowego, a jedynie przepisać na siebie już istniejące z poprzedniego właściciela. Chyba, że ubezpieczenia nie ma wykupionego (mimo prawnego obowiązku) albo chce sprzedać bez to wtedy już lipa.
 
al_capone 29K

al_capone

Gangster
@dawid1892
Do kiedy obowiązuje ubezpieczenie OC tego samochodu? Możesz na nim jeździć do jego wygaśnięcia. Polisa OC może przejść na Ciebie z chwilą zakupu auta.
 
Do góry Bottom