>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 200 ZŁ!<<<

Droga do zawodowego typera.

P 102,3K

przestrzalninja

Użytkownik
ciekawe ile osob zdaje sobie sprawe, ze bukmacher poczatkowo nie daje limitu na stawki tylko na wygrana netto. albo ile osob wie, ze czas jest pojeciem wzglednym i nie ma znaczenia w jakim czasie sie wygrywa. jeden w rok zrobi tyle samo co drugi w rok, ale ten pierwszy zagra 1000 zakladow a ten drugi 10. sa rozne drogi do osiagniecia celu, przeciez leworeczny nie bedzie pisal prawa reka... tak wiem sa osoby obureczne.
 
ksawery-iksinski 83

ksawery-iksinski

Użytkownik
Wracając do sedna tematu: droga do zawodowego typera polega na pracy z własnymi przekonaniami, określeniu sposobu obstawiania dającego nam przewagę oraz na wyznaczeniu jasnych i czytelnych zasad zarządzania kapitałem/ryzykiem. Większość graczy skupia się tylko na drugim wymienionym przeze mnie punkcie, podczas gdy stanowi on tylko 1/3 sukcesu. Nawet gdyby dziś większość z nich znalazłaby taki sposób, który daje graczom przewagę, a odpuściliby sobie 2 pozostałe składowe wygrywania, za miesiąc byliby bankrutami.
W 1 punkcie najważniejsze jest wzięcie pełnej odpowiedzialności za swoje czyny i eliminacji emocjonalnego bólu związanego z przegraną
2 punkt traktuje o tym, że należy działać zgodnie z rachunkiem prawdopodobieństwa i wykorzystywać każdą matematyczną przewagę którą zauważymy
3 punkt jest chyba najprostszy do ustalenia: wystarczy określić bezpieczną wysokość stawki na dany kupon i zawsze się do niego stosować

Zainteresowanym mogę polecić bardzo dobrą książkę traktującą o tym co przed chwilą napisałem: Mark Douglas "W transie inwestowania". Odnosi się ona do giełdy ale zawarte w niej prawdy są na tyle uniwersalne, że można podstawić pod nie dowolną aktywność.
 
Otrzymane punkty reputacji: +9
tedddy2060 7,3K

tedddy2060

Użytkownik
W zupełności się z Toba zgadzam bo zacząłem grać gdy otworzono 1 punkt w Krakowie a był to Profesjonal czyli dzisiejsza Fortuna a było to na początku lat 90-tych i to samo mieliśmy z 3 kumplami że całą wiedzę czerpaliśmy tylko tak jak Ty z gazet sportowych i z telegazety a że buk(i) się często myliły z kursami to się to wykorzystywało bo wtedy nie mieli regulaminów pod siebie i tak że my byliśmy syci i reszta ludzi którym dawaliśmy cynki co trzeba grać a póżniej wszedł internet to się już grało tam i ówdzie ale później buki już zmądrzały i teraz jest jak jest!!!Pozdrawiam
 
hardkorowytyp 587

hardkorowytyp

Użytkownik
Cześć, nie wiedziałem gdzie o to zapytać. Zna ktoś jakąś mocno rozbudowaną stronę ze szczegółowymi statystykami meczów piłki nożnej?
 
Witajcie, jestem tutaj nowy wiec proszę o wyrozumiałość. Lubię obstawiać wyniki. Postanowiłem się tutaj zalogować by poznać jak obstawiają najlepsi i sprawdzić czy da się z tego wyżyć. Jakieś rady od starych wyjadaczy ?
 
successful 1,8M

successful

ModTeam
Członek Załogi
cytat z dnia 13 lutego 2020 21:44 przez piotrtalikosWitajcie, jestem tutaj nowy wiec proszę o wyrozumiałość. Lubię obstawiać wyniki. Postanowiłem się tutaj zalogować by poznać jak obstawiają najlepsi i sprawdzić czy da się z tego wyżyć. Jakieś rady od starych wyjadaczy ?
Dużo obserwuj. Graj na początku b. małymi stawkami. Zaobserwuj, że tzw. "gra na kursy" (niski kurs na faworyta więc na pewno wygra) jest zdradziecka. Czytaj tabele, zestawienia, wcześniejsze wyniki grających zespołów. I ufaj swojemu szczęściu!
 
adamo80 17,4K

adamo80

Użytkownik
cytat z dnia 13 lutego 2020 21:44 przez piotrtalikosWitajcie, jestem tutaj nowy wiec proszę o wyrozumiałość. Lubię obstawiać wyniki. Postanowiłem się tutaj zalogować by poznać jak obstawiają najlepsi i sprawdzić czy da się z tego wyżyć. Jakieś rady od starych wyjadaczy ?
Najlepsi tutaj nie obstawiają... :) Hahahahaha :)
 
Otrzymane punkty reputacji: +23
Gy_Gy_Craveel 248K

Gy_Gy_Craveel

Znawca - US Sports
cytat z dnia 14 lutego 2020 11:38 przez adamo80

Najlepsi tutaj nie obstawiają... :) Hahahahaha :)


Kolego, nie wiem czy to kompleksy czy brak czytania ze zrozumieniem , ale sadze ze to pierwsze, bo jak inaczej to nazwac? , Nie jestem profesorem nauk scislych ale jak zrozumialem, koleg pyta sie o rady dla kogos kto stawia pierwsze kroki , nie widze tutaj pytania o obstawiajacych uzytkownikach. Dlatego ten glupokowaty smiech slabo o tobie siwdczy, widze ze jest z toba coraz gorzej potym  jak Hejterzy ktorzy nie maja wiedzy i rowniez lecza swoje kompleksy "zjedli" ciebie w twoim temacie, ktory zamknales i nie badz hipokryta bo jak eli.cohen "spadl z nieba" i zablysa kilkoma zakladami to byles jednym z pierszwych ktory jego obserwowal, dlatego jezeli nie masz nic ciekawego do napisania to siedź cicho na czterech literach a jezeli nie mozesz wytrzymac to idz stad i poszukaj glupszego od siebie, poprostu nie siej fermentu.(Glupkowatych prowokacji)

Mysle @waldi1979  ze zasoby tematu sie wyczerpaly i najwyzszy czas zamknac teamt a koledzy ktorzy beda mieli putania dotyczace gry zaloza nowy temat po to jest ten dzial.
 
Otrzymane punkty reputacji: +198
rondani 96,5K

rondani

Użytkownik
Super piszecie, ale chyba nikt nie wzial pod uwage jednego sapektu.

Jesli ktos na przyklad chce sprzedawac typy, ustawki, ale niekoniecznie, nawet jesli prowadzi jakis portal, bloga, strone

czy jak tam zwal tak zwal, to bedac sam traci sporo czasu na 'customer service'. Nie majac sekretarki, wszystko musi robic sam co automatycznie odbija mu sie negatywnie na wynikach, bo nie moze sledzic wszystkiego tak dobrze, jak robil to sam nie znajac nikogo.

Dlatego ja powiedzialem sobie nigddy nic takiego, owszem mozna wymieniac sie z interesujacymi osobami na priv, rozmawiac, szczegolnie w tygodniu gdy ligi nie graja, ale wez tu obsluz 50 klientow dajmy na to, majac 100 meczow naraz w sobote o 16 w Anglii. Wykonalne? Moze i nawet, ale ktos musialby czytac wszystko w tygodni, nayczyc sie dryzyn, skladow, konfiguracji, miec to w malym paluszku i reagowac na zmiany w ostatniej chwili, bo przeciez trenerzy oglaszaja sklad na godzine przed meczem, to nie reprezentacja.

To jest awykonalne. Jesli ktos Wam mowi, ze wszystko to ogarnia, z nim bedzie cacy, dziala sam itp to....albo geniusz (0.000001%) albo delikatnie mowiac przeszacowuje wlasne mozliwosci i sam nei wie, ze wkrotce mocno utopi, albo trzecie wyjscie - na 95% jest to oszust, ktory zniknie jak przyjdzie czarna seria i zalozy kolejnego nicka

Jest tak, prawda?
 
P 102,3K

przestrzalninja

Użytkownik
raczej nieprawda, spokojnie da sie to ogarnac a jak zna sie sklady i sie w tym siedzi to sie robi to automatycznie i nie trzeba byc geniuszem. dzien wczesniej albo w nocy robisz wstepny research a w dniu meczu weryfikujesz informacje. przejrzenie zrodla zajmuje kilkadziesiat sekund. ja w hokeju tak robilem jakies 8 lat temu a tam wiecej zawodnikow niz w pilce jest. i bylo to czasem wiecej niz 100 meczow do ogarniecia.
 
Otrzymane punkty reputacji: +12
rondani 96,5K

rondani

Użytkownik
Moze i sie da, ale powiedz czy czasem uzeranie sie z konsumentami nie odbija sie negatywnie na wyniku, czasem mozna sie wkurzyc. O wiele lepiej jest isc zrywac jablka, roznosic ulotki, cokolwiek, pewna kasa, a tutaj de facto ludzie ci placa za wczesniejsze 'performance' bez zadnej gwarancji co bedzie w przyszlosci. Do tego spadajace kursy, limity, redystrybucja typow, sa lepsze sposoby

No i to ze jest coraz wiecej oszustow psuje caly rynek, ja sie dziwie ze ktos w ogole robi kase na platnych typach tak w ogole

PS no i zapomnialem o polityce PIS ktory widzi obstawiajacych w internecie gorzej niz satanistow, sutenerow, mordercow, z jakiegos nie wiedziec czemu powodu, co powoduje ze dostep do bukow o sensownych kursow jest moco utrudniony dla powaznych inwestorow
 
adamo80 17,4K

adamo80

Użytkownik
cytat z dnia 15 lutego 2020 14:00 przez gy_gy_craveel



Kolego, nie wiem czy to kompleksy czy brak czytania ze zrozumieniem , ale sadze ze to pierwsze, bo jak inaczej to nazwac? , Nie jestem profesorem nauk scislych ale jak zrozumialem, koleg pyta sie o rady dla kogos kto stawia pierwsze kroki , nie widze tutaj pytania o obstawiajacych uzytkownikach. Dlatego ten glupokowaty smiech slabo o tobie siwdczy, widze ze jest z toba coraz gorzej potym  jak Hejterzy ktorzy nie maja wiedzy i rowniez lecza swoje kompleksy "zjedli" ciebie w twoim temacie, ktory zamknales i nie badz hipokryta bo jak eli.cohen "spadl z nieba" i zablysa kilkoma zakladami to byles jednym z pierszwych ktory jego obserwowal, dlatego jezeli nie masz nic ciekawego do napisania to siedź cicho na czterech literach a jezeli nie mozesz wytrzymac to idz stad i poszukaj glupszego od siebie, poprostu nie siej fermentu.(Glupkowatych prowokacji)

Mysle @waldi1979  ze zasoby tematu sie wyczerpaly i najwyzszy czas zamknac teamt a koledzy ktorzy beda mieli putania dotyczace gry zaloza nowy temat po to jest ten dzial.
Ale ja nie wiem o co ci chodzi ? Naprawdę... Wyraziłem swoje zdanie... Ja wcale nie uważam się za "najlepszego", ale i tak miałem niezły yield i jak piszesz hejterzy mnie zjedli dlatego dalej przestałem się udzielać... Kolejny przykład kolegi eli.cohen gdzie kretyni podawali jego typy na innych stronach ! I Masz odpowiedź dlaczego "najlepsi" się tu nie udzielają... Po za tym jaki by mieli cel ? Chyba tylko taki, żeby odwrócić kursy... Jak pisałem wielokrotnie na forum przeważają osoby bardzo młode z "celami" w stylu zrobić ze 100zł 1 mln. :) Niektórym paliwa starcza na tydzień, niektórym na 2-3 lata... I ciągle są na minusie, albo na 0... Jest garstka osób wyrabiająca jednocyfrowy yield, ale czy oni są "najlepsi" ? Po prostu utrzymują się na powierzchni... Ja nie leczę żadnych swoich kompleksów... Po prostu nie uważam siebie jak i wszystkich osób na forum za "najlepszych" dlatego tak napisałem... Chciałeś rozwinięcie i masz ! Pozdrawiam.

Kolega z tym tekstem, że tu są najlepsi tak mnie rozbawił, że uznałem to za żart, ale widać niektórzy naprawdę myślą, że są tu najlepsi typerzy... Zaręczam - tacy siedzą na wyspach tropikalnych albo w Azji i nie myślą o darmowym udzielaniu się gdziekolwiek... :)

I jeszcze jedna sprawa - ja nikogo nie obrażam pisząc żeby szukał "głupszych od siebie". A kolega nowicjusz bardzo dobrze, że spotkał się z taką moją wypowiedzią bo napisał, że zalogował się aby poznać jak obstawiają najlepsi więc gotów był jeszcze postawić domy i samochody korzystając z typów stąd co by mu na zdrowie nie wyszło... Ja 8 lat temu też byłem takim nowicjuszem i jak się zalogowałem i zobaczyłem jak moderatorzy czy inne osoby z dużą ilością pkt reputacji grają zacząłem grać ich typy... Rezultat - pierwszy rok ostro w plecy... Wydawało mi się właśnie, że poznam "najlepszych" więc jak można mnie atakować za słowa prawdy i ostrzeżenie żeby chłopak nie stracił kasy...
 
P 102,3K

przestrzalninja

Użytkownik
cytat z dnia 16 lutego 2020 14:22 przez rondaniMoze i sie da, ale powiedz czy czasem uzeranie sie z konsumentami nie odbija sie negatywnie na wyniku, czasem mozna sie wkurzyc. O wiele lepiej jest isc zrywac jablka, roznosic ulotki, cokolwiek, pewna kasa, a tutaj de facto ludzie ci placa za wczesniejsze 'performance' bez zadnej gwarancji co bedzie w przyszlosci. Do tego spadajace kursy, limity, redystrybucja typow, sa lepsze sposoby

No i to ze jest coraz wiecej oszustow psuje caly rynek, ja sie dziwie ze ktos w ogole robi kase na platnych typach tak w ogole

PS no i zapomnialem o polityce PIS ktory widzi obstawiajacych w internecie gorzej niz satanistow, sutenerow, mordercow, z jakiegos nie wiedziec czemu powodu, co powoduje ze dostep do bukow o sensownych kursow jest moco utrudniony dla powaznych inwestorow
to zbieraj jablka i roznos ulotki jak sie do tego nie nadajesz :) ludzie, ktorzy mowia o limitach i spadkach kursow jako problem zapewne tego nigdy nie doznali. jest 21 wiek to jest duuuuuuze forum bardzo duze i jest temat 'co dziala w pl' jest tam wymienionych okolo 10 bukmacherow a wystarczy poszukac w google, zeby wiedziec ze takich firm jest znacznie wiecej i nie sa to klony ruskiego 1xbet.... w dzisiejszych czasach nie liczy sie czy zdobedziesz informacje tylko jak szybko ja zdobedziesz. zeby korzystac z typow zawodowego typera trzeba liczyc sie z tym, ze samemu nie mozna byc amatorem.

nie tylko polska ma restrykcyjne prawo co do bukmacherow i juz dawno temu powstawaly stronki, ktore pokazuja jacy bukmacherzy jakich graczy przyjmuja. przypominam, ze jest 21 wiek, internet wciaz sie rozwija i trafia do coraz wiekszej liczby odbiorcow. kiedys nie widzialem swiata poza bet365... teraz uwazam, ze dla mnie bet365 ma uboga oferte i nie oferuje tego co ja bym gral.  nie jestem powaznym inwestorem, moj bankroll poczatkowy na gre u buka to 2000zl xd ale mi tyle wystarczy zeby to sobie rozmnazac ;)
 
5xharoldx5 1,4M

5xharoldx5

Znawca - Szachy
No tak, wszyscy przegrywają, a najlepsi tutaj mają jednocyfrowy yield... Może warto kupić okulary skoro nie dostrzegasz tych, którym idzie lepiej? Naprawdę nie widzisz tematu np. lukaku80 w Kuponach se statystykami albo typów tenisowych adika czy tylko nie chcesz tego widzieć?

A ja bym chciał bardzo zobaczyć co Ty adamo80 aktualnie potrafisz. Nie wiem czy zaglądasz do mojego tematu. Ja tam gram każdy kupon z 12% podatkiem(po 700 kuponach jako ciekawostkę podałem też wynik gdybym grał bez podatku), celem jest sprawdzenie wyniku po 1000 kuponach, a do 1000 kuponów już jest niedaleko, więc za jakiś czas wszystko będzie jasne. Z chęcią bym zobaczył jakby Tobie poszło w takim challengu. Zastanawiam się, czy po 1000 kuponów każdy z 12% podatkiem miałbyś lepszy wynik niż ja.
 
adamo80 17,4K

adamo80

Użytkownik
cytat z dnia 16 lutego 2020 16:15 przez 5xharoldx5No tak, wszyscy przegrywają, a najlepsi tutaj mają jednocyfrowy yield... Może warto kupić okulary skoro nie dostrzegasz tych, którym idzie lepiej? Naprawdę nie widzisz tematu np. lukaku80 w Kuponach se statystykami albo typów tenisowych adika czy tylko nie chcesz tego widzieć?

A ja bym chciał bardzo zobaczyć co Ty adamo80 aktualnie potrafisz. Nie wiem czy zaglądasz do mojego tematu. Ja tam gram każdy kupon z 12% podatkiem(po 700 kuponach jako ciekawostkę podałem też wynik gdybym grał bez podatku), celem jest sprawdzenie wyniku po 1000 kuponach, a do 1000 kuponów już jest niedaleko, więc za jakiś czas wszystko będzie jasne. Z chęcią bym zobaczył jakby Tobie poszło w takim challengu. Zastanawiam się, czy po 1000 kuponów każdy z 12% podatkiem miałbyś lepszy wynik niż ja.
Ale tu nie o mnie się rozchodzi czy jakiś challenge... Pisząc, że nie udzielają się najlepsi siebie też mam na myśli... Przez swój precyzyjny umysł prawniczy :) mam od czasu do czasu problemy ze zrozumieniem... Więc może wyjaśnię terminologię... Słaby typer to taki co przegrywa. Dostateczny typer to taki z minimalnym plusem. Bardzo dobry typer ma yield na niezłym poziomie. Wybitny to taki co utrzymuje się z tego ZAWODOWO i zarabia na tyle dużo, że nie musi pracować. A "najlepszy" to taki co utrzymuje się ZAWODOWO i ma tyle pieniędzy, że mieszka na Majorce, w garażu ma Bentley'a a w kilku państwach apartamenty. Na forum nie wiem czy nawet są wybitni, a co dopiero mówić o "najlepszych"...

Czy Ty utrzymujesz się z tego zawodowo, nie pracujesz ? Jesteśmy w wątku - "droga do zawodowego typera"... Najbardziej mnie rozwalają fantaści co grają dziennie dziesiątki typów i niby mają jaki dochód, a potem piszą, że spieszą się do roboty... Więc może Ty i inne osoby mnie nie zrozumiały... Kolega nie pisał, że się zalogował żeby poobserować najlepszych typerów wsród nas... Bo wtedy jak w klasie 20 osobowej 19 osób ma ocenę niedostateczną, a jedna ma ocenę mierną to ta z mierną będzie najlepsza z całej klasy :) ; tylko napisał żeby poobserwować najlepszych w ogóle (zakładam, że w Polsce, na świecie) a tacy tu nie występuję ŁĄCZNIE ZE MNĄ !

Tak więc ta odpowiedź jak najbardziej pasuje nie tylko do odpowiedzi kolegi, ale i wątku... Ja nie deprecjonuję ani Twoich wyników ani wyników innych. Niech wam się wiedzie jak najlepiej i zostańcie tymi "najlepszymi"... Ja osobiście wiem, że nigdy taki nie zostanę choćby z powodu emocji i charakteru... Natomiast jak ktoś kto to traktuje jak fajne hobby i sobie dorabia co miesiąc to też super. I jak tak miałem... Z tym, że to obiektywnie nie jest najwyższy poziom....
 
Do góry Bottom