>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 200 ZŁ!<<<

Luźne rozmowy o tenisie. Dziwne mecze oraz niewytłumaczalne zwroty akcji

mezoosd 47

mezoosd

Użytkownik
Czytam sobie co tu piszecie i oczom nie wierzę. Najbardziej podoba mi się wywód o tym w jaki sposób/dlaczego Schwartzman odpuścił mecz Garinowi, no i co na to wskazuje. Obejrzałem ten skrót i przy 0:40 Garin zagrał po prostu dobre akcje. Kamera telewizyjna sprawia wrażenie, że ta piłka leci wolno i zawodnik ma trzy dni na przygotowanie uderzenia. W porywach dzień. Zagrał dobre piłki, głęboko, do linii i wystarczyło by otworzyć sobie kort. Diego to nie Nadal sprzed 10 lat - coś zepsuje.

 A teraz kij w mrowisko, bo tylko dlatego postanowiłem się zalogować. WAŁEK GIGANT, MEGA, HIPER WAŁ WSZECH CZASÓW! 

Mało tego, w obie strony! Najpierw Roger miażdży przez dwa sety, ale odpuszcza i daje się dojść na 2:2. Potem jednak przestaje odpuszczać i PEWNIE zmierza po wygraną w meczu ( z przewagą przełamania i z łatwością wygrywanymi gemami serwisowymi ), i przy 5:3 40:15...dzieje się, SPRZEDAŁ MECZ! Proste błędy, auty, pasywna gra, słaby backhand i Nole wyciąga seta 7:5. 

https://www.youtube.com/watch?v=azQemcdCwH4

 Swego czasu nawet w Polsce mieliśmy mistrzynię ustawek - Martę Domachowską. Świetna zawodniczka, ale nikt jej nie powiedział, że gra się do 6, a nie do 5 i miała problem z zamykaniem setów/meczów. Lub, co bardziej prawdopodobne, to były fixy.

 Konkluzja jest taka, że to temat dla frustratów, którym coś nie siadło. Ci, którzy ustawiali, zostali wyłapani, albo konsekwentnie są. Bracialli, mistrz Davidienko (ktoś go pamięta? mecz w rosji, gdzie nawet sędzia zwrócił mu uwagę;D ), nawet Potito Starace. 

Tym niedowierzającym polecam pójść na kort i zagrać 10 spotkań ze znajomym grającym na podobnym poziomie. ;)

No off!
 
galica13 522

galica13

Użytkownik
Turnieje ATP i WTA w Moskwie i Sankt Petersburg zawsze mają jakieś śmierdzące spotkania. Nie trzeba szukać daleko Diatchenko - Sakkari.
 
zksstal 5,3K

zksstal

Użytkownik
cytat z dnia 10 lutego 2020 17:41 przez mezoosd 

Tym niedowierzającym polecam pójść na kort i zagrać 10 spotkań ze znajomym grającym na podobnym poziomie. ;)

No off!
I to chyba najmądrzejsze zdanie w całym temacie. Nikt by nie uwierzył ile w takich meczach amatorów może być przekrętów :D
 
mrbrightside 2,6K

mrbrightside

Użytkownik
widze zero powagi tylko wyśmiewanie i szydera :) 

jesli chodzi o Djokoica i Federera to oczywiscie skrajnie najgłupszy z mozliwych przykładów bo to mecz z równymi tenisisami na szczycie  i zaden nie jest szczególnie faworytem nawet nie chce mi sie tego tłumaczyc.
a jesli chodzi o finał Schwartzmana i to że nie podkładałby sie w finale bo chiciałby wygrac tytuł ..  nie ma sie co oszukiwać że wszyscy  tenisisci grają dla chwały i tytułów . dla tytułów grają najwieksi typu Nadal Djokovic Federer Thiem  im na tytułach zalezy tak samo jak na pieniadzach bo tytułami budują legende/ marke nazwiska na długo a to tez wize sie z pieniedzmi .a reszta wie ze moze od czasu do czasu jakis tytuł ugrac ale priorytet to są pieniadze. tylko że szczerze nie mówią o tym bo to jest niepolityczne i słabe marketingowo to jest tak samo jak z piłkarzami którzy w jednym sezonie graja w klubie i mowia ze maja w sercu tylko ten klub i chca tylko z nim zdobywac trofea a za chwile dostaja wiekszą kase w innym klubie w innej lidze z mniejszą szansą na jakiekolwiek tytuły( masowa migracja swietnych piłkarzy do chin nawet rezygnujacych z gry w swienych klubach premier lig) i zaczynają ta samą gadke w nowym klubie . z tenisistami jest tak samo. niewielu jest takich odwaznych jak Kyrgios . sam sie przyznaje i otwarcie w wywiadach mowi że gra dla pieniedzy tytuły go nie interesują a przeciez mogłby wygrywac duzo wiecej .takie samo zdanie i podejscie ma wielu tenisistów.
za wygranie 250tki Schwartzman dostanie 100 tys - podatek to na czysto 70-80 tys . to jesli pod stołem dostanie 300 tys na czysto to co byście wybrali 70 tys i tytuł czy 300 tys i bez tytułu?:) chyba to jest retoryczne pytanie
 
mezoosd 47

mezoosd

Użytkownik
za wygranie 250tki Schwartzman dostanie 100 tys - podatek to na czysto 70-80 tys . to jesli pod stołem dostanie 300 tys na czysto to co byście wybrali 70 tys i tytuł czy 300 tys i bez tytułu:) chyba to jest retoryczne pytanie
  Jak ATP go na tym złapie, to nie powącha już ani dolara, a na dodatek zapłaci sowitą karę. Więc masz rację, to retoryczne pytanie. Nikt przy zdrowych zmysłach, będąc w czołówce, nie zaryzykuje zawieszenia kariery dla zarobienia tego co może podnieść z kortu w miesiąc. ;) 
 
A 32,9K

ar0nek

Użytkownik
Dzisiaj w Petersburgu 
Diaczenko - Sakkari 6-3 3-0 by skończyć 6-3 4-6 6-7. Takich spotkan jest tysiace. A w Rosji to norma :) 
 
A 32,9K

ar0nek

Użytkownik
Przypomnę tylko że Djokovic dostal 13lat temu oferte ustawienia meczu za 200k dolcow:) Sam o tym wspominal w wywiadach . Zgadnijcie gdzie?
W St. Petersburgu:) 
Ostatecznie zrezygnował z występu w tym turnieju, więc zapewne mu grożono:) 
 
mrbrightside 2,6K

mrbrightside

Użytkownik
cytat z dnia 10 lutego 2020 18:25 przez ar0nekPrzypomnę tylko że Djokovic dostal 13lat temu oferte ustawienia meczu za 200k dolcow:) Sam o tym wspominal w wywiadach . Zgadnijcie gdzie?
W St. Petersburgu:) 
Ostatecznie zrezygnował z występu w tym turnieju, więc zapewne mu grożono:) 
no własnie tez cos słyszałem . to 200 tys dolarów takie stawki były 13 lat temu.. to jakie mają dzisiaj? nie chce sobie nawet wyobrazać
 
18thegunner86 1,5K

18thegunner86

Użytkownik
cytat z dnia 10 lutego 2020 18:04 przez galica13Turnieje ATP i WTA w Moskwie i Sankt Petersburg zawsze mają jakieś śmierdzące spotkania. Nie trzeba szukać daleko Diatchenko - Sakkari.
i czegoś Pan się tutaj doszukał? przed meczem zakładał Pan gładkie zwycięstwo Greczynki i jest zawiedziony czy zawiedziony dlatego, że nie przegrała całego meczu choć w decydującym secie przecież przegrywała 5-2 i Djaczenko miała już tylko przy swoim serwisie zamknąć mecz (choć również nie umiała tego zrobić w drugim secie mając już 3-0 i podwójne przełamanie)? akurat odpaliłem sobie ten mecz przy 1-1 w 3 secie i nie myślałem o tym kto ma/powinien tutaj wygrać, bądź też czy mecz jest ustawiony ale za to widać było, że żadna zawodniczka nie czuje się dziś dobrze na serwisie i w tym aspekcie nie jest wstanie wyrobić sobie przewagi. Obie się męczyły same ze sobą, gra nie szła, popełniały błędy itd... i mimo, że Djaczenko miała ten mecz na widelcu to po prostu nie miała nie tyle umiejętności a przede wszystkim mocnej psychiki i mentalność, pod tym względem Sakkari wraz ze swoim doświadczeniem biła ją na głowę i tylko tym odwróciła ten mecz i dała zarobić po fajnym kursie. Cóż... można sugerować się jak jjuż wspominałem naprawdę wieloma istotnymi czynnikami wpływającymi i decydującymi w wyniku meczu... ale zawsze też można powiedzieć, że to ustawka bo miał wygrać a nie wygrał czy też nie skończył/a ostatniej piłki. Dodam tylko, że nie ma drugiego takiego samego zawodnika, każdy jest inny, pod każdym względem, każdy ma swoje wady i mocne strony, każdy ma inną formę, każdy ma różną dyspozycję dnia, każdy ma inną psychikę i inaczej znosi różne kluczowe momenty meczu i tą ostatnią piłkę zakończy inaczej i pośle gdzie indziej, w inne miejsce na korcie... warto o tym pamiętać i też brać to pod uwagę ;)
 
tarki_16 210,9K

tarki_16

Moderator
Członek Załogi
W tym dziale można robić wszystko,  przecież tu nie ma nawet moderatora , tylko admini robią tu czystki. Szkoda gadać...
 
tarki_16 210,9K

tarki_16

Moderator
Członek Załogi
W tym dziale można robić wszystko,  przecież tu nie ma nawet moderatora , tylko admini robią tu czystki. Szkoda gadać...
 
galica13 522

galica13

Użytkownik
cytat z dnia 10 lutego 2020 19:13 przez 18thegunner86

i czegoś Pan się tutaj doszukał? przed meczem zakładał Pan gładkie zwycięstwo Greczynki
Niczego żem Pan nie doszukał, nie zakładał. jajebix z wami ludzie. zwracam tylko uwagę, że turnieje w Rosji mają mecze, które czasami wyglądają dziwnie i tyle. wypowiedź Novaka, że właśnie tam dostał taką ofertę tylko to w jakiś sposób potwierdza. co z wami ludzie, w tym temacie albo oszołomy którym taśma za dwójkę nie wejdzie i wszędzie 'spisek, ustawka' albo przewielebni państwo wielce rozsądkowi i oświeceni 'nie ma ustawiana, ITF na to nie pozwala, nie obstawiajcie jak nie umiecie DZIECI!11!' no beka
'takie zwroty akcji w meczu Sakkari są nieprawdopodobne, na pewno ustawka!' z drugiej strony jakby ustawiały to chyba zrobiłyby to tak, żeby nie zwracać aż tak na siebie uwagi?
z trzeciej strony to tylko sport, kobiecy tenis, szybkie wzloty i upadki, krucha psychika, dyspozycja chwili i tak dalej, więc z dystansem
 
dx2 210,2K

dx2

Użytkownik
Jak to czesto bywa, w koncu jednemu puscily nerwy????

Ja rozumiem, ze zawodnicy lub zawodnicy "tankuja" i odpuszczaja mecze, bo zmeczenie, bo w perspektywnie wiekszy turniej, ale bardzo prosilbym o wpisanie 5 meczow, gdzie udowodniony zostal proceder przekupstwa na najwyzszym pozimie rozgrywkowym ATP Tour lub WTA Tour.

Tutaj prosze wpisac te mecze:
1. Andujar-Starace w Casalance (juz wam troche pomoge)
2.
3.
4.
5.

Przeciez tych meczy w ciagu roku rozgrywane sa setki, wiec slucham. Przy takiej ilosci meczow zajmnie to dwie minuty.

Na poziomie challenger tez tego niewiele. Niech no pomysle jakie tu nazwiska mozna przytoczyc: Bracciali, Kollerer, Kicker, bylo jeszcze nazwisko jakiegos bodajze bulgarskiego i australijskiego tenisisty, ale tak malo znaczacych, ze nawet nie jestem w stanie go przytoczyc, bo oni tez nigdy nie zagrali na najwyzszym szczeblu rozgrywek. A tak, byl jeszcze przypadek Cecchinato, gdzie okazalo sie, ze nie mozna Wocha ukarac, bo turnieje byly pod wloska organizacja, a nie organizacja ATP. Ile tam sie jeszcze tych nazwisk przetoczylo 2-3, smialo prosze o przypomnienie.

Praktycznie zaden trzezwo myslacy tenisista nie ustawi meczu na najwyzszym poziomie rozgrywkowym, gdzie kazdy mecz jest praktycznie pokazywany publicznie w TV, z prostego powodu. Nikt nie zaryzyukuje swojej kariery, ktora kreowal od 5-6 roku zycia dlugoletnia lub dozywotnia dyskwalifikacja.
Nicolas Kicker za ustawiony mecz w malo istotnym challengerze w Barranquilli zostal zawieszony na 6 lat. Przeciez po czyms takim nie ma powrotu do zawodowego tenisa i mowy o podjeciu rywalizacji na poziomie, ktory sie prezentowalo wczesniej.

Najzabawniejsze w tym wszystkim jest, ze wsrod tylu codziennie "sprzedanych meczow" jako przyklad zostaje podawana wypowiedz Djokovica z 2007 roku lub mecz Davydenki z Vassalo Arguello rowniez z 2007 roku. A zeby bylo zabawniej to Davydenko zostal oficjalnie uniewinniony z tego zarzutow przez same wladze ATP, ale o tym juz nie warto wspominac prawda?
To jest dopiero paranoja, ze na potwierdzenie czegos w 2020 roku trzeba odwolywac sie do niedoszlego lub ostatecznie uniewinniajacego wydarzenia z roku 2007 !

To teraz takie zasadnicze pytanie, dotyczace rozgrywke na najwyzszym szczeblu ATP I WTA. Mamy rok 2020. Mamy rozumiec, ze na poparcie tego codzinnie dziejacego sie na wielka skale procederu nalezy przytaczac dwa przypadki sprzed 13 prawie lat, czyli 2007 roku ? Po czym jeden z tych przypadkow jest tylko wypowiedzia Djokovica o probie przekupstwa, bo do samego przekupstwa finalnie nie doszlo w koncu, a w drugim przypadku mecz Davydenki zostal oficjalnie oczyszczony z zarzutow przez federacje tenisowa?

Rozumiem, ze takie sporadyczne rzeczy zdarzaja sie na poziomie challenger, stad te kilka nazwisk, ale ja oczekuje dziesiatek nazwisk, bo w koncu codziennie czytam o ustawionych meczach, wiec nie powinien to byc problem.

Ok, to ja poprosze o uzupelnienie tej listy powyzej tymi 5 ustawionymi meczami z najwyzszego szczebla rozgrywek, gdzie potwierdzono przekupstwo. Nie mowie o przypadkach tankingu, tylko o oficjalnie udowodnionym procederze przekupstwa na szczeblu ATP Tour i WTA Tour.
Mysle, ze wsrod tych dziesiatek sprzedanych meczow, o ktorych czekam, nie bede musiec czytac o niedoszlym przypadku korupcji z 2007 roku, majac rok 2020, bo to rzeczywiscie swiadczy o tej codziennej wrecz skali korupswta.  Jeden przypadek z dobrego serca juz wstawilem, wiec czekam na te kolejne.
Oczywiscie oczekuje jedynie na te oficjalnie potwierdzone i udowodnione przypadki, a nie "wizje" sfrustrowanych typerów, ktorzy nie umieja typowac. Prosze wpisywac smialo w  liste powyzej, bo spodziewam sie, ze zostane zasypany tymi codziennymi potwierdzonymi oficjalnie przypadkami korupstwa konkretnymi meczami.



 
 
kn100 0

kn100

Użytkownik
@dx2 Masz dużo racji w tym co piszesz tylko, że myk polega na tym, żeby ludzie nie wiedzieli o przekręcie. Tu nie chodzi o ustawianie zwyciestwa w turnieju tylko odpowiednie zachowanie mające na celu uzyskanie pieniędzy od bukmachera.

To jest taki temat, w którym wiele osób ma dysonans poznawczy. Według nich wysoką rangą turnieje są tak ważne, prestiżowe i czyste, że ich zdaniem nie przechodzi możliwość korupcji. Może poza tenisem ale uważacie, że to, iż mundial jest w Katarze to czyste zagranie czy może jednak doszło do handlu głosami... ?

Co do konkretnych meczy to są w internecie screeny podejrzanego grania na gemy, sety itp. Dodatkowo 4 lata temu rozpoczęło się sledztwo przeciwko zawodnikom. Wielu graczy też gra na siebie a potem kreczuje na chwilę przed końcem meczu... 

 
 
dx2 210,2K

dx2

Użytkownik
cytat z dnia 10 lutego 2020 23:27 przez kn100 Wielu graczy też gra na siebie a potem kreczuje na chwilę przed końcem meczu... 
 
Przykłady ? Przykłady ? Przyklady ?
Przypadki, gdy zawodnik wygrywajacy kreczuje sa tak sporadzyczne, ze to nie ma sensu. Mysle, ze smialo mozna powiedziec, ze w 9/10 przypadkach kreczuje zawodnik ktory w momencie poddania meczu przegrywa. Wiec nawet zakladajac czytso hipoteycznie taka sytuację, to jak moze to byc "wielu" ?

Przyklady korupstwa istnieja na nizszym szczeblu rozgrywek i potwieirdzaja to te przytoczone mecze challengerowe. Oczywiscie nie kazdy przypadek jest wykryty, ale to jest nieduzy procent, biorac pod uwage tysiace rozgrywanych meczow w skali roku.

Jezeli na przestrzeni 20 lat na najwyzszym szczeblu (jeszcze raz powtorze, najwyzszym szczeblu) rozgrywek oficjalnie udowodniono 1 czy 2 mecze, to jezeli ktos mi pisze o dziesiatkach ustawionionych codziennie meczow, a jako przyklad powoluje sie za kazdym razem na rok 2007 (!!!), nie potrafiac podac innego biezacego przykladu, to czy ktos taki nie jest paranoikiem ?
Oczywiscie, ze jest.
 
 
galica13 522

galica13

Użytkownik
Usilnie prosisz o przykłady niczym wierzący ateistę o dowody na brak istnienia boga, a ateista wierzącego o dowody na jego istnienie, a może właśnie to wszystko jest tak dobrze maskowane i przemyślane, że temu nie jest o tym głośno?

Przecież nikt nie musi przyjść do Rogera i powiedzieć 'przegraj finał Wimbledonu z Djokoviciem, a damy Ci dom pod Bazyleą i kilka samochodów'. Tylko może ktoś przyjść do powiedzmy Fucsovics-a i powiedzieć mu 'w pierwszym secie w swoim trzecim gemie serwisowym nie traf kilka razy pierwszym serwisem, pozwól żeby była wymiana, pomyl się kilka razy, jakiś aut, może siatka, głupie pójście pod siatkę i finalnie tego gema przegraj. To tyle, nic więcej nie oczekujemy, tutaj jest Twoje XXX euro.'

Zapraszam do jakiejś konstruktywnej dyskusji, ale ważny kontekst do mojego udziału.

Nie wiem czy mecze na poziomie ATP i WTA są ustawione. Nie psioczę na graczy i nie nazywam ich sprzedajnymi, bo przegrali seta z 5-0 40-15. Mam świadomość aspektów mentalnych i całej reszty. Prowadzę tutaj tylko rozważania czysto 'filozoficzne' nazwijmy to.

Jeszcze mały edit: jakby ten wątek kontrowersyjny i według niektórych 'głupi' nie był to wprowadził realną dyskusję na coraz bardziej umierające forum. Fakt bardzo burzliwą i polaryzującą dyskusję, ale przynajmniej można z kimś na forum powymieniać się argumentami jak dawniej
 
K 0

kropson1988

Gość
A ja tylko napiszę , że zgadzam się w 100% z kolegą dx2 i dodam , że kiedy zobaczyłem kto stworzył ten temat czyli kolega mrbrightside , który w co drugim spotkaniu widział/widzi ustawki to i tak jestem pod wrażeniem tylu postów w tym temacie ???? . Oglądałem mecz Schwartzmana i Garina w finale . Widziałem jak to wszystko przebiegało i nie widziałem tam nic zupełnie ustawionego . Był to jeden z kilkudziesięciu , setek , a może tysiecy spotkań gdzie takie "zjawisko" było i jest na początku dziennym w tym sporcie . Sam miałem pogranego Garina na drugi set po ładnym kursie i sam czułem , że ten finał nie skończy się w dwóch setach ale fakt faktem myślałem , że to Diego będzie triumfatorem tego finału ale poprostu Garin od drugiego seta zaczął grać dobrze , a nawet bardzo dobrze gdzie mu prawie wszystko wychodziło , a Diego był bezradny . U kobiet nawet nie będę wspominał , że takie sytuacje to już w ogóle normalka . 
 
mrbrightside 2,6K

mrbrightside

Użytkownik
Dokładnie zjawisko jest tak powszechne że sie wszystkim zlało w jeden obraz jedni widzą tylko ustawki inni nic nie  widza bo wg nich wszystko wyglada tak samo w zaleznosci od naiwnosci /zbyt duzych emocji braku dystansu /braku wiedzy czy wyobrazni  .  spotkan jest tak duzo że w takim gąszczu  mozna robic co sie chce czyli warunki idealne . to jest jasne jak słońce że sposob w jaki robią fixy priorytetem jest  zeby nie byló powiazań z zawodnikim i sladów  jakis podejrzanych spotkan kopert przelewów z oficjalnego konta  itp . przeciez w trakcie meczu nie wbiegnie koles z kopertą dyskretnie nie włóży do torby zawodnikowi z liscikiem hajs i podziekowania ze sie podłozył i do tego bukiet kwiatów:) no ludzie naiwnosc dziecka że' tak nie robia bo sie nie da bo by złapali  ' kiedyna swiecie  szwindle ida na miliardy dolarów dzieją sie bez naszej swiadomosci cały czas   w gospodarce w przetargach chociazby słynne znikające pieniadze z OFE gdzie one są? zostaliscie okradzeni juz setki razy z lepszych dróg lepszej słuzby zdrowia z godziwej emerytury . bo w polsce i  na świecie jest mnóstwo sprytnych i chciwych ludzi ktorzy mają dostęp i możliwosci i nie mają skrupułow żeby wydymac innych ludzi . nikt nie wie i jak oni to zrobili ?? tak duże przekrety uchodza na sucho rozpływają sie miliardy złothch euro dolarów . Putin jak zaczał prezydenture nie miał nic a teraz ma majatek warty dwa miliardy no i jak on to zrobił? przeciez  by go złapali i by siedział... a niektórzy mają problem żeby sobie wyobrazic ze Schwartzman moglby sie podłozyc za poł miliona w finale turnieju:)  .. ręce opadają kiedy słyszy sie taką naiwność i brak wyobrazni , słuchając obserwując co sie dzieje na swiecie w polityce gospodarce biznesie mozna dojsc do wniosków jakie są możliwosci   
 
 
mrbrightside 2,6K

mrbrightside

Użytkownik
można podyskutować o samych zawodnikach którym sie czesto dzieją cudowne rzeczy np na dzien dobry na afisz przypomniał dzisiaj nawet o sobie Dzamir Dzumhur ..jakbym miał wskazac kogos bez mrugniecia okiem z atp który handluje regularnie to własnie on . ile razy widziałem jak koles odrabiał z z 0:5 i wygrywał seta . dzisiaj nawet mu sie zdarzyło ze grał z Seppim ( Seppi przyadkowo jest włochem :)) i cudownie nie wyserwowałmna meczu i przegrał hdzie kurs na włocha był koło 15. DX2 powiedz mi czemu oni tego Dzumhura nie złapali??? 
nastepni w kolejce co z mojej wieloletniej obserwcji regularnie handlują to własnie Seppi, Joao Sousa, Kyle Edmund ,  JOrdan THompson , Verdasco , Dimitrov, Bashilashvili , Coric , Kachanov, Goffin , Poullie , Mannarino
i nie pisze akurat tyhc tenisistów ze akurat na nich przegrałem /przejechałm sie to jest obserwacja wszystkich meczów 
 
mrbrightside 2,6K

mrbrightside

Użytkownik
ja wpadłem na naukowy pomysł jak mozna byłoby sprawdzic prawdopodobienstwo nasilenia sie zjawiska fixów . trzeba byłoby zrobic statystyczne zestawienie jak z biegem czasu z sezonu na sezon np dajmy na to z ostatnich kilkunastu sezonów na szczeblu ATP i WTA zmieniały sie poszczególne zjawiska w meczach. taką  prostą statystyke dotyczącą zjawiska nie wyserwowania seta i meczu ( wiecie o co chodzi jak zawodnik ma 5:4 lub 6:5 lub 5:3 lub 5:2   lub 5:1 lub  5 0 czy prowadzi brejkiem lub dwoma brejkami  i serwuje na seta zostaje przełamany i przegrywa odpowiednio seta albo mecz)  jaka jest czestotliwosc takiego zjawiska i jak zmieniała sie na przestrzeni ostanich sezonów w procentach. ciekawe czy gdzies takie statystki są. mozna byłoby to zobrazowac na prostym wykresie co dałoby bardzo dużą wskazówke co do sformuowania hipotezy blizszej prawdzie i kto moze miec racje która werjsa rzeczywistosci jest prawdziwsza, jak ktos zrobi taką statystyke to stawiam pięc skrzynek wódki:) czy co tam któ lubi pić ewentualnie palete cisowianki;) .. problem w tym ze to jest niewykonalne bo nie ma nigdzie takich danych zeby siegnac np do czasu sprzed np 15 lat
 
Do góry Bottom