>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 200 ZŁ!<<<

Mistrzostwa Europy Mężczyzn - Szwecja, Austria, Norwegia (09.01 - 26.01.2020)

Status
Zamknięty.
L 1,4M

lucaxx95

Mistrz Typów Dnia 2023
Norwegia - Słowenia, Słowenia +26.5 goli @1.66    

Norwegia zapewniła już sobie awans do półfinału, a Słowenia w dalszym ciągu walczy. Obie ekipy prezentują bardzo wysoką formę i w tym meczu normalnie faworytem byłaby Norwegia, ale myślę, że przy tych okolicznościach szanse się nieco bardziej wyrównują. Spodziewam się otwartego meczu w którym zostanie przekroczona granica min. 60 bramek. Kursy na gości cały czas spadają, ale nie odważyłbym się zagrać bezpośrednio na nich. Jesli chcą wygrać, to minimum 27 goli będzie priorytetem. Norwedzy na pewno nie zignorują tego spotkania, więc zapowiada się bardzo ofensywnie i bramkowo.
 
C 18,3K

cobi1989

Użytkownik
Islandia - Szwecja
Typ: Islandia 
@2.83
efortuna

Ostatni mecz w grupie II praktycznie o nic, w tym meczu stawiam na Islandie bo podobała mi się gra w 2 połowie z Norwegią , zdeklasowali ich , Islandczycy mają lepszą drużynę , dośc wysoki kurs o dziwo może dlatego że Szwedzi po ostatnim zwycięstwie nad Węgrami będą chcieli tą passe podstrzymać i kurs na nich spadał , ale to Islandia wygra w tym meczu 2-3 bramkami mecz będzie wyrównany 1 połowa dla Szwecji a 2 połowa dla Islandii i to oni będą górą i w tabeli będą nad Szwedami. Islandczycy będą przeważnie grać skrzydłami rozgrywać pilkę to ich mocna strona zobaczymy jak będzie będę trzymał kciuki z Islandię 

 
 
sumada90 18K

sumada90

Forum VIP
cytat z dnia 22 stycznia 2020 17:26 przez cobi1989Islandia - Szwecja
Typ: Islandia 
@2.83
efortuna

Ostatni mecz w grupie II praktycznie o nic, w tym meczu stawiam na Islandie bo podobała mi się gra w 2 połowie z Norwegią , zdeklasowali ich , Islandczycy mają lepszą drużynę , dośc wysoki kurs o dziwo może dlatego że Szwedzi po ostatnim zwycięstwie nad Węgrami będą chcieli tą passe podstrzymać i kurs na nich spadał , ale to Islandia wygra w tym meczu 2-3 bramkami mecz będzie wyrównany 1 połowa dla Szwecji a 2 połowa dla Islandii i to oni będą górą i w tabeli będą nad Szwedami. Islandczycy będą przeważnie grać skrzydłami rozgrywać pilkę to ich mocna strona zobaczymy jak będzie będę trzymał kciuki z Islandię 
Myślę, że Islandia przy solidnej obronie Szwedów nie będzie miała zbyt wielu atutów i w ofensywie będzie to wyglądać średnio lub słabo.

Islandia - Szwecja: Aron Palmarsson poniżej 4,5 1,96 Fortuna   0 mimo, że zagrał cały mecz
Mecz o nic. Palmarsson jest w reprezentacji Islandii traktowany specjalnie i on zazwyczaj gra, dopóki jest o co. W zeszłym roku po odpadnięciu reprezentacji z turnieju po prostu wyjechał do domu i dwa ostatnie mecze oglądał w telewizji. Tutaj z Norwegią, gdzie już było wiadomo, że z grupy nie wyjdą, na boisku spędził 11 minut. Z tego powodu liczę, że po prostu dziś jego występ będzie symboliczny.
Turniej w jego wykonaniu słaby. 23/50 i 46% szału nie robi. On jednak zawsze dużo rzucał i ta skuteczność nie była nigdy wysoka. Jednak prowadził grę, a teraz tego nie widać w asystach. Linię 4,5 przekraczał w spotkaniach z Danią (10/17) oraz Portugalią (5/8). Tam, gdzie rywale grali solidnie w obronie już linii nie pokrywał - z Węgrami 4/11 oraz Słowenią 3/9. Do tego 0/3 z Rosją i wspomniane minuty z Norwegią to 1/2. Dlatego nawet, jeślli zagra normalnie to też nie jest stracony typ.
Szwedzi grają u siebie, więc mam nadzieję, że podejdą do meczu skoncentrowani. Szalone mecze z Portugalią i Polską pokazały im, że otwarty mecz sprawia im problemy. Z Islandią taka gra też prawdopodobnie przyniesie złe skutki. Powinni skupić się na obronie, bo z tak słabym atakiem wymiana ciosów źle się skończy. Z Norwegami stracili tylko 23 bramki, Węgrom nie dali rzucić nawet 20. Liczę, że dziś podobnie zagrają w defensywie. Wtedy nawet cały mecz Palmarssona może nie pozwolić mu przekroczyć linii.
 
Otrzymane punkty reputacji: +98
matelke222 28,8K

matelke222

Użytkownik
Białoruś - Austria 2 @ 1,86 fortuna 

Mecz kursowi i sportowo bardzo wyrównany. Nie ma znaczącego faworyta, ponieważ obie ekipy nie grają już o nic. O piąte miejsce z grupy I powalczą Niemcy, którzy grają z Czechami i raczej nie będą mieli większych problemów. Kursy na Austria na przestrzeni dnia sporo pospadały. W pierwszej fazie kur na obie ekipy wynosił około 2. Widać, ze więcej typujących idzie w stronę Austrii. Ja również pobieram ten typ. Obie reprezentacje przegrywały na Mistrzostwach Europy tylko z wyraźnie lepszymi ekipami czyli Chorwacja, Niemcami oraz Hiszpania.  Ciężko coś wywnioskować po bezpośrednich pojedynkach, ponieważ nie pokazują tendencji zwycięstw jednej z drużyn. Ostatni mecz wygrała Austria. Liczę na wyrównane spotkanie i zwycięstwo ostateczne Austrii.
 
P 118

peterking

Użytkownik
Dyscyplina: Piłka Ręczna - Mistrzostwa Europy
Godzina : 20:30
Spotkanie: Islandia - Szwecja
Typ: Islandia (+2.5 gola) - Szwecja ISLANDIA WIN  
Kurs: 1.57
Bukmacher : FORTUNA
Analiza :

Oglądając dwa ostatnie mecze na mistrzostwach europy wydaje się, że to Islandia powinna być potencjalnym faworytem. Wczorajsza porażka z Norwegią wyłącznie 3 bramkami, a pamiętajmy co działo się na początku spotkania, gdzie przegrywali aż 0-7. Od 8 minuty totalnie inna gra islandczyków pozwalała na rzucanie bramki za bramką. Z Portugalią też zagrali bardzo dobre spotkanie. 
Szwedzi natomiast jedna wygrana wczorajsza z Węgrami, ale w bardzo słabym stylu rzutowym, i reszta porażek też na średnim poziomie.  
Obie drużyny grają tylko i wyłącznie o godne pożegnanie się z imprezą bo nawet wygrana nie daje im nic więcej niż 5 miejsce i myślę, że islandia jednak zepnie się i pokaże kawał dobrej piłki i wygra ten meczyk.
 
 
 
chamberlain 426,5K

chamberlain

Moderator
Członek Załogi
Czas na dwa półfinały, gdzie jak wiadomo zmierzą się ze sobą Norwedzy z Chorwatami, oraz Hiszpanie ze Słoweńcami, jak dla mnie dużo zaskoczeń, w tym gronie od początku tak naprawdę przewidywałem tylko Hiszpanię, zamiast Chorwatów widziałem Niemców, którzy przegrali z nimi bój wiadomo po jakim spotkaniu, z drugiej strony jeszcze większe zaskoczenia, Norwegii nie spodziewałem się w fazie pucharowej, ale bardzo pomogła im Dania z Francją, które zawiodły na całej linii i nie wyszły nawet ze swoich grup, przez co zamiast bardzo silnej obsady II grupy z Norwegią, Szwecją, Danią, Francją, Słowenią i Węgrami, mieliśmy Norwegię, Słowenię, Portugalię, Szwecję, Węgry i Islandię. Bardzo zaskakujący turniej i spodziewam się, że któryś z półfinałów też mocno nas zaskoczy, jak nie oba.

Hiszpania - Słowenia
Hiszpania Handi -2.5 bramki @ 1.71   
Hiszpania Handi -5.5 bramki @ 2.90   
Unibet

Hiszpania straciła dużą przewagę, ale koniec końców to oni zagrają w półfinale z Chorwatami, którzy są po morderczym spotkaniu.

Hiszpania jak pisałem już przed turniejem, to dla mnie główny faworyt do złota, nie mieli trudnej przeprawy, tak naprawdę wrzucić wyższy bieg musieli tylko raz, w starciu jeszcze w fazie grupowej z Niemcami, gdzie wygrali 33:26, nie dając swoim rywalom żadnych szans, napisałem, że tylko raz musieli wrzucić wyższy bieg, a przecież mierzyli się jeszcze z Chorwatami, drugą silną drużyną po ich stronie tabelki, ale grali z nimi tak naprawdę o nic, kalkulować mogli Norwegowie, Hiszpanie z Chorwatami nie mieli takiej możliwości, dlatego mecz był spacerkiem dla obu drużyn. Popatrzmy jak radzili sobie zawodnicy Hiszpanii do tej pory:

Jak widać grali wszyscy, liderzy nie byli tak mocno przemęczani, zgodnie z oczekiwaniami najlepszym strzelcem w Hiszpanii na ten moment to gracz Vive Alex Dujshevaev z 29 bramkami na koncie, z też dobrą 63% skutecznością, ale na 329 rzutów drużyny, on oddał ich tylko 46, co daje niecałe 14% rzutów swojej drużyny, z ponad 20 bramkami na koncie jest jeszcze kilku innych zawodników Maqueda 27/43 - 63%, Fernandez 26/31 - 84%, Gomez 22/29 - 76% i Sole 22/33 - 67%, rzucają jednak wszyscy i nie ma tu takiego ryzyka, że jak lider zawali mecz, to zaraz gra całego zespołu się sypie. Hiszpania na ten moment zdobyła najwięcej bramek na turnieju, bo aż 222 z 67% skutecznością, co jest najwyższą skutecznością spośród wszystkich drużyn, na równi z Niemcami, których w półfinale jednak nie ma, wśród innych drużyn półfinałowych prezentowało się to tak:

- Norwegia 217/336 - 65%
- Słowenia 193/306 - 63%
- Chorwacja 178/297 - 60%

W ofensywie jedynie Norwegowie im jakoś dorównują, a trzeba pamiętać, że Hiszpanie w fazie pucharowej powinni być dosyć wypoczęci, bo raz mieli łatwą drogę i niezbyt wymagających rywali, a poza tym grali co drugi dzień, Słowenia w ostatnim czasie grała dwa dni pod rząd, choć mieli o tyle dobrze, że grając z Norwegami też już byli pewni gry w półfinale, a więc trochę sobie odpoczywali.

Jednak wiadomo, że ofensywa to nie wszystko, liczy się też defensywa, o ile nie jest to najważniejszy aspekt, bo każde niepowodzenie w ataku można odrobić w defensywie. Jak w tym aspekcie spisuje się Hiszpania? Także znakomicie, ich bramkarze byli zmuszeni od obron 265 rzutów z czego obronili ich 91, sporo daje to średnią 34% obron, mają najwyższy procent spośród wszystkich drużyn, ale nie ma czemu się dziwić, na bramce wyśmienita obsada Corrales z PSG, który obronił 41/121 rzutów, co daje 34%, jednak z karnymi nie szło mu już tak dobrze 0/7, oraz Perez z Barcelony, który obronił 49/140 rzutów, co daje 35% i z karnymi szło mu już o wiele lepiej 6/18, choć to nie jest najlepszy wynik wśród bramkarzy. Corrales to w tej chwili 5 najlepiej broniący bramkarz na ME z taką samą skutecznością jak Palicka ze Szwecji, zaś Perez to w tej chwili 2 najlepiej broniący bramkarz ME z taką samą skutecznością jak Landin z Danii, którego już dawno nie ma w turnieju, oraz Bitter z Niemiec. Hiszpania może nie była tak twarda w obronie jak Chorwacja i dopuszczała do oddawania więcej rzutów, ale bramkarze robią wielką robotę.

Opisałem już wszystko w całości, teraz przyjrzyjmy się krok po kroku jak wyglądała droga Hiszpanii do półfinału:

Faza grupowa:

- W 33:22 z Łotwą | 33/50 - 66% trafionych rzutów | 6 rzutów niecelnych | 3/5 bramek z rzutów karnych | 13/35 - 37% obronionych rzutów | 0/1 - 0% obronionych karnych
- W 33:26 z Niemcami | 33/43 - 77% trafionych rzutów | 3 rzuty niecelne | 1/1 bramek z rzutów karnych | 12/38 - 32% obronionych rzutów | 3/7 - 43% obronionych karnych
- W 36:25 z Holandią | 36/50 - 72% trafionych rzutów | 6 rzutów niecelnych | 1/1 bramek z rzutów karnych | 21/46 - 46% obronionych rzutów | 1/4 - 25% obronionych karnych

Fazę grupową przeszli jak burza, aż dziwne, że wśród tych statystyk jest tam reprezentacja Niemiec, bo po statystykach widać, że Hiszpania zrobiła z nimi to samo co ze słabą Łotwą i Holandią, na pewno rzuca się w oczy bardzo duża skuteczność trafionych rzutów, mało niecelnych oddanych rzutów i wysoka skuteczność w bramce.

Faza zasadnicza:

- W 31:25 z Czechami | 31/52 - 60% trafionych rzutów | 8 rzutów niecelnych | 1/3 bramek z rzutów karnych | 11/36 - 31% obronionych rzutów | 0/3 - 0% obronionych karnych
- W 30:26 z Austrią | 30/48 - 63% trafionych rzutów | 10 rzutów niecelnych | 1/1 bramek z rzutów karnych | 9/35 - 26% obronionych rzutów | 0/2 - 0% obronionych karnych
- W 37:28 z Białorusią | 37/51 - 73% trafionych rzutów | 9 rzutów niecelnych | 6/6 bramek z rzutów karnych | 16/44 - 36% obronionych rzutów | 1/5 - 25% obronionych karnych
- R 22:22 z Chorwacją | 22/35 - 63% trafionych rzutów | 4 rzuty niecelne | 2/3 bramek z rzutów karnych | 9/31 - 29% obronionych rzutów | 1/3 - 33% obronionych karnych

W następnej fazie jak widać pogorszyła się skuteczność, tylko raz osiągnęli ponad 70%, na dodatek oddawali sporo niecelnych rzutów. Ze statystyk widać też, że zdobywają mało bramek z rzutów karnych, wynik ogólny z tego aspektu powiększyło spotkanie z Białorusią.

Po drugiej stronie Słoweńcy, którzy dosyć sensacyjnie znaleźli się w półfinale, mocno skorzystali na odpadnięciu Danii i Francji w fazie grupowej, choć te dwie drużyny zaprezentowały się bardzo słabo, więc nawet wychodząc z grupy miałyby ciężko, ale to też nie znaczy, że Słowenia z innymi rywalami miała tak łatwo. Popatrzmy na statystyki zawodników:

Na pewno wyróżnia się Dolenec z 32 bramkami, ale na 52 oddanych rzutów, co nie daje jakiejś znakomitej skuteczności, Janc jak dla mnie zbyt mało wykorzystywany, bramki głównie z kontr, Zarabec 22/34 - 65%, ale sporo bramek nazbierał z karnych, Mackovsek 23/48 - 48% bardzo ważny zawodnik Słowenii, ale też skutecznością nie grzeszy, Bombac z 17/26 bramkami też wygląda z miarę dobrze, tyle, że z tego 9/11 zrobił z Islandią. Ogółem 193 bramki trafione w całym turnieju na 306 rzutów, pod względem zdobytych bramek to dopiero 7 miejsce, a średnia to 27.6 bramek na mecz, choć mało bramek to nie znaczy zaraz coś złego, mogli grać bardziej defensywnie, ale w tym aspekcie 180 straconych bramek, średnio 25.7 bramki traconej na mecz, nie tak dużo, tyle, że dla porównania Hiszpanie rzucali średnio 31.7 bramek na mecz, a tracili 24.8 bramki na spotkanie, to i tak mniej od Słoweńców, a zdecydowanie lepiej radzili sobie w ofensywie, a trzeba powiedzieć, że Słoweńcy wcale nie dawali rzucać jakoś o wiele mniej rywalom niż Hiszpanie.

Na bramce Słowenii też jakoś bez szaleństw broni głównie Ferlin, zawodnik Celje, jak na razie 65/198 obron, w tym 2/14 z karnych co daje 7 wynik wśród bramkarzy, nie ma za bardzo pomocy, bo Kastelic tylko obronił tylko 13/56 rzutów, co daje bardzo niską 23% skuteczność, a i w karnych jakoś nie pomagał 1/5, a więc kolejny duży plus dla Hiszpanów, którzy na tym turnieju mają dwóch bramkarzy, którzy bronią na podobnym poziomie.

Droga Słowenii do półfinału:

Faza grupowa:

- W 26:23 z Polską | 26/39 - 67% trafionych rzutów | 4 rzuty niecelne | 2/3 bramek z rzutów karnych | 12/35 - 34% obronionych rzutów | 2/5 - 40% obronionych karnych
- W 21:19 ze Szwecją | 21/37 - 57% trafionych rzutów | 4 rzuty niecelne | 2/2 bramek z rzutów karnych | 11/30 - 37% obronionych rzutów | 0/1 - 0% obronionych karnych
- W 29:25 z Szwajcarią | 29/42 - 69% trafionych rzutów | 6 rzutów niecelnych | 3/3 bramek z rzutów karnych | 15/40 - 38% obronionych rzutów | 1/4 - 25% obronionych karnych

W fazie grupowej nie prezentowali się wcale tak dobrze, męczyli się z Polską, która nie ma co się oszukiwać w tej chwili jest bardzo słaba, Szwedzi też zagrali słaby turniej i Słowenia poniekąd to wykorzystała, ze Szwajcarią wystarczyło zatrzymać Schmida, co im się w jakiś sposób udało i też wygrali. Rzuca się w oczy mała ilość oddawanych rzutów, co nie zawsze szło z wysoką skutecznością.

Faza zasadnicza:

- W 30:27 z Islandią | 30/43 - 70% trafionych rzutów | 1 rzut niecelny | 3/6 bramek z rzutów karnych | 15/42 - 36% obronionych rzutów | 0/2 - 0% obronionych karnych
- P 28:29 z Węgrami | 28/44 - 64% trafionych rzutów | 5 rzutów niecelnych | 2/3 bramek z rzutów karnych | 5/34 - 15% obronionych rzutów | 0/1 - 0% obronionych karnych
- W 29:24 z Portugalią | 29/52 - 56% trafionych rzutów | 8 rzutów niecelnych | 4/6 bramek z rzutów karnych | 10/34 - 29% obronionych rzutów | 0/4 - 0% obronionych karnych
- P 30:33 z Norwegią | 30/49 - 61% trafionych rzutów | 10 rzutów niecelnych | 2/7 bramek z rzutów karnych | 10/43 - 23% obronionych rzutów | 0/2 - 0% obronionych karnych

W następnej fazie przydarzyły się już dwie porażki, z Węgrami, która mogła ich drogo kosztować, gdyby później Węgrzy wykorzystali swoją okazję, oraz z Norwegami, niby w meczu o nic, ale Norwegowie chcieli trochę uniknąć Hiszpanii. Nie zmieniła się mała ilość oddawanych rzutów, z mało powalającą skutecznością, słabiej zaczęła grać też bramka, nie obronili też żadnego karnego na 9 rzutów karnych podyktowanych rywalom.

Na sam koniec przyjrzę się tylko bramkom zdobytych przez zawodników z poszczególnych pozycji w Hiszpanii i Słowenii:

Bramkarze:
Hiszpania - 3/3 - 100%
Słowenia - 1/1 - 100%

Obrotowi:
Hiszpania - 28/37 - 75.7% | 11.2% oddawanych wszystkich rzutów
Słowenia - 33/48 - 68.7% | 15.7% oddawanych wszystkich rzutów

Skrzydłowi:
Hiszpania - 85/112 - 75.9% | 34% oddawanych wszystkich rzutów
Słowenia - 39/51 - 76.5% | 16.7% oddawanych wszystkich rzutów

Rozgrywający:
Hiszpania - 106/177 - 59.9% | 53.8% oddawanych wszystkich rzutów
Słowenia - 120/206 - 58.2% | 67.3% oddawanych wszystkich rzutów

Patrząc na powyższe porównania można wywnioskować, że skrzydła zrobią tu różnice, skrzydłowi Hiszpanii uzbierali już aż 85 bramek, Słowenii tylko 39, a z tej liczby 22 bramki to zdobycze Janca. Obrotowi w Hiszpanii nie są jakoś często uruchamiani, ale gdy tylko dostaną piłkę robią swoje, Słowenia próbuje częściej do nich dogrywać, ale z różnym skutkiem. Bramki rozgrywających na podobnej skuteczności, niewiele lepsza Hiszpanii, ale aż 2/3 ogólnie zdobytych bramek przez Słoweńców, to bramki rozgrywających, gdzie według mnie za dużo od nich zależy, a nie są jacyś piorunująco skuteczni.

To wszystko skłania mnie w pójście w stronę Hiszpanii, jak dla mnie faworyci do złota od samego początku, a liczby przekonują mnie jeszcze bardziej do tego. Cieszy mnie też, że w drugim półfinale Norwedzy zagrają z Chorwacją, bo to nie będzie łatwy mecz dla obu drużyn, dlatego w finale którakolwiek drużyna powinna być bardziej zmęczona od Hiszpanii. Tak czy siak stawiam jutro na nich, nie wiem za bardzo czym Słowenia mogłaby tu zrobić różnicę, musieliby trafić na bardzo słaby dzień Hiszpanów, żeby wygrali to spotkanie, do czego według mnie nie dojdzie.

Napisałem tą analizę, żeby zachęcić innych do zagrania, ale też, żeby ktoś mógł znaleźć coś dla siebie, większość statystyk umieściłem tak naprawdę w jednym miejscu, więc nawet jeśli ktoś się ze mną nie zgadza, co jest normalne, będzie mógł zerknąć tu i pójść w swoją stronę.

Oprócz tego dorzucam:

Niemcy - Portugalia
Niemcy @ 1.47   
Niemcy Handi -2.5 bramki @ 1.91   
Unibet

Choć Niemcy zagrali słaby turniej, to dalej drużyna co najmniej o klasę wyżej od Portugalii. W ostatnich spotkaniach grali głównie rezerwowi gracze i jaki był tego efekt? 34:22 z Austrią i 26:22 z Czechami, widać, że po porażce z Chorwacją i straconej szansie na półfinał podnieśli się i chcą zająć jak najwyższe miejsce, a 5 miejsce to mimo wszystko nie tak najgorzej. Portugalia ma wahania formy, ale udało im się znaleźć na 3 miejscu w swojej grupie i nie tylko zagrają w meczu o 5 miejsce, ale też wezmą udział w turnieju kwalifikacyjnym do Igrzysk Olimpijskich, więc tegoroczne Mistrzostwa Europy bardzo udane, nawet jak przegrają ostatni mecz. Mimo wszystko Niemcy bardziej przekonują mnie na tym turnieju, więc kieruję się w ich stronę.

Drugiego półfinału nie ruszam, jak dla mnie Chorwatów stać na zatrzymanie Norwegów, mimo, że grają tu w osłabieniu, kluczem będzie zatrzymanie między innymi Sagosena, jeśli to się uda, Chorwacja może sprawić niespodziankę.
 
Otrzymane punkty reputacji: +24
T 4,5K

tofik015

Użytkownik
Norwegia - Chorwacja - Norwegia poniżej 27,5 @1,89 fortuna

Zapowiada się bardzo interesujący mecz. Z jednej strony mocno underowa, dobrze grająca w obronie Chorwacja a z drugiej zazwyczaj dużo rzucają, i dość pewnie wygrywająca mecze Norwegia. Na pierwszy rzut oka granie undera przeciwko drużynie która często osiąga wyniki overowe jest ryzykowane, ale ja tu widzę sporo okoliczności sprzyjających. Po pierwsze to jest walka o finał czyli raczej nikt się nie będzie przesadnie spieszył wiedząc jaka jest stawka tego meczu. Po drugie bardzo dobra defensywa Chorwacji, która do tej pory straciła najwięcej 24 bramki z Niemcami czyli mają jeszcze pewien "zapas" do typowanej linii. Po trzecie Norwegia na tym turnieju miała już raz problemy z rzucaniem bramek gdzie zdobyli ich tylko 23 w meczu z Szwecją a Szwecja podobnie do Chorwacji potrafiła zagrać dobre mecze w obronie ale zdecydowanie regularniejsza w tym elemencie była jednak Chorwacja. Podsumowując liczę tutaj na kontynuacje dobrej gry w obronie Chorwacji a w ataku Norwegia i Chorwacja nie będą przesadnie się spieszyć co będzie skutkować mniejszą ilością sytuacji bramkowych i tym samym również bramką.  
 
Otrzymane punkty reputacji: +56
U 49

ultrasavanti8

Użytkownik
Hiszpania - Słowenia
Słowenia powyżej 25.5 bramki @1.97
Fortuna


Nadszedł czas na bitwę o medale Mistrzostw Europy 2020. Mistrzowie Europy z 2018 roku podejmą reprezentację Słowenii. Hiszpania na tych mistrzostwach nie przegrała spotkania, jedyną stratę punktów odnotowali w ostatnim meczu o "pietruszkę", gdzie zremisowali z reprezentacją Chorwacji. Wygrywając grupę trafiają na 2 zespół Grupy 2 rundy zasadniczej, reprezentację Słowenii. Słoweńcy przegrali jak dotąd 2 spotkania, ostatnie w rundzie zasadniczej z Norwegami 30:33, którzy grupę wygrali oraz z naszymi bratankami z Węgier różnicą jednej bramki. Obie reprezentacje spotkały się na Mistrzostwach w 2018 roku i tam niespodzianką było zwycięstwo Słoweńców nad jak się okazało późniejszymi Mistrzami Europy. Rok wcześniej, na Mistrzostwach Świata Hiszpanie zwyciężyli gładko, różnicą 10 bramek. Ja w tym spotkaniu idę w stronę liczby bramek. Słoweńcy z meczu na mecz rozkręcali się, a w ostatnich 4 spotkaniach rzucili 30, 29, 28 i 30 bramek. Hiszpanie także słyną z dużej liczby celnych rzutów. Mimo tego, iż ranga spotkania jest ogromna i zapewne to Hiszpanie zameldują się w finale to stawiam, że będzie to dość zacięty mecz i Słoweńcy są w stanie  rzucić 26 bramek. Taki jest mój typ na to spotkanie.
 
Otrzymane punkty reputacji: +17
P 118

peterking

Użytkownik
Hiszpania - Słowenia
Hiszpania (-2.5) - Słowenia 1 
Fortuna @1.64 


Mistrzostwa Europy wchodzą już w decydującą fazę medalową. Faworytami do wygranej są oczywiście Hiszpanie, po klęsce sprzed 2 lat na pewno będą chcieli się odegrać. Wydaje mi się, że spotkanie będzie bardzo overowe, w ostatnich meczach Hiszpani nie licząc ostatniego meczu z Chorwatami Hiszpanie rzucali odpowiednio 37, 30, 31 i 36 bramek. Wygrywali odpowiednio różnicą 9, 4, 6 i 11 bramek. Słoweńcy też nie prezentują się jakoś mocno słabo, porażka z Norwegami i Węgrami, jednak rzucali sporo bramek, w ostatnich spotkaniach odpowiednio 30,29,28,30. Mecz na pewno będzie zacięty ale wydaje mi się, że Hiszpanie wypunktują swoich rywali. 
 
B 35,1K

bukovina

Użytkownik
Chorwacja - Norwegia 
Awans Chorwacji @2,96 Fortuna 
    

Poszukam tutaj niespodzianki, bo uważam, że Chorwatów stać na zatrzymanie Norwegów. 
Najważniejsze, by potrafili zatrzymać Sagossena w co wierzę, bo Chorwaci grają tutaj świetnie w defensywie z wysuniętym Duvnjakiem, który zapewne dzisiaj będzie właśnie w taki sposób staral się Odcinac Sagossena od wielu akcji. Kolejny ważny aspekt to skuteczność Balkanczykow, bo jeśli bombardier Stepancic, Duvnjak, Cindric i Karacic będą w dobrej formie to Norwegowie mogą mieć spory problem. Liczę też na świetna dyspozycję Sego w bramce, bo do tej pory broni naprawdę dobrze. Mecz powinien być wyrównany i wcale nie uważam, że Norwegowie są aż takimi faworytami, bo nie mieli tutaj jeszcze sprawdzianu z drużyną, która broni tak jak Chorwaci i dzisiaj mogą się naciac.

W drugim meczu idę w dodatnie Handi na Słoweńców, bo Hiszpanie strasznie słaba grają w defensywie, a Słoweńcy mają kim straszyć i uważam, że nie stoją na straconej pozycji, jeśli Bombac będzie miał dzisiaj dobry dzień, to moze być ciekawie, bo ten gość w formie przypomina według mnie najlepszego Piłkarza ręcznego w historii, czyli Ivano Balica. Podobnie się poruszają i Bombac tak jak i Balic bardzo dużo widzi i potrafi świetnie obsłużyc podaniem kołowego i skrzydła. 

​​​​​Słowenia +2,5 @2,00 sts   
 
Otrzymane punkty reputacji: +82
sumada90 18K

sumada90

Forum VIP
cytat z dnia 23 stycznia 2020 21:08 przez tofik015Norwegia - Chorwacja - Norwegia poniżej 27,5 @1,89 fortuna

Zapowiada się bardzo interesujący mecz. Z jednej strony mocno underowa, dobrze grająca w obronie Chorwacja a z drugiej zazwyczaj dużo rzucają, i dość pewnie wygrywająca mecze Norwegia. Na pierwszy rzut oka granie undera przeciwko drużynie która często osiąga wyniki overowe jest ryzykowane, ale ja tu widzę sporo okoliczności sprzyjających. Po pierwsze to jest walka o finał czyli raczej nikt się nie będzie przesadnie spieszył wiedząc jaka jest stawka tego meczu. Po drugie bardzo dobra defensywa Chorwacji, która do tej pory straciła najwięcej 24 bramki z Niemcami czyli mają jeszcze pewien "zapas" do typowanej linii. Po trzecie Norwegia na tym turnieju miała już raz problemy z rzucaniem bramek gdzie zdobyli ich tylko 23 w meczu z Szwecją a Szwecja podobnie do Chorwacji potrafiła zagrać dobre mecze w obronie ale zdecydowanie regularniejsza w tym elemencie była jednak Chorwacja. Podsumowując liczę tutaj na kontynuacje dobrej gry w obronie Chorwacji a w ataku Norwegia i Chorwacja nie będą przesadnie się spieszyć co będzie skutkować mniejszą ilością sytuacji bramkowych i tym samym również bramką.  

Norwegia - Chorwacja Norwegia poniżej 27,5 1,91 Fortuna   W regulaminowym czasie było 23-23
Popieram w 100% to, co wyżej napisał kolega. Dodam od siebie, że gra wysuniętym Duvnjakiem w obronie może mocno utrudnić grę Norwegom, którzy lubią rozgrywać blisko bramki rywala. Do tego przy braku Myrhola na kole to nie jest tak wielka ich broń jak to zwykle bywało. Rzucają dużo, ale tu będzie mecz podobny do tego ze Szwecją. Z tą różnicą, że Chorwacja gra o niebo lepiej w ataku. Jak zobaczyłem opisany typ to nie wierzyłem, że tak wysoka linia jest.

Hiszpania - Słowenia Jorge Maqueda powyżej 3,5 bramki 1,9 Fortuna   2
Dziś bardzo krótko, bo nie mam czasu pisać. O Maquedzie nigdy nie miałem jakiegoś wybitnie dobrego zdania ale tu mnie przekonuje. Aktywny, rzuca z drugiej linii ale częściej wchodzi na 6. metr, czasem do skrzydła zejdzie. Jak zacznie mu wpadać na początku piłka to powinien chętnie brać na siebie odpowiedzialność i rzucać. Gorzej, jak zepsuje 2-3 razy na początku, bo wtedy przestaje rzucać. Słowenia jednak to nie obrona w stylu Chorwatów z ostatniego meczu. Tu powinno być więcej miejsca i liczę, że znowu zrobią wynik powyżej 30 bramek.
 
Otrzymane punkty reputacji: +10
matelke222 28,8K

matelke222

Użytkownik


Hiszpania - Norwegia Typ: powyżej 35,5 @ 1,76 fortuna  

Uważam, ze dzisiaj Hiszpania spokojnie wygra ten półfinał. Są zdecydowanymi faworytami. Ich dyspozycja w tym turnieju jest wysoka. Teraz trafiają na łatwiejszego rywala z drugiej grupy. Spotkanie zapowiada się raczej overowe. Hiszpanie to maszyna do zdobywania bramek. Pokazali to prawie we wszystkich meczach na Mistrzostwach Europy. Wyjątkiem był ostatni mecz z Chorwatami. Przypatrując się historii spotkań tych drużyn raczej dominuje over w tych meczach. Dwa ostatnie spotkania tych drużyn kończyły się suma bramek 57 i 62. Ostanie bezpośrednie spotkanie drużyn miało miejsce na ME 2 lata temu. W fazie grupowej Słowenia pokonała sensacyjnie Hiszpanów Słowenia też notuje na wysokie wyniki na tej imprezie. Jednak i tak Hiszpanie awansował dalej na imprezie i ostatecznie ja wygrali. Dylematem jest co zagrać. Czy zwycięstwo Hiszpanów z ewentualnym handicapem czy over bramkowy. Zdecydowałem się na over, ponieważ kurs jest wyższy. Linia jak najbardziej do pokrycia. Kursy na wszystkie linie overów spadają. Niestety fortuna nie oferuje zakładu leczonego, wiec nie można połączyć obu typów i pograć po wyższym kursie.

Drugie spotkanie raczej przejdą Norwegia tak myślę. Spotykają się dwie różne drużyny . Norwegia większy nacisk kładzie na ofensywę, Chorwacja jest lepsza  w obronie. Ciężko coś wytypować. Kursy faworyzują Norwegów, ale Chorwacja na pewno tanio skory nie sprzeda.

Spodziewam się finału  Norwega - Hiszpania a jak bedzie okaze sie dzisija około godziny 23.00
 
matelke222 28,8K

matelke222

Użytkownik


Norwegia – Słowenia Typ: powyżej  56 ,5 bramek @ 1,46  fortuna

Mecz pocieszania dla obu ekip. Jest duże prawdopodobieństwo, że zaangażowanie, intensywność i motywacja nie będzie stała  na najwyższym poziomie. Zwłaszcza u Norwegów, którzy rozczarowali w swoim półfinale. Wczoraj zagrali bardzo wyczerpujący mecz. W pierwszej połowie dominowali Chorwaci. W drugiej połowie Norwegowie poprawili grę i doprowadzili do dogrywki.  Bardzo dobrze bronił bramkarz Chorwatów. Spodziewam się, że obrona nie będzie tak szczelna z powodu wyczerpującej wczorajszej batalii ze względu na mniejszy prestiż spotkania.  Słoweńcy przed meczem nie byli faworyzowani przez wielu, jednak Hiszpanie podtrzymali doskonała dyspozycję i pewnie zakwalifikowali się do finału. Obie ekipy są overowe. Łączna ilość bramek w meczach Norwegii oscyluje w granicach 60 i więcej. Troszkę mniej było w meczu z Francją. W meczach z udziałem Słowenii jest niższa około 50 i więcej. Wyjątkiem od tezy o overowym nastawieniu obu ekip są mecze ze Szwecja. W tych meczach suma bramek była bardzo wysoka . Podejrzewam , że miała na te wyniki wpływ specyfika rywala. Pierwszy mecz tych zespołów pokrył zdecydowanie proponowana linię. Ostateczny wynik 33;30 dla Norwegii. Wtedy również ekipy grały na mniejszych obrotach. Sprawa awansu była jasna przed meczem. Norwegia wychodziła z pierwszego miejsca, a Słowenia z drugiego. Spodziewam się podobnego scenariusza, sporej ilości bramek w  meczu pocieszenia.
 
T 4,5K

tofik015

Użytkownik
Norwegia - Slowenia - Norwegia poniżej 30,5 goli @1,91 fortuna  
Słowenia wygra @3,85   

Słowenia nadspodziewanie dobrze poradziła sobie w meczu z Hiszpanią. Pomimo dużej przewagi Hiszpanów w pierwszej połowie to jednak w końcówce Słowenia prawie odrobiła straty i lekko postraszyła faworytów meczu. Natomiast Norwegia po ciężkiej walce z Chorwacją i co ważne dwóch dogrywkach będzie musiała dzień później zagrać mecz o 3 miejsce z Słowenią gdzie teoretycznie powinni być faworytem ale po takim meczu z Chorwacją aż taki ich bym nie faworyzował i kursy powinny być bardziej wyrównane. Większy niedosyt i zmęczenie psychiczne czy fizyczne będzie po stronie Norwegii a ich dzisiejsza dyspozycja będzie zagadką. Wiele będzie znaków zapytania jak będą wyglądać fizycznie na tle całego meczu, jak z koncentracją i motywacją w meczu o "tylko" 3 miejsce. Dla Słowenii sam awans do półfinału był sukcesem bo przed turniejem mało kto ich wskazywał, że to może im się udać w tak trudnej drabince dlatego też i w meczu o 3 miejsce powinni powalczyć. Do stracenia nic tutaj nie mają a motywacji i umiejętności im nie braknie jak już to pokazali w meczu z Hiszpanią gdzie ostatecznie przegrali tylko dwoma bramkami. Co do liczby bramek Norwegii to z jednej strony Norwegia dużo rzuca bramek i przeciwnik będzie bardziej temu sprzyjać od Chorwacji, ale z drugiej strony linia nie jest niska a Słowenia może trochę postarać się lepiej i skuteczniej powalczyć w obronie jeśli wyciągną wnioski + nie wiadoma będzie tutaj dyspozycja Norwegii. Jak dla mnie szanse tutaj są całkiem duże na wejście typu, zresztą pokazał to wczorajszy mecz, że da się Norwegów powstrzymać i nawet grając 20 min dłużej w dogrywkach z Chorwacją to i tak był by zapas jeszcze 2 bramek do tej linii
 
Otrzymane punkty reputacji: +27
sumada90 18K

sumada90

Forum VIP
Chorwacja - Hiszpania Igor Karacic powyżej 3,5 1,86 Etoto   4
W Chorwacji liderem był Cindric ale problemy mięśniowe spowodowały, że muszą go oszczędzać i gra niedużo. Jego rolę głównego rozgrywającego przejął Karacic. W półfinale to Duvnjak poprowadził ich do wygranej, Igor rzutowo wyglądał gorzej bo tylko 2/10 ale aż 5 asyst. Za to w meczu grupowym z Hiszpanią pociągnął ich i rzucił 10 bramek. Ogólnie Karacic dużo rzuca, nie zraża się jak mu nie idzie. Gra Hiszpanów pozwala na aktywną grę piłkarzy, którzy nie tylko rzucają z II linii, ale też potrafią wejść na każdą pozycję i stamtąd rzucić. W tych kluczowych meczach bierze na siebie grę, bo w spotkaniu z Niemcami 7/12, a w najtrudniejszym meczu I fazy z Białorusią 6/10. Wg mnie ogólnie w tym meczu kursy na Hiszpanów są zbyt niskie, a Chorwacja nie stoi na straconej pozycji.
 
Otrzymane punkty reputacji: +17
P 118

peterking

Użytkownik
Spotkanie: Hiszpania - Chorwacja
Typ: Podwójna szansa (1.poł. lub mecz) 1-1 @1.4

Ostatni mecz Mistrzostw Europy, finał. Obie druzyny nie doznały porażki w turnieju, w bezpośrednim pojedynku padł remis. W półfinale Hiszpanie dosyć gładko ograli Słoweńców robiąc w pierwszej połowie przewagę 5 bramek i kontrolując to. Z drugiej strony Chorwaci mieli strasznie cięzkie spotkanie z Norwegami, zakończone dwiema dogrywkami. To mogą czuć w nogach,  Hiszpanie rzucający bardzo dużo bramek w spotkaniach nie licząc starcia z Chorwatami zawsze powyżej 30 oczek, rywale piekielnie mocni w defensywie, tracąc średnio najmniej bramek w turnieju. Osobiście uważam że to jednak Hiszpanie są faworytem do wygrania spotkania lub pierwszej połowy, zawsze wygrywali swoje pierwsze połowy. 
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom