>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 200 ZŁ!<<<

WTA Tour: Wielki Szlem: Australian Open - turniej główny - 20.01.2020-02.02.2020

Status
Zamknięty.
W 151,7K

wielki_gracz

Forum VIP

Miejsce: Melbourne, Australia
Data rozgrywania: 20.01.2020 - 02.02.2020
Nawierzchnia: Hard
Kategoria: Wielki Szlem
Pula nagród: $22,756,069
Oficjalna strona turnieju: https://ausopen.com/
Lista Startowa: https://ausopen.com/players
Drabinka: 
Plan gier:
Zestawienie kursów:
Zwycięzca singla 2019: Naomi Osaka
Zwycięzcy debla 2019: Shuai Zhang/Samantha Stosur

 ​
Zapraszam do merytorycznej dyskusji i pisania analiz !
 
tarki_16 210,9K

tarki_16

Moderator
Członek Załogi
Analizy pisane w czwartek 

Stephens - Shuai Zheng 1 @2.32
  (Serwis na mecz, ale u kobiet to normalne)

Amerykanka w tamtym sezonie nie błyszczała, a zwłaszcza w końcówce i tourne po Azji, straciła dużo pkt do rankingu, wypadła z czołowej 20 WTA, a swego czasu wygrywała Wielki Szlem w Nowym Jorku czy turniej w Miami. Niestety coś ostatnio nie gra u Stephens,  porażki w dwóch pierwszych spotkaniach sezonu i to zawodniczkami z setki rankingu nie napawają optymizmem. Mimo wszystko ja wierzę w wygraną, jest to nieobliczalna zawodniczka, w tamtym rok ubyło podobnie, porażki przed AO i dopiero pobudka w Melbourne i 4 runda, zresztą swego czasu była tutaj w półfinale, więc stać ją na dobry wynik. Zheng też już doświadczona zawodniczka, ale pewnego pułapu nie może przeskoczyć, chyba najwyżej w karierze była w 30 rankingu. Miewa dobre wyniki, potrafi wygrać turniej, głównie rangi International, ale przeważnie ma to miejsce w Azji. Ponadto gra obecnie turniej w Hobart, jutro półfinał, kto wie może też finał, a przy panujących upałach w Australii,  może mieć to wpływ na jej wynik w Melbourne, bo często tak bywa, że zawodnik po finale lub wygranej przed Szlemem , odpada szybko. Mimo, że forma Stephens mnie niepokoi, to po takim kursie aż żal nie spróbować, bo Chinka do wybitnych zawodniczek nie należy. 

Świątek - Babos 1 @1.90  

Tutaj też jestem troszkę zdziwiony kursem, ale trochę rozumiem, bo bukmacherzy nie wiedzieli jak się zachować. Polka od US Open nie rozegrała żadnego oficjalnego spotkania, nabawiła się po Nowym Jorku drobnego urazu nogi  i postanowiła zrezygnować ze startu w tourne po Azji i na spokojnie przygotowywać się do kolejnego sezonu. W Grudniu ogłosiła, że zobaczymy ją dopiero na kortach w samym Melbourne, od blisko tygodnia jest już w Australii i trenuje pod bacznym okiem trenera Sierzputowskiego i Pani psycholog Darii Abramowicz, która pomagała jej mentalnie wchodzić w seniorski sezon. Na pewno w poprzednim sezonie zebrała sporo doświadczenia, solidnie radziła sobie w Wielkich Szlemach, dochodząc nawet do 4 rundy w Paryżu. Niestety pojawiały się spotkania, które przegrywała niewymuszonymi błędami, było ich zdecydowanie za dużo. Czas na kolejny sezon, po kontuzji śladu już nie ma, jest w 100% gotowa do sezonu i cel to czołowa 30 WTA - papiery na następczynie Radwańskiej są, czekamy na dobre wyniki. Na początek Babos, zawodniczka, które najlepsze lata gry ma już chyba za sobą, bodajże 3-4 lata temu kręciła się w 20 WTA, wygrała nawet kilka zawodów singlowych. Jest to zawodniczka, która najlepsze osiągnięcia ma w deblu w parze z Mladenovic, i głównie skupia się właśnie na rywalizacji deblowej. W singlu od paru lat jest już gorzej, i na początku tego sezonu nie przebrnęła przez kwale w Shenzen i Adelaide. Tutaj również forma Igi to wielka niewiadoma, ale Węgierka jest w zdecydowanym zasięgu, i kurs moim zdaniem zawyżony. Patriotycznie w kierunku Polki. 

Bez analizy: 
Vekic @1.73  
 
Otrzymane punkty reputacji: +28
dx2 210,2K

dx2

Użytkownik
Putintseva-S.W.Hsieh 2 @1.9

To probuje łapac te wysokie kursy. W tym przypadku bukmacherzy rozdzielaja sznase pol-na-pol, ale tutaj na Su Wei Hsieh, bo jakby nie patrzec to AO to jest jej szlem, gral tu dwuktornie w 4 rundach, w ubueglum roku zakonczyla na 3 rundzie i zmusila do bardzo duzego wysilku Osake, ktora zgarnela tytul (a Hsieh prowadizla w tym meczu setem i roznica przelamania w kolejnym zanim Oskaka wygral mecz w 3 setach). Niby dwie porazki w meczach otwarcia w Brisbane i Adelajdzie. Ale Tajwanka gral na jeden turniej, chciala pograc w Adelaidzie tyle ze trafila na Sablenke i Bialorusinka wymeczyla ten dramtayczny mecz 5-7 6-1 7-5) i wlasnie to wydaje sie byc wykladnik dyspozycji Hsieh.
Putintseva jest niezla, ale mysle ze Hsieh zagra jak to robi na AO, a ze Tajwanka ma repertura zagracbardzo nietuzinkowy to mysle, ze skutecznie wyprowadzi tym z rownowagi trzymajcej sie koncowej linii Putintseva, ktora wiadomo jak potrafi reagowac na korcie.

Badosa-J.Larsson 2 @2.05

Tutaj to bardzo jestem zaksoczony tym kursem, a zanim zaczalem pisac to na Larsson byl jeszcze wyzszy i spodziewam sie dalszych przewartosciowan na korzysc Szwedki.
 Larsson widac, ze chce wrocic do dobrego grania. Oan juz na USO pokonala kwalifikacje, a tutaj smignela az milo, pokonujac w polu Urszule Radwanska i Minella, a wczoraj faworyzwowan teoretycznie Gracheva, ktora gra calkiem niezle.
Larsson na pewno grac potrafi i to uznane nazwisko na korcie wyroznia sie nei tylko oreintacja seksualna.
Badosa jest relatywnie mloda zawodniczka, Hiszpanka ale stworzona tenisowo w USA, posada bardzo dobry serwis, ale poki co poza turniejami ITF to ciekzo sie jej przebic i szukac jakis spekaktakularnych wynikow.
Larsson jest przygotowana i mysle, ze wygra ten mecz, a jak wspomnialem mam wrazenie ze tu jeszcze nastapi wieksze przewartosciwoanie kursow, ale to zobaczymy. Poki co klepie Szwedke, skoro na ten moment jest postrzegana wciaz jako underdog.
 
Otrzymane punkty reputacji: +3
D 5,5K

darter180

Użytkownik
E: rzeczywiście mój błąd. Dziękuje koledze poniżej

Post do usunięcia. Mam nadzieje, że nikt oprócz mnie nie zdążył tego zagrać.
 
dx2 210,2K

dx2

Użytkownik
Sh.Zhang-McNally 1 @1.6

Zhang dziś po duzym boju wyciagnela mecz ze Steoehns, mim oze Ameruykanka serwowal po mecz. W takim pojedynku z 18-letnai McNally musi wiec byc faworytka. Oczyiwie w damskim tenisie nastoletnei zaowdniczki potrafia robic wyniki, ale McNally to wygrala dopiero drugi mecz w turniejow glownym szlema, jede oczywiscie na USO i dzis ten drugi z mal oznaczaca sie jzu w singlu Stosur.
Zhang z kolei na szlemach potrafi sie moblizowaci tutaj potrafi wykrecic wyniki. Chinka jest ograna, dzis wgran po duzym boju, doswiadczeniem bije rywalke bez dwoch zdan, mysle ze trzeba grac w strone Shuai Zhang.
Ostatnio Zhang przegrala mi kupon w finale  Auckland, wiec licze, ze tym razme odda to co zabrala.
 
dx2 210,2K

dx2

Użytkownik
Słabiutki poczatek, a takie ładne kwalifikacje byly, wiec wypadaloby sie podniesc.

Barty-Hercog poniżej 19,5 gema @1.6 @
Barty-Hercog ponizej 18,5 @1.85

Troche oczywiscie po zawyzonej lini gemowej, bo pol-na-pol dziela przy 18,5 i to tez jest do zrobienia, ale ten gem to zawsze daje pole manewru.
Wiadomo, ze Australijczycy licza na Barty w turnieju. W 1 rundzie Barty w 3 setach 5-7 6-1 6-1 z Tsurenko w wieczornej sesji, a w dodatku byla swiezo po wygraniu w Adelajdzie. Tym razem mysle, ze Barty spokojnie wezmie ten mecz w dwoch setach.
Tsurenko jednak jest tenisistka grajaca dobrze z glebi kortu, a barty pewnie triche sie spieszylo.
Tym razem mecz jest w sesji dziennej, wiec nie wypada sie tak meczyc, a tenis Hercog jest lepszym match-upem dla Barty.
Barty oczywiscie wygrac, bo inaczej bylaby sensacja, ale trzeba szukac lepszego kursu, wiec tak proponuje.
Mozna ewentualnie i bardziej ryzykownie po wiekszym kursie, jezeli ktos chce.

Siegemund-Ka.Pliskova  2 @1.2

Analize mozna pisac, ale generlanie gra tu zawodniczka rozstawiona z numerem 2, ktora powtierdzila forme kasujac tytul w Brisbane. Siegemund silnie grajaca tenisistka, lubiaca zaatakowac siatke, ale Pliskova siatki moze atakuje, ale gra jeszcze mocniej i na pewno ma plany grac dalej, wiec nawet taki marny kurs do zakladu akumulacyjnego moim zdaniem jest dobry.

Sh.Zhang-McNally [email protected] -aktualnie ok.1.45

No i licze na ta Zhang. Analiza jak powyzej. Kurs juz polecial, chociaz to oczywiscie nie oznacza wygranej z miejsca. O mlodej McNally nie moge za wiele powiedziec, bo ona rozegrala sie w glownym tourze dopiero w drugiej czesci ubieglego sezonu. Chinka w rytmie meczowym, a w szlamach to juz niejednokrotnie zaksoczyla bardzo dobrym wynikiem,a szkoda byloby zmarnowac wysilek wlozony w pokonanie Stephens.
 
Otrzymane punkty reputacji: +10
adik1992 392,2K

adik1992

Moderator
Członek Załogi
Jabeur @1,75  

Idę w kierunku tunezyjki bo moim zdaniem obecnie znajduje się w lepszej dyspozycji. Fajnie zaprezentowała się w turnieju przed AO gdzie odpadła po meczu z Muguruza. Spotkanie stało na dobrym poziomie jak na standardy WTA. W Melbourne pokonała wracającą do gry Konte mając kontrolę nad spotkaniem od pierwszej piłki. Pewnie wygląda tunezyjka w wymianach. 
co do Garci to jest oba daleka od swojej najlepszej dyspozycji. Popełnia sporo UE. Początek sezonu rozpoczęła od porażek z Bouchard i Cabrerą. W 1R pokonała po trzech setach Brengle. Gra francuzki mnie nie przekonuje dlatego stawiam na Jabeur.

Gauff @1,65  

Coco była rewelacja i odkryciem poprzedniego sezonu. W tym będzie chciała się jeszcze bardziej zadomowic i czołówce i dobre występy w szlemach mają jej pomóc. Nie ma co pisać o umiejętnościach amerykanki bo ma je ogromne i nie raz już to było wspominane. Cirstea dobrze się zapowiadała w wieku juniorki ale nie zrobiła dużej kariery i raczej już nie zrobi. Raz może dwavrazybdo roku stać ja na jakiś półfinał turnieju WTA i nic poza tym. Pewnego poziomu już nie przeskoczy. Może i się postawi Gauff, może nawet seta urwie jednak uważam że zwycięska z kortu zejdzie amerykanka. 

Wozniacki +1,5 seta @1,45  

Wiadomo że dla Karoliny AO to ostatni turniej w karierze. Nie wykluczone że już po spotkaniu z Jastremska to nastąpi, patrząc jak gra ostatnio ukrainka. Jednak Wozniacki też dobrze wygląda i sądzę że będzie walczyć do końca  do ostatniej piłki. I nawet gdyby miała przegrać to powinna ugrać seta a kurs do dubla w sam raz. 

Kursy z 1xbet 
 
 
Otrzymane punkty reputacji: +71
adik1992 392,2K

adik1992

Moderator
Członek Załogi
Collins 2:0 @1,94  
1xbet

Amerykanka broni punktów za półfinał sprzed roku więc wypadałoby dojść jak najdalej. Putintseva to rywalka jak najbardziej w jej zasięgu. Początek tego sezonu ma przeciętny. Lepszy mecz przeplata gorszym. Ale tak wygląda jej kariera przez co nie osiągnęła nic wielkiego w WS. Collins zaliczyła już ćwierćfinał w Brisbane i 1/2 W Adelajdzie gdzie przegrała po tb 3 seta ze zwyciężczynią Barty. Miały okazję spotkać się że sobą w Brisbane i góra była amerykanka wygrywając pewnie 2:0. Putintseva to zawodniczka która bardzo łatwo się denerwuje. Często mała rzecz potrafi ja wyprowadzić z równowagi i traci punkty i gemy seriami. Uważam że w lepszej dyspozycji jest Collins i kazaszka będzie musiała wspiąć się na wyżyny żeby wygrać chociaż seta. 

Vekic @1,5  
 
dx2 210,2K

dx2

Użytkownik
Barty-Rybakina 1 @1.25
Barty 2:0 @1.85

Barty nie moze przegrywac takich meczow. Te najwazniejsze mecze dopiero przed nia. Rybakina bardzo duzo meczow i duzo zwyciestw  w ostatnich dwoch tygodniach i Kazaszka to bardzo silowo grajaca tenisistka. Szlem to jednak zupelnie inny turniej niz te turnieje WTA 250, a tu Rybakina doswiadcznie jeszcze na pewno musi zbierac, a wychodzac na glowny kort przeciwko numerowi 1 tenisa to naprawde wyzwanie rowniez mentalne. Sensacji sie oczyiwiscie nie spodziewam i mysle, ze Barty wygra w dwoch setach.
 
galica13 522

galica13

Użytkownik
cytat z dnia 23 stycznia 2020 11:33 przez dx2Barty-Rybakina 1 @1.25
Barty 2:0 @1.85

Barty nie moze przegrywac takich meczow. Te najwazniejsze mecze dopiero przed nia. Rybakina bardzo duzo meczow i duzo zwyciestw  w ostatnich dwoch tygodniach i Kazaszka to bardzo silowo grajaca tenisistka. Szlem to jednak zupelnie inny turniej niz te turnieje WTA 250, a tu Rybakina doswiadcznie jeszcze na pewno musi zbierac, a wychodzac na glowny kort przeciwko numerowi 1 tenisa to naprawde wyzwanie rowniez mentalne. Sensacji sie oczyiwiscie nie spodziewam i mysle, ze Barty wygra w dwoch setach.
Zamiast Barty po 1.25 chyba lepiej zagrać Rybakina +6.5 po 1.27(totalbet), a granie 2:0 to już totalna abstrakcja. Ogólnie w tenisie damskim, a w takim meczu gdzie może być ciasno to już w ogóle.
 
tarki_16 210,9K

tarki_16

Moderator
Członek Załogi
Barty - Rybakina 2 (+5.5 gema) @1.57 

Dużo zostało już napisane o tym spotkaniu, ja uważam, że nie będzie to spacerek dla Barty. Może i nie ma tylu spotkań za sobą co jej rywalka, ale również wygrała turniej poprzedzający Wielki Szlem. Tutaj nie gramy dzień po dniu, więc czas na odpoczynek i regenerację mają dziewczyny. Rybakina jest w niesamowitym gazie, do tej pory gładkie wygrane, jutro myślę, że postawi się faworytce do końcowego tryumfu. Myślę, że przy niezwykle ofensywnej grze spokojnie pokryje zaproponowany handicap. 

Wang Q - Williams S 1 (+6.5 gema) @1.68 

Kursy wystawiane na Serene nic się nie zmieniły w porównaniu do paru lat wstecz, a niedługo 40-tka na karku. Wygrała turniej w Auckland, dla mnie trochę niespodziewanie, bo spodziewałem się, że odpuści mało znaczący dla niej turniej przed AO. Do tej pory gładko ograna Potapowa i wczoraj Zindasek. Jednak tym razem poprzeczka zawieszona nieco wyżej, bo Chinka to już czołowa 30 rankingu, ofensywnie nastawiona, z dobrym returnem i bez problemu zameldowała się w kolejnej rundzie. Wiadomo przed Sereną jeszcze parę spotkań, jeśli myśli o wygranej, musi rozłożyć swoje siły, wieku niestety nie oszukasz, pojawiają się niekiedy błędy u Amerykanki i tam szanse dla Wang. Zindasek miała parę okazji na przełamanie i myślę, że jutro będzie podobnie, stąd zaproponowany handicap. 

Kvitova - Alexandrova 2 (+1.5 seta) @1.60 

Gram na przynajmniej jednego seta dla Rosjanki. Dziewczyna również w niesamowitym gazie, wygrała turniej w Shenzen, odprawiła tam Wang, Muguruze i Rybakine w finale, do tej pory szybkie spotkania w Melbourne. Oczywiście Kvitova jest faworytką, ale ile to już spotkań w swojej karierze zawaliła będąc murowaną faworytką. W 2 rundzie swoje szanse miała zdecydowanie niżej notowana Hiszpanka Badosa, ale nie potrafiła wykorzystać 3 piłek setowych praktycznie podarowanych przez rywalkę. Alexandrova jak dostanie takie okazje to spokojnie je wykorzysta, bo Kvitova póki co jest rozregulowana i nie zdziwię się jak jutro wyleci z turnieju. Bezpiecznie gram seta dla Rosjanki. 
 
adik1992 392,2K

adik1992

Moderator
Członek Załogi
Aleksandrova @2,6   bardzo słaby mecz Rosjanki 

Popieram to co napisał @tarki_16 odnośnie tego meczu. Ja jednak idę po pełną pulę i stawiam na wygraną Rosjanki. Gra Aleksandrovej bardziej mnie przekonuje. Ustabilizowala się w wymianach i zaczęła osiągać dobre wyniki. Dysponuje dobrym podaniem i mocnym uderzeniem. Jednak popełniają za dużo UE. Coś jak Sabalenka czy Ostapenko. Od kilku miesięcy nastąpiła zmiana i jest ona widoczna. Jest bardziej cierpliwa i starannie dąży do wygrania punktu a nie jak do tej pory gdzie chciała skończyć akcje w 2-3 uderzeniach. Aleksandrova wygrała turniej niższej rangi w Limoges pod koniec roku tracąc tylko jednego seta. Na początku roku wygrała Shenzen gdzie też nie miała większych problemów też tracąc 1 set. A zmierzyła się z Siniakova, Peng, Wang , Muguruza i Rybakina czyli uznanymi markami w WTA. Forma Czeszki dalej jest nierówna. Lepszy mecz przeplata z gorszym. Hiszpanka Badosa przegrała mecz poprzedniej rundy na własne życzenie nie wytrzymując presji w kluczowych momentach. Równie dobrze to ona mogła wygrać 2:0. Kvitova ma problemy z utrzymaniem kondycyjnym spotkań. Już podczas meczu z Keys w Brisbane brakowało jej sił w 3 secie o czym mowila trenerowi podczas przerwy. Uwazam ze silnie grajaca Rosjanka zagoni czeszke co bedzie skutkowalo UE. A im dluzej bedzie trwalo to spotkanie tym problemy Petry powinny byc bardziej widoczne. 

Wozniacki @1,45   5:7 6:3 5:7
Szacunek dla Jabeur bo wytrzymała cały mecz i wytargała wygraną. Wozniacki sama sobie winna. 


Wiadomo że to ostatni turniej Dunki. Będzie chciała dojść jak najdalej. Tunezyjka mimo dobrej gry ostatnio jak najbardziej do ogrania. Widać że Karolina jest bardzo zmotywowana by grać w Melbourne jak najdłużej. W meczu z Jastremska wracała w obu setach z podwójnych przelaman i nawet przez chwilę nie było widać rezygnacji czy dopuszczenia. Jabeur swoje zrobiła. Może mieć problemy kondycyjne w tym spotkaniu bo Dunka potrafi znakomicie rozrzucac rywalkami po korcie a Ons do najwytwalszych nie należy. 
jako ciekawostkę można dodać ze Karolina może się spotkać ze swoja przyjaciółką  Serena i ten mecz może być jej ostatnim w karierze. 

Kursy z 1xbet 
 
L 388

lelit

Użytkownik
Kvitova ma, dosc znane, problemy z astma, zanieczyszczone obecnie australijskie powietrze moze wplynac na jej gra. Powinno sie, przeciwko jej grac u one ball or set buków.
 
M 63

matek_1991_

Użytkownik
Dobrze, ze nie poszedłem tropem Panów wyżej i nie zagrałem w stronę Aleksandrowej. Ona jest bez podjazdu do Kvitovej. A tłumaczenie prawdopodobnej porażki Czeszki zanieczyszczonym powietrzem i jej astma to irracjonalne.
 
adik1992 392,2K

adik1992

Moderator
Członek Załogi
cytat z dnia 24 stycznia 2020 07:59 przez matek_1991_Dobrze, ze nie poszedłem tropem Panów wyżej i nie zagrałem w stronę Aleksandrowej. Ona jest bez podjazdu do Kvitovej. A tłumaczenie prawdopodobnej porażki Czeszki zanieczyszczonym powietrzem i jej astma to irracjonalne.
Napisz jeszcze że dobrze że sobie odpuściłeś Williams bo przecież 40-letnia zawodniczka nie moze wygrać z dobrze poruszającą się młodsza chinka. Po meczu to każdy "ekspert" mądry. Skoro wiedziałeś że Rosjanka nie ma szans mogłeś napisać 2- 3zdania przed meczem. A że Aleksandrovej nie wyszedł mecz co w tenisie się zdarza to normalna sprawa.  
Następnym razem dawaj znać przed meczem to uchronisz ludzi przed strata pieniędzy. 
pozdrawiam 
 
machiavelli 1,5K

machiavelli

Użytkownik
cytat z dnia 24 stycznia 2020 07:59 przez matek_1991_Dobrze, ze nie poszedłem tropem Panów wyżej i nie zagrałem w stronę Aleksandrowej. Ona jest bez podjazdu do Kvitovej. A tłumaczenie prawdopodobnej porażki Czeszki zanieczyszczonym powietrzem i jej astma to irracjonalne.
Kazdy kto sie zna na tenisie i oglada + patrzy statystyki to stawial dzis na alexandrowa, ale jest to wciaz kobiecy tenis i rozne rzeczy moga sie zdarzyc, Osaka dzis sama ze soba przegrala, Serena ktora wbijala w kort dzis masa bledow. Logika dzis mowila alexandrowa, ale kobiety to kobiety i to jest moim zdaniem ostateczny argument to co dzis sie dzieje to jazda bez trzymkanki ;)
 
T 126

tenisowo

Użytkownik
cytat z dnia 24 stycznia 2020 14:20 przez machiavelli

Kazdy kto sie zna na tenisie i oglada + patrzy statystyki to stawial dzis na alexandrowa, ale jest to wciaz kobiecy tenis i rozne rzeczy moga sie zdarzyc, Osaka dzis sama ze soba przegrala, Serena ktora wbijala w kort dzis masa bledow. Logika dzis mowila alexandrowa, ale kobiety to kobiety i to jest moim zdaniem ostateczny argument to co dzis sie dzieje to jazda bez trzymkanki ;)
Każdy kto zna się na tenisie i ogląda ten wie ze Petra walczyła rok temu w finale AO  z Osaką.... Wie tez ze Petra nie przez przypadek jest w pierwszej 10 WTA a Aleksandrowa w trzeciej... Zdaje też sobie sprawę z ogrania  Czeszki w wielkich szlemach i słabych doświadczeń na tym polu u Rosjanki....
I wynik tego meczu to nie jest żadna niespodzianka bo Czeszka wraca do kapitalniej formy.,,
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom