>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 200 ZŁ!<<<

Dyskusje o La Liga - w sezonie 2019/2020 - Newsy, Transfery, Zakłady długoterminowe

Status
Zamknięty.
ibis 1,2M

ibis

ModTeam
Członek Załogi
Pablo Machin został zwolniony z Espanyolu. Decyzja chyba nikogo nie powinna dziwić. Kiepskie wyniki w lidze i ostatnie miejsce w tabeli zmusiły zarząd do zmian...
 
ibis 1,2M

ibis

ModTeam
Członek Załogi
cytat z dnia 23 grudnia 2019 12:14 przez ibisPablo Machin został zwolniony z Espanyolu. Decyzja chyba nikogo nie powinna dziwić. Kiepskie wyniki w lidze i ostatnie miejsce w tabeli zmusiły zarząd do zmian...

Abelardo trenerem Espanyolu! To już 3 osoba na tym stanowisku w klubie w obecnym sezonie.

Toni Lato ponownie zmienia kurs wypożyczenia! Hiszpan po półrocznym pobycie w Eredivisie wraca do LaLiga, jego tymczasowym zespołem będzie Osasuna!. Jest to moim zdaniem dobrze zapowiadający się lewy obrońca. Potrzeba mu tylko ogrania i minut na boisku, a Valencia będzie miała z gościa pożytek. 
 
ibis 1,2M

ibis

ModTeam
Członek Załogi
Dość głośno się zrobiło w Barcelonie po odpadnięciu z półfinału Superpucharu Hiszpanii.
Mówi się, że dni Valverde są policzone, a dziś ma dojść do spotkania zarządu. Hiszpańskie media huczą, że przejęcia sterów w Barcelonie odmówili min. Xavi czy Koeaman.  Pochettino i Setien są za kolejnymi opcjami do objęcia Barcelony.
A jak wy to widzicie?. 
 
Waldi1979 1,5M

Waldi1979

Administrator
Członek Załogi
cytat z dnia 13 stycznia 2020 09:53 przez ibisDość głośno się zrobiło w Barcelonie po odpadnięciu z półfinału Superpucharu Hiszpanii.
Mówi się, że dni Valverde są policzone, a dziś ma dojść do spotkania zarządu. Hiszpańskie media huczą, że przejęcia sterów w Barcelonie odmówili min. Xavi czy Koeaman.  Pochettino i Setien są za kolejnymi opcjami do objęcia Barcelony.
A jak wy to widzicie?. 
Okazało się, że nie dni, a godziny były policzone. Ernesto Valverde został dzisiaj zwolniony z funkcji trenera Barcelony. Wśród jego następców wymienia się 3 osoby:  Mauricio Pochettino, Quique Setein i Garcia Pimienta. podobno najbliżej jest były trener Betisu Setein, ale miałby pracować tylko do końca sezonu.
 
ibis 1,2M

ibis

ModTeam
Członek Załogi
cytat z dnia 13 stycznia 2020 21:17 przez waldi1979

Okazało się, że nie dni, a godziny były policzone. Ernesto Valverde został dzisiaj zwolniony z funkcji trenera Barcelony. Wśród jego następców wymienia się 3 osoby:  Mauricio Pochettino, Quique Setein i Garcia Pimienta. podobno najbliżej jest były trener Betisu Setein, ale miałby pracować tylko do końca sezonu.


Oficjalnie: Ernesto Valverde zwolniony!

Nowym trenerem został były już szkoleniowiec Betisu - Quique Setien!. FC Barcelona i Quique Setién osiągnęli porozumienie ws. objęcia przez niego funkcji trenera pierwszego zespołu do dnia 30 czerwca 2022.

Jako kibic Barcelony ciesze się, że w końcu doszło do zmiany. Barcelona pod wodzą Valverde w trwającym sezonie grała bez stylu, a przy ich meczach szło po prostu zasnąć. Gwoździem do trumny była porażka z Atletico 2:3 i kolejna przegrana remontada  (Roma 3:0, z Liverpoolem 4:0 i teraz Atletico 3:2). Na internecie wylewa się dużo płaczu, że klub źle potraktował Valverde itd. Taki jest futbol i życie trenera, a w Barcelonie oczekuje się zwycięstw, stylu i pucharów.
Któż takim jest Setien?. Otóż to facet, który preferuje ofensywny styl gry, a jego motto brzmi ''Styl ważniejszy od wyniku''. Wierzę, że uda mu się to wszystko naprawić co zostało stworzone przez Pepa czy Enrique i zawitam na Camp Nou na dłużej. 
Tak jak wspomniałem nowy trener lubi ofensywny styl gry, a co za tym idzie defensywa musi chodzić jak w szwajcarskim zegarku. To jest jedna z pierwszych rzeczy, które Setien musi poprawić/naprawić.
Kolejna sprawa to z gry na minimum cztery miesiące wypadł Suarez. Dalej nie zdolny do gry jest Dembele, którym moim zdaniem będzie się czuł świetnie pod wodzą nowego trenera. Ciekaw jestem czy Barcelona pokusi się o sprowadzenie kogoś na minimum pół roku, czy po prostu będą grać z przodu Griezmann, Messi, Fati, Perez. No i w przeciągu kilku tygodniu dołączy do nich Dembele. 
Tu mała wypowiedź
„Pamiętam, kiedy pojawiła się Barcelona Cruyffa. Grałeś przeciwko nimi i cały mecz spędzałeś biegając za piłką. Od tamtej pory zastanawiałem się, jak to zrobić. Odtąd zacząłem rozumieć to, co czułem przez całe życie i całą swoją karierę. Zacząłem oglądać futbol na okrągło, aby to przeanalizować i wpoić swoim piłkarzom te myśl, kiedy zostałem trenerem. Po prostu chciałem piłkę i nic więcej”.
A Barcelona lubiła tą piłkę posiadać...
Vamos!
 

Poniżej program dzisiejszej prezentacji Setiéna:

Wtorek, 14 stycznia

13:30 - podpisanie umowy na Palco Presidente Suñol, wydarzenie będzie mieć charakter prywatny

14:00 - sesja zdjęciowa nowego szkoleniowca na Camp Nou

14:30 - prezentacja i konferencja prasowa w Auditorio 1899
 
ibis 1,2M

ibis

ModTeam
Członek Załogi
Atletico w tym sezonie nie pokazuje najlepszego futbolu, a na dodatek Felix chce najwyraźniej odejść
"Teraz, gdy jestem tutaj w Madrycie, czasami idąc spać myślę, jak dobrze mi było w Portugalii. Czułem się jak w domu, miałem wspaniałe życie, miałem przyjaciół, było idealnie. Chcę wrócić i zostawić swoje imię zaznaczone w historii Benfiki". 
 
ibis 1,2M

ibis

ModTeam
Członek Załogi
cytat z dnia 28 stycznia 2020 09:29 przez michal-dolowackiPopatrzmy długoterminowo na LaLiga...

Kto Waszym zdaniem i dlaczego w tym sezonie zdobędzie mistrzostwo ?

Zapraszam do dyskusji :) 

Myślę, że ciężko tutaj o faworyta. Jesteśmy na półmetku sezonu, a o mistrzostwo walczą zaledwie dwa kluby Real Madryt i Barcelona.
Na dzień dzisiejszy faworytem jest na pewno Real, ale to nie dlatego, że ma trzy punkty przewagi nad rywalem, a dlatego, że Barcelona po zmianie trenera w ogóle nie potrafi zaakceptować zmian. Zbliża się najważniejsza część sezonu, a gracze Barcelony biegają jak dzieci we mgle bijąc kolejne rekordy w posiadaniu piłki z której tak naprawdę nic nie wynika. Real natomiast wygląda solidnie. Zidane po raz kolejny udowadnia, że jest dobry, a do składu powoli będą wracać kolejni ważni gracze, którzy nie tak dawno odnieśli urazy. 
Jeśli miałbym typować dzisiaj mistrza to na pewno jest to Real...
 
Dziękuję za wypowiedź. Mam podobne odczucia...Real po prostu wygląda lepiej...jest silniejszy, efektywniejszy, potrafi przechylić szale wygranej na swoją korzyść, nawet jednobramkowo ale to daje 3 pkt.

Zobaczymy jak to się potoczy ale chyba w tym sezonie Real.
 
ibis 1,2M

ibis

ModTeam
Członek Załogi
  • OFICJALNIE: Hatem Ben Arfa wzmocnił Real Valladolid.
  • Edinson Cavani finalizuje swoją przeprowadzkę do Atlético Madryt. Na ten moment brakuje już w zasadzie tylko testów medycznych, które powinny odbyć się dziś lub jutro.
  • Valencia CF osiągnęła porozumienie z Paco Alcácerem! Teraz do sprzedaży pozostaje przekonać Borussię Dortmund, co nie powinno być jednak szczególnie trudne. Powrót napastnika na Mestalla umożliwi przenosiny Rodrigo do Barcelony 
 
ibis 1,2M

ibis

ModTeam
Członek Załogi
Barcelona dostała zielone światło od LaLigi i Hiszpańskiej Królewskiej Federacji Piłkarskej (RFEF) na sprowadzenie piłkarza poza okienkiem transferowym. Pytanie kto zostanie nowym piłkarzem Barcelony...
 
ibis 1,2M

ibis

ModTeam
Członek Załogi
FC Barcelona oficjalnie potwierdziła na swojej stronie internetowej kupno Martina Braithwaite’a z Leganés.
Klub zapłacił klauzulę odejścia Duńczyka, która wynosiła 18 milionów euro. Braithwaite podpisał kontrakt do 30 czerwca 2024 roku
 
karciarz 26,3K

karciarz

Forum VIP
Rozgrywki piłkarskie w Hiszpanii zawieszone! W czwartek zapadła decyzja o zawieszeniu meczów w dwóch najwyższych ligach przynajmniej na dwie najbliższe kolejki.
 
Otrzymane punkty reputacji: +38
ibis 1,2M

ibis

ModTeam
Członek Załogi
Decyzje UEFA dotyczące rozgrywek klubowych:
1. Jeśli sytuacja pozwoli, zostaną podjęte maksymalne wysiłki, aby wszystkie rozgrywki w ligach krajowych oraz europejskich pucharach zostały ukończone do 30 czerwca 2020 roku.
2. Nie będzie ekskluzywności terminów dla poszczególnych rozgrywek: ligi krajowe będą mogły być rozgrywane w środku tygodnia, a mecze w europejskich pucharach w trakcie weekendów.
3. Terminy rund eliminacyjnych do europejskiej pucharów w sezonie 2020/21 zostaną ustalone w zależności od zakończeniu poszczególnych lig krajowych.​
 
ibis 1,2M

ibis

ModTeam
Członek Załogi


RFEF i LaLiga oficjalnie poinformowały o zawieszeniu wszystkich profesjonalnych i amatorskich rozgrywek piłkarskich do odwołania.
 ​
 
ibis 1,2M

ibis

ModTeam
Członek Załogi
Co słychać w Hiszpanii?

LaLiga, RFEF i CSD zaczęły opracowywać plan powrotu rozgrywek.
Najpierw 27 kwietnia miałyby zostać przeprowadzone masowe testy na obecność koronawirusa, a 4 maja piłkarze rozpoczęliby treningi indywidualne lub w mniejszych grupach.
11 maja te grupy zostałyby powiększone, a 18 maja odbywałyby się już pełne treningi zespołowe.
Celem jest zorganizowanie miesięcznego presezonu, wznowienie rozgrywek w trzecim tygodniu czerwca i dokończenie sezonu do końca lipca.
 
ibis 1,2M

ibis

ModTeam
Członek Załogi
Kolejne wieści z Hiszpanii...
OFICJALNIE: Premier Hiszpanii Pedro Sánchez potwierdził, że kluby La Liga wrócą do treningów 4 maja. Trening będzie wykonywany indywidualnie.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom