>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 200 ZŁ!<<<

Skoki narciarskie 2019/2020 - Titisee-Neustadt (17.01 - 19.01.2019)

Status
Zamknięty.
typerskoki 398,2K

typerskoki

Ekstraklasa Expert
Członek Załogi
cytat z dnia 19 stycznia 2020 11:44 przez liquidmaxTreningi I kwalfikacje ok,Ryoyu był lepszy,ale w konkursie głównym tylko 3 miejsce. Dawid jest faworytem i traci kilka punktów do wygrania mini turnieju a przy tym 25 patyków,wczoraj genialne skoki,więc dlaczego dziś ma ich nie powtórzyć? Dawid wczoraj próby 140.5,141m,więc rywale mogli tylko podziwiać jego próby. Nie skreślam Ryoyu,ale nie sądzę że dziś wygra.
Konkurs zweryfikuje :)

Uważam, że Ryoyu przy top skokach jest na tej skoczni o 2-3m lepszy od reszty stawki - w tym Kubackiego. Do tego dużo wyższy kurs na Ryoyu skłania do zagrania tym bardziej. W Klingenthal i Oberstdorfie gdzie Ryoyu czuł się równie dobrze kursy na wygraną były w okolicy 2.00. Teraz 4.50. Dla mnie promocja weekendu. Warunek Ryoyu musi skakać jak w piatek i powinno być dobrze.
 
c1amak 7,2K

c1amak

Użytkownik
Czasu mało, więc tylko na szybko po jednym zdaniu:

Kobayashi wygra, kurs 4,75
Kubacki-Tande, typ2, kurs 4,18
AKO: 19,86 STS stawka 2/10   

Dzisiaj gram przeciwko Dawidowi, myślę, że za mocno jest faworyzowany i nie wierzę, że już jest na etapie, kiedy równo trzymać będzie formę przez cały czas. W końcu musi mu się przydarzyć jeden słabszy skok. Skoro liczę na jego słabszy występ to faworytem do wygranej jest dla mnie Japończyk. Tande skacze tutaj w okolicach top6 (wczoraj 7 miejsce w zawodach i 5 w serii próbnej), kurs warty ryzyka.

Kobayashi wygra klasyfikację całego Titissee Five, kurs 2,25 STS, stawka 5/10.   
Wczoraj Kubacki odrobił 7,3 punktu do Ryoyu a skakał wręcz idealnie. Skoro dzisiaj przewiduję ciut słabszy występ to nie mogę przejść obojętnie obok takiego kursu. Aktualnie Japończyk ma 5,7pkt przewagi i nie wierzę, że jej nie utrzyma.

powodzenia

 
 
tarki_16 210,9K

tarki_16

Moderator
Członek Załogi
Dziwi mnie granie wszystkich przeciwko Kubackiemu. Jest on w życiowej formie, 7 ostatnich konkursów na podium, wygrany Turniej Czterech Skoczni i wczoraj najlepsze skoki w konkursie, dlatego jest uznawany za faworyta dzisiejszych zawodów. To już nie te czasy, kiedy Dawid był znakomity na treningach i w kwalifikacjach i zawalał skoki konkursowe, teraz odpala petardy w najważniejszym momencie. Nie mówię, że dziś wygra, ale moim zdaniem kursy wystawione prawidłowo. 
 
L 27

liquidmax

Użytkownik
Dawid może zgarnąć dublet I wygrać dziś konkurs tak jak zrobił to Geiger w Predazzo i to Ryoyu jest pod presją a żeby wygrać mini turniej,skoki muszą być perfekcyjne z bdb notami. Spokój Dawida i jego seria pokazuje w jakiej jest dyspozycji i to on jest faworytem do kolejnego zwycięstwa.
 
L 27

liquidmax

Użytkownik
Ciekawostka : CHOI Heung-Chul wyprzedził w mini cyklu Neustadt naszego reprezentanta Polski Macieja Kota o 0,4pkt zajmując 47 miejsce co daje życiowy sukces w turniejach,brawa. Oczywiście wysokie miejsce Maćka daje szanse na udział w konkursie w Zakopanem I walkę o podium
 
tarki_16 210,9K

tarki_16

Moderator
Członek Załogi
cytat z dnia 19 stycznia 2020 11:16 przez typerskoki
EDIT PO KONKURSIE: Pech to mało powiedziane. Przegrana o 0,3pkt można traktować jeszcze w ramach pecha, tylko ja się pytam za co Dawid dostał tak wysokie noty w 2 serii? Krzywo w locie, niepewne lądowanie, max 18 za taki skok, a tu 19 się pojawiła i tylko 1 punkt mniejsza nota sędziowska od Kobayashiego, który skoczył stylowo niemal perfekcyjnie. Jeden sędzia by dał normalną notę o tę 0,5pkt niższą i zakład był wszedł. Nie wiem po co tam Ci sędziowie są i mam nadzieje na głęboką reformę za rządów Sandro Pertile.

Już nie przesadzaj, zabrakło Ci 0,3 pkt i szukasz wytłumaczenia. Konkurs był dziś loteryjny, jednemu podwiało, drugi miał wiatr w plecy. Szacunek dla Kubackiego, że w 1 skoku przy praktycznej ciszy z 4 belki wylądował na 143 m, a Kobayashi miał po minucie huragan pod narty, dzięki któremu był blisko Dawida, bo nie sądzę, że przy wyrównanych warunkach jak wczoraj miałby szansę  Japończyk powalczyć z Polakiem . Kubacki wygrał zasłużenie, szkoda tylko tego skoku z kwalifikacji, który odpuścił. Bardzo szkoda mi Kamila, robił co mógł, ale dwa razy trafił najgorsze warunki....
 
typerskoki 398,2K

typerskoki

Ekstraklasa Expert
Członek Załogi
cytat z dnia 19 stycznia 2020 17:52 przez tarki_16


Już nie przesadzaj, zabrakło Ci 0,3 pkt i szukasz wytłumaczenia. Konkurs był dziś loteryjny, jednemu podwiało, drugi miał wiatr w plecy. Szacunek dla Kubackiego, że w 1 skoku przy praktycznej ciszy z 4 belki wylądował na 143 m, a Kobayashi miał po minucie huragan pod narty, dzięki któremu był blisko Dawida, bo nie sądzę, że przy wyrównanych warunkach jak wczoraj miałby szansę  Japończyk powalczyć z Polakiem . Kubacki wygrał zasłużenie, szkoda tylko tego skoku z kwalifikacji, który odpuścił. Bardzo szkoda mi Kamila, robił co mógł, ale dwa razy trafił najgorsze warunki....
Po prostu nie mogę zrozumieć oglądając w powtórkach skok Kobayashiego i Kubackiego w 2 serii jakim cudem Kubacki dostał tylko o 1pkt mniej za noty? Nie wiem po co Ci sędziowie tam są i czy w ogóle patrzą na skoki. 
 

A co do Dawida to sie zgodze, szacun za to co tu dziś pokazywał. Dzisiejszy skok z 1 serii prawdopodobnie najlepszy skok w karierze w konkursie.
 
M 15K

mijon

Użytkownik
cytat z dnia 19 stycznia 2020 16:33 przez liquidmaxCiekawostka : CHOI Heung-Chul wyprzedził w mini cyklu Neustadt naszego reprezentanta Polski Macieja Kota o 0,4pkt zajmując 47 miejsce co daje życiowy sukces w turniejach,brawa. Oczywiście wysokie miejsce Maćka daje szanse na udział w konkursie w Zakopanem I walkę o podium

idż pan w ch.. z takim nielotem jak to mówią kot spod miota nim az ciezko  patrzeć jak próbuje odlecieć, z takim nierównym składem tą wątpie że coś powalczą w jakiś  drużynówkach Hula dziadek już sie wyhulał,wolny miał przebłyski obecnie bardzo mizernie,wiewiór nierówny niestabilny, stoch to samo  brak regularnosci jedynie Kubacki odstaje  
 
 
L 27

liquidmax

Użytkownik
Miałbym dwie uwagi do konkursu,mianowicie zmiany belek ok i to jakoś funkcjonowało,ale kilku zawodników skrzywdzili tzn. Stoch,D.Prevc puszczając ich w warunkach,które nie były nawet zbliżone do skoku takiego Leyhe,próba obniżenia belki w 1szej serii dla Krafta I przytrzymanie go to też niezłe jaja. Następnym faktem są noty i skupiam się tu między Ryoyu a Kubackim. W pierwszej serii,gdzie Ryoyu wylądował prawie na rekord z pięknym stylem dostaje dwie noty po uwaga 18.5 to już jest kpina. W drugiej serii lądowanie Dawida to też przegięcie,gdzie za skok któryś sędzia daje mu notę 19 a wiadomo że Kubacki ciągnął skok do końca I stylowo nie zasłużył na tak wysokie oceny. Można gdybać,że Kobayashi w serii 1szej z takimi warunkami co miał Dawid nie osiągnął by takiego wyniku,jednak uważam że Kubacki mając warunki takie jak miał Ryoyu nie osiągnął by nawet 145m. Szacunek dla Polaka za kolejne zwycięstwo i kolejny krok do przodu,jednak niesmak pozostaje,bo chociaż kibicowałem Kubackiemu uważam że, sędziowie skrzywdzili Japończyka i na chłodno to on powinien wygrać dzisiejsze zawody.
 
tarki_16 210,9K

tarki_16

Moderator
Członek Załogi
cytat z dnia 19 stycznia 2020 19:01 przez liquidmaxMiałbym dwie uwagi do konkursu,mianowicie zmiany belek ok i to jakoś funkcjonowało,ale kilku zawodników skrzywdzili tzn. Stoch,D.Prevc puszczając ich w warunkach,które nie były nawet zbliżone do skoku takiego Leyhe,próba obniżenia belki w 1szej serii dla Krafta I przytrzymanie go to też niezłe jaja. Następnym faktem są noty i skupiam się tu między Ryoyu a Kubackim. W pierwszej serii,gdzie Ryoyu wylądował prawie na rekord z pięknym stylem dostaje dwie noty po uwaga 18.5 to już jest kpina. W drugiej serii lądowanie Dawida to też przegięcie,gdzie za skok któryś sędzia daje mu notę 19 a wiadomo że Kubacki ciągnął skok do końca I stylowo nie zasłużył na tak wysokie oceny. Można gdybać,że Kobayashi w serii 1szej z takimi warunkami co miał Dawid nie osiągnął by takiego wyniku,jednak uważam że Kubacki mając warunki takie jak miał Ryoyu nie osiągnął by nawet 145m. Szacunek dla Polaka za kolejne zwycięstwo i kolejny krok do przodu,jednak niesmak pozostaje,bo chociaż kibicowałem Kubackiemu uważam że, sędziowie skrzywdzili Japończyka i na chłodno to on powinien wygrać dzisiejsze zawody.
Kubacki mając takie warunki jak Ryoyu wylądowałby na trybunach :D
 
L 27

liquidmax

Użytkownik
Tego się nie dowiemy,jednak mam przeczucie o podpórce skoku a nawet gdyby był to skok zbliżony odległością do Ryoyu to z gorszymi notami za lądowanie. Kubacki traci lądowaniem na płaskim i Japończyk pokazał co oznacza doświadczenie z poprzedniego sezonu i na odległość 147m wylądował kapitalnie. Żartując,że gdyby Ryoyu był Romanem Koudelką to dostał by noty po 19.5,20 ale nazwisko nie te i sędziowie brali to pod uwagę:d
 
G 434

gdzziemojnick

Użytkownik
cytat z dnia 19 stycznia 2020 20:04 przez liquidmaxTego się nie dowiemy,jednak mam przeczucie o podpórce skoku a nawet gdyby był to skok zbliżony odległością do Ryoyu to z gorszymi notami za lądowanie. Kubacki traci lądowaniem na płaskim i Japończyk pokazał co oznacza doświadczenie z poprzedniego sezonu i na odległość 147m wylądował kapitalnie. Żartując,że gdyby Ryoyu był Romanem Koudelką to dostał by noty po 19.5,20 ale nazwisko nie te i sędziowie brali to pod uwagę:d

Przyglądając się Waszej dyskusji muszę przyznać Wam rację. Dziś Ryoyu został skrzywdzony notami w pierwszej serii. W mojej opinii należało się za to co najmniej 19.5. Jednak nie mogę się zgodzić z ogólną retoryką. Oglądałem wszystkie konkursy z tego sezonu i przypominam sobie co najmniej kilka, w których Japończyk był wyciągany niemal za uszy dostając o wiele za wysokie noty. Raz zostały zaniżone i kosztowało go to wygraną dziś. 

Ogólnie w tym sezonie odnoszę wrażenie, że noty często są dawane z kapelusza. Czasem myślę, że za nazwisko, a czasem już nie wiem za co. Dziś chociażby Amman w pierwszej serii prawie podparł, a średnio 17.5 dostał. Przykładów z tej zimy bardziej wyraźnych można by mnożyć. To są skoki i pełnej sprawiedliwości nigdy nie będzie. Jak ktoś chce obstawiać przy sterylnych warunkach i bez loterii to zapraszam do snookera, choć pewnie znawcy i tam by znaleźli wyjątki ;) 
 
T 4,5K

tofik015

Użytkownik
Rozumiem niektórych, że nie wiele a praktycznie to prawie nic nie brakło, że nawet jedna nota w te czy tamte robiła różnicę ale doczepiacie się czegokolwiek żeby się doczepic. Już lepiej byłoby żebyście wskazali jako przyczynę to że Ryoyu odjęli aż tyle punktów za wiatr w pierwszej serii a nie not gdzie było ocenione w miarę prawidłowo. Owszem stylowo skok Dawida był nieco gorszy i dostał nieznacznie niższe noty ale pisanie o krzywym locie czy niepewnym lądowaniu to zdecydowane nadużycie albo nie widzieliście jak wygląda krzywy lot czy nie pewne lądowanie. Widziałem dużo gorsze technicznie skoki a oceny były na podobnym poziomie. Dla mnie jak najbardziej zasłużył między 18,5 a 18 (w zależności jak kto to widział) i jednych i drugich po 2 dostał a ta 19 i tak została odrzucona i nic nie zmieniła. Ogólnie zasłużył tutaj na drugą wygraną i jedynie szkoda tego drugiego skoku gdzie wydaje mi się, że trochę go zepsuł bo tak to spokojnie i bez dyskusji by wygrał, podobnie jak wczoraj
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom