>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 200 ZŁ!<<<

Mistrzostwa Europy Mężczyzn - Szwecja, Austria, Norwegia (09.01 - 26.01.2020)

Status
Zamknięty.
sumada90 18K

sumada90

Forum VIP
Chorwacja - Austria II połowa 1,80 Etoto   14-15
Na Fortunie tylko 1,53, na Betclic 1,46. Chorwacja w tym turnieju bardzo wolno wchodzi w swoje mecze. W spotkaniach z Serbią i Czarnogórą przegrywali do połowy i musieli gonić w drugiej. Z Białorusią tylko wyszli zdecydowanie na prowadzenie w I części ale mimo to i tak zwiększyli przewagę w drugiej. Obrona o ile w pierwszej części jeszcze popełnia błędy i zostawia więcej miejsca, to w drugiej natomiast ucząc się rywala tych pomyłek jest mniej. Do tego Duvnjak na wysuniętym mocno utrudnia rozgrywanie rywalom. Austria to przede wszystkim Bilyk i Bozovic w ataku. Nie tylko jako strzelcy ale kreatorzy gry. Sami jednak przeciwko Chorwatom długo nie pociągną, i jeśli nie pojawi się kolejny lider (np. Zeiner) to będzie im ciężko.
Na to liczę, że Austria postawi się na tyle, ile będzie mieć sił i ten wynik do przerwy nie będzie zbyt korzystny dla Chorwatów. Tak, by musieli powalczyć w drugiej połowie.
 
sumada90 18K

sumada90

Forum VIP
cytat z dnia 16 stycznia 2020 17:51 przez seba23Białoruś - Niemcy
A. Karalek over 4,5 goli
Fortuna

Bardzo ważne spotkanie dla jednych jak i drugich bowiem obie ekipy przystępują do kolejnej fazy rozgrywek z 0 dorobkiem na koncie. Porażka praktycznie przekreśla szanse na awans do 1/2 finału więc kalkulacji żadnych nie będzie i powinno być overowe spotkanie. Wybrałem strzelca po stronie Białorusi a mianowicie Atrsema Karaleka, który w dotychczas rozegranych spotkaniach zawsze te 5 goli rzucił i dzisiaj liczę, że również kilka razy pokona bramkarza Niemiec.
Co ważne w każdym spotkaniu gra sporą ilość minut:
Serbia - 9 goli/10 rzutów, ponad 45min
Chorwacja - 5/8, ponad 46min
Czarnogóra - 5/7, ponad 50min
Dla lubiących większe ryzyko w STS over 5,5 goli po kursie 2,1

W części dotyczącej overowego spotkania się nie zgadzam. Kalkulacji nie będzie ale wątpię, żeby Niemcy chciały pójść w otwarty mecz, bo umiejętności mają wyższe.

Ja dziś myślę odwrotnie niż kolega i typuje:
Białoruś - Niemcy Artsem Karalek poniżej 4,5 2,03 Fortuna   3
Argumenty te same tylko odwrócone rozumowanie. Karalek świetna forma i przed mistrzostwami i teraz również trzyma poziom. Ale jak widzę linię 4,5 na kołowego, który nie rzuca karnych i kurs powyżej 2 to po prostu mówię: sprawdzam. Gram na przełamanie serii. W spotkaniu z Serbią zagrał świetnie i wspomniane 9/10. Z Chorwacją 5/8 ale dwie rzucił w ostatnich dwóch minutach, gdzie wynik był już rozstrzygnięty w stronę rywali, a więc i koncentracja trochę siadła. Z Czarnogórą 5/7 ale to też na styku.
Trudne zadanie kołowego, żeby tak długo utrzymywać tak dobre liczby bez gorszego meczu. Do tego dużo zależy od obrony rywali i tego, czy pozwolą na taką grę Białorusinom. Niemcy mimo pewnych problemów w obronie i braku mocnego punktu, jakim był Weinhold nie osłabli aż tak bardzo. Jest Wiencek, bardzo nieprzyjemny dla rywali. Karalek to największe zagrożenie dla nich, więc myślę, że go mocno przypilnują. Nawet nie o to chodzi, żeby psuł na potęgę, bo u niego to bardzo rzadkie, ale po prostu może być odcinany od podań. Linia wysoka, kurs wysoki - rzadka okazja spróbować.
 
Otrzymane punkty reputacji: +220
chamberlain 423,3K

chamberlain

Moderator
Członek Załogi
Słowenia - Islandia
Jure Dolenec over 4.5 bramki @ 2.10 Unibet   

Dzisiaj kilka ciekawych spotkań w Grupie II, która była mocno obsadzona już przed startem ME, choć zabrakło tu chociażby Danii i Francji. Pierwszym spotkaniem będzie mecz Słowenii z Islandią, gdzie pójdę w stronę overu Jure Doleneca ze Słowenii. Jure to prawy rozgrywający Barcelony, który radzi sobie bardzo dobrze na dotychczasowym turnieju, w tej chwili jest najlepszym strzelcem Słowenii z 14 bramkami na koncie, oddaje najwięcej rzutów, a także podchodzi do rzutów karnych, gdzie jak na razie jest nie do zatrzymania 5/5. Jak na razie proponowaną linię zaliczył tylko raz, ale w najważniejszym meczu w grupie ze Szwecją, gdzie zanotował 7/10, nie oglądałem meczu, ale nie trafił tam chociażby 2 rzutów z 9 metra, a jako, że nie oddaje ich za często, można by stwierdzić, że pewnie rzucał już pod presją gry na czas. W pierwszym meczu z Polską zanotował tylko 3/8 i jak cała Słowenia zagrał słabo, ale to był pierwszy mecz na mistrzostwach, a one często są różne, w drugim meczu w którym nie zaliczył linii to spotkanie ze Szwajcarią, tyle że i tak zdobył tam 4/4 bramki, w tym 3/3 z karnych, a i na boisku pojawił się tylko przez 16 min, czyli był już oszczędzany przed następną fazą, właśnie na spotkanie z Islandią. Wolę zagrać over Doleneca niż Janca tak naprawdę, bo do Blaza za bardzo piłki na skrzydło nie docierają, skrzydłowy, a z 10 bramek zdobył tylko 2 ze skrzydła, szybko biega do kontr i właśnie z tego aspektu zdobył 7 bramek, tyle, że Islandia mimo dość dużo traconych piłek na mecz, bo średnio 10.3, stracili przez to tylko 6 bramek, co tylko świadczy jak szybko potrafią wrócić do obrony. Spodziewałbym się raczej defensywnego spotkania i ostrej gry w obronie, gdzie powinniśmy zobaczyć kilka karnych, Islandia straciła do tej pory z 7 metra 8 bramek (8/13), w każdym meczu ich rywale podchodzili do karnych co najmniej 3 razy, więc jeśli tylko Jure rzuci te 2-3 karne, to myślę, że resztę dołoży z gry.

Chorwacja - Niemcy
Under 50.5 bramki @ 1.80   
Niemcy @ 2.45   
Remis 7.50   
Unibet

Jedno z ciekawszych spotkań 2 kolejki, obok spotkania Norwegów ze Szwedami, mecz tak naprawdę o być albo nie być dla reprezentacji Niemiec, bo jeśli przegrają z Chorwacją, to nawet nie mają o czym marzyć, żeby zagrać w półfinałach, ale też mecz w którym Chorwacja może zapewnić sobie udział w półfinale, bo w przypadku wygranej na koncie będą mieli 6 pkt, a zagrają jeszcze z Czechami i Hiszpanią, Niemcy za to pozostaną tylko z 2 pkt i co najwyżej wygrywając następne dwa mecze z Austrią i Czechami, będą mogli już tylko zrównać się punktami z Chorwacją (w przypadku, gdyby Chorwaci przegrali ostatnie dwa mecze), a w tych okolicznościach i tak awansowałaby Chorwacja, a więc Chorwatom udział w półfinale po ewentualnym zwycięstwie nad Niemcami mogłyby jeszcze zabrać Austria i Czechy, tyle, że jedni i drudzy musieliby wygrać wszystkie swoje spotkania (Austrii wystarczyłby też jeden remis), mimo tego, że Austria ma w tej chwili 2 pkt, a Czechy 0 pkt i obie drużyny zagrają jeszcze po 3 mecze, ponieważ Chorwaci wygrali z Austrią, więc Ci mogliby przegonić ich tylko większą różnicą punktów, zaś Czesi wygrywając mecz z Chorwatami, mogliby zrównać się z nimi liczbą punktów i w meczu bezpośrednim byliby lepsi. O powyższe scenariusze będzie naprawdę ciężko, Chorwaci będą wielkimi faworytami z Czechami i raczej łatwo ten mecz wygrają, więc nie ma co się oszukiwać, spotkanie Chorwacji z Niemcami to mecz o półfinał. Ja pójdę w tym meczu w under bramkowy. Obie drużyny bardzo dobrze bronią, Chorwaci tracili do tej pory:

- 21 bramek z Czarnogórą
- 23 bramki z Białorusią
- 21 bramek z Serbią
- 23 bramki z Austrią

Znakomite wyniki, a trzeba dodać, że z Serbią nie grali o nic i głównie grały rezerwy, z Austrią mocno odpuścili sobie końcówkę, bo myślę, że gdyby cisnęli przez całe spotkanie, Austria z 20 bramek by nie wyszła. Ogólnie podczas 4 rozegranych spotkaniach pozwolili swoim rywalom raptem na oddanie 127 rzutów w światło bramki co daje średnio niecałe 32 rzuty na bramkę w meczu, co jest naprawdę niskim wynikiem, sami za to oddali prawie, że 50 rzutów celnych na bramkę (176) z których padło 109 bramek. Chorwaci więc rzucali średnio 27.2 bramki na mecz, a tracili średnio 22 bramki na spotkanie.

Niemcy za to jak na razie byli bardziej overowi, trafili 119 bramek z podobnej ilości rzutów w światło bramki (177), co daje średnio 29.7 trafionej bramki na mecz, ale też sporo tracili, bo dali oddać swoim rywalom 144 celnych rzutów na bramkę, z których stracili 106 bramek, a więc średnio 26.5 bramki na mecz w porównaniu do Chorwatów bardzo dużo, ale tak naprawdę tracili w swoich spotkaniach:

- 23 bramki z Holandią
- 33 bramki z Hiszpanią
- 27 bramek z Łotwą
- 23 bramki z Białorusią

Zatrzymali bramkostrzelną Białoruś na takim samym poziomie jak Chorwaci, tak samo mało stracili z Holendrami, najwięcej bo 33 bramki stracone z Hiszpanami, którzy jak pisałem przed ME to dla mnie faworyci do wygrania całych ME, mają świetny pierwszy zespół i zmienników i naprawdę ciężko ich zatrzymać, a na mecz z Niemcami wyszli jak na finał i dobrze im to zrobiło, bo są już prawie pewni awansu. Dużo też straconych bramek z Łotwą, ale już po pierwszej połowie wygrywali z nimi 16:11, nie dając Łotwie większych szans, odpuścili końcówkę i to mogło się na nich zemścić, bo Łotysze co rzucali to wpadało do bramki, ale trochę pooszczędzali sił w tym meczu i w końcu jakoś udało się wygrać.

Mecz o wszystko, więc nie spodziewam się za szybkiego tempa, obie drużyny rozgrywają też dokładnie, Niemcy jak na razie tracili do tej pory 9.3 piłek na mecz, co jest 19 wynikiem całych ME, Chorwacja za to tylko 6.8 traconych piłek co jest 23 wynikiem, dla typu dobrze byłoby, gdyby też bramkarze radzili sobie świetnie, ale z tym jest trochę gorzej:

- Niemcy | Andreas Wolff 25/87 - 29%, Johannes Bitter 13/54 - 24%
- Chorwacja | Marin Sego 35/106 - 33%, Matej Asanin 4/19 - 21%

Nie jest tak kolorowo, ale tragicznie też nie do końca, liczę na małe przebudzenie Wolffa, który wiadomo jak potrafi dobrze bronić.

Dorzucam też zwycięstwo Niemiec, kurs na nich urósł do 2.45, według mnie niesłusznie, jak dla mnie spotkanie będzie bardzo wyrównane i może pójść w każdą stronę, buki chyba za bardzo faworyzują Chorwację przez to, że Ci nie przegrali jak na razie żadnego spotkania, ale trzeba powiedzieć, że z nikim tak poważnym do tej pory nie grali i to może być dla nich zderzenie ze ścianą, bo jak dla mnie mogli trochę przysnąć. Mecz przez większość czasu powinien kręcić się wokół remisu, bardzo niskiego remisu, dlatego dodatkowo for fun dorzucam też remis, a do tej pory na ME mieliśmy tak naprawdę tylko jeden remis.
 
F 860

fasolkin

Użytkownik
Norwegia - Węgry. Norwegia wygra w przedziale 1-5 bramek. 2,15 sts. 

Jeden z głównych faworytów do medalu. Szkoda tylko, że brak w kadrze Myrhola. Jest to bardzo widoczne, ale jakość zespołu jest odpowiednia. Sagosen błyszczy. Na Węgrów powinno to wystarczyć, ale minimalna różnica rzuconych, a nie strzelonych!, bramek.. 
​​​​​​
Jim Gottfridsson over 4,5.  1, 95. Sts. 

Z Portugalia ciężko będzie zdobywać bramki z koła Nilssonowi uważam. Dlatego duże znaczenie ma 2 linia, a tutaj najbardziej solidnie wygląda właśnie Jim.
Chociaż dopiero przeczytałem, że 4 panów z kadry popiło sobie po meczu z Polską. W tym właśnie Jim, ale rozeszło się "po kościach ". To filary drużyny, więc nie mogło być inaczej. Teraz za to będą mieli okazje na rehabilitację - tak to nazwijmy.. 
Powodzenia.. 

Jeszcze jedno. Panowie tutaj rzucają bramki lub wygrywa drużyna różnicą bramek, a nie  punktów ".. 
​​​​
​​​​​​
 
karciarz 26,3K

karciarz

Forum VIP
A. Nilsson powyżej 3.5 bramki @1.80    
etoto 
W hali Malmo Arena o godzinie 20:30 współgospodarze zmierzą się z Portugalią. 
Szwedzi w swojej grupie zajęli drugie miejsce z bilansem goli 81:68. Według straconych bramek mają jedną z lepszych defensyw na Mistrzostwach. Jednak mój typ dotyczy obrotowego szwedzkiej drużyny, a mianowicie Andreasa Nilssona. Andreas wystąpił dotychczas we wszystkich meczach zdobywając 13 goli na 19 prób. Ze Szwajcarią zdobył 6 bramek, ze Słowenią 2 i z naszą Reprezentacją zdobył 5 goli. Nie udało się w jednym meczu - ze Słowenią, ale w tamtym spotkaniu padło bardzo mało bramek. 
Jego zmiennicy, czyli Max Darj i Jesper Nielsen na rozegranie większej ilości minut nie mają co liczyć. 
Defensywa z Portugalii będzie mieć ciężko, aby powstrzymać Nilsson. 
 
 
Otrzymane punkty reputacji: +31
B 35,1K

bukovina

Użytkownik
Słowenia - Islandia
 Handicap Słowenia - 1,5 @1,90 sts 
    

​​​​Dla mnie bardzo dobry bet. Słowenia gra tutaj świetnie i tu nie ma znaczenia jaka mieli grupę, bo Islandczycy wygrali z Dunczykami, którzy grali tak beznadziejnie, że marni Szwedzi by ich spokojnie pokonali. Węgrzy zweryfikowali Islandczykow w drugiej połowie świetna obrona i przestali im pozwalać na to zabójcze tempo, bo wychodzili wyżej przez co Islandczycy zaczęli się gubić. Słowenia gra podobnie do Węgrów, twardo w obronie, a i w ataku mają wielu świetnych zawodników. Nie chcę mi się wierzyć, że nie wykorzystają szansy żeby praktycznie zapewnić sobie awans. Wygrana dwoma bramkami to dzisiaj minimum. 

Norwegia - Węgry 
Norwegia wygra różnica 1-5 bramek @2,20 sts 
  

​​​​Norwegowie prezentuja się tutaj kapitalnie i póki co nikt nawet im nie zagrozil, ale dzisiaj mecz z mocnymi Wegrami, którzy tak samo Jeszcze nie przegrali. Węgrzy są mocni w defensywie i konsekwentni w ataku, ale wydaje mi się, że na Norwegów jednak dzisiaj to nie wystarczy. Myślę, że spotkanie będzie wyrównane, ale w pewnym momencie Norwedzy odjadą ale na nie więcej niż 5 bramek. 
​​​​
 
Otrzymane punkty reputacji: +21
P 118

peterking

Użytkownik
Portugalia (+2.5 gola) - Szwecja 1 @2 FORTUNA 

Spotkanie które dla jednej z drużyn będzie końcem marzeń o top6 Europy. Szwecja ostatnie spotkanie z Polską czy zagrała wybitnie? Moim zdaniem nie, zagrali bardzo przeciętnie i gdyby nie fakt, że to Polacy mieli dwa potężne zastoje + nie rzucali karnych i sędziowie gwizdali momentami pod nich, spowodowały o wyniku, tak niskiej wygranej Szwedów. Porażka ze Słowenią. Fakt, że Portugalia zagrała miernie z Norwegami ale do pewnego czasu nawet się trzymali. 

Moim zdaniem Szwecja nawet jak ugra spotkanie to będzie ono bardzo wyrównane, i nie odskoczą rywalom na więcej niż 3 gole. 
 
Otrzymane punkty reputacji: +10
U 0

Usunięty użytkownik 163606

Gość
cytat z dnia 17 stycznia 2020 16:48 przez peterkingPortugalia (+2.5 gola) - Szwecja 1 @2 FORTUNA 

Spotkanie które dla jednej z drużyn będzie końcem marzeń o top6 Europy. Szwecja ostatnie spotkanie z Polską czy zagrała wybitnie? Moim zdaniem nie, zagrali bardzo przeciętnie i gdyby nie fakt, że to Polacy mieli dwa potężne zastoje + nie rzucali karnych i sędziowie gwizdali momentami pod nich, spowodowały o wyniku, tak niskiej wygranej Szwedów. Porażka ze Słowenią. Fakt, że Portugalia zagrała miernie z Norwegami ale do pewnego czasu nawet się trzymali. 

Moim zdaniem Szwecja nawet jak ugra spotkanie to będzie ono bardzo wyrównane, i nie odskoczą rywalom na więcej niż 3 gole. 
Typu nie neguje, z tym że nie bierz za wyznacznik postawę Szwedów w meczu z Polakami bo tam oni grali o nic. Wiadomo było że wyjdą z grupy z 0 dorobkiem punktowym. Jedynie się musieli pilnować by nie przegrać meczu 11 golami. Widać było po ich grze, że nie grają na 100%. Tak czy siak kurs na Szwedów za niski żeby ich pobrać, ale w Portugalczyków też nie zainwestuje
 
sumada90 18K

sumada90

Forum VIP
cytat z dnia 17 stycznia 2020 17:06 przez myron_bolitar

Typu nie neguje, z tym że nie bierz za wyznacznik postawę Szwedów w meczu z Polakami bo tam oni grali o nic. Wiadomo było że wyjdą z grupy z 0 dorobkiem punktowym. Jedynie się musieli pilnować by nie przegrać meczu 11 golami. Widać było po ich grze, że nie grają na 100%. Tak czy siak kurs na Szwedów za niski żeby ich pobrać, ale w Portugalczyków też nie zainwestuje
Z nami Szwecja zagrała bardzo otwarty handball jak na nich. Wątpię, żeby dziś mieli grać podobnie. Raczej wrócą do tego, co prezentowali w pierwszych dwóch spotkaniach.


Portugalia - Szwecja Diogo Branquinho powyżej 3,5 bramki 2,25 Fortuna   3
Lewe skrzydło reprezentacji Portugalii. Krótko, dlaczego na niego gram:
1. Portugalia ma manię grania przez skrzydła. Cały czas tam rozrzucają, stamtąd rzucają skrzydłowi, rozgrywający, kołowi. Bardzo dużo piłek kierują na boki, więc sporo okazji powinien dostać.
2. Szwecja ma problemy w ataku, bo często się zatrzymują i nie wiedzą co dalej zrobić. To rodzi straty i możliwość wyprowadzenia kontr. Branquinho szybko biega do przodu (z Norwegią i Francją zdobył tak po 2 bramki).
3. Moim zdaniem zagra znowu cały mecz bo rezerwowy Antunes trochę jednak odstaje. Z Bośnią tylko zagrali po połowie i ani jeden nie pokazał się z dobrej strony, ani drugi.
4. Szwedzi ostatnio skupiają się przede wszystkim na zatrzymywaniu rozgrywających i przez to trochę im pierwsza linia rywali ucieka.
 
shadow89 512,2K

shadow89

Użytkownik
Portugalia - Szwecja
typ: Portugalia powyżej 25,5 gola   
kurs: 2.22   FORTUNA

W ostatnim pojedynku dzisiejszego dnia zmierzą się współgospodarze ME 2020, czyli reprezentacja Szwecji z rozpędzoną Portugalią Dziwi mnie aż tak duże faworyzowanie Szwedów przez buków. Kurs na Portugalię na pewno kusi, bo jak pokazały te mistrzostwa: wszystko jest możliwe. Raczej nikt się spodziewał Portugalczyków w kolejnej fazie a tu proszę. Potrafili oni w grupie ograć Francuzów (25:28) oraz najsłabszą ekipę w grupie czyli Bośniaków (24:27), lecz w ostatnim meczu fazy wstępnej musieli uznać wyższość Norwegów (34:28). Szwedzi z kolei grają taki sobie turniej i gdyby mieli mocniejszą grupę to jestem skłonny zaryzykować stwierdzenie, że pożegnaliby się z ME tak jak Duńczycy czy Francuzi. Wygrali oni pierw ze Szwajcarami (34:21), lecz potem nie było już tak dobrze. Przegrali ze Słoweńcami (19:21) a na koniec wygrali z Polakami (26:28). Po tym meczu 4 zawodników Szwecji postanowiło dość solidnie świętować. Kim Ekdahl du Rietz, Jim Gottfridsson, Andreas Nilsson oraz Lukas Nilsson wyszli do jednego z barów w Malmo, gdzie nie stronili od alkoholu. Z takim podejściem raczej nie wróżę im sukcesów na obecnych mistrzostwach i dla odważnych polecam zakład na naprawdę solidną ekipę Portugalii. Ja stawiam, że Portugalczycy nie zejdą poniżej pewnego poziomu i być może nie będą się cieszyć z końcowej wiktorii ale przynajmniej strzelą 26 bramek Gospodarzom - jak to miało miejsce do tej pory w każdym meczu na ME. Ich średnia strzelonych goli na tych mistrzostwach to 27,67 gola na mecz.
 
Otrzymane punkty reputacji: +27
B 35,1K

bukovina

Użytkownik
Portugalia - Szwecja - Alexis Borgues Over 2,5 bramki @1,83 forbet   

​​​​​​Kolega wyżej praktycznie wszystko napisał. Portugalia gra dużo skrzydłami i kołem , a Szwedzi często są zdekoncentrowani w obronie  co na pewno będą chcieli wykorzystać Portugalczycy. Liczę, że zawodnik FC Porto będzie mieć swoje okazję i minumum 3 wykrozysta. 
 
 
T 4,5K

tofik015

Użytkownik
Hiszpania - Austria- Austria poniżej 26,5 @1,89  

Oba zespoły lubią sobie porzucać, lecz ich poziom trochę się jednak różni. Hiszpanie to obecnie faworyci do wygrania turnieju i zwycięstwo w tym mecz może ich znacznie przybliżyć a nawet zapewnić już awans do półfinałów przy sprzyjających innych wynikach więc odpuszczania z ich strony nie będzie i liczę na dobry mecz z ich strony. Austria dużo rzucała słabszym ekipą ale już z Chorwacją nie poszaleli i rzucili 23 bramki. W meczu z Hiszpanią zadanie będą mieli na podobnym, może trochę łatwiejszym poziomie trudności (Chorwacja traciła jeszcze mniej bramek w swoich meczach) i moim zdaniem tutaj ciężko będzie tę linię im przekroczyć. Do tej pory Hiszpanie najwięcej tracili 26 bramek z Niemcami i dwa razy po 25 z Czechami i Holandią czyli linia nie przekroczona ani razu. Tutaj w tym meczu jeśli Hiszpanie nie podejdą za mocno na luzie a skupią się na osiągnięciu pewnej wygranej czyli również twardej walce i dobrej grze w obronie to wielkich szans Austrii bym nie dawał na rzucenie ponad 26 bramek, zwłaszcza, że teoretycznie mocniejsze Niemcy nie przekroczyły tej linii  
 
K 25,7K

k0r0niarz

Użytkownik
Norwegia - Szwecja 
Norwegia powyżej 30.5 @1.75
Norwegia handicap -4.5 @1.86
Szwecja poniżej 27.5 @1.47


Oglądałem Szwedów z Polakami jednak myślałem że to tylko taki wypadek przy pracy i rozluźnienie mając już pewny awans, ale wczoraj z Portugalią pokazali że są jedną z najbardziej przereklamowanych drużyn tych mistrzostw a z grupy wyszli tylko dlatego że mieli nas i Szwajcarów, gdy rywale grali w 7 w ataku Szwedzi czuli się chyba jakby było ich 2 razy więcej i lo wykonaniu 2 podań mieli już czystą pozycję z 6-7 metra, w ataku Szwedzi również często jak dzieci we mgle przy lekko wysuniętej obronie Portugalczyków i najczęściej ratowały ich kapitalne rzuty któregoś z rozgrywających z 10 metra. Norwegowie za to leją wszystkich jak idzie owych Portugalczyków pokonali przecież 6 golami a wczoraj z Węgrami prowadzili już 8 do przerwy kończąc na 7. Jutro nie widzę innej możliwości jak kolejne lanie.
 
matelke222 28,8K

matelke222

Użytkownik


HiszpaniaAustria Typ: Hiszpania – 2,5 @1,38  fortuna   

Hiszpanie grają pewnie. Po odpadnięciu z turnieju dwóch, głównych najsilniejszych ekip (Danii oraz Francji) są oni stawiani w roli faworytów do wygrania Mistrzostw Europy. Są na bardzo dobrej drodze.  Wydaje mi się, że wygrają swoją grupę, kluczowe będzie spotkanie z Chorwacją. Hiszpanie nie zaznali jeszcze porażki. Do fazy zasadniczej przeszli z pierwszego miejsca. W drugiej fazie zdołali wygrać już z Czechami. Po dzisiejszym meczu pozostaną im mecze z Białorusią oraz Chorwacją. O ile mecz z tymi pierwszymi wydaje się łatwy, to już ten drugi zapowiada się arcyciekawie. Wiele wskazuje na to, że to on zadecyduje o tym kto zdobędzie pierwsze miejsce  w grupie . To te dwie drużyny jeszcze nie przegrały meczów i są w najlepszej formie. W grupie C były dwie silne ekipy ( Hiszpania, Niemcy) oraz outsiderzy ( Łotwa, Niderlandy). Rywalizacja w tej grupie potoczyła się bez niespodzianek. W bezpośrednim pojedynku faworytów zdecydowanie lepsi okazali się Hiszpanie, dzięki czemu przeszli do kolejnej fazy z dwoma punktami. Dzisiejszy rywal Hiszpanów nie jest bardzo wymagający. Trzeba przyznać, że Austria miała łatwą i wyrównaną  grupę w pierwszej fazie. Rywalami w niej byli Macedonia Północna, Czechy oraz Ukraina.  Byli brani jako delikatni faworyci do awansu i oczekiwania spełnili. Pokonali wszystkich rywali i awansowali do kolejnej rundy również z dwoma punktami. W pierwszym meczu fazy zasadniczej Austriacy  rywalizowali już ze zdecydowanie silniejszym rywalem. Chorwaci przez większość spotkania kontrolowali spotkanie i wygrali je. Spodziewam  się podobnego scenariusza w tym spotkaniu. Hiszpanie nie będą mieli dużych problemów z pokonaniem rywali . Z pewnością trener będzie rotował składem, aby nie zbytnio przemęczać podstawowych zawodników. Kurs na zwycięstwo faworytów słaby. Zaledwie 1,18 . Początkowo myślałem, że by pograć over. Obie ekipy grają ofensywnie i często padają wysokie wyniki w ich meczach. Bramki Hiszpanów rozkładają się na cały zespół, nie ma wyraźnego strzelca.  Zdecyduje się jednak na zagranie w stronę faworytów z lekkim handicapem. Hiszpanie nie powinni mieć problemu z pokryciem tej linii. Będzie im zależało na zwycięstwie w dzisiejszym spotkaniu, aby przybliżyć się do pierwszego miejsca w grupie i ominięciem Norwegii, czyli najsilniejszej ekipy z grupie grupy. Hiszpania -2,5 z @1,38 to spoko opcja na dokładkę do kuponu weekendowego.
 
B 35,1K

bukovina

Użytkownik
Hiszpania - Austria 
Sole Over 3,5 bramki @1,70 sts 
  
Austriacy tracą sporo bramek ze skrzydel. Często prokuriuja rzuty karne, a Sole jest pierwszym wykonawca karnych więc jeśli będzie skuteczny to dorzuci coś ze skrzydła, do tego jakaś kontra i powinien te 4 bramki wrzucić.

Chorwacja - Niemcy 
Chorwacja @1,70 sts 
  
Chorwacja wygra przedziałem 1-5 bramek @2,20 sts   

Chorwaci grają na tym turnieju kapitalnie i obok Norwegów i Hiszpanów to główni faworyci do złota. Są bardzo skuteczni w ataku,  w kapitalnej formie jest Duvnjak, świetnie graja Cindric, Horvat, czy Stepancic, do tego w bramce neismoawicie spisuje się Sego. Niemcy prawdę mówiąc prezentują się tu średnio i tylko przez fatalna grę Białorusinów jakoś w tym meczu w miarę wyglądali. Jednak oni zawsze słynęli z waleczności i mocnej obrony więc na pewno będzie trochę walki, ale sądzę, że to Chorwaci wygrają, jednak nie więcej niż 5 bramkami. 
 
sumada90 18K

sumada90

Forum VIP
Chorwacja - Niemcy 1,70 Fortuna    25-24 Co za mecz????
Chorwacja - Niemcy: Uwe Genscheimer poniżej 4,5 bramki 2,11 Fortuna / 2,20 Etoto   4

Gram na Chorwatów, bo mnie bardzo przekonują. Przede wszystkim Niemcy za dużo tracą, a Chorwaci grają tu najlepiej w obronie. Duża zasługa w tym Duvnjaka, który jako wysunięty obrońca robi kapitalną robotę. Z przodu dyryguje Cindric, a zaletą jest szeroki skład. Stepancic bombarduje z drugiej linii, Mamic, Karacic, Mandic czy wspomniani Duvjak z Cindriciem - każdy dokłada swoją cegiełkę. Jak jednemu mecz nie idzie to wchodzą inni i ciągną wózek. Dla mnie na tym turnieju ustępują tylko Hiszpanom.
Niemcy z kolei już przed mistrzostwami wiedzieli, że będzie problem w rozegraniu, bo kilku im wypadło. Hafner z meczu na mecz coraz gorzej wygląda. Kuhn czy Drux też mocno w kratkę grają. Poziom trzyma Kohlbacher na kole. Nawet Wolff na bramce bardzo nierówno gra - co drugi mecz dobry (natomiast Sego cały czas dobre liczby i dobra gra). Nawet na skrzydłach u Niemców dziwne rzeczy się dzieją, a to zawsze był mocny ich punkt. O tym jednak za moment. 

Drugi typ, przeciwko Genscheimerowi. Buki przysnęły, a więc trzeba próbować to wykorzystać.
Po pierwsze - najważniejsze: Genscheimer tak słabo rzucał tu karne, że od dwóch spotkań robi to (z powodzeniem) Reichmann. Uwe w dwóch pierwszych spotkaniach z 7. metra tylko 3/7. Poziom poniżej żenady, a to przecież specjalista od karnych od lat. Nie było jednak wyjścia i od spotkania z Łotwą do karnych podchodzi Reichmann (ten na turnieju na 8/9 z karnych).
Po drugie - rotacja i Genscheimer tylko z Łotwą zagrał cały mecz, a tak to po pół godzinki w dwóch meczach (w tym z Hiszpanią) i 16 z Holandią,
Po trzecie - niska skuteczność w karnych to pokłosie słabej formy Genscheimera w ostatnich tygodniach. W Bundeslidze jego skuteczność w ostatnich kolejkach była na poziomie 50%, a po odjęciu karnych i liczeniu samych rzutów z gry było jeszcze gorzej. 
Po czwarte - grają z Chorwacją, a więc myślę, że nie będzie wysoki wynik i Niemcy nie narzucają zbyt dużo tych bramek.
Po piąte - Niemcy lubią grać na dwa koła, a to utrudnia rozrzucanie do skrzydeł piłek (przykładem mój wczorajszy typ i powód, dlaczego Branquinho nie pokrył linii).
 
Otrzymane punkty reputacji: +178
U 49

ultrasavanti8

Użytkownik
Chorwacja - Niemcy
Chorwacja @1.74

Bardzo trudne do typowania spotkanie. Chorwacja podejmie w Wiedniu reprezentację Niemiec. Do rundy zasadniczej obie ekipy awansowały bez większych problemów. Chorwaci jak do tej pory bez porażki, Niemcy w rundzie wstępnej musieli uznać wyższość Hiszpanów. Wszystkie znaki na niebie mówią, że w tym meczu będzie wynik underowy. Chorwacja nie zdobywa wielu bramek, ale też wielu nie traci- do tej pory rzucili kolejno 27, 31, 24 i 23 bramki, stracili 21, 23, 21, 23. W przypadku naszych zachodnich sąsiadów średnia rzuconych bramek jest lepsza, rzucili 34, 26, 28 i 31 bramek. Na Mistrzostwach Świata w 2019 roku, kiedy obie ekipy się spotkały, Niemcy zwyciężyli 22:21. Mam lekkie obawy, że wbrew masówce na wynik underowy, bramki w tym spotkaniu mogą padać bardzo łatwo. Dlatego ja w tym spotkaniu idę w stronę lekkich faworytów tego spotkania, czyli Chorwatów, którzy 2 ostatnie spotkania rangi Mistrzowskiej z reprezentacją Niemiec przegrali i nie wierzę, że w tym spotkaniu także doznają porażki, choć mecz na pewno bramkowo będzie bardzo bliski.
 
Otrzymane punkty reputacji: +10
malyenter1 2,2K

malyenter1

Użytkownik
Białoruś - Czechy under 56,5 @1,79 Fortuna

​​​​Białoruś w tej fazie rozgrywek grał spotkania z dwoma najlepszymi zespołami grupy i zdobył w obydwóch spotkaniach tylko po 23 bramki. W tym spotkaniu ma większe szanse na większe zdobycze bramkowe. Czechy za to średnio zdobywały 25,5 bramki , ale tylko z Austrią 29 co troszkę zawyża średnią. Sądzę że i w tym spotkaniu Czechy mogą zdobyć około 25-27 bramek. Białoruś z delikatną przewagą dwóch bramek dlatego sądzę że tej linii nie powinni przekroczyć.
 
seba23 136,2K

seba23

Użytkownik
Białoruś - Czechy
over 55,5 goli @ 1,8
over 57,5 goli @ 2,25
STS

Obie ekipy już praktycznie bez szans na zajęcie miejsc dających awans do półfinałów także spodziewam się otwartego spotkania z ich strony. W defensywie nie powinno być już za twardo i szczelnie i co za tym idzie zawodnicy powinni mieć więcej okazji do zdobywania bramek.
Białorusini gdy mierzyli się z ekipami podobnego pokroju sami rzucali ponad 30 goli jak np. 35 z Serbią czy 36 z Czarnogórą. Czesi również w pierwszej fazie rzucali sporo goli, 29 z Austrią czy 27 z Macedonią (wyjątkiem było spotkanie z Ukrainą ale to był mecz o awans i mała liczba bramek nie dziwi).
Kolejną sprawą jest to, że obie ekipy również sporo bramek tracą, Białorusini (30 z Serbią, 31 z Chorwacją, 27 z Czarnogórą, 31 z Niemcami), Czesi (32 z Austrią, 25 z Macedonią, 31 z Hiszpania).
Nie tak dawno oba zespołu spotkały się ze sobą w 2019 roku w kwalifikacjach do trwających właśnie Mistrzostw, w pierwszym spotkaniu padło 61 goli (31-30), w drugim zaledwie 50 (24-26).
Dzisiaj liczę na scenariusz z tego pierwszego spotkania i sporo goli zarówno z jednej jak i drugiej strony.
 
 
shadow89 512,2K

shadow89

Użytkownik


HiszpaniaAustria
over 59,5 gola   
kurs: 2.16  FORTUNA

Jak na bramkostrzelność obydwu zespołów w obecnych ME, to buki ustawiły linie bramkową dość nisko. Hiszpanie rzucają średnio swoim przeciwnikom 33,25 gola/mecz. Po odpadnięciu z turnieju Francuzów, Duńczyków i współgospodarzy Szwedów to oni stają głównymi faworytami do złota. Szwedzi co prawda zagrają jeszcze trzy mecze na mistrzostwach ale zajmują obecnie ostatnią pozycję w grupie i po laniu jakie dostali od Portugalczyków 35:25, ich awans do półfinału jest już praktycznie niemożliwy. Ale wracając do Hiszpanów. Jest to moim zdaniem najbardziej solidnie prezentująca się drużyna na obecnych mistrzostwach i jeśli zabraknie ich w finale to bardzo się dziwię. Ich dzisiejsze zwycięstwo z Austrią także nie podlega żadnym wątpliwością. Tak samo też twierdzą buki, którzy dają kursy na wiktorię Hiszpanów na poziomie 1.15-1.20. Austriacy z kolei zdobywają średnio na tych ME 30,25 goli. Po porażce w drugiej rundzie z Chorwatami nie mają już nic do stracenia i powinniśmy zobaczyć bardzo ciekawy mecz z dużą ilością bramek.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom