>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 200 ZŁ!<<<

SHL, Liiga, Metal / Get Ligaen - Skandynawia / Finlandia 2019/2020

Status
Zamknięty.
mark1973 756,8K

mark1973

Znawca - Hokej
Ja dziś zaglądam do Karlstad gdzie miejscowy Farjestad podejmuje Skeleftee. Goście bardzo drobrze dobie radza o kilku dni. Skład zresztą też mają mocny. Gospodarze w kratkę, słaby mecz z dołem tabeli i myślę że forma nie ta. Goście wydają mi się w lepszej dyspozycji a kursy też dobre.

Skele z x kurs 1,85
Skele ml kurs 2,43
Fortuna
 
suomi 114,1K

suomi

Znawca - Hokej
Hejka ????

Dzisiaj znów zaglądam do Finlandii. Wymyśliłem sobie dwa spotkania:

KalPa - Jyp - 1 ML - 2.72 - fortuna - lub 1x - 2.03 - fortuna   

Kolejny typ przeciwko Jyp. Wcale sie na nich nie uwziąłem :) Po prostu uważam, że ich wyniki są lepsze niż gra, a gospodarze z Kuopio ostatnio poszli do góry z formą...Dlaczego zatem nie spróbować (?) Cały czas uważam, że potencjał Jyp zgaśnie. Wprawdzie pierwsza formacja bardzo się zgrała i regularnie punktuje, a w drugiej niesamowitą robotę robi Nattinen, ale to wciąż młody zespół, któremu prędzej, czy później zdarzy sie przestój. Wracając do Nattinena - o nim za trochę będziemy mówić w kontekście gwiazdy fińskiego hokeja. W 15 roku prosto z akademii Jyp został wysłany za Ocean, gdzie bardzo sie rozwinął grając regularnie zwłaszcza w OHL ( trochę mniej w AHL ) . Gospodarzom z kolei troche brakuje porządnego bramkarza, a Kilpelainen to trochę taki facet, który większość kariery jest tym drugim goalie. W Kaplie broni nieźle, ale pewnego poziomu nigdy nie przeskoczy. Obrona KalPy w ostatnich meczach mocno zagęszczona  i tak naprawdę tylko Tappara potrafiła ją rozciągnąć. Innym to się nie udało ( w ostatnich meczach ). Ani HPK, ani Pelikany nie mogły rozwinąć skrzydeł.
Typ ryzykowny, ale ja próbuję tego kierunku.

Pelicans - HPK - 2 ML - 1.8 - fortuna   

Obie drużyny już dość przegrały w tym sezonie. W ekipie gospodarzy ciągle coś nie gra. Ten skład powinien walczyć o pierwszą 6, a nie o 10 ( ale co powiedzieć w takim razie o TPS ). Ciekawy jestem co sie wydarzy po sezonie. Ktoś chyba musi walnąć pięścią w stół. Podobnie myślałem patrząc na początek sezonu w wykonaniu HPK, ale drużyna poprawiła swoją grę i to im daje większe szanse na win w tym meczu. Chociaż z obozu Pelikanów słychać odważne deklaracje.......

Pamiętajcie, że ta liga zaskakuje jak żadna inna w Europie. No może poza NL co nie @mark1973 ? :)


 
 
Otrzymane punkty reputacji: +65
Ja z kolei patrząc bardziej długoterminowo skupiam się na wygranie ligi przez Karpat, myślę że będą chcieli odzyskać tytuł a realnego rywala jak na razie nie widać...

Jakie jest Wasze zdanie ??
 
Otrzymane punkty reputacji: +10
mark1973 756,8K

mark1973

Znawca - Hokej
cytat z dnia 29 listopada 2019 08:58 przez michal-dolowackiJa z kolei patrząc bardziej długoterminowo skupiam się na wygranie ligi przez Karpat, myślę że będą chcieli odzyskać tytuł a realnego rywala jak na razie nie widać...

Jakie jest Wasze zdanie ??
RS wygraja mysle bez problemu, tytuł napewno chca odzyskać ale z Tappara w PO wcale łatwo nie bedzie, te dwie ekipy kadrowo odstaja od reszty, za nimi troche luzu a póxniej Lukko, Jyp, helsinki maja mocna ekipe tez
 
mark1973 756,8K

mark1973

Znawca - Hokej
Co do meczu Jyp - Kalpa to myślę że gospodarze po długiej serii wygranych nieco zwolną, wczoraj nie mieli nic do powiedzenia w Kuopio. Dziś też stawiam na gości bo wyraźnie ostatnimi czasy grają lepiej

Kalpa z x 2.69    
Kalpa Rt kurs 4,6    
Zabrakło troche szczescia bo wynik nie oddaje przebiegu meczu

Przewiduje też kłopoty Tappary, która też długo gra na wysokim poziomie i czuję zmęczenie materiału i tutaj typ w kierunku Helsinek

Helsinki z x kurs 1,87    
 
Otrzymane punkty reputacji: +40
mark1973 756,8K

mark1973

Znawca - Hokej
Z braku czasu krótki wpis, mnie dzis intersuja dwa mecze :

Turku - JYP

Ekipa gosci w dosc intotnych wg mnie brakachkadrowych ze wzgledu na turnieje w Europie w szczególnosci Chanell w Moskwie, braki jedynki i kulku waznych graczy z pola. Gospodarze na dnie prawie lae troche mnie zastanawia dlaczego bo jak spojrzec w roster to powinni byc wyzej, gra troche w kratke ale ostatni mecz przyzwoity , dzis ze wzgledu na stan osobowy gosci i wracajacych na wlasciwe tory gopodarzy ide w ich kierunku

Turku RT kurs 3
Turku ml kurs 2,3

Kookoo - Pelikans

Ekipa Kookoo uzbierała fajna grupe graczy, potrafia sie postawic mocniejszym, przyzwoity roster jak sie spojrzy , o Pelikanach mozna powiedziec tyle, ze narazie nie spełniaja pokładanych w nich nadzieji, ten zespol stac na lepsza gre. A ta lepsza gra napewno jest od kilku meczy ale brak stabilizacji, dzis licze ze goscie postawia sie Kookoo i przynajmniej punkt wywioza z trudnego terenu, nie wiem skad takie kursy , ale sprobuje

Pelikany z x kurs 3,1
 
 
suomi 114,1K

suomi

Znawca - Hokej
????

Jukurit - TPS - 2 ML - 2 - fortuna   

Rok temu na tym etapie sezonu napisałbym Turku minus 1,5 :) Dzisiaj z jednej strony trochę obawiam się swojej propozycji, ale mam też wrażenie, że goście mogę to wygrać w RT. Gdyby jednak coś się podziało, to opcja winu po dogrywce jest jakimś tam zabezpieczeniem, Jukurit u siebie potrafi zagrać dobre spotkanie. Trochę powyżej możliwości :) Już raz w tym sezonie odpalił TPS ( po walce) czy chociażby Lukko, HPK....Rooster zdecydowanie po stronie gości, ale w ekipie gospodarzy jest paru dobrych graczy. "Tylko" dobrych. Nie na tyle dobrych, by kogoś tutaj szczególnie wyróżnić. Każda formacja ma swoje "małe" atuty. Inaczej sprawa się ma z TPS. Są gwiazdy, są bardzo dobrzy gracze.....tylko wyników nie ma. Nie do końca wiem co tam nie gra. Ostatnio sporo sie mówi o bramkarzu z prawdziwego zdarzenia, a takie publiczne wywody na pewno nie budują atmosfery. Może po tej przerwie TPS zacznie w końcu grać na miarę swoich możliwości. W Szwedzkiej SHL Vaxjo wczorajszym zwycięstwem nad Frolundą rozpoczęli marsz w górę tabeli ( mam nadzieję ). Turku też bardzo potrzebuje punktów. Trzeba ograć Jukurit.

Kto wie, czy nie dojdzie do "niespodzianki" w Helsinkach. :)

KooKoo powinno ograć Asy. Podoba mi sie skład ekipy z Kouvola :)
 
 
Otrzymane punkty reputacji: +63
rasijskij 246,2K

rasijskij

Forum VIP
Jako, że odpuściłem na jakiś czas najpopularniejsze ligi urządziłem sobie wycieczkę po tych "mniej interesujących" i natknąłem się na bardzo ciekawe spotkanie na zapleczu norweskiej Get Ligaen. Pojedynek na szczycie. Zmierzą się dwie najlepsze druzyny aktualnych rozgrywek. Ciekawe jest to, że zarówno lider jak i wicelider mają niebywale długą serię zwycięstw. Lorenskog - 14 wygranych z rzędu natomiast Comet - siedemnaście.Kto dzisiaj zakończy dobrą passę? Ciekawe jest jeszcze to, że mimo overowej natury ligi gospodarze notują serię czterech spotkań, gdzie padło poniżej 5,5 bramki. Obie drużyny tracą bardzo mało bramek, a ich świetna forma zapowiada zacięty pojedynek dzisiejszego wieczoru. Poza tym goście spróbują zblizyć się do fotela lidera (tracą jedynie trzy punkty). Kursy na undery są bardzo wysokie i chyba warte spróbowania. Ciekawą opcją wydaje się także remis - obie ekipy zanotowały tylko po jednym remisie w tym sezonie (kolejno 22 i 21 rozegranych spotkań). Biorąc pod uwagę rangę spotkania i miejsce drużyn w tabeli może właśnie dzisiaj w końcu dojdzie do dogrywki.
 

Lorenskog - Comet

      Remis @4,50 Unibet      
      Under 7 bramek @1,94 Unibet      
      Under 5,5 bramki @3,35       
 
Otrzymane punkty reputacji: +72
suomi 114,1K

suomi

Znawca - Hokej
????

No to czas na ostatnie typy w tym roku. Dodam, że ryzykowne i troche finezyjne rzeczy rodzą mi sie w głowie ????

Frolunda - Lulea - 1 ML - 1.72 fortuna   
Lulea wygra pierwszą tercje, a przegra mecz - 16.5 - fortuna   

Obie drużyny po porażkach i pewnym jest, że ktoś dzisiaj sie przełamie ???? Lulea broni lidera, Frolunda w pogoni. Nieco lepiej w ostatnim czasie mimo wszystko prezentują się goście. Jest chemia w zespole i to bardzo nakręca. Z Kolei Frolunda na takie mecze mocno się spina i to ich dzisiaj widzę, jako zwycięzców. Nie będzie łatwo i myślę, że mogą gonić wynik stad propozycja na gości w pierwszej tercji. Bardzo mocne ekipy. Max Friberg zapowiada zwycięstwo. Media hokejowe żyją tym meczem. Cała Szwecja czeka i ja też czekam. Zapowiada się bardzo dobre spotkanie.

Malmo - Djurgardens - 2 RT - 2.44 - fortuna   
Djur RT i plus 4,5 bramki - 3.65 - fortuna   

Mało pisałem o Malmo. Zespołowi przed sezonem upuszczono trochę krwi, a brak konkretnych wzmocnień sprawił, że stali się zespołem "środka" Zespoł ciągnie 4-5 graczy i oby żaden z filarów drużyny nie wypadł. Ostatnio coś czytałem o małym urazie Storma, ale na pewno wyjedzie dziś na lód. Bardzo dobry sezon rozgrywa pierwszy center - Handemark i tak naprawdę od jego dyspozycji bardzo dużo zależy. Z kolei Djur ostatnie tygodnie naprawdę dobre. W CHL rozbite Monachium, a w lidze Brynas. Dziś delegacja na trudny teren, ale w tej formie goście powinni ten mecz wygrać.

Rogle - Vaxjo - x2 - 1.78 - fortuna   
Vaxjo RT i minus 6,5 - 3.95 - fortuna   

Tu już bez rozpisywania się. Wierze, że Vaxjo weszło na zwycięską ścieżkę, rozpędzili się i Rogle ich nie zatrzyma. Co prawda delegacje to od dłuższego czasu ich dużo problem, ale ten typ jest typem kibicowskim i oby się sprawdził.

Skelle wygra z HV (?)

Chyba troche zaszalałem z tymi typami, ale niech się dzieje. Powodzenia i wesołych ! :)




 
 
Otrzymane punkty reputacji: +27
rasijskij 246,2K

rasijskij

Forum VIP
Dzisiaj również skupiam się po części na lidze szwedzkiej i również chodziło mi po głowie Vaxjo, ale nie miałem pewności co do tego spotkania natomiast przy okazji wpadł mi do głowy inny pomysł. Chodzi o mecz Leksands - Farjestad. Goście rozpędzili się pokonując ostatnio takie ekipy ja Skelleftea, Frolunda czy Lulea notując przy okazji cztery zwycięstwa z rzędu natomiast gospodarze po ostatniej porażce w Orebro wracają do siebie. Patrząc na H2H Farjestad nie miało nigdy większych problemów z drużyną gospodarzy. W przeciągu ostatnich lat zdarzały się sporadyczne zwycięstwa Leksands. Nie znam się ta na ligach skandynawskich jak pozostali koledzy, ale myślę, że goście powinni sobie dzisiaj poradzić. Martwi mnie tylko spora przerwa Farjestad - ostatnie spotkanie zagrali 7 grudnia, czyli prawie dwa tygodnie temu. Za drobne spróbuję.

 

 

ZWROT Farjestad -1.0 @2,00 Unibet ZWROT
 
Otrzymane punkty reputacji: +5
mark1973 756,8K

mark1973

Znawca - Hokej
cytat z dnia 19 grudnia 2019 09:14 przez suomi????

No to czas na ostatnie typy w tym roku. Dodam, że ryzykowne i troche finezyjne rzeczy rodzą mi sie w głowie ????

Frolunda - Lulea - 1 ML - 1.72 fortuna
Lulea wygra pierwszą tercje, a przegra mecz - 16.5 - fortuna

Obie drużyny po porażkach i pewnym jest, że ktoś dzisiaj sie przełamie ???? Lulea broni lidera, Frolunda w pogoni. Nieco lepiej w ostatnim czasie mimo wszystko prezentują się goście. Jest chemia w zespole i to bardzo nakręca. Z Kolei Frolunda na takie mecze mocno się spina i to ich dzisiaj widzę, jako zwycięzców. Nie będzie łatwo i myślę, że mogą gonić wynik stad propozycja na gości w pierwszej tercji. Bardzo mocne ekipy. Max Friberg zapowiada zwycięstwo. Media hokejowe żyją tym meczem. Cała Szwecja czeka i ja też czekam. Zapowiada się bardzo dobre spotkanie.

Malmo - Djurgardens - 2 RT - 2.44 - fortuna
Djur RT i plus 4,5 bramki - 3.65 - fortuna

Mało pisałem o Malmo. Zespołowi przed sezonem upuszczono trochę krwi, a brak konkretnych wzmocnień sprawił, że stali się zespołem "środka" Zespoł ciągnie 4-5 graczy i oby żaden z filarów drużyny nie wypadł. Ostatnio coś czytałem o małym urazie Storma, ale na pewno wyjedzie dziś na lód. Bardzo dobry sezon rozgrywa pierwszy center - Handemark i tak naprawdę od jego dyspozycji bardzo dużo zależy. Z kolei Djur ostatnie tygodnie naprawdę dobre. W CHL rozbite Monachium, a w lidze Brynas. Dziś delegacja na trudny teren, ale w tej formie goście powinni ten mecz wygrać.

Rogle - Vaxjo - x2 - 1.78 - fortuna
Vaxjo RT i minus 6,5 - 3.95 - fortuna

Tu już bez rozpisywania się. Wierze, że Vaxjo weszło na zwycięską ścieżkę, rozpędzili się i Rogle ich nie zatrzyma. Co prawda delegacje to od dłuższego czasu ich dużo problem, ale ten typ jest typem kibicowskim i oby się sprawdził.

Skelle wygra z HV (?)

Chyba troche zaszalałem z tymi typami, ale niech się dzieje. Powodzenia i wesołych ! :)



 
Zaszalałes jedynie z tym, że to ostatnie typy w tym roku , po Wigilii zawsze piekne cuda sie w ligach dzieja i tutaj mamy pole do popisu z reszta sie zgadzam:
Wesołych Świat
 
mark1973 756,8K

mark1973

Znawca - Hokej
Przepraszam za suchara ale zaraz mecze
Idę dziś w Lukko bo wyglądają lepiej niż rywale i w niespodziankę ale czy aż taką? 

Lukko Rt kurs 1,85     zwyciestwo po karnych  
Pelikans z x kurs 2,55    
 
Otrzymane punkty reputacji: +8
couchpotato 45,8K

couchpotato

Couch Potato
Lukko - Jukurit @Liiga

Lukko (-1.5) @2.06 Pinnacle. Lukko wreszcie coś wygrali i teraz powinno być już tylko lepiej. Ta drużyna
 na większy potencjał, niż zbierający regularne cięgi Jukurit. DW 4x1 w zasięgu, choć jak la mnie wygrana dwoma bramkami lub więcej jest bezdyskusyjna. Można też poszukać powyżej 1.5g w 1 Tercji @2.15 na start (
 
suomi 114,1K

suomi

Znawca - Hokej
Hejka ????

Czas włączyć sie do gry w nowym roku ????

Dzisiaj bogata oferta szwedzkiej hokejowej i na pewno nie zabraknie emocji, ani niespodzianek.
W jakiej dyspozycji bedą drużyny grające dwa dni temu w CHL (?) Z jednej strony może być ciężko o świeżość. Z drugiej żadna nowość - granie meczów co dwa, trzy dni. Djur nie musi sie ruszać z Hovet, ale mam problem z tym spotkaniem. Mecz z HK wyglądał w ich wykonaniu słabo ( przynajmniej dwie tercje, które widziałem ). Słaba dyscyplina w obronie. Atakujący rywala mieli naprawdę sporo miejsca i gdyby trochę lepsza skuteczność, to byłoby po herbacie ( chociaż i tak raczej jest po....) Tak naprawdę cały zespół zagrał słabo i Czesi zasłużenie ich wypunktowali. Dzisiaj rywal HV, który ostatni mecz zagrał pod koniec grudnia przegrywając po walce z Frolundą. O potencjale nie ma co gadać, bo gospodarze są lepszą drużyną. Pytanie ile dało sie poprawić w dwa dni (?) Ja mimo wątpliwości próbuje drużynę gospodarzy, chociaż są argumenty za HV. Nikt nie gra lepiej w delegacji niż oni. Mecze tych drużyn są często na styku, ale myślę, że Djur dziś wbije jedną więcej.
Nie wiem, czy ruszać mecz Frolundy, ale wydaje mi sie, że mogą przegrać. Skelle ostatnio trochę lepsza gra. Wydaje się, że Indians mają na nich patent, ale dwa dni temu CHL, a teraz trzeba naginać na drugi koniec Szwecji.
Malmo dawno nie wygrało z Farje, więc może dzisiaj (?)
Mała wojna zapowiada sie w Leksand. Goście już pewnie złapali oddech po maratonie i mają większy potencjał, ale tak zupełnie nie odbierałbym szans gospodarzom.
No i na koniec Vaxjo. Co myślicie ? :) Ja jestem mało obiektywny, bo lubię tą ekipę, wierze w nich i mam nadzieje, że dziś nie popsują mi kuponu. Wskoczyli do pierwszej 10tki i oby poszli jeszcze wyżej. Nadal słabo grają delegacje. Orebro z kolei dobrze gra w domu i tak naprawdę mają kim postraszyć. Mają udany sezon, ale chciałbym żeby dzisiaj goście ich ograli. Zapowiada sie ciasny mecz.
Każdy coś dla siebie wybierze. Ja obieram takie kierunki:
Djurgardens - HV - 1 ML - 1.7 - fortuna   
Orebro - Vaxjo - 2 ML - 2.15 - fortuna   
Brynas - Rogle - 2 ML - 1.83 lub 2 i under 6,5 - 2.86 - fortuna   

Skelleftea - Frolunda - 1x - 1.5 lub 1 ML - 1.85 - fortuna   


 
 
mark1973 756,8K

mark1973

Znawca - Hokej
Ja dziś gram dubla przeciwko drużynom, które grały w LM. Chodzi o pary Froludy i Djurgarden. W obu ekipach mobilizacja na rewanż, wszystko podporządkowane finałów. A dzis rywale trudni. Skeleftea i HV ostatnio dobre mecze i myślę że będą próbowały ten fakt wykorzystać gram z podpórka 

Skeleftea z x
HV 71 z x 
Ako kurs 2,58 fortuna 
 
Otrzymane punkty reputacji: +31
suomi 114,1K

suomi

Znawca - Hokej
Dzisiaj Liiga na tapecie.

Może być kolejka gospodarzy. Z kilkoma wyjątkami i właśnie o tym parę słów..

KooKoo ma pake. Albo inaczej ma kolektyw/dobrych i bardzo dobrych grajków, a trener Ahokas wyciska z nich więcej, niż sie da :) Jak na pierwszy sezon w drużynie z Kouvola radzi sobie świetnie ( wcześniej kadra Suomi U20 ) . Życzę tej ekipie jak najlepiej. Haukeland, Sulak, Koivisto, Stromberg, Haataja, Manninen z jankesem i liściem klonowym w składzie mogą jeszcze namieszać w tym sezonie. Fajnie rozegrał się młody Węgier Gallo.
Po drugiej stronie Pelikany, które poprawiły swoją grę, ale nie przypominają ekipy z zeszłego sezonu. Kadrowo jak kadrowo, ale jak o wyniki chodzi to jakby inny biegun. Trzeba sie jednak bić o pierwszą 10tkę. Jakże odwrotna sytuacja do tej z poprzedniego sezonu. Obecnie KooKoo jest praktycznie tam, gdzie rok temu były Pelikany, a Pelikany, tam, gdzie rok temu było KooKoo :)
Dzisiaj zaryzykuję kierunek goście. Kadrowo powiedzmy, że można porównywać obie ekipy. Przeciętna gra Pelikanów w delegacji ( w ogóle przeciętna ) a dobra KooKoo....Ktoś może się popukać w głowę, ale szukam niespodzianki w tym meczu. Za rozsądną stawkę :)

Jako drugie spotkanie wybieram TPS - Karpat i tutaj wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują na gości. Chociaż gospodarze mocno sie zmobilizują na ten mecz. Jeśli goście zachowają dyscypline z tyłu, to TPS będzie miał problem z oddawaniem strzałów i nie poszaleje w tercji Karpat. Właśnie chyba w tych strzałach leży problem ( po części ). Niski procent celnych i w ogóle niski wskaźnik oddanych strzałów przez TPS. Karpat mało traci, ale też nie za wiele strzela. Sezon temu wszyscy zacieraliby ręce na to spotkanie. Dzisiaj ekipa z Turku jest cieniem samej siebie.

KooKoo - Pelicans - x2 - 2.86 - fortuna   
TPS - Karpat - 2 RT i under 6.5 - 2.03 - fortuna   

Ciekawie będzie w Jyvaskyla i Hameenlinna

 
 
Otrzymane punkty reputacji: +47
suomi 114,1K

suomi

Znawca - Hokej


Hejka

Dzisiaj króciutko, bo spory deficyt czasu.

TPS udaje sie delegację do Vaasa, gdzie czeka ich potyczka z miejscowym Sportem. Gospodarze ostatnio dwie dość wyraźne porażki i nadal dno tabeli. Gra gości wygląda nieco lepiej. Mimo sporych mankamentów 2 wygrane w ostatnich 3 spotkaniach, a rywale byli dość mocni. Rooster zdecydowanie po stronie gości. Atak ciągnie głównie Pajuniemi, ale skłamałbym, gdybym napisał, że nie ma wsparcia. Bo ma ! Nawet z linii obrony, gdzie Larsson zanotował aż 22 asysty ( najlepszy wynik całej ligi ) Swoje cegiełki dokładają Flippula, Korpikoski, czy Karvonen. Goście co prawda potrafią grać z TPS, ale myślę, że dziś na tarczy.

Sport - TPS - 2 ML - 1.93 - fortuna   


I jeszcze mnie kusi takie coś

Jukurit - Ilves - 2 RT i over 4,5 - 1.94 - fortuna   


Nie jestem też pewien, czy Karpat wygra w RT. Tutaj jakiś under chodzi po głowie. Może -5,5   
 
 
mark1973 756,8K

mark1973

Znawca - Hokej
Nie zdążyłem z wpisem w kierunku Tappary ale kurs prawie cztery trza grać. Ja próbuje dziś typów w kierunku TPS bo widać że zaczyna wszystko funkcjonować oraz kierunek Assat, i tutaj być może ich rywal z lekką zadyszką

TPS z x kurs 2,19
Assat z x kurs 2,4
Fortuna 
 
Otrzymane punkty reputacji: +9
suomi 114,1K

suomi

Znawca - Hokej
Hejka.

Dwa słowa na temat dzisiejszego meczu w Liiga.

KalPa - TPS - 2 ML - 2.17 - fortuna   

KalPa to taki trochę zespół środka z kilkoma wyróżniającymi się graczami ( Kantola, Jarvinen, Vartiainen, czy Węgier Sebok ). Często grają otwarty hokej i w ich meczach sporo sie dzieje. Przy otwartej grze i pójściu na wymianę ciosów wynik może pójść w każdą stronę, ale jeśli goście nie pozwolą rozwinąć im skrzydeł i zagrają twardo w obronie, to powinni wrócić z delegacji z kompletem punktów. Poza tym KalPa gra B2B.
TPS bardzo poprawił swoją grę i wierzę, że teraz będą szli w górę tabeli. W ostatnich spotkaniach prezentowali naprawdę solidny hokej i liczę, że dzisiaj to się nie zmieni. Jako strzelca widzę dziś absolutnego lidera - Pajuniemi. Do kanadyjki może Flippula +1,5, ale główny typ to win drużyny z Turku. Może nawet RT. Każdy inny wynik, to będzie zaskoczenie.
 
Otrzymane punkty reputacji: +80
mark1973 756,8K

mark1973

Znawca - Hokej
Na ligi skandynawskie nie mam za bardzo czasu na pisanie analiz, jednak z Liigi widze postepy w grze ekip z dołu tabeli, chodzi mi o Pelikany, które zanosiło sie ze beda wyzej w tym sezonie po bardzo dobrym poprzednim i druzyne Assat, ostatnie ichmeczo to progres w grze i dzis chciałbym obrac ich kierunek . Moze rywale bardzo mocni ale kto wie czy dzis zwycieska seria Lukko nie zostanie przerwana, natomiast Jyp mysle ze jeszcze dzis nie wygra bo jednak lekki zjazd formy jest tam widoczny

Assat ml kurs 1,92    
Pelikans z x kurs 2,1    
Pelikans ml kurs 2,85    
niestety Pelikany sfrajerzyły 3 tercje dajac sobie strzelić gola grajac 5 na 4

Z innych meczy skandynawskich widze zwyciestwo Froludy     i Djurgarden     
 
Otrzymane punkty reputacji: +5
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom