>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 200 ZŁ!<<<
Fortuna bonus

Turniej Czterech Skoczni 2019/2020 (28.12.2019 - 06.01.2020)

Status
Zamknięty.
D 5

damian_w4

Użytkownik
Wygrana Kubackiego stała po konkursie w Innsbrucku po @2.25 teraz stoi po @2.00, więc pytanie, warto w to wchodzić? Bo nie wydaje mi się żeby Dawid w tej formie to wypuścił przy równych warunkach, tym bardziej że skocznia w Bischofshofen mu leży patrząc na wyniki z poprzednich lat. 
 
tyrion77+ 726

tyrion77+

Szanowny Pan
cytat z dnia 4 stycznia 2020 22:49 przez damian_w4Wygrana Kubackiego stała po konkursie w Innsbrucku po @2.25 teraz stoi po @2.00, więc pytanie, warto w to wchodzić? Bo nie wydaje mi się żeby Dawid w tej formie to wypuścił przy równych warunkach, tym bardziej że skocznia w Bischofshofen mu leży patrząc na wyniki z poprzednich lat. 
A masz jakies info , że dla Lindvika, Ryoyu oraz Geigera będą takie same warunki ? jesli tak poprosze o źródło - bo z mojego źródła (zerknij na ostatnie 4/5 konkursów wynika, ze sa one na 90% niemożiwe - dodatkowo szansa, że będą skakali obok siebie w 1 serii tez nie jest aż taka pewna ) . Do tego dochodzi psychika ....David mistrza w Seefeld atakował z 27 pozycji bodaj czy 25 - a tu wszystkie oczy na niego , dziennikarze od dziś pompują 3 polaka wygrywającego konkurs ....kurs 2 jest atrakcyjny dla Ciebie serio ? Dziś w UB wisiało w momencie skoku Polaska na Lindvika 8 (szło zdązyć - jak już widziało się, ze ma ok -8 za wiatr pod nogi ). Więc sam musisz sobie odpowiedzieć czy 2 jest jakąkolwiek okazją - dla mnie żadną , gdybym to wystawiał 2,5 minimum (3 byłoby uczciwe) 

2,5 netto na Dawida 3 Lindvika 5  Ryoyu 6 Geiger - to byłoby ok . 
Dziś sama róznica za punkty za wiatr w tylko jednym drugim skoku pomiędzy zawodnikami to ponad 10 pkt . Tu masz wszystkich w 13 pkt 
Rok temu Ryoyu wygrał z Dawidem , który był drugi o ....13,8 pkt :)
Geiger , który był 10 stracil aż 32 pkt 
Gdyby szanse Dawida wynosiły ponad 50% to kurs 2 jest zaledwie uczciwy ...ale na pewno nie atrakcyjny 
Atrakcja wtedy to byłoby 3
Tu szanse Dawida (4 zawodników ma realne szanse ) - więc 30/35% to max - więc dobry kurs zaczynałby sie ponad 4 na Dawida 

Wyczerpałem temat - czy jeszcze jakieś argumenty podać :) 

PS: Lindvik-Kubacki 2 2,1 na ostatni konkurs (wiem , że może wygrać całość przegrywając z Mariusem ) - ale ten kurs dośc dobrze oddaje to jaki powinien być kurs na Dawida na całe zawody - na pewno nie mniejszy :)

pozdro 
 
typerskoki 398,2K

typerskoki

Ekstraklasa Expert
Członek Załogi
Bischofschofen - Zwycięzca kwalifikacji: Dawid Kubacki @ 5.00 @ fortuna

Tym razem idę w stronę Dawida, dla którego skocznia w Bischo jest jedną z ulubionych (jest jej rekordzistom), a już na pewno najbardziej ulubioną ze skoczni w TCS. Dawid był tu chociażby drugi w zeszłym roku co było najlepszą pozycją z tegorocznych TCS. Chciałbym się jednak bardziej skupić na kwalifikacjach, bo to głównie te są specjalnością Dawida na tej skoczni. W konkursie bywało różnie, chyba głównie przez presje psychiczną (która jutro będzie największa w karierze). Ale w kwalach bez presji Kubacki powinien pokazać 100% możliwości na tej skoczni. I biorąc pod uwagę, że jest liderem TCS co świadczy o tym, że jest aktualnie najlepszy. To jak skoczy swoje 100% to nie powininem mieć problemów z wygraniem kwali - szczególnie na tej skoczni.

Teraz trochę statystyk z kwalifikacji z zeszłych lat:
2019 - 7
2018 - 1!
2017 - 9

Starzej nie ma co patrzyć bo to dla Dawida inna era jego skoków. Tak więc Kubacki potrafił wygrać kwali w 2018 gdzie w ogóle nie był faworytem. W wielkim gazie był wtedy Stoch, który wygrał wszystkie konkursy TCS. Teraz po tym co ostatnio wyprawia jest mega faworytem i jak będą w miare równe warunki wygrana jest wysoce prawdopodobna. Zatem kurs 5,00 jest bardzo opłacalny. Co innego w konkursie, ale w kwali gdzie jeszcze bez presji i po swoim słabszym 2 skoku (jak twierdzi Dawid) - będzie chciał skoczyć maxa i bezbłędny skok. Powinno mu to dać podium a przy odrobinie szczęścia (np. nieco gorszy skok Lindvika) wygraną. 
 
M 12,8K

michael1910

Użytkownik
Tande D.A-Żyła P 2 @ 2.03 Kwalifikacje fortuna
W tej parze postanowiłem zagrać na Piotrka. Co prawda Norweg w ostatnim konkursie zajął 3 miejsce,ale czas pokaże czy to jednorazowy wyskok po słabszej serii czy powrót na stałe do formy. Tande przed TCS w Engelbergu nie zdobył nawet punktu,potem na dwóch pierwszy konkursach zdobył zaledwie jeden punkcik. Nie ma już szans na dobry wynik w tegorocznym TCS. Co innego u Piotrka Żyły. W tej chwili jest na 9 miejscu w klasyfikacji generalnej Turnieju Czterech skoczni. W każdym z konkursów mieścił się w czołowej 15. Co bardzo ważne w kwalifikacjach pokazywał się z dobrej strony. Był dwa razy na 9 miejscu,a raz na 16 pozycji. Tande z kolei niczego szczególnego w skokach kwalifikacyjnych nie pokazał. Przegrał taką rywalizację z Polakiem trzykrotnie. Co więcej to jego najlepsza lokata to 18 miejsce w eliminacjach do konkursu noworocznego. A Piotrek w swoim najgorszym skoku kwalifikacyjnym w całym TCS był na 16 pozycji! Widzę dużą szansę na powodzenie tego typu.
 
stachu88 1K

stachu88

Użytkownik
M. Kot - S.Hula 1 @ 1.35 kwalifikacje Bischofschofen  @ fortuna
 
Na dzisiejsze kwalifikacje wybrałem pojedynek naszych rodaków. Nie odgrywają oni niestety większej roli w tegorocznym turnieju czterech skoczni.  Swój typ opieram głównie na statystykach z ostatniego konkursu. Zarówno w obu skokach treningowych, kwalifikacjach , serii próbnej oraz samym konkursie w Inssbrucku lepiej wypadł M.Kot. Dodatkowo S.Hula w konkursie zajął ostatnie miejsce. W GaPa w serii próbnej i konkursie również lepiej skoczył M.Kot.  W klasyfikacji generalnej turnieju Kot wyprzedza Hule o blisko 50 punktów.  Liczę na podtrzymanie serii w dzisiejszych kwalifikacjach. 

Kurs co prawda mały i spada, ale można dołożyć do jakiegoś dubla. @ fortuna

Myślałem o pograniu również czegoś w stronę faworytów czyli Kubickiego i Lindvika, ale nie jestem pewny jak to będą chcieli rozegrać. Być może skoczą na maksa żeby uzyskać przewagę i skakać na końcu,  ale równie dobrze mogą chcieć skakać gdzieś obok siebie. Przynajmniej w pierwszej serii, aby mieć porównywalne warunki. Wówczas ich miejsca w kwalifikacjach są od siebie zależne. Tak czy inaczej trzymam kciuki za Dawida. 
 
Grac45 47,5K

Grac45

Forum VIP
Johansson - Stoch 1 1,77   
Schlierenzauer - Ammann 1 1,50   
Eisenbichler - Schmid 1 1,48   
Kubacki - Żyła 1 1,25   
Kot miejsce 1-50 1,15   
5,65 milenium

Taki składak na dzisiaj, postawione na ludzi co tę skocznię lubią i potrafią walnąć petardy jak Markus i Johansson. Rywale raczej pod formą, w gorszej dyspozycji na pewno. Kot jako bardziej na zbicie podatku, bo nie wyobrażam sobie żeby przy tylu kartoflach co skacze w TCS nie przebił się do konkursu, nawet jak wczoraj wyglądało jak wyglądało. Wolę to, niż h2h z Hulą. Tak samo wolę Kubackiego przeciwko Żyle niż Dawida w 1-6 po 1,35. Chociaż i ten kurs jest w porządku zważywszy na to, że wszędzie jest na to 1,15. Dla przykładu te 4 w/w pary w fortunie wychodzą 3,61 w milenium 4,91.

Zagrałbym coś jeszcze w kierunku przed wszstkim Leyhe i Forfangowi, ale nie znalazłem satysfakcjonującej pary. No ewentualnie Leyhe - Stoch 1,52, ale to już odpada mi wariant z Johanssonem.
 
T 4,5K

tofik015

Użytkownik
Kwalifikacje
Lindvik - Kraft 2 @2.34 

Dzisiaj mała rozgrzewka przed decydującym jutrzejszym konkursem o zwycięstwo w TCS. Presja może zacząć się powoli pojawiać co w lepszej sytuacji powinno stawiać Krafta, który raczej w generalnej klasyfikacji o zwycięstwo nie walczy i może spokojnie na luzie podejść do kwalifikacji. Lindvik natomiast ma realne szanse na zwycięstwo i o ile w Innsbrucku nie miał na sobie presji to tutaj może się pojawić i nie wiadomo jak sobie z tym poradzi. Niby to tylko kwalifikacje ale w nich też może lekki stres się pojawić co może skutkować trochę słabszym skokiem. Ostatnio Norweg dwa razy zwyciężył i znajduje się w bardzo dobrej formie ale Kraft w Innsbrucku był bardzo blisko niego w treningach czy kwalifikacjach a w konkursie trochę stracił ale tam panowały loteryjne warunki. Kraft dobrze sobie radził w poprzednich latach w Bischofschofen będąc w czołówce i tutaj liczę również na jego dobry występ a w stronę Lindvika jest kilka znaków zapytania jak sobie poradzi na tej skoczni i w sytuacji jakiej się znajduje. Biorąc  pod uwagę wszystkie okoliczności to uważam, że Kraft ma spore szanse na pokonanie Norwega a kurs na to zdarzenie wygląda zachęcająco


Popieram również typ na zwycięstwo Kubaciego, któremu skocznia w Bischofschofen powinna jeszcze lepiej odpowiadać jak w Innsbrucku gdzie bardzo dobrze poradził sobie w kwalifikacjach mając bardzo złe warunki  a konkurs również może zaliczyć do bardzo udanych, zwłaszcza w drugiej serii mając bardzo trudne warunki oddał dobry skok a jak mówił on sam,  nie był z niego do końca zadowolony więc jeszcze rezerwy ma
 
Otrzymane punkty reputacji: +24
kamillo91 4,5K

kamillo91

Użytkownik
Moim skromnym zdaniem wojna o pierwsze miejsce jutro będzie pomiędzy Lindvikiem a Kubackim. Całym sercem jestem za Dawidem ale boję się że Norweg pokusi się o zwycięstwo. Oby nie!. Nie typuję ???? Pozdrawiam
 
A 32,9K

ar0nek

Użytkownik
cytat z dnia 5 stycznia 2020 20:44 przez kamillo91Moim skromnym zdaniem wojna o pierwsze miejsce jutro będzie pomiędzy Lindvikiem a Kubackim. Całym sercem jestem za Dawidem ale boję się że Norweg pokusi się o zwycięstwo. Oby nie!. Nie typuję ???? Pozdrawiam
To byłoby za proste. Ja próbuję ze ryoyu wygra @4.50 etoto. Kubacki skacze tu slabo. Ryoyu powinien go dogonic, z kolei lindvik może nie wytrzymac presji. Stawiam na Japończyka, który nie ma nic do stracenia. Mam nadzieje ze powtórzy skoki sprzed roku:) 
​​​​
 
B 1K

brylant1984

Użytkownik
cytat z dnia 5 stycznia 2020 22:14 przez ar0nek

To byłoby za proste. Ja próbuję ze ryoyu wygra @4.50 etoto. Kubacki skacze tu slabo. Ryoyu powinien go dogonic, z kolei lindvik może nie wytrzymac presji. Stawiam na Japończyka, który nie ma nic do stracenia. Mam nadzieje ze powtórzy skoki sprzed roku:) 
​​​​
Kubacki jutro bierze TCS jak nic. Specjalnie nr 13 założy i on przyniesie mu szczęście. Ryoyu może i wygra ale nie odrobi do Dawida 13,7 pkt (nie widzę tego :/), owszem dziś 7,8 pkt więcej od Dawida w jednym skoku w qwalifikacjach ale widać było rezerwy u Kubackiego i będzie kontrolował sprawę. Co do młodego Norwega podzielam zdanie. 3mamy kciuki za POLAKA :))))))
 
kacper091097 192,7K

kacper091097

Użytkownik
Paschke P. - Deschwanden G. 1 @1.30 Fortuna
Rywalizację Niemca ze Szwajcarem porównywałbym do walki Dawida z Goliatem. Niemiec tylko raz w tym sezonie nie dostał się do drugiej serii zawodów (Innsbruck), a Szwajcar tylko raz do tej serii się zakwalifikował (Engelberg). Nawet kibic oglądający w tym sezonie jedynie zawody TCS może dostrzec różnicę między tymi zawodnikami. Pius skacze dość powtarzalnie, podczas gdy Gregor nie jest w stanie oddać ani jednego dobrego skoku podczas konkursu, a jego jakiekolwiek poprawne próby pojawiają się praktycznie tylko podczas serii treningowych. Choć na niedzielnych treningach panowie skakali podobnie (jednak tych skoków nie brałbym na serio) to w kwalifikacjach zdecydowanie lepiej zaprezentował się Pius. Uważam, że na wygraną Piusa powinien być wystawiony kurs około 1.15-1.20 jak już jest u niektórych bukmacherów. Dlatego kurs 1.30 na Fortunie uważam za sporą okazję i chętnie go pobieram.
 
successful 1,8M

successful

ModTeam
Członek Załogi
Bischofshofen - klasyfikacja końcowa
Dawid Kubacki m. 1-3  
@2.25

Dawid Kubacki stoi dziś przed ogromną szansą wygrania Turnieju Czterech Skoczni. Jego głównym zadaniem jest albo wygrać w Bischofshofen nie oglądając się na rywali, albo zakończyć konkurs na dalszej pozycji z nadzieją, że rywale nie odrobią strat.

Nie zakładam zwycięstwa Dawida w dzisiejszym konkursie. Jednakże bardzo możliwy jest scenariusz, jaki miał miejsce w przeszłości choćby za sprawą Janne Ahonena, że zwycięzca Turnieju Czterech Skoczni nie wygrał ani jednego z poszczególnych konkursów.

Dawid wie, że zarówno Ryoyu Kobayashi, jak i Marcus Lindvik depczą mu po piętach, i żaden z nich z całą pewnością nie odda tanio skóry. Jednak to Dawid jest obecnie liderem z 9,1 pkt przewagi, i naprawdę musiałby dość mocno zepsuć jeden z dwóch skoków, przy idealnych skokach przeciwników, żeby przegrać wygraną w Turnieju. Typuję, że Dawid stanie dzisiaj na podium.
 
chamberlain 422,6K

chamberlain

Moderator
Członek Załogi
Stefan Hula - Evgeniy Klimov
Stefan Hula @ 1.75 Fortuna   

Ostatni konkurs, gdzie będzie niewątpliwie ciekawie, ja nie odważę się zagrać na końcowe rozstrzygnięcie w turnieju, za to zagram na parę, a więc że Stefan Hula wygra w rywalizacji z Evgeniyem Klimovem. Obaj skaczą podobnie w tym sezonie, choć Klimov większą ilość punktów zawdzięcza konkursowi w Engelbergu, gdzie był 16. W Bischofshofen lepiej radzi sobie jednak Stefan, w pierwszym treningu bardzo wysokie 17 miejsce, w drugim już gorzej bo 41, kwalifikacje za to 47 miejsce, ledwo awansował do konkursu, ale miał co prawda niekorzystne warunki. Klimov za to w treningach 46 i 52 miejsce, ze stratami do Huli odpowiednio 13.7 pkt i 5.2 pkt, w kwalifikacjach 48 miejsce ze stratą 0.3 pkt. Jak widać Klimov trzyma swój poziom na końcu, Hula ma przebłyski i na ogól skacze mu się dosyć dobrze. Obaj mają też dosyć ciężkie pary, ze względu na zajęte przez siebie miejsca, więc raczej obaj oddadzą po jednym skoku.
 
samuel24 6,7K

samuel24

Użytkownik
R. Kabayashi wygra konkurs 
@4.0
Fortuna 

To co wydawalo się mało prawdopodobne w Innsbrucku - dziś musi się stać w Bischofshofen. Do lidera Kubackiego Japończyk traci 13 oczek. Do drugiego Lindvika już tylko cztery punkty, a do trzeciego Geigera ledwie 0,4 punkta. 
Walka zapowiada się fascynująca. Oczywiście liczę, że Kubacki obroni przewagę i sięgnie po tytuł.
W walkę zamierza włączyć się Kraft, ale jego skoki są nierówne i za bardzo nie wiem czego sie spodziewać. 
Kurs 4,0 na wygraną Japończyka wydaje się niezły. Co prawda Kobayashi zajął dopiero szóste miejsce we wzcorajszych kwalifikacjach, lecz ze strata tylko dwóch punktów do zwycięzcy Krafta. 
Kubacki w kwalidikacjach byl 13, Lindvik 9 a Geiger 16, wiec na pewno napawa to optymizmem Japończyka. 
 
otekos 2,7K

otekos

Użytkownik
Kubacki-Geiger 1 1.55 eFortuna

Nie lubię grać na naszych, często szukam właśnie grania przeciwko nim jednak na tym turnieju Kubacki jest w doskonałej dyspozycji. Z Geigera jakby zeszło powietrze, po ostatnim konkursie gdzie zawalił pierwszy skok i nie chciał nawet udzielić wywiadu możliwe, że coś w nim pękło. W Bischofshofen skacze jak na swój potencjał bardzo miernie. W każdej serii jaka była skoczył gorzej od Kubackiego. Wydaję mi się również, że Dawid miał jeszcze spory zapas w skoku kwalifikacyjnym. Podoba mi się ten kurs i jeśli Dawid nie spali się psychicznie powinno wejść. Wyniki w Bischofshofen:

Kubacki 5 8 13
Geiger 18 11 16

Kubacki skaczę najrówniej ze stawki dlatego jest liderem TCS, liczę na podtrzymanie serii.
 
 
C 46

carbo

Użytkownik
Fortuna, konkurs H2H:
Stoch vs Geiger 2.03

Stawiam na Niemca ze względu na bardzo obiecujący kurs, na przestrzeni Turnieju Czterech Skoczni jak i całego sezonu prezentuje się on zdecydowanie lepiej od naszego rodaka, Stoch miewał przebłyski takie jak w Engelbergu, ale ma duży problem w oddaniu dwóch równych skoków co stanowi przeciwieństwo u Geigera. 
Przed ostatnim konkursem cyklu TCS Kamil lepiej zaprezentował się w kwalifikacjach jak i treningach, należy jednak zwrócić uwagę, że trafiał on na lepsze warunki wietrzne. Geiger często mimo mocnego wiatru w plecy potrafi oddać naprawdę solidny skok co tylko potwierdzają jego statystyki - najsłabsza jego lokata w tym sezonie to 8 miejsce i nie sądzę, aby po dniu dzisiejszym to się zmieniło.
Tak jak na początku wspomniałem; kurs 2.03, więc grzechem jest nie stawiać.
 
S 297,4K

sztabson_93

Użytkownik
Kraft - Lindvik 1 @1.60 fortuna 
Kraft jest bardzo dobrym skoczkiem który dużymi literami zapisał się na kartach skoków narciarskich a co najważniejsze dalej to robi. Skacze u siebie i na skoczni Bischofshofen czuje się rewelacyjnie co pokazał wczoraj w kwalifikacjach. Lindvik jest objawieniem tego sezonu i mało kto spodziewał się że po 3 skoczniach będzie viceliderem TCS z realnymi szansami za zwycięstwo. Nie mówię że Lindvik dziś wypadnie słabo ale w mojej ocenie Kraft dzisiaj może rozdawać karty bo jestem przekonany że mimo że traci do zajmującego 3 miejsce Gaigera 19 pkt to nie stracił nadziei że TCS może zakończyć na podium. Lindvikowi brak doświadczenia i mimo że 2 ostatnie konkursy wygrał to dziś głowa może go trochę zablokować. Kraft z pewnością aż takiej presji czuł nie będzie z dwóch powodów po pierwsze już wiele razy brał udział w TCS a po drugie jest za plecami największych faworytow dlatego może skakać na luzie i daleko do czego nas przyzwyczail. Dla odważnych mam 2 bardzo ciekawe zakłady pierwszy to że Kraft wygra konkurs po kursie 4 a drugi że znajdzie się na podium TCS po kursie 3 ale tego trochę się obawiam bo na 4 miejscu jest nieprzewidywalny Kobayashi do którego traci praktycznie tyle samo co do Gaigera. Moim zdaniem kurs na zwyciestwo krafta z Lindvikiem jest jak najbardziej do gry i uważam że są duże szanse że to się uda. 
 
T 4,5K

tofik015

Użytkownik
Konkurs:
1.Kraft S. wygra, @4,00
Stoch wygra, @10,00
Stoch miejsca 1-3, @3,00
2.Lindvik M. - Stoch K. - Stoch, @2,19
Kobayashi R. - Lindvik M. - Kobayashi, @1,6
3. Geiger K. - Prevc P. - Prevc, @2,03
KO-1.seria:
4. Hoerl J. - Koudelka R. - Hoerl, @1,7

1. Kraft prezentuje się tutaj bardzo dobrze. Widać, że pasuje mu ta skocznia. Słabszy pierwszy trening, ale kwalifikacje i drugi trening wygrany, co prawda z nie wielką przewagą nad innymi. O zwycięstwo sądząc głównie po wczorajszym dnu powinien tutaj walczyć z Ryoyu i co lekko zaskakujące po ostatnich konkursach ze Stochem. Nie chce skreślać całkowicie innych, w tym głównie Kubackiego i Lindvika ale im presja, stres raczej nie pomoże. Natomiast Ryoyu ma realne szanse na zwycięstwo TCS i będzie chciał zrobić wszystko aby jak najlepiej wystąpić, tylko pytanie czy nie będzie chciał aż za bardzo co również może trochę przeszkodzić w oddaniu idealnego skoku. Kraft i Stoch będą tutaj bez dodatkowej presji więc skupią się tylko głównie na konkursie a nie klasyfikacji generalnej TCS. Ogólnie Stocha planowałem raczej nie ruszać z jego bardzo niestabilną i ostatnio raczej przeciętną formą, ale właśnie przekonały mnie jego wczorajsze trzy bardzo dobre skoki będąc odpowiednio w treningach dwa razy 4 i kwalifikacjach 3. Warto zwrócić też uwagę na kursy w jego stronę gdzie są mocno zachęcające biorąc pod uwagę nie wielką, znikomą stratę w kwalifikacjach a do tego bardzo dobre oba trening. Niestety, dyspozycja Stocha na dzisiaj to lekka zagadka i jakoś bardzo się nie zdziwię jak coś nie "zaskoczy" w jego przypadku. Główny typ stawiam tutaj na ostatnio stabilniejszego, lepszego w poprzednich konkursach Krafta ale wygrana czy miejsce na podium Stocha też jest możliwa po interesujących kursach. Małym plusem jeszcze na stronę Krafta może być to, że skaczę u siebie i sędziowie mogą wystawiać lepsze noty za styl albo zaniżanie innym niż jakie powinny być prawidłowo co w związku z małymi różnicami może mieć na końcu znaczenie   

2.Tutaj krótko mówiąc Kobayashi i Stoch lepiej się prezentowali wczoraj. Lindvik może bardzo nie odstawał, ale dzisiaj już będzie miał mniejszy komfort psychiczny co może odegrać dużą rolę w jego skokach, zwłaszcza, że jest jeszcze mało doświadczonym skoczkiem. Skocznia również chyba mu mniej odpowiada niż dwie poprzednie. Typ z Kobayashim uważam za bezpieczniejszy i po dość dobrym kursie niż ze Stochem który mimo wczorajszego dobrego dnia, to dzisiaj może być w jego przypadku inaczej   

3. Geiger tutaj trochę odstaje w porównaniu ze wcześniejszymi konkursami. W kwalifikacjach miał gorsze warunki i tym można po części wyjaśnić jego 16 miejsce ale treningi w porównaniu z innymi za dobrze również nie wypadły będąc 11 i 18, co może sugerować delikatny spadek formy lub mniej odpowiadającą mu skocznie. Natomiast jego rywal Prevc wypadał w każdym przypadku lepiej. Kwalifikacje 7 a treningi odpowiednio 2 i 10 miejsce. Krótko mówiąc, jeżeli sytuacja jakoś znacznie się dzisiaj nie zmieni to Prevc powinien wygrać w tej parze

4. Tutaj bezpośredni pojedynek w 1 serii. Dla mnie dość mocnym faworytem powinien być Hoerl, pomimo bliskich rezultatów w kwalifikacjach. Treningi to była jednak zdecydowana przewaga po stronie Austriaka. Pozycje odpowiednio 13 i 11 w porównaniu z 27 i 36 a co ważne duże różnice punktowe. Jeśli Hoerl jakoś bardzo nie zepsuje swojej próby a pokaże się na poziomie treningów to powinien wygrać w tej parze.
 
R 573,6K

rjastrzab

Użytkownik
Dawid Kubacki zwycięzca turnieju 4 skoczni
Kurs 2,25
efortuna.pl

Przewaga w klasyfikacji jest. Wysoka równa forma jest. Spokojna głowa jest. Co więcej potrzeba Dawidowi. Szczęścia do warunków pogodowych i uczciwości sędziów. Zapas 9 punktów nad Lindvikiem i 13 nad Geigerem i Kobayashim w mojej opinii powinien wystarczyć. Kiedyś przed erą przeliczników łątwo było policzyć, że Polak ma przewagę ponad 5 metrów nad wiceliderem, teraz uwzgędniając zmiany belki  i wiatr te 9 punktów to bardziej przewaga psychologiczna, która będzie miała znaczenie w drugiej serii, bo chyba nikt nie ma wątpliwości, że czołowa czwórka dostanie się do drugiej serii. I wtedy jeżeli beda zajmować miejsca blisko siebie głowy odegraja znaczenie. Najsłabszy z nich w tym aspekcie będzie chyba Norweg, bo będąc w tak młodym wieku i stojąc przed wielką, ogromną szansą nie sądzę, że nie pojawi się stres i chłopakowi może nie wyjść finałowy skok. Geiger to w porównaniu z Lindvikiem wyjadacz, o czym świadczą medale mistrzostw świata i olimpijski. Ryoyu też mocny psychicznie, co pokazał poprzedni sezon. Na szczęście dla Dawida forma Japończyka trochę niższa i nie powinien włączyć się do walki o zwycięstwo. Trzymajmy kciuki za Dawida, żeby wygrał cały turniej, nawet jak nie wygra żadnego z konkursów.
 
 
K 25,7K

k0r0niarz

Użytkownik
Maciej Kot - Stefan Hula 1 @1.35
Jak dla mnie znów największy pewniak całego dnia, już kilka razy grałem tą parę i zawsze na spokojnie bez większych nerwów wygrywał Maciek. Nie rozumiem czemu buki dalej wystawiają tą parę do oferty ale jeśli dają to trzeba brać. Do tej pory w 4 kwalifikacjach i 3 konkursach w każdym lepszy był Kot i rzadko kiedy było to minimalnie. Wczoraj w treningach Stefan raz był bodajże 17 jednak jedna jaskółka wiosny nie czyni i w dwóch kolejnych skokach już wrócił do swojej optymalnej formy zajmując miejsca poza TOP 40. Maciek w kwalifikacjach był 29 a Stefan dopiero 47. I tak jak Stefan nie ma praktycznie żadnych szans ze Schmidem tak Maciek ma moim zdaniem dużo większe szansę niż wskazują na to kursy bo Junshiro już wiele razy pokazywał że skakać umie ale z reguły w kwalifikacjach w których wiele razy bywał nawet w TOP 10 a w całym sezonie w TOP 15 był zaledwie 1 raz w otwierającym konkursie w Wiśle. Zaś w TCS nie był ani razu w TOP 20 a jeden raz był zdyskwalifikowany. Nawet jeśli żaden z nich nie wygra swojej pary spodziewam się Maćka gdzieś w okolicach 35 miejsca a Stefana wokoło 45.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom