>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 200 ZŁ!<<<

Ecopayz+Revolut problem

K 1,1K

kobra1234

Użytkownik
Witam,

zweryfikowałem konto na Revolut i próbowałem przelać kasę z Ecopayz, konkretnie mam na koncie 525 zł.  Dwa pytania:

1. W jakiej walucie wypłacam? W GBP?
2. Jeśli tak, to jakim cudem nie chcą mi wypłacić przykładowo kwoty 100 GBP (mniej wiecej 486 zł) z informacją, że na eco nie mam takich środków? xD To ile jest tej prowizji?
 
M 19

mikko87

Użytkownik
Czy mając konto revolut(i kartę ) jestem w stanie przelać pieniądze bezpośrednio z konta ecoPayza na kartę revoluta? 
 
A 32,9K

ar0nek

Użytkownik
cytat z dnia 17 grudnia 2019 11:15 przez mikko87Czy mając konto revolut(i kartę ) jestem w stanie przelać pieniądze bezpośrednio z konta ecoPayza na kartę revoluta? 
Oczywiście, pod warunkiem że posiadasz kartę do ecopayz . Opłata 4%
 
M 19

mikko87

Użytkownik
Witam,
ktoś napisał że wypłata z ecoPayz na revoluta to koszt tylko 1,5% bez kosztów przewalutowania, chcę wypłacić 5000 zł nie tracąc zbyt dużo na prowizjach i przewalutowaniu ale niestety z revolutem idzie coś nie tak. Po odliczeniu 1,5% i próbie wpłacenia z karty ecoPayz na revoluta pojawia się komunikat: your top-up failed.Pleas try again ot contact support. Czyli wychodzi na to że wypłata z ecoPayz na revoluta nie jest taka tania a dodatkowo przy płatności kartą ecoPayz zawsze jest prowizja + przewalutowanie więc najlepiej z tego konta uciekać.Ktos wie jak bez opłat(albo z minimalnymi kosztami) przelać te pieniądze ?Konto eco - silver, revolut konto podstawowe
 
psotnick 828,5K

psotnick

ModTeam
Członek Załogi
Pewnie tak jest, oni chyba ostatnio coś zwiększali prowizję. Więc na koncie eco musisz miec i kwotę wypłacaną i prowizję, jesli to w sumie przewyższa to ile masz na eco to ci nie doładuje Revoluta i pojawi się taki właśnie komunikat jak w poście wyżej.

Nikt nie mówi że to jest darmowe, ale i tak jest to najtańsza chyba opcja i przy okazji najwygodniejsza.
Poniżej macie opłaty za różne swoje czynności z kartą eco. 

https://www.ecopayz.com/pl/business/account/ecocard-fees#eur
 
M 19

mikko87

Użytkownik
Dzięki za odp. Nie wiem czy problemem jest suma czy jakiś problem z kartą. Próbowałem zapłacić wczoraj kwotę 100 zł w sklepie i transakcja została odrzucona, a karta zablokowana na czas potwierdzenia przeze mnie transakcji odrzuconych. Nie wiem czy powinienem najpierw wypłacić z bankomatu ( tak kiedyś się aktywowało kartę, ale nie ma takiej info). Czyli wychodzi na to że próbując wypłacić z ecoPayzy kwotę 5000 zł koszt niestety będzie wyższy niż 4 % więc przestaje się to opłacać.
 
M 19

mikko87

Użytkownik
cytat z dnia 31 grudnia 2019 15:29 przez psotnickPewnie tak jest, oni chyba ostatnio coś zwiększali prowizję. Więc na koncie eco musisz miec i kwotę wypłacaną i prowizję, jesli to w sumie przewyższa to ile masz na eco to ci nie doładuje Revoluta i pojawi się taki właśnie komunikat jak w poście wyżej.

Nikt nie mówi że to jest darmowe, ale i tak jest to najtańsza chyba opcja i przy okazji najwygodniejsza.
Poniżej macie opłaty za różne swoje czynności z kartą eco. 

https://www.ecopayz.com/pl/business/account/ecocard-fees#eur
No raczej nie, lepsza opcja jest wyplata przez trustly bez ponoszenia jakichkolwiek kosztów. Dodatkowo prowizje eco są tak duże że można to porównać do gry w stsie czy innej fortunie.
 
psotnick 828,5K

psotnick

ModTeam
Członek Załogi
cytat z dnia 1 stycznia 2020 17:29 przez mikko87

No raczej nie, lepsza opcja jest wyplata przez trustly bez ponoszenia jakichkolwiek kosztów. Dodatkowo prowizje eco są tak duże że można to porównać do gry w stsie czy innej fortunie.
Pod warunkiem że ufasz Trustly i nie masz problemu z podawaniem swojego loginu i hasła do swojego konta bankowego zupełnie obcej firmie. Bo przecież na tym polega ta usługa. Bez urazy, ale korzystanie z haseł tymczasowych to każdej transakcji nie jest wygodne i wszyscy wiemy że tylko profil użytkowników tak czyni. Więc ja skromnym zdaniem jestem w stanie poświęcić te 4% prowizji za bez porównania większą wygodę, bezpieczeństwo no szybkość. No chyba że masz jedno osobne konto tylko i wyłącznie do Trustly i nie przechowujesz tam wielkich kwot, wtedy to ma sens. Ale to tylko moja opinia.

Nie chcę zniechęcać, broń boże, bo przy odpowiedzialnym użytkowaniu (hasła tymczasowe, często zmieniane itd) to nie powinno się tam nic stać, przynajmniej jeśli chodzi o straty finansowe. Bo przecież tcyh wszystkich danych które można wyczytać z twojego konta bankowego (Ile wydajesz i na co? Gdzie najczęściej robisz zakupy? W jakich sklepach się ubierasz? Gdzie byłeś na wakacjach?) to już nie masz nad tym żadnej kontroli. Wystarczy jeden dobry atak hakerski na serwery Trustly i cała historia bedzie hulać po świecie bez żadnej kontroli.

Ale tak jak mówię, przy używaniu podstawowych zasad bezpieczeństwa, które sa niestety niewygodne, to nic nie powinno być złego. Dla mnie jednak wygoda działania jest dużo cenniejsza niż te 4% prowizji, więc wolę taką formę niż Trustly.
 
Do góry Bottom