>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<

Turniej Czterech Skoczni 2019/2020 (28.12.2019 - 06.01.2020)

Status
Zamknięty.
C 46

carbo

Użytkownik
M.LINDVIK 1-15, 1.45 - FORTUNA.

Traktuje ten typ jako lokatę, Lindvik od początku sezonu w wyśmienitej formie, nawet permanentnie zwyżkującej.
Ostatni konkurs w Oberstdorfie ukończył na pechowym 10 miejscu, dlaczego pechowym? Otóż w 1 skoku wykorzystał dobre warunki, skok na odległość 139m z wyższej belki to była bardzo dobra próba, ale słabe lądowanie spowodowane daleką odległością sprawiło, że stracił kilka cennych punktów, w drugiej serii zaś trafił na jedne z gorszych warunków co uniemożliwiło poprawę lokaty, ale i tak uważam jego skok za dobry. W Ga-Pa przeciętnie na treningach i w kwalifikacjach, ale nie uważam żeby miało to wpływ na dyspozycję podczas konkursu, przy takim natężeniu ilości skoków ciężko oddawać wszystkie skoki na 100% swoich możliwości ze względu na ograniczenia fizyczne, uważam że dziś w konkursie będzie świeżosc i top 10 to minimum.
 
Otrzymane punkty reputacji: +33
ranczo0123 448,7K

ranczo0123

ModTeam
Członek Załogi
Eisenbichler - Lindvik @ 1.80 Betsson  

Fajna para wedlug mnie i kurs tez zacny. Niemiec skacze u siebie i widac, ze z kazdym skokiem jego forma rosnie. Lindvik dobrze zaprezentowal sie w pierwszym konkursie TCS ale tutaj skacze przecietnie. W kwalifikacjach zajal dopiero 34 miejsce i jego rywalem bedzie swietnie dysponowany Zyla, ktory jest mocnym faworytem w tej parze. Widze mocne value w tym typie.
 
samuel24 6,7K

samuel24

Użytkownik
Eisebichler -Żyła
Eisebichler @1,50  
Fortuna 

Jak to mawiają skoczkowie całego turnieju nie da się wygrać już w Obersdorfie lub Ga-Pa, ale można za to go przegrać. 
Markus w pierwszym konkursie na 11 miejscu, wiec jeśli dziś znow strata do czołówki będzie spora, to o podium będzie ciężko. 
​​​​​​On lubi tę skocznię. Pokazał to wczoraj w kwalidikacjach gdzie orzez długi czas był liderem by ostatecznie skończyć na 5 miejscu. 
Dziś Markus będzie musiał oddac dwa dobre skoki by myśleć o podium. Czuję, że walka może rozegrać się pomiedzy rodakami czyli nim a Geigerem, który kwalifikacje wygrał. 
Na pewno bzdetronowanie Kobayashiego bedzie trudnym zadaniem, ale jak najbardziej możliwym. 
Piotr Żyła uplasował się na 16 miejscu. Skok dobry, ale rywale po prostu byli fantastyczni.
Przypomnę, że rok temu kwalifikacje wygrał Kubacki oddając skok na odległość 135.5 metra. Teraz taka odległość dała mu dopiero 10 miejsce. 
Mało patriotyczne, ale nie daję Piotrkowi szansa z Markusem. 
​​
​​​​
 
matelke222 28,8K

matelke222

Użytkownik


Ga-Pa klas.koncowa

Kobayashi R. klas.koncowa  1-3 @ 1,35 Fortuna

Głównym faworytem według bukmacherów i ekspertów do wygrania dzisiejszego konkursu oraz całego turnieju jest Japończyk. Forma Ryoyu jest wysoka. Pokazał to m.in. pierwszy konkurs TCS. Zdeklasował konkurentów. Ze sporą przewagą wygrał inaugurujący konkurs. W obu seriach był najlepszy. O wysokiej formie również w tym sezonie świadczy miejsce klasyfikacji ogólnie całego Pucharu Świata. Po niemrawym początku Ryoyu ma już ponad 100 przewagi nad Geigerem i Kraftem. Jeśli chodzi o wyniki z wczoraj sprawa ma się następująco. Japończyk uzyskał bardzo słaby wynik w pierwszym treningu i przeciętny w drugim treningu. W kwalifikacjach poszło już dobrze. Zajął 3. miejsce.  Według mnie dysproporcja pomiędzy skokami Kobayashiego w seriach treningowych i kwalifikacjach a skokami w konkursie jest dużo. Azjata zostawia najlepsze skoki na konkurs. Konkurentów do zwycięstwa Ryoyu ma kilku. Dwóch głównych rywali to ci co w  ostatnim konkursu i całym sezonu czyli Geiger i Kraft. W chwili obecnej wyda się, że Geiger lepiej radzi sobie od  Krafta. W Obersdorfie był drugi. W Gapa wygrał kwalifikacje oraz wysoko plasował się na treningach. Do walki o zwycięstwo mogą włączyć się również Eisenbichler oraz Aschenwald. Miejmy nadzieję, że nasi skoczkowie podtrzymają dobra dyspozycję. Dawid Kubacki jest liderem naszych skoczków. Trzeba przypomnieć, że rok temu Kubacki zajął na tej skoczni trzecie miejsce. Może dzisiaj powtórka? Dobrze radzi sobie Żyła. Z formą nie trafił Stoch. Rok temu Japończyk wygrał ten konkurs z przewagą prawie dwóch punktów nad Eisenbichler. Warunki pogodowe na skoczni mają być dobre i równe dla wszystkich. Brak opadów oraz delikatny wiatr. Także głównym czynnikiem, który zaważy o zwycięstwie będzie forma zawodników a Japończyk ma ja najlepszą teraz.  Pomimo silnej konkurencji myślę, że miejsce w pierwszej trójce dzisiejszego konkursu jest bardzo prawdopodobne o czym świadczy kurs wystawiony na to zdarzenie. Tylko @ 1,35 w Fortunie
 
sza 73,3K

sza

Użytkownik
U mnie dzisiaj takie coś grane : 

#1. 
Sato Y - Tande : 1 ( 1.50 )
Eisenbichler - Peter Prevc : 1 ( 1.77 ) 
ako: 2.66 efortuna

#2. 
Eisenbichler - Leyshe : 1 ( 1.55 ) 
Stoch - Lindvink : 1 ( 1.43 ) 
Geiger - Kubaki : 1 ( 1.25 )
ako: 2.77 efortuna 

Eisenbichler u siebie czuje się bardzo dobrze i w tym konkursie może namieszać w czołówce, skoki równe dające wysokie miejsca, za przeciwników w tych parach wybrałem nie bez powodu Petera i Leyshe gdyż obydwoje mają problemy z powtarzalnością i ciężko im oddać dwa równe skoki w konkursie z czym szczególnie tutaj Markus problemu mieć nie powinien. Sato treningi słabsze ale gdy już przyszły kwalifikacje to pokazał swoja aktualna formę i o jego skoki możemy być spokojni. Tande mocno linia pochyła coś nie ten teges w głowie i chłopa z początku sezonu niema o dwóch równych skokach można zapomnieć w chwili obecnej. Stoch na tej skoczni radzi sobie dużo lepiej aniżeli Lidvink więc licze na odpalenie z jego strony i nie tylko wygranie z nim pojedynku albo wysokie miejsce w konkursie. Geiger faworyt do wygrania bardzo dobra stabilna forma powalczy o zwycięstwo, Kubacki na tej skoczni prezentuje się dobrze ale to za mało by być wyżej niż Geiger. 
 
Otrzymane punkty reputacji: +33
#10 19,8K

#10

Użytkownik
Aschenwald P. - Eisenbichler M. @1.85

Przed konkursem obaj wydają się na tyle mocni, że nie powalczą może o podium, ale na pewno są w stanie zakręcić się w czołowej szóstce czy ósemce. Komentatorzy zaznaczają, że Eisenbichler zdecydowanie idzie w górę jesli chodzi o formę, Aschenwald za to prawie, że od początku sezonu spisuje sie dobrze i równo. Równa dyspozycja Austriaka od dłuższego czasu jest dla mnie głownym powodem dlaczego gram na niego w tej parze. Dwa lepsze skoki tego czego oczekujemy od Aschenwalda. Jesli wyjąc by pierwszy konkurs indywidualny w Wisle, czwarty w Tagile i siódmy w Engelbergu miejsca Austriaka to 2, 3, 4, 4, 6 i 6. Eisenbichler nawet nie zbliżył się do tych miejsc, ostatnio zajął najwyższe miejsce w tym sezonie bo był 11. w Oberstdorfie. Jesli chodzi o występy na tej skoczni to lepiej wypada Niemiec, bo każdy skok oddał na odległosc większą lub równą 133 metra, Aschenwald w pierwszym treningu oddał jeden słabszy skok na 124 metr, z mocniejszym niż Markus wiatrem niesprzyjającym. Trzeba zauważyć, że w tej serii słabsze skoki oddali i również Kraft, Geiger i Ryoyu. Później już skoki na miarę oczekiwań 133 i 140 w kwalifikacjach, więc porównywalnie do Niemca a, że bardziej stabilnym skoczkiem jest Aschenwald gram na niego. 
 
stachu88 1K

stachu88

Użytkownik
R.Kobayashi top 3 @ 1.35
Koudelka  - Kot 1 @ 1.55

Na dzisiejszy konkurs w Ga-Pa wybrałem dwa moim zdaniem w miarę bezpieczne typy.  Kilka postów wyżej był już opisywany R.Kobayashi jako faworyt do wygrania dzisiejszego konkursu jak i całego turnieju czterech skoczni. Całkowicie się z tym zgadzam. Dodatkowo Kobayashi może zostać pierwszym zawodnikiem w historii który wygra sześć konkursów turnieju 4 skoczni z rzędu. To na pewno jeszcze bardziej zmotywuje Japończyka. Początek sezonu może nie był najlepszy jak na jego możliwości , ale później wygrana w Engelbergu i Oberstdorfie pokazują, że forma rośnie, a bardzo dobre skoki są coraz częściej powtarzalne.  Wybieram typ top 3 gdyż wiadomo to jest sport, pogoda może nie być do końca sprawiedliwa lub po prostu ktoś inny wystrzeli. 

W drugim typie idę w kierunku naszego południowego sąsiada R.Koudelki w parze z naszym rodakom Maciejem Kotem. Obaj nie są faworytami w swoich parach. Z tym, że w mojej opinii Kot ma bardzo małe szanse z Johannsonem, natomiast Koudelka realnie może powalczyć z Paschke lub liczyć na udział w drugiej serii jako LL. Zarówno w Oberstdorfie jak i w kwalifikacjach w Ga-Pa leoszy był Czech. 

Jeśli pogoda nie splata figla oba typy powinny wejść. 
 
masala7 24,4K

masala7

Użytkownik
Witam serdecznie w Nowym Roku. Dużo zdrowia życzę , a na resztę zapracujcie sobie sami????

Wczorajsze kwalifikacje. Pomiędzy pierwszym Geigerem, a 15 Prevcem 9,7 punktu różnicy. Panie i Panowie.... Skoki to naprawdę loteria. W Engelbergu na Stocha w pierwszym było 25... i wygrał. Dzisiaj 30....
NAPRAWDĘ  szkoda pieniędzy.
Sami wiecie....
Żeby nie było bez typu:
Aschenwald top 6@ 2 fortuna
Wczoraj najdłuższy skok. Widać, że forma zawodnika wyraźnie idzie w w górę. Pokusiłbym się nawet o top 3, ale jak napisałem wyżej zbyt duża konkurencja. 

Poza tematem:
Też was "mocno denerwują"???? te śpiewające wiewiórki w jednej z reklam? Dla mnie tragedia....

Jeszcze raz najlepszego. 
Trzymajcie się ciepło...
 
otekos 2,7K

otekos

Użytkownik
Ryoyu Kobayashi lepszy od Krafta 1.40 eFortuna

Wszyscy wiemy w jakiej formie jest Japończyk,3 miejsce w kwalifikacjach, na treningu troszkę słabiej ale na konkurs na pewno znów się zepnie. Kraft tej skoczni nie lubi, nie jest tutaj takim samym zawodnikiem. W kwalifikacjach 7 miejsce także też nie najgorzej ale uważam, że na tej skoczni ciężko mu będzie wykonać 2 równe skoki. Jeżeli Austriak nie potrafił wygrać z Kobayasim na wcześniejszym obiekcie to jeszcze ciężej powinno być mu tutaj. Kurs nie za duży ale Ci najlepsi skoczkowie bardzo rzadko zawodzą. Powodzenia i szczęśliwego Nowego Roku.
 
 
M 15K

mijon

Użytkownik
  1.Eisenbichler M. - Leyhe S - 1      1.63. k (fortuna 
  2.Koudelka R. - Hula S. - 1           1.50 k (fortuna  
  3.Polasek V. - Sakala F. -1           1,52 k (fortuna)     
  4.Aschenwald P. - Żyła P -1         1,50 k (fortuna)    
  5.Kobayashi R. - Kraft S -1          1.35 k (fortuna)     
  6.Sato Y. - Tande D.A  -1            1.4 k (fortuna)        
               

1.Tak po krotce na szybko luźna analiza pierwsza para niemiecka co raz lepiej z perspektywy czasu zaczyna sobie radzić Markus widać że potrafi spiąć na najważniejsze turnieje co nie jednokrotnie pokazywał wczoraj świetny skok w kwalifikacjach ale leyhe też całkiem solidnie ale w moim przekonaniu bardziej utytułowany Niemiec będzie lepszy.

2.Druga para wiekowa można powiedzieć weterani doświadczony i utytułowany Koudelka z naszym orłem Stefanem nie ma co pisać Hula ma przebłyski ale nawet jeśli je ma to Koudi i tak sobie powinien poradzić skacze regularnie w miarę swoich mozliwosci co powinno wystarczyc.

 3.Para czeska tutaj krócej na pierwszy rzut oka solidniej wygląda Polasek wczoraj nie najgorzej sobie poradził 39 miejsce co do Sakali mało brakło i by się nie zakwalifikował mysle że czynnikiem który mógłby być Sakala wyzej to jedynie wiatr innej opcji nie widzę przynajmniej na tym poziomie skoczków drugorzędowych.

4.Aschenwald widać że jest w gazie, wczoraj minimalnie przegrał z Gaigerem widać że lubi ta skocznie co do Piotrka może odpalić jak nie raz już się przekonywaliśmy, nawet jeśli odpali to nie sądzę że z młodym Austriakiem w tym starciu sobie poradzi dla mnie czarny koń turnieju.

5.Kobayashi dla mnie faworyt turnieju nie ma co opisywać tych panów Kraft lekka obniżka do tego dochodzi aspekt że za bardzo nie siedzi mu ta skocznia idę w stronę Ryoyu gdzie jest bardziej regularny niż Kraft jeśli chodzi o konkursy.

6.Malutki Sato powinien sobie bez problemu poradzić z Tande jakoś nie przekonuje mnie od kilku konkursów Austriak mimo dobrego skoku w kwali,japonczyk regularne dalekie skoki powyżej 135 m nie widzę tutaj zagrożenia dla Sato.
 
dx2 216,6K

dx2

Użytkownik
Jaki jest sens podawania typow po rozpoczeciu serii próbnej, kiedy oferta jest zdejęta u bukacherów, a pózniej co najwyżej modyfikowana i to tylko u niektorych (głownie z ograniczeniami na 1-sza serie lub pojedynki K.O.) ?

Jeżeli ktos hipotetycznie chciałby zagrac cos z powyzszych propozycji to jak niby ma to zrobić ? Cofnac sie w czasie, bo nie rozumiem ?
 
Otrzymane punkty reputacji: +1
tarki_16 214,3K

tarki_16

Moderator
Członek Załogi
Czy ja tylko myślę, że "niemieccy sędziowie" zaniżyli notę Dawidowi, żeby ich pupilek miał szansę na wygraną w konkursie? Dzięki Bogu Lindvik zrobił swoje i wygrał 

Kubacki - Peier 2 @2.95  kwale Insbruck

Niektórzy sobie pomyślą, że jestem samobójca, ale czekałem na pary z udziałem Szwajcara i spróbuje taką. Jest to ulubiona skocznia Peiera, w tamtym roku zajął 7 miejsce podczas turnieju, później na MŚ zajął sensacyjne 3 miejsce i zdobył brązowy medal. Niestety naszym zawodnikom, oprócz Kamila Stocha skacze się tutaj słabo i podobnie wygląda sprawa Dawida, jednak myślę, że tym razem będzie lepiej, ale Szwajcar ze skoku na skok się rozkręca i na swojej ulubionej skoczni może przeskoczyć Dawida w kwalifikacjach. Jak się pokażą inni atrakcyjni rywale to też można grać z Peiera.

Johansson - Peier 2 @2.22 STS kwale

Tutaj też niespodzianka kursowa, dla mnie powinno być zupełnie na odwrót. Norweg bez szału, sporadycznie odpala petardy, głównie w treningach, w konkursie już nie jest tak wesoło. Już w GaPa Szwajcar był wyżej od swojego rywala, to tym bardziej na swojej ulubionej skoczni, gdzie w poprzednich zawodach w treningach, kwalifikacjach i konkursie  skakał wybornie. 


Ponadto dokładam: 
Peier 1-6 kwale @4.00 STS
 
Otrzymane punkty reputacji: +7
successful 1,9M

successful

ModTeam
Członek Załogi


Innsbruck - kwalifikacje
Karl Geiger - klasyfikacja końcowa miejsce 1-3  
@1.70

Od początku konsekwentnie stawiam na Niemca, i jak do tej pory nie zawodzi. Wczoraj po pierwszej serii miał dużą stratę do niespodziewanego zwycięzcy, której nie zdołał odrobić swoim kapitalnym skokiem w drugiej serii. Jednak widać tę moc w nogach i - należy to podkreślić - tą zabawę skokami, a jednocześnie wciąż zauważalny brak presji. Niemiec jak najbardziej cieszył się z zajętego wczoraj drugiego miejsca.

Warto odnotować, że Ryoyu Kobayashi - tak jak sądziłem - nie zdołał wygrać szóstego konkursu z rzędu w ramach Turnieju Czterech Skoczni. I to przełomowe wydarzenie sprawi, że aż tak wielkiego apetytu na full zwycięstw nie będzie już miał, a przynajmniej nie tak jak to wyglądało w zeszłym roku.

Skoczkowie z Niemiec przenoszą się do Austrii, więc 26-letni Karl Geiger nie będzie już miał tak ogromnego dopingu, jak to miało miejsce w Oberstdorfie czy Garmisch-Partenkirchen, ale on jest już niesiony tą pozytywną falą i zachowa ją do końca. Dla mnie wciąż jest głównym kandydatem do zwycięstwa w całym Turnieju. W ostatecznym rozrachunku kwalifikacji Insbrucku typuję go na pozycjach 1-3.
 
typerskoki 404,7K

typerskoki

Ekstraklasa Expert
Członek Załogi
Innsbruck Kwalifikacje:

Już jutro kwalifikacje do kolejnego konkursu tegorocznego TCS. Przenosimy się do Austrii do Innsbrucka. Jest to w mojej opinii najbardziej loteryjna i nieobliczalna skocznia tego turnieju. Różnica między +3 a -3 we współczynnikach często tu skutkuje 8 metrów dalszym/krótszym skokiem. I mimo, że wiać ma jutro dość słabo to na tak podatnej skoczni można szukać niespodzianek. Zatem zdecydowanie bardziej sprawdzą się tu single, gdzie stawiamy przeciwko faworyzowanemu zawodnikowi przez bukmacherów. Niż taśma z tzw. "pewniaków". Dodatkowo z racji specyfiki obiektu często dochodzi tu do przetasowań względem Niemieckiej części turnieju. Skocznie w Ga-Pa i w Innsbrucku różnią się od siebie diametralnie, więc często ten kto "wymiatał" w Ga-Pa tutaj ma problemy. A Ci co tam skakali słabo, tu nagle mogą walczyć o wygraną. Tyczy się to przede wszystkim Austriaków i w ich kierunku tutaj będę typował.

Moje typy na kwalifikacje. Bukmacher: Fortuna:
1.R.Kobayashi - Kraft 2 @ 2.41   
Kraft co roku robi ten sam numer. Mega faworyt do całego TCS zaprzepaszcza swoje szanse w Ga-Pa już 3 rok z rzędu. Pozostałe 2 razy dały mi zarobić zarówno grając przeciwko Austriakowi w Ga-Pa, jak i potem po dobrych kursach grając na Austriaka w Innsbrucku. W tym roku połowę planu już dał zrealizować już w Ga-Pa. Czas na wyraźny progres w Innsbrucku. Szczerze mówiąc myślałem, że po wpadce w Ga-Pa kursy będą jeszcze lepsze, ale widać bukmacherzy 3 rok pod rząd na ten sam numer już nie chcą się tak łatwo nabrać. Poza samymi preferencjami Austriacy w Ga-Pa się zmagali z chorobą co ich mogło osłabić. Liczę, że do jutra leki podziałają i będą w pełni sił na swojej skoczni. Jako rywala dobieram Ryoyu. Po pierwsze z racji na najlepszy kurs, po drugie z racji na ulgowe traktowanie treningów i kwalifikacji przez Japończyka. Kobayashi jest liderem PŚ i TCS a nie zwykł w tym sezonie pokazywać siły w skokach niekonkursowych, czyli np. w kwalifikacjach. Myślę, że Kraft będzie chciał już jutro nabrać pewności siebie i powalczyć o zwycięstwo w kwalach (z Geigerem i Aschenwaldem może mieć ciężko). Do gry o zwycięstwo w kwalach Kobayashiego nie przewiduje. Myślę, że skończy poza czołową trójką.

2.Lindvik - Aschenwald 2 @ 1.96   
Też trochę kurs mnie zawiódł. Liczyłem, że po wygranej Lindvika w Ga-Pa, będzie on murowanym faworytem tej pary. Typ zarówno mocno przeciwko Lindvikowi jak i na Aschenwalda. Lindvik na TCS w 1 dzień prezentuje się wyraźnie gorzej niż na drugi. W Ga-Pa w 1 dzień kręcił się w okolicy 30 miejsca, by na drugi dzień wygrać z rekordem skoczni. W Oberstdorfie też w 2 dzień poleciał bardzo daleko i był w 10tce konkursu, a po pierwszym dniu nikt go do tego nie typował. Tutaj może być podobnie. Dodatkowo widzę pewne zagrożenia dla Lindvika na tej skoczni. Raz, że profil może mu mniej pasować niż Ga-Pa, które jest bez wątpienia Norweską skocznią (w sensie że Norwegowie tam zawsze wypadają super). Po drugie zeskok jest tu zawsze nie przyjemny gdy mamy sztuczny śnieg i plusowe temperatury. Przekonał się o tym choćby Freitag 2 lata temu przegrywając upadkiem z Kamilem Stochem. Lindvik do mistrzów lądowania także nie należy. W ostatnich 2 sezonach leżał 4-krotnie. A czasem jak unika upadków to ma spore problemy dostając niskie noty. Za rywala genialny w tym sezonie Aschenwald. Austriak nie dość, że jest na swojej skoczni to ma życiową formę. Już w Ga-Pa był w czołówce kwalifikacji i wygrał serię próbną. Na konkurs nieco się spalił, ale już sztab mocno zadba o to, żeby tutaj się to nie powtórzyło. Zresztą to tylko kwalifikacje, gdzie presja mniejsza i Austriak pokaże 100% swoich możliwości. Nawet wygrana w kwalach mnie nie zdziwi. Norwegowie z kolei nie od dziś są znani od oszczędzania lepszych (białych) kombinezonów i o nie stosowanie różnych "naciągań się" w kwalifikacjach. Wszystko co najlepsze sprzętowo zostawiają na konkurs przez co regularnie w kwalach wypadają nieco słabiej. Sądzę, że podobnie będzie i tym razem.

3.Eisenbichler - Stoch 2 @ 2.29   
Sądzę, że przebudzenie Niemca miało miejsce tylko na "jego" skoczniach w Oberstdorfie i Ga-Pa. Już rok temu był tam 2 i 2, by tutaj regularnie się nie mieścić w czołowej 10-tce. Teraz też przewiduje, że będzie bliżej dyspozycji z Engelbergu gdzie ledwo zdobywał punkty niż tej z niemieckiej części turnieju gdzie nawet walczył o podium. Kamil Stoch za to przeciwnie. Bardzo lubi tu skakać i często notował tu najlepszy występ spośród całego turnieju. Często wygrywał tu kwalifikacje. Jemu też może być bliżej do dyspozycji z Engelbergu niż z niemieckich skoczni. Przypomnę, że w Engelbergu wygrywał. Nie mówię, że tu powalczy o zwycięstwa, ale z pewnością wyraźnie poprawi marne pozycje z Oberstdorfu i Ga-Pa. Na Eisenbichlera powinno wystarczyć.

4.Żyła - D.Huber 2 @ 2.41   
Kolejny typ na Austriaka. Huber w zeszłym roku pokazywał tu siłę. W szczególności właśnie w kwalifikacjach. Prezentował się tu wyraźnie najlepiej ze skoczni w TCS. Również na Mistrzostwach Świata rozgrywanych na tej skoczni notował udane występy na tle reszty startów, będąc też pewnym punktem drużyny. Austriak dobrze radzi sobie na tej skoczni. Zupełnie co innego można powiedzieć o Piotrku Żyle. Rok temu po fenomenalnym początku sezonu gdzie Piotrek co rusz to był na podium lub w okolicy oraz po 6 i 11 miejscu w Oberstdorfie i Ga-Pa przyszedł Innsbruck...i 42 miejsce i koniec szans na dobry TCS! I nie był to przypadek bo w treningach i kwalach "Pieter" też był daleko. Po skoczni w Innsbrucku od razu powrót do niezłych miejsc w okolic "10"-tki i na MŚ kolejna katastrofa na tej samej skoczni. Myślę, że trauma może wrócić tak jak wracała Kraftowi w Ga-Pa. Piotrek powinien wypadać słabiej niż chociażby w Ga-Pa gdzie był 15-ty. Huber za to w Ga-Pa na 6 miejscu i tu może być jeszcze lepiej. Kurs - mega okazja. PS. Do tego Piotrka dalej męczy przeziębienie..

5.D.Ito - Peier 2 @ 1.85   
Typ pod Peiera. Jest to bez wątpienia ulubiona skocznia Szwajcara. Peier w całej swojej dotychczasowej karierze (poza tegoroczną loterią w Niżnym Tagile) nie stawał na podium na żadnej skoczni. A dokonał tego w zeszłym roku na najważniejszej imprezie sezonu - Mistrzostwach Świata. I nie był to przypadek bo w treningach nawet wygrywał. 3 miejsce miał po presji z racji prowadzenia po 1 serii i po słabym lądowaniu. Mimo to wystarczyło, więc to nie był przypadek. Już podczas TCS Peier zajął tu wówczas najlepszą w karierze 7 pozycje. Także w zestawieniu z Ito, który z kolei zawsze lepiej wypada w Ga-Pa i Bischo, wydaje się to całkiem "pewny" zakład po fajnym kursie.

Tak więc takie 5 niespodzianek - przynajmniej według bukmacherów typuje na jutro.
 
Otrzymane punkty reputacji: +8
M 12,8K

michael1910

Użytkownik
Roman Koudelka-Pius Paschke 1 @1.70 (kwalifikacje)  Fortuna
Roman Koudelka rozpoczął sezon słabo,ale od dwóch tygodni widać,że wraca do wysokiej formy. Tuż przed TCS zdobył po raz pierwszy punkty PŚ w tym sezonie. W pierwszym konkursie TCS znów udała mu się ta sztuka chociaż można było liczyć na nieco lepszy występ.W noworocznym konkursie w Ga-pa właśnie pokazał,że forma wróciła. Po raz pierwszy znalazł się w tym sezonie w czołowej 10. Podobnie jak w poprzednim sezonie najlepsze wyniki osiągał właśnie w styczniu. W kwalifikacjach do ostatniego konkursu był 25,a Paschke 26,więc w konkursie utworzyli premierową parę. W konkursie to Czech wyraźnie wygrał parę i awansował z 7 wynikiem do drugiej serii. Paschke awansował jako LL. W finałowej serii Czech był znów lepszy od Niemca. Tym razem o kilka punktów. Licząc kwalifikacje,serię próbną oraz dwie serie konkursowe Koudelka był lepszy w każdej próbie. Liczę,że po raz kolejny udowodni swoją wysoką formę.
 
stachu88 1K

stachu88

Użytkownik
V.Polasek  - F.Sakala  1 @ 1.60 kwalifikacje 

Na jutrzejsze kwalifikacje wybrałem rywalizację w tej czeskiej parze. Wg mnie faworytem w niej jest V.Polasek. Nie będę ukrywał że jestem wielkim znawcą czeskich skoków, ale sytuacja w ich kadrze nie jest ciekawa. Po słabym początku sezonu swoją formę ustabilizowal Koudelka, który oddaje coraz częściej dobre skoki. Później jest duża przerwa i są zawodnicy typu Polasek, Sakala czy Kozisek. Statystyki oraz ostatnie występy przemawiają za Polaskiem. W GaPa wyglądało to tak:
I trening: Polasek 44, Sakala 50.
II trening: Polasek 54, Sakala 49.
Kwalifikacje: Polasek 39, Sakala 48.
Seria próbna: Polasek 45, Sakala 48.
Konkurs: Polasek 48, Sakala 49.

W Oberstdorfie Polasek zajął 27 miejsce w kwalifikacjach i 46 miejsce w konkursie.  Sakala nie przeszedł kwalifikacji gdzie był dopiero 55. W Pucharze Świata w tym sezonie Polasek zgromadził 4 punkty.  Sakala nie punktowal jeszcze ani razu. 

Kurs 1.60 dobry do jakiegoś dubla .

Fortuna 
 
kacper091097 193,2K

kacper091097

Użytkownik
Hoerl J. - Tande D. A. (kwalifikacje) 1 @1.80 Fortuna
Według mnie jest to jeden z ciekawszych typów przygotowanych na jutrzejsze kwalifikacje. Austriak w tym sezonie spisuje się bardzo dobrze w Pucharze Świata. Jest to bez wątpienia jego najlepszy sezon. W każdym z konkursów wchodził do drugiej serii i zbierał kolejne punkty do klasyfikacji generalnej. Mam wrażenie, że skocznia w Innsbrucku jest jedną z jego ulubionych. Rok temu to tutaj zdobył swoje pierwsze punkty w PŚ, a półtora miesiąca temu na tym obiekcie podczas treningu skoczył aż 144m (skok nieustany, lecz odległość robi wrażenie). Natomiast Norweg Daniel Andre Tande choć sezon rozpoczął bardzo dobrze to teraz jest cieniem samego siebie. Odkąd pojawiły się pogłoski o jego problemach z kolanem nagle przestał zajmować wysokie miejsca. Ba, w dwóch konkursach w Engelbergu i jednym w Oberstdorfie nie potrafił nawet zakwalifikować się do drugiej serii. Przełamał się jedynie w GA-PA, ale zdobył tu zaledwie jeden punkt, oddając beznadziejny drugi skok. Od jakiegoś czasu ciężko znaleźć jakiekolwiek pozytywy w skokach Tandego, a samemu skoczkowi być może dobrze zrobi krótka przerwa w PŚ.
 
walter_hofer 44

walter_hofer

Użytkownik
Przenosimy się do Austrii, dlatego na kwalifikacje wystawiam dwie austriackie armaty. Gdzie jak nie w Innsbrucku odpalić mają niczym achtungi w sylwestra Kraft i Aschenwald. Ich rywale oczywiście również z wysokiej półki, ale liczę, że gospodarze wrzucą wyższy bieg i na swojej skoczni zrobią robotę. Chciałem dodać do tego jeszcze ich kolegę Hubera, ale dałem go na kuponie nr.2.

R.Kobayashi - S.Kraft 2  2.40
M.Lindvik - P.Aschenwald 2  1.98
KURS: 4.75
STS

Do tego jeszcze mały bonusowy zestawik par, w których idę w kierunku tych, którzy zwyczajnie są w lepszej dyspozycji na obecną chwilę. Daję tutaj ostatnią szansę Szliriemu, no ale bądźmy poważni, z Kotem? ???????? Do tego Huber, o którym już wspominałem, bo czuję że może namieszać w czołówce. Kołdi i Pejer ostatnio notują progres, a do tego w tamtym roku skakali tutaj bardzo solidnie, oby i w tym było podobnie ????

R.Johansson - D.Huber 2  1.98
K.Peier - T.Zajc 1  1.50
R.Koudelka - A.Lanisek 1  1.55
G.Schlirenzauer - M.Kot 1  1.50
KURS: 6.91
STS
 
megeczupal 10,6K

megeczupal

Użytkownik
cytat z dnia 2 stycznia 2020 23:18 przez walter_hoferPrzenosimy się do Austrii, dlatego na kwalifikacje wystawiam dwie austriackie armaty. Gdzie jak nie w Innsbrucku odpalić mają niczym achtungi w sylwestra Kraft i Aschenwald. Ich rywale oczywiście również z wysokiej półki, ale liczę, że gospodarze wrzucą wyższy bieg i na swojej skoczni zrobią robotę. Chciałem dodać do tego jeszcze ich kolegę Hubera, ale dałem go na kuponie nr.2.

R.Kobayashi - S.Kraft 2  2.40
M.Lindvik - P.Aschenwald 2  1.98
KURS: 4.75

Do tego jeszcze mały bonusowy zestawik par, w których idę w kierunku tych, którzy zwyczajnie są w lepszej dyspozycji na obecną chwilę. Daję tutaj ostatnią szansę Szliriemu, no ale bądźmy poważni, z Kotem? ???????? Do tego Huber, o którym już wspominałem, bo czuję że może namieszać w czołówce. Kołdi i Pejer ostatnio notują progres, a do tego w tamtym roku skakali tutaj bardzo solidnie, oby i w tym było podobnie ????

R.Johansson - D.Huber 2  1.98
K.Peier - T.Zajc 1  1.50
R.Koudelka - A.Lanisek 1  1.55
G.Schlirenzauer - M.Kot 1  1.50
KURS: 6.91
Moze tak byś bukmachera podawał?
 
typerskoki 404,7K

typerskoki

Ekstraklasa Expert
Członek Załogi
 Dobra. Mamy moim zdaniem bet turnieju, a w zasadzie bet sezonu!

Achenwald w top6 klasyfikacji TCS @ 7.00 @ stawka max! @ lvbet lub noblebet

Aschenwald jest w formie na zajmowanie miejsc w okolicy podium. Był już 2 w Kuusamo, 3 w Niżnym Tagile, 4 w Klingenthal i 6 w Engelbergu i Oberstdorfie. 5 na 9 konkursów w top6 konkursu. Teraz popatrzmy na treningi, które dają lepszy obraz niż skoki konkursowe Austriaka w TCS:

Oberstdorf:
1trening: 1
1trening: 4
kwalifikacje: 10
seria próbna: 12
konkurs: 6

Ga-Pa:
1trening: 11
1trening: 9
kwalifikacje: 2
seria próbna: 1
konkurs: 25

Zatem Aschenwalda stać w pojedynczych skokach nawet na wygrywanie i dosyć często jest w okolicy podium czy TOP6. I to wszystko na Niemieckich skoczniach. Przed nami skocznie gdzie progres powinien być znaczny. Zarówno kilka metrów w długości jak i w stabilności skoków (bez takich wpadek jak w konkursie w Ga-Pa). Presja też nie wchodzi w grę, gdyż po zawalonym Ga-Pa w klasyfikacji turnieju Aschenwald się nie liczy.

W klasyfikacji TCS obecnie jest 15 co może brzmieć strasznie i chyba stąd ten kurs. Tylko, że do 6 pozycji Austriak traci ledwie 13,6pkt. To jest jakieś 7,5m. Do rozłożenia na 4 skoki. Tak na prawdę Aschenwald to może odrobić jednym (max dwoma) dobrymi skokami. Ale skoro może rozłożyć na 4 to jest tylko po niecałe 2 metry na skok. Z wyprzedzających go do szóstego miejsca żaden z zawodników nie ma aspiracji do wygrywania lub kręcenia się w okolicy podium. Gdyby konieczne było pokonanie 2m w każdym skoku Krafta, Kubackiego to bym się zgodził, że mało realne. Ale tych rywali, których ma przed sobą nie powinno być problemu. Lista rywali:
Paschke - forma na max top15 konkursów Austriackich
Schmid - j.w.
Leyhe - może być 2 razy w dziesiątce i awansować w klasyfikacji, ale Aschenwald może być dwa razy na podium lub w jego okolicy i nie będzie to zaskoczeniem w dyspozycji jakiej jest obecnie. Powinno wystarczyc. Strata tylko 8pkt.
Forfang - jeden na 4 skoki pewnie sam zawali i w ogóle nie będzie dyskusji.
Ito- tak jak Schmid i Paschke
D.Prevc - tak jak Forfang
Johansson - tu groźnie bo lubi i Innsbruck i Bischo i może być w okolicy top6. Jednak i tak wydaje mi się, że Aschenwald o te 2 metry jest w stanie skakać lepiej od Norwega.
Żyła - podobnie jak Johansson choć coś czuje że może grubiej zawalić w Innsbrucku
Eisenbichler - w austriackiej części powinno być bliżej do dyspozycji z przed TCS (miejsca poza top10), niż tego co prezentował na swoich skoczniach.

Tak więc każdy zawodnik do ogrania, strata mała. Prawdopodobieństwo wejścia oceniam na 60-70%, więc kurs 1.85 i tak by był warty zagrania. Tymczasem mamy kurs 7.00. Dla porównania Millenium wycenia takie zdarzenie na 2.40. Dlatego uważam, że to okazja sezonu i wchodzę grubiej.

Powodzenia!
 
 
 
Otrzymane punkty reputacji: +19
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom