>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 200 ZŁ!<<<

Mistrzostwa Europy Mężczyzn - Szwecja, Austria, Norwegia (09.01 - 26.01.2020)

Status
Zamknięty.
chamberlain 422,6K

chamberlain

Moderator
Członek Załogi

Przed nami 14 Mistrzostwa Europy w piłce ręcznej mężczyzn, tytułu sprzed 2 lat bronić będzie reprezentacja Hiszpanii, która w finale pokonała Szwecję. Dodatkowo te mistrzostwa będą wyjątkowe z dwóch względów, ponieważ po raz pierwszy zostaną rozegrane w trzech krajach, w Szwecji, Austrii i Norwegii, a także wezmą w niej udział 24 reprezentacje, czyli o 8 więcej, niż w poprzednich latach. Udział w turnieju weźmie reprezentacja Polski, która trafiła do grupy F i mecze fazy grupowej rozegra w Goteborgu, w Szwecji.







Z każdej z grupy awansują po dwie drużyny. Reprezentacje z grup A, B i C utworzą grupę nr I, zaś reprezentacje z grup D, E i F utworzą grupę nr II z których dwie najlepsze zespoły zagrają w półfinałach, a drużyny z miejsc trzecich zagrają w spotkaniu o 5 miejsce.

Kursy STS

Faworytem do wygrania Mistrzostw Europy są Duńczycy, którzy na poprzednich Mistrzostwa Świata rok temu zdobyli złoto będąc poza zasięgiem wszystkich drużyn, jednak poziom czołówki jest bardzo wyrównany.​
Oficjalna strona turnieju: https://men2020.ehf-euro.com/home/

Zapraszam do typowania i dzielenia się swoimi spostrzeżeniami!

 
Otrzymane punkty reputacji: +40
chamberlain 422,6K

chamberlain

Moderator
Członek Załogi
Do rozpoczęcia Mistrzostw Europy pozostało 27 dni, jednak już teraz znamy szeroki skład, jaki powołał trener reprezentacji Polski Patryk Rombel:

Bramkarze: Adam Morawski (Orlen Wisła Płock), Mateusz Kornecki (PGE Vive Kielce), Łukasz Zakreta (Energa Kalisz), Piotr Wyszomirski (TBV Lemgo)

Rozgrywający: Antoni Łangowski, Michał Szyba, Rafał Przybylski, Paweł Podsiadło (wszyscy Azoty Puławy), Michał Olejniczak (SMS Gdańsk), Maciej Zarzycki (Gwardia Opole), Szymon Sićko, Adrian Kondratiuk (obaj NMC Górnik Zabrze), Marek Szpera, Maciej Pilitowski (obaj Energa), Michał Potoczny (MMTS Kwidzyn), Piotr Chrapkowski (SC Magdeburg), Maciej Majdziński (Bergischer HC)

Skrzydłowi: Piotr Jarosiewicz (Azoty), Krystian Bondzior, Jan Czuwara (obaj Górnik), Przemysław Krajewski, Michał Daszek (obaj Wisła), Arkadiusz Moryto (Vive)

Obrotowi: Mateusz Piechowski (Wisła), Dawid Dawydzik (Azoty), Kamil Syprzak (Paris Saint-Germain), Patryk Walczak (TuS N-Luebbecke), Maciej Gębala (DHfK Leipzig)

Zgrupowanie rozpocznie się już 16 grudnia we Władysławowie, jednak wezmą w nim udział tylko zawodnicy z Superligi. W dniach 27-29 grudnia Polska rozegra w Tarnowie trzy sparingi, ze Zjednoczonymi Emiratami Arabskimi, Białorusią i Hiszpanią B, w których wezmą udział zawodnicy głównie z naszej rodzimej ligi, wzmocnieni dwoma obrotowymi grającymi poza Polską, Kamilem Syprzakiem z PGS i Patrykiem Walczakiem z Tus N-Luebbecke. Po turnieju towarzyskim w Tarnowie Patryk Rombel zrezygnuje z 4 zawodników, a resztę zabierze ze sobą na kolejny turniej towarzyski w Hiszpanii, w dniach 3-5 stycznia, w którym wezmą udział reprezentacje Rosji, Hiszpanii i Portugalii.
 
chamberlain 422,6K

chamberlain

Moderator
Członek Załogi
Michał Daszek nie wystąpi na ME

Nasz skrzydłowy w ostatnich dniach przeszedł badania związane z rehabilitacją kontuzjowanego barku. Jego powrót do treningów z pełnym obciążeniem jest już bardzo blisko.
Na podstawie wyników przeprowadzonych badań sztab medyczny zarekomendował trening indywidualny z coraz większymi obciążeniami, co powinno trwać jeszcze ok. 3-4 tygodnie. Po upływie tego okresu Michał powinien być już gotowy, aby dołączyć do drużyny i wznowić treningi w pełnym zakresie.

Źródło: Oficjalna strona SPR Wisły Płock.

W dzisiejszym oświadczeniu Wisły Płock dowiedzieliśmy się, że rehabilitacja Michała Daszka potrwa jeszcze co najmniej 3-4 tygodnie, co powoduje, że nie będzie gotowy do występu na mistrzostwach. Potwierdził to również trener reprezentacji Patryk Rombel, który powiedział "Michał nie będzie mógł nam pomóc, rehabilitacja nadal trwa, ale liczyliśmy się z takim scenariuszem od dłuższego czasu. Jest z nami na zgrupowaniu, chce pozostać z drużyną, ale trenuje wyłącznie w swoim trybie."

To duża strata dla reprezentacji, Michał to bardzo doświadczony zawodnik występujący na prawym skrzydle, ale ostatnio był przymierzany do gry na środku rozegrania i w takiej też roli miał wystąpić na ME. W tej chwili trener na środku rozegrania ma do wyboru Macieja Pilitowskiego, Macieja Zarzyckiego, Michała Potocznego i Adriana Kondratiuka.

Brak Michała Daszka zmniejsza szansę, które i tak były już małe, na wyjście Polaków z grupy.

Na Mistrzostwach Europy nie wystąpi również prawy rozgrywający Marek Szpera, który złamał palec w dwóch miejscach.
 
chamberlain 422,6K

chamberlain

Moderator
Członek Załogi
  • Najlepsze analizy stycznia 2020 (2. miejsce)
  • #4
Zwycięzca Mistrzostw Europy
Hiszpania @ 8.00 Unibet   

Do ME zostały jeszcze dwa tygodnie, niestety bukmacherzy znowu nie rozpieszczają nas jeśli chodzi o kursy długoterminowe, ale popularność piłki ręcznej niestety ma to do siebie. Pojawiło się kilka kursów i chciałbym przedstawić przynajmniej jeden z nich, oczywiście będę szukał tu małej niespodzianki i pogram na Hiszpanię, jako tą, która wygra mistrzostwa. Zacznę od tego, że Hiszpanie to w końcu aktualni mistrzostwie sprzed 2 lat, pisałem o nich przy okazji MŚ kobiet, że to drużyna, która nie ma jakiejś swojej wielkiej gwiazdy jak Dania Hansensa, Norwegia Sagosena, czy Macedonia Północna Lazarova, ale mają cały świetny skład i to jest ich siłą. Do grupy trafili z Niemcami, Holandią i Łotwą, oczywiście powinni z niej łatwo awansować, z tego co patrzyłem są nawet faworytami do wygrania, najwięksi rywale to oczywiście Niemcy, ale patrząc szczerze na ich skład, nie jest to tak silna drużyna jak właśnie Hiszpania. Z czołowych drużyn niemieckich w ostatnich latach, czyli Kiel, Flensburga czy Rhein-Neckar Lowen, choć oni w ostatnim czasie dołują, mamy jedynie 5 zawodników, w tym aż 4 obrotowych, Wiencka i Pekelera z Kiel, Golla z Flensburga, oraz Kohlbacher z Rhein-Neckar, piątym zawodnikiem jest największa gwiazda drużyny, czyli lewy skrzydłowy Uwe Gensheimer. Można powiedzieć, że przecież nie muszą grać w czołowych klubach w Niemczech, mogą też grać poza swoimi ojczystym krajem, ale jedynym grającym zawodnikiem poza granicami jest Andreas Wolff grający w Vive Kielce. Słabszym składem zdobywali ME w 2016 roku, ale to już może się tak łatwo nie powtórzyć, 2 lata temu skończyli dopiero na 9 miejscu.

Niemcy będą chyba też największymi rywalami w tej części drabinki, w której znalazła się Hiszpania. Grupa C połączy się z grupami B i A, a tam są następujące drużyny:

Grupa B: Austria, Czechy, Macedonia Północna, Ukraina
Grupa A: Białoruś, Chorwacja, Czarnogóra, Serbia

Z tych wszystkich drużyn kolejnymi dużymi rywalami wydają się być Chorwaci, którzy zawsze posiadają groźną drużynę, ale tu przyjdzie im grać osłabionymi. Poszperałem trochę i dotarłem do składu, który w tej chwili przygotowuje się do ME, a tam brak Duvnjaka, Stevanovicia, Alilovicia, Strleka, Voriego, Kopljara czy Cupicia, a więc bardzo ważnych zawodników w drużynie Chorwacji. Co prawda w tej chwili w składzie jest Horvat, Stepancić, Cindrić czy Karacić, ale to może być za mało jak na taki turniej. Jak dla mnie z grupy I z pierwszego miejsca do półfinału powinna awansować Hiszpania.

Zdecydowanie większy kocioł mamy po drugiej stronie drabinki, Francja, Norwegia, Dania czy Szwecja, a więc trzech głównych faworytów do złota. Norwegii obawiałbym się najmniej mimo, że grają u siebie, ale wypadł z gry Myrhol, a więc bardzo ważna postać. Szwecja do końca mnie nie przekonuje, zostaje wielka Francja z Danią. Duńczycy jak zwykle gwiazdorski skład i nie bez przyczyny są tu faworytami, drudzy w kolejce Francuzi i tu niestety nie mogą dotrzeć do ich składu. Na oficjalnej stronie EHF możemy znaleźć 28 zawodników, spośród których trenerzy mogą wybrać swój skład i tylko spośród nich mogą dokonywać zmian np w wypadku kontuzji podczas turnieju i tylko do takiego składu Francuzów dotarłem, oczywiście wśród nich bracia Karabatić, Abalo, Fabregas, Gerard i oczywiście młoda gwiazda Nahi. Francuzi słabo zaprezentowali się na ostatnich MŚ, czy teraz zagrają lepszy turniej? W każdym czasie Grupa II będzie bardzo ciężka, wystarczy słabsza dyspozycja dnia którejś drużyny i możemy oglądać małe sensację, w przeciwieństwie do Grupy I, gdzie większość powinna być jasna. Tak czy siak te drużyny powinny być nawet bardziej zmęczone meczami rundy wstępnej i zasadniczej, co takie Niemcy i Hiszpania będą chciały wykorzystać.

Ostatnie lata w ME były naprawdę dobre dla Hiszpanów, którzy wspinali się jak po schodkach do tego złota:

- 2012 - 4 miejsce, przegrana w meczu o 3 miejsce z Chorwacją 27:31
- 2014 - 3 miejsce, wygrana w meczu o 3 miejsce z Chorwacją 29:28
- 2016 - 2 miejsce, przegrana w finale z Niemcami 17:24
- 2018 - 1 miejsce, wygrana w finale ze Szwecją 29:23

Czy są w stanie obronić złoto? W historii ME udało się to tylko Szwecji, która wygrywała w 1998, 2000 i 2002. Przejdźmy teraz do składu Hiszpanów, do jakiego udało mi się dokopać na ten moment, informacje ze strony federacji piłki ręcznej w Hiszpanii:

Bramkarze | Gonzalo Pérez de Vargas (Barça), Rodrigo Corrales (PSG), Sergey Hernández (Logroño La Rioja)
Środkowi rozgrywający | Raúl Entrerríos (Barça), Daniel Sarmiento (Saint Raphael)
Prawi rozgrywający | Jorge Maqueda (MOL Pick Szeged), Álex Dujshebaev (PGE Vive Kielce), David Fernández (ABANCA Ademar)
Lewi rozgrywający | Iosu Goñi (Pays d'Aix Université), Joan Cañellas (MOL Pick Szeged), Viran Morros (Paris Saint-Germain), Daniel Dujhsebaev (PGE Vive Kielce)
Prawi skrzydłowi | Ferrán Solé (Fenix Toulouse), Aleix Gómez (Barça)
Lewi skrzydłowi | Ángel Fernández (PGE Vive Kielce), Aitor Ariño (Barça)
Obrotowi | Julen Aginagalde (PGE Vive Kielce), Adriá Figueras (Fraikin Granollers), Gedeón Guardiola (Rhein-Neckar Löwen)

Oczywiście mamy tu sporo akcentów z Vive, bracia Dujhsebaev, Aginagalde i Fernandez, poza tym zawodnicy grający naprawdę w świetnych klubach Europejskich i grający tam pierwsze skrzypce.

W ich drodze do mistrzostwa największymi rywalami wydają być dla mnie Duńczycy, jednak jak mam grać na nich po kursie 3.00, gdzie trafili do naprawdę trudnej części drabinki, to wolę pograć Hiszpanów po o wiele lepszym kursie, gdzie wydaje się, że mają autostradę do gry w półfinałach, a od tamtego momentu wszystko jest możliwe.

Dodatkowo dorzucam:

Hiszpania wygra Grupę II @ 2.35 Betfan (2.65 w tej chwili w Unibecie)   

Tak jak pisałem powyżej, największymi rywalami Niemcy i Chorwacja, z którymi moim zdaniem Hiszpania powinna sobie poradzić, przynajmniej tak to wygląda na papierze.

Jak pojawi się więcej kursów na pewno coś dorzucę, czekam na jakieś pary h2h, bo spodziewam się, że będzie można wybrać coś ciekawego.

EDIT:

Najlepszy bramkarz
Niklas Landin Jacobsen @ 3.20 Unibet   

W kolejnym typie długoterminowym pójdę w stronę najlepszego bramkarza turnieju, a stawiam tu na Landina z Danii. Moim pierwszym założeniem jest to, że Dania zajdzie daleko, mimo wszystko Francuzi mnie nie przekonują, Norwegowie osłabieni, Dania w półfinale powinna się zameldować i to już jest dużo. Po drugie Duńczyków czeka na pewno kilka ciężkich spotkań, w grupie zagrają z Węgrami, Islandią i Rosją, może nie są to jakieś potęgi, ale problemy mogą sprawić, w następnej rundzie trafią raczej na Francję, Norwegię, Szwecję czy Słowenię, a więc naprawdę mocne drużyny, mimo, że uważam Duńczyków za lepszych. Bramka będzie musiała bardzo mocno pomagać, a tam jest Landin. Wielka gwiazda grającą w THW Kiel, ma na koncie już kilka dużych sukcesów w reprezentacji, oprócz tego został wybierany najlepszym bramkarzem na MŚ 2013 i 2019, IO w 2016 i ME w 2014 roku, a więc sukcesów ponad miarę. Jego trzema największymi rywalami są Wolff, Perez de Vargas i Gerrard, dwóch pierwszych bym odrzucił, bo Hiszpania z Niemcami mają dosyć łatwą drogę do półfinału, największym rywalem moim zdaniem Gerrard, ale on nie jest tak świetnym bramkarzem jak Landin, poza tym na poprzednich ME wygrał tą statuetkę i jakoś nie widzę, żeby powtórzył ten wyczyn.

Najlepszy strzelec:
Uwe Gensheimer @ 4.85 Unibet   

Kolejny zakład w którym muszę powtórzyć wiele z poprzednich analiz. Jak już pisałem typuję, że Niemcy znajdą się w półfinale, a żeby to się stało, muszą pokonać co najmniej osłabioną Chorwację i według mnie tego dokonają, także spodziewam się ich kompletu spotkań. Uwe to największa gwiazda Niemiec od 2005 roku zdobył dla drużyny aż 805 bramek, dodatkowo wykonywał w poprzednich latach rzuty karne w reprezentacji, więc kto jak nie on ma poprowadzić Niemcy do jak największego sukcesu. Największym rywalem oczywiście Hansen z Danii, tylko tak jak mówiłem Dania ma trudną przeprawę, a w drużynie ciężar zdobywania bramek rozkłada się na wielu zawodników, tak czy siak spodziewam się go w czołówce strzelców, rok temu na MŚ był poza zasięgiem wszystkich, w tych ME spodziewam się jednak jego bardziej przyziemnego występu, na dodatek Mikkel rozgrywa dosyć dużo spotkań w PSG, w przeciwieństwie do Rhein-Neckar, która rozgrywa spotkania głównie w lidze, bo w LM nie występują.

Z typami na zawodników wiadomo zawsze jest różnie, więc nie ma co się bardzo w to pchać, ale myślę, że oba zakłady mają dosyć dużą szansę powodzenia.
 
Teraz kilka pojedynków h2h, gdzie poszukam trochę value:

Austria - Węgry
Węgry @ 2.99 Fortuna   

Austria jest jednym z gospodarzy ME, ale nie jest to za specjalnie dobra drużyna, rok temu na MŚ 19 miejsce (na 24) na poprzednich ME 15 miejsce (na 16), tu trafiają do grupy z Macedonią, która może jakaś silna nie jest, ale ma Lazarova, który w pojedynkę może wygrać spotkanie, z Czechami, którzy też potrafią grać, na poprzednich ME w końcu zajęli 6 miejsce, no i Ukrainą, z którymi powinni sobie poradzić. Nawet jeśli uda im się wyjść z grupy trafią na prawdopodobnie Niemcy, Hiszpanię, Chorwację i Białoruś, z którymi nie powinni dać sobie rady. Węgry ciekawy skład, choć poprzednie ME kompletnie nieudane, komplet porażek w grupie i tylko 15 miejsce w końcowej klasyfikacji, odbili sobie na ostatnich MŚ, na których zajęli wysokie 10 miejsce. Do grupy trafili z Danią, która oczywiście jest poza zasięgiem, Islandią, która nie jest już tak silna jak w poprzednich latach i Rosją, myślę, że powinni awansować z grupy, w drugim etapie mogą powalczyć ze Słowenią czy Szwecją (oczywiście czysto teoretycznie o ile te dwie drużyny wyjdą). Mimo, że Węgry mają o wiele cięższą przeprawę, to jednak nie zdziwiłbym się, gdyby Austria skończyła grupę z kompletem porażek.

Białoruś - Rosja
Białoruś @ 1.45 Fortuna   

Rosja jak pisałem powyżej ciężka grupa z Islandią, Węgrami i Danią, może być nawet komplet porażek, nie spodziewam się, że nawet wyjdą z grupy, a nawet jeśli, już pisałem na kogo mogą trafić w następnej fazie. Białoruś w grupie z Chorwatami, którzy są osłabieni, choć widzę, że Duvnjak jednak znalazł się w składzie, Czarnogórą i Serbią, strasznie Bałkańska ta grupa, ale spodziewam się, że Czarnogórę ograją łatwo, powinni powalczyć o wyjście z grupy z Serbią i myślę, że dokonają tego. Kurs marny, ale do dubla w sam raz. 

Dania - Szwecja
Dania @ 1.50 Fortuna   

Dania jeden z faworytów do złota, znakomity skład, w grupie też powinni łatwo wyjść. Z drugiej strony Szwecja grająca u siebie, która też powinna gładko wyjść z grupy, ale dalej jakoś ich nie widzę. Obie drużyny raczej na pewno zmierzą się też w spotkaniu bezpośrednim i myślę, że wtedy nawet nie dostaniemy 1.50 na Duńczyków.

Niemcy - Norwegia
Niemcy @ 1.55 Fortuna   

I kolejne powtarzanie się, Niemcy autostrada do półfinału, mimo, że w Chorwacji ma zagrać jednak Duvnjak, tak czy siak powinni zaliczyć kilka winów w pierwszej i drugiej rundzie, Norwegia za to w grupie z Francją, nieobliczalną Portugalią i Bośnią Hercegowiną, wyjść raczej wyjdą, w końcu grają u siebie, ale później znowu czeka ich trudna przeprawa z mocnymi drużynami.

Typy opisane pokrótce, ale dodatkowo gram je 3 w AKO, co daje kurs 3.37. W tej chwili powyższe kursy można znaleźć też w Unibecie.

Najlepszy strzelec reprezentacji Polski
Arkadiusz Moryto @ 2.10 Betfan   

Dorzucam jeszcze kilka typów na reprezentację Polski, nie ma nigdzie za bardzo takich zakładów, ale znalazłem coś w Betfanie. Pierwszym typem będzie typ na Arkadiusza Moryto, który według mnie będzie najskuteczniejszym Polakiem. Moryto obok Korneckiego to jedyni zawodnicy z Vive w reprezentacji, trochę słabo patrząc na to, że to najlepszy klub w Polsce, dodatkowo Kornecki w Vive to tylko drugi bramkarz, inaczej jest z Moryto. To podstawowy zawodnik Vive i podstawowy gracz reprezentacji, jest bramkostrzelny, co pokazują chociażby mecze sparingowe Polski, gdzie w większości zdobywał najwięcej bramek. Jego największym rywalem jest Łangowski, ale ten mnie jakoś nie przekonuje, brak mu trochę pewności siebie, lepiej radził sobie w poprzednim sezonie, ten już nie aż tak udany.

Ile bramek straci Polska w meczach fazy grupowej?
Over 81.5 bramek @ 1.83 Betfan   

Sami bramkarze nie pomogą naszej reprezentacji, obrona mocno kuleje i to widać, w 6 sparingach przed ME nasi reprezentacji tracili:

- 27 bramek z Hiszpanią B
- 15 bramek ze Zjednoczonymi Emiratami Arabskimi
- 25 bramek z Białorusią
- 30 bramek z Rosją
- 35 bramek z Hiszpanią
- 34 bramki z Portugalią

Bardzo dużo traconych bramek, a to tylko mecze sparingowe, mamy w grupie gospodarzy Szwecję, która nie powinna mieć dla nas litości, bardzo dobrze radzących sobie Słoweńców i Szwajcarię, z którymi liczę, że nawiążemy wyrównaną walkę, choć i z nimi rok temu przegrywaliśmy w spotkaniach towarzyskich.
 
Otrzymane punkty reputacji: +199
N 297,9K

niewierny-janek

Użytkownik
cytat z dnia 26 grudnia 2019 16:47 przez chamberlain
Białoruś - Rosja
Białoruś @ 1.45 Fortuna

Rosja jak pisałem powyżej ciężka grupa z Islandią, Węgrami i Danią, może być nawet komplet porażek, nie spodziewam się, że nawet wyjdą z grupy, a nawet jeśli, już pisałem na kogo mogą trafić w następnej fazie. Białoruś w grupie z Chorwatami, którzy są osłabieni, choć widzę, że Duvnjak jednak znalazł się w składzie, Czarnogórą i Serbią, strasznie Bałkańska ta grupa, ale spodziewam się, że Czarnogórę ograją łatwo, powinni powalczyć o wyjście z grupy z Serbią i myślę, że dokonają tego. Kurs marny, ale do dubla w sam raz. 

Dania - Szwecja
Dania @ 1.50 Fortuna

Dania jeden z faworytów do złota, znakomity skład, w grupie też powinni łatwo wyjść. Z drugiej strony Szwecja grająca u siebie, która też powinna gładko wyjść z grupy, ale dalej jakoś ich nie widzę. Obie drużyny raczej na pewno zmierzą się też w spotkaniu bezpośrednim i myślę, że wtedy nawet nie dostaniemy 1.50 na Duńczyków.

Niemcy - Norwegia
Niemcy @ 1.55 Fortuna

I kolejne powtarzanie się, Niemcy autostrada do półfinału, mimo, że w Chorwacji ma zagrać jednak Duvnjak, tak czy siak powinni zaliczyć kilka winów w pierwszej i drugiej rundzie, Norwegia za to w grupie z Francją, nieobliczalną Portugalią i Bośnią Hercegowiną, wyjść raczej wyjdą, w końcu grają u siebie, ale później znowu czeka ich trudna przeprawa z mocnymi drużynami.

Typy opisane pokrótce, ale dodatkowo gram je 3 w AKO, co daje kurs 3.37. W tej chwili powyższe kursy można znaleźć też w Unibecie.

 
Na Unibet niestety nie można zagrać tego w AKO.
 
chamberlain 422,6K

chamberlain

Moderator
Członek Załogi
Tego nie widziałem, po prostu dzisiaj zauważyłem, że na Unibecie pojawiły się kursy na te same pary, dlatego dodałem, że można je znaleźć też tam, ale dzięki za info dla innych. 
 
N 15

nagrubo

Użytkownik
Co sądzicie o awansie Polski z grupy? Kurs ciekawy, ale te sparingi przed Euro niezbyt i od kilku dni zastanawiam się czy jest jakakolwiek szansa na wyjście z aktualną formą, a w zwyczaju mam stawiać na naszych w ręczną na dużych imprezach 
 
N 297,9K

niewierny-janek

Użytkownik
cytat z dnia 6 stycznia 2020 20:33 przez nagruboCo sądzicie o awansie Polski z grupy? Kurs ciekawy, ale te sparingi przed Euro niezbyt i od kilku dni zastanawiam się czy jest jakakolwiek szansa na wyjście z aktualną formą, a w zwyczaju mam stawiać na naszych w ręczną na dużych imprezach 

3 porażki i do domu. Tak to widzę, jedynie szansa o powalczenie ze Szwajcarią. Szwecja i Słowenia poza zasięgiem.
 
chamberlain 422,6K

chamberlain

Moderator
Członek Załogi
Moje zdanie podobne co do kolegi wyżej, brak nam rozegrania, Szwecja i Słowenia poza zasięgiem, ale i ze Szwajcarią może być tak naprawdę ciężko niestety. 
 
prezes96 27,7K

prezes96

Użytkownik
Kadry zespołów znane, buki powstawiały kursy na pierwszą kolejkę. Coś mi się na razie zaczyna klarować odnośnie typów, zostajemy na łączach. ????
 
Otrzymane punkty reputacji: +31
M 12,8K

michael1910

Użytkownik
Słowenia - Polska Słowenia over 29,5 gola @1.74 Fortuna

No to na pierwszy typ z tych Mistrzostw biorę mecz naszej reprezentacji. Niestety,ale reprezentacyjna piłka ręczna przeżywa spory kryzys. O awans z grupy będzie piekielnie trudno. Spójrzmy zatem na ostatnie mecze naszej reprezentacji. Z 8 ostatnio rozegranych spotkań towarzyskich wygraliśmy tylko jedno. Był to mecz ze Zjednoczonymi Emiratami Arabskimi,a więc ze słabiutkim rywalem. Ostatnie trzy mecze rozegraliśmy już  w tym roku. Każdy z nich przegraliśmy i to tracąc bardzo dużo bramek. Średnia z tych spotkań to aż 33 stracone gole.Słoweńcy w 2020 roku zdążyli rozegrać już dwa mecze towarzyskie,w których zdobywali bardzo dużo bramek.Najpierw z Macedonią Północną zdobyli 33 gole,a później z Czarnogórą 37! Jeśli chodzi o mecze bezpośrednie to nie ma co porównywać skoro odbywały się one w innych,o wiele lepszych czasach dla naszego szczypiorniaka. Uważam,że Słoweńcy rozpoczną ME z wysokiego C i zdobędą tutaj 30 lub więcej bramek.
 
chamberlain 422,6K

chamberlain

Moderator
Członek Załogi
Nie chce mi się po raz dziesiąty edytować poprzedniego posta, więc kolejne typy długoterminowe w oddzielnym poście.

Dokąd dojdzie Austria?
Wyeliminowana w fazie grupowej @ 3.50 Unibet   

Austria to oczywiście jeden z trzech gospodarzy turnieju, trafili do grupy B z Macedonią Północną, Czechami i Ukrainą, terminarz też oczywiście ustawili pod siebie, najpierw walka z Czechami, następnie spacerek z Ukrainą, by na koniec zmierzyć się ze zmęczoną po meczu z Czechami Macedonią Północną, mimo wszystko ta drużyna mnie do końca nie przekonuje. Skład bez większych gwiazd, choć większość ogrywała się w Niemczech, ale w dosyć słabych drużynach. Największą w tej chwili gwiazdą wydaje się być Nikola Bilyk, środkowo rozgrywający THW Kiel o niesamowitych warunkach fizycznych, mierzy aż dwa metry, a jak wiadomo rozegranie to jedno z najważniejszych pozycji, dodatkowo rozgrywa świetny sezon, już po 37 spotkaniach dla Kiel ma zgromadzone 144 bramki, dla porównania poprzedni sezon to 44 występy i 123 bramki, rzuca też sporo bramek w LM, bo ma ich już na koncie 35. Jednak poza Nikolą nie widać jakiś dużych pozytywów, w składzie z bardziej doświadczonych zawodników mamy Janko Bożovicia, Thomasa Bauera czy Roberta Webera, ale i oni grają w takich potęgach jak Nordhorn-Lingen (ostatnia drużyna Bundesligi) czy Gummersbach (4 drużyna 2. Bundesligi), małym wyjątkiem Bauer, który reprezentuje Porto. Skład nie wygląda za ciekawie, a Austria jest dosyć dużym faworytem do wygrania grupy, chyba jednak głównie przez to, że są gospodarzem. Ale jak jest z innymi składami?

Drugimi w kolejce do awansu jest Macedonia Północna, a tam mamy oczywiście Kirila Lazarova, w tym roku skończy już 40 lat, ale to dalej bardzo groźny zawodnik, grający dla naprawdę dobrego Nantes, które w tym roku co prawda gra tylko w EHF Cup, ale we Francji jest naprawdę duża konkurencja. Kto oglądał w tym sezonie mecze Vive z Vardarem na pewno kojarzy też Stojance Stoilova, który śmiało poczyniał sobie z obroną Vive rzucając 4 bramki w pierwszym spotkaniu i 5 bramek w rewanżu. Na szczególną uwagę zasługuje też lewo skrzydłowy Dejan Manaskov, w swojej karierze reprezentował już Vardar, grał dla Rhein-Neckar Lowen, a teraz od 2017 roku reprezentuje Veszprem, tyle, że tam jest tak duża konkurencja, że nie jest on tam jakąś wybitną postacią. Na bramce za to Borko Ristovski, trochę zawodnik podróżnik, ale dwa razy dostał zatrudnienie w Vardarze, zaliczył krótki epizod w Rhein-Neckar Lowen, a także grał przed dwa sezony w Barcelonie, teraz reprezentuje Benficę. Większość w Macedonii Północnej to już stara gwardia w Lazarovem na czele i raczej oni powoli kroczą do zakończenia kariery, ale tu na pewno będą groźni, nie bez powodu Austria wzięła sobie ich na koniec, żeby wymęczyć ich trochę z Czechami, bo według mnie mogą tu nawet wygrać grupę.

Ostatnią liczącą się w grupie drużyną są Czechy, nie ma co opisywać Ukrainy, skład bardzo słaby i niezbyt doświadczony, w przeciwieństwie do Czechów. Na poprzednich ME nie Hansen, Sagosen czy Sole został królem strzelców, ale Ondrej Zdrahala z Wisły Płock, dokonał tego dzięki świetnej postawie Czechów, którzy zajęli w całym turnieju wysokie 6 miejsce, ulegając w meczu o 5 miejsce nieznacznie Chorwacji 1 bramką. Mało tego wyszli z grupy w której była Hiszpania, Dania i Węgry, ulegając tylko Hiszpanii (wtedy z grupy awansowały trzy drużyny), w rundzie zasadniczej też tylko nieznacznie ulegli Niemcom, wygrali z Macedonią Północną i zremisowali ze Słowenią, więc prezentowali się znakomicie. Zdrahala to nie jedyny polski akcent w zespole Czech, jest tam również Martin Galia, czyli bramkarz Górnika Zabrze, któremu dobrze jest w Zabrzu. Ogólnie dobrze wygląda rozegranie w Czechach, na środku jak wiadomo Zdrahala, na lewym rozegraniu Pavel Horak z THW Kiel, choć nie ma on tam jakiś imponujących statystyk, zaś na prawym rozegraniu Stanislav Kasparek gracz Szeged, też nie jakoś bardzo znacząca postać w zespole, ale ma dopiero 23 lata, a boiskach w Węgrzech gra już od 2015 roku (wcześniej 2015-2018 Balatonfuredi, 2018- Szeged).

Nie widzę tu jakoś większych szans Austrii, ich największy sukces na ME to 9 miejsce z 2010 roku gdzie również byli gospodarzami turnieju. W poprzednim roku trafili do grupy z Białorusią, Norwegią i Francją, skończyło się na 3 porażkach, wyróżniającą się postacią w ataku był oczywiście Bilyk, który trafił 8 bramek Białorusi i 9 bramek Norwegii, nie poradził sobie za to z obroną Francji, gdzie skończył mecz z 2 bramkami.

Dodatkowo dorzucam tu Czechy odpadną w rundzie zasadniczej @ 2.00 Unibet   , Czechy jak mówiłem niedoceniane, a tak naprawdę jeśli wygrają pierwsze spotkanie z Austrią, to później mogą powalczyć z Macedonią Północną, bo na koniec tak naprawdę spacerek z Ukrainą, nie skreślałbym ich tu tak, jeśli chodzi o kwestię awansu. Pod górę ma Macedonia, której Austria obawia się najbardziej i stąd taki terminarz, dostają na początku łatwą przeprawę z Ukrainą, ale następnie ciężkie spotkanie z Czechami i na koniec gospodarze, ale i tak według mnie z tej grupy awansują Czechy i Macedonia Północna. W późniejszym etapie za dużych szans mieć nie będą, zagrają w końcu prawdopodobnie z Niemcami, Hiszpanią, Chorwacją i kimś z trójki Białoruś, Serbia, Czarnogóra, także nawet jak wyjdą z grupy, w późniejszym etapie za dużo szans nie mają.
 
successful 1,8M

successful

ModTeam
Członek Załogi
Klasyfikacja końcowa - Szwecja miejsca 1-3

Mistrzostwo Europy powinno rozstrzygnąć się pomiędzy siedmioma zespołami. Nie od dziś mówi się, że głównym faworytem do zwycięstwa jest Dania, jednak nie jest powiedziane, że jest to murowany kandydat do złota. Przypomnijmy, Duńczycy odnieśli zwycięstwo w 2012 roku, pokonując w finale Serbię 21:19. Nigdy wcześniej ani nigdy potem nie zdarzyło się, aby w finale padło tylko 40 bramek.

Kolejnymi kandydatami z całą pewnością są Hiszpania, Niemcy, Francja, Norwegia i Hiszpania. Wydaje się, że wygrana każdej innej drużyny byłaby nie lada niespodzianką.

Mój typ jeśli chodzi o podium imprezy idzie w kierunku Szwecji. Jest to najbardziej utytułowany kraj jeśli chodzi o historię Mistrzostw Europy. Z czterema zwycięstwami są samodzielnym liderem klasyfikacji (przed Francją z trzema tytułami) a do tego mają jeszcze srebro i istnieje realna szansa, że dołożą szóste podium do swej puli. Trzeba jednak oddać, że ostatnie zwycięstwo odnieśli 18 lat temu. I to właśnie ten głód sukcesów na arenie europejskiej powinien dodać im motywacji. Dużą szansą będzie dla nich gra na własnym terenie, choć nie można zapomnieć, że impreza odbywa się także w sąsiedniej Norwegii oraz w Austrii. Szwedzi przed rokiem w niezłym stylu wygrali fazę grupową Mistrzostw Świata, odnosząc komplet pięciu zwycięstw. Potem jednak ulegli Danii i Norwegii i mogli zadowolić się tylko grą o piąte miejsce, którą zresztą wygrali pokonując Chorwację sześcioma bramkami. Później nastąpiły trzy porażki i jedno zwycięstwo w ramach EuroCup, co mogło stanowić pole do przypuszczeń o obniżce formy reprezentacji.

Przed kilkunastoma tygodniami odbyli dwumeczowy sparing z Islandią, który zakończył się po jednym zwycięstwie dla każdej ze stron. Mam jednak wrażenie, że do mistrzostw Europy przygotują bardzo wysoką formę, i tacy świetni zawodnicy jak Andreas Nilsson, Jim Gottfridsson czy Kim Ekdahl du Rietz walnie przyczynią się do osiągnięcia strefy medalowej.

 
 
chamberlain 422,6K

chamberlain

Moderator
Członek Załogi
cytat z dnia 7 stycznia 2020 13:32 przez danielixxxWiadomo czy mecze będą transmitowane w tv? Lub czy będzie je można obejrzeć w internecie?
W internecie na pewno coś znajdziesz. Jeśli chodzi o tv, TVP pokaże mecze grupowe Polaków (no chyba, że awansują dalej, to też), oraz półfinały i finał.
 
V 804

vesu

Użytkownik
W TVP można będzie można obejrzeć wszystkie mecze Polaków, półfinały i finał. Reszte meczów nie wiem, ale możliwe, że na oficjalnym kanale na youtube EHF będzie live z pozostałych spotkań.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom