>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 200 ZŁ!<<<

PLK 2019/20

Status
Zamknięty.
P 12,8K

plkbasket

Użytkownik
Jutro także ciekawy mecz Śląsk Wrocław - MKS Start Lublin. Śląsk trzy porażki pod rząd ostatnio niezly mecz we Włocławku, nowy trener, graja u siebie. Myślę ze kurs 2.14 na Śląsk jest warty gry. Ewentualnie  +159 punktów  w meczu, linia bardzo niska. Ostatnie trzy spotkania Lublina na wyjeździe kończyły sie wynikami +170, rzucają prawie 87pkt na mecz, Śląsk ostatnie mecze to 85pkt we Wliclawku, 81 u siebie i 71 u siebie, średnia okolo 85 pkt na mecz. Obie drużyny tracą wiecej niz rzucają. Myślę ze to bedzie overowy mecz
 
peplenson 864

peplenson

Użytkownik
Wracamy po przerwie

1/12/2019 10 kolejka PLK

King Wilki Morskie Szczecin - Hydrotruck Rosa Radom 

Drużyna gospodarzy jest w bojowych nastrojach. O ile porażka z Zieloną Górą to nie niespodzianka to jednak przegrane spotkanie z Astorią u siebie i słabo prezentującą się Legią na wyjeździe, gdzie Szczecinianie stracili aż 95 punktów musiały obniżyć znacząco morale . Dzisiejszym rywalem jest nieprzewidywalna drużyna z Radomia pod wodzą Roberta Witki. Gdybym miał oceniać początek sezonu to gości typował bym do spadku, gdzie grali nieprzyjemny dla oka basket. Koszykówka jest na tyle pięknym sportem, że nigdy nic nie wiadomo i goście zaliczyli "comback " w pięknym stylu.  Przeciwnicy, którzy ostatnio ulegli Rosie to:  Legia,Astoria Dąbrowa Górnicza i uwaga na wyjeździe faworyzowany Anwil!  Szczecinianie muszą się podnieść a Radom może a jeśli zostawią tyle serducha co ostatnio w wygranych spotkaniach robi się ciekawie. 
 
   
Szczecin ( -4.5 ) - Radom typ : 1 kurs: 1.57   
Szczecin-Radom under 167.5 pkt kurs: 1.88   ​
 
Otrzymane punkty reputacji: +41
P 12,8K

plkbasket

Użytkownik
Czy ktoś oglądał Szczecin i może potwierdzić to co tam się wydarzyło? Według statystyk King wygrywał cały mecz a na 2.47 do końca prowadził 77-67. Po czasie Witki Rosa zrobiła runa 0-11 i ostatecznie wygrała 77-78. Dlaczego Budzinauskas nie wziął ani jednego czasu skoro nie wykorzystał w II połowie żadnego? Dziwna sytuacja, a w dodatku kurs na Rose przed meczem drastycznie spadł.
 
peplenson 864

peplenson

Użytkownik
Cóż krótkie podsumowanie meczu Kinga. Najwyższe prowadzenie 20 punktów, czas na prowadzeniu 39:28 vs Hydrotruck Radom 0:18, skuteczność Szczecina : Rzuty Wolne 68% do 53% Radomia, za 3 45% do 38%, z gry 51 % do 50%, zbiórki 30 do 28, max punktów z rzędu 17 do 11. Jedyny wskaźnik w którym zespół gośći wygrał to rzuty za 2  65% do 55%. Wspominałem, że Radom to ostatnio nieprzewidywalny team, jeśli poczują krew i nie mają nic do stracenia to nawet wyższą przewagę potrafią zniwelować i znów to pokazali. Szczecinianie sami ucieli sobie ręce swoją późniejszą nieskutecznością oraz przeczuciem, że przy takim prowadzeniu mają już mecz na widelcu a tak się nie stało. Nie ma ręki i pełnej puli punktowej. 
 
neutralny 433K

neutralny

ModTeam
Członek Załogi
Dyscyplina: Koszykówka - Polska, Energa Basket Liga
Godzina: 20:30
Spotkanie: Legia Warszawa - Trefl Sopot
Typ: Powyżej 150.5 pkt. włącznie z dogrywką
Kurs: 1.40
Bukmacher: Forbet
Analiza: Pora wrócić na polskie parkiety. W jedynym dziś rozgrywanym meczu w ramach Energa Basket Ligi Legia Warszawa podejmie we własnej hali Trefl Sopot. Kursy na Legionistów moim zdaniem ponownie zaniżone, bo według mnie to goście są zdecydowanym faworytem tego starcia. Spróbuję jednak over punktowy w tym meczu, bo gospodarze na pewno się postawią, a wyrównany mecz zwiększa szansę na dobry wynik punktowy. Przyznaję, że linia mnie mocno zaskoczyła, bo średnia wynosi 157.5. Biorąc pod uwagę tegosezonowe wyczyny obu ekip jest to dziwne posunięcie ze strony bukmacherów. Gospodarze we własnej hali póki co legitymują się bilansem 165.4 pkt. na mecz, natomiast w meczach Trefla w trwającej kampanii pada średnio 163.9 pkt. Czym może być spowodowana ta linia? Ciężko mi to wytłumaczyć. Sopocianie mają dobry, równy skład od początku sezonu i choć ostatnio zaliczyli kilka wpadek to nie umniejsza to ich umiejętnościom. Większe problemy ma Legia, od początku sezonu wyniki są słabe, choć porażki często mocno pechowe. Działacze jednak nie śpią, do Stołecznych dołączyli m. in. Michał Michalak, czy Milan Milovanovic, który przyszedł właśnie z Trefla. Dodatkowo dziś na parkiecie pojawią się również Pinder i Kuźkow. Powinno to sprzyjać poczynaniom ofensywnym i zwiększyć możliwości taktyczne trenera Spaseva.
Co do mojej linii. W Warszawie nie została ona pokryta jeden raz w tym sezonie, gdy przyjechała tu Astoria, gospodarze byli wówczas wtedy chyba w największym dołku i ich gra wyglądała tragicznie, miałem przyjemność oglądać to starcie i nie można go porównać do ostatnich poczynań drużyny ze stolicy, wiele poprawiło się na lepsze. Trefl na wyjazdach linię 150.5 pokrywał za każdym razem i nie wyobrażam sobie, że dziś może być inaczej, bo żadna z drużyn nie ma na co czekać. Stawiam, że goście ograją dziś rywali maksimum ośmioma punktami oraz zdobędą około 165 oczek. Tak dla zabawy strzelę sobie 79-87.

  71-92
 
Otrzymane punkty reputacji: +65
P 12,8K

plkbasket

Użytkownik
Dyscyplina: Koszykówka - Polska, EBL
Data: 07.12.2019 (19:30)
Spotkanie:  Enea Astoria Bydgoszcz - PGE Spójnia Stargard
Typ: PGE Spójnia Stargard   
Kurs: 3.15
Bukmacher: FortunaAnaliza: Nie mam pojęcia z czego wynika tak wystawiony kurs na Spójnie. Z jakiego powodu Astoria jest aż takim faworytem? Oglądałem ostatni mecz na wyjeździe Astorii w Starogardzie. Może słowo oglądałem to za dużo bo tego meczu po prostu nie dało rady obejrzeć w całości. Polpharma z taką grą jest na poziomie przeciętnej drużyny z pierwszej ligi. Ostatnie mecze Astorii to porażka z będącą w fatalnej formie Arką, minimalna wygrana z będącym w jeszcze gorszej formie Szczecinem.
Spójnia poprzedni mecz w ostatnich minutach zwyciężyła ze wzmocnioną Legią. Był to bardzo ważny i ciężki mecz dla obu drużyn bo przecież Legia rozgrywa teraz swoje mecze w lidze można powiedzieć ze "o życie". Przegrana z Toruniem, która nie powinna dziwić oraz wysokie zwycięstwo ze Stalą, która tak samo jak Legia potrzebuje zwycięstw jak tlenu.
Kilka dni temu nowym zawodnikiem PGE Spójni Stargard został Adris De Leon. Trafił do Polski w trakcie poprzedniego sezonu do Dąbrowy gdzie notował średnio 13,4 punktu (42% za 3), 2,5 zbiórki i 5,2 asysty i dość szybko stał się jednym z liderów rewelacyjnego zespołu z Dąbrowy Górniczej, który ostatecznie skończył sezon na 6. miejscu. Przy poprzedniej analizie wspominałem o dołączeniu zawodnika Alec Wintering(nie wiem jak odmienić :D) ale  nieoficjalnie nie przeszedł testów. Z nowym rozgrywającym Spójnia powinna znacznie przyśpieszyć grę. Widać, że po przyjściu trenera Winnickiego Spójnia gra bardziej poukładaną koszykówkę, a dodatkowe wzmocnienie na pozycji rozgrywającego poprawi płynność i dynamikę po stronie ataku, która przełoży się na skuteczność i punkty. Jest to idealne wzmocnienie ponieważ Spójnia miewa problemy po stronie ataku i zdobyła jak do tej pory najmniej punktów z całej ligi (764pkt w 10 meczach). Astoria zdobywa(około 87 punktów na mecz) jak i traci(około 90 punktów na mecz) o średnio 10 punktów na mecz więcej niż Spójnia. Wydaje mi się, że goście przeciwko tracącej 90punktów na mecz Astorii pokażą lepszą ofensywę niż dotychczas i ostatecznie wyjdą zwycięsko z meczu.
Jak najbardziej do grania polecam handicap na Spójnie. Ciekawe jaką ofertę fortuna wystawi na punkty bo uważam także, że to będzie overowy mecz.

Edit. Spójna +6,5 kursik 1.81 idealny   
Jeśli chodzi o punkty w meczu to fortuna niestety nie wystawiła niskiego progu bo zaczyna sie od 164pkt ale myślę ze także powinien zostac pokryty. Nawet polpharma rzuciła Astorii 80 punktów więc myślę ze mecz skonczy sie w granicach okolo 168-175pkt   
 
Otrzymane punkty reputacji: +41
peplenson 864

peplenson

Użytkownik
11 kolejka PLK , 6 grudnia ( mikołajki ) godzina: 20.15

mecz: 
Stal Ostrów Wielkopolski - Futurnet Śląsk Wrocław


Drużyna gospodarzy ostatnio prezentuje się bardzo dobrze z pięciu ostatnich rozegranych meczy, wygrali 4  przegrywając tylko raz na wyjeździe ze Spójnią Stargard. Po fatalnym starcie sezonu widać inną drużynę, która z meczu na mecz się rozkręca. Stal prezentuje przyzwoitą skuteczność z gry prawie 45% i co ważne najmniejszą ilość strat na mecz 11.7 co jest najlepszym wynikiem w całej lidze. Wspomnieć trzeba o ostatnich wzmocnieniach, gdzie gospodarze pozyskali bardzo doświadczonych już graczy : Filipa Dylewicza oraz Łukasza Wiśniewskiego, więc naprawdę solidne ruchy, które dają apetyt na walkę o play-off. O ile ostatnie wyniki cieszą gospodarzy o tyle nie można powiedzieć tego o drużynie Śląska Wrocław. Fatalny bilans gośći 3-7 i aż 14 miejsce , zwolnienie trenera Adamka to zdecydowanie wynik poniżej oczekiwań, gdzie cel w tym sezonie to play-off z pewnym awansem. Goście mają problem ze zbiórkami i są jedną z gorszych drużyn w lidze a ich skuteczność z gry również nie powala. W Śląsku problem jest również z chłodną głową, często tracą przewagę w decydujących momentach co było widać w meczu ze Startem Lublin w 4 kwarcie przegranej 10:22 i ostatecznie 70:78. Nie spodziewam się dzisiaj super widowiska pod kątem zdobyczy punktowej obu drużyn. 

Stal Ostrów Wielkopolski ( -6.5) - Śląsk Wrocław typ: 2 kurs : 1.71    
Śląsk Wrocław under 77.5 pkt kurs: 1.97   
Stal Ostrów Wielkoposki - Śląsk Wrocław under: 161.5 pkt kurs: 1.84   

buk: Fortuna
 ​
Podsumowując Śląsk poszedł jak dzik w żołędzie. Świetne statystyki graczy, maestro Łączyński i pomysł, by ciągle dobijać rywali. Mecz na wysokim poziomie ligowym a dla Stali wielki szacun dla Felipe Dylewicza, mega rzuty za 3 i prawdziwy lider zespołu, brawa. Niestety typy nie był mi zbyt łaskawe, ale trzeba iść dalej.   



 
 
Otrzymane punkty reputacji: +41
movieplk 335K

movieplk

Znawca - Polska Koszykówka
07/12/2019 19:30 CET
Astoria Bydgoszcz - Spojnia Stargard (+5.5)
1.84 (Fortuna)b  
5/10

Spójnia już dzisiaj ze zdrowymi Kostrzewskim i Młynarskim. Dodatkowo debiutuje De Leon, który od razu przyjechał w formie i będzie gotowy do gry na wysokim poziomie i powinien automatycznie być wzmocnieniem drużyny. Nie zagra Jakoubas, bo może grać 5 zagranicznych. Przy pełnej obsadzie skład Spójni wydaje się ciekawy i dosyć dobry: De Leon - Cowels - Młynarski - Bishop/Kostrzewski - Jackson. Celem jest PO i dzisiaj wygrana będzie bardzo potrzebna przy wcześniejszych wpadkach i myślę, że kurs na Astorię jest zawyżony, kiedy Spójnia jest cała zdrowa i wzmocniona.
 
movieplk 335K

movieplk

Znawca - Polska Koszykówka
08/12/2019 17:30 CET
King Szczecin - MKS Dabrowa under 174.5
1.88 (Fortuna)   
5/10

Dąbrowa dzisiaj bez PG/SG Roberta Johnsona (20.2 PPG, 51.7%FG, 42.9%3PFG) oraz PG Dominica Artisa (23.9 PPG, 52.2%FG, 51.63%PFG). Ich następcami będą Patryk Wieczorek oraz Jakub Kobel. Wieczorek w tamtym sezonie nie miał 40%FG w I lidze, a Kobel ma 35.1%FG i tylko 29% rzutów za trzy. Fraser (C), Harris (C), Douvier (PF), Put (PF), Dawdo (SF), Piechowicz (SF). Na PG/SG dzisiaj są tylko Wieczorek, Kobel, Wasyl oraz Chorab. Nie ma praktycznie wartościowych ludzi na pozycji PG/SG w PLK. Wszyscy rzucają na niskich procentach, a linia nic się nie zmieniła. Dąbrowa powinna dzisiaj grać dzisiaj dużo na PF/C, bo tam są najlepsi zawodnicy, a niscy powinni rzucać na niskich procentach. Na pewno strata dwóch ludzi PG/SG rzucających na 50% z gry, to przeogromna strata. Tym bardziej, że King gra bardzo wolno.
 
Otrzymane punkty reputacji: +22
P 12,8K

plkbasket

Użytkownik
Dyscyplina: Koszykówka - Polska, EBL
Godzina: 20:15
Spotkanie:  GTK Gliwice - Legia Warszawa
Typ: Legia Warszawa 
Kurs: 2.66
Bukmacher: Fortuna
Analiza: Legia Warszawa, drużyna grająca w europejskich Pucharach obecnie zajmuje przedostatnie miejsce z bilansem 2-9. To jest dopiero promocja koszykówki w Polsce.. Ostatni mecz z Treflem to istna kompromitacja - porażka 71-92. Dlatego też myślę, że Legioniści na pewno zrobią wszystko, by zrehabilitować się za ten słaby występ i w końcu odbiją się od dna bo przecież kiedyś musi nadejść ten mecz. Dodatkowo warto napisać, że od ośmiu spotkań zostają bez zwycięstwa.  W Pucharach z 6 meczów wygrali zaledwie jeden aczkolwiek ich gra nie wyglądała aż tak tragicznie jak w ostatnich spotkaniach. Dwie przegrane z liderem grupy oraz mistrzem Dani różnicą łącznie 4 punktów, przegrana pod dogrywce z Katają - nie jest to słaby wynik. Brak doświadczenia w europejskich rozgrywkach oraz ogromne problemy z kontuzjami trochę pokrzyżowały plany Legii. Po prostu ta drużyna nie dała rady grać na dwa fronty co przełożyło się na słabe wyniki. Tylko, że teraz pozycja Legii jest dosłownie na samym dnie tabeli i jeśli tak dalej pójdzie to ich głównym celem stanie się utrzymanie w lidze. Jednak puchary już dawno się skończyły, a legia potrzebuje zwycięstw. Drużyna wzmocniona nowymi nazwiskami oraz wracający po kontuzjach zawodnicy muszę w końcu zacząć grać na przyzwoitym poziomie. Gospodarze w obecnych rozgrywkach mają problemy w obronie - średnio tracą aż 90 punktów dlatego myślę że goście będą mogli łatwiej wejść w mecz i na większym spokoju zdobywać punkty. W Legii sytuacja kadrowa zaczyna się ustabilniać. Brakuje tylko Szymona Kiwilszy, którego przerwa w grze może potrwać dłużej. Do drużyny wrócili co prawda już na mecz z Treflem  Kowalczyk i Pinder jednak potrzeba troche czasu aby wrócić w pełni do gry. Od tamtego czasu minęło już kilka dni dlatego w tym meczu zobaczymy ich w nieco lepszej odsłonie. Dzięki temu ich gra będzie bardziej zbilansowana, a nie polegała tylko na indywidualnych akcjach Michalaka oraz dogrywania piłek pod kosz do Milana.

Podsumowując Legia musi skupić się teraz na odrabianiu strat. Mają dobrych zawodników i na pewno posiadają potencjał do walki z drużynami ze szczytu tabeli. Potrzeba im tylko stabilizacji i pewnego zwycięstwa, aby poczuli radość z gry i przede wszystkich radość z wygrywania. Liczę na przełamanie, a GTK to idealny do tego rywal.
 
 
Otrzymane punkty reputacji: +15
mahony1983 33,2K

mahony1983

Użytkownik
cytat z dnia 10 grudnia 2019 08:48 przez plkbasketDyscyplina: Koszykówka - Polska, EBL
Godzina: 20:15
Spotkanie:  GTK Gliwice - Legia Warszawa
Typ: Legia Warszawa 
Kurs: 2.66
Bukmacher: Fortuna
Analiza: Legia Warszawa, drużyna grająca w europejskich Pucharach obecnie zajmuje przedostatnie miejsce z bilansem 2-9. To jest dopiero promocja koszykówki w Polsce.. Ostatni mecz z Treflem to istna kompromitacja - porażka 71-92. Dlatego też myślę, że Legioniści na pewno zrobią wszystko, by zrehabilitować się za ten słaby występ i w końcu odbiją się od dna bo przecież kiedyś musi nadejść ten mecz. Dodatkowo warto napisać, że od ośmiu spotkań zostają bez zwycięstwa.  W Pucharach z 6 meczów wygrali zaledwie jeden aczkolwiek ich gra nie wyglądała aż tak tragicznie jak w ostatnich spotkaniach. Dwie przegrane z liderem grupy oraz mistrzem Dani różnicą łącznie 4 punktów, przegrana pod dogrywce z Katają - nie jest to słaby wynik. Brak doświadczenia w europejskich rozgrywkach oraz ogromne problemy z kontuzjami trochę pokrzyżowały plany Legii. Po prostu ta drużyna nie dała rady grać na dwa fronty co przełożyło się na słabe wyniki. Tylko, że teraz pozycja Legii jest dosłownie na samym dnie tabeli i jeśli tak dalej pójdzie to ich głównym celem stanie się utrzymanie w lidze. Jednak puchary już dawno się skończyły, a legia potrzebuje zwycięstw. Drużyna wzmocniona nowymi nazwiskami oraz wracający po kontuzjach zawodnicy muszę w końcu zacząć grać na przyzwoitym poziomie. Gospodarze w obecnych rozgrywkach mają problemy w obronie - średnio tracą aż 90 punktów dlatego myślę że goście będą mogli łatwiej wejść w mecz i na większym spokoju zdobywać punkty. W Legii sytuacja kadrowa zaczyna się ustabilniać. Brakuje tylko Szymona Kiwilszy, którego przerwa w grze może potrwać dłużej. Do drużyny wrócili co prawda już na mecz z Treflem  Kowalczyk i Pinder jednak potrzeba troche czasu aby wrócić w pełni do gry. Od tamtego czasu minęło już kilka dni dlatego w tym meczu zobaczymy ich w nieco lepszej odsłonie. Dzięki temu ich gra będzie bardziej zbilansowana, a nie polegała tylko na indywidualnych akcjach Michalaka oraz dogrywania piłek pod kosz do Milana.

Podsumowując Legia musi skupić się teraz na odrabianiu strat. Mają dobrych zawodników i na pewno posiadają potencjał do walki z drużynami ze szczytu tabeli. Potrzeba im tylko stabilizacji i pewnego zwycięstwa, aby poczuli radość z gry i przede wszystkich radość z wygrywania. Liczę na przełamanie, a GTK to idealny do tego rywal.
Hi, Did you know that? https://legia.net/news/koszykowka-finke-i-brandon-rozstana-sie-z-legia/76000 Legia will play without Finke and Brandon
 
Otrzymane punkty reputacji: +42
peplenson 864

peplenson

Użytkownik
Mecz trochę 50 na 50%. Nie jestem przekonany do Legii Warszawa a dokładnie jej stylu prowadzenia i pomysłu aktualnego trenera. Dodatkowo out mają zaliczyć dwóch graczy, więc dodając morale i pożegnanie graczy jest nie najlepiej. Ja osoboiście wstrzymam się z typem, gdzie GTK Gliwice jest drużyną która w każdej chwili znów może ruszyć. 
 
movieplk 335K

movieplk

Znawca - Polska Koszykówka
15/12/2019 15:00 CET
Arka Gdynia - MKS Dabrowa (+24.5)
1.93 (LVBet)   
5/10

Bukmacherzy oraz gracze myślą, że w tym meczu nie wystąpi Dominic Artis (23.9 PPG, 52.2%FG, 51.63%3PFG) oraz Robert Johnson  (20.2 PPG, 51.7%FG, 42.9%3PFG). Johnsona nie będzie rzeczywiście, ale Artis zagra. To zmienia mocno optykę na ten mecz, bo Artis to najlepszy zawodnik MKS-u rzucający na świetnych procentach. MKS właśnie na pozycji PG/SG ma największy problem i jego minuty będą ogromnym wzmocnieniem dla MKS-u. 
Artis - Piechowicz - Put - Douvier - Fraser to już S5 pozwalające myśleć o walce i handicap nie jest adekwatny przy grze Artisa.

 
 
B 75

bartolini22

Użytkownik
To rzeczywiście zagrał. Takim pseudotyperom którzy wprowadzają ludzi w błąd powinno się dawać bany. Nie pozdrawiam.
 
Otrzymane punkty reputacji: +6
mahony1983 33,2K

mahony1983

Użytkownik
movieplk: I like your picks, but the info about Artis was bad. On the official website of Dabrowa I read before the match: "Johnson zatem do Gdyni nie pojechał. W podróż wybrał się natomiast Dominic Artis, ale on na parkiecie raczej jeszcze się nie pojawi." But I thought you had new info that he was going to play...
 
A 8

asot33

Użytkownik
Na moje wycieczka z Dąbrowy Górniczej do Gdyni przez pół Polski żeby parkietu nie powąchać brzmi podejrzanie. Być może wysokie prowadzenie do przerwy (20 pkt) spowodowało, że się nie pojawił.
 
movieplk 335K

movieplk

Znawca - Polska Koszykówka
cytat z dnia 15 grudnia 2019 16:44 przez bartolini22To rzeczywiście zagrał. Takim pseudotyperom którzy wprowadzają ludzi w błąd powinno się dawać bany. Nie pozdrawiam.
To sobie popatrz wcześniejsze wpisy całosezonowe, że już były informacje, których nie miałeś nigdzie wcześniej oficjalnie. Niestety, ale informacja z Artisem nie wypaliła i zawodnik nie wszedł na parkiet. Przez cały tydzień szła informacja, że Artis zagra w tym meczu. Pojechał na mecz i normalnie się rozgrzewał. Niestety, ale trener uznał, że nie warto ryzykować i nie wpuścił go na parkiet. Inna sprawa, że Arka wyciągnęła pomocną dłoń, bo grała mocno rezerwowym składem i wiele minuty dostali 18-letni Kaszowski, który wcześniej w ogóle nie grał czy ludzie z końca składu - Czerlonko, Kamiński i Malczyk. I w sumie, gdyby nie celna trójka Kaszowskiego pod koniec meczu, to skończyłoby się +24 i obroną handicapu, Cóż, zakłady bukmacherskie to maraton, a nie sprint. W następnym tygodniu musi być lepiej.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom