>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Temat z analizami Typy na skoki narciarskie

typerskoki 413,3K

typerskoki

Ekstraklasa Expert
Członek Załogi
Najciekawsze zakłady moim zdaniem na kwalifikacje:

Kubacki - Żyła 2 @ 3.20 @ totalbet   
R.Kobayahsi - Stoch 1 @ 1.72 @totalbet   
D.Prevc - Leyhe 1 @ 2.10 @ totalbet   
Żyła - Forfang 1 @ 1,72 @ betclic   

Ogólnie sporo jest fajnych zakładów po wysokich kursach grając na przetasowanie względem Wisły, które jest bardzo prawdopodobne.
 
Otrzymane punkty reputacji: +56
typerskoki 413,3K

typerskoki

Ekstraklasa Expert
Członek Załogi
Wczorajsze serie rozgrywany we względnie sprawiedliwych warunkach dość dobrze oddały obecny układ sił. Przez co dzisiaj próżno szukać okazji u buków jakie były po Wiśle. Czy grać zatem na faworytów? Byłbym ostrożny, gdyż warunki pogodowe mogą być dzisiaj znacznie mniej sprawiedliwe. Czy grać na niespodziankę? Też to może być słaby pomysł, gdyż no jednak zawodnicy z miejsc 5-10 wyraźnie tracą do top3, które mocno odskakuje. Dzisiaj faworytem do wygrania jest Robert Johansson. Atakować go będą Zajc, Kraft i może Ryoyu jak się poprawi. W dalszej kolejności o niespodziankę mogą się pokusić bracia Prevc, a może Kubacki jeśli nie będzie miał problemów za progiem. Groźny na pewno będzie też Geiger i Tande, choć tu można liczyć na niespodziankę in minus, szczególnie w przypadku tego drugiego. Z konkretnych typów nie widzę mega okazji, bardziej liczę na dostosowanie się do oferty live i wtedy wyłowienie czegoś fajnego. Jednak póki co interesująco wygląda:

Geiger - Tande 1 @ 1.60 @ totalbet   
D.Prevc - Freitag 1 @ 1.60 @ totalbet   
Kraft - Kubacki 1 @ 1.70 @ ewinner   
R.Kobayashi  - Żyła 1 @ 1.38 @ ewinner   
Johansson - Stoch 1 @ 1.35 @ ewinner   

Z tego można już jakieś duble potworzyć.
 
typerskoki 413,3K

typerskoki

Ekstraklasa Expert
Członek Załogi
Spływają pierwsze typy na piątkowe kwalifikacje. Ma być wietrznie, więc wyniki mogą być po raz kolejny zaskakujące. Udało się jednak wyselekcjonować kilka ciekawych par:

Simon Ammann - Anti Aalto 2 @ 2.20 @ Forbet   
Moim zdaniem Aalto jest obecnie zdecydowanie lepszy. Porównując miejsca obu panów we wszystkich seriach w Kuusamo (w Wiśle nie startowali). 

1 trening:44 vs 20
2 trening:28 vs 16
Kwalifikacje: 22 vs 21
Seria próbna: 27 vs 21
1 seria: 27 vs 40
2 seria: 16 vs - 

Zatem Szwajcar okazał się lepszy od Fina tylko w 1 serii konkursowej i jako, że jest to najważniejsza seria to rozumiem, że tym kierował się bukmacher uznając Ammanna za faworyta. Moim zdaniem faworytem jest Aalto, który był lepszy w pozostałych 4 seriach, gdzie panowie mogli rywalizować.

Ponadto uważam, że Fin mógł nieco psychicznie odpaść przed własną publicznością - to samo zrobił rok temu, gdzie 2 razy był poza 30stką w Kuusamo, a tydzień wcześniej w Wiśle był 6 a tydzień później w Niżnym Tagile 12 i 7. Teraz może być podobnie i Aalto może tu regularnie skakać w okolicy top15. Czy stać na to Ammanna? Uważam, że nie. Szwajcar przeciwnie do Fina przeważnie w Kuusamo wypadał dużo lepiej niż na skoczniach poprzedzających i następujących po Kuusamo. Skocznia ta wybitnie mu leży. W końcu wygrywał tam 3 krotnie i 5-krotnie był na podium. Małysz do spółki ze Stochem Kubackim i Żyłą nie byli w stanie zanotować tylu dobrych wyników na tamtejszej skoczni co Szwajcar. W Niżnym Tagile spodziewam się, że mu pójdzie znacznie gorzej i będzie miał problemy z walką o czołową 30-tkę.


Ryoyu Kobayashi - Stefan Kraft 2 @ 1.92 @ Millenium   
Bukmacher w tej parze uznaje za faworyta dominatora poprzedniego sezonu. Moim zdaniem również błędnie. Japończyk zaczął sezon bardzo przeciętnie. I choć przez loteryjne pierwsze 2 konkursy indywidualne w PŚ od Krafta jest wyżej (4 vs 8) to jest to moim zdaniem złudne. Aby to potwierdzić porównanie skoków obu Panów tydzień temu:

1 trening:58 vs 8
2 trening:9 vs 8
Kwalifikacje: 8 vs 4
Seria próbna: 25 vs 5
1 seria: 6 vs 8
2 seria: 10 vs 3

W Kuusamo 4-1 dla Krafta.
Dodam że skocznia w Niżnym Tagile jest podobna do tej w Wiśle (podobne wymiary, przeciwstok, warunki termiczne). Więc mając w pamięci, że w piątek w Wiśle Kraft wręcz zmiażdżył Kobayashiego (bo wyniki 19 vs 1, 9 vs 1 w treningach, uważam za absolutną dominacje Krafta), to tutaj powinno być podobnie.

Moim zdaniem Kraft się dopiero rozkręcał i w ten weekend może 2 razy zameldować się na podium. Kobayashi raczej wygląda jakby czegoś ciągle szukał, a w takich przypadkach kryzys lubi się pogłębiać, więc może być to najgorszy z trzech pierwszych weekendów dla Japończyka.


Markus Lindvik - Anze Lanisek 1 @ 1.85 @ Betclic   
Typ ciekawy z uwagi na kurs. U innych bukmacherów kursy są pomiędzy 1.57-1.65. W Betclic mamy 1.85. Dla mnie już przy 1.57 to dobry typ do dubla, a 1.85 biorę w ciemno. Lindvik pokazuje potencjał od początku sezonu, ale brakuje mu szczęścia. W Wiśle w treningach w ścisłej czołówce, ale problemy z lądowaniem na trudnym zeskoku i przez upadek na pewno stracił sporo z pewności siebie co skutkowało gorszym rezultatem w niedziele. W Kuusamo gdyby nie DSQ byłby 2 i myślę, że jest to całkiem realne miejsce do powtórzenia w którejś z serii w Niżnym Tagile. Może to będzie właśnie ta obstawiana seria kwalifikacyjna. Lanisek odwrotne szczęście jak Lindvik. Treningi przeciętne, nawet 3-4 dziesiątka w Wiśle i Kuusamo, a konkursy mega dużo szczęścia i 2 miejsca na podium. W Wiśle szczęście do warunków, w Kuusamo do dyskwalifikacji i 2 idealne skoki w konkursie. Na 15 serii w tym sezonie Lanisek oddał 4 najlepsze w konkursach indywidualnych. Uważam, że to nie kwestia koncentracji na konkursie, co szczęścia, które musi się prędzej czy później skończyć. W dodatku obstawiamy kwalifikacje, gdzie Lanisek w Wiśle był 37, a w Kuusamo 30. Myślę, że okolice tych miejsc w kwalifikacjach w Niżnym Tagile spokojnie pokryją ten typ.


Aschenwald - Domen Prevc 1 @ 1.70 @ Fortuna   
Chyba jeszcze lepsza okazja. Aschenwald jest praktycznie w każdym skoku w tym sezonie dość znacznie lepszy od Domena Prevca. Biorąc już tylko wyniki z samych konkursów: W Wiśle w drużynie Austriak był 7, a Słoweniec nie załapał się do składu (słaba dyspozycja). W niedziele w indywidualnym konkursie Aschenwald był 18, D.Prevc 23. W Kuusamo w sobotę Aschenwald 2, D.Prevc 11. Tym bardziej nie rozumiem skąd wyrównane kursy na obu panów. Dodatkowo Aschenwald ma dodatkowy atut. Austriacy przyjechali do Niżnego Tagiłu jako pierwsza kadra, dzięki czemu mieli więcej czasu na aklimatyzacje do strefy czasowej, pogody i skoczni, gdyż przeprowadzili tu treningi. D.Prevc na podobne rzeczy nie mógł liczyć. Warto też wspomnieć, że historycznie Domen Prevc wypadał wyraźnie lepiej w Kuusamo niż potem w Niżnym Tagile, zatem szczerze wątpie, że będzie w stanie poprawić 11 miejsce z Kuusamo. Aschenwald za to ma jak najbardziej spore szanse na pierwszą dziesiątkę. 


Anze Semenic - Junshiro Kobayashi 1 @ 1.70 @ totalbet   
Typ przede wszystkim w kierunku Semenica, dla którego to jedna z ulubionych skoczni. Wszystko zaczęło się w sezonie 2014/2015 w Pucharze Kontynentalnym. Ostatnie 7 konkursów sezonu Pucharu Kontynentalnego w wykonaniu Słoweńca:
Neustadt: 6
Neustadt: 18
Neustadt: 14
Seefeld: 15
Seefeld: 9 
Niżny Tagił: 1
​​​​​​​Niżny Tagił: 1

Jak widać Semenic wcale nie miał wielkiej formy (patrząc po konkursach poprzedzających), a tutaj 2 razy wygrał i to z przewagą 34,2pkt nad drugim Leyhe i 34,6 nad trzecim Hilde, więc nad całkiem dobrymi nazwiskami co wyklucza też słabą obsadę tych konkursów. 

Rok później Semenic został oddelegowany do 1 ligi, więc Pucharu Świata. Niestety częściej nie przechodził kwalifikacji niż dane było mu skakać w 1 serii. W Niżnym Tagile Semenic zdobył jedyne punkty PŚ w tym sezonie poza Słowenią.

Sezon 18/19 i Słoweniec zajmuje 9 i 21 w Niżnym Tagile. Był wtedy w formie na miejsce średnio 25-35. I nie licząc sensacyjnego loteryjnego zwycięstwa w Zakopanem i 8 pozycji na lotach, które zawsze Słoweniec lubił to ta 9 lokata z jednego z konkursów była jego najlepszą w sezonie.

Teraz Słoweniec ma chyba najlepszą i najrówniejszą formę w sezonie. Na razie nie ma to przełożenia przez dwukrotną dyskwalifikacje. Jednak bez przesady, że po raz trzeci dopuści do kwalifikacji. Myślę, że może nawet namieszać w top10. Jego rywal Junshiro Kobayashi jest dosyć nieobliczalny i nie wykluczam, że też zakręci się koło 10-tki. Myślę jednak, że Japończycy jeszcze nie są w optymalnej formie (co widać chociażby po Ryoyu czy Sato) i Junshiro przegra z Semenicem w kwalifikacjach.


Na koniec typ najbardziej ryzykowny, aczkolwiek sensowny, czyli:

Robert Johansson wygra kwalifikacje @ 5,50 @ Betclic   
Typowanie zwycięzcy w loteryjnych warunkach jest bardzo ciężkie. Jednak żal nie spróbować po takim kursie. Biorąc pod uwagę 15 punktowanych skoków jakie oddali w tym sezonie skoczkowie w ramach PŚ, Norweg jest wyraźnie najlepszy. W loteryjną niedzielę w Wiśle trafił nieco gorsze warunki, jak i sam oddał akurat słabszy skok. W Kuusamo został zdyskwalifikowany a byłby liderem po 1 serii. W treningach niemal w każdym w top3 oraz wiele wygranych serii. Myślę, że jak nie trafi tragicznych warunków to pójdzie za ciosem i wygra piątkowe kwalifikacje. Na pewno będzie chciał coś udowodnić po zeszłotygodniowej dyskwalifikacji. 


Więcej będzie można powiedzieć po pierwszych treningach, aczkolwiek wtedy i bukmacherzy będą mieli większą wiedzę by wystawić mniej korzystne kursy. Loteria w Wiśle i kuriozum w Kuusamo daje niecodzienną przewagę nad bukmacherami przed treningami w Niżnym Tagile, którą staram się wymienionymi typami wykorzystać.
 
Otrzymane punkty reputacji: +58
typerskoki 413,3K

typerskoki

Ekstraklasa Expert
Członek Załogi
 
O ile wczoraj dało się wyłapać mnóstwo okazji w związku ze zdezorientowaniem buków, o tyle dzisiaj pary i kursy dobrane są tak, że praktycznie nie ma jakiś mega okazji. 

Jaki obieram scenariusz na konkurs
Co do wygranej najlepiej wygląda Forfang, który w kwalach pokazał na co go stać na tej skoczni. Był poza konkurencją. Pytanie czy jest w stanie już oddać 2 skoki w konkursie?. Kursy trochę mało opłacalne bo przecież za plecami zaraz Tande i Johansson. Strategia na dziś jest taka że nie gram na Tande. Norweg ma na razie 2 zwycięstwa na 2 starty i wczoraj dobre skoki przez co jest uznawany za głównego faworyta. Presja rośnie, a forma moim zdaniem dalej nie jest mistrzowska. Tzn. w pojedynczych skokach jest, ale zdarzają się słabsze. Do tej pory nie zdarzały się w konkursie, może do 3 razy sztuka i Daniel odda jeden wyraźnie słabszy skok i tym samym nie będzie go na podium? Pod taki scenariusz się dzisiaj pozycjonuje. Nie ma okazyjnych kursów, trzeba obrać odpowiednią strategię by wyjść na swoje. Johansson nieco odwrotnie. Na 2 konkursy był głównym faworytem po treningach i w konkursie miał słabsze skoki. Teraz faworytem nie jest bo nie wygrał żadnej serii a w kwalach był poza 10 (miał złe warunki). Ale może to własnie pozwoli mu z roli outsidera a nie murowanego kandydata spisać się lepiej i na podium to starczyć powinno spokojnie a może i do zwycięstwa. Kursy od Forfanga nieco lepsze wiec tez nieco bardziej się opłaca. Do tego do walki o podium mogą się włączyć Kraft i Aschenwald. Kursy na pierwszego fajne i będziemy szli w tym kierunku. Reszta może się włączyć tylko przy 2 bardzo dobrych skokach i szczesciu do warunków wiec nie ma co wróżyć z fusów komu akurat wyjdzie. Na pewno po wczorajszych gorszych warunkach niedoceniany jest Lindvik, którego spokojnie stać na top6, a kursy na to nie wskazują. Powinien poprawić się względem wczoraj Piotrek Żyła, który pół żywy pół śpiący wczoraj skakał przez strefę czasową. Dziś  z tym powinno być lepiej u niektórych skoczków, między innymi też u Wolnego. W przypadku Kubackiego czy Stocha na cuda nie ma co liczyć (jak będą równe warunki). Wiadomo że jak Stoch będzie miał tornado pod narty to stać go na rekord co pokazał wczoraj ale to myślę stać na to wielu ze stawki w takich warunkach. Wczoraj były typy przeciw Laniskowi mając w pamięci jego olewcze podejście do piątkowych serii. W sobotę na razie 2/2 razy się wyraźnie poprawiał, wiec można dzisiaj na niego przychylniej spojrzeć po fajnych kursach. 

Sorki za literówki, ale piszę w pośpiechu by zdążyć ogarnąć oferty u wszystkich buków przed treningami, a jak wiecie trochę tego jest.
Myślę, że na podstawie tej analizy każdy sobie wybierze kilka par z bogatych ofert. Przykładowe propozycje, gdzie fajna okazja kursowa:

Tande - Kraft 2 @ 2,94 @ fortuna   
Kraft niewiele odstaje przy dobrych skokach Norwega, a liczę, że Norwegowi w końcu nie wyjdzie chociaż jeden skok konkursowy co powinno już pokryć typ. Kurs jak dla mnie mocno przesadzony. W innych ofertach lata w okolicy 2.40 i też to jest niezła okazja. 2.94 biorę w ciemno.

Johansson R. (-12.5)-Freitag R. @ 1 @ 1,85 @ STS [handicup punktowy w 1 serii]   
12,5pkt, czyli jakieś 5m biorąc pod uwagę, że za dalsze skoki lepsze noty i pokraczne lądowanie Freitaga od czasu do czasu. Myślę, że tyle bez problemu jest w stanie Norweg odskozczyć Niemcowi. 10m też mnie specjalnie nie zdziwi.

Prevc P. (-7.5)-Kot M. @ 1 @ 1,85 @ STS [handicup punktowy w 1 serii]   
Liczę, że Peter wyczuje tą skocznie i zanotuje znaczny progres względem wczoraj. Nie mówię tu o walce o podium jak w Kuusamo, ale przy nieco lepszym czuciu miejsca 10-15 są w zasięgu Słoweńca. Dla Maćka sukcesem będzie wejście do 2 serii, więc 7,5pkt (jakieś 4m biorąc pod uwagę problemy przy lądowaniu Petera) jest jak najbardziej realne różnicy na korzyść Petera.

Najlepszy Polak w konkursie - Piotr Żyła @ 7.00 @ Millenium   no i w serii 1 i serii próbnej kurs 7 wchodził..niestety skonczyło się jak się skończyło..słabe warunki, słaby skok w 2 serii.
Typ czysto pod okazje kursową. 7.00? Serio? Wczoraj Piotrek jak sam przyznał jeszcze spał w trakcie lotu przez zmianę strefy czasowej i przewiduje dziś poprawę. Bardziej miarodajne powinny być wyniki z Kuusamo, a tak na prawdę z Wisły, gdzie skocznia przypomina tą w Niżnym Tagile. Piotrek może nie był tam najlepszym Polakiem ale był regularnie drugi to minimalnie przegrywając z Kubackim to z Wolnym, to ze Stochem. Kurs powinien być w okolicy 3.00 - wtedy byłby realny i bym go nie grał. Ale 7.00 traktuje jako okazje. A nuż "Pieter" dostanie lepsze warunki i skoczy na poziomie top10, a Stoch i Kubacki przy nieco gorszych warunkach zawiodą? Nie brzmi tak nierealnie jak przedstawia się kurs.

Johansson - Tande 1 @ 2.10 @ forbet   
Myślę, że wstęp/strategia na konkurs u góry posta wyczerpuje uzasadnienie dlaczego gram ten typ.
 
 
typerskoki 413,3K

typerskoki

Ekstraklasa Expert
Członek Załogi
Co do dzisiejszych zawodów po wczorajszych wpadkach Norwegów mamy dzisiaj mega dobre kursy na nich. Kursy zarówno na zwycięstwa, podia jak i poszczególne pary w kierunku Johanssona, Tande i Forfanga są bardzo kuszące. Uważam, że prędzej zobaczymy dzisiaj Norweskie podium niż kolejny dzień wpadek Norwegów. Wierze, że to będzie dobry dzień dla grających w kierunku Norwegów.

Mój typ dnia:

Johansson w top3 w kwalifikacjach @ 3.75 @ fortuna  
Jeśli ktoś może mówić o pechu to z pewnością Robert Johansson. Biorąc do kupy wszystkie serie treningowe i kwalifikacyjne Norweg jest najlepszym skoczkiem w tym sezonie. Który jest w Pucharze Świata? 23...Do prawdy nie wiem jak to jest możliwe, ale myślę, że kwestią czasu jest jak Johansson regularnie zacznie stawać na podium i znajdzie się też w TOP3 generalki. Możliwe, że zacznie już dzisiaj. Mój typ jednak na kwalifikacje. Po pierwsze lepszy kurs niż na zawody. Po drugie jest obawa, że w konkursie znowu się spali, gdyż presja już wyraźnie rośnie. W kwalach skacze na luzie i powinien oddać swój optymalny skok, które powinien mu dać pudło.
 
 
 
typerskoki 413,3K

typerskoki

Ekstraklasa Expert
Członek Załogi
 
Ciekawie na jutrzejsze kwale(niestety to możę być jedyna rozegrana seria punktowana w weekend) wyglądają 2 kupony w STS:

J.Kobayashi - P.Prevc 2
Wolny - Ammann 1
AKO 3,44

J.Kobayashi - Zajc 2 @ 2.25


Nie wiem z czego się biorą niskie kursy na Junshiro w parach ze Słoweńcami. O ile Zajca jestem w stanie zrozumieć (wpadki w Rosji) o tyle Peter Prevc regularnie w tym sezonie jest lepszy od Junshiro Kobayashiego (nie biorę pod uwagi DSQ w Kuusamo bo gdyby nie ona też byłby lepszy). Patrząc na historyczne występy w Klingenthal bardzo dobrze wypadali tu Słoweńcy. Jedne z lepszych lub najlepsze wyniki w sezonie notowali tu Domen Prevc, Jaka Hvala, Jurij Tepes. Dobrze tu także wypadał Peter Prevc. Słoweńcy też bardzo dobrze wypadali tu w drużynówkach. Ta skocznia im ewidentnie leży. Zajc w prawdzie nie ma tu za bogatej historii startów, ale myślę, że także będzie pasował tu stylem. Klingenthal to duża skocznia przypominająca tą w Kuusamo, więc układ sił też powinien być bardziej zbliżony do Kuusamo niż Niżnego Tagiłu. W Kuusamo Zajc wymiatał i myślę, że tu wróci do walki o wysokie lokaty. Po Junshiro spodziewam się max okolic 15tki. Warto też dodać, że Słoweńcy jak Zajc czy Peter Prevc mają tendencję skakać w piątki ( w tym w kwalifikacjach) lepiej niż w pozostałe dni weekendu. Japończycy odwrotnie. Przeważnie 1 serię w pt odpuszczają, 2 jest na rozpoznanie skoczni i te skoki z kwali też są dalekie od optymalnych. Moim zdaniem Junshiro przegra w tych parach, a kurs ponad 2 to spore value.

Do tego Wolny przy dobrych skokach (a Polacy też lubią tą skocznie) jest w stanie walczyć spokojnie o top15. Myślę, że pokaże to jutro. Ammann rozkręca się w trakcie weekendu w piątek skacząc mocno przeciętnie (na granicy wejścia do konkursu).
 
 
 
Otrzymane punkty reputacji: +42
typerskoki 413,3K

typerskoki

Ekstraklasa Expert
Członek Załogi
 
Panie skaczą! 40 prób pań w 30 min sugeruje że nie jest tak źle jak przepowiadano. Przynajmniej na razie. Wiatr jednak kręci od -19 do -1 i to z próby na próbę więc o równych skokach można zapomnieć. Ale dobre i to, że w ogóle jakieś skoki prawdopodobnie się  odbędą. Chyba, że sytuacja się pogorszy.

W związku loterią można szukać jakiś niespodzianek na dzisiejsze kwale jak i już jutrzejszą drużynówkę (jeszcze przed treningami). Kilka propozycji ode mnie:

Słowenia wygra drużynówkę @ 11.00 @ totalbet
A dlaczego by nie? Tak jak pisałem kilka postów wyżej Słoweńcy radzili sobie na tej skoczni bardzo dobrze. Jak zaprezentują formę jak w Kuusamo (co jest bardzo prawdopodobne) to są na to spore szanse. Zajc średnio we swoich próbach był w okolicy miejsc 1-4. P.Prevc 3-6. D.Prevc okolice 15 miejsca. A Semenic i Lanisek także kręcili się średnio w okolicy 10-20 miejsca. Ten drugi nawet miał w oficjalnym konkursie próby w okolicy podium. Taka dyspozycja Słoweńców tutaj jest realna. W Rosji im nie poszło stąd ten kurs, ale ewidentnie skocznia nie podeszła. Klingenthal bardziej przypomina Kuusamo niż Niżny Tagił. I owszem uważam, że Norwegowie są dużo mocniejsi i powinni tu wymiatać znacznie bardziej jak Słoweńcy. Jednak przy takiej loterii, problemach Norwegów z DSQ i słabszych skokach w konkursie Johanssona, Forfanga i Lindvika nie będę ryzykował po kursie 1.70. W takich warunkach zdecydowanie bardziej opłaca się poszukać niespodzianki i Słoweńcy mi tu idealnie pasują.

kwalifiakcje: Peier - Lindvik 2 @ 1,90 @ forbet   
Linvik latał tu za 145 metr i w lato i w zimę. Bardzo leży mu ta skocznia. A forme też ma bardzo dobrą. W konkursie jeszcze nie pokazał jej do końca. W Kuusamo byłby 2, ale dostał DSQ. W kwalifikacjach i treningach jednak kilka razy już zakręcił się koło podium. Liczę, że w dzisiejszych kwalach będzie podobnie. Bukmacherzy uważają, że Peier po miejscu na podium w Rosji będzie mocny. Ja uważam przeciwnie. Tamta skocznia mu leży. Tutaj nie spodziewam się Szwajcara w pierwszej dziesiątce.

Wolny - D.Prevc 2 @ 2,20 @ ewinner   
Te same przyczyny co w przypadku Słoweńców. Spodziewam się sporego progresu Domena, a to najciekawsza para jaką znalazłem.
 
 
 
Otrzymane punkty reputacji: +4
typerskoki 413,3K

typerskoki

Ekstraklasa Expert
Członek Załogi
 
Poza grą w kierunku Słoweńców zarówno w parach jak i na wygraną i podium fajny typ na totalbet:

Tande - Zajc 2 @ 2,10

Zajc po wpadkach w Rosji tutaj się rozkręca. Wczoraj był tu kolejno 24, 16 i 13, więc tendencja zwyżkowa. Pamiętać należy, że w Kuusamo, gdzie panowały podobne warunki a i skocznia podobna Słoweniec walczył o podium. Myślę, że dziś się może jeszcze poprawić i zameldować się w 10-tce nieoficjalnej klasyfikacji indywidualnej. Tande za to problemy zdrowotne. Spuchnięta kostka. Nie wiadomo w jakiej będzie dyspozycji, ale wczorajsze skoki nie wróżą niczego dobrego. 31 i 44 lokata we wczorajszych próbach nie napawa optymizmem. Biorę pod uwagę znaczną poprawę, jednak nie wierzę w 100% dyspozycje Norwega i myślę, że przegra z paroma rywalami z którymi uważany jest za faworyta przez bukmacherów. Jednym z nich będzie Zajc i na niego stawiam w tym pojedynku.
 
 
 
typerskoki 413,3K

typerskoki

Ekstraklasa Expert
Członek Załogi
 
Warunki dziś podobne lub lepsze jak wczoraj, a wczoraj było całkiem sprawiedliwie. Zatem nie ma co grać na niespodzianki. Bardziej na progres kilku zawodników względem wczoraj. Liczę, że lepiej spiszą się Słoweńcy i Norwegowie, a nieco słabiej Polacy.

Wydaje mi się, że warto pograć zwycięstwo R.Kobayashiego po kursie 2.50 w STS. Japończyk jest tu regularnie najlepszy i to dość wyraźnie. Chyba wraca dyspozycja z zeszłego sezonu, gdzie przypomnę kursy na zwycięstwo były nawet 1.50, kiedy podobnie deklasował stawkę. Dzisiejsze 2.50 zatem jest całkiem dobrą okazją. W zasadzie jedynie 2 perfekcyjne skoki Krafta lub wyraźnie gorsze warunki dla Japończyka mogą spowodować, że ten typ nie wejdzie. Ryoyu tu błędów nie popełnia, a nawet jak popełnia to wygrywa. Wczoraj w 1 serii jak odskoczył wszystkim kilka metrów kręcił głową, więc nie wiem ile on jest w stanie skoczyć, żeby być szczerze zadowolonym z próby.       

Przewiduje poprawę Norwegów:
Lindvika - rekordzisty tej skoczni, który dobrze tu skakał i w lato i w zimę.
Forfanga - też lubi tą skocznie i ma przebłyski skoków nawet do czołowej piątki. Wczoraj ewidentnie słabszy dzień.

Oraz P.Prevca, który w piątek kręcił się tu koło czołowej szóstki i myślę, że stać go na miejsca w tej okolicy.

Można to rozegrać w fortunie fajnymi kursami, lub łączyć w duble, żeby te kursy jeszcze podwyższyć:
Lidvik 1-10 @ 2,15   
Forfang 1-15 @ 1,80   
P.Prevc 1-10 @ 1,90   

Lub jeszcze nieco bardziej ryzykownie:
Forfang 1-10 @ 3,20   
Eisenbichler 1-15 @ 1,90   
 
 
 
Otrzymane punkty reputacji: +31
typerskoki 413,3K

typerskoki

Ekstraklasa Expert
Członek Załogi
 
Totalbet wystawił niezwykle ciekawe kursy na kwale i konkurs. Kursy ewidentnie pod ostatnie weekendy, gdzie spodziewam się tu licznych przetasowań. I tak kilka najciekawszych par:

Kwalifiakacje:

Aschenwald - Forfang 1 @ 1.70   
Tutaj tak na prawdę nie wiem pod co są tak wyrównane kursy. Aschenwald regularnie w tym sezonie lepszy od Forfanga. Może poza dwoma kwalifikacjami, a tutaj gramy na kwalifikacje. Forfang jednak przebłyski miał na skoczniach, które lubi jak Niżny tagił czy Kuusamo. Engelbergu raczej nie lubi. Odwrotnie Aschenwald. Austriacy zawsze tu osiągali dobre wyniki. Prawdopodobnie ta skocznia przypomina inną Austriacką (może Innsbruck). Moim zdaniem Austriak powalczy o podium podczas gdy po Forfangu spodziewam się miejsca w 2-3 dziesiątce.

P.Prevc - Kubacki 2 @ 2.10    
Polacy podobnie jak Austriacy często tu notowali najlepszy występ od początku sezonu. Liczę, że tym razem będzie nie inaczej. W zeszłym roku Kubacki oddał tu pierwsze skoki do ścisłej czołówki, które utrzymał do samych MŚ zdobywając złoto. Teraz Kubacki na tym etapie sezonu jest w lepszej dyspozycji niż rok temu. Tydzień temu indywidualnie w sobotę byłby drugi więc ma już fajne przebłyski. Błysnąć na dobre może tutaj. Podczas gdy Peter ma też skoki do czołówki, ale dużo traci lądowaniem. Tutaj może nie radzić sobie tak dobrze jak w Klingenthal. Raczej nie jest to skocznia pod niego. W dodatku w Mistrzostwach Słowenii w tygodniu dopiero 4 miejsce co świadczy o możliwej obniżce formy. Dla mnie Kubacki tu jest faworytem. Kurs super.

Semenic - Hayboeck 2 @ 1.85   
Semenic jest nieobliczalny, ale raczej w tym kierunku, że opłaca się grać przeciwko niemu. W tym sezonie się : nie zakwalifikował, 30, nie zakwalifikował, nie zakwalifikował, 34. Ostatnio w Mistrzostwach Słowenii 12 za takimi tuzami jak Grilc czy Tarman. Co z tego, że w między czasie wygrał np. serię próbną, jak w konkursie nie potrafi wygrać z Murańką. Hayboeck za to może nie jest jakiś wybitny, ale już w tym sezonie wypada lepiej w oficjalnych skokach (nie zakwalifikował się, 36, 21, 13, 35). Jednak nie o ten sezon mi chodzi. Hayboeck jak wszyscy Austriacy bardzo lubi tą skocznie. W zeszłym sezonie był tu 10 co było najlepszym wynikiem w sezonie, a przed startem w Engelbergu miał 0 pkt na koncie. 2 lata temu też tu zajął najlepszą pozycję od początku sezonu. 3 lata temu tu wygrał, co było jedynym zwycięstwem w sezonie. A 4 i 5 sezonów temu 3 krotnie stał tu na podium. Nie twierdzę, że teraz będzie się liczył w walce o czołowe lokaty, ale Semenica powinien gładko pokonać.


Konkurs:

Takie szalone AKO:  
Huber - D.Prevc 1   
Żyła - Zajc 1   
Aschenwald - Forfang 1   
P.Prevc - Kubacki 2   

Kurs AKO: 9,78   

2 ostatnie pary już opisałem. Huber - D.Prevc oczywiste. Huber regularnie lepszy od Słoweńca. Po Domenie spodziewam się tu co najwyżej walki o 2 serię. A Huber podobnie jak Hayboeck notował tu jedne z lepszych wyników w sezonie. W zeszłym roku był tu 3 i było to jedyne miejsce na podium. Myślę, że i teraz powalczy o czołową dziesiątkę. Na początku sezonu pokazał formę, że stać go na to. Co do pary Żyła - Zajc to Piotrek ostatnio wygląda łapie dobrą formę i też tutaj skakał dobrze. W zeszłym roku był 2 razy na podium. Zajc ma problemy i potrafi nawet nie wejść do konkursu.

Na AKO zdecydowałem się, gdyż w sobotę mają być najlepsze, wręcz laboratoryjne warunki więc taśmy mogą wchodzić. Ponadto teraz są super atrakcyjne kursy, które po treningach mogą mocno spaść.
 
 
 
typerskoki 413,3K

typerskoki

Ekstraklasa Expert
Członek Załogi
 
Wczoraj udane typy. Kwale siadły w 100%. Na dzisiaj nieco mniej okazji. Można jednak grać na progres kilku zawodników jak Kubacki, Aschenwald czy Peter Prevc. Rozegrać to można następującymi zakładami:

Paschke - Kubacki 2 @ 1.88 @ totalbet   
Paschke bardzo tą skocznie lub i osiąga tu chyba jedne z lepszych wyników w karierze. Kubacki wczoraj mocno zepsuł konkurs. Dzisiaj liczę, że odda swoje normalne skoki. Wydaje mi się, że Kubackiego stać na wyraźny progres. A Paschke wczoraj osiągnął swojego maxa. Wydaje mi się, że bardziej oddający układ sił tej pary był w treningu i kwalach gdzie Kubacki dwukrotnie wygrywał z Niemcem (6 vs 17 i 7 vs 9). W trakcie całego sezonu Kubacki też był wyraźnie lepszy od rywala, więc myślę, że dziś nie dojdzie do niespodzianki i Polak pokona rywala. Kurs co ciekawe wyższy na Polaka. Korzystam!

P.Prevc miejsce 1-6 @ 3.00 @ fortuna   
Peter skakał wczoraj bardzo solidnie. W treningu 2 miejsce. W kwalifikacjach 10. W konkursie był 12 stąd wysokie kursy, trzeba jednak wziąć pod uwagę, że pierwszy skok mu nie wyszedł a w drugim zawalił lądowanie. Gdyby wylądował normalnie i dostał 18-stki to miałby w 2 serii 4-5 notę. 2 takie skoki dzisiaj lepiej wylądowane i typ ma spore szanse wejścia. A kurs bardzo zachęcający. Peter w tym sezonie już był trzykrotnie ósmy. Może dziś w końcu miejsce w szóstce. W Kuusamo byłby nawet 3, ale dostał DSQ.

Forfang - Aschenwald 2 @ 1.90 @ ewinner   
Forfang oddał wczoraj dwa bardzo dobre skoki w konkursie. Powiedziałbym, że nawet na swojego maxa. A Norweg ma już tak, że rzadko kiedy oddaje 4 bardzo dobre skoki w trakcie weekend. Zawsze choć ten jeden zepsuje. Wychodzi na to, że to będzie dziś. Nawet jak jakimś cudem nie zepsuje i znowu skoczy dobrze, to liczę na wyraźną poprawę Aschenwalda. Austriak od początku sezonu regularnie kręci się w okolicy podium. Wczoraj w treningu 5, w kwalach 6, więc kolejny mocny kandydat do top6. Konkurs nie poszedł po jego myśli, stąd dobre kursy dzisiaj. Korzystam!

 
 
 
typerskoki 413,3K

typerskoki

Ekstraklasa Expert
Członek Załogi
Dyscyplina: Skoki Narciarskie - Oberstdorf kwalifikacje
Godzina: 16:30
Spotkanie: Miejsce Stefana Krafta w kwalifikacjach
Typ: Kraft wygra       
Kurs: 4,50
Bukmacher: fortuna
Analiza:

Moim głównym typem na Oberstdorf jest podium Krafta w konkursie i tam też poszła podstawowa analiza. Liczę jednak, że Kraft również jest w stanie jeszcze lepiej się zaprezentować w kwalifikacjach. Kraft zawsze skacze na 100% w treningach i kwalach podczas gdy reszcie zdarza się np. odpuścić lądowanie. Kraft nie ma takiego zwyczaju dzięki temu ma na koncie sporo wygranych w kwalifikacjach. W samym Oberstdorfie Kraft wygrywał kwalifikacje chociażby w zeszłym sezonie. Co potwierdza jeszcze większą słuszność tego typu niż w przypadku konkursu. Obawiam się w zasadzie tylko Ryoyu Kobayashiego i faktu że kwalifikacje to tylko 1 skok, ale o tym więcej w poniższej analizie: 

Uważam, że przed turniejem Stefan Kraft jest w swojej najlepszej formie w życiu. Kraft przeważnie szczyt formy osiągał w drugiej części w sezonu. Przed TCS nigdy nie zakładał żółtej koszulki lidera PŚ. W 2 konkursie w Engelbergu miał okazje w niej skakać i gdyby nie upadek w 2 serii to możliwe, że skakałby w niej również w Oberstdorfie. To potwierdza moje słowa co do wyjątkowo dobrej formy Austriaka przed turniejem.

Co do skoczni. Bez wątpienia Kraft bardzo lubi prawie wszystkie skocznie na których rozgrywany jest TCS. W Innsbrucku i Bischofschofen już nie raz plasował się w okolicach podium, nawet będąc w takiej sobie formie. W Ga-Pa już kilkukrotnie zaprzepaszczał szanse na zwycięstwo i tej skoczni z pewnością nie lubi. Zatem aby mieć dobrą pozycje wyjściową na Austriacką część nie wolno mu wypaść z podium w Oberstdorfie, gdyż trzeba się liczyć z przeciętnym występem w Ga-Pa. A co można powiedzieć o skoczni w Oberstdorfie i Krafcie? Bez wątpienia jest między nimi chemia i to chyba nawet większa jak na Austriackiej części. To tutaj Kraft notował najlepsze wyniki. W jedynym wygranym przez siebie TCS (sezon 2014-2015) Kraft wygrał tylko w Oberstdorfie. Dzięki świetnym skokom to wystarczyło do wygranej w całej klasyfikacji. Rok później 7, jednak to i tak było jedno z wyższych miejsc Krafta na początku sezonu. Kolejny sezon i kolejna wygrana Krafta na tej skoczni. Była to jednocześnie pierwsza wygrana w tym sezonie co pokazuje jak się mu tutaj dobrze skacze. Na kolejnych skoczniach Stefan wypadł już wyraźnie słabiej. Następny sezon i 4 miejsce co było również najlepszym miejscem Krafta wśród skoczni TCS. Warto zauważyć, że Kraft był liderem po 1 serii i był puszczony w ciężkich warunkach, przez co wypadł poza podium. I w końcu ostatni sezon przed rokiem - 3 miejsce Krafta w Oberstdorfie, które poprzedził wygraniem tu kwalifikacji. Było to wyraźnie najlepsze miejsce w tamtym sezonie, gdyż Austriakowi bliżej było do dyspozycji dającej miejsca w drugiej dziesiątce, niż walki o podia, ale nie tutaj. Tutaj Kraft co roku się liczy w walce o najwyższe cele.

Skoro Kraft tak dobrze tu wypadał nie mając jakiejś super formy, to jak może być inaczej teraz, gdzie obok Kobayashiego jest głównym faworytem do wygrania całej imprezy? W skokach wszystko zdarzyć się może, jednak tu odpadają kolejne czynniki jak wiatr i psychika. Warunki zarówno dziś jak i jutro praktycznie bezwietrzne więc raczej nie ma mowy o loterii. Co do psychiki - Kraft ma już spore doświadczenie i prawie 27 lat. Po tylu latach w PŚ i walki o najwyższe cele czynnik psychiczny wydaje się nie być kluczowy. Żadne spalenie się tu nie powinno mieć miejsca. Kraft nigdy nie był podatny na tego typu zachowania, czego dowodem wytrzymanie presji w młodym wieku i wygranie turnieju 5 lat temu. 

Rywale? Z pewnością R.Kobayashi (i tylko przez tego Pana nie gram na bezpośrednią wygraną Krafta) i to w sumie tyle ze skoczków prezentujących poziom Austiaka. Pewnie, można powiedzieć, że Geiger też skacze podobnie, ale rok temu też był w czołówce. Po wygraniu Engelbergu jechał na TCS jako główny faworyt. A nie mogąc wytrzymać presji miał problem z byciem w top10. Teraz pewnie wyciągnie lekcje mając świetnego trenera psychologa Horngahera i powalczy o podium, jednak mimo wszystko uważam, że do Krafta to mu trochę będzie brakować. Błysnął też Stoch. Jednak Kamil nigdy nie przepadał za Oberstdorfem i wymiatał tu tylko w szczytowej formie. Czy teraz jest szczytowa? Dobra dyspozycja dnia na jednej z ulubionej skoczni w Engelbergu to żaden dowód, że Kamil nagle złapał olimpijską formę. Nie twierdze, że nie. Owszem może powalczyć o podium TCS, ale raczej wyższych lokat Kamila oczekuje w Ga-Pa i Innsbrucku. Tutaj od Krafa może odstawać. Dalej mamy już zawodników mających obecnie albo słabszą dyspozycje, jak pewne problemy:
P.Prevc - słabe lądowanie, 
Lindvik - debiutant,
Johansson - konutuzja pleców,
Tande - rozsypała się forma,
Aschenwald - niedoświadczony na tego typu imprezach
Lanisek - słabnąca dyspozycja
Huber, Hoerl - niestabilni

A poza czołową 15 PŚ, chyba nie ma co szukać zagrożeń. Zatem tak jak pisałem poza Ryoyu - Kraft wydaje się nie mieć na tej skoczni rywali na zbliżonym poziomie. Przy dobrych skokach i równych warunkach Kraft ma spore szanse na wygraną w kwalifikacjach a kurs bardzo zachęca.


PS. Zapraszam do wzięcia udziału w konkursie Turnieju Czterech Skoczni. W tym sezonie mam przyjemność być jego organizatorem przez co będę miał ograniczony czas na wstawianie tutaj typów i analiz. Jednak jako, że biorę też udział w tym konkursie (w zasadzie bronię zwycięstwa z przed roku) to moje typy i analizy będą w tamtym dziale.
 
Otrzymane punkty reputacji: +33
typerskoki 413,3K

typerskoki

Ekstraklasa Expert
Członek Załogi
Dyscyplina : Skoki narciarskie GA-PA konkurs indywidualny
Godzina : 14:00
Spotkanie : Miejsce Kamila Stocha
Bukmacher: Fortuna
Typ : 1-6       
Kurs : 3,00

Typ pod znajomość osoby Kamila Stocha. Wynikowo ostatnie dni nie wskazują, żeby Stoch był w szóstce stąd wysokie kursy. Kamil jednak bardzo lubi tą skocznie, szczególnie 1 stycznia. Jak sam mówi rozbieg jest tu dość stromy i potrzeba czasu by się przystosować. Przeważnie Kamil skacze tu dobrze dopiero 1 stycznia. Wczoraj w wywiadzie mówił, że czeka na skok petardę i czuje, że jest on blisko. Jak Kamil tak mówi to przeważnie potem te skoki faktycznie przychodzą. Myślę, że nawet 2 skoki jak we wczorajszych kwalach mogą dać miejsce blisko 6. Spodziewam się poprawy w wykonaniu Kamila i może nawet jakąś większą niespodziankę jak podium. Predyspozycje z pewnością są. W koncu wygrał w Engelbergu czy był 2 w treningach w Oberstdorfie, więc kwestia żeby wszystko zaskoczyło i zagrało. Kamil na tej skoczni był w top6 pięciokrotnie i ostatnio 3 lata pod rząd. Czy będzie 4 rok pod rząd? Myślę, że szanse są dość spore a kurs bardzo zachęcający.
 
typerskoki 413,3K

typerskoki

Ekstraklasa Expert
Członek Załogi
Innsbruck Kwalifikacje:

Już jutro kwalifikacje do kolejnego konkursu tegorocznego TCS. Przenosimy się do Austrii do Innsbrucka. Jest to w mojej opinii najbardziej loteryjna i nieobliczalna skocznia tego turnieju. Różnica między +3 a -3 we współczynnikach często tu skutkuje 8 metrów dalszym/krótszym skokiem. I mimo, że wiać ma jutro dość słabo to na tak podatnej skoczni można szukać niespodzianek. Zatem zdecydowanie bardziej sprawdzą się tu single, gdzie stawiamy przeciwko faworyzowanemu zawodnikowi przez bukmacherów. Niż taśma z tzw. "pewniaków". Dodatkowo z racji specyfiki obiektu często dochodzi tu do przetasowań względem Niemieckiej części turnieju. Skocznie w Ga-Pa i w Innsbrucku różnią się od siebie diametralnie, więc często ten kto "wymiatał" w Ga-Pa tutaj ma problemy. A Ci co tam skakali słabo, tu nagle mogą walczyć o wygraną. Tyczy się to przede wszystkim Austriaków i w ich kierunku tutaj będę typował.

Moje typy na kwalifikacje. Bukmacher: Fortuna:
1.R.Kobayashi - Kraft 2 @ 2.41   
Kraft co roku robi ten sam numer. Mega faworyt do całego TCS zaprzepaszcza swoje szanse w Ga-Pa już 3 rok z rzędu. Pozostałe 2 razy dały mi zarobić zarówno grając przeciwko Austriakowi w Ga-Pa, jak i potem po dobrych kursach grając na Austriaka w Innsbrucku. W tym roku połowę planu już dał zrealizować już w Ga-Pa. Czas na wyraźny progres w Innsbrucku. Szczerze mówiąc myślałem, że po wpadce w Ga-Pa kursy będą jeszcze lepsze, ale widać bukmacherzy 3 rok pod rząd na ten sam numer już nie chcą się tak łatwo nabrać. Poza samymi preferencjami Austriacy w Ga-Pa się zmagali z chorobą co ich mogło osłabić. Liczę, że do jutra leki podziałają i będą w pełni sił na swojej skoczni. Jako rywala dobieram Ryoyu. Po pierwsze z racji na najlepszy kurs, po drugie z racji na ulgowe traktowanie treningów i kwalifikacji przez Japończyka. Kobayashi jest liderem PŚ i TCS a nie zwykł w tym sezonie pokazywać siły w skokach niekonkursowych, czyli np. w kwalifikacjach. Myślę, że Kraft będzie chciał już jutro nabrać pewności siebie i powalczyć o zwycięstwo w kwalach (z Geigerem i Aschenwaldem może mieć ciężko). Do gry o zwycięstwo w kwalach Kobayashiego nie przewiduje. Myślę, że skończy poza czołową trójką.

2.Lindvik - Aschenwald 2 @ 1.96   
Też trochę kurs mnie zawiódł. Liczyłem, że po wygranej Lindvika w Ga-Pa, będzie on murowanym faworytem tej pary. Typ zarówno mocno przeciwko Lindvikowi jak i na Aschenwalda. Lindvik na TCS w 1 dzień prezentuje się wyraźnie gorzej niż na drugi. W Ga-Pa w 1 dzień kręcił się w okolicy 30 miejsca, by na drugi dzień wygrać z rekordem skoczni. W Oberstdorfie też w 2 dzień poleciał bardzo daleko i był w 10tce konkursu, a po pierwszym dniu nikt go do tego nie typował. Tutaj może być podobnie. Dodatkowo widzę pewne zagrożenia dla Lindvika na tej skoczni. Raz, że profil może mu mniej pasować niż Ga-Pa, które jest bez wątpienia Norweską skocznią (w sensie że Norwegowie tam zawsze wypadają super). Po drugie zeskok jest tu zawsze nie przyjemny gdy mamy sztuczny śnieg i plusowe temperatury. Przekonał się o tym choćby Freitag 2 lata temu przegrywając upadkiem z Kamilem Stochem. Lindvik do mistrzów lądowania także nie należy. W ostatnich 2 sezonach leżał 4-krotnie. A czasem jak unika upadków to ma spore problemy dostając niskie noty. Za rywala genialny w tym sezonie Aschenwald. Austriak nie dość, że jest na swojej skoczni to ma życiową formę. Już w Ga-Pa był w czołówce kwalifikacji i wygrał serię próbną. Na konkurs nieco się spalił, ale już sztab mocno zadba o to, żeby tutaj się to nie powtórzyło. Zresztą to tylko kwalifikacje, gdzie presja mniejsza i Austriak pokaże 100% swoich możliwości. Nawet wygrana w kwalach mnie nie zdziwi. Norwegowie z kolei nie od dziś są znani od oszczędzania lepszych (białych) kombinezonów i o nie stosowanie różnych "naciągań się" w kwalifikacjach. Wszystko co najlepsze sprzętowo zostawiają na konkurs przez co regularnie w kwalach wypadają nieco słabiej. Sądzę, że podobnie będzie i tym razem.

3.Eisenbichler - Stoch 2 @ 2.29   
Sądzę, że przebudzenie Niemca miało miejsce tylko na "jego" skoczniach w Oberstdorfie i Ga-Pa. Już rok temu był tam 2 i 2, by tutaj regularnie się nie mieścić w czołowej 10-tce. Teraz też przewiduje, że będzie bliżej dyspozycji z Engelbergu gdzie ledwo zdobywał punkty niż tej z niemieckiej części turnieju gdzie nawet walczył o podium. Kamil Stoch za to przeciwnie. Bardzo lubi tu skakać i często notował tu najlepszy występ spośród całego turnieju. Często wygrywał tu kwalifikacje. Jemu też może być bliżej do dyspozycji z Engelbergu niż z niemieckich skoczni. Przypomnę, że w Engelbergu wygrywał. Nie mówię, że tu powalczy o zwycięstwa, ale z pewnością wyraźnie poprawi marne pozycje z Oberstdorfu i Ga-Pa. Na Eisenbichlera powinno wystarczyć.

4.Żyła - D.Huber 2 @ 2.41   
Kolejny typ na Austriaka. Huber w zeszłym roku pokazywał tu siłę. W szczególności właśnie w kwalifikacjach. Prezentował się tu wyraźnie najlepiej ze skoczni w TCS. Również na Mistrzostwach Świata rozgrywanych na tej skoczni notował udane występy na tle reszty startów, będąc też pewnym punktem drużyny. Austriak dobrze radzi sobie na tej skoczni. Zupełnie co innego można powiedzieć o Piotrku Żyle. Rok temu po fenomenalnym początku sezonu gdzie Piotrek co rusz to był na podium lub w okolicy oraz po 6 i 11 miejscu w Oberstdorfie i Ga-Pa przyszedł Innsbruck...i 42 miejsce i koniec szans na dobry TCS! I nie był to przypadek bo w treningach i kwalach "Pieter" też był daleko. Po skoczni w Innsbrucku od razu powrót do niezłych miejsc w okolic "10"-tki i na MŚ kolejna katastrofa na tej samej skoczni. Myślę, że trauma może wrócić tak jak wracała Kraftowi w Ga-Pa. Piotrek powinien wypadać słabiej niż chociażby w Ga-Pa gdzie był 15-ty. Huber za to w Ga-Pa na 6 miejscu i tu może być jeszcze lepiej. Kurs - mega okazja. PS. Do tego Piotrka dalej męczy przeziębienie..

5.D.Ito - Peier 2 @ 1.85   
Typ pod Peiera. Jest to bez wątpienia ulubiona skocznia Szwajcara. Peier w całej swojej dotychczasowej karierze (poza tegoroczną loterią w Niżnym Tagile) nie stawał na podium na żadnej skoczni. A dokonał tego w zeszłym roku na najważniejszej imprezie sezonu - Mistrzostwach Świata. I nie był to przypadek bo w treningach nawet wygrywał. 3 miejsce miał po presji z racji prowadzenia po 1 serii i po słabym lądowaniu. Mimo to wystarczyło, więc to nie był przypadek. Już podczas TCS Peier zajął tu wówczas najlepszą w karierze 7 pozycje. Także w zestawieniu z Ito, który z kolei zawsze lepiej wypada w Ga-Pa i Bischo, wydaje się to całkiem "pewny" zakład po fajnym kursie.

Tak więc takie 5 niespodzianek - przynajmniej według bukmacherów typuje na jutro.
 
Otrzymane punkty reputacji: +11
typerskoki 413,3K

typerskoki

Ekstraklasa Expert
Członek Załogi
Dobra. Mamy moim zdaniem bet turnieju, a w zasadzie bet sezonu!

Achenwald w top6 klasyfikacji TCS @ 7.00 @ stawka max! @ lvbet lub noblebet   

Aschenwald jest w formie na zajmowanie miejsc w okolicy podium. Był już 2 w Kuusamo, 3 w Niżnym Tagile, 4 w Klingenthal i 6 w Engelbergu i Oberstdorfie. 5 na 9 konkursów w top6 konkursu. Teraz popatrzmy na treningi, które dają lepszy obraz niż skoki konkursowe Austriaka w TCS:
Oberstdorf:
1trening: 1
1trening: 4
kwalifikacje: 10
seria próbna: 12
konkurs: 6

Ga-Pa:
1trening: 11
1trening: 9
kwalifikacje: 2
seria próbna: 1
konkurs: 25

Zatem Aschenwalda stać w pojedynczych skokach nawet na wygrywanie i dosyć często jest w okolicy podium czy TOP6. I to wszystko na Niemieckich skoczniach. Przed nami skocznie gdzie progres powinien być znaczny. Zarówno kilka metrów w długości jak i w stabilności skoków (bez takich wpadek jak w konkursie w Ga-Pa). Presja też nie wchodzi w grę, gdyż po zawalonym Ga-Pa w klasyfikacji turnieju Aschenwald się nie liczy.

W klasyfikacji TCS obecnie jest 15 co może brzmieć strasznie i chyba stąd ten kurs. Tylko, że do 6 pozycji Austriak traci ledwie 13,6pkt. To jest jakieś 7,5m. Do rozłożenia na 4 skoki. Tak na prawdę Aschenwald to może odrobić jednym (max dwoma) dobrymi skokami. Ale skoro może rozłożyć na 4 to jest tylko po niecałe 2 metry na skok. Z wyprzedzających go do szóstego miejsca żaden z zawodników nie ma aspiracji do wygrywania lub kręcenia się w okolicy podium. Gdyby konieczne było pokonanie 2m w każdym skoku Krafta, Kubackiego to bym się zgodził, że mało realne. Ale tych rywali, których ma przed sobą nie powinno być problemu. Lista rywali:
Paschke - forma na max top15 konkursów Austriackich
Schmid - j.w.
Leyhe - może być 2 razy w dziesiątce i awansować w klasyfikacji, ale Aschenwald może być dwa razy na podium lub w jego okolicy i nie będzie to zaskoczeniem w dyspozycji jakiej jest obecnie. Powinno wystarczyc. Strata tylko 8pkt.
Forfang - jeden na 4 skoki pewnie sam zawali i w ogóle nie będzie dyskusji.
Ito- tak jak Schmid i Paschke
D.Prevc - tak jak Forfang
Johansson - tu groźnie bo lubi i Innsbruck i Bischo i może być w okolicy top6. Jednak i tak wydaje mi się, że Aschenwald o te 2 metry jest w stanie skakać lepiej od Norwega.
Żyła - podobnie jak Johansson choć coś czuje że może grubiej zawalić w Innsbrucku
Eisenbichler - w austriackiej części powinno być bliżej do dyspozycji z przed TCS (miejsca poza top10), niż tego co prezentował na swoich skoczniach.

Tak więc każdy zawodnik do ogrania, strata mała. Prawdopodobieństwo wejścia oceniam na 60-70%, więc kurs 1.85 i tak by był warty zagrania. Tymczasem mamy kurs 7.00. Dlatego uważam, że to okazja sezonu i wchodzę grubiej.

Powodzenia!
 
djkruko 76,6K

djkruko

Mistrz Czterech Skoczni
Geiger - Eisenbichler typ Eisenbichler, kurs 3.41, buk fortuna

Ten typ to takie mocne 2/10, bo jednak kurs bardzo wysoki. Patrząc na konkursy to było by ok grając na Geigera, ale to są kwalifikacje, a tu nie zawsze się skacze na 100%. Patrząc na poprzednie kwalifikacje to w oberstdorfie lepszy od dwa punkty był Markus, zaś w ga-pa odwrotnie i też gdzieś ok 2 punkty. Forma obu jest mniej więcej zbliżona, na pewno swoje dadzą warunki pogodowe dlatego przy tak wysokim kursie na Eisenbichlera można za jakieś drobne postawić. Do tego dodam że Geiger ma szansę na zwycięstwo w całym turnieju to nie sądzę by dziś za wszelką cenę chciał wygrać kwalifikacje.
 
R 620,8K

rjastrzab

Użytkownik
Aschenwald 
Typ: Top 6 w Insbrucku
Kurs 1,95

Powyższy typ kolegi typerskoki na Top 6 Aschenwalda w TCS w jakimś sensie pokrywa się z zakończeniem konkursu w Insbrucku w Top 6. Austriacy  na swoich skoczniach sa zawsze groźni, a w połaczeniu z rosnąca formą Philippa może dać jego wysokie miejsce w klasyfikacji konkursu a może i całego turnieju.
Potwierdzeniem dobrej formy jest trzecie miejsce Austriaka w kwalifikacjach co prawda w czołówce był ścisk i pierwsza 10 kwalifikacji zmieściła się w 10 punktach, ale liczę, że Aschenwald spokojnie wskoczy do drugiej rundy, bo nie liczę, że nasz Stefan postawi zbyt wysoko poprzeczkę w serii KO. Ale niezależnie od postawy Huli, żeby Aschenald liczył sie w najblizszym konkursie liczę na skok w okolicach 130m przy sprzyjających warunkach.

 
 
typerskoki 413,3K

typerskoki

Ekstraklasa Expert
Członek Załogi
Bischofschofen - Zwycięzca kwalifikacji: Dawid Kubacki @ 5.00 @ fortuna   

Tym razem idę w stronę Dawida, dla którego skocznia w Bischo jest jedną z ulubionych (jest jej rekordzistom), a już na pewno najbardziej ulubioną ze skoczni w TCS. Dawid był tu chociażby drugi w zeszłym roku co było najlepszą pozycją z tegorocznych TCS. Chciałbym się jednak bardziej skupić na kwalifikacjach, bo to głównie te są specjalnością Dawida na tej skoczni. W konkursie bywało różnie, chyba głównie przez presje psychiczną (która jutro będzie największa w karierze). Ale w kwalach bez presji Kubacki powinien pokazać 100% możliwości na tej skoczni. I biorąc pod uwagę, że jest liderem TCS co świadczy o tym, że jest aktualnie najlepszy. To jak skoczy swoje 100% to nie powininem mieć problemów z wygraniem kwali - szczególnie na tej skoczni.

Teraz trochę statystyk z kwalifikacji z zeszłych lat:
2019 - 7
2018 - 1!
2017 - 9

Starzej nie ma co patrzyć bo to dla Dawida inna era jego skoków. Tak więc Kubacki potrafił wygrać kwali w 2018 gdzie w ogóle nie był faworytem. W wielkim gazie był wtedy Stoch, który wygrał wszystkie konkursy TCS. Teraz po tym co ostatnio wyprawia jest mega faworytem i jak będą w miare równe warunki wygrana jest wysoce prawdopodobna. Zatem kurs 5,00 jest bardzo opłacalny. Co innego w konkursie, ale w kwali gdzie jeszcze bez presji i po swoim słabszym 2 skoku (jak twierdzi Dawid) - będzie chciał skoczyć maxa i bezbłędny skok. Powinno mu to dać podium a przy odrobinie szczęścia (np. nieco gorszy skok Lindvika) wygraną. 
 
typerskoki 413,3K

typerskoki

Ekstraklasa Expert
Członek Załogi
Dyscyplina: Skoki narciarskie - Bischofschofen kwalifikacje
Godzina: 17:15
Spotkanie: Kubacki - P.Prevc 
  
Typ: 2
Kurs: 2,73
Bukmacher: Fortuna

Analiza:

Przed nami finał Turnieju Czterech Skoczni. Liderem jest Dawid Kubacki i dzisiaj będzie bronił tej przewagi. Presja będzie więc największa w karierze i mimo, że w mediach się trąbi, że Dawid jest super mocny psychicznie to ja jestem w tej kwestii innego zdania. Zgodzę się, że pod tym względem jest u Dawida poprawa bo jeszcze 3 sezony temu regularnie w zawodach był 10-20 miejsc niżej niż w treningach. Obecnie potrafi znieść presje zwykłych zawodów. Ale przy presji jaka będzie przy 7 lub 8 skoku w TCS będąc liderem i odpierając ataki aż 3 zawodników? Może być ciężko. Dowód chociażby zeszły sezon gdzie już trąbiono, że Dawid po pracy z psychologiem jest pod tym kątem skałą. Tymczasem właśnie tu w Bischofshofen. Kubacki na półmetku był wysoko i wiele wskazywało, że skończy na podium TCS co by było historycznym wyczynem. Kubacki wyraźnie się spalił w drugim skoku i ostatecznie do podium brakło. Kolejny przykład MŚ Seefeld skocznia normalna gdzie Kubacki został Mistrzem Świata. Po treningach był głównym faworytem do medali obok Ryoyu Kobayashiego i Geigera. W 1 serii jednak się spalił i wylądował aż na 27 pozycji, podczas gdy wymieniona dwójka sprostała i była na czele. 2 seria i połączenie luzu (o nic już nie walczył), ze szczęściem (załamanie pogody po skoku Dawida) dały mu złoto. Może go to odblokowało psychicznie, jednak obawiam się, że w kluczowych momentach stare demony będą wracać. I nie twierdze, że tym razem pozbawi go to triumfu. Twierdze, że jeden z dwóch (albo nawet oba) skoków Dawid zepsuje. Może nie na tyle by go to pozbawiło zwycięstwa (choć jak Ryoyu będzie latał po 140m to może). Ale na pewno na tyle, że przegra z czołówką dzisiejszego konkursu. Najciekawszym kandydatem (najlepszy kurs) wydaje się Peter Prevc, który bardzo lubi tą skocznie i wczoraj spisywał się znakomicie. Spokojnie go tu stać na walkę o podium, podczas gdy Kubacki psując jeden ze skoków na podium nie ma prawa wylądować przy tak mocnej stawce. Nawet jakby odjąć aspekty psychiczne to same porównanie wczorajszych skoków wypada na korzyść Słoweńca:
1 trening: Kubacki 5, Prevc 10;
2 trening: Kubacki 8, Prevc 2;
Kwalifikacje: Kubacki 13, Prevc 7
W punktach: Kubacki 318,6, 332,3 czyli jakieś 7,5m przewagi Prevca w 3 skokach co daje 2,5m na skok.

Zatem widzę spore szanse na wejście zakładu a kurs jest bardzo okazyjny.

Biję się w pierś i czapki z głów za to, że nie dość że to wytrzymał to jeszcze w jakim stylu to zrobił.
 
 
 
Otrzymane punkty reputacji: +1
Do góry Bottom